Rudi Carrell wil zijn show geheim houden Italiaanse vakbonden moeten salariseisen (tijdelijk) matigen Lof voor „Bezetting^ in een andere sfeer Weet Washington geen raad met Zuidvietnamese puzzel? Tot 1 mei op de t.v. Ik ben voor reclame in de televisie''' Onrust in de Berner Jura Gevaar voor de economie ROOK NIET, Verwarring en onzekerheid in Amerikaanse hoofdstad Franse kater wandelt 600km om bazin terug te vinden MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 4 MAART 1964 Van onze Amsterdamse correspondent). Rudi Carrell komt op 1 mei op de televisieschermen terug, pre- des een jaar na zijn laatste show. De terugkeer wordt iets bijzon ders. Het wordt een one-man- show, die staat of valt met het element van verrassing. In café-restaurant „De Kroon" aan het Amsterdamse Rem- brandtplein heeft Rudi Carrell gisteren de journalisten van ra dio- en tv-rubrieken in vertrou wen genomen. Jliemand zal te voren een mop in de krant zetten, die een artiest voor de t.v. zal gaan vertellen. Men zou mis schien de nieuwsgierigheid van de lezers bevredigen, maar het kijk genot bederven. Zo is het ook met deze show, die het helemaal moet hebben van de verrassing. Als er ook maar iets tevoren over het décor of de tekst wordt gepubli ceerd, is voor mij de lol er af en dat geldt ook voor de kijkers". Toen heeft Rudi Carrell ons ver teld, wat hij gaat doen. Drie maan den lang werkte h^J nu al aan de voorbereiding van dat ene uur, dat op de avond van de eerste mei miljoenen mensen moet boeien. Het wordt 'n bijzonder origineel pro gramma, dat in geen enkele opzicht overeenkomst vertoont met zijn vori ge vijftien tv-shows. Een one man show, waarbij echter Maar nee, wij hebben ons erewoord gegeven en moeten volstaan met 't beperkte nieuws dat deze show de duurste wordt van de hele serie, dat 't als 'n soort musical een afgerond verhaal wordt, dat alle muziek is gecompo neerd door Dick Schallies en dat Rudi Carrell wordt begeleid door een groot orkest onder leiding van Frans de Kok en een koor. De regie is in handen van Dick Harris, terwijl de Engelse specialist Leslie Roberts is aangetrokken voor adviezen L>y de cameraregie. Circusgebouw Of het geheim tot mei bewaard zal kunnen blijven, moet worden afgewacht. Het aantal mensen, dat deelgenoot in de bijzonderheden van de snow wordt, is groot. De opnamen hebben namelijk tot op zondag 22 maart plaats in het circusgebouw van Scheveningen, waar 's middags tijdens de repetitie zowel als 's avonds by de opnamen duizend mensen zul len toekijken. zy krijgen tevoren „een warming up" van de Mounties, welk duo overigens niet in de show zal optreden. Als producers van de show treden op de V.A.R.A. en Rudi Carrell zelf. Zij overwegen het op beeldband vast te leggen programma aan te bieden aan de N.T.S. voor de Nederlandse deelneming aan het t.v.-festival in Montreux. Omdat dit in de tweede helft van april wordt gehouden, zou deze show van Carrell dan zijn première in het buitenland krijgen. Toch hoopt Rudi Carrell, dat de ingewijden over de inhoud van de show blijven zwijgen. „Natuurlijk wordt dat anders als wij in Mon treux in de prijzen zouden vallen, maar die illusie heb ik niet. Het ver leden heeft wel geleerd, dat ik op dergelijke festivals niets klaar speel. Na de bijzondere show van een mei zal Rudi Carrell zich wijden aan de voortzetting van zijn maan delijkse tv-shows, waarvan de eer ste in september wordt uitgezonden. Tot de vaste medewerkers zullen on der meer de Mounties en een ballet groepje horen. Het ligt in de bedoeling de Rudi Carrell-shows uit te zenden vanuit de nieuwe tv-studio, die dit najaar in gebouw Bellevue in Amsterdam in gebruik wordt genomen. A.V.R.O.-voorzitter De zaterdagmiddag gekozen voor zitter van de A.V.R.O. mr. dr. L. H. Slotemaker, heeft zich gisteravond in een toespraak voor de A.V.R.O.-mi crofoon welke rede hij vanavond voor de televisie zal herhalen voor stander van reclame in de televisie verklaard. „Ik geloof, dat televisiereclame voor het Nederlandse bedrijfsleven noodzakelijk is", aldus de A.VJt.O.- voorzitter, die als voorwaarde even wel stelde, dat de reclame op een voor de kijkers aanvaardbare wijze dient te worden gebracht, dus niet te veel, niet te opdringerig en op redelijke tijdstippen, waarbij de kij kers dan van tevoren moeten weten wanneer zij de reclameboodschappen kunnen verwachten. Als andere voorwaarde noemde mr. Slotemaker, dat rekening gehouden zal dienen te worden met de belangen van de Nederlandse dagbladpers: de in voering van reclame in de t.v. mag zeker niet zoals hier en daar in het buitenland het geval is geweest ertoe leiden, dat sommige bladen ernstig in hun voornaamste bron van inkomsten worden getroffen. De opbrengst van de tv-reclame dient besteed te worden aan verbe tering van de programma's. Blijft er dan wat over, dan kan dit gebruikt worden voor bijvoorbeeld een al gemeen cultureel doel, meent de A.V.R.O.-voorzitter. Evenals in zijn installatierede kon digde de heer Slotemaker voorts aan dat het vorig Jaar door Willem Vogt gelanceerde A.V.R.O.-plan voor het brengen van een nationaal tv-pro- gramma op het tweede tv-net ..zal worden aangepast aan de realiteit, zoals die zich inmiddels heeft ont wikkeld en zoals wij die thans zien". Jonge OAS-ers gearresteerd De Franse politie heeft een jeugd- sectie van de anti-gaullistische orga nisatie van 't Geheime Leger (OAS) genaamd „OAS metro-Jeunes", opge rold, zo werd gisteren door de politie meegedeeld. Vier dagen geleden wa ren de leider van de groep, de 29- Jarlge Jean-Paul Caunes, en veer tien Par ij se studenten in de leeftijd van achttien tot twintig jaar, die Caunes' „generale staf" vormden, gearresteerd. Bij hen thuis waren gezagsondermijnende publikaties en drukmateriaal aangetroffen. Caunes was al eens eerder gearresteerd, in september 1961, toen hij explosieven vervoerde tussen Pau en Tarbes in zuidwest-Frankrijk. Hij ontsnapte in december van dat Jaar uit de gevan genis van Mont-de Marsan. De Zwitserse federale politie stelt een onderzoek in naar een breuk over een lengte van dertig centime- I ter in een rail van de spoorbaan van I Biel naar Bern en naar de beschadi ging van het voetstuk van een hoog spanningsmast nabij het dorp Stu- den, dicht bij Biel gelegen. Vooruitlopende op de resultaten van dit onderzoek, spreekt de Zwit serse pers reeds over „aanslagen". Een blad in Neuchatel meldde een telefoontje te hebben gekregen van de verboden autonomische organisa tie ..bevrijdingsfront van de Jura", die het daderschap voor deze aan slagen opeiste. Voorts zou deze or ganisatie, door middel van telefoon tjes aan andere bladen, de autoritei ten van het kanton Bern een ulti matum hebben gesteld naar aanlei ding van de arrestatie, omstreeks half februari, van vier personen die ervan worden verdacht tot dit front te behoren. Er werd gedreigd piet een „vuurwerkje", indien dit viertal niet in vrijheid zou worden gesteld. Dit laatste is intussen niet geschied. Pennestrijd De zestiende aflevering van „De bezetting" zou men een daad van rechtvaardigheid kunnen noemen tegenover al die landgenoten die in het voormalig Nederlands-Indië gevangen zaten, maar wier ervaringen wij voor kennisgeving aannamen zonder werkelijk te willen geloven, dat het daar net zo erg was als in de Duitse kam pen. Deze uitzending heeft ons geleerd, dat het er anders was. maar in zijn totaliteit niet minder erg. Daar kwam dan nog bij. dat de niet-Joodse gevangenen in de Duitse concentratiekampen het idee konden hebben, dat zij vanwege hun verzetshouding, vanwege hun opvattingen gevangen zaten, en bij wijze van spreken een „uit verkoren groep" vormden, terwijl in het voormalig Nederlands- Indië domweg alle Nederlanders geinterneerd werden, of zij nu wel of niet iets hadden gedaan. De andere sfeer, waarin dit alles voltrok kwam in deze aflevering die weer de hoogste lof kan worden toe gezwaaid, goed tot uiting. Velen zul len voor het eerst gehoord hebben van de onverzettelijke plukjes man schappen van het KNIL, die zich na de capitulatie in de oerwouden terugtrokken, om door te blyven vechten totdat de Japanners daar, meestal met onthoofdingen na ge vangenneming, een eind aan maak ten. Niemand kan zich er verder over beklagen, dat de voor ons gevoel weinig waardige rol die „realpoliti- ker" Soekarno tijdens de Japanse bezetting heeft gespeeld, onder de korenmaat is gebleven. De onstuit baarheid van het Indonesische na tionalisme was echter al evenzeer duidelijk. Daarom moeten we ons afvra gen of, gezien de latere ontwikkelin gen in Indonesië, het niet bijzonder nuttig zou zyn als dr. L. de Jong (of een ander) als hy het na zoveel jaar moe is) na die serie „De bezetting" nog een kleinere serie op zou zetten waarin op even heldere, koel objec tieve maar tegelijkertijd bewogen toon die naoorlogse tijd zou worden ontrafeld. De parlementaire enquête commissie is indertijd bij 1945 opge houden, maar dat hoeft voor de t.v. geen richtlijn te zijn. In „Memo" werd mevrouw Eyck geinterviewd, die met de auto van haar man een showroom binnenreed. Een expert van de ANWB vertelde, dat haar enige hoop op coulance van de verzekering berust. Verder kregen we te horen, dat naar schatting 40.000 kijkers vanavond het tweede net zouden kunnen bewonderen, als tenminste hun antenne's in orde zijn. Als De Tellem expeditie is nu op haar bestemming aangeland, wat de aantrekkelijkheid van de reportage meteen verhoogde. Het was vooral geruststellend te horen hoe een re geringsvertegenwoordiger van Mali via een tolk de hoofdman van de plaatselijke bevolking liet weten, dat de regering zeer vertoornd zou zijn, als de blanke mannen iets overkwam. Nog afgezien van onze eigen regering! De NCRV sloot met „een liedje van Caroline". Ik hand haaf daaromtrent mijn vorige me- Moskou akkoord met grotere graanschepen De Sowjet-Unie heeft er mee in gestemd, dat voor het vervoer van Amerikaans graan naar Russische havens ook gebruik wordt gemaakt van schepen met 'n groter diepgang dan negen meter. Deze schepen wer den tot dusver geweerd, omdat de Sowjetrussische havens er niet op berekend zouden zijn. Volgens de overeenkomst welke een Amerikaan se afvaardiging nu in Moskou heeft gesloten, mogen grotere schepen in het midden van de havens worden gelost in plaats van aan de kade. Door het nieuwe akkoord zal de Amerikaanse regering in staat zijn, haar toezegging gestand te doen dat de helft van het graan met Ameri kaanse schepen zal worden vervoerd. Zoals gemeld had de organisatie van Amerikaanse havenarbeiders met staking gedreigd, als de regering zich niet aan genoemde bepaling zou hou den. De enige belangrijke kwestie, die nu nog moet worden geregeld wordt gevormd door de extra-kosten die moeten worden gemaakt door het niet aan de kade lossen van de grote schepen. Hierover moeten de scheep vaartmaatschappijen het met de Russen eens worden. Men hoopt de extra-kosten op te vangen door een besparing als gevolg van het gebruik van grotere en economische schepen. ningen: charmant, persoonlijk en net zo als de vorige en de voor-vori ge keer. Nico Scheepmaker. (Van onze Romeinse correspondent» De economische moeilijkheden, waarin Italië zich op het ogenblik bevindt, hebben ertoe geleid dat de eerste minister, Moro, zich via de te levisie tot 't volk heeft gericht om ge zamenlijk de strijd aan te binden tegen de uitgebroken crisis. Het Ita liaanse volk moet terdege begrijpen, aldus Moro, dat men moeilijkheden te boven moet komen, niet alleen om een bepaalde regering in stand te houden, maar om te zorgen dat de welstand van de gehele natie behou den blijft. Op dit ogenblik moet men geduld hebben en niet aandringen op nieuwe zaken, die de uitgaven doen toene men. Italië verkeert namelijk in grote moeilijkheden, die men met kracht moet zien te boven te komen. De na tionale hulpbronnen zijn onvoldoende om onmiddellijk alle eisen in te wil ligen, die aan de regering gesteld worden. De eerste minister deed een beroep zowel op werkgevers als op werknemers hun geschillen niet op de spits te drijven, doch veeleer te trachten met overleg te werk te gaan. Wanneer allen bereid zijn een klein offer te brengen, zo meende hy, zal de crisis niets anders biyken te zyn dan een groeicrisis en niet een teken van vermoeidheid of van verval. De minister wees er voorts op dat de vakbonden en in de eerste plaats het Algemene Vakverbond (waarin de communisten een hoofdrol spelen) blyven aandringen op nog hogere salarissen, terwyi de produktie niet voldoende is om op het ogenblik reeds te voldoen aan de toegenomen consumptie. De hoge salarissen zyn er de oor zaak van, dat de Italianen veel meer zyn gaan uitgeven dan zy vroeger gewend waren en de industrie is niet in staat om aan alle eisen te voldoen. Het zou daarom verkeerd zyn op het ogenblik de salarissen nog verder op te voeren, daar dit onvermydeiyk tot nog grotere prijsverhogingen zou leiden en Italië is reeds verreweg het duurste land van de Zes, die tezamen „klein-Europa" vormen. Het socialistische party-orgaan de Avanti, heeft reeds een serie artike len gepubliceerd, geschreven door Lombardi, die op het ogenblik hoofd redacteur is van dit blad en die te vens een van de voornaamste socia listische leiders is. Deze meent dat de vakbonden wel degeiyk moeten aansturen op nog sterkere loonsver hogingen terwyi daarentegen La Malfa de leider van de republikeinen meent dat men eerst de crisis moet overwinnen, daarna moet beginnen met het uitwerken van een volledig economische programma en dat dan eerst de kwestie aan de salarissen opnieuw aan de orde kan komen. De bestaande moeilijkheden zullen anders dermate toenemen, dat Italië getroffen zou worden door een zeer ernstige inflatie. Tussen de beide politici Lombardi en La Malfa, die tot de rege- ringspartyen behoren, is hierover een felle pennestrijd ontstaan, doch in een artikel van zondagochtend van de Avanti kreeg men de indruk, dat Lombardi enigszins schoorvoe tend terugkrabbelt en toegeeft dat La Malfa, die tenslotte een groot econoom is, het by het rechte eind heeft en dat men voorlopig de eisen van de vakbonden moet matigen. Wie daar helemaal niet van gediend zyn, zyn de communisten. De communis ten zouden deze kwestie graag tot het uiterst willen doorvoeren en wensen de bestaande regering ten val te brengen met de bedoeling, dat er dan 'n nog meer linkse regering zal wor den gevormd waarin ook de commu nisten zitting hebben. Dit is niet alleen zeer ongewenst, maar ten enenmale uitgesloten, daar dan on getwijfeld alles wat rechts is, alle mogelijke middelen te baat zou ne men een dergeiyk optreden van de communisten onmogeiyk te maken. ff"" MEENK PELLETS Lekker en verfrissend f.0.65 Het wordt zo langzamerhand duidelijk, dat maar weinigen in Washington helder voor ogen staat wat er nu eigenlijk moet ge beuren met Zuid-Vietnam. Sterker nog: heel Zuid-Oost-Azië is een puzzel geworden waarmee men kennelijk geen raad weet. Het ontslag dat Roger Hilsman, onderminister voor het Verre Oosten, heeft genomen, omdat men aan Dean Rusk, minister van Buiten landse Zaken, een nieuwe speciale assistent zal toevoegen voor Vietnamese zaken, is slechts een van de aanwijzingen dat er ver warring bestaat, of op zijn minst genomen onzekerheid. Hoe dit ook zy, de algemene stem ming in de Amerikaanse hoofdstad is, wat de gang van zaken in Zuid- Vietnam betreft, uiterst weinig hoop vol. Het staat niemand, ook niet in officiële kringen, duideiyk voor ogen, hoe de Verenigde Staten, al leen of in samenwerking met bond genoten, een voor het Westen gunsti ge uitkomst van de guerrilla-oorlog kan afdwingen. De rede die president Lyndon John son vorige week in Californië hield, wees er volgens politieke waarnemers op dat zyn waarschuwing aan het adres van de communistische in dringers in Zuid-Vietnam en aan hen die ze van buitenaf steunen, wel eens zou kunnen betekenen dat de Verenigde Staten zich scherper met het conflict zouden gaan bemoeien en de stryd, met meer Amerikaanse inzet, op het gebied van de Vletcong zou gaan overbrengen. Men kreeg dit gevoel ondanks het feit dat de pre sident erop wees dat de stryd daar allereerst een zaak van de Vietna- mezen zelf is. Maar aan de vastbe radenheid en doeltreffendheid waar mede deze de stryd voeren ontbreekt, althans wat van Zuidvietnamese zyde betreft, wel het een en ander. Men is daarover in Washington niet bys- ter gelukkig. In officiële kringen in Washington leet men er de nadruk op dat nie mand aan een algemene oorlog denkt om het geschil in Vietnam te be slissen. Maar aangezien men ook met geen enkele politieke oplossing komt, vraagt men zich in Washing ton in toenemende verwarring af wat de regering dan wel precies denkt te doen. Het zyn hier niet de eersten de besten die eraan twyfelen of een ge welddadige oplossing, d.w.z. het op de knieën brengen van de Vietcong, tot de realistische mogeiykheden be hoort. Tenminste niet, als men niet tot een volledige inzet van het Ame rikaanse potentieel wil overgaan, en daarvoor pleit hier niemand. Zo wordt ook hier over de moge- iykheid van neutralisering gespro ken, niet alleen van Vietnam maar van zuid-oost-Azië in het algemeen. In officiële kringen wyst men dat af. Men wil op dat terrein president Charles de Gaulle vooralsnog niet volgen. Dat de Democratische leider in de Senaat, Mike Mansfield, voor de neutraliseringsgedachte een lans heeft gebroken, in een betoog in de Senaat, heeft enige opschudding ver oorzaakt De senator heeft uitdrukkeiyk ver klaard alleen voor zichzelf gesproken te hebben. Maar hoe kan men in s hemelsnaam, vraagt men hier. een man als deze invloedryke senator los zien van zyn hoge verantwoor- delyke post als Democratisch leider, met zulke nauwe persoonlijke en offi ciële betrekkingen met president Lyndon Johnson? Redactionele beschouwingen ln gro te dagbladen hebben de laatste da gen al gerept van de mogeiykheid dat men de stryd in Zuid-Vietnam wel eens zou kunnen verliezen, on der meer door gebrek aan strijdlust van de Zuidvletnamezen. Zonder dat ze zich meer inspannen dat is de strekking van vrywel alle beschou wingen staan de Amerikaanse ad viseurs en helpers in Vietnam voor een hopeloze taak. Voorlopig spreekt men in Washington. In het Pentagon zowel als op het departement van Buitenlandse Zaken, alleen nog maar van het vaste en onveranderiyke voornemen de stryd te winnen, al thans te helpen winnen. Het is een prestigezaak geworden en bovendien, menen Amerikaanse woordvoerders, is het hek van de dam als de com munisten niet overtuigend aan het verstand wordt gebracht dat agres sie, door infiltraties en ondermy- ningsarbeid, geen politieke of andere zoden aan de dyk zet. De verklaringen van president de Gaulle noch de meer recente uitspra ken van senator Mike Mansfield heb ben goed gedaan aan de strydlust in Zuid-Vietnam en aan de onwan kelbaarheid van de Amerikaanse po litiek. Hoe men zich met goed fat soen uit dat wespennest zal redden, is een vraag. Of het hernieuwde be zoek aan Zuid-Vietnam van de mi nister van defensie, Robert McNama- ra, licht zal afwerpen op de Ameri kaanse voornemens of tot bekend making van nieuwe politieke of an dere maatregelen zal leiden moet men nu maar even afwachten. De kwestie is hoeveel tyd Washington nog heeft. RADIO EN TV VANAVOND Van 7.55 uur tot 9.45 uur wordt de voetbalwedstryd tussen PSV en Zu rich uitgezonden. Aad van Leeuwen verzorgt het commentaar by deze NTS-reportage. In de pauze (9 uur) journaal en weeroverzicht. Een oud dametje heeft getracht een bank te beroven en moet nu terechtstaan. „De Verdedigers" gaan zich er om 9.45 uur mee bezighouden. In het voorprogramma kan men kyken naar de Dick van Dyke Show. „Hoe zien wy Hem" is de tweede Passiestonde in de Janskerk in Utrecht, verzorgd door prof. dr. H. Jonker (NCRV. 8 uur). Solisten, het Groot Omroepkoor en het Concert gebouworkest voeren om 9.10 uur in het Concertgebouw in Amsterdam onder leiding van Eugen Jochum de Grote mis in f van Anton Bruckner uit. Om 11.15 uur speelt het Metro- pole Orkest. Via de VARA-micro- foon kan men om 7.55 uur luisteren naar een verslag van PSV-Ztirich. Commentatoren zyn Bob Spaak en ir. A. van Emmenes. VOOR DONDERDAG 5 MAART Hilversum I 403 m KRO: 7.00 Nws, 7.10 Morgengebed, 7.15 Ouvertureradio voor vroege mensen, 7.56 Overweging, 8.00 Nieuws, C 15 Strip voor de Jeugd. 8.20 Lichte grammofoonmuzlek8.50 Voor de huls vrouw, 9.35 Waterstanden. 9.40 School radio, 10.00 Voor de kleuters, 10.10 Populaire klassieke muziek, 11.00 Voor de zieken VPRO: 11.45 Lichte (jT.muzlek. 12.16 Leven op het land. Kolomjetz over de resultaten v an ontginning Naar aanleiding van de tiende ver jaardag van premier Chroesjtsjows geliefde ontginningsproject voor centraal-Azië, heeft de Sowjetrussi sche minister, die met de uitvoering is belast, F. Kolomjetz, meegedeeld dat van de gronden voor 11 miljard dollar aan granen is gewonnen. Kolomjetz erkende dat door de droogte van de afgelopen drie Jaar aan het project zware slagen waren toegebraent, die dwongen tot aan koop van granen ln de Verenigde Staten. In aanvulling op de geproduceer de hoeveelheid granen, aldus de mi nister, was 1.7 miljoen ton vlees ge produceerd. Het streefkwantum per Jaar is 2 miljoen ton. In de tien Jaar van ontginning hebben de maagdeiyke gronden 4.3 miljoen ton melk opgeleverd. Er be staan 700 grote staatsboerderyen en 100 collectieve bedryven. Aan de ver bouw van granen werkt personeel, dat de beschikking heeft over 10.000 gespecialiseerde mechanische werk tuigen. Aan het project zyn 6.7 mil jard roebel ten koste gelegd. Kolomjetz, die zei, dat de droogte was veroorzaakt door een zon met een kracht die alle leven op de step pen verbrandde, noemde bureaucra tie een tweede hinderpaal op de weg naar ideale verwezeniyking van het project Hy drong aan op betere be taling van boeren die meer produ ceren, en maakte propaganda voor de gedifferentieerde loonschaal. De akkers van het project liggen grotendeels ln de volksrepubliek Ka- zachstan. Ze lagen braak omdat Chroesjtsjows voorganger Stalin de landbouw verwaarloosde. (Van onze Parijse correspondent). Na alle sterke staaltjes van hondentrouw en hun instinct om op de lange baan een baas of een bazin terug te vinden, staat in Frankryk nu eens een kat in het zonnetje van diezelfde be wondering. Een complete tv- ploeg en etteiyke Journalisten en fotografen hebben zich om het dier te fotograferen, te filmen zo niet te interviewen, speciaal naar het departement van de Doubs begeven, waar deze legen darische tygerkater woont en waarheen hij deze week was te ruggekeerd na een afwezigheid van tien maanden. In de lente van het vorig jaar waren de leden Van de familie waartoe ook de kater, Moumous- se geheten, behoort, op reis ge weest met hun huisdier om on geveer 600 kilomter verder voor een korte vakantie neer te strij ken. Toen de vakantie er weer op zat was Moumousse. die een amoureuze aard heeft, juist weer eens aan de haal en met bloedend hart besloot de familie lus zonder de kater huiswaarts te keren. Men had buren en vrienden wel gevraagd van tyd tot tyd buiten eens een schotel tje melk en wat voedsel te ser veren, waarmee Moumousse zich inderdaad geregeld kwam voe den. Tot men plotseling niets meer van het dier bespeurde. Moumousse was spoorloos ver dwenen. Dezer dagen sprong Moumousse eensklaps vervuild maar spinnend het keukenraam van zyn bazin in de Doubs in. De 'deskundigen zyn het er volgens de traditie natuuriyk weer niet over eens aan welke organen neus, oren of ogen dit wonder van speurzin en trouw mag worden toegeschre ven. Er wordt wel van telepathie gesproken. Maar over de identi teit van de kater kan daaren tegen geen twijfel bestaan. Mou mousse draagt een litteken ach ter het linkeroor en bovendien haat hy om zich nog eens en overvloede te onderscheiden varkensvlees. BINNENLAND Inbrekers hebben ln een levens- mlddelenmagazljn ln Tegelen ingebro ken en uit de brandkast een bedrag van f 16.000 weggenomen. Het was voor de dieven niet bijzonder moeliyk. Men kwam heel gemakkelijk binnen en daar lagen allerlei gereedschappen om zich een weg te banen naar het kantoor. Precies dat bureau waarin de brandkastsleutel lag werd open gebro ken. Zonder ook maar een spoor ach ter te laten zJJn de dieven vertrokken. De raad van de gemeente Veghel heeft besloten de minister van Binnen landse Zaken met klem te verzoeken, de gemeenteclas8lflcatle af te schaf fen. Naar de mening van de raad houdt deze classificatie een discrimi natie van de kleinere gemeenten ln. De Veghelse vroede vaderen vinden dat deze classificatie allang uit de tyd ls. Veghel ls een vierde klas gemeente. BUITENLAND Een delegatie van de Russische communistische party Ls ln Boedapest aangekomen om „de ervaringen en de organisatie van de Hongaarse zuster- party te bestuderen", zo meldde Radlo- Boedapest gisteren. Aan het hoofd van de delegatie staat Andropow, een se cretaris van het centrale comité. Kort geleden heeft een delegatie van de Hongaarse communistische party een bezoek gebracht aan Moskou. Generaal Douglas MacArthur is ln het Walter Reed ziekenhuis ln Washington opgenomen. De generaal zal een onderzoek ondergaan n a.v. buikklachten. De 84-Jarige generaal werd vergezeld door zijn echtgenote. Canada zal Ceylon een bljdrage- lneens van ruim 25 miljoen gulden verschaffen Ingevolge «en overeen komst, die gisteren ln de Ceylonese hoofdstad Colombo tussen belde lan den ls gesloten. Deze hulp zal worden gebruikt voor de uitbreiding en mo dernisering van het vliegveld Katoena- Jake bij Colombo en een aantal andere projecten. De Finse president en mevr. Kek- konen zyn voor een officieel bezoek naar Polen vertrokken. De Argentynss politie heeft een Inval gedaan ln een opleidingskamp voor Jeugdige volgelingen van de Cu baanse leider Fidel Castro. Zeven Jon gelui werden gearresteerd, een aantal machinegeweren en andere wapens, die van het Argentijnse leger gestolen wa ren, Cubaanse en Russische vlaggen en communistische handboeken werden ln beslag genomen. Het kamp was ge vestigd by Villa Caeloe Paz ln de pro vincie Cordoba. De Britse troepen die naar Oegan da waren gezonden om de multery, die daar op 23 Januari was uitgebroken, de kop ln te drukken, zullen maandag naar hun basis ln Kenia terugkeren. Hiertoe was besloten bij een onderhoud In Entebbe tussen premier Obote van Oeganda en de Britse minister voor Gemenebestzaken, Duncan Sandys. heeft de kantoren van de liberale par ty ln Kaapstad, van het party-orgaan „Contact" en het radicale blad „De nieuwe Afrikaan" doorzocht en vele papieren meegenomen. De voorzitter van de raad van afgevaardigden van Britse Joden, Sir Barnett Janner, heeft gisteren aan de Westdultse ambassade in Londen een protest overhandigd tegen de „ln grove mate onvoldoende regeling voor com pensatie aan slachtoffers van de na zi's". Deze regeling komt binnenkort ln het Westdultse parlement aan de orde. Op een byeenkomst van slacht offers van de nazi's ln Londen was de avond tevoren een protest-resolutie aanvaard, waarvan de Inhoud nu door Sir Barnett ter kennis van de Weet- dultse ambassade ls gebracht. Voor de wereldtentoonstelling, die op 22 april ln New York geopend wordt, zyn al voor ruim 35 miljoen dollar toegangsbewyzen verkocht. Men hoopt dat de tentoonstelling, die twee Jaar lang te bezichtigen zal zlln, dit Jaar 40 mllloen en volgend Jaar 30 mil joen bezoekers zal trekken. Levy Esjkol, eerste-minister van Israël en 68 Jaar, ls gisteren ln de echt verbonden met de 34-Jarige bi bliothecaresse van het parlement, Mi riam ZellcowltsJ. Het nieuws van de huweiykslnzegenlng, die door de opper- rabbyn van Jeruzalem geschiedde, kwam als een volkomen verrassing. De dagbladen hadden weliswaar het voor nemen van de premier tot een huwe- ltjk aangekondigd doch men verwacht te niet dat dit zo snel zou plaatsvin den. Premier Esjkol was sedert vyf Jaar weduwnaar. De Franse boeren hebben giste ren een „protestdag" gehouden tegen de naar hun mening onvoldoende staatssteun aan de landbouw. Delega ties brachten petities by de plaatselijke overheden en ln enkele plattelandsge meenten hield men byeenkomsten. Landbouwbonden hadden opdracht ge geven dat de protestdag kalm moest verlopen. gesprek, 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Deze week: berichten van buitenlandse correspondenten en lezingen, 13.00 Nieuws. 13.15 Modern® muziek. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Amsementsmuz. 14.30 De Brug, hoorspel. 15.40 Vocaal ensemble en so listen: moderne muziek. 16.00 Bijbel- overdenking, 16 30 Hoorn en piano: klassieke muziek, 16.50 Voor de jeugd, 17.30 Schoolzang. 17 45 Promenade- o.kest en zangsollst: Operamuziek. NCRV: 18.15 Sportrubrlek. 18.30 Lichte orkestmuziek en zangsollst, 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nieuws en weerpraatle. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Geesteiyke lie deren. 19.30 Radiokrant. 19.60 Lichte gr.muzlek. 20.10 De Jeugd op eigen wieken, hoorspel (32), 20.40 Samen uit - Samen tnul6 - gev. progTamma, 22.00 Kerkorgelconcert', oude muziek, 22.30 Nieuws, 22.40 Avondoverdenking 22.55 Boekbespreking. 23.00 Rondom het kind: pedagogische etherleergang, 23.30 Pianorecital: moderne muziek, 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 ni AVRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtend gymnastiek, 7.20 Lichte grammofoon, muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma- overzicht, aansluitend lichte gr.muzlek 9.00 Ochtendgym., 9.10 De groenteman, C.15 Klass. grammofoonmuzlek, 9.40 Morgenwijding, 10.00 Lichte gr.muz. 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Huishou delijke zaken, lezing, 11.15 Sopraan en plano: moderne liederen. 11.45 Levens kunst, lez., 12.00 Dansorkest en zang-: solisten, 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Licht orkest, 13.00 Nieuws, 13.15 Med., eventueel actueel f f gTammofoonmuzlek, 13.25 Beursbe richten, 13.30 Zang en plano, 14.00 Klarinet en plano. 14,30 AVRO's Radio Revue (herhaling van 3 maart jl.), 15.25 Pianorecital: moderne muz, 16.00 Voordracht, 16.15 Lichte gram- mofoonmuzlek, 17.00 Voor de jeugd, 17.55 Gesproken brief. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Eventueel actueel, 18.20 Uitzending van de Party van de Arbeid, 18.30 Metropol© orkest, 19.00 Voor de kleuters, 19.05 Sport- parade, 19.30 Volks- en liefdesliedjes, 19.55 Or.muzlek, 20.00 Nieuws, 20.05 Omroeporkest: klass. muziek, 21.15 Klein station ln de ml6t, hoorspel, 22.15 Licht pianospel, 22.30 Nleuw6 en med., 22.40 Actualiteiten, 23.05 Disco*- tarla: nieuwe grammofoonpl., 23.65- 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 15.00 In ogenschouw, 18.15 Oesprekken met schryfsters en een schryver. 16.45 Pauze. 16.00-16.15 Voor de kleuters. 19.30 Barend de beer, 19.35 In gesprek: bespreking van vra- gon en opmerkingen over het leven van alledag. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzlcht. NCRV: 20.20 Deze gis tende wereld, reportage, 20.45 Vijan den van het licht, tv-spel. 22.25 Rid der van Malson Rouge, tv-feullleton, (deel 13). 22.50 Dagsluiting. NTS: 23.00-23.05 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Honie Service 830 m 12.00 Schoolradio. 13.00 Kla6s. muz., ,3.55 Weerbericht, 14.00 Nieuws, 14.10 Quizprogramma. 14.40 Lezing, 16.00 Schoolradio, 16.00 Kritieken. 16.45 Grammofoonmuzlek, 17.30 Klankbeeld, 18.00 Voor de Jeugd, 18.65 Weerbericht, 19.00 Nieuws. 19.10 Regionaal progr., 19.32 Marktberichten, 19.35 Lichte muziek, 20.00 Gev. muziek. 20.30 En quête, 21.15 Lezing, 21.30 Wetenschap pelijk onderzoek. 22.00 Klassieke or kestmuziek. 23.00 Nieuws, 23.30 Zang en pianospel. 23.45 Parlement60verz., 23.59 Weerber., 24.00 Nws, 0.02 Voor dracht, 0.15-0.45 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m 12.00 Voordracht, 12.15 Dagboek, 12.31 Lichte muziek, 13.00 Populaire muziek, 13.31 Gr.muzlek voor de ar beiders, 14.00 Am.progr., 15.00 Voor de vrouw, 16.00 Lichte muziek, 16.20 Re portage races, (16.35 Nws. Daarna: mu ziek bij het werk). 17.15 Dagboek. 17.31 Uitslagen races. 17.32 Or.muzlek, voor de Jeugd, 18.00 Oev. muzikaal programma, 19.33 Sportoverzlcht, i 19.45 Hoorspel, 20.00 Nieuws en actua liteiten, 20.31 Hersengymnastiek, 21.00 Vragenspel, 21.30 Nieuws en actuali teiten, 21.40 Lichte orkestmuziek. 22.30 Vragenbeantwoording, 23.00 Lichte muziek, 0.40 Voordracht, 0.55-1.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m 12.00 Nws., 12.15 Lichte muz, 13.00 Nieuws en weerbericht, 13.15 Moderne orkestmuziek, 16.00 Nleuw6, 16.05 Liederen, 16.30 Oude kamermuz., 17.00 Nieuws, 17.30 Uit de oude doos, 19.00 Nieuws, 19.25 Jazzmuz., 21.30 Nieuws en weerbericht. 22.00 Muzikaal nacht programma, 22.45 Symfonische muziek, 23.30 Dansmuziek, 24.00 Nieuws en v.eerbericht, 0.20 Jazzmuziek, 1.00 Weerbericht en gev. muziek. Frankrijk 3, 2R0 en 235 ni 12.00 Oev. muziek, 12.30 Nieuws en weerbericht, 12.42 Operamuziek, 15.45 Gev. muz., 16.15 Kamermuziek. 16.45 Orgelrecital. 18.00 Lichte muziek, 19.58 Weerbericht en nieuws. 20.42 Klass. tn moderne orkestmuziek en koorzang 22.27 Gev. muz., 23.25 Gev. muz., 23.52- 2**.00 Weerber. en nieuws. Brussel 324 en 484 m 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Interludium. 12.15 Lichte muziek. 12.50 Beursbericht en programma-overzicht, 13.00 Nieuw6 en Weerberichten, 13.20 Satlrellertjes, 14.00 Nieuws, 14.03 Schoolradio (Om 15.00 ïlleuws), 15.45 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Klass. en moderne orkestmuziek. 17.00 Nieuws en weerbericht, 17.15 Lichte orkestmuziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Nieuws, 18.03 Gev. muz. voor de sol daten, 18.28 Paardesportberlchten, 19.40 Filmmuziek, 19.50 Vrye politieke tribune, 20.00 Symfonie muziek. 22.00 Nieuws en berichten. 22.15 Jazz. 22 35 De zeven kunsten. 22.50 Volksallerlel, 23.00 Nieuws. 23 05 Opera- en Bel can toconcert, 23.55-24.00 Nieuws. 4R4 m.: 12.30 Gev. programma en actuali teiten, 14.03 Oev. muzikaal progr,, 16.08 Klass. en moderne muziek, 1T00 Nieuws, 18.03 Uitzending voor de sol daten, 18.40 Lichte muziek, 19.30 Nws, 20.00 Chansons, 20.45 Muziek uit Zwitserland, 22 00 Wereldnieuws, 22.20 Jazzmuziek, 22.55 Nieuws. (Van hedenmorgen 7 nur) a g 3 a 3 ci 34 sa 86 J- weer s2 i SS 6 a Amsterdam geh bew -2 0 Den Helder geh bew. 0 -2 0 Ypenburg Vllsslngen geh bew. geh bew 0 -2 0.1 0 Eelde geh. bew. -2 -2 0 De Bilt geh. bew. -2 -2 0 Twente geh bew -0 -3 0 Eindhoven motsneeuw -2 0 Z.-Limburg geh bew. -2 0 Helsinki geh bew. -2 Stockholm licht bew. -0 0 3 Oslo mist 3 -6 0 Kopenhagen geh bew 0.3 Aberdeen geh bew 8 8 2 Londen sneeuw 6 06 Brussel geh bew. 0 -3 0 Luxemburg geh bew 7 -2 0 Parys Qzel 7 0 Bordeaux mi6t 4 3 0 Orenoble zwaar bew 5 3 0 Nice licht bew. 4 7 0 Berlijn Frankfort 6neeuw -3 -3 0.1 geh bew. 2 -3 0 Mtlnchen mist -0 -3 0 Ztlrlch mist 8 -2 0 Genève mist 8 0 Locarno mist 3 2 0 Wenen geh bew -4 0 fnnsbruck zwaar bew 0 Belgrado zwaar bew 3 -3 0 Athene geh bew 3 3 0 Rome geh oew 3 3 0 AJacclo licht bew. 4 4 0 Madrid zwaar bew 4 8 0 Mallorca half bew 6 0 0 Ll66abon onbewolkt 7 7 0

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2