i Ambtswoning Marijnen maaktj i wel veel, maar niet alles goed I MOOIE BIJVERDIENSTE Verkoopster een auloplaatwerker N.V. Hel Motorhuis I Uit de I l KAMER I Afscheid voorzitter Bloembollencultuur Aardappelen worden als veevoer gebruikt KWEKERS VAN BOLBLOEMEN WILLEN AFZET VERBETEREN Op Cyprus800Turken in 2 maanden gedood „Emancipatie onvoldoende" Tiende lid van jury gekozen i geklapt I Generaal schaamde zich in Polendat hij Duitser was MOEDERCURSUS FLINKE HULP D. LADAN L. J. HOELEN B Vt* wa* J™t TU.St ge- wonen in het landhuis van vader Komen, het parlement had weinig Cats, de raadspensionaris die dichtte belangrijks om handen en dus zullen mr. Victor G. M. Marijnen f* de tijnen hopelijk wel alle t\)d aan de verhuizing hebben kunnen besteden, die deze unieke gebeurtenis nu eenmaal vereist. Wolkers opende eigen expositie Gevolg van overschot Campagne in Engeland om bloemen in knop te kopen Vandaag opnieuw overleg TENTENSHOW nette werkster Prol. Chr. Ver. ,Hef Oranje Groene Kruis' „Sierkunst" GESTOFFEERDE WOONARK DRUCO DRUKKERIJBEDRIJVEN N.V. aankomend kopiïst, een leerling-kopiist en een leerling-fotograaf r röntgenlaborante BOUWKUNDIG TEKENAAR AANK. BOUWKUNDIG TEKENAAR LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 29 FEBRUARI 1964 (Van onze parlementaire redacteur) De familie Marijnen heeft een rustige week uitgezocht om van dc onopvallende woning aan de Aronskelkweg te verhuizen naar Een beetje pyniyk was het wel. Eerst konden wy met z'n allen geen minister-president vinden en toen kon die minister-president maar geen huls vinden. Misschien ligt er aan de aankoop van het Catshuis dan ook het riante pand, dat vader Cats een geniale gedachte ten grond eneer dan drie eeeuwen geleden sla*: Nederland een ambtswoning liet neerzetten in het Park Zora- minister-president heeft, is er a,r°- FWU Ipon&n HetS is*" vast^^ardlg Uniek Jawel want nog nimmer heeft een Nederlandse minister-pre sident in 'n ambtewoning gewond. De enige bewindsman die dit ge noegen kent Is de minister van Bui tenlandse Zaken. Of het een onver deeld genoegen ls staat te bezien. De bewoner van een ministeriële ambts woning wordt elke vier Jaar met ult- zett ng bedreigd. Als de verkiezings uitslagen tegenvallen hangt zo'n mi nister bU wyze van spreken al bij de verhuizer aan de telefoon. Hij hoeft weliswaar geen huur te beta len. maar de kans is groot, dat zijn huis op de monumentenlijst staat en dat betekent, dat de ministers vrouw op de meest onverwachte mo menten de bouwvakkers van de Ryk gebouwendienst over de vloer krijgt om het huis op te lappen. Mevrouw Luns kan daarvan meepraten al meer dan een half Jaar is zy met haar man. maar die is toch byna al tyd op reis verdreven van haar kostelijke ambtswoning aan het Plein 1813. Er moest het een an ander ge repareerd worden, maar oude huizen zyn net als regeringen: als- je aan één steunpilaar gaat wrikken komt de hele boel naar beneden. En dus woont mevrouw Luns nog even in haar flatje in de nleuwbouwwyk Ma- rlahoeve. De ambtswoning voor de minister president betekent 'n soort emancipa tie van 't ambt. Veel ministers-presi denten hebben we nog niet gehad-na de oorlog werd het ambt ingesteld en wat het precies betekent weet niemand. Elke minister-president mag dat zo'n beetje zelf uitzoeken De heren Schermerhom, Beel. Drees en De Quay, de enige vier, die het ambt na de oorlog bekleedden, heb ben er allemaal een eigen inhoud aangegeven. Ambtswoningen vonden ze niet nodig. Maar ze hadden mak- keiyk praten. Ze hadden al een huis in of by De Haag, voordat ze pre mier werden op één uitzondering na. Prof. De Quay kon in 1959 maar geen huls vinden. Wekenlang heeft de Ryksgebouwendienst voor hem lopen zoeken totdat er een pand leegkwam aan de Waalsdorper- weg. Prof. De Quay heeft er vier jaar bescheiden in gewoond. Nu woont de minister van Binnenlandse Zaken, mr. Toxopeus er. Onder grote belangstelling heeft te Den Haag in de Kunstzaal van Stockum, de schrijver Jan Wolkers, een eigen tentoonstelling geopend van schrifturen, sculpturen en schil derijen. „De critici verwyten mij", zo zei hij. „dat in myn boeken slechts dood. ver rotting, vergankelykheid en sekse aan bod komen. Wie mocht verwachten dat in myn schilderyen en beelden een rooskleuriger visie tot uiting komt vergist zich. Ook daar ontmoet men reliëfs van de laatste resten van menseiyk leven". Reeds als jongetje van 15 jaar las Wolkers een uitspraak „Kunst is het maken van mooie din gen" door een veelbetekenende ver gissing als „Kunst is het maken van dooie dingen" (ook nu versprak hy zich nogmaals op dit punt). Met een verzoek om de kunstwerken niet aan te raken, want „niets is zo vergankelyk als de eeuwigheid, opende Wolkers de expositie. Gisteren is het tiende lid gekozen van de Jury, die zal moeten oordelen over het lot van Jack Ruby, de nacht clubeigenaar die Lee Oswald, de ver - moedeiyke moordenaar van wyien president Kennedy, heeft doodge schoten. Nu er nog slechts twee van de benodigde twaalf leden te kiezen zyn, bestaat de hoop, dat het eigen lijke proces maandag zal kunnen be ginnen. kende Haagse feestganger» beweren dan ook, dat de premier er echt niet de bloemetjes van buiten kan zetten een heel verschil met de ontvangsten van de tweede bewoner van het Catshuis, Cats eigen doch ter Elisabeth Paus die „op grote voet leefde" en dat is voorzichtig ge zegd. De begroting van Algemene Za ken zegt ook „vooralsnog dient dit bedrag als stelpost te worden be schouwd, aangezien met deze bewon- ning nog geen ervaring is opgedaan. „Het ambt. door mij bekleed is IMet de mogelijkheid «are derhalve - - rekening te houden, dat de raming aangepast zal moeten worden aan de uitkomsten". Dat klinkt hoopvol. We zyn benieuwd hoever „deze be woning" de raming zal overtreffen. vol gestage zorgen, vol aanspraak vol gewoel, vanaf de vroege mor gen". Mr. Marynen kan het hem na zeggen, maar of hy al zyn zoj-gen op dit. door Jacob Cats tot „Zorgvliet" gedoopte landhuis, kan ontvlieden is de vraag. Voor de dichtende raads pensionaris was het een rustgevend en Inspirerend oord en bepaald geen ambtswoning. Mr. Marynen zal er in zekere zin zyn laatste stuk privéleven verliezen: want het Cats huis is vooral aangekocht om de pre mier gelegenheid te geven belangry- ke bezoekers behooriyk te ontvangen. Hy kan nu eindelijk „representeren" en behoeft zyn diners en cocktails niet meer te geven in een van de niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Voor Den Haag is die ambtswo ning een aanwinst. Die stad heeft toch al zo weinig society-leven. Sinds de Koningin in Soestdyk woont is Den Haag eeriyk gezegd net zo wei nig „residentie" als Amsterdam „hoofdstad". Een ambtswoning voor de premier maakt niet alles goed maar wel veel. De Haagse telefoondienst heeft dat goed aangevoeld. Een paar weken voor de minister-presidentiële ver huizing kwam het nieuwe telefoon boek uit en daarin had men reeds met on-Haagse voortvarendheid onder de naam Marynen het of ficiële adres van de ambtswoning ge drukt.: ambtswoning minister-presi dent. A. Goedkooplaan 10. Misschien vormt het Catshuis wel een inleiding tot het herstel van allerlei in on bruik geraakte tradities. Als de pre mier nu een ambtswoning heeft waarom zou hy zich dan niet een ambtskostuum aanschaffen? Offici eel mag het. De voorschriften la ten we zeggen de patronen be staan al jaren. Maar de enige mi nister. die zich geregeld aan deze klederdracht waagt is minister Luns. Die doet het vooral om buitenlandse ambassadeurs, die beroepshalve dik- wyis zo fraai uitgedost zyn, niet in hun eentje te kijk te laten staan. Voor de oorlog droegen alle minis ters by plechtige gelegenheden hun Ambtskostuumgoud geborduurde jas en witte broek. Wim Kan. die be.halve Nederlands beroemdste ca baretier ook nog zoon van een mi nister van Binnenlandse Zaken is vertelde Indertyd, dat hy zyn vaders broek als tennisbroek gebruik te. Niet om dit te voorkomen, maar omdat andere tyden andere zeden brengen schafte minister-president Drees na 1945 het ambtskostuum af voor alle ministers behalve die van Buitenlandse Zaken. De voorzitter van de Westduitse Bondsdag, Eugen Gerstenmaier, die a een onofficieel bezoek van vyf dagen aan Spanje heeft gebracht, heeft in gesprekken met de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken, Castiella. gezegd, dat hy de nieuwe emancipa- tiewet voor de protestanten in Span je nog onvoldoende vindt. In zyn onderhoud met Castiella is vooral artikel 18 van de wet ter sprake gekomen. Dit artikel handelt over garanties voor de coëxistentie van rooms-katholieken en protestan ten. Gerstenmaler zou hebben ver klaard dat dit artikel „voor een Europese gedachtengang onaan vaardbaar ls". Volgens Gerstenmaier zou de voorgestelde wet zich meer moeten aanpassen aan „de geest van begrip die op het oecumenisch con cilie in Rome ten toon is gespreid". „Spanje vormt een deel van Europa en het is de plicht van de Europea nen het Spaanse volk te helpen de weg tot Europa te vinden, want Supporters van deze ambtsklcdy hebben vorige herfst hun man ge vonden in mr. Geertsema, burge meester van Wassenaar en liberaal fractieleider in de Tweede Kamer. „Ik had zo heimelyk de hoop ge had", zei deze politicus", dat onze bewindslieden nu eens afgestapt zou den zyn van de Iyn, die indertyd, als ik goed ben ingelicht, nogal sterk verdedigd is door de heer Drees. Ik weet, dat deze zaak behoort tot de kleine dingen van de dag, dat er veel belangrijkere zaken z(jn in het nationale en in het wereldbeeld, maar het zyn juist dikwyls de klei ne dingen, die fleur en kleur aan het leven geven". Mr. Marynen ging niet op deze opmerking in. Misschien wil hy het herstel van deze traditie overlaten aan een liberale opvolger. Dat zal de Haagse kleermakers heel wat werk opleveren. Niet alleen, omdat er ook een passend toiletje voor vrouwelij ke ministers moet worden gemaakt, maar ook omdat we elke vier jaar méér ministers en méér staatssecre tarissen krijgen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Haagse hotels. Zuurpruimen zullen zich afvragen of al dat wufte gedoe nu wel nodig is, maar de Haagse salonleeuwen zyn van de diepe nood zaak overtuigd. De ontvangsten in het Catshuis moeten overigens wel een ingetogen karakter hebben. Op de begroting van de Algemene zaken is een be drag van 25 mille uitgetrokken „als tegenmoekoming in de ambts- en re presentatiekosten, die het gevolg zyn van de bewoning van het Cats huis als ambtswoning en als gele. genheid voor ontvangsten van minister president". na Jlir. van Nispen laat ..testament De nieuw benoemde commissaris der Koningin in de provincie Overys- sel, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, die gistermiddag af- de scheid heeft genomen als voorzitter van de Koninkiyke Algemene Ver- Dat ïykt veel. maar een cocktail i eniging voor Bloembollencultuur, party en een dinertje voor pakweg heeft het bloembollenvak een testa- twintig personen is ook duur. Er- 1 ment achtergelaten, waarin twee Een Duitse generaal schreef eens naar aanleiding van 't optreden van de nazi's in bezet Polen, dat hy zich schaamde een Duitser te zyn, zo ver telde gisteren een getuige in het Auschwitz-proces. Dr. Hans Brotzat. een geschiedkundige uit Miinchen, zei dat deze opmerking werd gemaakt door generaal Stief, die ook nog had gezegd, dat dit nog eens rampzalige gevolgen zou hebben voor het gehele j Duitse volk. Toen de generaal had geprotesteerd tegen het feit. dat Po- len zonder vorm van proces werden doodgeschoten, zou Hitier gezegd hebben„Je voert geen oorlog met de methoden van het Leger des Heils". Dr. Broszat vertelde voorts, dat de nazi's uit waren op de uitroeiing van Poolse leiders en intellectuelen als onderdeel van een plan om het be zette gebied te verduitsen". De nazi's prbeerden ook uit een oogpunt van ras waardevolle Polen te verduitsen", zo zei hy. Zy die weigerden werden samen met „uit een oogpunt van ras minderwaardige elementen" naar concentratiekampen gezonden. De nazi's deporteerden ook Poolse on derdanen uit de geannexeerde gebie den om in het bezit van bouwland te komen. Tegen het voorjaar van 1941. toen hiermee werd opgehouden in verband met de op handen zynde oorlog met Rusland, waren ongeveer 365.000 Polen gedeporteerd. Zy had den dertig kilogram bagage mogen meenemen en troffen vaak de Duit sers. die hun woningen zouden over nemen, al voor hun deur aan als ze weggingen. Volgens dr. Broszat had Himmler een order uitgegeven waarin stond dat voor iedere Duitser, die gedood werd. tien Polen moesten worden doodgeschoten. Hy zei, dat als gevolg hiervan tuinduizenden mensen om het lesven zyn gebracht. wensen vermeld worden. Hy hoopte dat men niet door gaat Europa wil het met open armen ontvangen. De protestantenwet zou een test-case" kunnen zyn voor de mate waarin Spanje bereid is zyn politiek te liberaliseren. Indien wy Duitsers ons in enkele jaren hebben kunnen vevranderen en democratisch zijn geworden, waarom zouden wy dan niet aannemen dat de Spanjaar den. iv. 25 Jaar, zich ook kunnen veranderen?" (Van onze Haagse correspondent) „In vorige jaren, toen er sprake was van een aardappeltekort trad de regering wél op door het vaststellen van een maximum-prys en een ex portstop: waarom dan nu niet, nu de prijzen als maar lager worden? We voelen ons bedreigd in onze bestaans- mogelykheden en we voorzien finan ciële moeilykheden, omdat we slechts zo'n zeer bescheiden graantje mee pikken van de Nederlandse welvaart, terwyl de landbouwgoederen 30 pro cent uitmaken van het totale export pakket en wij bovendien nog eens 12 miljoen mensen voeden". Aldus de j woordvoerders van het actiecomité van jonge boeren op een persconfe rentie. die werd georganiseerd door de drie centrale landbouworganisaties over de ..aardappelsituatie". „We verkeren in een gespannen stemming" zo verklaarden deze jonge boeren ook nog. „We doen het niet op z'n Frans maar op z'n Nederlands. We hebben niets tegen de handel, maar we willen de aandacht vestigen op de slechte situatie op de aardap- pelmarkt en van de landbouw in het algemeen die per hoofd nota bene grootste investering vraagt." verklaar, den zy verder, daarmee doelend op de uitdeelacties van aardappelen vorige week in Rotterdam en gisteren in Den Haag. Tevoren had ir. Knotnerus. namen de drie organisatoren van de pen- conferentie, de K.N.B.T.B., het Kit. L.C. en de N.C.B.T.B., verklaard wei sympathie te hebben voor de actie, maar er verder buiten te staan. „Om- dat het gebeurd is, houden wij de« persbyeenkomst" zo zei hy letterlyt Het Produktschap voor Aardapi len besloot tot nu toe, zo stelde 1^, 25.000 ton aardappelen export-kwal;, teit tegen f.8.— per 100 kg uit de markt te nemen en te bestemmen voor veevoer. Van deze maatregel jj echter nauweiyks effect te verwach- ten. Het produktschap zal dan ooi verderstrekkende maatregelen moeten nemen en de overheid zal zich even eens verantwoordeiyk moeten weten en aan zulke maatregelen by dienen te dragen. De Nederlandse kwekers en exporteurs van bloembollen worden de laatste jaren gebombardeerd op allerlei gebied. De vreemdelingen, die „van buiten" komen beginnen zo langzamerhand hun ideeën verwezeniykt te zien. Een van die ideeën, die we jaren geleden hoorden was, dat produktie op de duur zinloos is, als de consument er geen voordeel van denkt of weet te hebben. In Engeland had men geen voordeel van geforceerde tulpen en narcissenbloemen en dus steeg de afzet niet. Nu gaat men daar vertellen, dat de verkoper en koper alleen bloemen in knop moeten aanbieden en accepteren. De Commissie Onpersooniyke Reclame voor het Bloembollen vak heeft voor een maand propaganda twee ton uitgetrokken. Het was in Engeland wel nodig, dat men er iets aan ging doen. In andere landen ook wel, maar juist over de Noordzee, zyn veel Neder landers en Engelsen druk bezig met het verknoeien van de markt. Zy telen byna al meer narcissen dan Nederland en kunnen van sommige met versplintering in het vak, maar rassentulpen partijen aanbieden, dat jongeren de banier zullen dragen groot, dat de kwekers in^ Nederland er slechts over kunnen dromen. De pryzen zyn daar gedaald en geen Nederlander kan er meer een droog brood verdienen. Drie belangryke lieden, t.w. de heren A. Warnaar, voorzitter van de Commissie Onpersooniyke Reclame, W. Roos, voorzitter van de groep ex porteurs op Engeland en W. Roozen, directeur van COR togen naar het Savoy-hotel in Londen en leidden voor dagblad en vakpers de nieuwe reclamecampagne in. Verouderd De heer Warnaar stelde, dat er geen voldoende stijging in de afzet van bloemen is. De oorzaak moet worden gezocht in het geringe gé- Verder hebben het woord gevoerd. noesen, men van dere voorjaars- hr F. J. van der Kolk, voorzitter van I bloemen heeft, de totaal verouderde tuinbouw van het ministerie van sroothande en een veel te gering Landbouw en Visserij, dr. A. J. Ver- "a"1»1 verkooppunten, hage als oud-voorzitter van de ver- Hy zei het openhjk, hy tastte ten- eniging en voorzitter van het Pro- slotte een zeer oude Engelse instel- duktschap voor Siergewassen en de ling aan, omdat de Nederlanders en heer F. J. van der Kolk, voorzitter v 1 Engelsen een gezamenlyk belang de Bond van Bloembollenhan- moeten gaan verdedigen. Om dat te delaren. I begrypen moet men weten, dat een om eenheid te verkrygen en voorts wenste hy dat men zo spoedig mo- geiyk zal komen tot verwezenlyking der plannen voor het verenigings gebouw in Haarlem. In 1 jaar wordt voor een bedrag van f275.000.000 ontvangen voor de export der bloem bollen, maar men heeft niet eens en kele miljoenen guldens over om een gebouw tot stand te brengen. Namens de leden heeft de onder voorzitter van de vereniging, de heer Th. Hoog, de scheidende voorzitter dank gezegd voor de wyze, waarop deze zeventien jaar de leiding heeft gegeven aan de vereniging. Hy bood een antieke aquarel aan. Ook zal Jhr. Van Nispen nog een wens kun nen uiten voor een tweede geschenk. Engelse bloemenkweker zyn produk- ten naar een groothandelaar stuurt. Soms over tientallen, zo niet meer, mylen afstand. Deze groothandelaar gaat naar de bloemenmarkt met de zendingen en wacht geduldig tot de winkeliers langs komen om hem de prijs te vragen. Komt men tot een vergeiyk dan neemt de winkelier zyn bloemen mee en de groothande laar wacht op de volgende. Komt die niet. wel dan bewaart de man zyn bloemen tot de volgende dag en raakt hy ze dan meer niet kwyt. wel dan wacht de vuilnisbelt geduldig op de restanten. De kweker intussen moet maar afwachten wat hy krygt. Zelf inkopen Het zou, zei de heer Warnaar, veel beter zyn als de groothandelaar maar zelf de bloemen by de kwekers inkocht en dan de winkeliers ging afryden, zoals dat by ons in Nederl. gebeurt. Iiy moet dan zien aan zyn eigen geld te komen en zal veel agressiever te werk gaan bU de ver koop. Afwachten tot iemand iets komt halen ls een verouderde op vatting in deze tyd. En dan bloemen in knop verko pen. Daar heeft de huisvrouw iets aan. We zagen de vorige week in een Engels vakblad, dat de heer Warnaar wel het grootste geiyk van de wereld moet hebben. Volledig openstaande narcissen worden bloembollenvak was In Engeland met steeltje naast steeltje, bloemetje, de rug tegen de muur gezet en het ii naast bloemetje, rytje onder rytje gaan terugslaan. Het wint toch weer. gelegd in een grote doos. Een prach tig gezicht, dat is waar. Maar wat ii er van die bloemen over als de hui* vrouw ze koopt na de lange reis, een of twee dagen by de groothan delaar, na de winkel? En dan nar cissen. Ze kunnen niet langer da; een halve dag goed blyven. Om wonder dat het luxe wordt. vyf journalisten van Engelse Tak- bladen hebben hun ogen uitgekekea in Rynsburg. Daar liggen de bijna groene tulpen en nog gesloten nar cissen by hopen op karretjes. Elkt minuut worden vyf van die kar retjes door onze groothandelaren ge kocht. Prompt gaan de bloemen la de auto's, als het moet honderdo bossen, en binnen enkele uren heb» ben alle bloemenwinkeliers ln Ne derland een voorraad voor de oge; getoverd gekregen, waar hun Engel se collega's niet eens van durvea dromen. Geen reusachtige dozen, ge. woon bossen. En geen Nederlander koopt een bloem, die openstaat. In Amsterdam Toen zUn die journalisten naar Amsterdam gebracht en daar hebbea ze gezien hoe je bloemen moet ver kopen. Overal bloemenwinkels, op markt elk vyfde stalletje een blot- menstalletje, op de boeken van plei nen of brede trottoirs, bloemenver kopers Het was alles een opwlnende ge schiedenis. Geen winkelier loopt een morgen op de groothandelsmarkt ab Covent Garden, een eeuwenoude uil zyn buisje gegroeide markt in Lon den, geen kweker moet maar af wachten of de groothandelaar de voorraad wil wegwerken. Allei met een tempo en leder zyn elgeo risico's en winst. Een Nederlander, die dit haaltje in een Amerikaanse stad ft gaan toepassen is binnen de kortit mogelyke tyd een gerenommeerd! machtige groothandelaar in omul voorby gestreefd. Het zou dus ii Engeland ook wei kunnen. Enfin, btt Gevraagd beschaafde heren (leeftyd 24—50 jaar) met TELEFOON THUIS om 's avonds popaganda te maken voor een interes sant tydschrift. De werkzaamheden vergen slechts 2 uren per dag (maandag t.m. vrijdag». Verdiensten f 25.h 140.— per week. Brieven met opgave van leeftyd, opleiding, huidige werkking en telefoon no. aan Postbus 337, Rotterdam. Op de envelop vermelden„Telefoon". VEURSESTRAATWEG 137 - LEIDSCHENDAM Profiteer van SPECIALE WINTER AANBIEDING. Dealer Cabanon Governor. Safari, Rinco. B. G. VAN GENT Paul Kriigerlaan 153 - Den Haag - Telefoon 320078 Ook 's zondags geopend. GEVRAAGD een In de twee maanden van onlusten op Cyprus zyn 800 Turks-Cyprioten om het leven gekomen of gewond. Twintigduizend Turks-Cyprioten zUn dakloos geworden en moeten van liefdadigheid leven. Dit deelde de Turks-Cyprische leider Rauf Denk- tash gisteren in de Veiligheidsraad van de Ver. Naties mede. Hy ver klaarde verder ervan overtuigd te zUn, dat de Griekse Cyprioten hun Turkse landgenoten willen uitroeien en dat zy geen ordebewarende macht wensen. Hij bracht hulde aan de Britten, die volgens hem hulp van andere bondgenoten nodig hebben. Carlos Bernardes, voorzitter van de Veiligheidsraad, zou vandaag opnieuw een bespreking hebben met vertegen woordigers van Engeland, Cyprus. Griekenland en Turkye over de toestand op Cyprus. De vyf niet-per manente leden van de Veiligheids raad Bolivia, Brazilië, Ivoorkust, Marokko en Noorwegen die veel moeite doen om een oplossing voor het vraagstuk te vinden, zullen waar- schyniyk een ontwerpresolutie klaar hebben voordat de raad maandag weer vergadert. Mogelyk zullen deze vijf daarin een beroep doen op alle VN-leden eikaars onafhankeiykheid en territoriale integriteit te eerbie digen. zonder Cyprus met name te noemen. Griekenland heeft Turkije inzake de kwestie Cyprus gisteren een „vriendeiyke waarschuwing" gegeven, zo is uit welingelichte kringen in Athene vernomen. De Griekse minis ter van Buitenlandse Zaken, Stavros Kostopoelos, heeft de Turkse am bassadeur ontvangen en hem gezegd dat „wanneer Turkije op Cyprus zou ingrijpen. Griekenland niet onver schillig kan blyven en eveneens tus senbeide zal komen". Kostopoelos zou voorts gezegd hebben dat geen enkele Griekse regering inmenging op Cyprus zou dulden. Het NEDERLANDS INSTITUUT VOOR PRAEVENTIEVE GENEESKUNDE, Wassenaarseweg 56, Leiden, vraagt een Loon nader overeen te komen. Werkkleding wordt verstrekt, Werktyden: van 6.308.30 v.m. v. 4.307 uur n.m. Desgewenst kan alleen in de ochtend- of avonduren gewerkt worden. Aanmelden aan bovenstaand adres van 9—12 vjn. en van 24 uur n.m„ behalve des zaterdags. AFDELING LEIDEN Vanaf 2 MAART steeds op MAANDAGAVOND 8 uur Hofloon 164. De lessen rijn kosteloos. DAMES, HARTELIJK WELKOM. voor het zonweringsbedryf. Leeftyd van 16 tot 20 Jaar. Van goede getuigen voorzien. PRINCESTRAAT 34 KATWIJK AAN ZEE Tel. 01718—4762 GEVRAAGD. porselein kristal byous Kennis van de Duitse taal is sen vereiste. MOLENSTEEG 27 MIDDELSTEGRACHT 16 heeft direct plaats voor een GEBODEN wordt een behooriyke salariëring, gedegen op leiding voor een vak met toekomst en een prettige werkkring in modern bedryf. Schrifteiyke of mondelinge sollicitaties: MIDDELSTEGRACHT 16. N.v. HET MOtQRHUIS Official Dealer van OPEL - CHEVROLET - BUICK vraagt voor spoedige indiensttreding Alleen zy, die over een ruime ervaring en goede referenties beschikken komen voor deze functie in aanmerking. Uitsluitend schrifteiyke sollicitaties te richten aan de, 11x3 m., vaste ligplaats met tuin en terrasje, stromend water en elektrisch. Woonkamer, kl. keuken, slaapkamer. Inventaris: butagasgeiser en gasstel. Etna haard, 2-persooni opklapbed en Pullman matras. Vraagpry» f9500. Uitsluitend a contant. J. AUDIEN „OP HONK" Veursestraatweg 94, Leidschendsm telefoon 01761—3203. MORSSINGEL 1B TE LEIDEN In het nieuwe moderne DIACONESSENHUIS LEIDEN ls plaatsingsmogeiykheld voor een, liefst gediplomeerde, Salaris volgens de maximale landeiyke regeling. Sollicitaties en inlichtingen bij de direc teur-geneesheer, Houtlaan 55 te Leiden. Gevraagd voor RUTECK'S RESTAURANT Stations weg 1117, Leiden: AIDE DE CUISINE of COMMIS DE CUISINE. Prettige werkkring. Goede verdiensten. Gunstige arbeidstyden. Voor inlichtingen kan men zich dagelyks wenden tot de gerant op bovenstaand adres. en een op het ARCHITECTENBUREAU D. L. LANDMAN B.N.A. LORENTZKADE 37 TEL. 01710—257» Makelaar en taxateur van onroerende en onroerende goederen. Veilingmeester. Aan- en verkoop en taxatie van huizen en landerUen. Hypotheken. HOGEWOERD 144 - LEIDEN - TELEF. 26424 Opg V „An pleit naai De op hebl verg ne k een jas „L foye gaat prat gaat waa gaar lijk haai hij waa hebl ..A volgt tlnte blaui fens ernst klink Ge elger A.Ó.l aorgt vice, bei .Dt str

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 4