A.B.C.-LEIDEN viert het gouden jubileum Erhard en De Gaulle op weinig punten eens Slachtveeprijzen basis van de rundveemarkt Leick inbrekersgilde is nog steeds actief Met receptie en Rob de Nijs Prijsverlaging niet te verwachten HALVE EEl IJ op de bres voor werknemersbelangen Bondskanselier waarschuivt generaal voor inflatie Werkgever legt huisarrest op Twee broers gewond bij eafé-geveebt Opgerfobt 1 maart 1860 Maandag 17 febreari 1064 Tweede blad no. £1189 Himalaja-films voor lyceïsten De stichting ..Ceno" Cultuur en Ontwikkeling van het Rembrandt- Lyceum organiseerde voor de leerlin gen een lezing met daarop aanslui tend vertoning van kleurenfilms met als onderwerp: „de Nederlandse Hi- malaja-expeditie 1962'' (leiders prof. dr. C. G. Egeler en dr. T. de Booyi. Een der deelnemende geologen, dr. H. J. Vrij huis hield de lezing, gaf toe lichting by de films, die de beklim ming van de 7031 meter hoge „Nil- giri" o.l.v. de beroemde Franse alpi nist Lionel Terray en de tocht naar het land der lachende Bothia's in Ti bet lieten zien. Hu beantwoordde aan het slot de vragen, die uit het jeug dige publiek kwamen. Vanwege het grote aantal aanmeldingen had de „Ceno" twee ..voorstellingen" georga niseerd. Vele docenten en ook de oud-rector dr. J. D. A Boks, woonden deze boeiende avond by. Tijdschrift voor sociale genealogie (Van onze correspondent in Parijs) Met gemengde gevoelens, waarbü voldoening en ongerustheid hand aan hand schenen te gaan, heeft zaterdagmiddag kanselier Ludwig Erhard aan het hoofd van zijn uitgebreide deputatie van vijf ministers en vele hoofd ambtenaren na zyn tweedaags verbiyf in Parijs weer afscheid van generaal lie Gaulle genomen. Voldoening om het feit dat het Frans-Duitse akkoord J tussen beide landen nu een klimaat van openhartigheid geschapen heeft I waardoor het wederzijds begrip alleen maar bevorderd kan worden. Maar ongerustheid ook omdat juist in het licht van die openhartigheid de kanse lier nu nog wat nauwkeuriger de afstand heeft kunnen meten waardoor de I resp. posities in de binnen- en de buitenlandse politiek van belde landen I worden gescheiden. In het kader van de viering van het gouden jubileum van de Leidse afdeling der Algemene Bedrijfsgroepen Centrale hadden zaterdagmiddag en -avond twee evenementen plaats, die onge twijfeld kunnen worden beschouwd als hoogtepunten van het jubileum. Aan de feestavond in de Stadsgehoorzaal ging zaterdagmiddag In de foyer van ..Den Burcht" een zeer druk bezochte receptie vooraf. Naast vele bloemstukken en schriftelijke gelukwensen werden op deze middag tal van cadeaus aangeboden. Veel belangstelling Onder de receptie gangers waren de heer B. Lie vaart, voorzitter van het ABC-hoofdbestuur, de ABC-district-s- bestuurder, de heer H. van der Haak, de voorzitter van de Alg. Ned. Me- taalbedryfsbond, de heer A. Verboom, de federatievoorzitter van de Leidse afdeling van de PvdA, de heer W. G. den Dubbelden, de voorzitter van de Leidse afdeling van „NIVON" en de Stichting „Het Centrum", de Heer H Z under man, de voorzitter van het NVV, afdeling Leiden, de heer P. de Kruis, de wethouders S. Menken en C. J. Piena, alsmede de afgevaardig den van vele zusterorganisaties en de besturen van ABC-afdelingen uit omliggende plaatsen. De heer De Kruis zette in het kort de historie van de Leidse ABC-afde- ling, die mede zo'n groot aandeel had in de verbetering van de sociale po sitie van de Leidse werknemers in de fabrieken, uiteen. Hy bracht in dit kader hulde aan de pioniers, die in 1914 de moed en het doorzettingsver mogen opbrachten om de vakbonds gedachte tot de werkgevers te laten doordringen en de basis te leggen voor de sociale verbeteringen, zoals die in 1964 uiteindeiyk tot stand konden komen. Tot slot richtte de heer De Kruis nog een persoonlijk dankwoord tot de heer A. Piket, thans districtsbestuurder in Utrecht, die een groot aantal jaren de func tie van afdelingssecretaris vervulde en aan de groei en bloei van de Leidse a fdeling heeft mee gewerkt. De heer Lievaart, voorzitter van het hoofdbestuur, wees op de be langrijke rol, die de Leidse afdeling in de strijd tegen willekeur en on recht heeft gevoerd. Hoewel in de achterliggende halve eeuw op sociaal Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.. tot f40.- of het allerbeste van f200.- en- f400 Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 207 heeft het. Eterna Certina - Prisma Jung hans -Ewe - Anker. Eerlijk voor god Wereldstudente ngebedsdag in Leidén Ter gelegenheid van de Wereld- •tudentengebedsdag waren in het afgelopen weekeinde vele leden van de N.C.S.V., V.C.SB. en P.G G. naar Leiden gekomen ter bywoning van de leder Jaar rond deze dag georga niseerde federatiedagen. Naar aan leiding van het sterk in de belang stelling staande boek van de bisschop van Woolwich, J. A. T. Robinson, •Honest to God" (Eeriyk voor God), •tonden deze dagen in het thema „Waarachtig geloven". Zaterdagmiddag kwam men byeen In de Stadsgehoorzaal. Prof. dr. J. 8perna Weiland hield deze middag een inleiding waarin hy Inging op enkele uitspraken van bisschop Robinson om daarop zyn visie te geven. Dit geschiedde daarna ook tijdens een forum, waarin prof. dr. H. Berkhof, prof. dr. W. H Nagel en ir. J. van Lokhorst zitting hadden In de avonduren was „de kost" heel wat lichter en amuseerde men zich met een goed en vooral afwisselend cabaret. Gisterochtend vond men elkaar in de Pieterskerk terug, waarin de Leidse studentenpredikant, ds. A. J Eekhof en ds. Bieringa voorgingen. De federatiedagen werden 's middags besloten met het optreden van de acteur Johan Schmitz. gebied voor de werknemers veel werd bereikt, was er aldus de voorzitter, nog heel wat te doen. De rol van de vakorganisaties was nog lang niet uitgespeeld. Zyn felicitaties gingen vergezeld van een jubileumgeschenk onder couvert. Namens het college van B en W. sprak wethouder Menken zyn waar dering uit over de plaats, die de Letd6e ABC-afdeling ln de Sleutel stad is gaan innemen. Hy eindigde met de wens. dat het de jubilerende afdeling gegeven mag zyn om nog veel en succesvol werk tot stand te brengen. De heer Van der Haak vertolkte de gevoelens, die het districtsbestuur voor de afdeling Leiden koestert, te meer daar deze door de wijze waar op zy steeds voor de belangen van de leden op de bres staat, tot de „betere afdelingen" is gaan behoren. De heer G. van der Burg, voorzit ter van de jubileumcommissie, com plimenteerde vervolgens namens alle leden het bestuur met het gouden af- delingsjubileum en bood hierbjj als geschenk een nieuwe vloerbedekking voor het afdelingskantoor aan. Als afdelingsvoorzitter van het NW en tolk van de zeventien hierby aangesloten Leidse onderorganisaties, maakte de heer De Kruis hierna nog gewag van de succesvolle wijze waar op ae achtereenvolgende besturen van de Leidse ABC-afdeling de be langen van de aangesloten leden be hartigt. Desondanks liggen er ook volgens hem in de nabije toekomst nog tal van belangrijke taken voor het huidige bestuur te wachten. Hiertoe rekende hy primair het stre ven naar meer medezeggenschap van de werknemers in de grote be drijven. Na er nog op te hebben gewezen, dat de werknemers zich terdege op hun taak inzake een bepaalde me dezeggenschap moeten voorbereiden en zich in de structuur van het be- dryf dienen in te leven, bood ook hy als jubileumgeschenk een bedrag on der couvert aan. Sprekende namens de Leidse afde ling der PvdA schetste de heer Den Dubbelden de vele verbeteringen, die mede door de Jubilerende ABC-afde ling in de rechtspositie van de werk nemers tot stand konden worden ge bracht. Er is zei hy, weinig fantasie voor nodig om te veronderstellen, dat in deze positie weinig of geen veran dering zou zyn gekomen, als er des tijds geen vakorganisaties waren op gericht. Met nadruk wees hy er nog op, dat de vakorganisaties ook op cultureel gebied veel voor de leden tot stand hadden gebracht. Namens de PvdA bood hy een „gevulde enve loppe" aan. Nadat de heer Verboom de geluk wensen van de Alg. Ned. M e taal be drijf.sbond had overgebracht, werd het bestuur van de gouden afde ling nog toegesproken door de heer Zunderman. die er op wees welke grote rol ook de ABC op het gebied van de culturele ontwikkeling heeft gespeeld. De rij van sprekers werd gesloten door wethouder Piena, die een felicitatietoespraakje enige oude vakbondsherinneringen op haalde. De afdelingsvoorzitter de heer A. Gordyn dankte met enkele welgekozen woorden voor de belang stelling en de jubileumgeschenken. Geslaagd feest In de Stadsgehoorzaal werd 's avonds het gouden feest uitbundig gevierd. Het hoofdbestuurslid, de heer H. Penninkhof. sprak een korte feestrede uit. waarin hy om. de Leidse vakbondspioniers hulde bracht voor de moed en volharding, die een halve eeuw geleden nodig waren om de vakbondsgedachte weer klank te doen vinden. Hy bracht tot slot de Inmiddels op het podium uit- Namens het hoofdbestuur biedt de heer B. Lievaart (links) het bestuur van de jubilerende afdeling zijn felicitaties aan. (Foto LD. Holvast) genodigde heren J. H. IJzerman, J. Bavelaar. J. Schyver, P. J. Galjaard, H. Boeff, J. W. Meurs en T. v. d. Blom de heer P. de Mey was ver hinderd hulde voor het feit, dat zy 40 jaar lid van de jubilerende af deling waren en de heer P. J. Geer- ling voor het feit, dat hy zyn zilve ren lidmaatschap mocht herdenken. Namens het NVV overhandigde hy eerstgenoemde het gouden NVV-in signe en de heer Geerling het erete ken in zilver. Voorts kregen eerstge- noemden nog de toezegging, dat zy op kosten van het NVV een week va kantie in één van de NW-vakantie huizen mogen doorbrengen. De heer Gordyn liet de dames met een doos bonbons in de hulde delen. Hierna werd een zeer gevarieerd feestprogramma afgewerkt, gepresen teerd door de humorist-conferencier Frans Vroiyk. Tot het welslagen er van werkten mee Herman Teunissen met zyn elektrische orgel, het accor deon-ensemble „The Fratelli's", Alice Williams met haar goochelshow, The Fouryo's met hun „tophits", de cas- cadeurs „The Movers", „The Dado- ry's" met hun trampoline-nummer en Rob de Nys met de muzikale show. die de muren van de feestzaal lieten daveren. Na afloop volgde nog een geani meerd bal onder leiding van de heer J. Alphenaar met dansmuziek van de „Perdido's". In samenwerking met de afdeling Leiden en omstreken van de Neder- Onder die omstandigheden is dan Ten aanzien van alle andere voor- landse Genealogische Vereniging Is iook gebleken dat de gemeenschappe- stellen die Frankryk of West-Duits- onder de titel .Rynland" een nieuw hJke objecten die kunnen worden land op tafel heeft gebracht, is het tijdschrift voor sociale genealogie en aangepakt, betrekkeiyk gering in echter niet mogeiyk geweest zelfs op streekgeschiedenis voor Lelden en aantal en van draagwydte zyn. Mi omgeving verschenen. In haar „Ten litaire manoeuvres zullen in de toe- werken Professor Erhard heeft geleide" merkt de redactie commissie komst op gemeenschappelyke exer- nogmaals zyn overtuiging uitgespro- om op dat dit nieuwe periodiek zich i citie-terreinen in Frankryk worden ken. dat in Europa weer eens iets altyd nog econoom voelt, heeft de generaal die van zyn kant de eco nomie gaarne met de Intendance pleegt te vergelyken. die het leger dus altyd moet volgen, enige onrust barende symptomen voor wassende inflatie in Frankryk onder het oog gebracht. Inflatie die volgens hem wordt veroorzaakt doordat de gene raal met een eigen atoomzwaard, de hulp aan Afrika en de expansie in de richting van Zuid-Amerika en het Verre Oosten veel teveel hooi op zijn vork dreigt te nemen. Dat de Westdultse kanselier zich deze kritische opmerkingen die dus zelfs de binnenlandse politiek van Frankryk raakten, heeft durven ver oorloven. kan inderdaad wel als be- wys gelden voor de vertrouwelyk- heid waardoor de persooniyke be trekkingen tussen beide staatslieden nu worden gekenmerkt. Gezien ech ter het eigengereide karakter van de Franse president die zich aan des kundige adviezen of opinies gewoon- ïyk niet veel gelegen laat liggen. Pftpler gezameniyke plannen uit te mag men nauwelijks hopen dat zelfs fi Erhards waarschuwingen zullen by- dragen tot een wijziging in de koers, gehouden. Een Frans-Duitse com- aan de politieke eenwording zou missie zal voorts de problemen be- moeten worden gedaan. Een opvat- studeren die zich voordoen in het ting die generaal De Gaulle met hem raam van de Euromarkt om later de kon delen. Zodra beide staatslieden eventuele oplossingen ook aan de echter wat dieper op de materie in- vier andere partners voor te kunnen gingen om concretere stappen te leggen. En een derde project waar- kunnen overwegen, bleek al gauw mee de Duitsers akkoord willen gaan. dat hun inzichten en bedoelingen omdat, zoals kanselier Erhard met nog altyd lynrecht tegen elkander enige nadruk heeft opgemerkt, de indruisten. Een politiek offensief in ■PIPHI VHVVHAmerikanen er geen bezwaar tegen de richting van een sterkere Euro- geval is. In de toekomst zullen dan I zien, betreft tenslotte de hulpverle- pese eenheid kon onder die condities ook in deze uitgave zowel genealo- n ng aan <of: economische Infiltratie dan ook niet worden gelanceerd, gische als meer sociologisch georiën- j in) Latyns-Amerika. teerde bijdragen worden opgenomen, terwijl daarnaast ook aandacht zal worden geschonken dit geschiedt ook speciaal wil verdiepen in het maatschappelijk aspect der familiebe trekkingen. De interpretatie van be roeps- of funotieaanduidingen zyn daarby centrale onderwerpen i.v.m. een beoordeling van stijging en da ling op de maatschappelijke ladder. Een dei^eiyke sociaal genealogische benadering van een bepaald onder werp wil dan ook verder zoeken dan dit by de traditionele genealogie het reeds in dit eerste nummer aan de beschrijving en het gebruik van ar chivalia. Byzonder interessant is ln dit nummer het van de hand van de heer A. G. van der Steur opgenomen genealogisch en historisch onderzoek van Warmond. Zeer gedocumenteerd is ook het artikel van de heer C. W. Delfcrrterie over het maken van een kwartierstaat van Johanna van Bee- men, geboren van Biemen dat zelfs nog een vervolg moet krijgen. Dat een positie verandering in het maat schappelijk bestel kan plaats vinden onder invloed van tal van factoren belicht de heer H. A. C. W. van wyk in zijn artikel sociale mobiliteit. EXPOSITIE IN SOCIËTEIT HORUS Donderdagavond te acht uur wordt ln Sociëteit Horus. Rapenburg 127, een expositie geopend van aquarel len van Miep de Leeuwe en toneel tekeningen van Willy Rieser. De tentoonstelling staat onder auspiciën van Melei Mol. Geraakt door autoportier J. van Eibergen voorzitter C.N.V. Een 75-jarige Leidenaar is zater dagmiddag omstreeks kwart voor één op de Lange Mare geraakt door het portier van een geparkeerde bestel auto, dat plotseling werd opengesla gen. De bejaarde man viel en kreeg I vergadering, een scheur in de schedel. De EHD j In diezelfde byeenkomst zal de bracht hem naar het Academisch heer C. J. van Mastrigt als voorzitter Ziekenhuis. 'van het CNV aftreden. De algemene vergadering van het Chrlstelyk Nationaal Vakverbond heeft vandaag ln Utrecht de heer J. van Eibergen gekozen tot voorzitter van het verbond. Deze verkiezing ge schiedde by enkele kandidaatstelling van de verbondsraad. De heer Van Eibergen treedt op 23 maart af als voorzitter van de Nederlandse Christeiyke Bond van Werknemers ln de hout- en bouwny- verheid. Op 24 maart aanvaardt hU zijn functie by het CNV in een spe ciaal daarvoor te beleggen algemene I Uit gesprekken met Franse en i Westdultse delegatieleden kregen wy intussen wel de indruk, dat prof Er- I hard in de loop van zyn gedachten- 1 wisselingen onder vier ogen met ge- j neraal De Gaulle aanzieniyk aan zelfverzekerdheid had gewonnen Niet dat de soevereine verhevenheid waarmee De Gaulle de politieke ver houdingen in de wereld pleegt te be schouwen, geen indruk meer op Er- I hard zou maken, die evenmin onge voelig is geworden voor de diverse attenties die het Franse staatshoofd hem bewees (zo heeft de Franse pre sident zaterdag op de Westdultse am- bassade aan een lunch aangezeten, een gebaar dat het protocol eigeniyk alleen Jegens staatshoofden toe staat). Prof. Erhard heeft geduren de zyn gesprekken met de generaal echter ook diens beperkingen weten vast te stellen en met name gecon stateerd hoe gebrekkig geschoeid de Franse staatsman het terrein van de economie betrad. I Op dat gebied heeft de Duitse kanselier, schUnt het, niet ge- schroomd zyn superioriteit te de- monstreren door zUn Franse ge- i sprekspartner een klein college in politieke economie te geven. Met na druk heeft hU gewaarschuwd tegen de gevaren die niet alleen Frankryk maar indirect heel Europa bedrei gen indien de Franse president by zyn binnen- en buitenlandse projec ten de economische draagkracht van zyn land zou overschatten. Aan de hand van het Duitse Wlrt- schaftswunder dat hy voor een groot deel op zyn persooniyke rekening mocht schrijven, heeft de professor uiteen gezet hoe de Westdultse Mark in vyftlen Jaar steeds krachtiger en harder is geworden, doordat hy de nationale tering steeds naar de ne ring had weten te zetten. De kanse lier die zich ln de eerste plaats toch die De Gaulle voor Frankryk heeft uitgezet, een koers die nu niettemin ook West-Duitsland weerhoudt zich ver met de Fransen in zee te bege ven. (Van een deskundige medewerker) De rundveemarkt bevindt zich thans weer in een periode van krappe aan voeren. Dit is wel niet zo duidelijk meer merkbaar ais vroeger, want tegen woordig is bijvoorbeeld de spreiding in het aanbod van slachtvee veel meer aan de behoeften aangepast. Maar toch is ook nu nog. naarmate de staltijd vordert, de voorraad vee gaandeweg kleiner en dit is dan ook zichtbaar in de aanvoeren van slachtvee op de markten. En voor het gebruiksvee geldt, dat er om deze tyd van 't jaar wel een opgang is in het aantal kalverge- boorten, zodat op de markten van het aanbod vers afgekalfde koeien de neiging heeft toe te nemen, maar anderzyds is de drang om dit vee te ver kopen lang niet algemeen. Het zyn hoofdzakeiyk de fokbedrijven. die hierop dus specifiek zijn ingesteld, welke dit vee aan de markten toevoeren. De melkveevouder heeft Immers geen behoefte om zyn produktiematcrtaal te verkopen! (Van onze Ad am se correspondent) Twee employe's van de woningln- I peil zullen (kunnen) terugkeren. En richting NV Toby in Wormerveer. I dat kan de weiders moed geven, ter- j die per 1 april a s. ontslag hebben wyi het anderzyds ook zal bydragen j gevraagd, zijn door hun werkgever tot vaste prijzen op de gehele rund- naar huis gezonden met de verplich- I vleesmarkt ln de toekomst. De hoge prijzen voor het kalf- en melkvee (tot f 1.400 A f 1.500) be- wyzen ook wel, dat het aanbod klei ner is dan de vraag. Toch is daar mede de zaak niet volledig ver klaard. Dan zyn er nog wel andere factoren aan te wijzen, zoals bUvoor- beeld het prUsniveau op de slacht- veemarkt. Dat ligt Immers thans veel hoger dan een Jaar geleden «globaal f3.f 4 - i.p.v. f 2.- f 3.- per kg. gesl. gew.) en ook nog wel boven het peil van vorige Jaren. De slacht- veemarkt is ln feite toch de gang maker van de gehele rundveemarkt, doordat ln een hausse alles uit de melkveestapel dat voor de m eikpro- duktie niet- voldoende rendabel is. voor de slacht wordt aangetrokken. Dit betekent dan. dat dus voor het mindere soort melkvee als slachtvee goede pryzen worden betaald en uiteraard heeft dit een doorwerking in de pryzen voor het goede en beste melkvee. En dit laatste ook al door dat de selecterende werking, die de slachtveemarkt op de melkveestapel heeft, tevens het effect heeft van *n verkrapplng van de omvang van het m e) kveebestand Er is nóe een effect van de hoocte van de slachtveeprijzen op de neven- afdelingen van de rundveemarkt. Dit betreft dan de prijsvorming voor het zogenaamde magere vee Dat zijn de afeemolken koeien en verder het guste (niet drachtig geworden) oude re en Jongvee. Dit „magere" vee voor zover het door de veehouder niet meer gewenst wordt om in de melkveestapel gehouden te worden (met name dus de afgemolken koeien die Immers wel weer geschikt kun nen zyn om bevrucht te worden) komt beschikbaar voor de vleespro- duktie. Het komt ln de wintertyd op stal via een kernvoedertng tot slachtrypheid en straks in het voor jaar wordt het gekocht voor de wel- dery. Het ls wel duideiyk, dat het slachtveepriJspeil in sterke mate de hoogte van de pryzen voor mager vee bepaalt. Het is dan ook begrypelUk dat deze pryzen momenteel relatief hoog zyn. Een vergeiyking met de situatie vorig jaar leidt voor de ko mende weidetijd reeds thans tot de verwachting, dat er minder geld aan de beesten zal worden beweid dan toen. In het voorjaar van 1963 waren de magere koeien namelijk relatief goedkoop en nu zyn ze duur. Da*rbU komt echter thans een geheel tJmiw element in het geding en dat is de EEG-rundvleesverordening, die oer 1 Juli a s. in werkine zal (kunnen) treden. Gezien het feit. dat de richt- priizen door de Brusselse commissie vrij hoog ziln vastgesteld zulks ter noodzskeliike aanmoediging van de rundvleesoroduktie in de zes landen en ook tot het verkrilven van een be ter evenw'cht tmsen melkkostnrils en rundvleeskostnrils. mag men ver wachten dat de slachtveeoriizen in de toekomst niet meer op een laag BU een vechtparty ln een café aan de Van der Werfstraat zyn gister middag omstreeks twee uur twee broers gewond geraakt. De broers, resp. 23 en 20 jaar, had den tn het café enkele consumpties gebruikt. By het afrekenen ontstond ruzie over de betaling met de café houder. By het gevecht dat hierop volgde, sneuvelden twee ruiten en enkele drinkglazen. De broers liepen verwondingen op aan het hoofd en de materiele schade bedroeg onge veer driehonderd gulden. Een van de broers kreeg oen proces-verbaal we gens het aanrichten van vernielin gen. ting, zolang er nog van dienstver band sprake is, binnenshuis te biy- ven. De woninginrichting zegt. deze maatregel te hebben genomen, om dat er voor de beide mannen geen werk zou zyn. De employé's dienen echter zonodig weer op het werk te verse hynen. Het betreft hier de heren H. T. te Kleuver en B. M. A. van Midden, beiden wonende in Krommenie. Zy zyn resp. als verkoop-adviseur en aquisiteur by de NV Toby in dienst. De belde mannen namen eind Januari ontslag met de bedoeling in Zaandam een winkel voor woningin richting te beginnen. Volgens de ar beidsovereenkomst gaat dit ontslag per 1 april ln. De heren Te Kleuver en Van Mid den zyn per 1 februari door hun werkgever naar huis gestuurd. Zy hebben de stellige Indruk, dat de merkwaardige verplichting om gedu rende de werktyden binnenshuis te biyven ls opgelegd om te voorkomen, dat zy tydens de opzegtermyn hun eigen zaak zullen voorbereiden. Het Leidse Inbrekersgilde is in het afgelopen weekeinde weer actief ge weest. In de nacht van vrjjdag op zater dag werd ingebroken in een schoen winkel aan het Bevrydingspiein. De daders verschaften zich toegang tot de winkel via de achterzyde, waarna zy een binnendeur forcoerden. De buit bestond uit dertig gulden kassa- geld en twaalf paar schoenen. De Inbrekers hebben ook een be zoek gebracht aan een groenten- en fruitbedrijf aan hetzelfde plein, zy forceerden de buitendeur en braken de kassa open. Er werd ln deze win kel niets verml6t. In dezelfde nacht werd een ruit vernield van het Lammenschanssta- tion. doordat onbekenden vermoede lijk met een schroevedraa.er de stopverf ln het raamkozyn hadden losgepeuterd. Het betrof ook hier "n inbraakpoging. Een soortgeiyke ver nieling werd dezelfde nacht aange richt in een consultatiebureau aan de Rynsburgerweg. dat de laatste Ujd reeds enkele malen het doelwit van inbrekers is geweest. Ook hier is de Inbraakpoging ken^eiyk mislukt. Gisteren werd Ingebroken ln een huis aan de Zaanstraat, waarvan de bewoners afwezig waren. De daders namen een bedrag van byna vier honderd gulden mee. Een Amerikaanse tekenaar heeft de portretfoto's van vijf bekende politici voorzien van een haardos in de stijl van de "Beat les". de Engelse tiener-idolen, die de laatste tijd een grote op gang maken. Ziehier het verbijs terende resultaat. Er is werkelijk wel enige verklaring bij nodig: van boven naar beneden presi dent Johnson, premier Chroesjt- sjow. premier Home. president De Gaulle en bondskanselier Er hard.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3