Buitenissig concert van „Concordia" BRAND IN HAAGSE KERK GESTICHT? Korps hield ondanks alle drukte in zaal kranig stand Inbraak werd opgehelderd Meer dan één opvolger voor prof. J. Drion? „Toto" voor de televisie Brug over de Rijn gaat 18 september officieel open Stichting van chr. ulo Militairen naar huis Nachtelijke autosloperij Loop der bevolldng van Leiden Brand op bouwwerk BEURS VAN AMSTERDAM - LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 17 MAART 1964 Het Is een buitenissig: concert ge worden, dat de Chr. Muziekvereni ging „Concordia" gepoogd heeft nor maal als anders te doen verlopen. „Ik dank u, dat gü in zo groten jetale züt opgekomen. Wij weten dat het niet alleen voor ons (wil zeggen: it muzikanten) is, dat u hier bent. Daarom myn waardering voor de moeite om ook de eerste helft, van de avond by te wonen". Toen beke ken we wat he tprogramma na de muziek te bieden had. Daar stond o*. „Rob de Nys in Zyn Show". Dat er iets van een magneet in hem zit, dat wisten we. En hebben we intussen gemerkt ook! Zeker zijn er lezers, die dat woord van Goethe wel eens ontmoetten: ik heb daar geesten opgeroepen, maar hoe raak Ik die weer kwijt Aldus werd het probleem van deze uitvoering". Het korps begon naar goed gebruik met een koraal. Groot applaus! Toen "Glück auf" van Wichers. Deze mars klonk zonder zwaarte, mooi op toon met een echt muzikale cadans in de beweging. Vervolgens „Le Rocher Fantome" van Popy. Hier verzonk alle luister concentratie. Geen klarinet viel meer van een trombone te onderscheiden. De zaal had, zij het nog zonder de koffie, alvast de pauze ingeluid en was een menselyke bijeenkorf. Kin deren liepen in en uit. Het orkest leek ons van de kook, maar bleef in de plooi. Daarna vyf delen uit Handel's Vuurwerkmuziek. De drukte hield aan. Nu zal het ook wel druk ge weest zijn toen Handel zelf voor het eerst die muziek uitvoerde, tijdens een nationaal feest in de openlucht, met 9 hoorns. 9 trompetten, 24 ho bo's, 10 fagotten, 3 pauken, een en inder met ondersteuning van ka nonnen. Het bleef gezellig. Gezellig en on gegeneerd _Appla us al voor de delen uit waren. We bewonderden het or kest dat, krampachig maattrappend met de voet, moeizaam zijn stelling verdedigde tegen de verstoorde open bare orde. Na deze nieuwe beproeving bleek Boedijn's Symfonie Concertante enigszins volgbaar. Nog wel een kwa lijk te ontwarren klankmassa, maar dat er een heel redelijk samenspel gaande was, kon ons niet ontsnap pen, zonder dat direct van een vloei ende muziekstroom sprake was. tenslotte wendde de dirigent zich met een gesproken woord tot zijn .luisteraars". Hij legde uit, wat men zich bij de nu te vertolken „Alberta Suite" van Jack Harvey denken mocht. Allemaal in Canada. Ook tij- WASSENAAR Vorige week donderdag arresteer de de Haagse recherche twee jon gemannen, een 19 jarige uit Den Haag een 20-jarige uit Voorburg, die een geladen pistool bij zich ble ken te hebben. Na onderzoek bleek, dat zij zich in Den Haag aan diver- K inbraken hadden schuldig ge maakt. Toen de Haagse recherche was met het tweetal kwam het Wassenaar. Ook hier bleken zi) te hebben ingebroken. Enige weken geleden ontvreemdden uit een woning aan de Duin- istweg een televisietoestel, gouden lieraden en een gouden horloge. Het televisie-toestel en een van de gou den sieraden bleken zy te hebben terkocht, de overige voorwerpen ïerden in de kamer van de Hage naar aangetroffen. Het bleek, dat de jongelui bij hun inbraken altijd een 'I daden pistool bij zich hadden indaag is het tweetal leerlingen 'an een HBS en een ULO voor- leleid aan de Officier van Justitie. dens deze explicatie werden de con versaties voortgezet. Hillikhuizen vroeg, zonder boos heid of ontmoediging, meebeleven. En het werd vry stil! Applaus na de afzonderlijke delen kon weliswaar niet worden verhoed. „Nu stil", zei de aanvoerder, „anders hoort U de ochtendnevelen niet". Ze klonken voortreffelijk en werden aangehoord. Weer tussentijds ap plaus. Nog tweemaal stilte vroeg de dirigent: ..om naar de herders te luisteren" en „voor het stadsrumoer in het laatste deel!" Ons is die oorspronkelijke en goed gecomponeerde Suite van Harvey zeer bevallen. Albert Hillikhuizen heeft Concordia een flink stuk opge- vyzeld. Vaart, ensemble-geest, klank gaafheid, zangkracht, orkestrale stu wing waren prijzenswaardig. Ten laatste: afsluiting met mars muziek en drumbandmedewerking. V. Vier cognac, vijf bier Volgens eigen opgave van een 38- jarige Leidse uitvoerder had hij op 11 januari, vier glazen cognac en vyf glazen bieT op toe hij achter het stuur van zijn auto plaats nam. Op de Rijnsburgersingel ging het mis; hij reed hier tegen een gepar- keerdstaande bestelauto op. De politie had niet veel moeite om van deze aanrijding de ooi-zaak vast te stellen; daarvan legde de 1,80 alcoholpromilage in het bloed van verdachte voldoende getuigenis over af. Een promilage van 1,25 is de limiet. Verdachte gaf tegenover de Haag se politierechter toe, dat hij beter niet achter het stuur had kunnen gaan zitten. „Het is allemaal nog goed afgelo pen," constateerde de officier, die een week gevangenisstraf en ontzeg ging der rijbevoegdheid gedurende 1 jaar. waarvan 3 maanden voorwaar, delijk en aftrek van de tijd waarin het reeds is ingetrokken, eiste. De rechter wilde rekening houden met de moeilijkheid, welke vooral dit laatste voor verdachte veroorzaakte en veroordeelde tot 1 week gevange nisstraf en ontzegging der rijbevoegd heid gedurende 8 maanden, waarvan 4 maanden voorwaardelijk en aftrek van de tijd waarin het reeds is inge trokken. v Van onze Haagse correspondent) Niet kortsluiting, maar brandstichting uit wraak zou oorzaak zijn van de felle brand, die op 22 februari de gereformeerde Laak- kerk aan de Isingstraat in Den Haag-Zuid verwoestte. Een 17- jarige jongen zou hebben bekend. De schade was een miljoen. Er restten niet meer dan vier geblakerde muren en de toren. (Van onze parlementaire redacteur) Minister Scholten van Justitie heeft vanmiddag in de Tweede Kamer het overlijden van de Leidse hoog leraar prof. mr. J. Drion, een van de samenstellers van het nieuwe Burgerlijk Wetboek een bu.itenge- woon grote slag genoemd voor het Nederlandse rechtsleven en voor het werk aan het nieuwe B.W. Minister Scholten zei, dat prof. Drion met buitengewoon grote krachts inspanning aan het nieuwe B.W. heeft gewerkt. We waren verslagen, toen wij het bericht hoorden, aldus de minister, maar wij dienen niet te versagen. Het werk moet voort gang vinden. Minister Scholten zei in antwoord op een vraag van het Tweede Kamerlid mr. Van Rijcke- vorsel, dat hij zich nog beraadde over een opvolger van prof. Drion. De minister liet doorschemeren, dat hij misschien meer dan één deskun dige zal verzoeken het werk van prof. Drion over te nemen. De minister van Justitie deed deze mededelingen tijdens een kort de bat over een wijziging in het Bur- gerlijk Wetboek en het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering, die ten doel heeft andere regels te stellen voor het beheer van vermo gens van voogdijkinderen. De be langrijkste verandering betekent, dat de belegging van vrijgekomen gelden uit het vermogen voortaan niet meer zal kunnen geschieden zonder machtiging van de kanton rechter. De Tweede Kamer ging met deze regeling zonder hoofde lijke stemming akkoord. VOORSCHOTEN Een 17-jarige Haagse bankwerker zou de dader zijn. Hij zou zaterdag al hebben bekend. De politie heeft het bericht niet ontkend, maar ook niet bevestigd. „In dit stadium nog geen commen taar", was vanmorgen de reactie. Roofoverval Gisteren werd bekend dat de jon gen een groot aandeel heeft gehad in de roofoverval op de 63-jarige mejuffrouw Antonia Brlenne. Woensdagavond laat werd zfj in haar drogisterijtje door twee pseudo- politiemannen met een strijkijzer neergeslagen. Het waren de jongen en zijn vriend, een 23-jarige mon teur. Met een strijkijzer sloegen ze de oude vrouw op het hoofd. Met het snoer van het strijkijzer probeerden ze haar te wurgen. De poging mislukte, omdat de ou de vrouw kordaat weerstand bood. De mannen roofden zestig gulden uit de kassa en ontsnapten. Hun plan, de drogisterij na afloop in de brand te steken lieten ze varen. Za terdag werden ze na knap speur werk van de Haagse recherche ge pakt. Wraak Na kort verhoor bekenden zij. Tij dens dat verhoor zou de jongen ook de brandstichting in de Laakkerk hebben bekend. Zijn motief was wraak. Hij had omgang met een meisje uit een protestants-christelijk gezin. De ouders van het meisje zouden reden hebben gehad, zich te gen de omgang tussen de twee jeug digen te verzetten. Hoe het zij, het meisje maakte het uit. De jongen was geladen met rancune en haat. Het Godshuis zag hij als symbool van het geloof van het gezin, dat hem had afgewezen. Hij stak de brand er in, en het vuur verteerde de kerk. WARMOND Tijdens een zaterdag in Amsterdam gehouden auditie voor de Corrie Brokken Show „Aanvang dames en heren" werd de bekende hond „Toto" van het Jeugdcircus Atleta uit Warmond aangemerkt als „best gedresseerde amateurhond". Toto zal in de televisieshow van zondag worden gepresenteerd door de 13-jarige Tonny van Vliet, waarbij Corrie Brokken hem een interview zal afnemen. In dit programma wordt ook de grootste- en de kleinste volwassen hond getoond. De opnamen voor dit programma worden morgen in Hil versum gemaakt. LEIDERDORP De officiële opening van de nieu we brug over de Oude Rijn by het - .raadhuis van Leiderdorp zal 18 sep ias. damesbril, schoenen, muntbiljet. tember met enige feestelijkheden ge- siaa, armhnnrf hpurc mpf. inh Gevonden voorwerpen In februari werden de volgende voorwerpen gevonden: kinderporte monnee, kinderbril, tondeuze, dames handschoenen, herenhandschoenen, kinderwantjes, herenbril, tandwielen, spanzaag, boor, schoffel, damespols horloge, herenportemonnee, gouden speldje, bankbiljet, plastic jas, vul pen, duimstok, tabakspijp, autocon tactsleutels. autostep, benzineleiding, bunzinghuidje, regenbroek, kinder driewieler, damesparaplu, etui inh. vulpen en passer, jute zakken, voet bal. bedelarmband je. zakdoekjes, grammofoonplaat, balansschaal. stu dieboek, rozenkrans, mandje met inh. sleutels, luiers, kinderkleding, school- sjaal, armband, beurs met inh. Terug te halen en inl. te verkrijgen aan het bureau van gevonden voor werpen, Nieuwsteeg 8, Ingang poort op woensdagmiddag, tussen 2 en 5 uur. Telefonische inlichtingen kun nen niet worden verstrekt. Het bestuur der stichting Chris telijke ULO-school te Voorschoten verzoekt de gemeenteraad van Voor schoten tot medewerking voor de stichting van de tweede protestant- christelijke school voor uitgebreid la ger onderwijs. Het school bestuur wenst een achtklassige school te doen bouwen in „Boschgeest". De voor de bouw bestemde grond reeds gereserveerd en gelegen tussen de Baron Schimmelpenninck van der Oyelaan en Douw van der Krap- laan. Deze school zal in hoofdzaak bezocht worden door hervormde en gereformeerde leerlingen, wier ou ders in deze wyk gaan wonen. De Christ. Nassau ulo-school is thans volgeboekt. Het is de bedoeling, dat in septem ber reeds wordt begonnen met de eerste twee klassen. Voor het onder brengen van deze klassen werd reeds door het schoolbestuur tijdelijke huisvesting verzocht. De stichting van de nieuwe school vergt naar raming een kapitaals uitgaaf van circa f. 500.000.-. Voor het hierin begrepen bedrag van f 20.000,- wegens architectenhonora rium wordt door B. en W. thans een krediet verzocht. De stichting van deze school zal geschieden door bouw door het schoolbestuur met financiële hulp van de gemeente. Openbare bibliotheek B. en W. delen de raad mede, dat zij van de Staatssecretaris van On derwijs bericht hebben ontvangen, dat de voorwaarden, welke door het ministerie aan het toekennen van rijkssubsidie voor de algemene open bare bibliotheek waren verbonden, thans zijn vervallen. Deze voorwaar den, welke betrekking hadden op de huisvesting van de bibliotheek, zyn nu vervuld, nu de voormalige open bare lagere school aan de School straat voor dit bibliotheekwerk be schikbaar is gesteld. De lokaliteiten van dit gebouw voldoen aan de van rijkswege gestelde eisen. Kamer tegen veel jKang Op Tokio voor Geesink? hoger luistergeld (Van onze parlementaire redactie) Ernstige bezwaren bleken in de Tweede Kamer vanmiddag te be staan tegen het plan van minister Bot van O K en W om de luisterbij dragen van f 12 tot f 18,— te verhogen, met de mogelijkheid tot een verhoging te zijner tijd tot f 24,—. Er werd tijdens het debat een amendement ingediend door de CHU en de Anti-Revolutionairen, waarin werd voorgesteld deze verho ging alleen te beperken tot f 18.-. Ook de KVP bleek voorstander te zijn van dit amendement. Namens de so cialistische fractie diende de heer J. J. Voogd een amendement in, waarin de minister wordt gevraagd om de verhoging pas op 1 juli 1965, als de pacificatiecommissie rapport heeft uitgebracht te doen ingaan. Het felst in de kritiek was de liberale woordvoerdster mevr. Van Someren —Downer. Zij noemde de verhoging tot f 24,— vrijwel onverteerbaar. Zij zei, dat haar fractie de indiening van een motie overwoog, indien het ant woord van de minister niet zeer be vredigend zou zijn. Zitting duurt voort) Tydens een bespreking in Wasse naar heeft het bestuur van het Ne derlands Olympisch Comité verklaard alles in het werk te zullen stellen om aan de hand van de nieuwe in terpretatie van het Olympisch regle ment ten aanzien van de amateur bepalingen Anton Geesink naar To kio te kunnen zenden. Het NOC doet een en ander in nauw overleg met de judobond en Geesink zelf. Meevaller voor 400 dienstplichtigen schieden. Met de bouw van deze brug maakt men goede vorderingen, evenals met de aanleg van de wegen naar en in de onmiddellijke nabijheid van deze nieuwe verbinding naar de hoge Rijndijk. Een bewoner van de Groot Hoef- zerlaan belde 's nachts de politie odat in de straat twee mannen be- i waren met een geparkeerde folkswagen. De bewoner had het ïeetal vanuit het raam aangeroe- «n en de twee hadden daarop de lucht genomen in een lichtgekleur- i Volkswagen. Het bleek de politie,' it zij van de eerste Volkswagen fn koplamp hadden gesloopt en it zij met het demonteren van de 'eede bezig waren. Later werd de mp in de buurt teruggevonden. De sherche stelt een onderzoek in. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 17 maart Vee- wkt: totale aanvoer 4210, weekaan- *r 5950. vette koelen en ossen 250, 637, vette kalveren 380, fiskalveren 179, nuchtere kalveren "8, lopers 87, biggen 26, paarden 39, sulens 3, schapen of lamm. 84. weide/ Uglamm. 6, bokken of gelten 21 st. ftUzen (resp. le, 2e en 3e kwal.): te koelen (In ets per kg) 390-420. •380. 275-300; vette kalveren (ld.) •325, 280-300. 260-280; graskalveren u gids p 6t.) 550. 450. 350: nuch- f kalveren (ld.) 150. 130, 110; lopers L| 130. 120, 100; biggen (ld.) 85. 70. «lachtpaarden (In ets per kg) 305. 255; schapen (ln gids per stuk) l 120, 100; lamm. (ld.) 155, 130 kalf- en melkkoeien (ld.) 1275, '5. 1000; vare koelen (ld.) 975. 800. vaarzen (ld.) 975, 800, 700; pin ks (ld.) 700, 600, 525. Handel: aanvoer vette koelen Iets t«r, handel redelijk, prijzen als gls- Wi; vette kalveren even minder, vlot, W prijshoudend, prima's boven no- graskalveren korter, traag, sta- nuchtere kalveren kleiner, rede- t prijshoudend; lopers en biggen ruimer, goed. onveranderd; slacht ten matig, tamelijk, ruim prljs- tflend; schapen en lammeren iets Her, goed. vooral niet lager: kalf- toelkkoelcn gewoon, kalm. vaster; koelen als vorige week. slepend "ïranderd; vaarzen en pinken matig constant, veemarkt werd zeer druk bezocht de paasveetentoonstelllng. Bejaardensociteit „Ons Centrum" In tegenwoordigheid van o.m. de wethouders C. J. Piena en S. Sannes, hebben de leden van de bejaarden sociëteit „Ons Centrum" gisteravond in de grote zaal van „Den Burcht" het 10-jarig bestaan van hun socië teit feestelijk gevierd. Het feestpro gramma werd verzorgd door de to neelgezelschap van „Sempre Avanti" met muzikale omlijsting van „De Vrolijke Vagebonden" o.l.v. Jan Schroef. Na een hartelijk welkomstwoord wees de heer E. Weideman, voorzit- sociëteit er op, dat het nog geen ge neratie geleden is. dat de ouden van dagen in zeer kommervolle omstan digheden verkeerden. Wij hebben vrijwel allen min of meer aan den lijve ondervonden, dat destijds „oud en arm" een ware leuze was en oud gepaard ging met armoede lijden'. Er is, aldus de heer Weideman, sindsdien gelukkig veel veranderd en het is dan ook in die geest, dat wij van avond bijeengekomen zijn om het 10- jarig bestaan van onze sociëteit fees telijk te vieren. De sociëteitsleden en hun verwan ten de zaal was geheel bezet hebben zich deze avond kostelijk ge amuseerd met de opvoering van „Blijf zitten waar je zit", een blijspel van August van Zuylen, waarmede Sempre Avanti's toneelgroep al me nigmaal een daverend succes oogstte. Het gegeven is heel eenvoudig, doch biedt vele mogelijkheden tot het scheppen van onverwachte situaties en misverstanden. En daaraan heb ben de leden van Sempre Avanti het niet laten ontbreken. Noodwaclit is burgerplicht „Ik kan best begrijpen dat het niet meevalt, maar het is nu eenmaal burgerplicht,' zo constateerde de Haagse politierechter in de zaak tegen een 30-jarige bouwvakarbeider uit Leiden, die tot driemaal een op roep om zich te laten keuren voor de noodwacht, naast zich neer had gelegd. „Ik werk buiten de stad en had geen tijd; mijn vrouw is geweest," zo verdedigde verdachte zich. „Uw vrouw is geen noodwachter," constateerde de officier. Nadat verdachte 1% jaar ln mili taire dienst was geweest, voelde hij er niets voor om nu nog noodwach ter te worden. „In elk geval moet U gekeurd wor den". stelde de officier vast, die f. 50 boete eiste. De rechter legde f. 35 boete op. nadat verdachte had beloofd bij nieuwe oproep naar de keuring te zullen gaan. i In de week van 4 t/m. 11 maart 1964 GEVESTIGD W. Helmich en fambankwerker. Plantsoen 45. P. A. Steenhulsen en fam., filiaalhouder. Voldersgracht 10c. J. Loof en fam.. boekdrukker, Brahms- laan 31. M. E. Bllo-Lampe en fam., röntgenlaborante, Ravelstraat 17. H. Bartels en fam., tekenleraar. Stations plein 142. J. Schmidt en fam., koop man, woonw. woonwagenkamp. J. de Groot en fam., techn. ambtenaar. Burggravenlaan 169. A. Touw en fam., bioloog. Oppenhelmstraat 57. J. Zwiers. onderwijzeres. Hoogl. Kerkgracht 22. C. M. A. Bruljnlncks. Hekkensteeg 15. H. J. B. du Pon. Lammenschansweg 49. L. Voorhoeve, Korevaarstraat 3. B. Steren- borg, cafetarlahouder, Korevaarstr. 23. L. J. M. Meijer, marechaussee. Tem- minckstraat 38. E. K. P Cool, bota nisch laborante, Herenstr. 144 A. P. M. Blom. kapster. Haagweg 138. T. L. Pan kelner, Pletersk.koorsteeg 26. C. M. Ultermark. kantoorbediende. Drie Oc- toberstraat 18a. A. M. Wassenaar, la borante. Rijnsburgerweg 119a. C. A. A. E. Helders, ass.hulsh., Hooigracht 11-29 G. Zanette, ljsberelder. Herenstraat 43d L. Mula. gieterij-arbeider, Nw. Beesten markt 8. T. A. van Beek. kantoorbe diende. J. van Stolberghof 51. E. H. M. Leuring. 1.1. verpleegster, Rijnsburger weg 10. H. van de Vis, militair. Noord- einde 2a. H. T. v. Velzen. 1.1. verpleeg ster. Rijnsburgerweg 10. M. van Kruljl. 1.1. verpleegster. Rijnsburgerweg 10. C. R T. Coenen-Vlshnudatt, verpleegster. Rijnsburgerweg 10. C. P. Beemsterboer. 1.1. verpleegster. Rijnsburgerweg 10. A. P. Jansen-Gerstel. verpleegster. Meer manshof 17. H. van Tuljl, Jan van Goljenkode 19. C .J. van Horzen. Thor- beckestraat 40. M. de Klerk-Cramu, V. d. Werfstraat 47. H. van Dam, Van 't Hoffstraat 45. M. M. E. de Jong, Noordeinde 50. F. J. Rutgers, Witte Rozenstraat 48. A. T. H. P. Versmissen houttechn. adviseur. Spaarnestraat 53. J. H. de Stigter. apothekersassistente, Boerhaavelann 37. J. F. M. C. Geertseu fabr. arbeidster. Plantsoen 53. A. J. v. Mlerlo, kok, Calandstraat 64. C. J. Bruin, verkoper. Sumastrastraat 44a. L. Louwerse, techn. ambtenaar, V. d. Brandelerkade 5. J. Verhoef, analiste, V. Oldenb.str. 35. J. R M. de Braban der, machinemonteur, Haarlemmerstr. 295a. G. B M. Wleberneit. verkoopster. Jan van Houtkade 24. M. Donkersloot, evangeliste, Antillenstraat 174. H. J. G. van der Waals-Slerat. Jullanastraat 23. A. C. A. Mak. Hoge Morsweg 76. C. A. G. M. van de Pas. Levendaal 39. E. Beer. Klikspaanweg 39. C. W. de Groot- Nleuwenhuys, Morskade 4 A. van Wal- sum, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10. J. F. M. T. van Koppen. Hoge- woerd 76. L. C. Verzijden, Pleter Both- straat 17. C. de Jong. 1.1 verpleegster. Houtlaan 55. L. T. Pelzer, militair, Noordelnde 2a. H. J. Meijer, militair. Noordelnde 2a VERTROKKEN J. Sapulete en fam.. Plantsoen 45. Haarlem. Rlpperdapark 11. J. J. M. Taeijmans en fam., Burggravenlaan 33, Arnhem. Klulzeweg 136. R. Haver- schmldt en fam., Steenschuur 7. 's-Gravenhage. ter Hovestraat 70b. L. Schalks en fam., Declmastraat 8a. Al phen a. d. Rijn, L. de Collgnystraat 9. M. J. van den Berg-Kuijvenhoven. 5e Binnenvestgracht 5a, Bodegraven. Sta tionsweg 24. F. C. van der Maarel, Breestraat 177, Veren, St. van Noord- Amerlka. M. C. Leget-Olljerhoek. He rengracht 108, 's-Gravenhage. Keppler- straat 134. N. J. Leget. H. de Vrlesstr. 35. 's-Gravenhage. Kepplerstraat 134. J. M. van Rijn. De Sitterïaan 131. België. J. C. Gumauskas-Brouwer, Borneostr. 66. Duitsland. W. Dorst-Haasnoot, Oosterstraat 78. Noordwijk. Tramsteeg 21. M. Sterk. Rijnsburgerweg 10. Vel- sen. Kerkweg 136. H. M. R. A. Toebosch Morslaan 63. Hilversum. Noodweg 37. P. B. Engelen, Kapteynstraat 48. Rot terdam, Voorschoterlaan 115. E. T. Ruijsch van Dugteren. Zoeterw.slngel 97, Nijmegen. Korte Bredestraat 50. G. A. de Lange-Dozij. Voorstraat 33, Lei derdorp, B. G. Cortslaan 5. M. J. Pen- nekamp, Morssingel 7. Warnsveld, Hof weg 19. S. L. Kan. Leeuwerikstraat 10. Rotterdam. Mathenesserlaan 272a. F. E C Kortekaas-Boerse. Rijnsburger weg 10. 's-Gravenhage. Stuwstraat 330. C. A. M. Molenschot. Klikspaanweg 33. Heemstede. Joh. Vermeerstraat 27. H. Corpel, Vreewijkstraat 18. Veren St. van N. Amerika. J. J. C. Brouns. Dief- steeg 19. Amsterdam. Rubensstraat 54rn. M. de Vos tot Nederveen. Gal- fewater 8. Gouda. Krugerlaan 40. H. i. J. Wels. Noordelnde 2u. Den Helder. Bremstraat 2a. E. C. M. Walenkamp. Prlnsessekade 1. Amsterdam, Jan Luy- kenstraat 6. H. C. M. van Delft, Co- betstraat 34. Rotterdam. Drakenburg 23. C. J. van Hecke. Declmastraat 8a. Alphen aan den Rijn. L. de Collgny straat 9. M. P. de Voogd. Leeuwerik- straat 6. Leiderdorp, Ericalaan 12. W. J. Gras, Lijsterstraat 32. 's-Gravenhage Melis Stokelaan 464. J. A, van den Engh. Apothekersdijk Ha. Tlel. Burg. Meslaan 65. I. F. van den Engh-Könlg, Apothekersdijk 11a. Tlel. Burg. Meslaan 65. J. M. A. ten Broek en fam, Burg.- gravenlaan 169, Rotterdam, Zonne- Bloemstraat 38c. M. T .B. van Noort en fam.. Trompstraat 85, Loon Op Zand, Schubertstraat 10. A. J. Kooy en fam.. Zijlsingel 68. Rotterdam, De Sllnge 384. G. G. Kunz en fam.. Duinhof 49. Weesp. W. de Merodestraat 68. W. A. Wijnands en fam.. Joh. Poststraat 11. Nljkerk. Sparrenlaan 57. P. Springer en fam.. Breestraat 128, Wassenaar. Lang straat 34. P. Frank en fam.. Heren gracht 72a. Eindhoven, K, de Groote- ln 16. M. W. M. Vlek. Maursmanssteeg 4a. Rijswijk Z-H. Haagweg 105. J. H. W. Corel, Rapenburg 79. Amsterdam. K. v. d. Woestijnestraat 51. J. J. H. Orth, Varkenmarkt 7, Haarlem. Pr. Bern- hardlaan 158. A. M. Mout. Oude Rijn 23. Rotterdam, Joh. Evertsenplaats 69. H. de Smldt, Spaar nestraat 53. Castrl - QPiPiniFilpiMMPWH H M. Wltteveen, cum. Burg Zaalbergstraat 1. M. A. de L. de Kanterstraat i Vries. Wasstraat 18. Lekkerkerk. Ach- Schaik. schoonheids- i terstraat 8. H. Zwaart, Vinkenstraat 12, En - Duitsland. C, F. Snijder. Paul Kruger- B M. straat 1, Heerenveen. Fok 19. P. D. M. van Hall, leraar. Hoge Rijndijk 192. T. van Straelen. Nieuwsteeg 31. 's-Graven- T. van Zuijlen. maatsch. werkster.! hage. Denneweg 54. R A. Holsboer. Ra- Morskade 8a. J. J. Haarlem, metselaar, i penburg 4, Enschede. Weleweg 417 C. Sumatrastraat 44a. A. Kuipers, secre- I w Cohen Tervaert. Lange Mare 71a, taresse, Steenschuur 7. Alphen a. d. Rijn, Stuyvesantlaan 40. groepsleidster, d. 30b. M H. H. van specialiste. Vijf Meiplein 28. gels militair. Breestraat 108. Gisteren brak brand uit op het bouwwerk van de nieuwe Rijnbrug aan de Valkenburgseweg te Voor schoten. Waarschijnlijk door over verhitting van de oliekachel stond in korte tijd een schaftkeet in brand. Bij aankomst van de vrijwillige brandweer was de keet reeds niet meer te redden. Het vuur breidde zich uit tot een houtopslag ruimte. Gok deze loods brandde geheel af. Vervolgens sloeg het over naar het woonhuis nr. 50A. de brandweer hield met drie nevelstralen hier het vuur in bedwang en spaarde de naastgelegen woningen. De schade aan het woonhuis bleef beperkt tot gesprongen ruiten en veel waterschade. De schade wordt volgens een eerste oppervlakkige schatting geraamd, op ruim f25.000 De verzekering dekt de schade. Bloedgroepbepaling In de raadsvergadering van 22 no vember 1963 besloot de gemeenteraad medewerking te verlenen aan het be palen van de bloedgroep van de leer lingen, die vervolgonderwijs genieten. B. en W. delen mede, dat dit onder zoek thans voltooid is. Er meldden zich 774 leerlingen voor dit onder zoek, van de in totaal 971 leerlingen, of wel 79,7%. De niet door particu liere bijdragen gedekte kosten, welke voor rekening van de gemeente ko men bedragen f 48,50. B. en W. over wegen thans in overleg met de Stichting Gezondheidszorg over te gaan tot het doen onderzoeken van een volgende categorie, waarover het college spoedige nadere informaties zal verstrekken. Verkeersmaatregelen In het belang van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer is het vol gens de commissie van voorbereiding van de Strafverordeningen te Voor schoten noodzakelijk, dat de volgende verkeersmaatregelen worden getrof fen: Het aanwijzen als voorrangs kruising voor het in de Raadhuislaan rijdende verkeer van: het kruispunt Raadhuislaan met de Vredenhoeff- straat; het kruispunt Raadhuislaan met de Langenhorststraat/Oranje- boomstraat; de Raadhuislaan met de Bethlehemstraat/Van Heuven Goed hartstraat; de Raadhuislaan met Vlietzicht/Prof. Asserlaan: het in stellen van een wachtverbod voor de Prins Mauritslaan aan een zijde; het instellen van een wachtverbod voor de Wilgenlaan aan beide zijden. Te vens is het gewenst gebleken, ter markering van de wettelijke voorge schreven parkeerafstand, aan weers zijden van de voetgangersoversteek plaatsen witte tegels aan te brengen. De totale kosten worden geraamd op f 1.670. Pochtcontract voor de tennisbanen Op 14 maart 1961 besloot de ge meenteraad van Voorschoten het ge meentelijke tennisbanencomplex met kleedgelegenheid, wederom voor de tijd van 5 jaar te verpachten aan de heer W. P. J. van der Bijl, De maxi male pacht werd vastgesteld op f 4.600. Op 9 mei werd deze pachtsom verhoogd tot een maximum van f 4830 zulks in verband met het aan brengen van extra voorzieningen, zo als een oefenmuur en scheidsrech- tersstoelen. Uit het voorstel van 2 juni '63, dat betrekking heeft op ver groting van het tennispark, blijkt dat het nodig is het contract tussentijds te herzien. B. en W. wensen de pachtsom te bepalen op f 8.250 per jaar. (Van onze Haagse correspondent) Ruim vierhonderd jongelui, die al maanden geleden bericht hebben ge kregen dat zij in april (lichting 1964 2) in militaire dienst zouden moeten, zullen binnenkort vernemen dat het niet doorgaat. Dit is de consequentie van het besluit van de minister de Jong om de lichte luchtdoelartil lerie als onderdeel van ons vader landse verdedigingsstelsel op te hef fen. Dienstplichtzaken acht het niet billijk deze „meevaller" voor ruim vierhonderd man in zijn geheel ten gunste te laten komen van de dienst plichtigen die bij de verdeling over de depots min of meer toevallig voor de artillerie waren bestemd. Daarom wordt, vooruitlopend op een beslissing van de minister en de staatssecreta ris, uitgezocht welke dienstplichtigen van de gehele opkomstploeg 1964-2 voor afstel in aanmerking komen. Als criterium geldt de mindere ge schiktheid voor de militaire dienst. Groot verlof De opheffing van de lichte Lua maakt voorts tweeduizend dienst plichtigen en ruim vierhonderd man beroepspersoneel, die thans bjj dit wapen dienen, overbodig. Besloten is dat de dienstplichtigen die niet elders dringend nodig zijn, of die op grond van hun specialisatie niet ge makkelijk bij een ander legeronder deel kunnen worden ingepast, zo spoedig mogelijk met groot verlof te sturen. Het beroepspersoneel zal ui teraard wel zoveel mogelijk worden ingepast in andere delen van de koninklijke Landmacht. BEURSOVERZICHT Philips flauw; K.L.M. vast Amsterdam, 17 maart De beurs heeft vanmiddag de vaste stemming van gisteren voor de Phi lips aandelen niet kunnen handha ven. De elektro-aandelen waren zelfs aan de flauwe kant. Gedurende de niet-officiële ochtendhandel daalde de prijs reeds van f 151.80 tot f 150. Op deze laatste prijs opende de offi ciële beurs. Na tot f 150,20 te zijn op gelopen zakte de prijs tot f 149,60. Waar het aanbod precies vandaan kwam viel niet te achterhalen. Een feit was dat er in de Philipshoek één grote verkoper aan het werk was. Of de verkopen iets te maken hebben met de jaarcijfers en het dividend over 1963 die nabeurs zouden worden bekendgemaakt, ook daar wist de beurs geen antwoord op te geven. De fluctuaties is het Philipsfonds zijn de laatste beursdagen ongetwijfeld aan de grillige kant geweest. In tegenstel ling tot de zwakke stemming voor Philips was KLM wederom zeer vast. 's Morgens werd in dit fonds f 83,50 tot f 85 gedaan. Vanmiddag werden de stukken op f 83 geadviseerd, tegen een officiële koers van gisteren f 80.50. Amerika geeft steeds de stoot tot hogere koersen voor de aandelen KLM. De overige internationale waarden vielen tegen. Aku daalde circa 3 punten tot 525. Hoogovens, waarvoor 's morgens nog 634 was be taald, noteerde 628, tegen gisteren als slotprijs 630. Unilever een halve gulden lager op f 141.20, na een ope ning op f 140,80. Kon. Olie f 2 lager op f 151,10, waarna f 151,40 werd ge daan. Alleen ln de Philipshoek werd gedurende de gehele beursduur regel matig gehandeld. In de Scheepvaartsector viel weinig te beleven. De stemming was er prijs houdend zondermeer. Van de leidende cultures waren HVA en certificaten Deli aan de vaste kant. Amsterdam Rubbers iets luier. De Staatsfondsen- hoek gaf weinig verandering te zien t.o.v. het voorgaande slotnlveau. Op woensdag 25 maart kan worden in geschreven op een 4% en 5 staats lening tegen resp. 99 en 100%. Het bedrag van deze leningen zal worden vastgesteld na de inschrijving. In de lokale afdelingen werden aandelen Van Gelder Papier, die gis teren ruim 10 puniten verloren op het halveren van het dividend tot 6 onveranderd op circa 190 geadviseerd. De dividendverlaging van AVIM van 7 tot 5 kostte de aandeelhouders de nodige punten. De aandelen van deze maatschappij werden ruim 10 punten lager op 120 geadviseerd. Claims Prins-Dokkum verlieten van daag de beurs by een adviesprijs op f190. Y. M, H. Jongerling, Nieuwe Rijn 8. 's-Gravenhage, Fuchsiastraat 62. H J. B. van Wel, Oude Vest 39. Rotterdam. Stadhoudersweg 54d. L. J. M. Waaljers. Steenstraat 18. 's-Gravenhage. Valken- boslaan 153. D. H. Spaargaren. Burg gravenlaan 241, Heemstede. G. J. Wes- terveld. De Sltterlaan 72. Egypte. J. Baar. Utr Jaagpad 25. Harmeien. Dorpsstraat 130. H. J Mesterom, Klikspaanweg 15. Rotterdam. Jonk- vrouwe C. L van Eyslnga. Witte Sin gel 31. Hellevoetsluis. Oostzanddijk 1. M. C. Duijster, Witte Singel 94, Hil versum, Burg Gtllcherlaan 26. Dinslag, 17 maart 1964 ACTIFVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000.— vorige slotkoers koers v. heden Ned '58 44 974 97 A Ned '59 4% 96tt 974 Ned '60-1 44 974 97 A Ned '60-11 44 96)1 97 Ned '59 44 944 94%* Ned '60 44 93ft 934b Ned '61 44 934 934 Ned '63 44 934 93ft Ned '53 34 894 894 Ned Gb obi. 34 75 Ned '47 3 4 87ft Ned '51 34 934 94 Ned '53 I-II "4 904 90% Ned '56 3 4 89 4 89% Ned '48 3 4 83 83% Ned bel cert 34 814 Ned '50 I-II 34 844 84 Ned '54 I-II 34 854 85% Ned -55 I 34 854 85% Ned '55 n 3 4 87 4 87% Ned *37 3 874 874 Ned Gb ob '46 3 87 874 Ned dol In. '47 3 904 90 Ned Inv cert. 3 974 97% Ned '62-64 3 100% 100% Tndië '37 3 98ft 98 A Indië "37 A 3 91% Ned wonbl. '57 6 104 A 104% Ned. wonbl *57 4 4 96 4 96 Ned wonbl '60 44 963% 96% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver HVA-my. A K Deli My cert. Hoogovens cert. Philip., gem bez Unilever cert. Dordtse petr. Kon P (50 A f 20) Holl Amer Lyn Java China Pak KiJVl Kon Ned. St boot Kon Paket My. Stoomv My Ned NJev Goudr cert v. Ommeren cert Kon. Rott Lloyd N Scheepv Utiie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.leningen 1174 116% 157% 159% 528'i 524% 126.90 128.60 630 627% 152.60 149.50 141.75 140.90 701% 6994 153.10 151.50 118% 117% 155% 155%* 80.50 1514 152% 157 1554 149 148% 116 115% 286 286 144 143 142% 1424 A'dam '47 34 A'dam '43 34 R'dam '53 I 44 Idem -37 I-ms 4 Bankwezen Bank N G 85' 54 Idem '58 5 td N WB -52 44 BVG Rspbr '52 BVG Rspbr f 500 li dastr Obligaties Philips Dol '51 92ft 92 95 1014 100 A 95 161 1414 92 95 101% 1004 95 ft 1614 142 904 Premieleningen Alkmaar '56 24 A'dam '53 3 A'dam '51 I 24 A'dam '56 I 24 A'dam '56 n 24 A'dam '56 m 24 Breda '54 24 Dordrecht '56 24 Eindhoven '54 24 Enschede '54 24 Den Haag '52 I 24 Idem II 24 R'dam '52 I 24 Idem n 24 Idem '57 24 Utrecht '52 24 Z.-Holl 1957 24 Zuid-Holl "59 24 vorige slotkoers koers v. heden 824 84 114% 87 87 84% 85 92 92 91% 92 82 x 81% 81% 80% 824 824 83% 83% 91 x 904 93% 91% 92 91 89% 89 98 V8 90 87% 88% 88 A NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f 50 Nefo f 50— Robeco Unitas f 50 Ver Bez v 94 f50 Amst Bank Cultuurbank Holl Bank O eert Ned Handelmy Ned Mid bank Rott Bank Twentsche Bank 209 111.50 238 534 135.50 377 26% 233 3534 231 3434 315 209 11150 238 534 135 50 381 27% 234% 356 223 3454 313 Industrie Ondernemingen Albert HeUn Berkel'8 Pat. Borsumy -Wehry Bronsw Calvé Delft eert K Pap v Gelder K Ned Grofsm Holl Constructie De Gruyter Ing bur v Bjiliv rntematlo v Kemp en Beg Kon Zout Ketjon Leidse Woispxy Müller en Co NB Ned. Kabel fabr Philips pref •^ntt Droogd Mij Ver. Machfabr. Ver Touwfabr Vihamy Walvisvaart Wernlnk's Bet.mij Wilton Ftjenoord v wyk - Heringa Zaalberg Billton 2de r Kon Petr (f 20) Amer fondsen Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Genera) Motors Kennecott Republic Steel Shell OH Union Pacific On States Steel 596 599 241 241 81 81 1724 1734 938 940 1894 188 140 139% 512 163% 508 1604 1604 270 270 1434 1424 855 583 583 580 315% 315 4194 415 53.60 54 344 334 218 216 439 428 170 170 55% 554 2604 257 2574 257 142 145b 1234 tam 112 456 153 154 VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten j Gedaan en bieden I Bieden Ex dividend Exclaim 37% 37% 80 80% 49% 50A 37% 37 65% 64% 84ft 84 85 85% 4511 45% 47% 47% 41% 40% 58% 58 tf d e

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13