Teleurstelling over de grenswijziging Gerard Walschap sprak over zijn werken D. Wallaard verliet Anatomie Boussac toont in Stadsgehoorzaal fraaie stoffen In Sporttoto nieuwe prijs ii raad Voorschoten Psychopaat in arm geschoten In liet Rijnlands Lyceum Ver. van Vrijzinnig Hervormden LM OM II DAGBLAD ZA1KRDAÜ 29 FEBRUARI 1964 =C (Van onze bijzondere medewerkster) et is ieder jaar weer een lust voor he oog de voornamelijk itocnenstoffen-collectie van de Franse fabrikant Boussac te znen. ele honderden dames hebben gistermiddag en -avond in de Stadsgehoorzaal genoten van dit mode-defilé.'dat onder auspiciën *an het Stoffenhuis Gronheid, Botermarkt 18 in Leiden, werd Ge organiseerd. Het is fantastisch, wat ook dit jaar Ter aan verscheidenheid van kleur- «Hingen en dessins in deze stoffen It gebracht. Om te beginnen de (ins: de bloemmotieven nemen m uitermate belangrijke plaats in De ontwerpers hebben grote en lelne bloemen in een grote sortering odel laten staan. Druktechnisch >eft men gezorgd voor boeiende en rachtlge kleuren: het felle oranje iet groen, het gewaagde groen met >let en variëteiten van dezelfde leur. Er waren bijvoorbeeld trois-pièces. «staande uit een effen Jasje en rok, bloes gebloemd, en ook de voering i het jasje van deeelfde stof als blouse. Verder zagen we bijzonder ike Japonnen voor overdag en avonds, sport-ensembles (veel jritte pantalons) en deux-pièces, die de veelheid en gedistingeerdheid "ïan de kleinen opvielen. Het is erg prettig, dat veel van de Joussac-stoffen het praktische voor. deel van katoen samen laten gaan net. de chique, die satijn en piqué jeven. Beeldig was het effect van de effen nantels met of zonder mouwen en Opening Vebo Vrijdag 13 maart a s. zal de Paas- ♦eetentoons telling 1964 van de Vebo torden gehouden. De heer drs. R. ijlstra, voorzitter van de Neder- sndse Christelijke Boeren- en Tuin- lersbond (C.B.T.B.) heeft zich on- lanks zijn drukke werkkring bereid terklaard bi) de officiële opening van ♦ovengenoemde tentoonstelling een •ede uit te spreken over het onder terp „Perspectieven van het Neder landse slachtvee ln de E.E.G.". Jubileum van G. Filippo 27 februari was het 25 jaar gele ien. dat de heer G. Filippo als smld- £iecht in dienst trad bij de Neder- ndsche Electrolasch Maatschappij. Hij werd samen met zijn echtge- jote in de ontvangkamer ontvangen In toegesproken door de adjunct- (irecteur de heer Stokman. Deze wees hem op de staat van dienst die hij lot volle tevredenheid heeft verricht. Behalve een bloemstuk van de direc- le bood de heer Stokman de Jubilaris gevoerd met een dessin, dat in de daaronder gedragen Japon terug kwam. De modellen van Boussacstoffen danken in veel gevallen hun soepele lijn aan grote Franse couturiers o.a. Jacques Heim. Wanneer we het hebben over decolleté's, dan moeten we vaststellen, dat deze veelal van voren hoog en van achteren aan de lag.e kant zijn. Sommige met schou derbanden, andere met dwarse strips over de rug. Diep naar de hals zijn de annsgaten vaak uitgeknipt. Heel veel japonnen waren zonder mouwen. Natuurlijk was het doel van deze show te laten zien, wat de dames zelf kunnen maken van de door deze Franse fabrikant in de handel ge brachte stoffen. De sporttoto heeft een nieuwe prijs „uitgevonden". Voor de vier toto's die tegen eind maart worden verspeeld, geldt een extra prijs van 25.000 gul den. voor hen. die erinslagen in één kolom de eerste acht wedstrijden foutloos te voorspellen. De desbe treffende toto's zullen echter geen extra-prys voor de gelijke spelen tellen. De eerste zeven toto's zullen als volgt worden verspeeld 1 maart Resterende deel van toto 25. 8 maart Derde reserve toto. met nieuw inhaalprogramma, waarvoor aan de deelnemers een strooibiljet zal worden uitgereikt. Ook worden de wedstrijden per advertentie be kendgemaakt. 15 maart Toto 26, met oorspron kelijke datum 7 en 8 maart. 22 maart Toto 28. België—Ne derland plus Engelse en Duitse wed strijden. 26 maart (donderdag) en 27 maart (vrijdag) toto 29, met wedstrijden uit het UEFA-jeugd- toemooi en Engelse wedstrijden. 28 maart (zaterdag) en 30 maart (maandag» Toto 30. met wedstrijden uit het UEFA-jeugd- toernooi. 28 maart. (zaterdag) en 30 maart (maandag» Toto 31. met Nederlandse wedstrijden. Voor de toto's 28, 29, 30 en 31 wordt de extra-prijs voor acht goede wed strijden beschikbaar gesteld. De prijs voor de gelijke spelen vervalt en het gehele prijzenbedrag wordt verdeeld over de eerste en de tweede prijs. jen enveloppe met inhoud aan. De bedrijfsleider van de N.E.M. de heer Provoost sprak zijn waardering over hem uit, als een goed vakman. Daarna nam de heer van Es, na- nens de jubileum-commissie, het jroord en bood hem een scheerappa- ,t en een enveloppe met inhoud GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen rerden de navolgende percelen ver kocht: t.o.v. Not. M. P. Kaptein. de voonhulzen Bronkhorststraat 27/27a rn 29/29a, gemijnd op f 10.125 door r. Beeuwkes q.q. resp. f10.200 de hr. Spanden q.q. T.o.v. Not. Mr. 6. M. Brandenberg 1 beneden- en 3 bovenwoningen lage Rijndijk 21 tjn. 25, gemijnd op f36.000,— door de hr. den Hollander. I huizen aan de Leliestraat 24 Un. 18. gemijnd op f23.411 door H. D. v. Weizen q.q. Het huis Staalwijkstraat 13, ge mijnd op f5.700 door H. D. van Wel len q.q. Het pakhuis met bovenwo ning Noorderstraat 9/11, gemijnd op f 10.200 door H. D. van Weizen q.q. ZOETERWOUDE Receptenbriefjes gestolen Fel trok de officier van Justitie )U de Haagse rechtbank, mr. J. D. Lulofs van leer tegen een 43-jarige hauffeur uit Zoeterwoude, die karts itd gezien door middel van een vals •eceptenbrlefje in een apotheek te ïodegraven een hoeveelheid pal- 'iumtabletten te bemachtigen. Dat receptenbriefje had de man eerst In iet ziekenhuis te Leiden gestolen en iaarna ingevuld. Nu was dit niet de ferste maal. dat verdachte een der- tflijk feit had gepleegd. HU had •eeds eerder voor Iets dergelijks in kroningen een veroordeling gekre- len. Ook had hü in Leiden, nog niet )o lang geleden. In het ziekenhuis ren blanco recept weten te bemach tigen en daarop de begeerde tablet ten verkregen. Thans had hij het in Bodegraven beproefd. Een apothekersassistente liep erbU in de val. „Ik weet echt niet, wat ik met verdachte moet be- linnen. Ons strafarsenaal is uitge put", aldus stelde de officier van Justitie het. Verdachte kreeg de pal- 'lumtabletten aanvankelijk van zijn Jok ter in verband met rugpijnen, vaaraan hü leed. Toen de arts het wenwel gewenst vond het verstrek ken te staken, probeerde verdachte lie op illegale wijze te bemachtigen. Wanneer ik die tabletten gebruik, heb ik geen pijn", aldus verdachte. Vaar hü mededeelde gebruikte hij vel 7—15 tabeltten per dag. De officier merkte op. dat het niet üleen gaat om de diefstal van het blanco recept en de tabletten, want '•et is ook een overtreding der Opiumwet en dat moet worden tegen Begaan. ,.U hebt maar medelijden met u- lelf, maar denk eerst eens aan uw rrouw en kinderen", waarschuwde de iff icier, die een gevangenisstraf van irie maanden met aftrek van voorar rest eiste. De raadsman, mr. Huisman be pleitte zijn cliënt op vrije voeten te (tellen, omdat de gevangenis voor hem geen verbetering betekent. Na raadkamer willigde de rechtbank het Terzoek in. De uitspraak is op 12 aaart. De raad van Voorschoten sprak in het algemeen zijn teleurstelling uit over het wetsontwerp tot grenswijzi ging met de gemeente Leiden. Beslo ten werd voorlopig geen uitvoerige beschouwingen te houden over deze annexatie, maar eerst binnenkamers een en ander grondig te bezien. Het I werd betreurd, dat aan de argumen- tering van de gemeente tegen deze I grensw ijziging zo uiterst weinig aan- dacht is besteed. Er is zo weing reke- i ning gehouden met de betrokken ge- i meente. dat de minister eerst het parlement inlichtte en pas donder dag de gemeente Voorschoten in ken- nis van het wetsontwerp stelde. „Wacht U echter rustig af, wU zijn er beslist niet rustig onder", sprak burgemeester L. de Kool tot de ge meenteraad. De drastische prijsverhoging van een legesmachine lokte een langdu rige discussie uit. In januari besloot de raad tot aankoop van een z.g. legesmachine en stelde hiervoor een krediet van f. 2400.beschikbaar. In de wijzigingsbesluiten las de heer De Groot (VVD) dat deze machine door diverse prijsverhogingen thans f.600 iuurder was geworden. Burgemeester Kool zette uiteen dat deze machine geleverd werd buiten een E.E.G.-land en wel Oostenrijk, waardoor de invoerrechten 207© ver- I hoogd werden, 107c verhoging be stond uit normale stijging. Dr. Pels (PvdA) constateerde 12" prijsverho ging bij de aanschaf van een vracht auto met opbouw. De voorzitter zette uiteen dat hier 57o loonsverhoging in verwerkt was en de rest materiaal kosten stijging. De heren De Groot en Pels vonden dit een moeilijk te verteren zaak en vroegen zich af of deze verhogingen wel gegrond waren en volgens de richtlijnen van de mi nister. Burgemeester De Kool voelde veel voor de suggestie van deze raads leden op het oog abnormale prijsver hogingen te controleren. Mr. dr. v. d. Wilde «Prot. Chr.) was de mening toegedaan, dat dit onbegonnen werk voor een gemeentebestuur is en zag dit liever gedaan door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De voor zitter deed de raad de toezegging bei de prijsverhogingen na te zullen gaan en de raad in kennis te brengen met alle verhogingen zonodig door mid del van een raadsvoorstel of mede delingen. opdat de gemeente geen slachtoffer wordt van onjuiste prijs opdrijvingen. Pork Het voorstel van de commissie voor de strafverordeningen de Algemene Politieverordening te wijzigen, waar door honden aan de lijn moeten en hun uitwerpselen In de straatgoten moeten komen, kon in zijn totaliteit wel de goedkeuring verkrijgen van de heer Fortanier (VVD). Jammer vond deze woordvoerder het echter dat het burgemeester Van der Hoevenpark thans niet alleen meer is een race baan voor fietsers, maar ook een ren stal voor honden wordt. Het park wordt thans reeds moeilijk te bewan- i delen door de fietsende jeugd, maar binnen korte tijd kan hier geen voet ganger meer rustig lopen. Burge meester Dc Kool gaf als antwoord dat er geen betere plaats in Voor- 1 schoten is. De eigenaren van honden betalen belasting, deze dieren moeten ergens gelegenheid hebben zich te kunnen uitrennen. De politie zal drukker gaan surveilleren in het bur gemeester Van der Hoevenpark om excessen tegen te gaan. De burge meester deelde de mening van dr. Kamminga (VVD) dat de hondeneige naren op de eerste plaats, maar ver der alle burgers een folder ter lezing gegeven zal worden opdat leder weet wat een hond wel en niet mag doen. Verder zal de politie soepel gaan op treden bij braaklltreende terreinen, zodat ook daar honden kunnen ren nen. Bij de vervanging van de gasradia- toren in de R.-K. Kleuterschool en School met de Bijbel, deelde wethou der Schram a <KVP> mede. dat deze verwarming ondanks het gunstige advies dat verkregen werd van het ministerie van Onderwijs beslist niet voldoet. De techniek is thans verder gevorderd en de te plaatsen olie- stookverwarming zal eventueel om gebouwd kunnen worden voor aard gasverwarming indien nodig. Ir Rombouts (KVP) bereed zijn oudé „stokpaardje" bij de materiële voorzieningen voor de beplantlngs- dienst. Hoever is het college gevor derd bij het onderzoek naar uitbeste ding van openbaar groen? Wethou der Dekker (prot.-christ.) deelde mee dat de raad binnenkort een uitbe- bouwgrond in Boschgeest terug ge nomen. De bouwgrond ad f 50 m2 wordt verkocht voor te bouwen bun galows die voorlopig toch geen ryks- goedkeuring kunnen verkrijgen om dat zü boven de ministeriele prijs liggen. Tien procent van de grond prijs wordt thans betaald, de gemeen te is deze grond kwijt en waarschijn lijk is over enige jaren deze grond wel meer waard. Houdt eventueel de grond ln gemeente-eigendom met recht van optie voor deze gegadigden Ir. Rombouts (KVP betoogde dat de uitbreidingsplannen zonder meer doorgezet moeten worden. De aspi rant bungaloweigenaren betalen thans 10 procent van de grondprijs en 90 procent zodra de grond bouw rijp gemaakt is. dat kan over een jaar zijn. Wethouder Dekker (prot.- christ,) was het geheel eens met ir. Rombouts. Het is voor de gemeente veel voordeliger grond te verkopen zodra zij bouwrijp is. Wordt de grond It ij ontsnapping Een 28-jarige verpleegde van het Rijksasiel voor psychopaten Dr. S. van Mesdag in Groningen, heeft gis teren aan de Ubbo Emmiussingel in Groningen een poging gedaan om te ontvluchten. Hij werd na sommatie door een van zijn transportleiders in de bovenarm geschoten en daarna meteen voor behandeling overge bracht naar het Academisch Zieken huis. Zijn toestand wordt niet ernstig genoemd. De verpleegde was met het politiebusje door twee transportgelei- 1 ders van de Rijkspolitie naar de in ternist G. A. Lenstra aan de Ubbo Emmiussingel gebracht voor onder zoek. Toen hij na afloop naar het politiebusje werd gebracht, nam hij 1 de benen in de richting van het j Hereplein. Hij gaf geen gehoor aan de sommatie stil te blijven staan. Johnsons leven bedreigd door Cubanen President Johnson heeft donder dag een reisje van een dag naar Flo rida gemaakt, waar hü in Miami Beach een rede hield aan een diner, dat gegeven werd door de Democra tische party. Het trok de aandacht, dat er büzondere veiligheidsmaat regelen waren getroffen. Over het tydstlp van de landing van het pre sidentiële vliegtuig was niets bekend gemaakt. Op vyf velden waren maat regelen getroffen voor de aankomst, biykbaar om eventuele aanslagple gers te misleiden. Deze extra-bevei liging zou berust hebben op een tip, dat een Cubaanse zelfmoordvlieger zou proberen het vliegtuig van John son te rammen. Ook werd de moge- ïykheid geopperd, dat de Cubanen een raket op het toestel zouden af sturen. De perschef van het Witte Huis. Salinger, deelde slechts mede. dat de maatregelen op goede gron den berustten. Gerard Walschap, een der belang- rykste Vlaamse auteurs, was gister avond speciaal voor de opening van de 29ste boekenweek in Oegstgeest uit Antwerpen overgekomen. Hy was dan ook de centrale figuur op deze avond in het Rynlands Lyceum, waar een groot aantal belangstellenden biyk gaf van grote erkenteiykheid Jegens de auteur voor diens komst. Groningen, gisteravond in Rehoboth een lezing over Simone Weil. Zo groot is de betekenis van Si mone Weil, aldus ving ds. Hensen bu het bouwrtjp'ztjn ni«~ afreet be- l dat. d? volledige betekenis van Leiing ds. Hensen ^'^"ee^ToSSkeTuTd.? taald. dan is de koper verplicht jaar lijks 6 procent, rente te vergoeden j over het openstaande bedrag. Spre- kend over het bouwbeleid zei de wethouder dat dit beleid voor Voor schoten moet gaan veranderen, wil de gemeente niet in grote moeilijk heden geraken. De overige voorstellen werden zon der hoofdelijke stemming aangeno men en na de openbare zitting ging de raad ln besloten vergadering ver der. LEIDERDORP Vernielingen in speeltuin Het bestuur van dc buurtvereniging „Doesbrug" behartigt de zaken ken nelijk welgoed. Tenminste, op de gis teravond in Irene gehouden jaar vergadering waren er van de 175 ie den dezer vereniging, slechts 4 aan- haar gedachtenwereld in één lezing nauwelijks kan worden weergege ven. Haar nagelaten werk bestaat uitsluitend uit dagboeknotities, ter wijl het nimmer in de bedoeling van Simone Well lag deze te publiceren. Simone Weil kan met de benaming „grensfiguur" worden getypeerd, zo vervolgde ds. Hensen. Als bemidde laarster tussen twee gebieden ligt er een ontgrenzingsproces in haar werk. Zelf in een burgermilieu grootge- te intellectuele eerlijkheid, heeft Si mone Weil op briljante wijze haar wijsbegeerte-studie voltooid, leefde als fabrieksarbeidster, is van uitput ting jong gestorven. Een intens le ven. op de breukvlakken van twee tijden, tussen Christendom en „we reld". tussen bourgeoisie en proleta riaat. tussen volstrekte solidariteit en individualisme. Naar Simone's diepste overtuiging, aldus vervolgde ds. Hensen. wordt de wereld beheerst door macht en nood wendigheid. Ieder mens is er op uit zich tegenstanders te scheppen en macht te veroveren. De Ilias van Ho merus. de Christus van Paulus en H(j werd verwelkomd door de heer H. Rozelaar, die als boekverkoper in samenwerking met de Algemene Openbare Bibliotheek in Oegstgeest. deze avond had georganiseerd. Deze verwelkomde burgemeester H. L. du Boeuff en diens echtgenote, wethou der Steenmetser en de gemeentese cretaris. de heer Jac. de Visser De officiële opening geschiedde door de burgemeester, die namens het gemeentebestuur verklaarde, dat een culturele manifestatie zoals deze zeer op prijs wordt gesteld, omdat hiermee weer eens wordt aangetoond, dat Oegstgeest een eigen cultureel leven leidt en niet tegen Leiden behoeft aan te leunen. In de buitenwijken van Den Haag deelden gisteren profeste- rende boeren van Goeree-Oi'er- flakkee gratis aardappelen uit. Zij maken bezwaren tegen de lage prijzen die zij voor hun aardappelen ontvangen, terwijl het publiek wel hoge prijzen moet betalen. bracht, probeerde ze de arbeiders-1 ook vele sprookjes hebben dit als te- klasse te verstaan, zonder zich er I Karl Marx zag hoe het sociale evenwel mede te identificeren. Ook mechanisme de mens fUnwrijft. Deze op kerkelyk gebied nam ze steeds plaats in aan de rand, want ze wei gerde bij voorbaat zich te laten bui gen of zich aan geloofsvoorstellingen De vergadering werd geopend door j de voorzitter, de heer W de Jong gelopen jaar. De door gemeentewer ken geschonken draaimolen voor de i speeltuin is een grote aanwinst. De j penningmeester, de heer G. de Jong. 1 vermeldde een batig saldo, i De secretaris legde zyn functie l neer. maar bleef bestuurslid. Tot i nieuwe secretaris werd gekozen de heer L. G. Wassenburg. De voorzitter deelde tenslotte nog mee. dat er in de speeltuin erg veel Het jaarverslag van de secretaris, de vernield wordt en niet door de jeugd heer B. A. Hogervorst. gaf een over- tot 12 jaar, waarvoor dit speelterrein zicht van de activiteiten van het af-eigenhjk is bestemd. wereld van de noodwendigheid kan men op geen enkele wyze ontlopen. Men zoekt zelfs compensatie. Veler lei godsdienst vervult een compense rende functie. Simone Weil meent dat Christus in de Kerk. geworden is tot een voor werp in deze wereld van noodwen digheid. Zo was Christus niet. De Kerk leert de opstanding, omdat de Kerk zoekt naar compensatie, de mens daarmede troostend voor wat hem ontnomen is. De opstanding is niet nodig om het kruis te begrijpen. Daarom moet ook de Kerk opzij om Christus beter te kunnen verstaan Christus heeft het partikel van de genade tot een plant doen uitgroeien. In deze boom zullen vele vogels nes telen. Universitaire benoemingen Bij onderscheiden J>esluiten van curatoren der Leidse Universiteit zyn benoemd of herbenoemd; drs. W. van der Slik. wetenschappeiyk amb tenaar in vaste dienst by de inwen dige geneeskunde tot wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in vaste dienst; dr. W. T. Da ems, wetenschap- pelyk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst by de elektronenmicroscopie, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst; drs. O. D. Duintjer. assistent op arbeidsovereenkomst bij de faculteit der letteren, tot weten schappeiyk ambtenaar in tijdelyke dienst; drs. J. H Buiter, wetenschap- Gorard Walschap sprak over: „De peiyk ambtenaar le klasse in vaste weg van een romanschryver". daar- dienst bij de sociologie, tot weten- mee zyn eigen levensloop beschry-schappelyk hoofdambtenaar in vaste vend. „Ik ben", aldus Walschap. ..al- dienst: mr. M. J van Emde Boas, tyd een omstreden auteur geweest en j hoofdassistent op arbeidsovereen- hoop het te blijven". Het mensdom I komst by de faculteit der rechtsge- droomt wel van eensgezindheid, doch j leerdheid, tot wetenschappelijk amb- spreker meent dat dit de vooruitgang remmen zal Dc problemen worden dan niet opgelost. Belangryker is el kaar te waarderen over de verschillen heen. Walschap bemerkte al op jeugdige leeftijd dat woorden „magische kracht" kunnen krygen. Er is echter heel veel moois geschreven, waarbij evenwel niets werd gezegd. Het gaat erom al het. overbodige weg te laten. Later ontdekte hy een eigen stijl te hebben ontwikkeld. Met tal van voor beelden uit de literatuur verduidelijk te spreker zyn betoog en deed dit op vaak bijzonder geestige wyze. Hy be sprak vervolgens zijn rebellie tegen de cultuurtirannie in zyn land. Het was zover gekomen dat de meeste werken van de bekendste schrijvers voor het Vlaamse volk ver boden waren. Spreker noemt „Houte Kiet" een van zyn beste boeken om dat hij dit beschouwt als een over- winningskreet. waarin zyn boodschap het best doorklonk. ALs het ware tot zichzelf sprekend eindigde Walschap: Ik ben wel eens hoogmoedig geweest en heb mij in gebeeld alles alleen te moeten doen. Ik hoop dat men mij dit wil vergeven, want ik heb er moed uit geput. Wie jarenlang, zoals ik. zich over het menselijk gemoed gebogen heeft, is te weten gekomen dat niemand het recht heeft Udel te zyn. Na een dankwoord voor de voor treffelijke aandacht, volgde een lang durig applaus waarmee men uitdruk king gaf aan het respect voor deze auteur en aan dé dank voor diens prachtige voordracht. De bibliothe caresse mevrouw Van Riemsdijk, had een kleine tentoonstelling ln de bi bliotheek ingericht over Gerard Wal schap. Zy had daarvoor geput uit allerlei grote bibliotheken en interes sante stukken byeengebracht Be zichtiging was zeer de moeite waard. Vondst uit liet stenen tijdperk tenaar le klasse in tydelyke dienst dr. G. M. van der Ent. hoofdas sistent op arbeidsovereenkomst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescherming, tot weten- schappeiyk ambtenaar in tijdelyke diepst; mej, C. A. de Groot, tot we tenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelyke dienst bU de farmacolo gie; dr. G. Olivieri, tot wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijde lyke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescher ming; mevr. dr. A. Olivieri—Mancini. tot wetenschappeiyk ambtenaar in tydelyke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en- Stralenbescher ming; dr. J. P. Persyn, wetenschap peiyk hoofdambtenaar in tydelyke dienst by de elektronenmicroscopie. tot wetenschappeiyk hoofdambtenaar in vaste dienst: mevr. H H. Swan- son—Earthly, ph.d., tot wetenschap peiyk ambtenaar le kl. in tijdelyke dienst v de inwendige geneeskunde, drs. R. H. Terwlel, tot wetenschap pelijk ambtenaar in tydelyke dienst by de theoretische natuurkunde. H. W. H Weeda arts. wetenschappe iyk hoofdambtenaar ln tydelyke dienst by de Inwendige geneeskunde, tot wetenschappeiyk hoofdambtenaar in vaste dienst, dr. J. J. van Went. assistent op arbeidsovereenkomst by de kindergeneeskunde, tot weten schappeiyk hoofdambtenaar in tyde lyke dienst by de anthropo-genetica. Geen onderzoek Op hoop van zegen De minister van Justitie mr. Y. Scholten. „heeft de heer Ligthart doen weten geen aanleiding te vin den voor de justitie een onderzoek als door hem bedoeld te doen instellen". Deze mededeling heeft mevrouw Her mine Heijermans de oudste dochter van de schrijver Herman Heyermans. van de bewindsman ontvangen als antwoord op haar brief van 19 ja nuari aan de Koningin. In deze brief protesteert mevrouw Heyermans tegen het schryven van Een Sowjetrussische archeoloog de heer A. Llgthart uit Vlaardingen Solowjew, heeft in een grot ln de aan de Koningin, waarin hü de au- Kaukwklsche bargtn de overblijfselen teur beschuldigt van onoprechte ontdekt van mensen uit het stenen weergaven van de werkelijkheid In tydperk die 15.000 Jaar geleden leef- diens toneelspel „Op hoop van zegen den en tot hetzelfde antropologische en aandringt op een justitieel on- ttlpe behoorden als de hedendaagse derzoelc naar die werkelijkheid. mens. Dit laatste bleek onder meer uit de normaal ontwikkelde schedels. Ook werden overbiyfselen aangetrof fen van mensen die klaarblijkelijk het slachtoffer waren geworden van kanibalisme en van een wolf die lange tyd in gevangenschap moet hebben geleefd, hetgeen erop duidt dat. de grotbewoners getracht hebben wilde dieren te temmen. De archeoloog en zyn groep vonden verder messen, die waren gemaakt van vulkanisch glas. Gistermiddag heeft de heer D. Wal laard in de collegezaal van het Anatomisch Laboratorium, waar een belangryk deel van zyn taak heeft gelegen, afscheid genomen als ama- nuensis. Ruim veertig jaar is de heer steding van een proefvlak in een der wallaard in dienst geweest van dit leraar in de anatomie en embryolo- Voorts werd nog het woord gevoerd parken kan verwachten, Bouwgrond De lieer Van Eerde (PvdA) zag gaarne de voorstellen tot verkoop van laboratorium, dat hy als enige van de medewerkers nog in het bouw stadium heeft gekend, en waarmee hy als geen ander vertrouwd was. Prof. dr. J. M. F. Landsmeer, hoog- gie, betuigde de hartelyke dank van alle medewerkers voor de wyze waar op de heer Wallaard zijn uiteenlopen de taken heeft verricht en de sfeer, die hy daarby in het leven riep en die wel eens een tegenwicht vormde tegen te zware ernst. In soortgelyke geest sprak ook prof. dr. J. Dank- meijer, die voorts de hartelykheid en het grote verantwoordeiykheldsgevoel van de scheidende amanuensis prees. door zyn opvolger, en door de waarnemend praeses van de medi sche studentenfaculteit en een me disch studente. De pryzende woorden van afscheid van de sprekers gingen gepaard met geschenken. Op bygaande foto biedt prof. Landsmeer (rechts) de scheidende amanuensis een geschenk aan. Johannes Calvijn op postzegel De sterfdag van Johannes Calvyn, 27 mei 1564. zal herdacht worden in Frankryk. Calvyns geboorteland, in Zwitserland het lan<j waar hy gear beid heeft, en in vele landen waar hy zyn invloed uitoefende, en nog uit oefent. De Fanse posterijen zullen een speciale postzegel uitgeven, in Parys bereidt een comité herden- WngsbUeenkomsten voor In Straws- dat hit een plantenglf was" burg komen een Calvynconferentie Moord per post Gisteren is ln Genua het proces begonnen tegen de 43-jarige Italiaan se dierenarts, dr. Renzo Ferrari, die ervan wordt beschuldigd de echtge noot van zyn geliefde „per post" te hebben vermoord. Volgens de tenlastelegging had de zuivelhandelaar Tranquillo Allevt (50) op 24 augustus 1962 uit Milaan een aangetekend pakje ontvangen, dat een flesje met rode vloeistof be vatte. In een begeleidende broef werd hem verzocht het aperitief te keu ren en hiervan verkoopagent te wor den. De volgende dag proefde Allevi van de drank en twee vrienden van hem nipten er even van. Zy vonden dat er een bittere smaak aan zat. Korte later werden de drie mannen onwel. Allevi stierf enkele uren later in een ziekenhuis, maar zyn vrieden herstelden spoedig. Volgens door de justitie geraad pleegde deskundigen bevatte de vloei stof strychnine, maar getulgen-des- kundigen van de verdediging menen en een tentoonstelling, en in Genève j zal de gedenkdag vergezeld gaan van een speciale uitgave van enkele van Calvyns werken en van een aantal lezingen. In Schotland staat een tele visie-uitzending. gewijd aan de bete kenis van Calvyn voor vandaag, op (Foto LD-Holvast).het programma. MARKTBERICHTEN RIJNSBURG. 28 februari. Groente veiling Waspeen 1000-3500. waspeeu B 1900-2800. Prei 5200, Rodekool 700-910 Groenekool 2900, Spruiten 1500-5400, allee per 100 kg.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 15