Prof. Sachtler aanvaardde eerste leerstoel heterogene katalyse Vredesleger op Cyprus maximaal 7.000 man „Margriet" toonde leuke collectie om zelf te maken LEIDSE AGENDA LICHT- EN SCHADUWKANT AEG AEG Partijdictatuur in Ghana President Makarios Grensvlak chemie-fysica In volle Stadsgehoorzaal Koning Paul is aan maagzweer geopereerd Polaris-basis in Spanje George Jacoby over •leden W' Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 22 februari 1964 Tweede blad no. 31194 I Cubaanse vissers weer thuis De 29 Cubaanse vissers, die enkele weken ln de Verenigde Staten ge vangen hebben gezeten nadat zij met hun vier schepen de Amerikaanse territoriale wateren waren binnenge varen. zijn gisteren weer inHavanna aangekomen. De kapiteins van de vier vissers schepen waren in Floriaa tot zes maanden gevangenisstraf en boetes van 500 dollar veroordeeld. De rech ter had echter bepaald dat zij zou den worden vrijgelaten als de boetes waren betaald. De 25 bemannings leden waren niet veroordeeld, omdat zij slechts de bevelen van hun com- j mandanten hadden opgevolgd I De Cubaanse autoriteiten hadden als represaille voor de gevangenne- mlng de watertoevoer naar de Ame- j rikaanse basis Guantanamo op Cuba afgesloten. Het Ghanese parlement en presi dent Nkroemah hebben grondwets wijzigingen goedgekeurd waardoor Ghana met ingang van vandaag een „socialistische" staat is geworden waarin slechts één partij is toege staan. namelijk de ..Conventie Volks partij" van de president. Voorts geeft de gewijzigde grond wet president Nkroemah de bevoegd heid naar eigen goeddunken rechters van het hooggerechtshof en de hoge raad af te zetten. Ook de vlag van Ghana zal dezelfde worden als die van de „Conventie Volkspartij". De grondwetswijzigingen zijn vorige maand reeds bij referendum goedge keurd. Gistermiddag heeft prof. dr. W. H. M. Sachtler met een oratie ln het Groot Auditorium het ambt van buitengewoon Leids hoog leraar in de heterogene katalyse aanvaard. Zijn oratie handelde over ..Het katalyserende grensvlak tussen chemie en fysica". Dit is de eerste Nederlandse leerstoel in de heterogene katalyse. De meeste chemische reacties blij ken een veel ingewikkelder verloop te hebben dan de eenvoudige formu le „beginstoffen geven eindproduk- ten" doet vermoeden. Vaak vindt een bepaalde reactie alleen plaats wan neer een bepaalde hulpstof onveran derd terug wordt gevonden. Laat men de katalysator weg dan treedt of helemaal geen omzetting op of slechts een zeer langzame, of er vinden alleen maar ongewenste nevenreac ties plaats. Bij de reacties in de chemische Industrie zijn de katalysatoren mees tal vast. de reagerende stoffen ech ter gasvormig of vloeibaar. Men spreekt dan van „heterogene kataly se". Ongeveer negentig procent van de processen die in de laatste jaren technisch ontwikkeld zijn behoren tot deze categorie. Sinds 140 jaren tracht de weten schap dit verschijnsel te begrijpen. De gebruikte denkbeelden lopen zeer uiteen en weerspiegelen de ontwik keling van het wetenschappelijk den ken in het algemeen. In de eerste helft van de negentiende eeuw sprak Berzelius over een „vis occulta", een duistere kracht dus. die principieel niet vatbaar zou zijn voor het men selijk begrip. Davy dacht dat het warmteeeleidingsvermogen verant woordelijk was. en Dobereiner schreef aan Goethe, dat het naar zijn over tuiging een elektrisch verschijnsel Advertentie Zoekt U een GERO-CASSETTE van f40.— of f400.—. v. d. WATER. HaarLstraat 207 heeft het. De Gero-specialist betrof. Eerst de theoretische kennis en de verfijnde onderzoekingsmetho den dan de moderne natuurkunde en chemie hebben tot een meer ge preciseerde voorstelling geleid van Prof. dr. W. H. M. Sachtler wordt gecomplimenteerd door een van zijn ambtgenoten. van het katalysatoroppervlak en de moleculen van gas of vloeistof. Het onderzoek naar de heterogene katalyse wordt in vele industriële en universitaire lahoratora intensief be dreven. Leiden heeft thans als eerste universiteit van Nederland een spe ciale leeropdracht voor deze tak van onderzoek verleend. Na afloop van de oratie, die met de gebruikelijke toespraken werd be sloten, recipieerde prof. Sachtler in de wisselwerking tussen de atomen de ontvangstzaal van de Academie. (Van een bijzondere medewei—-r1 „Lente 1961," teas de titel, waaronder het damesblad Margrietvrij dagmiddag in een geheel gevulde Stadsgehoorzaal (zelfs het balkon was bezet) zijn modellen aan de Leidse dames presenteerde. Die bijzonder grote belangstelling zal wel het gevolg zijn van het feit, dat heel veel dairies er prijs op stellen zelf haar kleding te naaien of dit proberen te doen, eventueel met assistentie van de coupeuse van de Margriet paskamers. (Van onze reisredacteur, W. L. Brugsma) NICOSIA President Ma karios heeft onder communisti sche druk besloten, dat een inter nationale vredesmacht voor Cy prus niet meer dan 7.000 man mag tellen. Na een bezoek van een delegatie van de communistische AKL-partlj verklaarde Makarios gistermiddag, dat de Britse vredesmacht van 7.000 man geen ruimte meer laat voor ver dere uitbreiding van de strijdkrach ten op het door de Turks-Griekse tweedracht gespleten eiland. Zou de Veiligheidsraad besluiten ook troepen van andere landen naar Cyprus te zenden, dan zou het aantal Britse troepen overeenkomstig verminderd moeten worden. De slimme vos Makarios slaat daar mee twee vliegen in één klap. Ten eerste wil hij de met de militaire macht corresponderende Britse poli tieke invloed verminderen. Ten twee de komt hij tegemoet aan de niet al leen communistische, maar algemeen Grieks-Cypriotistische vrees, dat on der dekking van een te grote vredes macht zich een feitelijke deling zal voltrekken, die de Turks-Cyprioten zo gaarne wensen. Tot nu toe werd geschat, dat een effectieve buitenlandse vredesmacht voor Cyprus tenminste tienduizend man groot zou moeten zijn. Maar daarvoor zou altijd de Cyprische goedkeuring nodig zijn, die Makarios nu reeds bij voorbaat weigert. Maar de Turken noemen zulke be slissingen onconstitutioneel, omdat zij niet meer aan de Cyprische regering deelnemen en voor zulke beslissingen ook de goedkeuring van de Turkse vice-president Kütchük nodig is. Makarios houdt nog een tweede slag om de arm met zijn verklaring, dat het zenden van een internatio nale troepenmacht naar Cyprus al leen mag geschieden onder voorwaar den die voor de Cyprioten aanvaard baar zijn. Hij bedoelt daarmee dat zowel een deling van het eiland als een moge lijke Turkse interventie uitgeschakeld moet worden. Hoewel Cyprus gisteren een uitzonderlijk rustige dag had, er werd nu eens niemand doodge schoten blijkt uit Makarios' stap, dat de politieke complicaties geens zins zijn opgelost. En uit die compli caties kan steeds weer een bloedig in cident geboren worden. ZATERDAG De Goede Herder (Oude Veet)Slot bijeenkomst 40-Jarlg bestaan „De Val keniers". 8 uur n.m. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sacrum" met „Blaffen tegen de maan". 8 uur nm. Stadsgehoorzaal: K. en O Jeugd- concert Nationaal Jeugdorkest. 8 uur nm. ZONDAG Dlaconessenhuls: Ingebruikneming kapel 10.30 uur vm. Dr. Van VoorthuTjzenschool (aula). Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweging. Spr. de heer Rooke. 11 uur vm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur nm. Maranathakerk: Open Deur-dienst o.l.v. dr. P. L. Schoonhelm. 10.30 uur vm. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Vertoning van een kleurenfilm over de Papoea houtsnijder Matjemosh. 3 uur n.m. SchouwburgAmsterdams Volksto neel „Roole Slen". 8 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. Zomerzorg. Volle Evangellezendlng Spr. dhr. Zijlstra. 10 uur v.m. MAANDAG De Doelen: Leidse Amateurfotogra- fenverenlglng 8 uur nm Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Nieuw R'dams Toneel met „De krijgshaftige held". 8 uur n.m anvertentle Noodkreet van bibliotheek-personeel verbeter onze erbarmelijke salarissen „Breng dringend verbeterine in het onderwiizend nersnnepi hwir Advertentie II Werf N' Oud-studenten in „Dublin 1936" Zoals kort gemeld zal de toneel groep van oud-studenten, welke reeds tal van successen op haar naam heeft staan, donderdag a.s. in de Leidse Schouwburg een opvoering geven van „Dublin 1936", een satire van Dennis Johnston en wel onder regie van Max Wagener. Dit in 1958 geschreven stuk geeft op milde wijze een persiflage op die verhalen en toneelstukken, die de Ierse opstand als een heldhaftig en algemeen be leefd volksgebeuren idealiseren. De voorstelling van dit jaar zal ge geven worden ten bate van de Leiden International Students Club. Deze is enige tijd geleden opgericht, omdat het voor vele buitenlandse studenten heel moeilijk bleek zich in de be staande studentenverenigingen thuis te voelen. Zij kreeg van de Universi teit de beschikking over het pand aan de 1 e Binnenvestgracht 22. Het huis zal door de Universiteit voor het nieuwe doel ln orde worden gemaakt, maar voor de inrichting zal de club zelf moeten zorgen. Er studeren in onze stad 250 bui tenlandse studenten- Voor hen is het moeilijk hier een weg te vinden. De Nederlandse studentenverenigingen staan weliswaar voor buitenlanders open ,maar de Nederlandse studen ten verwachten dat de buitenlandse leden zich aan hun mores zullen aanpassen. Dit is voor de meeste bui tenlanders een onmogelijkheid, met name voor hen uit Azië. Afrika en Zuid-Amerlka. Maar zelfs ook voor velen uit andere westerse landen. Daarvoor ls er een te groot verschil ln cultuur, mentaliteit, levenswijze, tradities, geloof en politieke opvat tingen. Om nu de buitenlandse studenten aan de mogelijkheid van meer con tact te helpen ls in juni 1962 de Leiden International Students Club opgericht, waar buitenlanders en Nederlanders elkaar kunnen ont moeten en waar zij zich thuis kun nen voelen Voor de inrichting van het gebouw heeft de club de mede werking gevraagd van een dames comité. Men hoopt op eeft grote opkomst voor de komende toneelvoorstelling. Zowel hetgeen er geboden zal worden als het sympathieke doel is een be zoek waard. Voor een geroutineerde naaister was er o.a. een ingewikkeld jurkje met tussengestikte biezen. Er wer den echter ook veel eenvoudige, maar daarom toch smaakvolle modellen ge- I toond tijdens dit modefeest. Bij de mntelpakjes waren talrijke korte jasjes met rond weggesneden voorpanden. De taille is even aan geduid. zodat deze jasjes niet meer helemaal loshangen. Typisch en ze ker niet door iedereen gewaardeerd waren daarbij de soms gewaagde I kleuren combinaties, zoals hard rose met fel oranje. Ten gerieve van de slanke dames I toonde met veel en alleraardigste j sport- en strandkleding: een zoge-- i naamde Spaanse pantalon, die on der de knie wat wijder wordt en onderaan iets uitwaaiert, brassières I in leuke kleurstellingen etc. Verras sende combinaties voor hoog zomerse dagen hebben we gezien, waarbij men bijvoorbeeld door een strik los te maken de rok kan verwijderen en zie daar: een short en als men de brassière uit doet, komt er een bloeze Advertentie AUTOMATIC TOASTER f69.50 Koning Paul van Griekenland is gisteren met goed gevolg geopereerd aan een maagzweer, zo hebben zijn artsen meegedeeld. De operatie, die viereneenhalf uur duurde was volgens het medisch bulletin „ernstig". Be trouwbare kringen zelden dat, de ko ning ..buitengewoon uitgeput" was. De koning is geopereerd in de ko ninklijke residentie in Tatoi, ten noorden van Athene, waar da konink lijke familie wachtte op de uitslag. Premier Papandreoe had al zijn af spraken afgezegd. „De toestand van koning Paul na diens operatie is bevredigend. Zijn temperatuur en polsslag zijn nor maal". aldus een bulletin dat gister avond in Athene werd uitgegeven. Het was ondertekend door de twee Britse en drie Griekse artsen die de koning behandelen. tevoorschijn met een laag uitgesne den hals. Dat er een groot aantal cocktail- en avond japonnen te zien was. zal wel een teken des tyds zijn. Er is veel vraag naar. want zelfs heel jon ge meisjes dragen ze op school- en andere feestjes. Er waren dan ook heel charmante „grote-avond-jur- ken". Omdat er dit jaar (29 februari!) wel „schrikkelijk" veel bruidsjapon nen nodig zullen zijn, werden er maar liefst vijf aan de vol bewon dering kijkende dames getoond: het lange model met kanten sluier be koorde ons het meest! WATERDICHTE BADKAMERKACHEL f 43.50 .Breng dringend verbetering in onze erbarmelijk slechte sala rissen". aldus luidde de noodkreet van bibliothecarissen en bibliotheca ressen, die gistermiddag in Utrecht bijeen waren gekomen om over een collectieve arbeidsovereenkomst voor het bjbliotheek-personeel te spreken. Het waren leden van de „Vereni ging tot behartiging van de sociale en arbeidsrechtelijke belangen van het personeel werkzaam in openbare bibliotheken" (VPOB) die hun nood klaagden. Aan het slot van de bij eenkomst werd besloten een serie te legrammen te verzenden aan de voorzitters van de Tweede Kamer fracties. waarin de VPOB uiting geeft aan haar ernstige verontrus ting over de schrijnende achter stand" in de salariëring van het bi bliotheekpersoneel. Uit een vergelijking die de voor zitter trok tussen het bibliotheek- en Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Aangenomen naar Drijber St. J. Ver veld te Scharnegoutum. EVANG.LUTH. KERK Beroepen te Doesburg-Doetinchem G. W. v. Dunnewold, prop. te Aalten. het onderwijzend personeel bleek dat de onderwijzers, die zo ontevreden zijn over hun honorering, aanzien lijk meer verdienen dan de mensen die de bibliotheken leiden. Ook de gediplomeerde verpleegster ontvangt beduidend meer dan haar leeftijdge note. die in een bibliotheek werkt. Volgens voorzitter Tj. Meijer moet een directeur van een biblio theek. die op een respectabel aantal dienstjaren kan bogen, bij zijn pen sionering op 65-jarige leeftijd het jaarlijks met een bedrag van f 3000 stellen. Hij wordt bijna tot de bedelstaf gebracht, zo merkte de heer Meijer op, die eraan toevoegde dat men nog in acht moet nemen dat de pensioenregeling eerst in 1957 be duidend is verbeterd. Televisie-kerkdienst De morgenmiddag om vijf uur in de Lutherse kerk te houden kerk dienst zal door de televisie worden uitgezonden. Ds. H. J. A. Haan en ds. C. M. de Vries, secretaris voor omroepwerk van de Wereldraad van Kerken te Genève, zullen in deze Ikordienst voorgaan. Organiste is mevrouw A. A. BlankensteinOffen- berg. De commandant van de Ameri kaanse basis voor Polaris-onderzee- hoten in Schotland heeft bekendge maakt, dat een tweede Amerikaanse basis voor kernonderzeeërs in Europa aan de Spaanse Atlantisehe kust te Rota. bU Cadix, zal worden gevestigd zulks met het oog op de politieke onrust in het gebied van de Mid dellandse Zee. De commandant van de basis van het 14de eskader onderzeeboten van de Amerikaanse marine te Ho ly Loch, kapitein David Bell, heeft verder meegedeeld, dat het werk- schip „Proteus" woensdag de basis Holy Loch heeft verlaten en op weg is naar Rota, een haventje 11 kilo meter ten noorden van Cadix. De „Proteus" zal waarschijnlijk volgende week donderdag in Rota aankomen. Daarna zullen acht onderzeeboten naar Rota gezonden worden al naar gelang het voortschrijden van de pro- duktie. Een van deze onderzeeboten is reeds van stapel gelopen. De Amerikaanse regering had eerst gedacht aan de Middellandse Zee voor de vestiging van deze twee Ame rikaanse duikbootbasis, aldus kapi tein Bell. Maar ten slotte was be sloten *n plaats te kiezen die niemand in verlegenheid zou brengen. In de ouderdom van 73 jaar is in de nacht van donderdag op vrijdag ln München overleden de filmregisseur Georg Jacoby. die vooral bekend werd 1 door zijn dans- en muziekfilms, waar- j in zijn vrouw Marika Rökk optrad, j Tot zijn bekendste films behoren I .Quo Vadis" met Emil Jannings. „Der 1 Bettelstudent", „Gasparone" en het kassucces ,Man ohne Namen". IS t Licht en schauduw omgeven ieders leven. Dat begint al op de eerste dag, als de baby met het licht kennis maakt en dan onmiddel lijk in een verschrikkelijke huil bui, die intussen maar gelukkig kort duurt, uitbarst. Van dat ogenblik af wisselen de glimlach en de traan en dat blijft zo duren, tot er niets meer te lachen of huilen valt Licht en schaduw: ook op dit plaatje. Het kleine meisje aan de hand van moeder, loopt nog wat aarzelend de zonzijde te gemoet. Wat zal haar het leven aan vreugde of .verdriet brengen Ze denkt daar nog niet aan. Misschien de moeder wèl. En zo is dat voor iedereen, die het ongewisse leven, vol risico's binnentreedt en door de Jaren heen er het beste maar van moet zien te maken. Er zijn tijden, dat alles U lijkt mee- of alles U lijkt tegen te lopen. Tijden, die vol verwachting-, tijden die vol teleurstelling zijn. Voor niemand is deze wereld een aaneenschakeling van blijde gebeurtenissen: zo ooit dan is in dit opzicht de schijn bedrie- geiyk. Laat niemand zich voor de gek houden en denken, dat anderen slechts voorspoed en geluk ont vangen. Een leder krijgt gelijkelijk zijn part toebedeeld in de blijheid of de smart. fi) allen wandelen in het licht of in de schaduw, al naar de dagen ons goed- of slocht gezind zijn. Dat moet voor elkeen de gro te troost betekenen, wanneer het ongeluk hem van tijd tot tijd vervolgt. Het weten, dat het voor an deren ook lang niet altijd „bo- tertje-tot-de-boom" is en dat voor hen, precies als voor hem. plotseling het goede kan door breken, gelijk de zon onver wacht door de wolken gaat schijnen. Hand in hand lopen moeder en kind het licht tegemoet en laten de schaduw achter zich. Moge het zo zijn, dat het eer ste steeds de overwinning be haalt. In het leven van ons allen! FANTASIO. Snouck Hurgronjehuls: Ned. Klassiek Verbond en „Ex Orlente Lux". Spr. prof. dr. G. J. D. Aalders over de ach tergronden van de christenvervolgin gen ln het Romeinse rijk. 8 uur n.m. DINSDAG Café Anlba: Leidse Tuinier»- en Bloemistenver. DE.V. 8 uur nm. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. Hooigracht 84: Jaarverg. Humanis tisch Verbond. 8 uur n.m. Morsweg 63: Volle Evangellezendlng. Spr. dhr. Hendriks. 8 uur nm. Rest. Van der Heijden. Jaarvergade ring Ned. R.-K. Middenstandsbond. 6 uur nm. Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Nieuw R'dams Toneel met .De krijgshaftige held". 8 uur n.m. StadsgehoorzaalLelds Kamerkoor Johannes Passion. 8 uur nm. Stadhuis (wachtkamer, trouwzaal) t Zitting Bouwfonds Ned. Gem., 7-8 uur nm. Oegstgeest (Montessorl-school L. de Collgnylaan)Voordracht prof. dr. J. Koning „De lagere school 1 v.m. ver schillende vormen van voortgezet on derwijs". 8 uur n.m. WOENSDAG Boerhaave-restaurant: Kynologenver. „Rijnland". Spr. prof. dr. K. V. Antal. 8 uur nm. Camera-theater: K. en O.-fllm van de maand „Nooit op zondag". 7 en 9.15 uur n.m. Loge-ge bouwLeidse Ver. van Post zegelverzamelaars. 8 uur n.m. Pieterskerk: Avondgebed te 7.*15 uur n.m. Stadsgehoorzaal (foyer): K. en O- fllmlezlng prof. dr. C. G. Egeler „Dwars door de Himalaya" 8 uur nam. WIJkgebouw Levendaal: Jaarvergade ring afd. Centrum Ned. Chr. Vrouwen bond 8 uur nm. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. Juridisch Studiecentrum: Vlro en Unesco. Spr. dhr. SylVlo Mutal over „Latijns-Amerika". 8 uur nm. SchouwburgOud-6tudenten spelen „Dublin 1916". 8 uur n.m. StadsgehoorzaalAbonnementscon cert Residentie-orkest o.l.v. W. van Otterloo. Soliste Evelyn Lear (sopraan). 8 uur n.m. VRIJDAG Cafe Anlba. Ned. Bond van Oud- strljders en dragers van het möblllsa- tlekruls. Prijsschieten 8 uur nm. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. Rest. Van der HeijdenNed. Maat schappij voor Nyv. en Handel. Spr. mr. R J. Erdbrlnk over ..Enkele problemen i.v.m. de loonontwikkeling. 12.30 uur nm. Stadsgehoorzaal: Modeshow Gron- held (Boussac). 2.30 en 8 uur n.m. BIOSCOPEN Studio: „De grote stilte". 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Profiteur tegen wil en dank". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.16 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.16 uur. Luxor: „De zoon van Spartacus". 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De zwaardvechter van Castlllë". 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur. Camera: „Boccaccio *70". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.30 uur; zond. 2. 4.30. 7 en 9.30 uur. Rev: „De rebel van Napels". 14 Jr. Dag. 2.30. 7.16 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur (dond. t/m zondag). „De eerbiedwaardige lich tekooi". 18 Ir. Dag. 2.30. 7.15 en 9.15 u'ir (maandag t/m woensdag Astra-theater - Wassenaar: Donderdag „Een tijd van leven en van sterven". 18 Jr. Vrijdag en zaterdag „Heuvels ln vlammen." 14 Jr. Zondag, dins dag en woensdag ..De verloren zoon" (East of Eden). Zondag- en maan- dagmldag 2.30 uur Laurel en Hardy „Niets dan pech". A.l. TENTOONSTELLINGEN Academie: Expositie Jos van Kessel en Steven Kwint Werkd. 10 uur vm. tot 5 uur nm. (t/m 24 februari) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Japanse grafiek- en schilderkunst. Werkd. 10 uur vm5 uur n.m zond. 15 uur nm (tot 1 maart) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Wow-ipltsJ. 12 houtsnijders uit Ama- namkal. Zuldwest-Nleuw-Gulnea met Iedere dag om 11 30 en 3 uur vertoning van de film .Matjemosh een Papoea houtsnijder" Zon- en feestdagen 3 u. (tot 1 maart 1964) Socletelt „Horus" (Rapenburg 127)t Aquarellen Mlep de Leeuwe. toneel- tekeningen Wllly Rleser Werkd. 4-6 en 8-10 uur nm. (tot 5 maart). Rijksmuseum van Oudheden. Ten toonstelling „Romeinse mozaïeken uit Tunesië" Werkd 10-5 uur; zond 1-5 uur nm (tot 15 maart) De Lakenhal: Dag 10-4 uur: sond. 1-4 uur Lakenhal: Tentoonstelling tekenin gen en pastels van J. H Kuiper Werk dagen 10 uur voorm. 4 uur namj zond. 1 4 uur nam (Tot 2 maart). Lakenhal: Tentoonstelling „De rea listische stroming ln België van de 19e eeuw tot heden" .Werkd 10 uur voorm. -4 uur nam. Zond. 1—4 uur. (Tot 9 maart). Legermuseum (Pestüulalaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-4 uur) Ryksmuseum voor Volkenkunde (Öteenstraat 1) Dag 10-17 uur; zon dags 13-17 uur Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie v d Werf park 1; tsn toonstelling geologie vaD Nederland Op werkdagen vaD 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest- dageo 2-4 uur RUksmuseum van Oudheden Dage lijks 10-6 uur zond 1-6 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen Dag 10-4 uur eond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Expositie werk van Karei Colnot en Maria van Resteren. Werkd. 10 uur v.m.5 uur nm.; bovendien woens dag 8—10 uur nm (t/m 6 maart). Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdlngh en Blanken. Hoge woerd 171, tel. 20502. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargeno men door apotheek Herdlngh en Blan ken. De Oegstgeester Apotheek. Wllhel- mlnapark 8. tel. 53274 ls 's zondags geopend van 12-13 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren FrtJUng, Joh. de Wlttstraat 49. tel. 51873; Meel. Thorbeckestraat 6. tel. 22522; Wydlcka. Witte Singel 17. tel. 30177; Jansen. Rljnsburgerweg 29b, tel. 53024 en Roodenburg Vermaat, Boshulzerlaan 8. tel. 26655. Te Oegsl geest de doktoren Van Walchren. tel. 52130 en Van der Vllet- De Vries. tel. 51321. BI' geen gehoor van o» halsart> of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3