M. B. de Jong veertig jaar bij L.D.M. Films van deze week in Leiden Vier juristen als opvolgers van prof. mr. J. Drion voor B.W^werk TERKENKA STORES - 7.25 - schildersverven, ladders en schildersgereedschappen Leidse verfhandel „de Valk K O en Nijverheid en Handel hebben veel aan hem te danken CLEOPATRA9 BLIJFT NOG Opgericht 1 maart I860 Zaterdag 28 maart 1964 Tweede blad no. 31223 Wiersma en Schadee Vermoedelijk zal spoedig worden voorzien in de plaats die is openge vallen door het overlijden op 1 maart J.l. van prof. mr. J. Drion die bij K B. van 8 oktober 1955 was benoemd tot commissaris met de opdracht de minister van Justitie bij te staan bij de parlementaire behandeling van het nieuwe Burgerlijk Wetboek. Naar het ANP verneemt, wil de minister mr. Y. Scholten deze functie thans over enige rechtsgeleerden ver delen. De benoeming is te verwachten van mr. G. E. Langemeijer, procu reur-generaal bü de Hoge Raad der Nederlanden, als commissaris voor de boeken 3 en 6, die het vermogens, recht en het algemeen deel van het verbintenissenrecht omvatten, prof. mr. K. Wiersma, hoogleraar aan de Leldse Universiteit, voor boek 4 dat het erfrecht regelt en prof. mr. J. H. j Beekhuis, hoogleraar aan de Rijks universiteit te Groningen, voor boek 5 dat het zakenrecht bevat. Het daartoe noodzakelijke overleg over de nodige universitaire voorzie ningen zal eerstdaags worden afge sloten. Pro/, mr. H. SCHADEE Prof. mr. K. WIERSMA Voorts ligt het In de bedoeling dat te zijner tijd voor boek 8, waarvan het ontwerp nog in voorbereiding is en dat het zeerecht, het luchtrecht en het binnenvaartrecht omvat, als commissaris voor te dragen prof. mr. H. Schadee, hoogleraar aan de Leidse I Universiteit en dispacheur te Rotter. dam. I Mr. G. E. Langemeijer, geboren in 1903, is enige tijd advocaat geweest en is sedert 1929 bij de rechterlijke macht. Hij werd in 1947 advocaat- generaal en in 1957 procureur-gene raal t*j de Hoge Raad. Van 1947 tot 1961 is hij buitengewoon hoogleraar te Leiden geweest. Prof. mr. K. Wiersma. geboren in 1916, is secretaris van curatoren te Leiden geweest, voorts van 1955 tot 1962 hoogleraar te Groningen en is sedertdien hoogleraar in het nota rieel recht te Leiden, en raadsheer/ plaatsvervanger in het Gerechtshof te Den Haag. Prof. mr. J. H. Beekhuis, geboren in 1903. is sedert 1938 hoogleraar te Groningen in het burgerlijk recht en het agrarisch recht en sedert 1946 rechter/plaatsvervanger in de recht bank te Groningen. Prof. mr. H. Schadee, geboren in 1910, is sedert 1936 dispacheur (ont- werpregelaar averijzaken) te Rotter dam, sedert 1957 raadsheer, plaats vervanger in het Gerechtshof te Den Anjerfonds steunt drumband De Franciscus-drumband heeft van het Anjerfonds een ondersteu ningsbedrag gekregen van f700. Het anjerfonds, dat zoals men weet on der het Prins Bernhardfonds res sorteert, heeft als doel de zelf werkzaamheid onder de Neder landse bevolking te stimuleren ten aanzien van de Nederlandse cul tuur. Zij subsidieert daartoe ama teur-muziekverenigingen. toneelge zelschappen, enz. Het geld daarvoor wordt verkregen door de jaarlijkse collecte op de verjaardag van ZKH de Prins, 29 juni. Nu heeft ditmaal ook de Francis- cusdrumband kunnen profiteren van een subsidie. De band was nodig aan vernieuwing van de instrumen ten toe. De Franciscusdrumband is in 1945 opgericht als een verkennersband, in 1961 schakelde men over op een al gemene band en kwam het geheel onder het mannelijk jeugdwerk van de Hartebrugparochie. Momenteel telt de band ongeveer 40 jongens in de leeftijd* van 12 tot 20 jaar. Ruim 70 meisjes en jongens, leerlingen van de Leidse Vakschool voor Meisjes en padvinders van de Ewout Joppenszgroep te Leiden, vormden respectievelijk een erepoort en erehaag aan de uitgang van de Ned. Her vormde Kerk in Bilthoven, waar donderdagmiddag het huwelijk van de heer J W Buytendorp met mej. W. Adema is ingezegend. De heer Buy- tendor'p is mast zijn werk en studie actief als oubaas en groepsleider van de Ewout Joppenszgroep en mej. Adema is lerares aan genoemde vak school Het jeugdig gezelschap reisde 's morgens met twee autobussen naar Bilthoven en woonde eveneens de huwelijksvoltrekking ten stadhmze bij De kerkelijke ingezegening geschiedde door de Leidse jeugdpredikant ds' A J Lamping, terwijl tijdens de dienst het orgel door een van de voortrekkers van de Ewout Joppenszgroep werd bespeeld Tijdens de receptie gaven ook vele Leidse collega s, studiegenoten en Vrienden van hun belangstelling blijk. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Woudenberg C den Boer te Slledrecht door de Gen Synode der Ned. Herv. Kerk. tot pred. voor buitengew. werkz. (secretaris binnen land v. d Ned. Zendingsraad) A. Rich ters, zendlngspred. der Ned, Herv. Kerk, woonachtig te Epe te Welsrljp- Bayum C. van Wijngaarden te Lutje- gast-Sebaldeburen. Aangenomen naar Wlssenkerke (toez B. C. de Gelder te j Beusichem de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Dantuma- v.oude, F. v. d. Grift, bijstand in het pastoraat te Someren. Bedankt j voor Gendrlngen M. v. d. Leun j te Kolderveen voor Lunteren J. H. Cirkel te Huizen. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Halle (Gld.) A. J. Bos te Marum. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Opheusden G. Sc hl paan- boord te Apeldoorn te Woerden H. Llgtenberg te Oudemlrdum te Em- meloord-Marknesse P. Blok te Dlrks- land. OFD GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Grafhorst J. van Prooljen, kand aldaar, die bedankte voor Capelle a/d IJssel. Schevenlngen, 's-Gravenpolder en Rijssen. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Oldenzaal-Glanerbrug J. Geerslng te Zuldwolde (Dr.). Een luxe-bus van Maarse en Kroon stond donderdagmiddag om drie uur op het Pieterskerkplein gereed om het Jeugd Kamer Orkest Leiden" naar Zwitserland te vervoeren. Men ziet hier het grootste deel van het orkest gegroepeerd. De reis gaat, met twee chauffeurs, tn één ruk naai de stad Zürich, die voor een week de thuishavenvan het orkest wordt. Dit zal daar, onder leiding van Henk Briër, een concert geven, maar dit eveneens doen in Schaffhausen en in Zug. Het geldt hier een tegenbezoek aan het „Jugend Orchester Zürich"dat hier ter stede al tweemaal gast vrijheid verkreeg. De Leidse Jeugd Actie is bij een en ander organises torisch ingeschakeld en de bestuursleden Laman, Steinbach en Zunder» man maken de reis mee. Een grote groep vrienden en verwanten deed de jonge muzikanten uitgeleide. Ook wethouder Sannes is handen komen schudden. Zoekt U een GERO-CASSETTE van f 40.— of f 400.—. V. d. WATER, Haarlatraat 207 heeft het. De Gero-specialist N.R.V. Leiden: 3.000 leden De jaarvergadering, die de Leidse afdeling van de Ned. Reis Vereni ging donderdagavond in restaurant Van der Heijden hield, werd door nog geen twintig leden bezocht. De voorzitter, de heer B. van Rooy, sprak daar trouwens zijn teleurstel ling over uit. Het verslag over 1963 van de secretaris, de heer M. Blitz, vermeldde niettemin een ledental van bijna drieduizend. Het bracht voorts de vele plaatselijke activiteiten m het afgelopen jaar ln herinnering. Uit het financiële overzicht van de penningmeester, de heer H. de Ko ning. bleek, dat het jaar 1963 met een batig saldo van f. 741.37 kon worden afgesloten. De kascommissie had boeken en bescheiden van de penningmeester in goede orde bevon den. Tot lid Raad van Afgevaardig den werd de heer de Rooy benoemd. Voorts werd besloten om twee leden van het bestuur af te vaardigen naar de algemene vergadering, die op 22 en 23 mei in Scheveningen zal wor den gehouden. Na afloop van de vergadering ver toonde de heer Blitz een serie kleu rendia's over Corsica, die een boeiend beeld gaven van het kleurrijke leven op dit Franse eiland in de Middel landse Zee. Een toontje lager De officier van Justitie bij de Haagse politierechter vond dat een 30-jarige boomkwekersknecht uit Oude Wetering wel een toontje lager mag gaan zingen. Dat de man in geldnood was komen te verkeren was veroorzaakt door het feit, dat ver dachte een te royale levensstandaard voerde. Naast allerlei moderne zaken zoals t.v. en radiotoestel, bezat hij ook een filmapparaat en een auto. En vooral tegen de auto had de officier bezwaren. Verdachte stond terecht, omdat hij in Leiden een fototoestel, sigaret tenaansteker en gouden polshorloge had gestolen. De feiten leverden niet veel moeilijkheden op, die stonden wel vast. Doch lastiger was het bepalen van de straf, zo verklaarde de officier, want er zijn met verdachte reeds eerder moeilijkheden geweest. „Met te hoge eisen stellen, doet U het eigen bezit tekort." vond de officier. De eis luidde f. 50 boete, be nevens voorwaardelijk een maand gevangenisstraf en de voorwaarde, dat de auto moet worden verkocht. .Dat zal toch wel moeten gebeu ren om de boete te betalen," zo meende de verdediger, mr. Zieleman. die zich overigens de vraag stelde, of juridisch gezien een dergelijke voorwaarde wel kan worden gesteld. Hij wees erop. dat de huidige tijds omstandigheden zoveel mensen er toe brengt boven hun stand te gaan leven met soms alle nare gevolgen van dien. De rechter veroordeelde overeen komstig de eis van de officier, doch zonder de voorwaarde tot verkoop van de auto. Advertentie Het best gesorteerd in: Een figuur, wiens naam in het Leidse culturele en industriële leven een bekende klank heeft, gaat woensdag jubileren. Het is de heer M. B. de Jong. administrateur van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. Htf gedenkt die dag het feit van zijn veertigjarig dienstverband by de L.D.M, LAMMERMARKT 3 LEIDEN Als jongste bediende gekomen leg- ce de heer De Jong reeds direct gro te belangstelling aan de dag voor de waterhuishouding van de Sleutelstad, welke hij nu veertig jaar op het ad ministratieve vlak van voorlichting en in cijfers dient. In zijn huidige functie, welke hti sinds twee jaar be kleedt is hij in de administratieve sector de naaste medewerker van de directie. Het grootst aantal jaren diehde" hij onder dr. ir. P. C. Lin- denbergh en nu al weer enige tijd onder zijn naamgenoot, ir. C. de Jong, de huidige directeur. Voorzover de heer De Jong vrije tijd werd gelaten, stelde hij deze in dienst van het Leidse culturele en Industriële leven. K. en O. en het Departement Leiden van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel profiteren daar nog vrijwel dagelijks van. Dat K. en O. in de Leidse gemeenschap niet meer weg is te denken, is mede te danken aan het werk van de jubilaris van a.s. woensdag. Intensief heeft de heer De Jong als K. en O.-er steeds deel genomen aan de uitbouw en verdie ping van het culturele leven, met TELEFOON 3390933300 talloze facetten. In 1950 werd Verkoop uitsluitend engros. de heer De Jong benoemd tot se- LUXOR Elizabeth Taylor blijft nog zeker een week als Cleopatra in het theater aan de Stationsweg rondstappen. Het kan ons nauwe lijks verbazen. Want hoe leeg deze film van Joseph L. Mankiewicz in feite ook is, de enorme reclame, die gewild en ongewild voor deze vele- miljoenenproduktie gemaakt Is, zal zyn uitwerking niet gemist hebben. Maar na drie uur kijken na dit spektakelstuk in felle kleuren, mist men nog steeds het bewijs, dat een bezield filmer met zo'n rakmanschap en met zulke middelen méér kan be reiken dan alleen het samenstellen van een kleurrijk platenalbum. In dit boek van Mankiewicz. zo schre ven wij vorige week al. zullen velen wellicht met enig plezier bladeren, voor de echte filmliefhebber is er bar weinig in te vinden. „Met de drie Stooges de wereld rond" Slapitick REX De zoveelste film met avonturen van de drie Stooges. Ame rikaanse slapstick-komieken, is een persiflage op het verfilmde boek van Jules Verne „De reis om de wereld in tachtig dagen". Zelfs het grapje van de auteur, Phlleas Fogg een dag te laten winnen doordat hU oost waarts om de aardbol reisde, is over genomen. Het valt Iedere keer, dat men de drie Stooges aan het werk ziet, weer op, dat de ouderwetse filmhumor steeds opduikt. Voorbeelden: het el kaar voortdurend op het hoofd slaan (terwijl het geluid van de klap door een gongslag wordt weergegeven) en het gooien met taarten en andere etenswaren van (k)luchtige construc tie. De avonturen van de Stooges Pvjama voor twee zijn echter op een dermate grappipe ryJama v°or iwee wijze gefilmd, dat men ondanks de bezwaren toch wel moet lachen. En dat is dan ook de bedoeling van dit soort, filmwerk-voor-een-zeer-groot- publiek. Arsène Lupin Luchtig STUDIO Jean Claude Brialy en Jean Pierre Cassel zijn de hoofdver tolkers in de geestige film „Arsène Lupin contre Arsène Lupin", resp. als Francois de Vierne en Gérard ki:;iaK> ücxiucigiuiiu vuur een wat sivreemdsoortige liefdesgeschiedenis. zijn van de befaamde gentleman-in- breker Arsène Lupin. Zij doen de naam van de beroemde vader alle eer aan. wanneer het er om gaat de kroonjuwelen van de ex-koning van Poldavië in de wacht te slepen. Zij krijgen te doen met de gezant van de Poldavische rege- ring. baron von Krantz, die ook al j ning garandeert. op die kroonjuwelen uit is, alsmede op voor hem compromitterende pa pieren uit de periode, toen hij nog Kartenberg heette en een berucht misdadiger was. Er komen heel wat verwikkelingen en ook griezeligheden aan dit amu sante verhaal te pas. waarin de na zaten van de grote Lupin elkaar vliegen trachten af te vangen en een kistje met juwelen de inzet wordt van een serie originele avonturen. Het geval eindigt met twee geluk kige verlovingen en iedereen is te vreden. Onder de regie van Edouard Moli- nardo is een film tot stand gekomen, die tal van verrassingen biedt en een luchtig en plezierig verlopend Paas-uur waarborgt. Amerikaans amusement CAMERA Het kon niet uitblijven. De verrukkelijke „Slaapkamerge heimpjes van Doris Day en Rock Hudson moesten een vervolg krijgen. Ze kregen het ook in de vorm van „Pyjama voor twee", die nu alweer twee jaar geleden zijn Leidse premiè re beleefde. Maar bijna even onver mijdelijk als de komst ran dit ver volg is de vermindering van kwali teit. Vooral de frisse spitsheid, die in „Pillow Talk" zo hartverwarmend werkte, mist men hier node. De bik kelharde wereld van de reclame dient als achtergrond voor een wat die na vele dwaasheden in de veilige haven van een „happy-ending" be landt. Het is Amerikaanse humor, die nu eenmaal niet uitblinkt door licht voetigheid, maar door de charmante Deris Day en de sympathieke Rock Hudson in een vorm wordt gegoten, die een uurtje probleemloze ontspan- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiin Officiële publikatie VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de Sweellncklaan met ingang van 1 april 1964 voor de duur der bestra tingswerkzaamheden zal zijn afgeslo ten voor het verkeer met alle voer tuigen. rij- en trekdieren en vee, ln belde richtingen. Een vrouwtje aan de haak Domme Rock LIDO De namen zijn klinkend genoeg. In de hoofdrol zien we Rock Hudson, die de laatste jaren voor al met behulp van Doris Day een zekere faam heeft opgebouwd in amusementsfilms. En voor de regie wordt getekend door Howard Hawks, die in een lange carrière heeft be wezen het vak van filmer goed te beheersen. We denken b.v. aan Ha- tari, welke nog niet zo lang geleden ln Leiden draaide. Van deze combinatie hadden we toch eigenlijk wat meer verwacht dan dit simpele lach-of-ik-schiet- plezier. Het is eigenlijk niet meer dan het voortdurend belachelijk maken van de hoofdpersoon. In het titel- liedje wordt verteld, dat „Jagen" op (llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIII M. B. DE JONG cretaris van K. en O., welke functie hij tot voor kort met grote ambitie bekleedde. Thans maakt hij nog deel uit van het algemeen bestuur en de muzieksectie van K. en O., terwijl ook de „Vrienden van K. en O." In hem een actief bestuurslid bezitten. Naast tal van representatieve plich ten. was en ls de heer De Jong bij K. en O. mede belast met het horen en zien van voor Leiden aan te trek ken gezelschappen, orkesten, solis ten en films, waarbij het mede zijn oordeel was of „er voor Leiden iets in zat". Het contact met het Leidse in dustriële leven is van reeds ouder datum. Sinds 1946 maakt hij deel uit van het bestuur van het Departe ment Lelden van de Ned. Maatschap pij voor Nijverheid en Handel, eerst als tweede secretaris en nu al weer bijna tien jaar als penningmeester. Voor twee functies heeft de heer De Jong in de loop der jaren wegens drukke werkzaamheden bedankt. En wel voor de functie van voorzitter van de Raad van Advies voor het Openbaar Onderwijs en van die van commissaris van de Woningbouw vereniging „Ons Belang". A.s. woensdagmiddag is er ran 5 tot 6.30 uur in het kantoor van de L.D.M. (Ir. Driessenstraat 1) gele genheid om de heer De Jong geluk te wensen met zijn jubileum. Een ge lukwens. welke ongetwijfeld met een woord van dank gepaard zal gaan. Advertentie vrouwelijk schoon, de meest geliefde „sport" van mannen is.Maar in het filmverhaaltje is het juist andersom. Daarin wordt Rock Hudson van de ene stomme situatie in de andere ge dreven door twee hardnekkige jonge dames. Was het nu Jerry Lewis ge weest. we hadden het met een schou derophalen geaccepteerd. Dat is nu eenmaal zijn stijl van filmmaken. Er zijn er genoeg, die dat van hem leuk vinden. Maar Rock Hudson lijkt te intelligent om zo met zich te later, sollen. Hij lijkt te normaal om zo blind in situaties te tuimelen, waarvoor iedere gewone man zich zou schamen. Dat hij daarbU af en toe nog wel eens ln echt gekke en daardoor amusante perikelen terecht kemt, moet ook worden gezegd. Maar die momenten zijn er helaas te wei nig. En dat deze verkoper van vis- gerei. die geheel tegen zijn zin en totaal onvoorbereid in een belang rijke viswedstrijd terecht komt, ten slotte belandt in de armen van de jonge vrouw, die hem deze poets bakte, weet men al na enkele meters film. Maar goed, daarvoor ls het een komedie. Eddie zet zich schrap Als vanouds TRIANON De vuisten van Ed die maaien weer even hard als vak kundig in het rond in dit zoveelste Constantine-produkt, dat evenals zijn succesvolle voorgangers ls opge bouwd uit enkele vlot en spectacu lair verlopende knokpartijen, een mespuntje spanning en een snufje I sex. Eddie slaat zich hier door een ge raffineerd opgezet complot van een gentleman-schurk, die het op geld van de Spaanse Nationale Bank heeft voorzien. Hij huurt Eddle op slinkse wijze en tracht dan verder ge- of beter misbruik van hem te maken. Chantage en moord zijn aan verwante middelen waarmee de schurk zijn doel poogt te bereiken. I Maar ja, als de stalen vuist van I Eddie zich eenmaal tegen hem keert dan is er geen reding meer mogelijk, al zij dan wel opgemerkt dat Con- stantine het zich dit keer beslist moeilijker dan noodzakelijk heeft ge maakt. met prachtrand, 200 cm hoog VOOR IETS BIJZONDERS Eerst de zelfkeuzezaak van gordijnen bezoeken bij Haarlemmerstraat 179 HOEK HOOGLANDSE KERKSTEEG MIDZA Onder wie Leidse hoogleraren Haag, en sedert 1963 bijzonder hoog leraar vanwege het Leids Universi teit Fonds in het vergelijkend zee recht.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3