Belgen op t.v.-scherm een modeverschijnsel I5a3 ZORGELIJK GEDULD Vanavond weer woordenstroom van quizleider NAND BAERT MET EEN ENKEL WOORD Sammy Davis 11 april op tv ZELFKEUZEZAAK VOOR GORDIJNEK AL BEZOCHT! LEUKE CRETONN: 2.75 Troosteloze avond LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 14 MAART 1964 Een van de neteligste vraagstuk ken In de wereld is nog altijd Kasjmir. Dat omstreden land (ies tot zevenmaal zo groot als Ne derland. met ln totaal vijf miljoen inwoners) ligt weliswaar ver van het hart van Europa, maar en dat tekent de toestand het grenst aan India, Pakistan, Afghanistan, China (Sinkiang) en Tibet. De voornaam ste opponenten zyn India en Pa kistan, met Peking als lachende der de. Volgende week komt de Veilig heidsraad van de Ver. Naties weer eens by een om dit probleem te be handelen. En dat la niet helemaal overbodig, want in de afgelopen da gen hebben zich herhaaldeiyk vuur gevechten tussen Indiase en Paki staanse troepen voorgedaan. Dat is zoveel als de echo van de schoten, die in oktober 1947 weerklonken, toen Pakistaanse stammen, later ge volgd door geregelde troepen. Kasj mir binnenvielen. Enkele maanden tevoren, in augustus, waren India en Pakistan ingevolge besluit van Londen, onafhankeiyk geworden. De vorstendommen hadden het recht ge kregen te kiezen tussen zelfstandig heid of aansluiting by een van de twee nieuwe staten. Van die onaf- hankeiykheid kwam niets terecht. En ook voor Kasjmir moest het dus aan sluiting worden. Maar de maharadja (een hindoe, die over in hoofdzaak moslims regeerde) aarzelde wat lang, totdat de invasie een einde aan zyn besluiteloosheid maakte: hy vroeg hulp aan India. Nehroe, wiens fa milie uit Kajmir afkomstig is, greep de gelegenheid gaarne aan en kon op het nippertje bezetting van de hoofdstad Srinagar voorkomen. Daarop volgden felle gevechten, die veertien maanden duurden. Eindeiyk slaagden de Ver. Naties erin op 1 januari 1949 een wapenstilstand tot stand te brengen, waarby Kasjmir door een nogal willekeurige schel- dlngsiyn verdeeld werd in een ge bied (tweederde van de totale opper vlakte, vier miljoen inwoners), dat tot India behoort en het noordeiyk deel. dat met één miljoen inwoners onder Pakistan valt. Daarmede nu is Pakistan niet tevreden, te minder omdat India zyn deel in 1957 als „Kasjmir en DJammoe" heeft inge- lyfd. Pakistans argumenten zyn vooral het feit, dat de bevolking goeddeels mohammedaans is (en zo als men weet is Pakistan zelf een mo hammedaans land, terwyi in India het hindoeisme overheerst) en dat er nog altyd geen gevolg is gegeven aan de wens van de VN een volks stemming te houden. En by een ple bisciet zou de bevolking, zo meent men in Pakistan, op godsdienstige overwegingen de voorkeur geven aan Karatsji. India stelt echter als eis, dat eerst het noorden moet worden ontruimd door de „agressors", wil er van een vrije stemming sprake kun nen zyn. De regering in Karatsji heeft nog andere motieven voor haar aanspraken, zy wenst het be heer over de vitale waterscheidingen en de oorsprongen van de rivieren in Kasjmir en DJammoe. Maar, ant woordt India, dan zou elk land dat aan de benedenloop van een rivier ia gelegen, rechten op de bronnen kunnen doen gelden. Op soortgeiyke gronden wyst India het Pakistaanse argument af, dat Kasjmir nodig zou zyn voor de beveiliging van weg- en spoorverbindingen. Ook dat zou tot merkwaardige internationale conse quenties leiden, zegt men in Nieuw- Delhi. Ook het betoog inzake de godsdienst heeft in India geen in druk gemaakt. Want zelf telt India nog altyd vyftig miljoen mohamme danen en dat zyn trouwe aanhan gers van dat land, die er willen biy- ven. Het betoog van Pakistan, dat het zich bedreigd acht door de Westerse militaire steun aan India, wordt in Nieuw-Delhi eveneens onhoudbaar geacht. Die steun bedroeg in één Jaar (1962/'63) 400 miljoen gulden, terwyi Pakistan in zes a zeven Jaar voor tien miljard zal ontvangen. Tegenover de argumentatie van zyn buren stelt Nieuw-Delhi, dat die ge dreven worden door landhonger. De regering van Nehroe wenst handha ving van de bestaande toestand. Reeds heeft zy grote bedragen in Kasjmir geïnvesteerd en bovendien zou verandering van de status quo een ernstige terugslag kunnen heb ben op het lot van de mohamme danen, die thans vreedzaam in In dia wonen en daar steunpilaren zyn van een staat, waarvan de bevolking in meerderheid een andere gods dienst beiydt. Voorts heeft de toe nadering tussen Pakistan en Rood- China een byzonder slechte indruk in India gemaakt. Inplaats van In dia te helpen tegen de Chinese ex- panslezucht heeft Karatsji de ban den met Peking in de laatste tyd steeds nauwer aangehaald. En na de oorlogshandelingen tussen Rood-Chi- na en India is dat een omstandig heid, waaraan men in laatstgenoemd land niet zomaar voorbygaat. Een ander argument van India is, dat Pakistan een „middeleeuwse theocra tie" is, waar andersdenkenden niet voor „vol" worden aangezien, terwyi India een seculiere staat is, die aan alle burgers, ongeacht hun opvattin gen, dezelfde rechten garandeert. Daarom hebben de moslims in Kasj mir het beter onder het huidige be stuur dan het miljoen hindoes het onder Pakistaans bestuur zou heb ben, aldus dit betoog. Juist dezer da- LD. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. (Van onze rvt-medewerker). Een alom bekend en gewaar deerd Nederlands televisie-pre sentator zei ons onlangs: „Als het zo doorgaat worden we vandaag of morgen verdrongen door de Vlaamse televisie-gastheren en interviewers. De Nederlanders ko men er bijna niet meer aan te pas". Dit is een al te sombere voorstel ling van zaken. Het is niet zo. dat de Nederlandse televisie-producers land genoten van het scherm weren. Wel kan men zonder overdrijving vast stellen, dat 't engageren van Vlaam se tv-presentatoren in Hilversum een modeverschynsel van dit seizoen is. Wie de programma's van de verschil lende omroepen de revue laat passe ren, heeft al gauw een ïyst van Bel gen, die van deze mode profiteren: AVRO: Denise Maes („Domino"), Jo Leemans („Scala"), Nand Baert („quiz-uur"); KRO: Henk van Mont- foort („muzikale shows"), Omer Gra- wet (interviewer); VARA: Denise de Weerdt „Voorstelling" We hebben enkele Hilversumse programmamakers gevraagd of zy wegens gebrek aan Nederlands presentatietalent hun toevlucht namen met het engageren van Bel gische dames en heren. Dat was het niet, we wilden gewoon eens iets an ders, zei men. Vanavond mogen we de niet te stuiten woordenstroom van AVRO's zeer Belgische quizmaster Nand Baert weer ondergaan. In Vlaanderen is hy een alom bekende figuur. In Nederland kennen we eigenlyk alleen zyn baardige conter- feitsel en zyn radde tong. Echt Vlaams Hy vindt zelf, dat hy de Nederland se taal degeiyk beheerst en dat zyn uitspraak van het boven-Moerdyks er mag zyn. In onze oren klinken zyn zeer enthousiaste aanmoedigingen en uitroepen in AVRO's quiz-uur, even als zyn onverdroten tutoyeren van slachtoffers, onmiskenbaar Vlaams. Ferdinand Baert <32) is geboren en getogen in Gent, doch woont se dert enige tyd in het schilderachtige kunstenaarsoord Deurle. Hy heeft het goed. Hy onthult graag wat AVRO- tv hem voor de presentatie van „quiz uur" betaalt, maar noemt een bedrag dat een AVRO-functionaris glim lachend sterk geflatteerd noemt. Vol gens de Belgische belastinginner schommelt zyn maandeiyks inkomen tussen 1500 en 2000 gulden en daar voor levert hy arbeid als omroeper van de Gewesteiyke Radio Gent, als disc-Jockey van Radio Luxemburg en als televisie-presentator ln Hilversum en Brussel. zyn landgenoten beschouwen hem als een groot charmeur en als een onverbeteriyk bon-vivant. Hy feest graag en is een culinaire genieter. Door deze gewoonte wint zyn li chaamsomvang gestaag en hy vindt zelf. dat hij wel wat aan zyn corpu lentie mag doen. Maar zyn vermage ringspogingen halen totnutoe weinig of niets uit en hy geeft het daarom steeds spoedig op. Populair Is Nand Baert populair? Wy informeerden by de AVRO. Naar de aard van de post, die zoal voor Nand wordt aangedragen. Het antwoord stelde teleur. Nand Baerts televisieoptreden heeft immer geen enkele schrifteiyke reactie binnen gelokt. Maar een klein opinie-peilink- je, dat de AVRO over lopende amu sementsprogramma's hield, geeft de goedlachse en beweegiyke Nand toch wel een ruggesteuntje. „Nand Baert schynt het aardig te doen by het ky- kerspubliek", verzekerde men ons by de AVRO. In België geniet hy intussen een zeer grote populariteit. In België zyn er zelfs Jongelieden, die hun uiterste beste doen zyn specifieke ringbaardje na te kweken. Maar zyn vaderland ziet en hoort hem dan ook veelvuldi- RADIO EN TV VANAVOND De AVRO-televisie heeft de zater dagavond weer volgiens het gebruike lijke recept samengesteld. Dat bete kent: in het voorprogramma „Lui paard op schoot", om 8.20 uur Pinky en Perky (voor de kinderen die dan eigenlyk al in bed moeten liggen), om 8.35 uur de Dick van Dyke Show. om 9 uur AVRO's Quiz Uur en om 10 I uur „Kyk die Rijk", geschreven door Eli Asser met in de hoofdrol Rijk de Gooyer. Daarna kan men nog kyken naar Avro's Televizier. De KRO zendt om 8.30 uur een I door Ha je Thomas samengesteld en door Frans Evers geregisseerd klank beeld over Amsterdam en de Amster dammers uit. De teksten worden ge zegd door Ko van Dyk. Jan de Cler regisseert om 9.30 uur het liedjes programma „Bric k brac". Om 11.10 uur concerteert het Filharmonisch Orkest van Moskou, samen met het Koor van de Russische Staatsacade- mie en de sopraan Galina Visjnews- kaja. De dirigent is Igor Markewitsj (stereofonische uitzending Dick Dreux zwerft om 10 uur weer met Jan C Hubert langs vergeten we gen. Alexander Pola regisseert het cabaretprogramma „Te waar om mooi te zyn" (VARA. 8.05 uur). Om 8.05 uur treden Groningse artiesten cp in de Harmonie in Groningen. NAND BAERT ger. Hy presenteert voor televisie een buitengewoon succesvolle „Pro en Contra" (de Belgische versie van ons „Top en Flop") en de veel bekeken serie „Zoeklicht". Daarnaast is zyn stem regelmatig te beluisteren via de radio. Karei Prior heeft hem voor Neder land ontdekt en Nand is daar byzon der biy mee. Hy vindt het evenals alle Belgen heerlijk in Nederland te werken en hoopt vurig, dat het programma „Quiz-uur" nog geruime tyd zal worden voortgezet. Maar hy zou zijn vaderland toch niet willen ruilen voor Nederland. Dat niet. Hy is nu eenmaal Belg en dat blyft hij en als Hilversum hem nodig heeft, is hy in korte tyd met zyn snelle auto ter plaatse. Zoals vanavond. De AVRO heeft de Amerikaanse, zanger, acteur en entertainer. Sammy Davis jr., gecontracteerd voor een te levisie-optreden in Nederland. De op namen voor dit programma, dat tot stand komt in samenwerking met de Belgische televisie, zullen in de nacht van vrydag 20 op zaterdag 21 maart direct na afloop van de avondvoor stelling van de musical „The sound of music" worden gemaakt in Theater Carré in Amsterdam. De one man show van Sammy Da- vis jr. die zal worden begeleid door zyn eigen combo en door het 26 man sterke orkest van Francis Bay, zal door de AVRO-televisie worden uitge zonden op zaterdag 11 april. gen is dit laatste motief ook aan gevoerd door ds. James Alter in een ingezonden stuk in de New York Ti mes, waarin hy bezwaar maakte tegen een hoofdartikel over Kasjmir. Ds. Alter, die sinds 1945 zendeling in noord-Indla is geweest en de toe standen daar terdege kent, waar schuwt tegen een gemakkeiyk oor deel over deze moeiiyke kwestie. Wat wy Amerikanen alleen kunnen doen, zo schrijft hy, is het schep pen van een sfeer van meer weder- zyds vertrouwen tussen India en Pakistan. Maar hy geeft toe, dat dit een lange weg is en een zaak van veel geduld. BINNENLAND Een 64-Jarlge vrouw uit Vught ls tijdens de zitting van de Bredase kan tonrechter, verdacht van meineed ln een proces tegen haar echtgenoot, ge arresteerd. De vrouw trad op als ge tuige ln het proces tegen haar man. die terecht stond voor een verkeers overtreding. Het Gerechtshof ln Den Haag heeft een 61-Jarige Haagse vrouwen arts veroordeeld tot een Jaar en drie maanden gevangenisstraf (els 4 Jaar) met aftrek van het voorarrest, bene vens ontzetting uit de bevoegdheid als medicus op te treden voor de tijd van zes Jaar. Een even oude Haagse ze nuwarts werd vrijgesproken (els 2>/a Jaar). De rechtbank had de vrouwen arts ln eerste Instantie veroordeeld tot ach tmaanden gevangenisstraf met af trek van voorarrest, zonder ontzetting uit de medische bevoegdheid. De ze nuwarts was vrygesproken. Belde ver dachten zouden zich hebben schuldig gemaakt aan het ln behandeling ne men van een vrouw, daarbij de ver wachting wekkend dat zwangerschap zou worden verstoord. Op de begraafplaats Heldehof in Ugchelen heeft gisteren onder grote belangstelling de teraardebestelling met militaire eer plaats gehad van het stoffelijk overschot van luitenant- generaal J. P. P. Agasl. die maandag tengevolge van een auto-ongeval om Advertent»* ONZE NIEUWE U MAG DIT NIET MISSEN. in 8 nieuwe kleurstellingen Haarlemmerstraat 179 (Hoek Hooglandse Kerksteeg) het leven kwam. De staatssecretaris van Defensie, de heer J. C. E. Haex, heeft ln een uitvoerige toepsraak een over zicht gegeven van de prachtige carrière van de overledene. De politie in Delft heeft een 20- Jarlge student aan de Technische Ho geschool te Delft, ln arrest gesteld, verdacht van het plegen van zes In braken. gedurende de laatste maand, vijfmaal ln het gebouw van de Delftse Studentensportstichtlng en eenmaal ln de centrale werkplaats van de hoge school. De Jongen, die uit Voorburg komt. werd betrapt, toen hy by de Sportstichting uit de kleding van een medestudent een portemonnee met een bedrag van ongeveer f 15 had gestolen. Op het bureau van politie bekende hij de andere Inbraken die hem in totaal een f 300 hadden opgeleverd. Het geld heeft hy uitgegeven. Op de Rijksweg NijmegenVenlo ter hoogte van Mllsbeek werden gister middag twee jeugdige Amsterdammers levensgevaarlijk gewond bij een fron tale botsing. In zorgwekkende toestand moesten de twee jongemannen (24 en 26) naar het Sint-Canlsluszlekenhuls in Nijmegen worden overgebracht. De jongens zaten voorin ln een bestel auto van een automatiekfabriek uit Amsterdam, die probeerde een vracht auto met aanhangwagen uit Veenhui- zen te passeren. Tezelfdertijd naderde een vrachtwagen uit Slttard met grote snelheid. Een botsing bleek onvermij delijk. Van voren werd de bestelauto volkomen ln elkaar gedrukt. De belde Amsterdammers raakten bekneld. Het bezoek aan de Utrechtse Jaar beurs blijkt 30 hoger te liggen dan bij de voor J aars be urs van 1963. De technl-show. het aardgas ln de Mer- wede-hal en „Film op Foto" op het Vreeburg zyn de grootste trekpleisters. Bezoekers uit 46 landen werden reeds geregistreerd, waarvan 20 uit landen bulten Europa. BUITENLAND Een 26-Jarige Parljzenaar heeft gisteren in een vlaag van verstandsver bijstering zijn twee kinderen uit het raam van de derde verdieping gegooid. Zijn vrouw was op dat moment bij de politie, waar zij zich over het gedrag van haar man beklaagde. Een der kin deren. vijf Jaar oud. overleed ter plaatse, het andere, drie Jaar, verkeert in zorgwekkende toestand. Twee Ingenieurs ln Malmö hebben een alarmapparaat tegen Inbrekers ontwikkeld dat dm.v. ultrasonische golven en zonder draadverbindingen terstond reageert op verandering van het zuurstofgehalte in de lucht, zoals door menselijke ademhaling en dat, in afwachting van de komst van de po litie, de indringer een portie traangas toedient. De Zweedse ingenieur Eric Börre- fors heeft erop aangedrongen alle sta len en betonnen ondergrondse olie tanks op te ruimen omdat deze spoe dig door het grondvocht worden aange vreten en gaan lekken, hetgeen een groot gevaar voor de drlnkwaterwin- nlng kan betekenen. Hij wil voortaan alleen uit bepaalde soorten kunsthars vervaardigde tanks gebruiken. Bondskanselier Ludwlg Erhard van West-Dtiltsland zal eind april een officieel bezoek aan Brussel brengen. Zoals bekend wil Erhard i.v.m. de Europese politiek overleg plegen met vertegenwoordigers van de drie Bene- lux-landen. Na zijn bezoek aan Brussel gaat Erhard naar Luxemburg. De Amerikaanse Commissie voor Atoomenergie heeft meegedeeld, dat gisteren op het proefterreln in Nevada een ondergrondse kernexplosie van ge ringe kracht teweeg ls gebracht. De autoriteiten ln Stockholm hebben een centrale ingesteld voor de aanwerving van voormalige, thans ge huwde verpleegsters, teneinde in de ongeveer 250 vacatures bij de zieken huizen in de Zweedse hoofdstad te voorzien. Ambtenaren van het Amerikaanse ministerie van Defensie hebben gis teren meegedeeld, dat het plan be staat een Amerikaanse parachutisten brigade in april naar Perzlë over te vliegen voor oefeningen met Perzische troepen. Het was een troosteloze avond, misschien niet eens in de eerste plaats voor de kijkers, maar wel voor de televisie-critici, want wat valt er te schrijven over de "Rhapsody in blue" (in het bij zonder als alles bekwaam gedaan wordt), wat kan er nog voor diepzinnigs worden toegevoegd aan „Bonanza", of aan de vierde vasten-epiloog" Zie de mens"? Ook over „Ja en nee", het muzi kale kansspel dat zo zelden op ons scherm komt, valt weinig te zeggen. Het weet nooit te impo neren, noch door de zingende medewerkers, nóch door de onge coördineerde presentatie van Joe- kie van der Valk, laat staan door het mode-showt je tegen zo'n hartbrekende achtergrond van scheepje en zee. Biyft over (als zo vaak» „Brand punt". Van de vier „items" uit aitums, waarvan twee die werkeiyk de moeite waard waren. Een levens middelenorganisatie biedt haar klan ten wooncaravans aan, waartegen, mede namens het Bouwcentrum, de vinger waarschuwend werd opgehe ven. En dan was er het by geruchte al wel bekend geworden feit van het grote „huwelijksverloop" in de grens provincies. doordat in Duitsland werkende arbeiders hun gezinnen in de steek laten (in een jaar tyd alleen in Heerlen zyn al 70 gevallen bekend geworden! Het was touchant een in de steek gelaten Limburgse vrouw te horen vertellen over haar moeiiyk- heden, die nog verergerd worden doordat- de justitie nauwelijks vat heeft op de verdwenen huisvaders, zodat de gezinnen zijn aangewezen op steun van overheidswege. Nico Scheepmaker. Ds. v. Nieuwenhuyzen verlaat VPRO Drs. J. A. van Nieuwenhuyzen, di recteur van de televisiedienst van de VPRO, heeft „om persooniyke rede nen en mede om het belang van de VPRO te dienen zyn mandaat ter be schikking van het VPRO-bestuur ge steld. Na rUp beraad werd in gemeen- schappelyk overleg tussen het bestuur en drs. J. A. van Nieuwenhuyzen be sloten het dienstverband te beëindi gen. Hiermee verliest de VPRO de leider van zyn televisiedienst, die in negen jaar van pioniersarbeid met grote toewyding heeft gewerkt en op- merkeiyke experimenten en presta ties tot stand heeft gebracht, aldus de persdienst van de VPRO. Radioforuni over parlementair werk In de radiorubriek „Wat ons bezig houdt" op dinsdag van 21.30 tot 22.00 uur, zal de AVRO een gedachtenwis- seling uitzenden over een eventuele vernieuwing van de werkwyze van het parlement. Aan dit gesprek ne men deel: dr. L. A. H. Albering, (KVP) J. H. Scheps (P.v.d.A.), prof. mr. Th. A. Versteeg <A.R) en oud minister mr. J. N. L. Th. Cals (KVP). Gespreksleider is mevrouw H. van j Someren-Downer (VVD). Zy ver- vangt mr. G. B. J. Hilterman, die op het ogenblik voor de AVRO op Cy - I prus is. Landonteigening in Brazilië President Goulart van Brazilië heeft gisteren een decreet onderte kend waarmee alle braakliggende 1 grond tot tien kilometer aan beide zijden van federale wegen, spoorwe gen, reservoirs en land voor water winning kan worden onteigend. Het voornemen daartoe heeft in Brazilië grote spanning verwekt. Uit Sao Pau lo komen berichten van ophanden zynde invasies door landloze boeren, die het doei van het decreet niet hebben begrepen. Slechts 2,8 procent van het particulier landeigendom wordt by de nieuwe maatregel be trokken. President Goulart heeft voorts een decreet getekend waarby particuliere olieraffinaderyen in het land worden genationaliseerd, zo wordt door de Braziliaanse radio gemeld. In Malmö, Zweden, zyn negen militairen gearresteerd na een Inbraak ln een wapendepot. Hun bult, die zy opsloegen ln een afgedankte pantser auto, bestond uit pistolen, revolvers, munitie, rookbommen, traan gasbom men en prikkeldraad. Koning Savang Vathana van Laos zal op uitnodiging van de Britse re gering van 4 tot 7 mei een bezoek aan Engeland brengen, zo heeft het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken gis teren bekendgemaakt. Studenten ln Madrid hebben gis teren een demonstratie gehouden om dat een serie lezingen ls afgelast, die gehouden zouden worden door profes soren die bekend staan om hun kri tische houding t.a.v. de regering- Franco. Ongeveer 200 studenten wilden het betrokken universiteitsgebouw niet verlaten, en bleven er zitten. VOOR ZONDAG 15 MAART Hilversum I, 402 m. KRO: 8.00 Nws. 8.16 Klass. gram. 8.25 Inl. hoogmis. 8.30 Hoogmis. 9.30 Klass. gram. 9.45 Nws. Convent van kerken: 10.00 Geref. kerkdienst. KRO: 11.15 Fragmenten uit het Internatio naal muziekrepertoire. 12.15 Act. pu- bllkatles over Kerk en Wereld. 12.15 Bel Canto-progr. met toelichting. 12.50 Buitenl. comm. 13.00 Nws. 13.10 Lied jes. 13.30 V. d. kind. 14.00 Limburgs symf. ork. en solisten: klass. en mo derne muz. 14.40 Radio 8 capella koor: negro spirituals. 15.00 De Vliegende Hollander, lezing. 15.10 Gram., afge wisseld met sportultsl. en -reportages. Tydens dit progr.: Boven by Jan. 16.30 Een God van mensen: avond dienst. IKOR: 17.00 Ned. herv. kerk dienst. 18.00 Oecumenisch nws. 18.10 Geesteiyke liederen. 18.30 Gereformeer den en de Oecumene. 18.45 Gram. 18.50 De kerk aan het werk: act. van het kerkeiyk erf. 19.00 De Open Deur. NCRV: 19.30 Gewyde muz. 20.00 Nws. 20.08 Reflex: een wekeiykse bespiege ling over leven en samenleven. KRO: 20.15 Kinderkoren en licht lnstr. ens. 20.35 Dr. Alfons Arlëns, klankb. 21.20 Vlooi, klavecimbel en viola da gamba: klass. muz. 21.35 Bariton en plano: klass. liederen. 22.00 Wlssewassen... licht progr. 22.20 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Dwars door de groene hel, lezing. 23.05 Vrye muzlektribune. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws., sportmeded. en soc, strydhed. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer. gevar. piogr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Vlooi en klavecimbel: klass. muziek. 10.30 Gesproken portret. 10.45 Alleen op zondag, gevar. progr. AVRO: 12.00 Muziek ls troef: dansork. en solisten. 13.00 Nws. 13.07 De toestand ln de we reld. lezing. 13.17 Meded. of gram, 13.20 Knipperlicht, progr. voor alle wegge bruikers, 14.00 Boekbespr. 14.10 Lachen bij stukjes en beetjes, gevar. progr. 15.05 Groeten uit San Remo: Italiaanse Songfestival-successen. 15.30 Radlof 11- harmonisch ork. en solist: amus.muz. 16.15 Dansmuziek. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Discobal: dansmuz. v. d. Jeugd. 17 30 Hoorspel v. d. Jeugd. 17.50 Nws.. sportultsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Vorm en visie, lezing. 18.45 Par lando. licht gevar. progr. 19.30 Doops- gez. kerkdienst. AVRO: 20.00 Nws. 20 05 Promenade-ork klein radiokoor en so listen: Zwel Herzen lm drel/viertel takt. operette. 21.05 Licht lnstr. ens. 21.20 Vier septemberdagen vol span ning, hoorspel. 22.00 Planorecital: klas sieke muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Meded. en sportultsl. 2e klas voetbal. 23.00 lnstr. kwartet: Jazzmuz. 23.25 Moderne ork.muz. 23.55-24.00 Nieuws Radio Rloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. G. Toorn vliet - uitzending dienst voor belang stellenden, gehouden op zond. 8 maart 1964; 3.15 uur Klnderdienst; 4 uur ds. P. N. Kruyswyk. TELEVISIEPROGRAMMA RKK: 11.00-plm. 12.00 Hoogmis. NTS: 15 00-18.15 Paardesport: Inter nationaal Concours Hlpplque te Dort mund. 20.00 Sport ln Beeld. VPRO: 20.30 Cabaretkron. 21.10 Wedloop om morgen, documentaire film. 21.45 Lente ln Praag, pantomimefilm. 22.00 Ziek zijn... beter worden: medische rubriek. NTS: 22.35-22.40 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 1130 Gevar. muz. met comm. 12.00 Die Mattheuspasslon. oratorium'. 13.30 Voordr. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14 10 Klankbeeld. 14.40 Praatje. 15.00 Wen ken v. d. tuin. 15.30 Die Mattheus passlon (vervolg). 17.30 Interview. 18.00 V. d. Jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws 19.45 Amus.muz. 20.30 Brief uit Ame rika. 20.45 Godsd. progr. 21.25 Llefda- dlgh.oproep. 21.30 Hoorspel. 22.00 Ver- zoekprogr. 23.00 Nws. 23.10 Kritieken. 23.50 Epiloog. 23.59 Weerber. 24.00 Nws. 0.02-0.45 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 11.31 Lichte muz. 12.30 Morgenwij ding. 12.55 Progr.overz. 13.00 Verzoek- progr. en Interviews. 14.30 Gevar. muz. 15.00 Gevar. progr. 15.30 Hoorspel. 16.00 Fllmkronlek. 17.00 Top Twenty en de beste nwe grom. 18.00 Klankb. 19.00 Nws. en bespr. van gram. 19.30 Lied jes. 20.00 Hoorspel. 20.30 Nws 20.35 Theater- en fllmmuz. 21.30 Samen zang van geesteiyke liederen. 22.00 Dansmuz. 23.00 Schotse muziek. 23.31 Jazzmuz. 0.50 Avondgebeden. 0.55-1 00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. ,«1^0^TSymf- muz- 1245 Orgelrecital. 13.00 Nws. 13.10 Italiaanse operamuz 14.45 Barokmuz. 15 30 Gevar. muziek. 16.00 Nws. 16.05 Moderne muz. 18.00 Klass. muz. 18.30 Liederen. 19.00 Nws. ooX2 £lass- Pianomuz. 21.30 Nieuws. •■2-00 Moderne muz. 22.30 Amus.muz. 24.00 Nws. 0.15 Klass. muz. 1.00 Weer bericht en gevar. muz. Frankrijk, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.12 Klass. en moderne muz. 13.20 Hoorspel. 15.30 L'lle de Tu- VP**mi.<a*ra buffa. 17.45 Klass. muz. 19.30 Gevar. muz. 20.00 Nws 20.09 Gra™- 20.56 Kamermuz. 21.56 Hoorspel. 2315 Gevar- muz. 23.52- ^A.OO Nws. Brussel, 324 en 484 m n™ Voï.1™0 Nws 12.05 Satirisch Progr.overz. 13.00 Nieuws. 13.20 V. d. sold. 14.00 Nws. 14.03 Opera- ®xr. Cantoc°nc. 15.30 Sportprogr. 18.00 Nieuws. 18.03 Pianorecital. 1K30 Godsd. progrig.oo Nws. 19.40 Amus- oo?« Gevar Pro*r 22 00 Nieuws. 22.15 Lichte muz. 23.00 Nieuws. 23.05 Stemmig avondprogr. 23.55-24.00 Nws. n™ m,^H0<lrNW"- 1315 GeVar muz. wr i',. Nws. 19.30 Nws. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 16 MAART Hilversum I 402 m w N.CSY: 7-00 Nws en herhaling SOS- berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klas sieke gr.muz., 7.35 Sportuitslagen van zaterdag, 7.45 Radiokrant, 8.00 Nws, 8-15 Gew. muz- 8-30 Lichte gr.muz.. 9.00 Verzoekprogr. voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Oude kamermuziek. 10.20 Rond om het Woord: theologische etherleer gang, 11.05 Lichte gr.muz.. 12.20 Zeven Japanse baby's slachtoffer van polio-vaccin In Japan Is opschudding ontstaan naar aanleiding van de dood van vier baby's die behandeld waren met een Japans vaccin tegen poliomyelitis. Een vyfde baby is verlamd. Hoewel prof. Tadao Takamatsoe van de medische faculteit van de universiteit van Tokio heeft verze kerd, dat twee van de baby's die donderdag overleden, aan een ern stige ingewandsstoornis leden, die niets te maken had met het vaccin, helt de openbare mening in het land over naar een andere mening. In een vytigtal steden heeft de overheid al besloten het vaccin voorlopig niet meer te gebruiken. Op een by eenkomst van de minis terraad betoogde gisteren de minister van Volksgezondheid, Kobajasji, dat de geruchten over de schadeiykheid van de entstof door communisten in de wereld zyn gebracht. De bedoeling van hen zou zyn, de toepassing van een uit de Sowjet-Unie ingevoerd vaccin te bevorderen. Tot dusver zyn aan Japanse kin deren 40 miljoen doses levend vaccin tegen kinderverlamming toegediend. Hiervan waren slechts 300.000 doses in Japan geproduceerd. keer de boer op, reportage over ver. anderingen ln het agrarisch lever, 12.30 Med. t.b.v. land- en tulnbou* 12.33 Orgelspel: am.muz., 12.53 Gram.' mofoonmuziek, eventueel actualiteit^ 13.00 Nws., 13.15 Licht instrumental! trio. 13.45 Lichte gr.muz., 14.05 School, radio, 14.00 Mod. orkestmuziek, 15f," herhaling wedstrijd Opsporing v& zocht (van donderdag 5 maart 11 15.40 Vocaal ensemble, 16.00 BlihJ overdenking. 16.30 Planoduo: oude'V ziek en moderne muziek. 17.00 Voor M kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 175 Lichte grammofoonmuz. voor de teer agers. 17.50 Regerlngsuitzendint Groot- en klelnbedryf en de mldder stand in Suriname, door drs G c Mulder. NCRV: 18.00 Kapel van de Konin. kiyke Luchtmacht. 18.20 Ultzendln, van het Gereformeerd Politiek Ver' bond: Nederland en Oranje. Tot spreekt de heer P. Jongeling, lid va- de Tweede Kamer. 18.30 Klass gram mofoonmuziek. 19.00 Nieuws en wee praatje, 19.10 Op de man af. praat-. 19.15 Stereofonische uitzending: Liet Instrumentaal kwartet. 19.30 Radlc' krant. 19.50 Licht orkest. 20.35 Ada- wle zyt gij?, klankbeeld over de Eurt pese mens, zoals hy verandert en zleh zelf biyft, 21.20 Kamerorkest en solist muziek. 22.05 Wcreldpanorair-. Pianorecital: Spaanse muziek 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenkln; 22 55 Boekbespreking. 23.05 Vertolken beluisterd, 23.45 Llcnte gr.muz., 23 5^ 24.00 Nws. Hilversum II 298 m VARA: 7.00 Nws.. 7.10 Ochtendgvc 7 20 Soc strijdlied. 7.23 Lichte gr.mw1 7.30 Van de voorpagina, praatje). 8 ft Nws en soc. strijdlied. 8.18 Lich;- grammofoonmuziek, 9 00 Gym voor c. vrouw. 9.10 Mod orkestmuz. VPRO 9.40 Het leven aan de oppervlakl* overdenking. VARA: 10.00 Voor ij. huls vrouw, 11.00 Voordr.. 11.20 Zant recital: klass. liederen. 12.00 Marinier, kapel der Kon. Marine, 12.30 Med. t.bt land- en tuinbouw, 12,33 Voor he platteland. 1238 Licht Instrumental sextet, 13.00 Nws., 13.15 Voor de mld denstand, praatje. 13.20 Elektronisc'- orgelspel. 13.45 Wikken en wege; praatje. 14.00 Grepen uit de muziek geschiedenis, muzikale lezing. 143 Idee voor Meester Breughel, hoorsw 15.25 Zangrecital: klassieke lledere-' 16.00 Zestig minuten voor boven t zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Met sen en meningen. 17.40 Lichte gr.mui 17.50 Militair commentaar. VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Liet instrumentaal trio. 10.35 Parlementa: overzicht. 18.50 Openbaar Kunstbezit 19.00 Onder de afwas, licht program ma. 19.30 Instrumental trio en zanj soliste: Jazzmuziek, 19.45 Regering! uitzending: Mens en samenleving doe het Ministerie van Maatschappen! Werk, 20 00 Nieuws. 20 05 Rambles Hitparade. 2035 Oor voor detai klankbeeld over het gewone leven Japan. 20.50 Dansmuz.. 21.05 Lichti orkestmuziek en zangsolisten. 213 Terug ln de tyd. lezing. 21.45 Llch: gr.muz., 21.55 Jazzmagnzlne, 22.30 Nw 22.40 Actualiteiten. 22 55 Radiokamei orkest en solist: Moderne muziek 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN-PROGRAMMA (Over de 4e iyn van 18 tot 20 ut 1. Maurice Ravel. 1. Introduction Allegro. Nlcanor Zabaleta, harp; Svc phonle Orkest van Radio Berlijn <'- Ferenc Frlcsay. 2. Ma Mère l'Oye. Prélude et Dan» du Rouet. Pavane de la Belle au bok dormant. Petit Poucet. Lalderonnetti Impératrlce des Pagodes. Les Entr» tlens de la Belle et de la Béte. Le Jai din féerique. Orchestre de la Suit? Romande o.l.v. Ernest Ansermet. II: Claude Debessy. 1. Nocturne Nuages. Fêtes. Slrénes (met vrouwen koor). Orchestre de la Suisse Romani o.l.v. Ernest Ansermet. 2. Da use sacrée - Danse profane Suzanne Cotelle, harp. Orchestre dt Concerts Lamoureux o.l v. Igor Mark» vitch. 3. Children's Corner (orch. André Ci plet). Doctor Gradus ad Parnassur. Jlmbo's lullaby. Serenade for the do! The Snow ls dancing. The Htt' Shepherd. Golliwog's Cakewalk. Cot cert Arts Orchestra o.l.v. Felix Slatkk III. Francis Poulenc. Concert Chair pêtre voor clavecimbel en orkest. All» gro molto. Andante. Finale. Aimée vu: de Wiele. clavecimbel. Orchestre de - ScKleté des Concerts du Conservatoir o.l.v. Pierre Dervaux. TELEVISIEPROGRAMMA CVK IKOR/RKK: 19.30 Voor jeugd: programa over de bijbel. 194 Kenmerk, het veertiendaagse magazlr van de kerken. NTS: 20.00 Jouraat en weeroverzlcht, 20.20 Uitzending vs de Volkspartij voor Vrijheid en Deux era tie. NCRV: 20.30 Memo. 20.40 Te: lem. archeologisch programma. 201 De Indringers, documentaire, 21.20 E werd een bom gestolen, film. 22.1 Forum. NTS: 22.50-22.55 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 12.00 Schoolardlo. 12.20 Herlnne ringsprogr.. 12.40 Schoolradio. 13D Klass. en mod. muz.. 13 55 Weerber 14.00 Nieuws. 14.40 Voor de vrou» 14.40 Voordracht, 15.00 Schoolrad!: 16.00 Hoorspel. 17.30 Voor oude: luisteraars, 18.00 Voor de Jeugd, 181 Weerbericht. 19.00 Nieuws. 19.10 R« progr.. 19.32 Marktber., 19.35 Schot? dansmuziek. 20.00 Kamermuziek, 20*' Am.muz.. 21.30 Hoorspel. 22.45 Mo: muz.. 23.00 Nws, 23.30 Recital, Parlementsoverzicht, 23 59 Weerbei 24.00 Nws.. 0.02 Voordracht, 0.15-01! Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programme 12.00 Voordr, 12.15 Dagboek. 12! Latyns-Amerikaanse muziek. 13 00 Gi varieerde muziek. 13.31 Gev. progr 14.31 Let's go. 14.45 Voor de kinder»: 15.00 Voor de vrouw, 16.00 Ballroom muziek. 16 31 Muziek bl| het werk 17.15 Dagboek. 17.31 Uitslagen rac« 17.33 Gr.muz. voor de Jeugd. 18.00 G» varieerd progr., 19 33 Sportoverzlch: 19.45 Hoorspel, 20.00 Nws.. 20.31 Hoor spel. 21.00 Hoorspel, 21.30 Nieuws, 21* Am.muz., 22.30 Gev. muziek, 23.00 G' varieerde muziek, 0.40 Lichte muz 0.55-1.00 Nieuws. Nordwestdeutscher 309 111 12.00 Nieuws. 12.15 Jazzmuz.. 13.« Nieuws. 13.15 Gev. muz.. 14 00 Gü muziek. 15.00 Dansmuziek. 16.00 N*:. 16 05 Am.muz.. 17.00 Nws17.30 Gf- varieerde muziek. 19.00 Nws., 19» Klass. muziek. 21.30 Nieuws. 22.C Jazzmuziek. 23.00 Gev. muziek. 24ft Nieuws, 0.20 Dansmuziek. 1.00 Weer bericht en gev. muziek. Frankryk 3, 280 en 235 ni 12.00 Weense muz., 12.30 Nieuw 12.42 Orkestmuziek, 14 45 Klasslel' muziek, 16.17 Nieuwe gr.platen, 16 Gr.muz., 19.58 Nieuws. 20.52 Modertt muziek, 23.20 Hedendaagse Griek» muziek, 23.52-24.00 Nieuws Brussel 324 en 484 m 324 m.: 12.00 Nieuws. 12.05 Grm.muz., 12ft' Voor de landbouw, 12 15 Lichte mut 12.50 Beuraber., 13.00 Nieuws. 13ï Kamermuz.. 14.00 Nieuws, 14.03 Spaan se muz., 14.20 Un Slorno dl Regno, opera buffa, 15.33 Lichte orkestmuz. 15.45 Lichte muz., 1.6.09 Voor de ziek»: 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen 17.40 Fragmenten uit Kiss me Kat' musical. 17.45 Franse les. 18 00 Nieu« 18.03 Voor de soldaten, 18 28 Paard!' sportberichten. 18.30 Protestantse uit zending, 18.45 Pianorecital. 19 00 en correspondentie uit Nederland. 19 In en om de opera. 20 00 Mod muz 21.30 Lichte muz., 22.00 Nieuws. 22!' Volksdansen uit Pakistan. 22.35 I zeven kunsten. 22.50 Licht program ma. 23.00 Nieuws. 23.05 Jazzmuïlrt- 23.50 Lichte orkestmuziek. 23.55 Nw- 24.00-0.45 Voor de zeelleden. 484 m. 12.30 Gev. programma en actualitei ten, 14.03 Gev. muzikaal progr 16.W Lichte orkestmuz., 17.00 Nieuws, 188» Voor de soldaten. 1840 Lichte muzlft 19.15 Nieuwe grmuz., 19.30 Nieuf! 20.00 Hoorspel. 21.30 De vrouw en W' chanson. 22 00 Wereldnieuws, 221' Jazzmuziek, 22.55 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2