BUCHLY twijfelt aan succes van Pellenaars II en BOSKOOP in lievig om schaaktitel gewikkeld Kangoeroes-reserves Afdelingskampioen Youki Axkit de beste in de heat-draverij 'n klasse apart GVAY te sterk |voor amateurs Campioeuschap tennisleraren Giesen toch rechtsbuiten GRONINGER ZWEMWERELD ZEER ROOS OP „WESTEN" Liebrechts op vijfde plaats BLOESEM IN HYDE PARK Reisbureaus in Spanje wachten op huwelijk Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 4 maart 1964 Vierde blad no. 31203 „WAAROM NIET RUSTIG BEGONNEN (Van onze correspondent) ,.Ik wens Kees Pellenaars alle succes met zijn ploeg in de Tour de France. Tourglorie kan de prof-wielersport in ons land alleen maar goed doen. Maar ik twijfel wel zeer sterk aan die successen". Dat zegt Klaas Buchly, de Haagse ploegleider, die Pellenaars' op volger in de Tour was en uit het grote spektakel moest verdwij nen, toen Goddet besloot merkenploegen in de Ronde van Frank rijk te introduceren. I Het voorlopig Nederlands amateur heeft dinsdagavond in het Groningse Oos ter park een oefen - '/wedstrijd tegen de eredivisieclub met 4—2 verloren. De rust- jtand van deze wedstrijd, die voor 500 toeschouwers werd by- J was 2—1 in het voordeel <ran de Groningers. De amateurs namen reeds na twee minuten spelen jfle leiding door Munnecom (Roer- lbond». maar rechtshalf Koeman en rechtsbuiten Weering zorgden er oordat GVAV tooh met een voor drong kon gaan rusten. Kort na de ^hervatting werd het 22 door Mul- (jfler (WW) en deze stand bleef ge handhaafd tot büna een kwartier 'vdor het einde. Weering bracht toen Jjnet een tweede doelpunt de stand op 1—2, waarna Koeman eveneens voor tweede maal scoorde: 42. Volleybal prognoses l Het programma voor de Leidse Bloegen, die uitkomen in de over gangsklasse en hoofdklasse, luidt voor deze week als volgt: Vanavond (Gymnasium) Kangoe roes—PVC. 8 uur. i, Vrydag (Gymnasium) SVL—Voor burg, 8 uur, KangoeroesUS, 9.15 u. Zaterdag (Den Haag) Blokkeer— %VS. 4 uur. Geiyke kansen geiyke krachten ij de hoofdklasse ontmoeting tussen laugoeroes en US. Op eigen grond i Kangoeroes zeker in staat de Am- terdamse studenten lik op stuk te even. Misschien, dat de Kangoeroes- ames door PVC zullen worden ge- ïspireerd tot feller spel. Indien dit ebeurt. kan men op een interessan- e wedstryd rekenen. Biyven zü ech- er het lauwe spelletje van de laatste eken spelen, dan zal PVC ongetwij- eld aan het langste eind trekken. VVS krijgt een zware dobber aan Jlokkeer. Een punten verdeling moet och wel mogelijk zyn. SVL lykt kansloos tegen het ge- uchte Voorburg. (Van onze correspondent) De Nederlandse tennisleraren hou- en vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 ïaart in de Houtrusthal in Den Haag lun overdekte kampioenschappen an Nederland. In het enkelspel ko men 44 spelers uit, o.w. de veelvou- lige kampioen Rinus Buytelaar uit )en Haag en bekende spelers als Th. Dekkers de gebr. v. d. Torre, Henk lemmes en J. Schuuring. Daarnaast is er een toernooi voor ,mes en voor kandidaattennlsle- j-en. De wedstrijden beginnen vrij- [dag om 4 uur. De halve eindstrijden beslissen zondag om 14 uur en de lindstryden om 19.30 uur WIELRENNEN Rolf Graf sluit wielerloopbaan af Rolf Graf, ex-kampioen van Zwit- perland op de weg heeft zyn wieler- oopbaan voortijdig moeten afsluiten. De nu 32-jarige Helveet. die vorig 'aar bij een ernstig auto-ongeluk was ietrokken, begon in januari weer met le training. Hy heeft echter ge- tierkt dat zyn sterk verminderde ge- Üchtsvermogen een te grote handi- :ap vormt om nog met enige kans op Mcces aan wedstrUden te ..kunnen leelnemen. „Veel mensen", vervolgt Buchly. „zullen, als ik zo iets zeg, denken: de druiven zyn zuur. Maar zo is het niet. De Pel verdient succes, hy heeft er hard genoeg voor gevoch ten. Hy heeft hemel en aarde be wogen om de Nederlandse industrie te bewegen in een wielerploeg te in vesteren. Hij is geslaagd. Als er suc cessen komen, dan komt dat de sport ten goede". Die ploeg is nu in grote lynen samengesteld door bemiddeling van de vice-voorzitter van de Neder landse beroepsrennersbond. de Rot terdammer Ton Visser. Buchly en Visser hebben tien coureurs geselec teerd voor de „vuelta", 17 etappes van totaal 2857 km lengte, te ver- ryden tussen 30 april en 16 meL Hier is het tiental: Wim van Est, Martin van den Borch, Lex van Kreuningen, Gerrit de Wit, Jan Schroeder, Cees Snepvangers, Leo Knops, Cees Lute, Jos Linders en Bart Solaro. Het is nog niet zeker wie als ploegleider zal fungeren. Buchly wil zelf gaan als hy toestem ming van de dokter krygt en verder wordt de naam van Sjefke Janssen genoemd. Actief Zoals gezegd, is deze ploeg in sa menwerking met de beroepsrenners bond tot stand gekomen. Een bond. die zich op andere terreinen eveneens actief betoont. Zo is het byv. al zeker, dat dit jaar in Nederland ten minste twaalf wedstryden voor be roepsrenners zullen worden georga niseerd. Visser is ook betrokken by de even tuele organisatie van de Ronde van Nederland, in september. Op de in ternationale wielerkalender heeft de K.N.W.U. daarvoor een plaats doen reserveren. Maar tot voor kort be stond nog geen enkele zekerheid over wie de ronde zou organiseren. De beroepsbond wil er echter alles aan doen om de ronde doorgang te doen vinden. Zeer binnenkort zal de KNWU beslissen of en aan wie. de licentie voor de organisatie zal wor den uitgereikt. WIELRENNEN Ronde van Sardinië Na de derde etappe heeft de Ronde van Sardinië wederom een nieuwe leider. Na de 208 km lange rit van Cagliari naar Nuoro mocht de Italiaan Vittorio Adorni de leiders trui aantrekken nadat het er vlak voor Nuoro nog naar had uitgezien, dat onze landgenoot Huub Zilverberg deze eer te beurt zou vallen. Zilverberg die in het klassement op Adorni een voorsprong van 58 seconden had, moest echter bij het binnenrijden van de finishplaats zijn concurrent en diens landgenoten Franco Cribiori en Aldo Moser laten gaan. Aangezien de Nederlander in de laatste kilometers nog 1 minuut en 2 seconden achter raakte, is hy nu in de algemene rangschikking tweede op 23 seconden. De uitslag was: 1. Franco Cribiori (It.) 6.06,36; 2. Aldo Moser »It.) z.t.; 3. Vittorio Adorni (It.) z.t.; 4. Guido de Rosso (It.) op 1 min. 2 sec; 5. Huub Zilver berg (Ned.) z.t. Vervolgens het peloton, waarvan de Belg Rik van Looy de sprint won, op meer dan vier minuten. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Vittorio Adorni (It.) 4.28,39; 2. Huub Zilverberg >Ned.) op 23 sec; 3. Guido de Rosso (It.) op 1 min. 6 sec; 4. Giancarlo Ferretti (It.) op 4 min. 04 sec; 5. Antonio Bailetti (It.i op 4 min. 23 sec; 6. Guido Carlesi It.) op 5 min. 02 sec; 7. Rik van Looy (Bel gië) op 5 min. 06 sec. Advertentie /A LSB- COMPETITIE a KLAAS BUCHLY druiven niet zuur. Maar Klaas Buchly ziet het alle maal nog niet. „In de eerste plaats is Pel natuurlyk te laat. Hy erkent dat zelf ook. Maar bovendien zie ik voorlopig nog zo weinig kwaliteit in de ploegen. De grote mannen in de Tour zullen zich eerst moeten bedenken alvorens zy die nieuwe Ne derlandse ploeg mee in de slag la ten gaan. De duiten tellen en wie garandeert by voorbeeld een Jacques Anquetil een serie contracten in Ne derland als hy de Tour heeft ge wonnen? Dan nog dit: het risico dat Pelle naars heeft genomen is groot. Als hij niet slaagt, is alles stuk. Een met veel gejuich begroete terugkomst in de Tour moet ook met successen gepaard gaan. Gebeurt dat niet, dan volgt een klap. Dan zal het jaren kosten voor weer nieuwe sponsors kunnen worden gevonden. Als ik de Pel was geweest, dan zou ik rustig zyn begonnen. Eerst een jaartje opbouwen en dan volgend seizoen komen met de grote mannen: Jo de Roo, Ab Geldermans, Jan Jan sen, Peter Post". Naar Spanje Klaas Buchly is overigens niet he lemaal „uit het nieuws" De Ha genaar heeft de afgelopen maan- len weinig van zich kunnen doen spreken, omdat de dokter hem een periode van absolute rust heeft voor geschreven. Niettemin is hy juist de laatste weken toch weer actief geweest. Reden: Buchly heeft een uitnodiging ontvangen om met een Nederlandse ploeg naar de ronde van Spanje te komen. Na de dramatische en totaal onver wachte nederlaag, die leider LSG 2 onlangs leed tegen Rode Lantaarn drager Bodegraven 1. is in de le- klasse van de LSB-competitie de spanning aan kop en stand aanmer kelijk toegenomen Wat betreft het LSB-kampioenschap hangt alles af van de komende ontmoeting tussen LSG 2 en Boskoop 1. De kans bestond dat Boskoop zelfs met een kleine nederlaag genoegen had moeten nemen, omdat zy in eer ste instantie een hoger beroep had ingediend tegen een arbitrage uit de wedstryd Sassenheim 1Boskoop 1 (55» waardoor de Boskopers twee verliespunten minder dan LSG zou den hebben. Te elfder ure ging dit hoger beroep echter niet door. zodat de beide teams elkaar met open vizier tegemoet zullen treden. Het huzarenstukje van Bodegraven zal de Rynstrekers vermoedelijk toch niet veel opleveren. Wonnen zy van LSG 2 tegen LSG 3 dat wraaklustig aantrad om haar clubgenoten te wre ken. kyken zy tegen een 4%31.- achterstand op. Voorschoten werkte zich flink omhoog door een verras sende zege op het hoger geplaatste Sassenheim 1. Met een 72% ne derlaag trokken de BoUenstrekers huiswaarts. Tweede klasse In klasse 2 a won Philidor 5 na uit spelen van de ontmoeting tegen Lei- then 2 met 7'i—2,i. Philidor 4, dat het in deze afdeling minder doet dan het 5e tiental, kwam van het bezoek aan Alphen 1 wel van een hele koude kermis thtiuis. De Alphenaren, die door niet meer worden gehinderd in hun race naar het kampioenschap versloegen de Leidenaars met 81_>-21j. Katwijk 1 dat voor zijn laatste theoretische kans vocht behaalde in de uitwedstryd tegen Rijnsburg 1 een wat moeizame 64 overwinning. Voorts werd door Philidor een ho ger beroep ingesteld tegen de arbi trage-uitslag van een party uit de wedstryd Philidor 4Zwarte Pion (5—5). In klasse 2 b werd het duel SPW 1 —Alphen 3 uitgesteld tot 11 maart. Derde klasse In klasse 3 a een lichte verrassing. Noordwyk dat bij Black and White op bezoek ging. vond in de studenten sociëteit Horus kennelijk zoveel in spiratie dat het favoriete Black and White in eerste instantie niet de overhand kon krijgen. Bij een voor lopige 33 stand werd het duel ver daagd. Klasse 3 b kenmerkt zich door spanning. Vele teams mengen zich in ed strijd om het kampioenschap en de stryd om het kampioenschap en het is onmogelijk te voorspellen, wie de stryd zal winnen. Voorlopig heeft Koudekerk lichteiyk de beste papie- PSV-trainer Bram Appel heeft tóch Piet Giesen opgesteld in het elftal dat vanavond in het veld komt tegen FC Ziirich. Zondag speel de Giesen mee in het tweede elftal van PSV. De opstelling van beide elftallen luidt: PSV: Bals, Donners, Kemper, Van Wissen, W'iersma, Brusselers, Giesen, Allemann, Theunissen, Hoenen en Verdonk. Ziirich: Schley, Stahlin, Stierli, Leimgmber, Brodmann, Szabo, Fel ler,, Martinelli, Von Burg, Stürmer, Kuhn. ren. Zy versloeg Philidor 6 op eigen terrein met 6%2%. Voor de Leide naars was daarmee de kampioens- droom uit. Revanche schakelde zich zelf eveneens uit door een 6—4 ne derlaag te lijden tegen Voorschoten 3. Leithen 3 leverde een keurige presta tie in de match tegen Philidor 6. Na het uitspelen van de verdaagde par tyen werd een 55 gelykspel bereikt. Geen nieuws van het front in 3 c. Slechts werd de voor Hazerswoude belangrijke ontmoeting met Aarlan- derveen van 2 naar 9 maart verscho ven. Molentoernooi LFC LFC zal ook dit jaar traditiegetrouw het Zilveren Molen-toernooi organi- j seren. De eerste wedstryd wordt ge- speeld op woensdag 18 maart a.s. De deelnemende verenigingen zyn: DOSR, Lugdunum, LFC, Laakkwar- j tier, Quick Boys i Molenhouder VUC en Zwart Wit '28. Prominenten reageerden niet I tegenstanders krygen voor wie zij j persoonlyke uitnodigingen hebben verstuurd, via de betrokken ver- eniging uiteraard. Tot op heden heeft niemand gereageerd! Wat het schoonspringen betreft,-had den wij gemeend onze nationale kampioene Anita Smith eens te moeten laten uitkomen tegen een springster van klasse. Het ant woord dat we van dat uitgenodigde meisje kregen was: „Ik kan niet komen, want het water is ondiep. Nu vraag ik my afleiden wy hier een nationale kampioene op in on diep water „Het lukt" aldus de heer Tuin „ab soluut niet hier een ploeg uit het westen te krygen, maar wij moe ten wel naar het, westen zonder dat wij vergoeding van de kosten ont vangen. Ik vraag my wel eens af: waarom zyn wy lid van de zwem- bond? Wanneer wij geen medewerking krijgen, dan voelen wy ons ver plicht de contacten met West- Duitsland nóg steviger te maken. Ik dacht dat wij hier toch hadden bewezen op zwemgebied mee te tellen, maar wanneer zulks in het westen niet wordt erkend, dan zul len we ons heil ergens anders moe ten zoeken". (Van onze correspondent) Verontwaardiging en teleurstelling heerst er in de Groninger zwem- wereld over de wyze waarop enkele prominente zwemsters uit het westen van het land hebben ge reageerd op een uitnodiging in Groningen een wedstrijd te komen zwemmen. Het was n.l. de bedoe ling op 14 maart de Groninger top- zwemsters een wedstryd-voor-eigen publiek te laten zwemmen tegen Tokiokandidaten. Seen enkele van de geïnviteerde 1 westeiyke zwemsters heeft zich echter laten inschryven. Temeer is rf men verontwaardigd daar de reis kosten zouden worden vergoed en de logies reeds waren besproken, i „Wanneer wy noorderlingen, even wel naar het westen komen, dan j krygen wy geen cent vergoed. Nu 1 het omgekeerde het geval is mèt vergoeding wenst men niet te I komen", zo stelt o.a. de heer J. W. A Tuin, één van de organisatoren, m-verbitterd vast. iHet ging erom", zo vervolgt de heer I Tuin, „dat onze nationale ploeg I wij hebben daarin zes a zeven ver- l. tegenwoordigers werkeiyk tegen- stand zou krygen. Corrie Winkel, Klenie Bimolt, Els t Hulsebos en anderen zouden dan SCHAATSENRIJDEN Lidia Skoblikova toch te verslaan? De viervoudige Olympische schaats, kampioene, Lidia Skoblikova kan toch nog wel verslagen worden. Haar landgenote Inge Voronina bewees dat, door dinsdag te Sverdlovsk Russisch kampioene te worden voor Lidia Sko blikova en Tamara Rylova. Het ver schil tussen de nummers een en twee bedroeg bijna drie punten, zodat de veronderstelling wel gewettigd is, dat Lidia Skoblikova na reeds vele suc cessen behaald te hebben nu een an der wel de eer gunde. Wereldranglijst Het internationale schaatsseizoen is ten einde. Op de wereldranglyst aller tijden heeft in dit seizoen de 19-jarige Noor Per Ivar Moe de eer ste plaats overgenomen van de Zweedse wereldkampioen 1963, Jonny Nilsson, die bovendien door de wereldkampioen 1964, de Noor Knut Johannesen, is overvleugeld. De Nederlander Rudi Liebrechts heeft een grote sprong omhoog gemaakt, van de zeventiende naar de vyfde plaats. Liebrechts verbeterde op alle vier afstanden zijn persoonlyke records, die by het begin van het seizoen waren: 43,2 2.09,8 7.55.5 16.11,9 met een totaal van 182.602 punten. Ze staan nu op 42,4 2.07,9 7.44,2 15.59,9 een totaal van 179,448 punten, goed voor de vijfde plaats. De wereldranglyst ziet er voor wat betreft de eerste tien als volgt uit: 1. Moe (Noorw.) 178.017 pnt; Johannesen (Noorw.) 178.358 pnt; Jonny Nilsson <Zw.) 178.447 pnt: Nils Aaness (Noorw.) 179.158 pnt Liebrechts (Ned.) 179 448 pnt; Antsscn (Rusl.) 179.602 pot; Thomassen (Noorw.) 179.670 pnt; Jumasjev (Rusl.) 179.685 pnt; 9. Kositsikin (Rusl 180 003 pnt; 10. Fred A. Maier (Noorw..) 180,325 pnt. De beste prestaties van de overige rijders, dieNederland dit seizoen internationaal vertegenwoordigden, zyn: Cees Verkerk 43,8 - 2.10.5 - 7.51.1 - 16.11*8 - 182.975; Ard Schenk 42.8 - 2.13,3 - 8.01,0 - 17 00 6 - 186.363; Peter Nottet 43.1 - 2.15,6 - 7.58,2 - 17.05.6 - 187.400. Jury in Dallas is voltallig De laatste twee gezworenen in het proces tegen Rubinstein, de moorde naar van Lee Oswald zyn thans ge kozen en daarmee is de jury volledig. Na een halve maand touwtrekken tussen openbare aanklager en verde diging over de benoeming van de ju ryleden onder het wakend oog \an de rechter kan het eigenlyke proces dus beginnen. De gekozenen zyn acht mannen en vrie vrouwen, allen blanken. Toen de laatste ge zworene, die gekozen werd, de eed had afgelegd, werd het proces door rechter Wilson verdaagd. Wilson nam de plaats in van rechter Brown, die later liet mededelen, dat hy de leiding weer op zich zou nemen, om dat hy alleen maar een kou had ge had. Het is echter niet uitgesloten, j dat Wilson toch zyn plaats zal in nemen. Wilson is een voorma lig Congreslid. Hy wordt door colle ga's beschreven als een „doorgewin terde oude rechter, die geen loopje met zich laat nemen". Dit bleek ove rigens reeds uit zyn eerste optreden. De rechter gaf de voornaamste ver dediger Belli en openbare aanklager Wade een niet mis te verstane waarschuwing over het gedrag, dat hy in de gerechtszaal betameiyk acht. Hy verklaarde dat de gezwore nen met de hun toekomende achting dienen te worden behandeld en de verdedigers en openbare aanklager moeten gaan zitten, wanneer de rechtbank dit gelast. Koersen te Hilversum (Van onze medewerker) Youki Axkit, gereden door Wagenaar jr., toonde zich gisteren in de beide heats de beste. In die eerste heat stelde zy zich direct aan het hoofd en liet zich niet meer bedreigen. Xandover ontnam even voor de streep met mi niem verschil de tweede plaats aan Astrid van Peterhof. De tweede heat gaf. voor wat Youki betrof, hetzelfde beeld. Xandover kreeg nu onderweg echter een terreinkostende fout en hoewel de ruin sterk terugkwam, moest hy toch met de vierde plaats genoegen nemen achter Astrid van Peterhof en Yankee Erebus. V-'* Ir* (Van een onzer redacteuren Het uit nog jonge spelers bestaande team van Kangoeroes 2 heeft gister avond in het Gymnasium beslag ge legd op het kampioenschap van de Afdeling Leiden van de Nederlandse Volleybalbond. De Kangoeroes-reser ves versloegen na een pittig duel Cas- tellum met 31. Die overwinning was op zichzelf nog niet beslissend voor het kampioenschap. De titel haalde men in feite binnen doordat de zwaarste concurrent. LUSV, zichzelf de das om deed door van een sterk voor de dag komend VVS 2 te verlie zen (30). Hoe betrekkeiyk onverwacht het kampioenschap ook kwam, het be stuur van de Afdeling Leiden had er een plaats Ln de overgangsklasse. Het kranige team van Kan goeroes 2. Zittend v.l.n.r.: Teun de Reede. Paul Koole en Jan Selier. Staand: Teun Zierikzee, Taco Veldstra, Bert Niesen en Jaap v. d. Sande. (Foto L.D./Holvast) rekening mee gehouden. Na afloop van de strijd KangoeroesCastellum bood Afdelingsvoorzitter Van Egmond de Leidse kampioensploeg bloemen aan en sprak de hoop uit dat Kan goeroes de Afdeling op waardige wyze zal vertegenwoordigen in de strijd om Ir. Oosting triomfeerde tweemaal, i beide keren met een dochter van Over Again. In de openingsdraverij bleef hy met Bring it Again heer en meester en werd Cromwell W 1 tweede voor Bianca Scotch. In de zesde koers stuurde hij Bertha Again 1L. onder hevige dreiging van Ber- j gens Glorie, naar een verrassende triomf en daar de derde, Yankee Boy <pl. f49.70), ook een surprise was. gaf het trio niet minder dan f 2605,20. De favoriet Zoon van Hea Scott (Smit) bleef in de Esmeraldaprys na een fraaie eindstryd de baas over Atoom en Zora W. In de vierde koers begon X Bond met een grote fout. Wel werd deze gecorrigeerd en kwam zy later met enige voorsprong op kop, doch zy moest tenslotte toch het hoofd bui gen voor de klasse van Astyanax (Eerenberg), die 'n fraaie 1.23.8 zege boekte. In de Everett BS-prijs onttroonde Wagenaar jr. met Bianco Old Gold na een ronde de leidende Alarik en werd verder niet meer bedreigd. Beachcombe ontnam Amor Hol- landia de tweede plaats. De slotkoers werd een succes voor Vergay met Zilo. Xeres, die steeds ver voor de anderen in een hevig duel met de leider was gewikkeld, ging kort voor de finish van de be nen en sprong door het stek, zodat Zampa nu het tweede geld mocht incasseren vóór Windy Hanover. De uitslagen luiden Eureka B-prlJs: 1. Bring It Again L (J. Oosting) (131.5); 2. Cromwell W; 3. Bianca Scotch. Tot.: wl. f5.10, pl. 2.80, 2.50, 3.50, koppel 7.90, cov. 5 Esmeralda-prijs: 1. Zoon van Hea Scott (P. M. Smit) (1.27.5); 2. Atoom; 3. Zora W. Tot.: wi. f4, pl. 2.10, 1.50, 1.40, koppel 9.90, cov. 5. Evellentje K-prijs, le heat: 1. Youki Axkit (J. Wagenaar Jr.) (1.27.2); 2. Xandover; 3. Astrid van Peterhof. Tot.: wi. f3.20. pl. 1.30, 1.30, 1 40, koppel 7.30, cov. 5.10, trio 64.40. Tweede heat: 1. Youki Axkit (J. Wa genaar Jr.) (1.27.6); 2. Astrid van Pe terhof; 3. Yankee Erebus. Tot.: wi. f2.10, pl. 1.30, 1.80, koppel 4 30, cov. 4. Enterprise Dochterprljs, le afd.: 1. Asnyanax (F. J Eerenberg) (1.23.8): 2. X Bond; 3. Alkestls van E. Tot.: wl f3.40, pl. 1.40, 1.40, 1.60, koppel 6.50, cov. 6.20. Everett BS-prijs, le afd.: 1. Bertha Again L (J. Oosting) (1.28.3): 2. Ber gen's Glorie; 3. Yankee Bov Tot.: wi. f 12.10, pl. 2.70, 1.90, 49.70, koppel 24.50, cov. 4.30, trio 2605.20. 2e afd.: 1. Blanco Old Gold (J. Wa genaar Jr.) (1.28.3): 2. Beachcomber; 3. Amor Hollandia. Tot wl. f2.50, pl. 1.30, 1.50. 1.30, koppel 8 50, cov. 6.50. Enterprise Dochter-prijs, 2e afd.: 1 Zilo (M. Vergay) (1.24.6); 2 Zampa; 3. Windy Hanover. Tot.: wl. f2.90, pl. 1.90. 2.80. 1.70, koppel 5 40, cov. 11. To ta 1 Isa tor - omze t f 44.224. Êm mr* Londen in de lente! De parken, da prille zon. Rustig genieten, méér ge nieten. Londenaar zijn onder da Londenaars. Overal plaats. Theater- en operaseizoen in volle gang. Dóen! GA PER COMFORTABELE DAGBOOT VAM DE STOOMVAART MIJ. ZEELAND. De gezellige, goedverzorgde overtocht Is op zichzelf al een vakantie. In het Shakespeare jaar 1964 speciale reizen naar Stratford on Avon inclusief theaterbezoek. 5 en 8-daagse hotel- reizen naar Londen reeds vanaf f139,* En... aan boord voortreffelijk eten en voordelig winkelen in de"tax-free shop'! Vraag de Zeeland-vakantiereizen bro chure bij Uw reisbureau. BOEK VIA DE HOEK Reis rustig en betrouwbaar per dagdienst Hoge commissaris terug in Zanzibar De Britse hoge commissaris ln Zanzibar, Timothy Crosthwait, die 9 februari werd uitgewezen omdat Groot-Brittannië het nieuwe regime nog niet had erkend, is gisteren uit Londen vertrokken om zyn oude post veer te bezetten. Voor zijn vertrek zei hy geen enkele moeilykheid te verwachten. „Ik ben er zeker van dat ik by myn terugkeer goed zal worden ontvangen", aldus Crosth wait. De Britse regering heeft de nieuwe regering van Zanzibar op 23 februari erkend. Zes doden door lawine VISSEN Het viscollege „VIOS" wierp zon dag voor de laatste maal in dit sei zoen de hengel uit in de Ringvaart. De vangst viel tegen. In het totaal werd 4600 gr. vis op de schaal ge bracht. De uitslag luidt: Vijf toeristen en een Oostenrykse 1. W. Tegelaar 1500 gr.; 2. G. Te- skileraar kwamen om het leven en gelaar 800 gr.; 3. J. van Went 655 gr. vier skiërs werden ernstig gewond 4. P. Kooreman 445 gr.; 5. W. Hille- toen een groep van vyftien West- braad 430 gr.; 6. H. Bavelaar 280 gr.; j duitsers op de Mittclberggletsjer in 7. J. de Wit 245 gr.; 8. H. Tegelaar sr. de buurt van Innsbruck gisteren doo- 225 gr. 9 H Kaay 180 gr.; 10. S rrn la"ine bedolven uerd. zo deelde sluiten Andere reisbureaus zullen zei Springer 150 gr. I de politie vanochtend mee. ker volgen. (Van onze Haagse correspondent) Het aanstaande huweiyk van Prin ses Irene en Don Carlos houdt Spaanse reisbureaus volop bezig, zo maken ons berichten uit Madrid dui delijk. Een groot Madrileens reisbu reau, Pier Busseti gaat er kennelyk vanuit, dat de huwelyksplechtigheid eind april in Nederland zal plaats vinden. Door middel van zijn generaal agent in ons land heeft het geïnfor meerd naar de mogeiykheid om streeks die tyd ongeveerduizend bedden in eerste, tweede en derde klas hotels voor twee of meer dagen te reserveren. De heer Busseti meldt dat hij een dergeiyk aantal belang stellenden met extra vliegtuigen en treinen naar Nederland wil overbren gen. Zodra de huweiyksdatum en -plaats officieel zyn vastgesteld wenst dit reisbureau dadelyk een contract te

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11