Algemene en Danaiden in degradatiegevaar VAKANTIE Jour de Java klopte Quicksilver S Socialistische zege in Burgeiiland begin grote verandering? Belgische pers over België-Nederland N.V. NEDERL. KOPERENBUIZENFABRIEK Rondom de korf Gideon den Tex kreeg kramp machine-bankwerkers flinke werkkrachten Twee schepen gezonken Sluiting van N aarden Kemi opgeheven Klompenmaker in de etalage LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG S3 MAART 1964 De uitalagen Tan gisteren hebben Toor de Zuidhollandse 1ste klasse als resultaat opgeleverd dat Fluks zich weer een stuk veiliger heeft gesteld. De 5-3 nederlaag, die De Algemene tegen Fluks leed, betekent echter voor de witblauwen dat zij nog vas ter op de onderste plaats komen te staan. Ook voor Danaiden, dat met 7-3 van Sperwers verloor, wordt de toestand er niet rooskleuriger op. Al leen het Middelburgse Swift toeft momenteel nog dicht In de buurt, doch de Zeeuwen hebben 2 wedstrij den minder dan De Danaiden en 3 wedstrijden minder dan De Algemene gespeeld. Het komt ons voor dat de wedstrijden De Algemene-Swift en De Danalden-De Algemene de beslis sing zullen brengen. Overigens was er bij Fluks-De Al gemene vrijwel geen krachtsverschil te bespeuren en vooral in het eerste kwartier hebben de witblauwen goede kansen op de zege gehad. Hans File- mon had na 8 minuten met een af standschot succes en aoor de dezelfde speler werd het spoedig daarop met een doorloopbal ook 0-2. In de tweede opstelling kwam Fluks terug. Ruud Nleslng scoorde spoedig van afstand tegen en Ilse de Klerk maakte ver volgens gelijk (2-2). Daarna gaf Hen- ny v. d. Steen de roodwitten de lei ding (3-2), welke stand na de rust door Andries Molenaar weer werd ge ëgaliseerd (3-3). Nog geen halve minuut later leidde Fluks door een afstandschot van Com ie Plan je op nieuw (4-3). Het bleef een gelykop- gaande strijd met wisseldende kan sen, waaruit Fluks tenslotte als over winnaar te voorschijn kwam toen Karei Betcke opnieuw voor de rood witten scoorde (5-3). Inzinking Met De Danaiden vlotte het giste ren weer niet. Een van de beruchte inzinkingen, waar aan de scholieren in het begin van het seizoen leden, werd hen in de tweede helft nood lottig. Ook het missen van 2 straf- worpen voor de rust deed het zelf vertrouwen geen goed. Na een vrij goed begin kwam Sperwers via een straf worp op 1-0 en tegen de verhou ding in werd het ook 2-0 voor de Rotterdammers. Dick Beekman scoorde vervolgens tegen (2-1), doch met de rust bedroeg de voorsprong van Sperwers opnieuw 2 doelpunten. Rust 3-1. In de tweede helft was. zoals hier boven reeds vermeld, de strijd spoedig beslist. De thuisclub liep geleidelijk tot 6-1 uit. Rle Klinkhamer scoorde daarna het tweede Leidse doelpunt, doch ook Sperwers had weer succes (7-2). Dick Beekman bepaalde de eindstand vervolgens op 7-3. Fors Ons Eibernest 2—Zuiderkwartier was een rijkelijk forse wedstrijd met een draw (6-6) tot resultaat. Onze stadgenoten hadden 1 reserve en moesten tijdens de wedstrijd boven dien 2 dames wegens enkelblessures laten uitvallen. Het is een ontmoeting geworden, waarin de Eibers tot vijf maal de leiding konden nemen, doch evenzo vaak wist Zuiderkwartier ge lijk te maken en had men in de laat ste minuut geen strafworp gemist, dan zouden belde punten mee naar Leiden zijn gegaan. De eerste helft werd afgesloten met een 4-3 voor sprong voor de thuisclub, waarbij Devilee, Gressie en Roedoe aan Leidse zijde de doelpunten op hun naam brachten. Het werd na de thee eerst 5-3. Gressie strafte een fout in de Haagse gelederen af en mevrouw V. d. Kraay maakte handig gelijk. Vijf minuten voor tijd scoorden de Eibers opnieuw, doch Zierikzee deed niet voor hen onder en even later werd het 6-6. Invallers Unicum en Crescendo deden wei nig voor elkaar onder. Onze stadge noten telden vier reserves, hetgeen aan het spel wel te merken was. Door het zware veld werd bet geen beste wedstrijd. Aad Schouten opende de score na 10 minuten. Het werd kort daarna gelijk (1-1) en daarbij bleef het voor de rust. In de tweede helft was Unicum eerst sterker en liep tot 3-1 uit. Crescendo kwam terug en binnen 10 minuten hadden Kees Cornelissen met een doorloopbal en Tom O uwer- kerk met een ver schot gelijk ge maakt. Tot vlak voor tijd bleef de score ongewijzigd (3-3): toen scoorde de thuisclub nogmaals, waardoor Competitie CKB Slechts drie wedstrijden werden zaterdag in de hoofdklasse-West van de CKB gespeeld. Het hoger geklas seerde Vriendenschaar kreeg in Delft een geduchte nederlaag te slikken van Excelsior (7-2). Door deze over winning en door het gelijke spel van de wedstrijd BolnesR'dam-Zuid (4-4) steeg Excelsior naar de derde plaats. Voor VEO gaat het er nu wel heel donker uitzien. PKC bleef de Voorburgers met 5-4 de baas. Pernix 10—19 Bolnes 11—11 VES 10—17 PKC 11—10 Excelsior 1012 HKC 94 R'dam-Z. 10—11 Kinderd 10— 4 Vr'schaar 1011 VEO 113 Koploper Fiks heeft in de wed strijd tegen het Lelderdorpse Veloci- tas alle zeilen moeten bijzetten om de volle winst te behalen (7-8). De verrassende nederlaag van Ons Ei land tegen DES (6-5) heeft de posi tie van Fiks versterkt. Pernix 2 had op eigen terrein bepaald moeite met KVS (5-4). Excelsior 2 rekende stevig met Fiks 2 af (6-12). Fiks 11—20 DES 10—11 O Eil. 11—15 Tonego 10— 7 Pernix 2 10—14 Exc. 2 9—4 VES 2 10—13 KVS 11— 4 Velocitas 10—11 Fiks 2 10— 1 De spanning in de 2A is terugge keerd door de verrassende 11-3 over winning van Fluks op Warmond. Ook de andere uitslag was niet volgens de verwachting. TOP ver sloeg Ijsvogels 2 met 9-4. Fluks 9—14 TOP 87 Warmond 8—12 Pernix 4 8—5 Pernix 3 8—11 VES 4 8—5 De IJsv. 2 9—8 Tempo 8—4 Crescendo deze wedstrijd met 4-3 ver loor. Uitslagen Hoofdklasse A: Archipel-Deto 10-6, Spangen-Ons Eibernest 4-5, Rohda- Groen Geel 11-3, Rigtersbleek-Deetos 6-9. Hoofdklasse B: Die Haghe-Het Zuiden 6-3, Allen Weerbaar-HKV 5-11. Regenboog-Roda 4-4, Stanfries- Westerkwartier 3-7, ZKC-Blauw Wit 4-9. Zuid-Holland le kl.: OSCR-Quick 2-3, Sperwers-Danaiden 7-3, Fluks- De Algemene 5-3, Ons Eibernest 2- Zuiderkwartier 6-6. Zuid-Holland 2e kl. B: Ons Huis-Ro zenburg 7-6, Zwervers-Ready 6-5 (onder protest van Ready), Deetos 2- Die Haghe 2 10-7, DKC-Olympiaan 8-5 Zuid-Holland 3e kl. A: Unicum- Crescendo 4-3, Merwede-Actief 13 2 (Merwede kampioen), Phoenix-Ahoy 6-4. Reserve le kl.Ons Eibernest 3 Regenboog 2 10-6, Die Haghe 3-Span- gen 2 1-5, Rozenburg 2-Achilles 2 8-2, Sperwers 2-Fluks 2 5-2. Reserve 2e kl.: Ons Eibernest 4 OSCR 2 7-5, HSV 2-Phoenix 2 5-3. Quick 2- Olympiaan 2 1-6, Zwervers 2-Vicus Oriëntis 3 6-8. Reserve 3A: Deetos 4-HKV 4 4-6. Reserve 3B: BI. Wit '51 2-ALO 2 4-6, Danaiden 2-ODO 2 4-1, Ons Eibernest 5-Het Zuiden 4 4-2. Reserve 3C: Rozenburg 3-TOV 2 4-3, Deetos 5-Sperwers 4 10-1, Quick 3-Gymnasiasten 2 2-7. Leidse Korfbalbond le kl.: De Algemene 3-Fluks 4 2-7, KNS 3-Danaiden 4 8-1, Vitesse 1- Vicus Oriëntis 4 5-6. 2e kl. A: Fluks 5-Crescendo 3 1-4. 2e kl. B.: Zuiderkwartier 3-Vitesse 2 18-1, Fluks 6-KNS 6 6-0, Madjoe- Crescendo 4 5-1 (Zuiderkwartier 3 kampoen). Junioren A: De Algemene a-HKV 6 6-12, Ons Eibernest 8-Danaiden a 9-2. Fortuna 3-DKC 5 7-1. Junioren B: Crescendo a-Zuider- kwartier a 1-21 (Zuiderkwartier kam pioen). Adspiranten: le kl. Danaiden a-De Algemene a 2-4, Fluks b-Vicus Oriën tis a 0-10. 2e kl.KNS a-Zuiderkwartier b 1-2. 3e kl.: Danaiden c-Fluks c 5-1, Madjoe a-Vicus Oriëntis c 5-0. 4e kl.: Zuiderkwartier c-Fluks d 3-1. Pupillen A: Noorderkwartier-Fluks a 1-0. B: Zuiderkwartier b-KNS 0-1. TWEE KAMPIOENEN Na de fusie met Morskwartier bij het begin van dit seizoen is Zuider kwartier belangrijk in kracht toege nomen. Gisteren behaalde het derde team van de geelblauwen het kam pioenschap van de 2e klasse B van de LKB. terwijl de junioren kampioen Deze mooie doorbraak van Hans van Zonneveld (De Alge mene) zal geen doelpunt op leveren. (Foto L.D./Holvast) zijn van de B-junioren afd. van de LKB. Competitiestanden Zuid-Holland I: Vicus Oriëntis 13-23, HKV 2 14-23, Zuiderkwartier 15-19, Sperwers 13-15, Ons Eibernest 16-15, OSCR 13-13, Fluks 14-13. Quick 12-12, Swift 13-8, Danaiden 15-7, De Algemene 16-6. Zuid-Holland 2B: Deetos 2 14-24, DKC 15-22. Rozen burg 13-15, Olympiaan 13-15, KNS 13-11. Ready 14-11, Die Haghe 2 13-8, Zwervers 13-8, Ons Huls 12-6. Zuid-Holland 3A: Merwede 13-25, Crescendo 14-18. Phoenix 15-17. Schiebroek 13-15. ALO 14-11, Ahoy 13-10, BKC 14-8, Actief 11-5, Unicum 11-5. Res. le kl.: Ons Eibernest 3 13-24, Vicus Oriëntis 2 15-20, Sperwers 2 15-19 Fluks 2 14-17, Regenboog 2 13-16, Rozenburg 2 11-12, Achilles 2 13-9, Ready 2 14-9 Spangen 2 13-8, Zuiden 3 11-5, Die Haghe 3 12-5. Atletiek in RAI Een Indianengehuil daverde door de immense RAI-hal tijdens de dit weekeinde gehouden indoorwedstrij- den. Het kwam uit de mond van de snelle B-atleet Gideon den Tex van AV „Holland", die (na de snelste serietijd 7,8 op de 60 meter) In de finale in gewonnen positie op de finish afraasde, maar op 10 meter van de streep kramp kreeg en hin kend slechts 5e werd. De hordennummers leverden wel overwinningen op voor de Leidse oranjebroeken. René v. d. Water won de 70 meter horden Jongens A in de prachtige tijd 9,7 seconde (Eef Ka merbeek liep 9.6 sec.!) terwijl Rob Poelman winnaar werd van de 60 m. horden jongens C in 9,5 sec. Hij werd op de 60 meter „vlak" in 8,- sec. tweede. Robert Strik plaatste zich tweede op de 1500 jongens B in 4.46.3, na een wandelpartij. Dennis v. d. Water werd zowel op de 60 m. horden als 60 m. vlak 3e in resp. 9,8 en 9,- seconden. De belangrijkste uitslagen waren: 60 meter heren: 1. Bob Vos (PSV) 6,8. 70 meter heren: 1. Eef Kamer beek (PSV) 9,6. 3000 meter heren: 1. Harry Jansen (AAC) 8.48.6. 60 meter horden dames: 1. Van Slooten (Ko meten) 9.3. Hoogspringen dames: 1. Anneke Leenstra (Athleta) 1,60. Hoogspringen heren: 1. Noordlander (DOS) 1.78. Polshoog -. Fred Krikke (AAC) 3.90; 2. Servee Wij sen (Kim- bria) 3,80. WIELRENNEN Swift - Combinatie De sprintkampioenschappen van Swift behoren weer tot het verleden. Onder slechte weersomstandigheden streden de renners dit weekeinde op het nieuwe parcours in Hoogmade om de verschillende titels. Helaas moesten enkele prominenten wegens verplichtingen elders verstek laten gaan. Hierdoor kreeg de strijd een geheel open karakter. Uitslagen sprint amateurs: 1. Bert Rijkelijkhuizen Hazerswoude, 2. Fred Leemans Leiden; 3. Koos van Wei zen Leiden: 4. Piet Bregman Bent huizen; 5. Frans Zoons Voorschoten; Nieuwelingen: 1. Peter de Jong RA.-Veen; 2. Jan van Biemen Lei den; 3. Arie Ravensbergen Voorscho ten; 4. Bert Kerkvliet R.A.-Veen; 5. Peter Akerboom RA.-Veen. Adspiranten: 1. Piet Oosterom Lei derdorp; 2. Piet van Biemen Leiden; 3. Benny v. d. Hulst Zoeterwoude; 4. Teo van Duur en Leiden; 5. Leo van Velzen Zoeterwoude. De uitslag van de eerste tijdrit voor de competitie van dit seizoen voor de nieuwelingen luidt: 1. Jan Zoetemelk tijd 1.03.06 (40 km»; 2. P. Akerboom 1.04.25; 3. H. Solleveld 1.04.48 4. S. Brandt 1.05.28; 5. F. Leemans 1.06.41; 6. A. Berk; 7. 7. A. Ravensbergen; 8. P. de Jong; 9. P. de Koning; 10. W. van Diemen; 11. D. Brom; 12. B. Kerkvliet; 13. v. Goozen: 14. D. Bakvis; 15. P. Prins; 16. T. Pauw Kraan; 17. J. Zoons; 18. N. van Seggelen; 19. B. Kruit (vete raan); 20. F. Feitsma; 21. H. Bous- sie. Adspiranten: 1. L. van Velzen tijd 52.05 (28 km); 2. T. van Deuren; 3. P. van Diemen; 4. B. v. d. Hulst. SVL-hamlballers wonnen royaal „We zullen jullie bij ons thuis warm ontvangen" zeiden de Activi- tas-spelers tegen Theo Zwartjes en zijn mannen toen zij op Roomburg een voor hen wat onverdiende 67 nederlaag hadden geïncasseerd. Het is er gisteren in Rotterdam echter niet van gekomen. SVL speelde een vlotte partij en had bij momenten onweerstaanbaar aanvalsspel. Walter Göriz, Kees Lu cas en Ebe Duursma waren de grote gangmakers in de roodwitte keur troep. Direct al na de aanvang sneed ae SVL-aanval scherp door de Acti- vitas-defensie en het resultaat was e entreffer van Kees Lucas. Tien mi nuten hadden de roodwitten nodig cm de gastheren duidelijk te maken dat het er voor hen in deze wedstrijd slechts om ging de eindstand een d'-aaglijk aanzien te geven. Met rust was de stand voor Activitas dan ook al uitzichtloos, 103 voor SVL. Na de hervatting deden onze stad genoten het wat kalmer aan maar tegenover elke Rotterdamse treffer konden zij toch soepel en gemakke lijk twee tegentreffers plaatsen. De Leidse defensie maakte in deze ontmoeting een heel wat betrouw baarder indruk dan vorige week te gen C.W.P. Ook doelman Van der Steur toonde dat hij over zijn inzin king heen is. Op 5 april komt een van de con currenten voor het kampioenschap van de Districts tweede klasse, het Haagse AHC '28 op bezoek en dan zullen onze stadgenoten ongetwijfeld een hardere noot te kraken krijgen! Koersen te Mereveld (Van onze medewerker) De openingskoersen te Mereveld gaven gisteren meermalen bijzonder fraaie strijd en de internationale draverij maakte hierop geen uitzondering. Ylite Rose nam het commando op zich, bU wie zich spoedig Winston Spen cer voegde. Quicksilver S, die 60 meter aan de koppaarden moest geven, ontwikkelde veel snelheid en nam reeds na een baanronde de kop. Het was waarschijnlijk een tactische fout van Wagenaar sr. door in het begin wat teveel van zijn paard te vragen, want toen hij in het rechte eind werd aan gevallen door Jour de Java (Vergay) was de fonnibabele slotaanval van de Franse import Quicksilver te machtig en deze had geen reserves meer om een afdoend antwoord te geven op de 1.22.5 triomf van Jour de Java. Win ston Spencer stelde wat teleur en de snelle Young Six werd derde. In de openingsdraverij duelleerden Cyrano Silk en Bosuiltje S steeds om de leiding. De laatste had moeite met de draf en werd kort voor de laatste bocht na een onstuitbare ga loppade uitgeschakeld. Cyrano Silk (Smit) won met vrij grote voor sprong op Claudette D en Black Hol- landia. De Wenneperveenprijs was van start tot finish voor de van kop ver- trokkken Baron Hoilandia (Vergay). Blauwe Valk S en Amora Guy, die (Van onze correspondent) Het Laatste Nieuws noemt de wed strijd België-Nederland van zondag een nutteloze wedstrijd. Het spel van België noemt het blad „slecht", te leurstellend slecht. De pogingen tot samenspel strandden gedurig door een gebrek aan inspiratie bij het de- markeren en vooral door de hulpe loosheid van de speler-aan-de-bal, die schijnbaar maar zelden wist waarheen en bijna altijd in een ein deloos getrippel verviel". Verder schrijft het blad dat de „oranjehem den" hebben aangevoeld dat een overwinning in hun bereik lag. Zij hebben getracht ze af te dwin gen met hun klassieke wapens: snel heid en dynamisme, maar soms ook door een zeer degelijk samenspel. „De Standaard" spreekt van een slappe wedstrijd. van rommelige spelfasen en van aanzienlijke tech nische. tactische en andere tekorten in beide kampen. De Belgen faalden volgens het blad niet slechts op indi vidueel, doch ook op collectief vlak en het blad noemt dat onthutsend. Ook de „Gazet van Antwerpen" heeft het over tactische fouten van de Belgische spelers. Zij lieten Van Himst aan de spits van de aanval spelen, die van dichtbij werd be waakt, hetgeen in de lijn van de ver wachting lag. Schrijvers was met de opdracht belast en deed zulks op harde, doch sportieve wijze. Hij liet de Belgische topaanvaller duidelijk begrijpen dat het moeilijk zou zyn om te passeren. Een alom tegenwoordige Van Wissen en een flitsende Muller probeerden als schakel iets te berei ken, maar het talent in de oranje- aanval was werkelijk te gering om een Belgische verdediging met een onzekere Plaskie, die zich nadien herstelde, in gebreke te vinden. De „Antwerpse Volksgazet" is wat meer te spreken over de wedstrijd. Het bleef, zo schrijft het blad. een partfj die het zien waard was tot de laatste minuut en de spanning was niet uit de lucht. De Belgen speelden zeker niet zo goed als kon worden verwacht. De Nederlanders in tegen deel gaven bepaald degelijke repliek. Hun tweede helft was zelfs heel wat beter dan die van de thuisspelers en het was met een zucht van verlich ting dat de Rode Duivels het eind signaal hoorden. „La libre Belglque" tenslotte is he lemaal niet tevreden met de Belgi sche spelers, die het blad een vol komen gebrek aan aanvalskracht toeschrijft. Hoe is het mogelijk, vraagt de sportredacteur zich af, dat een aantal Belgische spelers, die ieder op zichzelf als topspelers wor den beschouwd, een zo wanhopig slechte wedstrijd kan spelen tegen een ploeg, die maar één verdienste heeft: een direct spel te spelen zon der franje, zonder genie, maar ook zonder een aarzeling. resp. twee en drie werden, volgden ae leider steeds, doch konden de zege van de Baron niet in gevaar brengen. De rest speelde geen rol. Toen Jan van Dooyeweerd met Zypani in de derde koers na ruim een ronde de leiding nam scheen het een zege voor de favoriet te zullen worden. Het pakte echter anders uit, want de hem volgende Bruno (Wa genaar jr.) viel hem in het rechte eind aan en triomfeerde in 1.27.9 km.-tijd. Zelfs moest Zypani de tweede plaats nog afstaan aan Adel- traut M. Hevig was de eindstrijd bij de driejarigen. Charles Hoilandia kwam op kop de laatste bocht uit. De lei der werd toen aangevallen door Conny Stuart, die echter van de benen raakte. De eindspurt van Chéri de Kinley was flitsend en op de streep klopte deze Charles in 1.30.2 km.-tijd. Cunera werd derde. Wagenaar jr. schoot met Bianco Old Gold in de vijfde koers als een pijl uit een boog weg, doch kreeg direct Zoon van Our Bonni op zijn hielen. Van Dooyeweerd stelde alles in het werk om Bianco Old Gold te onttronen, doch het lukte niet. Bij de slotaanval kwam de Zoon nog van de benen, doch werd nog juist voor de streep gezet, zodat hij tweede bleef voor Alie Belwin. In de zesde koers nam de oude Flip Knljnenburg met Yon Brewer na een baanronde het commando van Brave Mac over en hoewel hij voortdurend werd aangevallen, gaf de schimmel geen krimp en noteerde een fraaie 1.26.9 zege. Kort voor de streep werd Bajadère nog voor de tweede plaats geklopt door Amice Hoilandia. In de Borneprljs gaf het veld van 15 paarden een fraaie strijd. Zampa van Papenhoef bleef lang aan het hoofd, maar de door leerling Imming gereden Ylinotte vormde een voort durende bedreiging. Later voegde zich ook Zaroline G bij de kopgroep. Gezamenlijk stoven Ylinotte en Za roline G op de eindstreep af, van wie de eerste met gering verschil triomfeerde in 1.28.1 km.-tyd. Zahir B. die ongunstig in de koers had gelegen, werd toch nog derde. De amateurskoers werd een zege voor de eigenaar-rijder T. v. d. Broek, die de succesvolle Art Erebus spoedig op kop bracht en in 1.28.9 zegevierde. Aleid Williams werd tweede en G. v. d. Wal leverde met Zilo een goede prestatie door dichtbij als derde te eindigen. een hardere noot te kraken krijg Moeizame zege van TBS op Rotterdam The Bona Stars hebben zaterdag avond in de Rotterdamse Energiehal tegen het in degradatie verkerende Rotterdam-Zuid een verre van over. tuigende 5160 overwinning behaald. Onze stadgenoten zagen de wedstrijd meer als een sportieve plicht, het geen hun bijna noodlottig is gewor den. Het fel op de bal spelende Rotter dam-Zuid overrompelde direct na het begin The Bona Stars met een hevig offensief. Na tien minuten spelen hadden de Maasstedelingen reeds een 1711 voorsprong. Het wat leng te betreft veel langere Stars-team hei-stelde zich kranig. Nog voor de rust waren de rollen omgedraaid en leidden onze stadgenoten met 2431. De tweede helft gaf aan beide zijden vloeiend spel te zien. H. van Haver en C. den Hollander, die tot op dat ogenblik nog nauwelijks iets hadden laten zien. brandden ineens los. In de eindfase van de strijd kwamen de Rotterdammers gevaar lijk terug, maar de tijd was te kort om de achterstand helemaal te niet te deen. Met een 5160 score kwam het einde van deze sportieve wed strijd. Het junioren A-elftal behield de eerste plaats op de ranglijst door een verpletterende 90—22 overwinning op Vodo. Damesthibbelfinale in Nice geheel 'NEDERLANDS' De vier Nederlandse tennismeisjes, die in internationale toernooien aan de Rlvièra uitkomen, hebben ervoor gezorgd dat de finale van het dames- dubbel in Nice een reprise Is gewor den van de eindstrijd van het over dekte Nederlandse kampioenschap: de Groningse meisjes Trudy Groen man en Anja Lepoutre tegen de Rotterdamse speelsters Elly Krocke en Betty Stoeve. Groenman en Lepoutre die in de halve finales hadden gewonnen van de Duits/Britse combinatie Almuth Sturm/Virginia Wade (63, 61), zegevierden ook nu: 36, 62. 62. Elly Krocke en Betty Stoeve hadden in de halve finales met 64, 62 gezegevierd over Mercelis/Beltrame (Belg./Italië). De Nederlandse meisjes drongen niet door tot de finale van het dames enkelspel. Daarin werd Christiane Mercelis (Belg.), die Trudy Groen man met 6—3, 6—1 had uitgescha keld. op haar beurt verslagen door de Duitse Almuth Sturm: 6—0, 26, 46. De finale van het heren enkelspel ging tussen de Italiaan Sergio Tacchinini en de Fransman Jean Noel Grinda. Tacchinini won doordat Grin da, bij de stand 64, 63, 40 in het voordeel van de Italiaan, de strijd staakte. geniet U bij ons van 27 juli tot 10 augustus 1964. Maar vóór die tijd zouden wtf graag zien, dat onze ONDERHOUDS DIENST uitgebreid wordt met enige VOOR ONZE PRODUKTIELIJNEN: trekkerij perserij controle zoeken wij in dag- en tweeploegendienst. Sollicitaties by de Personeelsafdeling. Voor een bezoek nó, kantoortijd kunt U telefonisch een afspraak maken onder no. (01710) 32846. Zijldijk 22 Leiderdorp (Van onze correspondent in Wenen) Uit de verkiezingen voor provin ciale staten in het Burgenland, die gisteren zijn gehouden, is gebleken dat de socialisten in deze provincie aanzienlijk sterker zijn geworden en zelfs de meerderheid hebben behaald, terwjjl de (R.-K.) Volkspartij een klein verlies heeft geleden. Het ge volg is dat de gouverneur van deze provincie nu voor het eerst een so cialist zal zijn, nadat de Volkspartij totnutoe over deze functie had be schikt. Dit resultaat zal ongetwij feld ook van invloed zijn op de on derhandelingen inzake de regerings vorming, omdat de socialisten zich door deze overwinning sterker voelen en dus nog grotere eisen zullen stel len. Ofschoon deze verkiezingen slechts van provinciale omvang zijn, is het niet uitgesloten dat zij het begin vormen van een verandering in de algemene politieke structuur in Oos tenrijk en dat ook een socialistische minister-president niet tot de on mogelijkheden gaat behoren. Door de toenemende industrialisering raakt de boerenbevolking in geheel Oosten rijk op de achtergrond en stijgt de invloed van de socialisten. Het is Intussen bekend geworden dat Otto von Habsburg een brief De uitslagen van de zaterdag voor de eredivisie van de volleybal competitie gespeelde wedstrijden lui den: Cito—Odulphus 3-0- Valuas— Olhaco 23; LibanonSFC 31: ValbovolAMVJ 1—3: Oranje Nas sauKweekschool 31 DESSOS 3—1 De Nederlandse drakenzeilers Guus Bier en Wim van Duyl hebben op de eerste dag van de internatio nale zeilwedstrijden, die in Cannes worden gehouden, voor goede resul taten gezorgd. Beide zeilers behoren tot de Olympische selectieploeg. De uitslag van de eerste wedstrijd luidt: 1. Sergio Sorrentino (Italië); 2. O. Skidzoglox (Griek); 3. Gordon Smith (GB): 4. Guus Bier (Ned); 5. B. Schuhmann W-Dld)6. Lois Par tei <Fr); 7. Sens (Fr); 8. Wlm van Duyl (Ned). De uitslagen lulden: Mereveld-start-prijs1. Cyrano Slik (P. M. Smit) (1.33.4); 2. Claudette D; 3 Black Hoilandia. Tot.: wl. f 10.20, pi. 4.10, 2.40, 4.10, koppel 14.60, cov. 6.40. Wanneperveen-prijs: 1. Baron Hoi landia (M. Vergay) (1.30.1): 2. Blauwe Valk S; 3. Amora Guy: Tot.: wl. f2.fl0, pl. 1.90, 1.70, 2.10. koppel 5.90, cov. 4.30. Almelo-prys: 1. Bruno (J. Wagenaar Jr.) (1.27.9); 2. Adeltraut M; 3. Zypani. Tot.: wl. 14.70, pl. 1.60, 1.80, 1.50, kop pel 11.90, cov. 5.50, trio 81.10. Weerselo-prljs1. Cherl de Kinley (E. Leeman) (1.30.2); 2. Charles Hoi landia; 3. Cunera. Tot.: wl. 14.50, pl. 1.50, 1.90, koppel 6.10, cov. 6.40. IJsselmulden-priJs, le afd.: 1. Blan co Old Gold (J. Wagenaar Jr.) (1.27.9); 2. Zoon van Our Bonnl; 3. Alle Bel win. Tot.: wl. f2.40, pl. 1.40, 1.70, koppel 3.90, cov. 4.30. 2e afd.: 1. Yon Brewer (Ph. Knijnen- burg) (1.26.9); 2. Amice Hoilandia; 3. Bajadère. Tot.: wl. f2.40. pl. 1.60, 2.10, 1.40. koppel 10.40, cov. 8.70. Borne-prljs: 1. Ylinotte (C. D. Im ming) (1.28.1); 2. Zaroline G; 3. Zahir B. Tot.: wl. f 15.50. pl. 3.40, 3.40. 1.60, koppel 9.80. cov. 12.10, trio 1.237,10. Zwolle-prijs: 1. Jour de Java (M. Vergay) (1.22.5); 2. Quicksilver S; 3. Young Six. Tot.: wl. f4.80. pl. 2.60. 1.70, 3.30. koppel 4.40, cov. 4.50. Zwartsluls-pri)s: 1. Art Erebus (T v. d. Broek) (1.28.9): 2. Aleld Wil liams: 3. Zllo. Tot.: wl. f3.10. pl. 1.50, 4 40. 3 60. koppel 13.10. cov. 13.30 Totallsator-omzet 1238.911,40. (Van onze Venlose correspondent) Op de Maas nabij het Noordlim burgse plaatsje Broekhuizen is za terdag het motorschip „Margare- tha" uit Rotterdam na een aanva ring met het motorschip „Rival" uit Haarlem opengereten en na enkele minuten gezonken. Het schip was met 276 ton zout van Hengelo op weg naar België. Het schippersgezin Dekens- Kost met twee dochtertjes, afkomstig uit Anlo in Drente, wist zich ternau wernood in veiligheid te stellen met behulp van een roeibootje, dat werd meegevoerd. Op het geld en wat kle dingstukken na, heeft men niets kunnen redden. Het schip ligt een meter of dertig van de wal en vormt een obstakel voor de scheepsvaart. De Rival werd aan de boeg bescha digd, doch kon de reis voortzetten. Volgens de politie te water is de aanvaring ontstaan doordat beide schippers elkaar verkeerd hebben begrepen tijdens het passeren van een sleep. Zaterdagavond zijn in het Amster dam-Rijnkanaal, tussen Wijk by Duurste en het pontveer Houten, ook twee schepen met elkaar in aan varing gekomen. Eén schip, de 362 ton metende „Zwerver", die met grind geladen was, is als gevolg hiervan gezonken. Het ongeluk gebeurde, toen de „Zwerver" uit het roer liep. De opva renden konden worden gered. Het scheepvaartverkeer op het Amsterdam- Rijnkanaal ondervindt weinig hinder van het gezonken schip. „De hoofdinspecteur-directeur van de arbeid, dr. G. W. R. Overdykink. heeft de installatie van Naarden Ke mi in Wormeerveer vanmorgen geïn specteerd en geconstateerd, dat vol doende technische verbeteringen zijn aangebracht ten einde aan de in de Hinderwet gestelde voorwaarden te voldoen. Op grond hiervan en van de door de directie van Naarden Ke mi gegeven garanties hebben B. en W. besloten de sluiting van de in richting van Naarden Kemi op te heffen. In de komende week zal de di rectie van Naarden Kemi omwonen den en reclamanten uitnodigen tot een bijeenkomst ter bespreking van de opgetreden moeilijkheden". Dit is zaterdagmiddag meegedeeld in een gezamenlijk communiqué van B. en W. van Wormerveer en de di rectie van de talloliefabriek Naarden Kemi NV. B. en W. van Wormerveer hadden enkele dagen geleden besloten tot sluiting van de installatie voor de ge- fractioneerde destillatie van tallolie, nadat omwonenden over de stank hadden geklaagd. heeft geschreven aan de toekomstigi minister-president, dr. Klaus. De in-i houd van dit schrijven is weliswi r.og niet bekend, maar in welin lichte kringen vermoedt men dat zich daarin bereid verklaart om een bepaalde tijd niet naar Ooswan rijk terug te keren, waardoor de re. geringsvorming vergemakkelijkt zo- kunnen worden. Het staat echter t bezien of de socialisten op grond vas deze brief hun afwijzende houdto zullen veranderen. I Gerrit Jan Houwer, een 50- jarige klompenmaker uit Breedevoort in Gelderland, zou vandaag voor de ramen van het KLM-kantoor aan de Fifth Avenue in New York laten zien hoe nu eigenlijk een klomp wordt gemaakt. Houwer, die in het afgelopen weekeinde in New York aan kwam, zit in werkkleding en omringd door zijn gereed schap in de etalage. De de monstratie, die vandaag zou beginnen, zal enige tijd wor den voortgezet. Zoals bekend worden klompen in de VS meer beschouwd als een or nament dan als een artikel voor dagelijks gebruik. Duitse autodieven aangehouden en over grens gezet De poütie in Bemmel heeft zate dag vier Duitse autodieven kunne arresteren. Ze zijn gisteren aan Duitse autoriteiten overgegeven. H6 waren de 22-jarige R. Muller i Gladbeck, de 23-jarige R. Breide brücke uit Reydt, ae 28-jarige Olschewsky uit Mariënburg en de 2 jarige H. Feika uit Gelsenkirchen. De eerste twee probeerden bij garagehouder in Bemmel (nadat door een Nederlandse handlangi deze transactie hadden laten vod bereiden) een gloednieuwe personen wagen van 11.000 gulden voor f48 van de hand te doen. De man ver trouwde het niet en waarschuwde i politie. Die rekende de twee Duitsei in. De politie hield daarna ook d twee andere Duitsers aan. De vl mannen werden ingesloten in Bed Lent, Bemmel en Huissen (omdi deze politieposten slechts over ééi r.rrestantencel beschikken De Beo melse politie heeft één Nederlands die een rol bij deze zaak speeld aangehouden en is nog op zoek nai een andere Nederlander. Maleisië roept reservisten op De regering van Maleisië heeft terdag alle reservisten en territoriil leger-, vloot- en luchtmacliteenhedfl onder de wapenen geroepen. Op Bor neo vechten, naar bekend, geregel* troepen tegen Indonesische en do® Indonesië gesteunde guerrillastrij ders, die de nieuwe federatie wills „verpletteren". In een regeringsver klaring werd zaterdag gezegd, d)i het oproepen van reservisten g« algemene mobilisatie inhoudt. N alle reserve-eenheden zullen word gebruikt. Een militaire woordvoer! heeft meegedeeld, dat zaterd in het district Loendoe een treff van een uur heeft plaats gehad ta seD een patrouille Britse command troepen en een 30-tal Indonesisc terroristen. Deze laatsten behoord waarschijnlijk tot het Indonesisc leger. De patrouille, die ver In minderheid was, moest zich tenslotte met één licht gewonde terugtrekken Aan de Indonesiërs werden vermoe delijk enkele verliezen toegebracht

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 6