MUZIEKAVOND CHR. LYCEUM MET GESTEGEN SPELPEIL V oetganger slichten de VISBRUG bij LEXINGTON Niet bouwen in te saneren gebieden LEIDSE A Prestaties (licht bij elkaar Verlaat ds. Hubeek Leiden Schutter D. v. d. Kwaak legt op L.ü.-wisselbeker beslag Nog (leze week in gebruik Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 28 februari 1964 Tweede blad no. 31199 Zangers waren er niet. Instrumen taal hoorden we 8 maal piano. 2 maal viool, 2 maal fluit. 1 maal orgel en 1 maal accordeon. De bespeelster van het laatstgenoemde instrument kwam met 28.5 op 30 p. aan de top. Dit was Corry den Haan met o.a. Monti's 1ste Czardas. Deze Hongaarse dans is met het erbij behorende heilige vuur uit balg en tongen getreden, keurig opge bouwd!. geconcentreerd, technisch gaaf en indrukwekkend. Corry den Haan werd op de voet gevolgd door Dorothee van F ij he uit de 2de klas. die er al aan toe was om uit het hoofd Debussy's ..Little She- pard" (nog gevolgd door een tech nisch ongemakkelijk stuk van Ber- tini) werkelijk gestalte te geven, zo als ook een concertpianist dat geeft. Bovendien ging dat zo fijntjes toe en met zoveel verstandscontrole dat we persoonlijk geneigd zijn om deze pre sentatie nog op een hoger vlak te si tueren. Op naam van Dorothee staat thans de tweede beker, die er dit jaar als stimulans is bijgekomen (met 27.9 pj. Ten derde is nog van Ann Huying. die Debussy's Cakewalk had gespeeld (met goed reliëf en uitstekend van vorm en visie), het puntental bekend gemaakt: 26.4 p. Zij was de beide voorgaande jaren nl. bekerhoudster. Adri Fonteyn heeft er namens de Jury opgewezen, dat de beste presta- Tijdens de jury-beraadslaging heb ben vier meisjes zich in voordracht A.A.J. is een afkorting voor „Animo et Amicitia Juncti", de ge leerde naam van de Chr. Lyceïstenvereniging, die in de Geref. Kerk aan de Oude Vest de finale hield van de Schoolwedstrijd 1963/64. De daartoe dienende muzikale verrrichtingen zijn in ver heugende getale door medeleerlingen, ouders en andere betrokke nen met onmiskenbaar medeleven gevolgd. Als jury-leden hadden zich de heren Hans Boelee, Adri Fonteyn en Henk Geirnaert be schikbaar gesteld. Custos J. II. Sira concierge van gymnasium De custos van de Leidse Universi teit, de heer J. H. Sira. is met in gang van 1 mei a s. benoemd tot con- cierge van het Leidse gymnasium. laten horen. De A. A. J.-presidente De heer Sira is slechts betrekkelijk Jannie Kruger was degene, die de kort custos van de Universiteit ge- bUeenkomst opende en rector dr. Bol- weest, namelijk sinds 1960, toen hij huis degene, die haar sloot. de heer Smit opvolgde. Voordien was V. hij koster van de Pieterskerk. Hoogheemraadschap van Rijnland In de vacature jhr. mr. dr. O. F. A. H. van NLspen tot Pannerden is be noemd tot hoofdingeland-plaatsver vanger voor het gebouwd eigendom in de gemeente Hillegom, Lisse, Oegstgeest en Sassenheim de heer W. F. van Dam. wethouder, loco-burge meester der gemeente Hillegom. Advertentie ties zo dicht in niveau bij elkaar heb ben gelegen, dat een beoordeling ris kant werd. Inderdaad ziet het er nu voor sommigen wat spijtig uit. Voor ons zelf hebben we niet minder dan zes prestaties aangestreept, die eigen lijk allemaal op iets speciaals recht hebben. Daarmee doelen we supplementair op de Orgelfantasie met Fuga In c van Bach door Hans van Nieuwkoop zware, te bewonderen opgave, hoe zeer ook de artistieke aspecten nog braak lagen» en op de Sonatine in Bes van Matthew Camidge in een zetting voor sopraansax gespeeld door Douwe Valkema. De sopraansaxofoon is een gevaarlijk instrument, maar Valkema heeft zijn vertolking op merkelijk gaaf weten te houden zo wel wat klank als wat techniek be- j treft. Dan nog Jetty Kramer's Alle gro van een vioolconcert van Haydn alweer fijntjes, raak van toon, inge- leefd en intelligent doordacht., verge lijkbaar met Thea van Wijhe). Een en ander betekent niet. dat van de overige comparanten niet ook veel aardigs te rapporteren zou zijn! We bespeurden algemeen verant- woordtelijkheidsbesef en begrip voor de gemeenschapsidee. De heer Fonteyn achtte het musi- ceerpeil nogmaals gestegen en merk te op. dat het populaire gedeelte nu j zelfs helemaal was geweken. Mogelijkheid van standplaatsruil wordt onderzocht Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen JUWELIER v. d. WATER, Haarlemmerstraat 307, heeft ze. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten Acht zes tien, totaal 24, zeven drie negen Totaal 19. Tientallen malen werd gisteravond in de vergaderzaal van Café Aniba deze optelling gemaakt. De leden-schutters van de afdeling Leiden van de Ned. Bond van Oudstrijders en dragers van het Mobilisatiekruis hielden hier een vriendschappelijke schietwedstrijd met de buks. De animo voor deze wed strijd. waarvoor de directie van ons blad een wlsselbeker beschikbaar had gesteld, was bijzonder groot. Nu het gewenst is om te voorkomen, dat gedurende de tijd, welke voor de totstandkoming van een gedetailleerd plan nodig is, in een voor sanering aangewezen gebied gebouwen worden ge bouwd en/of verbouwingen plaatsvinden, die de uitvoering van j een saneringsplan t.z.t. zullen bemoeilijken, leggen B. en W. de raad ter goedkeuring een verordening voor regelende de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden gelegen in de bebouwde kom der gemeente. In de voor sanering in aanmerking komende oude stadswijken, zo schrij ven B. en W. in hun toelichting op deze verordening, bevinden zich een aantal onbewoonbaar verklaarde woningen en diverse pandjes, welke binnen afzienbare tijd eveneens voor onbewoonbaarverklaring in aanmer king komen. Het komt voor. dat men deze oude en vervallen woningen bij leeg komen in gebruik wil nemen als pakhuis, garage of voor andere be drijfsdoeleinden. Ook doet zich het verschijnsel voor, dat men open binnenterreintjes in de binnenstad als opslagruimte'gaat be zigen. of op deze terreinen nieuwe bedrijfsgebouwen wil stichten. Ver wezenlijking van dergelijke plannen zou er toe leiden, dat de noodzake lijke sanering van een bepaalde wijk aanmerkelijk wordt bemoeilijkt en door de noodzaak tot het uitkeren van bedrijfsschadevergoedingen veel kostbaarder wordt gemaakt. Waar niet gebouwd mag worden B. en W. achten het dan ook nood zakelijk, dat, evenals in vele andere gemeenten, zoals Delft. Dordrecht, Gouda, Gorinchem, Haarlem, Rotter dam, Utrecht, Enschede en Meppel reeds het geval is, de onvermijdelijke overgangsperiode tot de vaststelling van gedetailleerde saneringsplannen wordt overbrugd door de vaststelling van een verordening, gebaseerd op artikel 43 van de Woningwet. Een dergelijke verordening beoogt het gemeentebestuur de mogelijkheid te geven om tegen te gaan, dat in een saneringsgebied allerlei activitei ten plaatsvinden, die zoals gezegd t.z.t. de uitvoering van een sane ringsplan zouden bemoeilijken. De verordening zal gelden voor het gedeelte van de bebouwde kom, dat in hoofdzaak is gelegen binnen de singels ten noorden van de Haar lemmerstraat (Pelikaanstraat tot Marnixstraat) en ten oosten van de Hooigracht (Herengracht-Zijlsingel) Verder zijn opgenomen gedeelten van de oude stadswijken gelegen nabij de Maredijk. rond de geprojecteerde oost-west verbinding via de te dem pen Langegracht. aan weerszijden van het Galgewater, aan weerszijden van het Levendaal en nabij de Bloe mistenlaan. Ook deze gebieden zullen binnen afzienbare tijd voor vaststel ling van stedebouwkundige voor schriften in aanmerking komen, daar de bebouwing overwegend slecht is. De verordening stelt van een ontheffing afhankelijk het bebouwen met bedrijfspanden van onbebouwde gronden of het bezigen van die gron den voor opslag, voorzover dat nog niet het geval was. Ook wordt van een ontheffing af hankelijk gesteld het veranderen van woningen in bedrijfspanden of het hoger optrekken van de laatste. Artikel 6 van de verordening geeft aan het College de bevoegdheid de bedoelde ontheffing te verlenen, ter wijl artikel 7 aan belanghebbende beroep op de gemeenteraad toekent, indien het College een gevraagde ontheffing heeft geweigerd, of aan een verleende ontheffing voorwaar den heeft verbonden. Krachtens ar tikel 9 zal de verordening een geldig heidsduur hebben van 5 jaren. De aan de verordening verbonden sancties zijn van tweeërlei aard. In dien een bouwvergunning is vereist, -cl deze kunnen worden geweigerd. Verder draagt de verordening het karakter van een strafverordening hetgeen mede verband houdt met de bepaling ten aanzien van het bezigen van grond voor opslag. B. en W. merken op. dat het geens zins in hun bedoeling ligt reeds ge vestigde bedreven in hun bestaans- of ontwikkelingsmogelijkheden vol ledig te beknotten. De ontheffings bevoegdheid, welke soepel zal worden gehanteerd en de mogelijkheid van beroep op de raad vormen naar de mening van B. en W. een voldoende waarborg, dat de belangen van deze bedrijven zo veel mogelijk in het oog zullen worden gehouden. De onder havige regering is overigens ook voor de bedrijven zelf van groot belang, daar op deze wijze een vestiging of uitbreiding op een plaats, waar deze eerlang weer ongedaan gemaakt zou moeten worden, vermeden kan wor den. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Margaretha Johanna Wllhelmlna. dr van W Proost en M. van der Plas; Hendrik Jacobus Johannes, zn van W. de Graaf en C. de Pree; Dteuwke, dr van P. Kattenberg en E. Kuipers; Roe- lant Ewout, zn van J. Bosman en M. A. Kruger, Peter Gerhard us. zn van L J G Boersma en J. N. Zuil; Remco Frederlk. zn van F. W. Bergman en S. M Smit Theodora Emerentlana Maria, dr van T. A. M. Gerdes en M B. La ken; Marjorle Suzanne, dr van H. T. F. Landman en A. M. L. Thlene. GETROl WD B. Verboog en T. M. H. Papót; J. H. Segers en C. L. Visser; J. H. Gordijn en W. van Oosten; P. van Duyven- boden en P J. Tromp; J. M. M. Zon- derop en A V. V. van der Kraan; J. Runhaar en I. B J. W. Segaar; N. Neuteboom en S van Dam; P. Ma- rijt en J. C B Corba; M van dc Mee berg en S. A. Batelaan; G Verver en N. van der MetJ; N. Nievaart en A. H. Brouwer. OVERLEDEN B A. van Ulden, 84 Jr. man. Kerkelijk Leven NED. IIEKY. KERK Beroepen te Blokzijl (toez.) F. Ger- brandy te Vrouwenparochie te Hoo- gersmllde E Gijsbers, voorheen pred op Nleuw-Gulnea. woonachtig te Em- n.en te Goedereede G. Voordijk, kand. te Oud-Beljerland. GEREI'. KERKEN Beroepen te Heeg Fr D Barten te Appelscha. Aangenomen naar Crell- Espel (NOP» P. v Dijk, kand. te Kam pen. die bedankte voor Lichtenvoorde. Beetsterzwaag, Selllngen. Pleterburen en Schouwerzijl, Terzooi. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor H l. Ambacht H. RUk- sen te Gouda. I ME VAN BAPT. GEMEENTEN Beroepen te Alblasserdam W. Veen- stra te Musselkanaal. Nadat in de eerste ronde reeds vele schutters waren afge vallen, „vochten" in de eindstrijd vijf leden om de prijzen. Na een spannende strijd legde de heer D. van der Kwaak met 52 punten voor een jaar beslag op de L.D.- wisselbeker. In het vandaag verschenen num mer van „Klanken", het maandblad van de Ver. van Vrijzinnige Hervorm den Leiden/Oegstgeest. schrijft het bestuur van deze vereniging dat aan haar voorganger, ds. W. J. H. Hu - beek. een mogelijkheid tot stand plaatsruil Is geboden, waarvoor ds. Hubeek. die sinds mei 1953 in Lei- Op deze verordening zal de Scha devergoedingsverordening van toe passing worden verklaard. Tegen de verordening, die gedu rende vier weken ter gemeentesecre tarie ter visie heeft gelegen, zijn geen bezwaarschriften ingediend. Ds. W. H. HUBEEK den werkzaam is. het bestuur om medewerking heeft verzocht. Het bestuur vervolgt: „Hoewel wij evenals de gemeente, naar wl) mogen aannemen, cit bericht met zekere te leurstelling hebben ontvangen, heb- ben wij gemeend dit redelijke verzoek zeker te moeten inwilligen. Dit viel ons te gemakkelijker, doordat ds. Hu beek aan zijn verzoek zelf ook de voorwaarde verbond, dat persoon lijke binding als voorkeur buiten be schouwing gelaten de kwaliteiten van zijn opvolger in spe ook naar het oordeel van ons bestuur een vrucht bare voortzetting van zijn werk zou- De Van Buel-wLsselmedaille moest den waarborgen. Naar ons reeds is de heer A. Ouwerkerk deze avond af- gebleken stellen de betrokken predi kant en zijn gemeente het niet an ders. Over en weer moet dus zorg vuldig worden nagegaan, of de be langen der beide gemeenten, die van zelfsprekend prevaleren, hierbij niet worden te kort gedaan. Voor beide predikanten ligt het gelukkig zo, dat er geen enkele dringende reden be staat. die vertrek voor hen of de be trokken gemeente wenselijk maken. Integendeel, met gemengde gevoelens zullen zij hun gemeente eventueel verlaten, waar zij gewaardeerd zijn en met vrucht en vreugde arbeiden. Om een juiste beslissing te treffen in deze niet gemakkelijke zaak, zo schryft het bestuur verder, is beslo ten een beroepingscommissie in te stellen, waarin de stem der gemeente alsmede haar belangen voldoende tot uiting kunnen komen. Deze beroe- pingscomrmssie zal bestaan uit het bestuur, aangevuld met het Orgaan van Bijstand en enkele gemeentele den. Uit dit college van 23 personen zal een officiële hoorcommissie wor den gevormd, terwijl het grootste deel der overigen eveneens incognito de te beroepen predikant zullen gaan horen. Ook zullen via verschillende andere bronnen de nodige informa ties worden ingewonnen". staan aan de heer E. M. Laman <49 Advertentie D. VAN DER KWAAK precies in de roos. punten). De derde prijs ging naar de heer H. G. van Klinken (45 pnt), terwijl de vierde en vijfde prijs in handen kwam van de heren C. van der Bent en A. Ouwerkerk (43 pnt». Aan deze schietwedstrijd ging een korte huishoudelijke vergadering vooraf. In zijn welkomstwoord sprak de voorzitter, de heer J. Peereboom, zijn voldoening uit over de grote leden opkomst en het feit, dat ook nu afge vaardigden van het districtsbestuur en de afdeling Delft van hun belang stelling blijk gaven. Nadat de notulen onveranderd wa ren goedgekeurd bracht de secreta ris-penningmeester. de heer L. Favier zijn jaarverslagen uit. Hieruit bleek, dat de afdeling een zeer actief jaar achter zich liet. De afdeling telt thans 115 leden, welk aantal nog steeds gestadig toeneemt, en boekte over 1963 een batig saldo. Nadat de kascommissie, bestaande uit de heren D. van der Kwaak en A. Bon haar lof over het financieel beheer had uitge sproken. werd de heer Favier onder dankzegging voor zijn verdienstelijk werk in 1963 décharge verleend. De voorzitter onthulde hierna, dat de algemene landelijke jaarvergade ring in 1965 hoogstwaarschijnlijk in Leiden zal worden gehouden Een uit 5 leden bestaande commissie werd samengesteld, die tot taak krijgt de nodige voorbereidingen voor deze jaarvergadering te treffen. Voordat de vergadering met een korte rond vraag werd besloten gaven de heren A. van Vliet, H. A. van Santen, D. W. van Eess, L .C. Hogeveen en H. J. Klinken zich als lid op. Bij de Visbrug, ter hoogte van V. en D., komt nog deze week een nieuw oversteeksysteem. Dat zal het einde betekenen van een levensgevaar lijke situatie, waaraan vooral op zaterdag middagen de winkelende Leidenaar geruime tijd bloot heeft gestaan. Vlak voor de ingang van het warenhuis wordt een breed zebrapad aangelegd, dat naar de marktzijde van de Vis brug leidt. De brug krijgt aan deze zijde een trottoir, in de lengterichting van de Hoogstraat dus. Aan weerszijden van het zebrapad komen voetgangerslichten met drukknopsysteem, een primeur voor Leiden. Enkele tientallen meters vóór de oversteekplaats, op de Vismarkthelling, zullen knipperlichten als teken van waarschu wing worden geplaatst. Het trottoikgedeelte voor het warenhuis wordt door middel van ket tingen van de rijbaan afgescheiden. Vermoede lijk zal de apparatuur zaterdag officieel in wer king treden. De foto geeft een beeld van de werkzaam heden. (Foto L.D./Holvast) VRIJDAG Gebouw GGD (Roodenburgerstraat) Ledenvergadering VriJz. Chr. Gezond - heidskolonle. 9 uur nm. Den Burcht: Toneelavond afd. Lel den Ned. Politiebond. 8 uur nm. 1 Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. Re hobo th (Rapenburg 10): Vierde lezing ln cyclus ..Kantelend tijdperk" van de Ver. van Vrijzinnige Hervorm den Leiden/Oegstgeest Drs. R. Hensen over Slmone Well. 8 uur n.m. Rest Van der Heijden: Clubavond Leidse Smalfilmliga. 8 uur n.m. Rest. Van der Heijden: Ned. Maat schappij voor Nijv. en Handel. Spr. mr R. J. Erdbrlnk over ..Enkele problemen l.v.m. de loonontwikkeling. 12.30 uur n.m. StadsgehoorzaalModeshow Gron- held (Boussac). 2.30 en 8 uur n.m. Zomerzorg: Stichting „De Nieuwe Sociëteit". Lezing ..Esperanto m de huidige wereld". 8 uur n.m. ZATERDAG Doelen kazerne: Jaarvergadering afd. Zuid-Holland (noord) van de Bond van Ned. Militaire Oorlogsslachtoffers, j 2.30 uur nm. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10- 11 uur vm.. bijbelstudie; 11-12 uur, ds. C. P. de Ruiter van Rotterdam. Hogewoerd 175: Dlenstlezlng Jeho- vahs' Getuigen. 8 uur nm. Rest. Van der Heijden: Jaarvergade ring imet forum) Kamerkring Lelden I C.H.U. 11.30 uur vm. Schouwburg: Leidse Gymnasiasten- bond U.SA. Opvoering van „Dyskolos". 8 uur n.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente te 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4.30 eu 6.30 uur nm.; lezing te 3 uur nm. PnlélZondagmorgenbijeenkomst Open Deur-werk. 10.30 uur vm. Rijksmuseum voor Volkenkunde Vertoning van een kleurenfilm over de Papoea houtsnijder Matjemoeh. 3 uur nm. Schouwburg: A'dams Volkstoneel. „Roole Sien". 8 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. MAANDAG Acad. Ziekenhuis (aula): Ned. Roode Kruis Uitreiking Landstelnerpennln gen. 8 uur nm. Stadsgehoorzaal: LKK „Voor Allen" Solist Hans Henkemans. 8 uur n.m. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nm. Breestraat 19: Ledenvergadering Ve- ron. 8 uur nm. Gebouw G.G. en G.D. Ledenvergade ring Centraal Genootschap Kinderher stellingsoorden en Gezondheldskolonles. 8.45 uur nm. Hogewoerd 175Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Filmzaal Academie beweging. Spr. mej 1 over „Afrika". 8 uur n.m. Petrakerk (byzaal): Afd. Lelden- noord Ned. Chr. Vrouwenbond. 8 uur n.m. Rapenburg 37: Buitengewone vergade ring Ver. tot bevordering van de bouw van werkmanswoningen. 4.30 uur nm. Rijksmuseum van Oudheden: Spr dr. A A. Kampman over „Persepoll6, de ruïnes van de hoofdstad der Achae- menlden. 8 uur n.m. Schouwburg: K. en O Spaans dans ensemble Susan» y José. 8 uur nm Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur n.m. Luxor: „Acapulco". A l. Werkd. '2 30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: ..De grote stilte". 18 Jr Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: Donderdag 8 uur „Koorts ln het bloed". 18 Jr. Vrijdag 8 uur en zaterdag 7 en 915 uur „De woestijnhavik". 14 Jr Zond. 7 en 9.15 uur en woensdag 8 uur Het Chapman rapport". 18 Jr. Zon dag- en woensdagmiddag 2.30 uur „Wraak ls zoet". A.l. TENTOONSTELLINGEN Studentenvak- I Rijksmuseum voor Volkenkunde: de Sablonlère Japanse grafiek- en schilderkunst. Werkd. 10 uur vm —5 uur n.m.; zond. 1—5 uur nm (tot 1 maart) WOENSDAG Gravensteen (Juridisch Studiecen trum) Spr. prof. mr. J. V. Rypperda Wlerdsma over ..Onze grondwet als overeenkomst". 7.45 uur nm Rapenburg 61K. en O.-cursus „De gehuwde vrouw in het arbeidsproces" o.l.v. dr. P. J. Tli oen es. 8 uur nm. SchouwburgHoofdstad Operette met „Frtlhllng ln Wlen". 8 uur n.m. StadsgehoorzaalJeugdconcert MIJ. voor Toonkunst. 2.30 uur nm. Stadsgehoorzaal: Concert Ml), voor Toonkunst. Koos Verheul (fluit) en Jan v. d. Meer (plano). 8 uur nm. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Rest. Van der Heijden. Modeshow Futura. 8 uur nm. Stadsgehoorzaal: K. en O. Phllharmonisch Orkest o l.v. Bogo Les- kovre. Solisten Jan Wijn en Raymond Delnoye. 8 urn nm. BIOSCOPEN' Triannn: ..De grote ontsnapping". 14 Jr. Werkd. 2 en 8 uur; zond. 2. 5 en 8 uur. Re\„Jason en de Argonauten". 14 Jr. (t/m zondag); maandag t/m woens dag „Jong en doortrapt". Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4 46. 7.15 en 9.15 uur. Camera: „De zeven hoofdzonden". 18 Jr. Werkd 2.30. 7 en 9.30 uur; zond. 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. I.ldo: „De onderwereld slaat toe" 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Wow-tpltsl. 12 houtsnijders uit Ama- namkal. Zuldwest-Nleuw-Gulnea met Iedere dag om 11 30 en 3 uur vertoning van de film ..Matjemosh. een Papoea houtsnijder" Zon- en feestdagen 3 u. itot 1 maart 1964) Sociëteit ..Horus" (Rapenburg 127): Aquarellen Mlep de Leeuwe, toneel tekeningen Wlllv Rleser. Werkd 4-6 en 8-10 uur nm. (tot 5 maart). Rijksmuseum van Oudheden Ten toonstelling „Romeinse mozaïeken uit Tunesië" Werkd 10-5 uur; zond 1-5 uur nm (tot 15 maart) De Lakenhal: Dag 10-4 uur: zond. 1-4 uur Lakenhal: Tentoonstelling tekenin gen en pastels van J. H Kuiper Werk dagen 10 uur voortn -4 uur nam.; zond. 1 4 uur nam (Tot 2 maart). Lakenhal. Tentoonstelling „De rea listische stroming ln België van de 19e eeuw tot heden" Werkd 10 uur voorm. -4 uur nam. Zond 1-4 uur. (Tot 9 maart). Legermuseum (Pesthulslaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. 'zondag 1-4 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat li Dag 10-17 uur; '«Bon dage 13-17 uur» Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie v d Werf park l. tentoonstelling geologie vaD Nederland Op werkdagen vhd 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum van Oudheden Dage- R'dams I 'U*9 uur 1-® uur Rijksmuseum voor de geschiedenis dei natuurwetenschappen Dag 10-4 uur. zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff) Expositie werk van Karei Colnot en Maria van Kesteren Werkd 10 uur v m.5 uur n.m.; bovendien woens dag 8—10 uur nm (t/m 6 maart). Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdlngh en Blanken. Hoge woerd 171, tel. 20502 De dienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargeno men door apotheek Herdlngb en Blan ken. Hl' geen gehoor van on hnisarte of speclaiut (of dien» waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3