Carlos' kroonpretentie door Carliste betwist dik gespiraleerd plakboek Cowboy Vergoeding één dag in Rome: drie gulden Gezagvoerder K.L.M. geslagen en geschopt Libië zet actie tegen Engeland en VS door Veerboot „Prinses Beatrix" gezonken Sleutelende schilder is „bromfiets" kwijt Haagse moordzaken: 18 en 15 jaar celstraf naaister PENSEEL VERHAAL Schoenreparaties PRINSES ALICE DE BOURBON Voor Nederlandse getuigen in proces-Bruno Colombo Politie in Monrovia Spoedig einde Karen - rebellie Duin in brantl Brief aan de Koningin 500.- BELONING LIGPLAATS VOOR WOONARK ANKSTELLEN NKAMERS DREEF *dmin. kracht (vrl.) ert sigaret J Burgerwoning te koop H. DE NIE WOONHUIS MEISJE LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N. a. KANTOOREMPLOYE (VT b. STENOTYPISTE LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 17 MAART 1961 Vtfftien Nederlanders, die eind 1961 hebben meegewerkt aan het ont raadselen van de vreemde verdwij ning van de schatrijke, Italiaanse schoenfabrikant Bruno Colombo, zijn door het Italiaanse Openbaar Mi nisterie gedagvaard naar Rome te komen. Bruno Colombo werd vermoord om zijn geld. Zijn witte sportwagen werd teruggevonden op het Haagse Voor- Intussen menen wij ook te weten. hout. Er zat een kogelgat in het dak. dat eind vorige week, tijdens een Het stoffelijk overschot werd opge- nieuw beraad in paleis Soestdijk tus- graven in het Amsterdamse Bos. De Geen besluit sen de ouders van de verloofden, nog geen beslissing over de datum van het huwelijk kon worden genomen. Terwijl Koningin Juliana en Prins Bernhard, om begrijpelijke redenen, de huwelijksplechtigheden een in tiem en discreet karakter willen ge ven, wenst Prins Xavier, dat de ce remonies zijn naam en zijn verleden waardig zullen zyn. Het is bovendien een publiek geheim, dat de Bourbons geworden. (Van onze Parijse correspondent) De 87-jarige prinses Alice de Bourbon heeft publiekelijk de pretenties op de Spaanse troon van prinses Irene's verloofde betwist. De bejaarde prinsesdie de titel van Infantevoert heeft met betrekking tot deze kwestiedie al zoveel stof deed opwaaien, zeker wel enig recht van spreken. Zij is de dochter van Carlos VII, de laatste Carlistische recht hebber op de Spaanse troon, die in 1909 in Franse ballingschap stierf zonder mannelijke nakomelingen achter te laten. Prins Xavier, het hoofd van de Franse Bourbon Parma-tak en de vader van Hugues, alias Don Carlos, heeft altijd beweerd, dat Carlos VII vlak voor zijn dood zijn eigen rech ten op de Spaanse troon aan hem zou hebben overgedragen. Die bewe ring wordt nu dus door Carlos' eigen dochter openlijk bestreden. Prins Xavier, aldus de oude Prinses, heeft geen druppel bloed van mijn ge slacht in de aderen en daarom kan hij ook geen enkel recht op de Car listische troon laten gelden. Zijn zoon, zo voegt ze aan die mededeling toe, heeft zo mogelijk nog wat min der redenen zich als kroonpreten dent uit te geven. Die titel kent Prinses Alice uitsluitend toe aan de jonge hertog van Sevilla, Alphonso- Jaime de Bourbon et Dampierre, die de eigen kleinzoon is van de laatste regerende Spaanse vorst, Alphonso XIII. Zoals men zich misschien her innert werd vlak voor de officiële bekendmaking van haar verloving de hertog van Sevilla ook wel als Prin ses Irene's toekomstige echtgenoot genoemd. De weg, waarvan Irene's verloofde hoopte en nog altijd hoopt, dat deze hem naar de Spaanse kroon zou voe ren, gaat dus niet bepaald langs ro zen. Na de onthullingen over zijn doopakte, en de tegenspraak van de regering in Madrid, dat hij naast de Franse, ook nog de Spaanse nationa liteit bezat, wordt nu door de laatste afstammelinge van Carlos VII ten stelligste ontkend dat hij de Carlis tische ambities zou mogen of kun nen incarneren. thans hemel en aarde bewegen om van Franco gedaan te krijgen, dat hij Hugues Charles voor zijn hu welijk nog tot Spanjaard laat natu raliseren. Het is eveneens bekend, dat Carlos van plan is zoveel mogelijk Carlisti sche aanhangers voor de bruiloft te inviteren, een voornemen, dat in Ne derland met niet minder reserves wordt begroet. In Carlistische krin gen in Parijs wordt nu dan ook met enige teleurstelling geconstateerd, dat het Nederlandse Hof weinig voelt voor een huwelijk, zolang de rechten van hun kroonpretendent niet in een wat helderder licht zijn gekomen. Men kan nauwelijks zeggen, dat de verklaring van Prinses Alice die rechten thans uit de mist zou hebben verlost. Die is eerder nog wat dichter (Van onze Haagse correspondent). Italianen Sergio Squarrardi en En rico Priseo worden verdacht van de- (Van onze Haagse correspondent) Het ministerie van Buitenlandse Zaken zal wellicht stappen onderne men bü de Liberiaanse regering naar aanleiding van het optreden van de politie van Monrovia, die een KLM- gezagvoerder heeft geslagen en ge schopt en in eenzame opsluiting heeft gehouden. Men overweegt een pro- Volgens de regering van Birma zou de Karen-stam hebben besloten haar opstand tegen de regering te staken. De opstand begon in 1949 te Insein, een plaats op 20 kilometer ten noor den van de hoofdstad Rangoon. Toen de opstandleider Saw vorig jaar bij gevechten met regeringstroepen het leven liet, kwam er een scheuring in de verzetbeweging. De beweging was rechts georienteerd. Een kleine groep, die naar links helde, splitste zich af. Deze kleine groep, die vriendschap heeft gesloten met de communistische partij, zet in het oerwoud de strijd tegen de regerings troepen voort. De regering had vorig jaar een algemene amnestie afgekondigd en een beroep op de opstandelingen ge daan met de regering te komen pra ten. Dit gesprek was in augustus begonnen en heeft thans tot een ak koord geleid. test in te dienen b(j de regering van president Tubman. Het .misverstand", waarbij de vlieger op gevoelige wijze werd mis handeld, is na 24 uur door de Ne derlandse tijdelijke zaakgelastigde in Monrovia opgehelderd. Toen had ge zagvoerder P. J. Ti edeman meer dan 24 uur lang in eenzame opsluiting ge zeten. nadat hij door politiemannen in het gezicht was geslagen en in de onderbuik geschopt. Ook heeft men hem een kruis op het hoofd geschoren en hem bloots voets door de straten van Monrovia gevoerd. Deze middeleeuwse behan deling had de KLM-er te danken aan het feit, dat hy zijn hotel wilde binnengaan op het moment, dat ook president Tubman daar werd ver wacht. Er was een loper uitgelegd en er stond een erewacht opgesteld. Ge zagvoerder Tiedeman liep over de loper naar binnen. Hij werd toen ge arresteerd wegens het feit, dat hij niet genoeg eerbied had betoond te genover president Tubman. De politie van de negerrepubliek ging daarna over tot de al te forse strafmaatrege len. Na 24 uur werd de heer Tiede man eindelijk in de gelegenheid ge steld, contact op te nemen met de Nederlandse ambassade in Monrovia. Politieautoriteiten vertelden hem, dat dit een bijzondere gunst was, omdat Nederland in Liberia goed staat aan geschreven. Men zei hem, dat een Amerikaan in hetzelfde geval zeker tien dagen in afzondering zou moe ten doorbrengen. De KLM heeft het ministerie in de kwestie gemengd. ze moord en ze zullen nu terecht staan. Of de Nederlanders naar Italië zul len gaan is nog een vraag. De in de Italiaanse wet vastgelegde onkosten vergoeding is zo schraal, dat het ver blijf in Rome vrijwel geheel voor rekening van de getuigen zou komen. Aan reiskosten vergoeden de Italia nen 40540 lire (f240,—), net iets meer dan een retourtje tweede klas en f 81 te weinig voor een retour eer ste klas. Voor verblijfkosten is 500 lire per dag (f 3; beschikbaar. Dat is net vol doende voor drie koppen koffie. „De vergoedingen zijn laag en staan dik wijls in geen enkele verhouding tot de reële kosten", geeft ook de Itali aanse ambassade eerlijk toe. Afwachten De bekende anatoom patoloog dr. J. Zelden rust. Bruno Colombo's kennis Ans Rootn (23), rijscholhou der H. Ess ink, de Haagse politie mannen hoofdinspecteur J. van Die- men, brigadier H. Schelhaas, hoofd agent M. C. Bakker en ex-Haags po litieman J. Bijdevies, thans gedeta cheerd bij de Haarlemse politie, en de acht anderen, wachten af. Moeilijkheden als deze hebben zich nog nooit eerder voorgedaan want, voor zover men zich in de Italiaanse ambassade herinneren kan, is het niet eerder voorgekomen, dat het Italiaanse openbaar ministerie het by een Italiaanse strafzaak nodig achtte getuigen uit Nederland te dagvaarden. In civiele procedures kwam het wel eerder voor, maar daar werd een goede oplossing voor ge vonden. Tussen Nederland en Italië is overeengekomen de getuigen In het land zelf te horen, en het probleem van reis- en verblijfkosten bestaat dan niet. In de eerste wedstrijd van het Voor-Olympisch voetbaltoernooi ze gevierde Suriname met 10 over het team van de Verenigde Staten De serie wedstryden, die in Mexico en in Panama wordt gespeeld, geldt voor de Noord- en Midden-Amerikaanse zone van het Olympisch toernooi. Suriname behaalde de overwinning door een doelpunt in de 62e minuut van rechtsbinnen Kluivert. In Breda wordt door het stede- ïyk gymnasium van 31 maart tot en met 3 april de achttiende GOTA ge organiseerd: een intergymnasiale sportmanifestatie, waaraan ongeveer vijfhonderd scholieren van 23 Neder landse stedelijke gymnasia deel nemen. NOORD Wl IK Toen een pensionhouder aan de Prins Hendrikweg bezig was met het verbranden van oud papier en an dere rommel, woeien enkele bran dende stukken in de aangrenzende duinbegroeiing. Deze vatte vlam. Tegen het snel voortwoekerende vuur stond de pensionhouder machteloos. Daarom alarmeerde hy de brand weer. Inmiddels kwam er assistentie van twee personeelsleden van de wasse rij „Thyswyk" te Noordwyk, waar na met vereende krachten het vuur met zand werd geblust. De snel ter plaatse verschenen brandweer kon zich beperken tot nablussen. Onge veer 50 m2 duinbegroeiing is afge brand. ALPHEN A. D. RIJS' Hond oorzaak van autobotsing Doordat op de Kortsteekterweg gistermiddag omstreeks vyf uur een hond plotseling de rybaan overstak, raakte een inwoner van Bodegraven de macht over het stuur van zyn auto kwyt. Met een harde klap kwam het voertuig daardoor tegen een in de berm van de weg staande boom tot stilstand. De bestuurder klaagde over pyn in zyn benen en borst. De auto werd zwaar beschadigd en de hond slechts licht gewond. De eigenaresse van de hond, die op visite was by kennissen aan de Kortsteekterweg, bleek verze kerd. (Van onze Rotterdamse correspondent) De verboot Prinses Beatrix", die de dienst tussen Dintelsas en Ooltgensplaat onderhoudt, is vannacht voor de ponton van Ooh. gensplaat gezonken. Het Libische parlement heeft gis teren In beginsel de opzegging van het militaire verdrag tussen Libië en de Verenigde Staten, de opheffing van de Amerikaanse bases en het vertrek van Britse en Amerikaanse troepen uit Libië goedgekeurd. Het besluit werd met algemene stemmen genomen. Het parlement gaf tevens zyn fiat aan de eventuele beëindiging van het vriendschapsverdrag met Engeland, alsmede aan de opheffing van financiële en militaire aanvul lende akkoorden tussen de twee lan den. Het parlement gaf de regering ge legenheid om over het besluit met de Britse en Amerikaanse regering van gedachten te wisselen. Zij moet hier van verslag uitbrengen aan de volks vertegenwoordiging. Het parlement wil, dat de regering de vriendschaps verdragen met Engeland en de Ver enigde Staten verbreekt wanneer de besprekingen niet zouden lelden tot de „verwezeniyking van nationale doelstellingen". Libië sloot in 1953 met Engeland en in 1954 met de Verenigde Staten ver dragen, die toestemming gaven om in het land militaire bases te vesti gen. Het akkoord met Engeland zou in 1973 aflopen, het akkoord met de VS in 1971. Vorige maand maakte de Libische regering bekend niet van plan te zyn de verdragen te verlengen. En geland bezit een luchtmachtbasis ln El Adem, by Toebroek, de Verenigde Staten by Tripoli. Vorige maand verklaarde premier Mahmoed Moentasser in het Libische parlement, dat zyn regering Enge land en de Verenigde Staten had verzocht om de besprekingen te be- De Australische Tennisbond is, zy het niet met algemene stemmen, op het standpunt blijven staan, dat topspelers niet vóór 31 maart het land mogen verlaten. Drie spelers Roy Emerson, Ken Fletcher en Mar tin Mulligan hebben zich van het verbod niets aangetrokken en zijn uitgekomen ln buitenlandse toer nooien. zy werden daarop voor één jaar uit het Australische Daviscup- team verbannen. Gisteren diende Fred Stolle een tweede verzoek in om te vertrekken naar een toernooi in Monte Carlo, zyn verzoek werd met 11 tegen 10 stemmen afgewezen. ginnen over de llkwidatie van hun bases. In februari eiste president Nasser van Egypte opheffing van buitenlandse bases in Libië omdat deze volgens hem een bedreiging voor zyn land vormden. Gisteravond verluidde in Londen dat Engeland heeft ingestemd met een herziening van het verdrag. Dit was geschied in een antwoord op een By het binnenvaren van de haven is de „Beatrix" tegen een kribdam gevaren, waardoor het schip schuin kwam te liggen. Het was laag water en de „Beatrix" kon op eigen kracht niet vlot komen. De „Prinses Irene" met kapitein J. Boeiyn kwam assis tentie bieden, maar zag geen kans het schip, dat zwaar geladen was, nog vlot te krygen. Via de gesloten patrijspoorten liep het water het schip binnen. De brandweer van Ooltgensplaats pompte het schip weer leeg. Om streeks 4 uur dacht men zover te zijn, dat de auto's van de boot gehaald konden worden. De eerste, die hier voor in aanmerking kwam, was een zwaar geladen en grote vrachtwagen van de fa. J. v. d. Mast uit Den Bom mei. De wagen werd op de ponton getrokken, maar nadat de voorwielen de ponton hadden bereikt, maakte nota van de Libische regering. Voor de besprekingen is geen datum vast gesteld. De overeenkomst bevatte een bepaling dat zy in 1963 kon worden herzien. Engeland was toen bereid tot onderhandelingen, doch Libië wilde deze uitstellen tot 1965. het schip zware slagzy. Het wata», dat nog in de machinekamer wa* kwam ook naar één kant en van los. sen was verder geen sprake. De boot begon langzaam te zinken. De perso. nenwagens gingen dryven. Zy kwa men op de bodem van de haven te recht. Andere auto's, hoewel nog op de boot verdwenen ook onder water. In totaal waren er zeven auto's aan boord. Toen vannacht het water ie het schip hoger kwam, lag de 70-ja- rige machinist A. Kolderwaard in zjjt hut te slapen. Men heeft hem kun nen redden, maar de bejaarde man is ter observatie naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. De bemanning heeft de nacht wa kend by het schip doorgebracht. Ka pitein Veraart en dekknecht Saar- loos wachtten vanochtend nog tot de Rykspolitie te water zou arriveren voor een onderzoek en om de moge lijkheid te bezien het schip te lich ten. De veerdiensten op Ooltgensplaat en Dintelsas zyn uitgevallen. Het verkeer van en naar het eiland moet gebruik maken van de diensten Den BommelNumansdorp en Middelhar. nisHellevoetsluis. Voor de Leidse kantonrechter „Ik zie, dat u ook nog een schrij ven aan Hare Majesteit de Koningin heeft gezonden, waarin u haar be middeling in deze zaak inroept van wege uw slechte financiële omstan digheden". Aldus richtte de kanton rechter mr. W. de Koning zich gis teren tot een 63-jarige handelsagent uit Voorburg. De reden van deze „onthulling" was waarschyniyk het gevolg van het feit, dat de handels agent zyn uitvoerig pleidooi duide- iyk zichtbaar op papier had gezet. Hij stond terecht, omdat hy met zyn auto by het inhalen van een voor hem rydende bestelwagen, in de Hoofdstraat te Sassenheim dermate te veel naar links was uitgeweken, dat zyn auto met een tegemoet ry dende bestelwagen in botsing kwam. De bestuurder van de bestelwagen moest evenals verdachte met een hersenschudding naar het ziekenhuis worden overgebracht. Verdachtes uitvoerig pleidooi kwam neer op een categorische ont kenning van enige schuld zyner- zyds. „Ik was al op de lnhaalbaan (Van onze Haagse correspondent) Achttien jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en ter be schikkingstelling van de regering. Die straf heeft de Haagse rechtbank vanmorgen opgelegd aan een 21- jarige elektriciën, één van de twee hoofdfiguren in de zogenaamde „Haagse moordzaken". Een 20-jarige los-werkman kreeg vyftien jaar ge vangenisstraf met aftrek van het voorarrest en ter beschikkingstelling van de regering. Tegen beiden was levenslang geëist. Zy zyn verantwoordeiyk voor de dood van de 39-jarige monteur G. P. v. d. Lugt by de inbraak in een sul- kerwerkfabriek aan de Haagse Scha penlaan, in de nacht van 24 op 25 januari 1963, en van de weduwe A. C. van CapelleLugtigheid (58), by I schikkingstelling. een inbraak in haar woning aan de Hugo Verrieetstraat, enkele dagen later. In beideg evallen oordeelde de rechtbank het tweetal schuldig aan diefstal met geweld, de dood ten ge volge hebbend. Een 26-jarige musicus, die by deze inbraken op de uitkyk heeft gestaan, werd veroordeeld tot vier jaar gevan genisstraf met aftrek en terbeschik kingstelling. De els tegen hem was twaalf jaar en terbeschikkingstelling. Een 27-jarige caféhouder, destyds exploitant van de El Negro-bar, waar de plannen voor de inbraken werden beraamd, kreeg vyf jaar gevangenis straf met aftrek en terbeschikking stelling voor heling en medeplichtig heid aan diefstal. De eis tegen hem luidde zes jaar met aftrek en terbe- toen er plotseling een andere niet ide betreffende bestelwagen zich ook op de lnhaalbaan begaf en ik zo sterk moest afremmen, dat ik tegen die andere bestelwagen op schoof", zo wees hy de bestuurder van de onbekend gebleven bestelwa gen als de ware schuldige aan. „Dit heeft u niet tegenover de politie ver klaard, ontdekte de kantonrechter in het proces-verbaal. Wel ontdekte hy in het procesverbaal, dat vyf getui gen unaniem verdachtes verkeersfout hadden gelaakt en met geen woord over die „onbekend gebleven tegen ligger" hadden gerept. „Ik was toen de politie my ver hoorde myn geheugen min of meer kwyt en herinnerde my later pas, dat ik voor die eerste tegenligger moest remmen om een botsing te voorkomen en toen tegen die andere opbotste," weerlegde verdachte de tegenstrydigheid van zyn verklarin gen. Gezien de getuigen-verklaringen twyfelde de officier geen moment aan verdachtes schuld en verwees hy de „onbekend gebleven bestelwagen" naar het ryk der fabelen. Alvorens f80 boete subs. 16 dagen te eisen, richtte hy nog tot verdachte het ver- wyt: „U reed bovendien niet alleen in een zeer oude auto, doch was ook ln het geheel niet verzekerd". Tegen dit verwyt protesteerde ver dachte heftig. „Mijn auto was prima in orde en ik was destyds juist van plan om een verzekering te sluiten", zo verzekerde hy de officier. „Dat was dan juist te laat want wie be taalt nu die f2200 schade, die u aan die andere auto toebracht", in formeerde de kantonrechter hierna nieuwsgierig. Verdachte kon hierop geen antwoord geven. Wel vestigde hy de aandacht van de kantonrech ter op het feit, dat hy zelf ook min stens f 10.000 strop had. „Een schrale troost voor een benadeelde party, vond de kantonrechter. In verband met verdachtes financiële omstan digheden bepaalde hy zyn vonnis op slechts f 50 subs. 10 dagen. Pas na dat hy met veel omhaal by de offi cier had geïnformeerd of hy „enig uitstel" van betaling kon krygen en ten antwoord had gekregen, dat hy hiertoe een schrifteiyk verzoek moest indienen, was de zaak voor de han delsagent definitief afgedaan. Paniek Een 50-jarige veehouder uit Oegst- geest had op Ryksweg 4 ook een le vensgevaarlijke manoeuvre uitge voerd. Omdat hy op de Vinkenweg moest zyn was hy nl. met zyn auto plotseling linksaf dwars de weg over gestoken en had aldoende paniek on der het achteropkomende en tege moetkomende verkeer gezaaid. Door bliksemsnelle reacties en tot op de: plank ingetrapte rempedalen konden de betrokken bestuurders botsingen voorkomen. Een deskundig onderzoek weet tevens uit, dat de bedryfsrem van verdachtes auto slechts matig func tioneerde. De veehouder liet verstek gaan en had dus bhjkbaar geen ver klaring voor zyn overtredingen. Dit belette de officier evenwel niet om verdachtes gemis aan verant- woordeiykheidsgevoel en verwaarlo- zing van de remmen zeer afkeurens waardig te noemen en resp. f 90 subs. 18 dagen en f40 subs 8 dagen t« eisen. De kantonrechter vond beide feiten byzonder ernstig en wel in die mate, dat hy de eisen nog te mild vond en derhalve vonniste met resp. f 100 en f 50 boete. Sleutelende schilder Een 20-jarige schilder uit Leimui- den, die de schilderkwast zo nu en dan verwisselde voor een combina tietang en schroevedraaier, stoni ook terecht. Hy had de „ombouw" van zyn bromfiets niet beperkt tot de steeds meer gangbare monterinj van een z.g. race-carburator, maai had bovendien een andere zuiger een groter tandwiel en enkele opbo- ringen, gemonteerd en toegepast ten einde de snelheid nog hoger op t« voeren. Twee buitenmodel spatbor den eneen voetschakelini maakte van de bromfiets een licht motorrywiel, waarmee snelheden van 75 tot 80 km per uur konden worden gehaald. Door het verwyde- ren van de uitlaat pypjes voerde di sleutelende schilder het aantal la- waaidecibels ook nog tot het maxi mum op. By zyn aanhouding kreeg hy een proces-verbaal voor het rij den zonder rijbewys op een „motor rywiel" en een dito voor het opzette- Ujk veroorzaken van veel lawaai. De officier, mr. N. J. Out, liet ln zijn requisitoir duidelyk uitkomen dat hy die snelbromrage scherp ver oordeelde en er maar eens een eindt aan moest worden gemaakt. D< schilder had, aldus de officier, zelfi al drie vonnissen inzake snelheids overtredingen achter de rug. Hy eis te mede daarom zowel een geldboett van f 65 subs. 13 dagen als de ver nietiging van Rykswege van de ln beslaggenomen brom-motor. Dat zijn vervoenniddel in beslag was ge nomen zat verdachte kenneiyk hel meeste dwars. Hy negeerde de ge- eiste geldboete, maar pleitte wel vooi de teruggave van zyn bromfiets, kan hem in verband met myn werk zaamheden onmogeiyk langer mis sen en zou met een verbeurdverkla ring ernstig gedupeerd worden", w luidde het resumé van zyn uitvoerig beroep op de medewerking van di kantonrechter. Deze bleek echter on der geen enkele voorwaarde bereid ti zyn tot de teruggaven van het ver voermiddel. Hy legde de vernietiginf van Rykswege in zyn vonnis vast er legde de schilder „ter compensatie' een geldboete van f20 subs. 5 dager op. wie a.s. echtpaar aan kan helpen. Betonnen casco 8x4, met aansl. v. water/licht. Brieven te richten met op gaaf liggeld aan D. v. Berk, Conradstraat 10, Leiden. KE PRIJSKLASSE RGSTEEG 3-5-12 NIEUWSTRAAT 1 Sureau „RANDSTAD" vraagt in vaste dienst eenv. voor halve dagen. Tevens voor uitzending stenotypistes Ned. en/of mod. talen. typistes en ander kantoorpersoneel. Aanmelden: HOFLAAN 129, TELEFOON 34299. benoorden Maresingel, aan verkeersweg en vaarwater, gele gen. Leeg te aanvaarden, bevattende 5 kamers, douchecel, keuken, w.c., tuin met stenen schuur, modern Ingericht. Hoek huis. Alleen met vestigingsvergunning Groep I. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 3248a. PREMIE-UITGAVE van het LEIDSCH DAGBLAD MUN STRIP Op ons BUREAU is voor onze abonnees verkrijgbaar een (120 pagina's), vervaardigd van mooi stevig wit papier en met een aardig omslag, waarop een vakje is open gelaten, zodat de eigenaar(es) er zijn (haar) naam op kan vermelden. Zeer geschikt voor het inplakken van uitgeknipte strip verhalen en/of voor het bewaren van andere verzame lingen. Een leuk cadeau voor een jarig kind. De prijs bedraagt, afgehaald aan ons bureau WITTE SINGEL 1. slechts f 0.95 of franco thuis f 1.35. Giro 57055 DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD. STOFZUIGERS VLOERWRIJVERS WASMACHINES KOELKASTEN UITSLUITEND NIEUWE RIJN 57, TELEFOON 21155 VOOR AL UW HOGEWOERD 50, TEL. 23402 Dorpsstraat 49, Warmond. Vry te aanvaarden, zy die op de lijst van woningzoeken den van de gem. Warmond staan, hebben gedurende 6 we ken voorrang. Te bevr.: Dorpsstraat 49, Warmond. Gevraagd net voor de dag. Zelfstandig kun nende werken. Mevr. DEN HAAN, Pieterskerkhof 36, Leiden telefoon 20949. Op ons modern ATELIER is plaats voor een Gezellige sfeer. Prima salaris Aanmelden van maandag tot en met vry dag: HAARLEMMERSTRAAT 175—177 LEIDEN vraagt: tenminste in bezit van diploma's mulo en houden (Assoc.-ex.). Leeftyd 20—25 jaar. opleiding mulo of h.b.s., alsmede steno en Kennis van steno Duits strekt tot meerdere veling. Leeftyd 18—25 jaar. GEBODEN wordt een gunstige salaris-regeling, met tie- en winstuitkering. Eigenhandig geschreven sollicitaties met volledige tingen te zenden aan: LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V., Afd. DIRECTIE-SECRETARIAAT Postbus 190 L Rai 18- 17-

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 4