TIJDELIJK KLEEDGEBOUW ISPORTVELDEN IN NOORD Velden in seizoen 1964-1965 bespeelbaar BOUW VAN TIEN SCHOLEN B.en W.Huigbrug niet vervangen IN VOORBEREIDING Nu rijksgoedkeuring uitblijft Noodoplossing kost f 38.500 „Willem Ruys" neemt afscheid van Pitcairn Systeembouw gaf goede resultaten Nieuwe tijdelijke verbinding gaat te veel geld kosten Zes kleuterscholen, 3 ulo's en een Mytylschool Verkeersmaatregelen bij Lammensehansplein en Mare Rondvraag in Leidse raad Nu op een spoedige afgifte van de vereiste rijksgoedkeuring voor de bouw van de nodige accommodatie op het voetbalveldencomplex in Leiden-Noord niet kan worden gerekend, heb- Iben P. en W. een plan doen opstellen, dat voor- 31 Indien de raad in ztfn zitting van a.s. maandagmiddag met dit plan, waarvoor de ryksgoedkeuring reeds is ontvangen, akkoord gaat, zullen de Telden in het seizoen 1964/1965 reeds bespeelbaar zijn. Bij het opmaken van boven gaande raming is rekening ge houden met de omstandigheid, iat leden van dê toekomstige be zielster van het complex, de voetbalvereniging Roodenburg, verschillende bijkomende werk eenheden, zoals schilderwerk, aanleg van de rioleringen, het mI patsen van sanitair, en het aanleggen van de elektrische ver lichting, zelf zullen verrichten. Zodra het definitieve kleedge- *".,w is geplaatst, kan het nood- febouw, eventueel na verplaat st óng, voor andere doeleinden rorden gebruikt. Gebruik van gem. <ymiiastieklokaIen wordt duurder Indien de raad maandag geen be waren maakt, zullen de tarieven Toor het gebruik van gemeentelijke [jmnastieklokalen m.i.v. 1 oktober l. worden verhoogd. Een en ander is een uitvloeisel van het feit, dat in de afgelopen vyf jaar it exploitatiekosten van de gym nastieklokalen aanmerkelijk zjjn ge ilden. Aangezien de tarieven gedu- rtnde deze periode niet zjjn aange sist, achten B. en W. het nodig deze hans te herzien. Ten opzichte van de geldende tarieven omvat het voorstel, afgezien Jjlwi de verhoging, de volgende wyzi- Er is onderscheid gemaakt tussen pórt. en gymnastiekverenigingen M&ronder begrepen door het Col- - fge aan te wijzen personen en in- Cngen, die de zalen voor sport- of rele doeleinden gebruiken) en de rerlge gebruikers. Het is niet nodig et voor sport- en gymnastiekver- nigingen gebruikelijke gereduceerde irief ook toe te passen op deze laat- !e gebruikers. Het betreft hier voor. imelijk schoolgebruik, waardoor de d rekening te brengen huur gelijk in zijn aan de kostprijs. De verschillen tussen de tarieven oor het eerste uur, het tweede uur, w b het derde en volgende uren komen w overvallen. De verschillen in exploi. tfie-kosten tussen deze uren zijn n.l. lerk verminderd, mede door het inbrengen van centrale verwarming iet vol-automatische oliestookin- ;l Witingen. Het onderscheid naar de grootte fr gymnastieklokalen is gehand- lafd. De kleinere gymnastiekloka- a. die voorzien zijn van een kleed - n doucheruimte, zijn echter niet ralle gelijkgesteld met lokalen 180 m2 of groter, aangezien de 1 wcheruimten niet altijd mogen gebruikt. Slechts de gym- istieklokalen van het Rembrandt- ceum en de Gemeentelijke Bedryfs- schnische School kunnen, gezien IB moderne outillage, met een groot "nastleklokaal gelijk worden ge- 1 De in de laatste jaren verbe- le outillage van de kleinere alen is In het tarief tot uitdruk- ie gebracht. De tarieven voor deze kalen zijn n.l. meer verhoogd dan 'voor de grotere. Het is de bedoeling de nieuwe neven, voorzover het de sport- en mnastiekverenigingen betreft, eerst 'werking te doen treden op 1 okto- r 1964, het begin van het nieuwe renigingsseizoen. De verenigingen dan tiidig met de nieuwe heven rekening houden. Ten aan- m van de overiee gebruikers ont- fet het geen bezwaar de wjjziginc t tarieven reeds per 1 Januari 1964 doen ingaan. lyceum en de Gemeente Bedrijfstech. nische Schoola. per wekelijks lesuur per jaar f. 130: b. per wekelijks lesuur per halfjaar f. 65; c. per wekelijks lesuur per kwartaal f. 35; d. per uur, bij verhum-, anders dan voor een jaar. een halfjaar of een kwartaal f. 3.50; II. voor de overige gymnas tieklokalen: a. per wekelijks lesuur per jaar f. 90; b. per wekelijks lesuur per halfjaar f. 45: c. per wekelijks lesuur per kwartaal f. 25; d. per uur. bij verhuur, anders dan voor een jaar. een halfjaar of een kwartaal f. 2.50. Ruim 2V2 ton voor aankoop panden Voor een bedrag van rond f. 257.286 denken B. en W. in het belang van de volkshuisvesting de volgende pan den aan te kopen: a. de werkplaats met bovenwoning en erf aan de Oude Singel 216: b. het huis met erf aan de Oude Singel 222; c. het huis met erf aan de Oude Singel 232/232a; d. het winkelpand met de daarachter gelegen bedrijfsruimte met boven woning en erf aan het Levendaal 29 29a; e. de panden Hof de Blauwe Klok 1. 2. 3 en 4. Langegracht 121 en 125 en Kaarsenmakersstraat 14; f. de woningen met erven aan de Lange gracht 109 en Waardgracht 31g. het huis met erf aan de Langegracht 127; h. het huis met erf aan de Oost- dwarsgracht 21; i. het winkelhuis met afzonderlijke bovenwoning aan de Hogewoerd 32/32a; j. het huis met erf aan de Sint Jorissteeg 42; k. het huis met erf aan de Oranjegracht 5; 1. het huis met erf aan de Oranje- gracht 119; m. het huis met afzon derlijk bovenhuis en erf aan de Groenesteeg 95/95a, hoek Kaarsen makersstraat; n. het huis met erf aan de Korte Sint Aenietenstraat 4 o. het huis met werknlaats. tuin en erf aan de Morsweg 55 a en 55b: p. de huizen met erven aan de Lelie straat 24. 26. 28. 30. 32. 34. 36 en 31 en q. het pakhuis met bovenwoning en erf aan de Noorderstraat 9 en 11. Da aankooD houdt verband mat de realisering van de verwezenliiking van het ..Wegenplan en basisnian sa nering en stadsvernieuwing 1961". Subsidieëring voor bejaardenwerk ziet in de bouw van een noodkleedgebouw. Dit houten verplaatsbare gebouw omvat vier kleed kamers, drie waslokalen, een scheidsrechters- kamer en een bergruimte. De kosten van een en ander worden geraamd cp f 38.500. het Koninklijk Genootschap „Mathe sis Scientiarum Genltrix", een afde ling voor fijnmechanische techniek wordt verbonden; Voor de eerste In richting van de Rudolf Steinerschool met leermiddelen een bedrag van f 9.837,beschikbaar te stellen en aan het bestuur van het Liefdewerk van de H. Cunera, ten behoeve van zijn school voor ulo aan het Leven daal 56, medewerking te verlenen voor: a. uitbreiding van de school door beschikbaarstelling van drie lo kaliteiten van het pand Hogewoerd 57 en b. het uitbreiden van de tegel bestrating van de speelplaats bij de school en het maken van een rijwiel- berging. Benoemingen Zoals in iedere vergadering van de raad komt ook maandag weer een aantal benoemingen aan de orde. In gevolge artikel 21 van de Leer plichtwet worden de leden van de commissies tot wering van schoolver zuim benoemd voor de tiid van drie jaren. Aangezien thans zodanige drie jarige periode nagenoeg is verstre ken. bieden B en W de volgende aan beveling aan voor de benoeming, met ingang van 1 april 1964, van zeven leden voor: l. de Noorder-Commissie tot wering van Schoolverzuim a. 1. A. Abcouwer, vacature P. Fal- laux. die zich niet herkiesbaar stelt 2. C. W. Driessen; b. 1. C. J. W. Brittijn. aftredend lid. 2. H. de Graaf; c. 1. W. Caro. aftredend lid. 2. J. G. Fokkema d. 1. N. van den Heuvel, aftredend lid. 2. P. Kruit; e. 1. Mevrouw A. La- man-Onderwater. aftredend lid. 2. mevrouw A. Nieuwenburg-de Haas; f. 1. J. W. Leurdijk. aftredend lid. 2. I. van Apeldoorn: g. 1. G. J. van der Ploeg, aftredend lid. 2. N. J. Witte - man; II. de Zuider-Commissie tot wering van schoolverzuim: a. 1. J. Fluit aftredend lid, 2.1 van Weerlee b. 1. H .C. F. de Greef. aftredend lid, 2. G. Los; c. 1. Mevrouw C. de Hart- Zoals bekend werd tijdens de be- grotingsbehandeling een voorstel- Lamers aangenomen, dat voorzag in de wederinstelling van de rondvraag. I echter met dien verstande, dat de vragen drie dagen tevoren schrifte- I lijk bij B. en W. werden ingediend. I B. en W. willen thans in het regle ment van orde opnemen, dat de be- antwoording schriftelijk geschiedt en I dat over een antwoord geen verdere discussie wordt toegestaan. Het vlaggeschip van de Konink lijke Rotterdamsche Lloyd „Willem Ruys" is gisteren uit Rotterdam ver trokken voor een wereldreis. Deze reis betekent tevens het begin van een serie afscheidsbezoeken. Zo men Godfriedt. aftredend lid. 2. mevrouw weet zal de „Willem Ruys" aan het G. van Houten-Vergoed; d. 1. P. J. M. Hoeks, aftredend lid. 2. J. Th. Mon- eind van het jaar in Italiaanse han den overgaan. Dat heeft natuurlijk tanus; e. 1. A. Reyngoud. aftredend consequenties. Een daarvan is dat lid, 2. J. J. Meerburg: f. 1. J. Schou ten aftredend lid 2. W. H. Koop- mans en g. 1. N. B. M. Vreeburg, af tredend lid. 2. J. A. L. van Oudenho ven. In de vacature van aan de openbare kleuterschool „De Wigwam" aan de Sumatrastraat, zou den B. en W. willen voorzien door be noeming van mej. M. van Rietscho ten. hoofdleidster bij het openbaar kleuteronderwijs te Oostzaan. Behoudens gunstige uitslag van het geneeskundig onderzoek wensen B en W aan de Louise de Coligny-hbs, met ingang van 1 september 1964. tot we- deropzeggens doch uiterlijk tot het einde van de cursus 19641965. te be noemen: a. mevr. E. Heyting tot tij delijk lerares in de Engelse taal en letterkunde: b mevr. I. N. Samson - Meyer tot tijdelijk lerares in de Fran se taal en letterkunde; c. mej. W. C. Eggink tot tijdelijk lerares in de Franse taal en letterkunde en d. de heer drs. R. Sattler tot tijdelijk leraar in de wiskunde. de nazaten van de muiters op de Bounty, die op het eilandje Pitcairn leven, een goede vriend zullen ver liezen. Zeker eens per jaar passeerde de Ruys dit eiland en werd er even hoofdleidster gestopt, niet alleen om souvenirs te fH|ta kopen. De scheepsarts dokter Van Wissen heeft de ruim 100 bewoners van het eiland op t.b.c. onderzocht, er een bloedbank gesticht en op me nig ander medisch gebied steun ver leend, in de afgelopen jaren. Gezag voerder Herman van den Heuvel was een geziene gast van Fletcher Chris tian, de burgemeester van het ei land, die trouwens als gast van de Lloyd een reis naar Europa maakte met de Ruys en voor het eerst trei nen en vliegtuigen zag. Voor de men sen van Pitcairn heeft de verkoop van de „Willem Ruys" dus grote i consequenties. Daarom zal als het I weer het even toelaat kapitein Van j den Heuvel, die op deze reis het ei- I land weer passeert., vast en zeker een paar uur uittrekken om afscheid te gaan nemen. B .en W. van Leiden hebben thans pre-advles uitgebracht op een tijdens de behandeling van de gemeentebegroting ingediend voorstel van de heren J. C. J. Lambermont en P. C. A. ten Broek (K.V.P.), waarin de raad werd verzocht als zjjn mening uit te spreken, dat de verwijderde' Huigbrug spoedig moet worden vervangen door een tijdelijke verbinding. ïeuwe tarieven fa de toekomst zullen de volgende aeven in rekening worden gebracht: A voor sport- en gymnastiekver- Stagen en door B. en W. aan te personen of instellingen, die lokalen voor sport- of culturele seinden gebruiken, vanaf 1 oktober K: I. voor gymnastieklokalen, met oppervlakte van 180 m2 of her, alsmede de gymnastieklokalen het Rembrandt-lyceum en Gemeentelijke Bedrijfstechnische '°ol: a. per wekelijks lesuur per rf. 50; b. per wekelijks lesuur per "Jaar f. 40; c per wekelijks lesuur kwartaal f. 30; d. per uur, bij «uur. anders dan voor een jaar, 'halfjaar of een kwartaal f. 3 50: roor de overiee gymnastiekloka- a. per wekeliiks lesuur per jaar b t»er wekelijks lesuur per half- rf. 30: c per wekelijks lesuur per ■haal f. 20; d. per uur. bij verhuur krs dan voor een jaar een half- fof een kwartaal f. 2.50. Toor de overise eebruikers, vanaf •nuari 1964: I voor gvmnastiek- I'len, met een oDDervlakfe van hi2 of groter, alsmede de gvm- «klokalen van het Rembrandt- Advertentie Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker. d. WATER Haarl.str 207 heeft het De beste merken tonghans - Kienzle - Mauthe. Met ingang van 1963 is. zoals be kend op de bemeentebegroting een extra subsidie van f. 3.000.uitge trokken ten behoeve van de, mede op aandrang van de zijde van de ge meente, voorgenomen uitbreiding van de activiteiten van de bejaardenso ciëteiten. In de praktijk is de wenselijkheid gebleken voor het toekennen van be doeld extra subsidie enige richtlijnen vast te stellen. B en W hebben daar toe een regeling ontworpen waarbij het subsidie wordt toegewezen aan de centrale bejaardenzorgorganisaties op basis van de door deze organisaties ten behoeve van de bejaarden te on dernemen culturele en ontspannings- activiteiten (hieronder niet begrepen het houden van autotochten). Het subsidie zouden B en W be paald willen zien op 50% van de reële kosten van elk cultureel c.q. ontspan ningsevenement waaraan door ten minste 100 personen wordt deelgeno men. met dien verstande, dat het subsidie ten hoogste f 150,zal be dragen. wanneer het evenement door minder dan 200 personen wordt bijge woond en ten hoogste f 300,ingeval van tenminste 200 deelnemers. Voorts ware aan de subsidiering een limiet te verbinden door per or ganisatie maximaal drie evenementen per jaar voor subsidie in aanmerking te doen komen. De datum van ingang van de nieu we regeling kan volgens het oordeel van B en W op 1 januari 1964 wor den bepaald. In de vergadering van as. maan dagmiddag komen verder de volgende voorstellen aan de orde; aan de af deling Leiden van de R.-K. Vereni ging Meisjesbelangen met ingang van 1 september 1963 een gemeentelijk subsidie toe te kennen, gelijk aan 30% van de ingevolge de Rijkssubsidie re geling Maatschappelijk Werk voor Ongehuwde Moeders, voor subsidie in aanmerking komende kosten zulks in verhouding van het aantal Leidse ge vallen tot het totaal aantal gevallen; het brengen van een wijziging in de Verordening op de Winkelsluiting 1953; voor net verstrekken van geld leningen onder hypothecair verband op grond van de hypotheekregeling voor het gemeentepersoneel en de hypotheekregeling voor het onderwij zend en bedienend personeel bij het bijzonder onderwijs een krediet be schikbaar te stellen van f 500.000,— het aangaan van een 5% geldlening ad f. 2.500.000,het brengen van een wijziging in de grondprijs voor 218 woningen van de woningbouwver eniging ,De Tuinstadwijk'; afwijzend te beschikken op het verzoek van B K. Benninga en H. W. B&r om afslui ting voor het openbaar verkeer van de verbindingsweg tusen de Jacob Romanstraat en de Jan Keldermans straat afwijzend te beschikken: voor het doen van algemene uitgaven ter uitvoering van het onteigeningsplan voor de noord-zuidverbinding een krediet beschikbaar te stellen van f 5000 het nodig te oordelen dat aan de avondschool voor uitgebreid technisch onderwijs, uitgaande van Door het geleidelijk gereedkomen in Leiden van zeven lagere scholen in systeembouw een zestal scholen kon inmiddels in ge bruik worden genomen zijn de huisvestingsmoeilijkheden voor het gewoon lager onderwijs voorlopig opgelost. De huisvesting van de ulo-scho len, de school voor buitengewoon lager onderwijs aan lichamelijk gebrekkige kinderen (Mytyl school) en van de kleuterscholen laat echter nog veel te wensen over. Enkele schoolbesturen evenals gemeente, beschikken over een aantal urgentieverkla ringen voor de bouw van derge lijke scholen. Deze gebouwen zijn voor de huisvesting van diverse scholen dringend nodig. Omdat by toepassing van een ar beidsbesparende bouwmethode snel ler rijksgoedkeuring wordt verkregen dan bij traditionele bouw, zijn B. en W. na overleg met de schoolbestu ren, die urgentieverklaringen voor de bouw van ulo- en/of kleuterscholen bezitten, van mening, dat ook hier de oplossing moet worden gezocht in systeembouw. In besprekingen op het ministerie van O..K. en W. is deze opvatting bevestigd. In overleg met de besturen van de Stichting Roomsch-Katholieke Scholen te Leiden, de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs en de Vereniging voor Christelijk Fröbel scholen en het ministerie achten B. en W. het gewenst de volgende scho len in de aangegeven volgorde in een systeembouw-plan op te nemen: 1. R.-K. uloschool Surinamestraat, 2. Mytylschool nabU de Vinkenstraat, 3. Openbare kleuterschool Telders- kade, 4. Hervormde kleuterschool Meerhof, 5. Gereformeerde kleuter school Obrechtstraat, 6. R.-K. kleu terschool Oppenheimstraat 7. Open bare kleuterschool Roodenburger- straat, 8, Openbare uloschool Eduard van Beinumstraat, 9. Openbare kleu terschool Bemhardkade en 10. Openbare uloschool Sumatrastraat. De uloscholen zullen bestaan uit veertien gewone lokalen en een gym nastieklokaal, de uloschool bovendien uit een ruimte voor de bibliotheek Reuvens", de Mytylschool uit zes lokalen en een lokaal voor motori sche therapie en de kleuterscholen uit drie werklokalen en een speello kaal. Aanvullend crediet van 10 miljoen Uit de ervaringen, opgedaan bij de bouw van de eerste serie systeem- scholen, is gebleken, dat de bouw technische kwaliteit en de arbeids besparing van het bouwsysteem HB- 80 van de Gebr. Van Heeswyk's Aan nemers Maatschappij N.V. zeer aan vaardbaar zyn. Na overleg met de betrokken schoolbesturen en met het ministerie van Onderwijs, K. en W. zijn B. en W. tot de conclusie geko- mei-, dat ook voor de tweede serie systeemscholen de bouwmethode HB-80 moet worden gekozen. Ter bespoediging van het project is het zeer gewenst, dat de raad reeds thans een krediet beschikbaar stelt voor de stichting van de in de tweede serie opgenomen scholen. Tot hun spijt is het B .en W. momenteel nog niet mogelijk een uitgewerkte raming van de stichtingskosten over te leg gen Naar zeer globale raming wor den de stichtingskosten (inclusief grond- en inrichtingskosten) per uloschool met gymnastieklokaal ge raamd op f 2.000.000.per kleuter school op f 400.000,en voor de Mytylschool op f 2.000.000.in to taal voor drie ulscholen, zes kleuter scholen en de Mytyschool dus f 10.400.000,Voor de stichting van enkele kleuterscholen heeft de raad reeds kredieten verleend, n.l. voor de stichting van de openbare kleu terschool Roodenburgerstr. f303.000,- 1 besluit van 26 oktober 1959), van de openbare kleuterschool Telders- kade f 233.600,(besluit van 17 april 1961) en van de hervormde kleuter school Meerhof f 193.800,— (besluit van 5 november 1962). In verband hiermede is voor de stichting van de tweede serie systeemscholen een. deels aanvullend, krediet nodig van f 10.400.000— verminderd met f303.000.- f233.600,- f193.800,,-, of f9.669.600,—. Zodra de plannen en de uitgewerk te ramingen van de stichtingskosten van de tien scholen zijn opgesteld en de goedkeuring van de desbetreffen de inspecties van het onderwijs zijn verkregen, zullen B. en W. de raad voorstellen het thans te ver lenen krediet te wijzigen en vast te stellen op het totaal van de uitge werkte ramingen. Volledige medewerking Voor de spoedige totstandkoming van het project is het voorts van zeer veel belang dat reeds nu wordt be sloten om, zodra de vereiste goed keuringen zijn verkregen, de bouw van de serie scholen ondershands aan eerdergenoemde NV op te dra gen. De NV acht een dergelijk besluit een voldoende basis om direct haar volledige medewerking aan het plan te verlenen, hetgeen, met name voor wat betreft het contracteren van on deraannemers, van het grootste be lang is. De gestelde voorwaarden en de vereiste goedkeuringen, o.a. van plannen en begrotingen door de des betreffende rijksinspecties, geven de gemeente naar het oordeel van B. en W. voldoende waarborg. In overeenstemming met de ad viezen van de Commissies voor het Onderwijs, voor de Openbare Wer ken en voor de Financiën geven B. en W. de raad in overweging in deze geest thans een besluit te nemen. 81.000 gulden Naar aanleiding van dit voorstel brengen B. en W. in hun preadvies in herinnering, dat het toenmalige College in zijn voorstel d.d. 20 maart 1962 heeft meegedeeld, dat de in 1925 als nood- of hulpbrug over de Mare. singel gebouwde Huigbrug in slechte toestand was geraakt, dat deze brug, welke veelvuldig bloot staat aan aanvaringen door kolen schepen. uit veiligheidsoverwegingen onverwijld moest worden gesloopt. Herstel van de brug en van de onder bouw was niet meer mogelijk. Het maken van een nieuwe tijdelijke brug ten behoeve van wielrijders en voet gangers, in afwachting van de tot standkoming van de definitieve brug ter plaatse in de noord-zuidverbin ding. achtte het College niet verant woord, aangezien ook deze brug wederom beweegbaar zou moeten worden gemaakt en derhalve als tijdelijke voorziening te kostbaar zou zijn. Ook het tijdelijk in bedrijf stellen van een overzetveer was overwogen, BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN De verkeerssituatie op de Korte en de Nieuwe Mare, waar verschillende bedrijven zijn gevestigd. Iaat dikwijls veel te wensen over. Er doen zich op deze wegen herhaaldelijk moeilijkheden voor, welke een gevolg zijn van de geringe breedte van de rijbaan en de intensiteit van het verkeer. In verband hiermede komt het B. en W. raadzaam voor beide wegen in één richting gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trek dieren cn vee en wel zodanig, dat op de Korte Mare dient te worden ge reden in de richting van de Warmonderbrug en op de Nieuwe Mare in de richting van de Oude Singel. geboren. Robert, zn. van H. Valk en E. A. Cssevoort; Leendert Cornells, zn. van J. W. van Gaaien en L. Vonk: Willem Johan. zn. van J. W. van Gaaien en L. Vonk: Anna Beatrix, dr. van T. C. Homan en W. M. Bon; Eduardus Pe trus Maria, zn. van T. M. Waaljer en f. A. M. Sweere; Eduard Jacobus Mar- tinus, zn. van P. L. Springlntveld cn A. E. van den Berg; Catharlna Johan na. dr. van J. M. Turk en J. A. Lek; Pleta Joslna, dr. van C. J. T. Bos en J. van den Berg; Cornelia Hendrlka Jucoba, d van C. J. Fennes en A. van den Berg; Johanna Maria Hendrlca, dr. van A. J. den Hollander en J. W. Ifuisen; Jolanda Everdina. dr. van J. dt Boer en N. Batelaan; Edwin, zn. \an E. Prins en G. A. den Hollander; Robin, zn. van N. Boom en T. M A. de Boer; Ellen Gertrude, dr. van A. van Gelder en H. Jansen; Etlenne Wilhelmus Henricus, zn. van W. A. Kerkvliet en A. M. W. Bol; Pleter- rella Maria, dr. van L. M. van Heug- ten en P. M. Bergers; Karei Jeen *0- hannes. zn. van A. K. Erades en J. M van Benten; Willem Frederik. zn. van C. Pauw en M. E. van Daalen; Suzanna Paulina, dr. van D. L. Cou- prie en A. Rademaker; Petronella Allda Maria, dr. van J. J. C. M. van Hoorn en A. M. Janson; Johanna, dr. van T. J. Buurman en A. C. J. Roodzand; Christina Maria, dr. van J. Slootweg en C. M. Martijn; Gijzlna Catharlna Adrlana, dr. van J. Vreeken en M. J. l.ekx; Anja, dr. van G W. Schuur- mans en M. de Vries; Lydia, dr. van C. v. Beelen en L. van der Plas; Caro- l'ne Elizabeth, dr. van J. Scheepma ker en J. J. Plug. GETROUWD. J. J. K. Poll en T. F. GoedhartL. Lnuwerse en M. LIJklema: N. Krom hout en C. Ouwerkerk; B Klinken berg en B. A. van Ek. Voorts verdient het aanbeveling een verkeersregeling vast te stellen voor een tweetal wegen nabij het Lammensehansplein. Het betreft hier de verbindingsweg tussen de Zoeter - woudseweg en het benzinestation aan de noordwestzij de van dit plein, en de Planteynstraat. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben de wens te kennen gegeven, dat in het kader van de door hen ge nomen verkeersmaatregelen rondom het Lammensehansplein, de verbin dingsweg tussen de Zoeterwoudseweg en het bedoelde benzinestation ge sloten wordt verklaard voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee. zulks om te voor komen, dat het verkeer op de toelei- dingsweg naar het benzinestation in verkeerde richting gaat rijden. Naar de mening van B. en W. kan worden volstaan met een geslotenverklaring in de richting van het benzinestation Een geslotenverklaring in de richting van de Zoeterwoudseweg lijkt hen niet nodig. Bovendien is hieraan het bezwaar verbonden, dat het verkeer in deze richting dan genoodzaakt zou zyn het gehele Lammensehans plein rond te rijden om op de Zoe terwoudseweg te kunnen komen. De Planteynstraat is voor een klein gedeelte, gelegen by de Kanaal weg. in beheer bij de provincie. Het beheer van het overige gedeelte be rust in handen van de gemeente. Aanvankelijk was het de bedoeling van de provincie om in de uitmon ding van de Planteynstraat op de Kanaalweg een verkeersdrempel aan te brengen. Gezien echter de geringe betekenis van deze straat, waren B. en W. in overeenstemming met het advies van de Verkeerscommissie van oordeel, dat deze voorziening achter wege kon blijven. G.S. konden zich hiermede verenigen, doch zij achtten het wel gewenst, dat op de Planteyn straat éénrlchtingverkeer zou wor den ingesteld. Aangezien deze maat regel zal bijdragen tot een vlot ver loop van de verkeersstromen van en naar 't Lammensehansplein, hebben B. en W. zich er in principe mede ak koord verklaard. Daarbij hebben B. en W. zich de voorkeur uitgesproken voor éénrichtingverkeer in de rich ting van de Kanaalweg, derhalve ge sloten verklaring In de richting van de Lammenschansweg. Bij een geslo tenverklaring in omgekeerde rich ting zou namelijk het verkeer van de Lammenschansweg met bestemming Planteynstraat een omweg over na genoeg het gehele Lammneschans- plein moeten maken. Ged. Staten hebben inmiddels bij hun besluit tot het nemen van diverse verkeers maatregelen op en om het Lammen sehansplein, bedoelde geslotenver klaring in de door B. en W. voorge stelde lichting vastgesteld ten aan zien van het gedeelte Planteynstraat, dat in beheer is bij de provincie. Mitsdien geven B. en W. de raad in overweging gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee: 1. de Korte Mare in de richting van de Oude Singel; 2. de Nieuwe Mare in de richting van de Marepoortsbrug; 3. de verbindingsweg tussen de Zoeter woudseweg en het geprojecteerde benzinestation aan de noordwestzijde van het Lammensehansplein in de richting van het benzinestation en 4. de Planteynstraat, voor zover gelegen tussen de Lammenschansweg en de gemeentelijke beheersgrens, in de richting van de Lammenschansweg. OVERLEDEN. J. K. Verkerk. 78 Jaar, man: C. J. Jansen. 82 Jaar. echtgen. van A. van der Kaay: P. W. Hoopman. 4 Jaar. dochter; M. A. Vogelaar 84 Jaar, wed van G. J. Palm; L. Melkert, 72 jaar. man; A. O. Tap, 65 Jaar. echtgen van C. J. Mosles: A. van der Geugten. 79 Jaar, man; H. A. Zeitlln, 73 Jaar. man. JUBILEUM M. B. DE JONG Woensdag 1 april is het veertig jaar geleden, dat de heer M. B. de Jong bij de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij in dienst trad. Behalve in de kring van de LDM is de heer De Jong ook een bekende figuur in het Leidse openbare leven. Zo was hij o.m. van 1948 tot 1962 eerste secreta ris van K. O., in welke kwaliteit hij zeer veel heeft bijgedragen tot de grote bloei van deze vereniging en de ontwikkeling van het culturele leven in de Sleutelstad. Niet minder be kend is de heer De Jong in de kring van het departement Leiden van de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel van welk depar tement hij reeds jaren penningmees ter is. In verband met dit jubileum be staat er op 1 april 's middags van 6 tot 6.30 uur, gelegenheid om de heer De Jong in het gebouw van de LDM geluk te wensen. doch zou, nog afgezien van andere bezwaren, zodanige uitgaven vergen, dat deze in geen redelijke verhouding zouden staan tot de daarmede ge diende belangen. Bij de behandeling van dit voorstel op 26 maart 1962 leefde algemeen de wen6, dat nogmaals zou worden on derzocht of ten behoeve van het voetgangersverkeer een oplossing kan worden gevonden door middel van een of andere tijdelijke oeververbin ding. In afwachting van dit onder zoek werd met de verwijdering van de bestaande brug echter ingestemd. Het voorstel ls voor wat betreft de onttrekking aan het openbaar ver keer aangehouden. Plannen zijn te kostbaar B. en W. kunnen thans mededelen, dat in verband met de terzake door het College gedane toezeggingen na dien wederom verscheidene plannen voor een nieuwe tijdelijke verbinding onder ogen zijn gezien. Zo is aanvan kelijk de mogelijkheid nagegaan een pontonbrug te plaatsen, doch deze constructie bleek vanwege onvoldoen. de stabiliteit de veiligheid in gevaar te brengen en zou ook in andere op zichten overwegende bezwaren mede brengen. Ook een schipbrug en een verhoogde voetbrug bleken geen aan beveling ta verdienen. Met de Commissie voor de Open bare Werken waren B. en W. van oordeel, dat wellicht alsnog een ver binding, welke tevens geschikt zou zijn voor bakfietsen e.d., in aanmer king zou kunnen komen. Bij het voortgezette onderzoek 1s derhalve mede een eenvoudige stalen ophaal brug aan de orde gekomen. De kosten daarvan zijn geraamd op f. 81.000 inclusief alle bijkomende voorzienin gen, doch zonder kosten van bedie ning en onderhoud. B. en W. hebben gemeend laatst bedoelde oplossing eerst ter bespre king te moeten voorleggen aan de Commissie voor de Openbare Wer ken en voor de Financiën. Eerstge noemde commissie heeft onlangs medegedeeld, dat zy. bij gebreke van een aanvaardbaar alternatief, alleen ln bedoelde ophaalbrug een mogelijk heid ziet. De Commissie voor de Financiën is evenwel eenstemmig van oordeel, dat een uitgaaf van f. 81.000 voor dit doel niet verantwoord is. Niet verantwoord Naar aanleiding van deze adviezen merken B, en W. op. dat z\j by nadere overweging van mening zijn, dat het inderdaad niet verantwoord zou zyn een dergeiyk bedrag uit te geven voor een tydeiyke oeverver binding, welke toch naar verwachting ten hoogste 8 Jaren ter plaatse zou worden gehandhaafd. Een meer een voudige voorziening biedt echter constructief geen veilige en bevredi gende oplossing. Overigens zou een oeververbinding op de onderhavige plaats naar het oordeel van B. en W. uit verkeersoogpunt thans weinig aantrekkelyk zijn, aangezien deze juist in een kromming van de Mare- singel uitkomt, hetgeen by het toe genomen verkeer op deze voorrangs- weg een gevaariyke verkeerssituatie zou veroorzaken. Daar komt by, dat een vervangende verbinding biykens de indertyd gehouden verkeerstellin gen toch slechts in een beperkte be hoefte zal voorzien. B. en XV. menen, dat moet worden afgezien van het aanleggen van een nieuwe tydeiyke verbinding. Wel zün zy bereid na te gaan of, in het bij zonder ten behoeve van de school gaande jeugd, de omweg via de Oude Herengracht en de Herenpoortsbrug nog kan worden beveiligd, b.v. door verdere uitbreiding van het aantal voetgangersoversteekplaatsen in deze omgeving. Op grond van het vorenstaande geven zU de raad in overweging niet over te gaan tot het maken van een nieuwe tydelyke verbinding ter ver vanging van de voormalige Huisbrug en het desbetreffende voorstel van de heren J. C. J. Lambermont en P. C. A. ten Broek als afgedaan te be schouwen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11