„GAAN wij of gaan wij naar Tokio, nu NIET?" K Kangoeroes 2 klasse sterker dan SVL 2 Scliolte en Wijnen nog zonder puntverlies FC moet HBS zeker %as kunnen blijven Twijfel Jk heb genoeg van het politieke spel" Kangoeroes haalt weer zege binnen Volleybulcoach HENK BLOK: yslov en Tal ar Nederland GOLDA MEIR naar ons land N.T.S. KOOPT VLIEGTUIG L.F.C.- H.B.S. Ongerustheid in Zweden over handeloosheid Voortdurende gevechten in n.o.-Afrika pgericht 1 maart 1860 Zaterdag 15 februari 1964 Vijfde blad no. 31188 ^Hoe komt mijn club uit? |FC De Hoed. Kanbier. H. Sira, Zeeuw, L. de Jong, v. d. Heyden, •rken A. Heymans D. Sira P. g. Krijgsman. lenburg Keereweer, De B. de Jonge, Van Rooyen, i Kooperen Van Weerlee. Olivier, Klerk. Ouwerkerk, Den Os E. de 'S Vermeer, Blankemeijer, v. ay. Ravensbergen. Lardé. Witte- Veefkind. Zuma, Teske, v. d. jrp, Koren. Wdunum Kerkvliet, Van As, k Meygaarden De Roo. Bavelaar, feman, Pet Leget Bekkering, Col- pe Cler. IC Wurzer, v. Zegveld. Landes- tn, v. d. Waals. W. Spiering, Vo- zang. Bekkering, G. Spiering, ;ens Staal Raaphorst. bWS Binnendijk, Bey, Siera, her. Prins, Abspoel, Kuipers. Wes- IJNF11' ■Hoek' J- v- Born- sloos- IJDCOS I G. Dubbeldeman, P. sker. A. Vink, H. Stuifzand, J. v. ?an (wijk, F. Jansen. J. v. Marwijk, thekiank, A. v. Dinten, M. v. d. Broek, fubbeldeman. SCHAKEN |e oud-wereldkampioen Michail ,en Vassily Smyslov zullen beiden •foonpmen in het interzone schaak- -pooi, dat hoogstwaarschijnlijk mei tot 25 juni a.s. in Amster- HHQwordt gehouden. Jide Russische schakers hebben JEEflfniet via de normale weg (de [toernooien) gekwalificeerd, maar speciaal uitgenodigd door de kische Schaakbond op grond van f\Ë prestaties in het verleden. In het interzone-toernooi komen 24 Bcers uit. De nummers 1 t 'm 6 Jsen zich voor het kandidaten- -23.( I00i waarvoor twee grootmees- i peilreecls rechten kunnen laten gel- j ex - wereldkampioen Michail rinnik en Paul Keres. de nummer f (achter Petrosjan, die later de Bdtitel veroverde) van Curacao, schrüt, kandidatentoernooi zal worden oneejjst in de vorm van tweekampen, aantal deelnemers aan het in- letoernooi is reeds bekend. Uit •schillende zonetoernooien kwa den zich: I: Enschede: Gligoric (J.-Sl.), fW.-Dld.) en Lengyel (Hong.). HallePortisch (Hong.), Larsen i.) en Ivkov (J.-Sl.) of Robatsch (nrijk). Kecskemet: Tringov (Buig.), ik (Hong.) en Pachman (Tsj. I: Rusland: Tal, Smyslov plus iflrip orhflVprs IVer. StatenFisher. Bisguier en f: Canada: Yanofsky. C: Midden-Amerika: een schaker (niet bekend). pi: Zuid-Amerika: Rossetto F), Foguelman (Arg.) en de win- f van de driekamp tussen Schwe- (Arg.). Quonones <Peru) en kyde (Braz.). 1: West-Azië: een schaker (nog I pen bekend». Oost-Azië: Berger (Australië). )e Franqaises Marielle en Chris- Goitschel, die bij de Olympische «rspelen beiden een gouden en Zilveren medaille veroverden, •n in de reuzeslalom voor dames eerste onderdeel van de 29e Arl- •Kandahar rennen, een neder- geleden tegen de Oostenrijkse b Zimmermann. „De jongens en ik rekenen er op dat wij naar Tokio zullen gaan Dat zegt de Hagenaar Henk Blok, de coach-trainer van de Nederlandse volleybalploeg. „Het zou voor hen en voor mij een grote teleurstelling zijn wan neer het NOC daar niet toe be sluit. Dan zou dus alle strijd om ons voor de Olympische Spelen te plaatsen voor niets zijn ge weest. Henk Blok laat even zijn blik gaan over Meer en Bosch, waarop hij uit de werkkamer van zijn flat aan de Narcislaan een fraai uitzicht heeft „Geloof me, de wedstrijd tegen de Italianen zit ons, wanneer we er maar even over praten, zó weer in de benen. Ik heb niet anders dan de grootste waardering voor de maniei waarop onze ploeg zich overeind heeft gehouden in de beslissende set. na de fouten die er in ons nadeel zijn gemaakt. Je zit als coach langs de lijn om met time-outs en wissels in te grijpen, maar de spelers moe ten het doen. Het zou na alle moeite, spanning en nervositeit een geweldige klap zijn als het Neder- landsch Olympisch Comité ons voor Tokio zou uitsluiten." Onzekerheid Het is duidelijk dat de onzekerheid knaagt aan Henk Blok en aan de spelers. „Zo langzamerhand komt de twijfel bij ons boven." zegt hij. „Bij mij op de Academie van Lich. Oefe ning zijn enige jongens, van wie ook nog niet vaststaat dat zij naar Tokio gaan, maar die zijn toch al ingeënd. Bij ons en met ons is nog niets ge beurd. Als het nu maar niet zo is dat het NOC het al dan niet afvaar digen van de volleybalploeg laat af hangen van de prolongatie van de Westeuropese titel. Dat moet in april gebeuren". Het lijkt dat Blok een ongunstig resultaat van de Oranjeploeg voor ziet zo'n bezorgd gezicht zet hij bij zijn laatste woorden. „Kijk, als wü de plaats, waarvan we nu aannemen dat we hem hebben verdiend tegen Italië, bij de West europese kampioenschappen weer moeten verdienen, dan, ja dan, staan we psychologisch in een moeilijke positie. De Italianen en Fransen, die we dan opnieuw zullen ontmoeten, kunnen vrijuit spelen, hebben niets te verliezen. Voor ons staat er dan (te) veel op het spel." Als het NOC gunstig beslist, gaat dan de ploeg, zoals die tegen de Italianen uitkwam, naar Tokio? „Een vervelende vraag. Moreel hebben de jongens, die tegen Italië de zege bevochten, een zeker recht om te gaan. Maar het mag nu een maal niet zo zijn dat een speler, die een teruggang in vorm vertoont, op grond van zijn spelen tegen Italië de reis naar Tokio zou wegnemen voor iemand, die bijv. bij het 15de dis- trictstoernooi (met de beste spelers van ons land) een grote vorm zou demonstreren. Nu zal het zo'n vaart vermoedelijk niet lopen. De spelers, die tegen Italië uitkwamen, zijn echt wel de beste over wie wij kunnen beschik ken. Bovendien zijn zij op elkaar ingespeeld. Dat telt bij een team sport altijd heel erg mee". Geen kans Maakt Nederland een kansje op brons, èls wij gaan? „Neen, er zijn al vijf landen te noemen, die absoluut sterker zijn dan wij: Rusland. Tsjecho-Slowakije. Roemenië, Japan. Hongarije". Moet de uitzending van de Nederlandse ploeg dan worden be schouwd als een kwestie van erva- j ring opdoen? Henk Blok is weer niet blij met deze vraag. „Ach, nee, ervaring heb ben we in voldoende mate. De Oost- europese landen, daar kunnen wy ons wat trainingsmogelijkheden be treft toch nooit mee meten. Moet je eens nagaan: vijf, zes maanden voor een belangrijk toer nooi komen de beste spelers en speelsters in een trainingskamp bij een. Elke dag opnieuw: volleybal en nog eens volleybal. Onze jongeren zouden ook tot grotere hoogte rijzen als we die mogelijkheden bezaten. Ervaring is dus niet het punt waai- om het gaat wel veel meer tijd om te trainen. Zolang wij met oefenen een achterstand hebben zullen wij elke gedachte aan verder „doorsto ten" moeten opgeven". Bloks zoontje komt de werkkamei instuiven en springt pardoes in zijn vaders armen om welterusten ge wenst te worden. Henk Blok (rechts) geeft aan wijzingen in de beslissende set tegen de Italianen. De vader Henk Blok kijkt trots, de coach-trainer zegt zuinig „Misschien wordt het nog wel eens wat'Als zoonlief met een wat verwijtend e blik in onze richting het knuffel- werk is hem kennelijk tegengevallen en hij ziet ons daarvoor als de oor zaak de deur is uitgedribbeld. vervolgt Henk Blok. „Voor ons is het deelnemen aan de Ol. Splen de groot ste eer. Er doen in de eindronde in Tokio maar 10 landen mee en daar zouden wij dan bij horen. Dat is toch niet slecht zou ik zeggen. De Ameri kanen, die kunnen wij misschien kloppen. Als het heel goed gaat, halen we een zevende, achtste plaats." Zevende De Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken, mevrouw Golda Meir, zal van 25 februari tot 2 maart een bezoek aan Nederland brengen. Na 28 februari draagt het bezoek een particulier karakter. Een woordvoerder van het minis terie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft meegedeeld dat de Isra ëlische minister op 26 februari in het ministerie van Buitenlandse Za ken besprekingen zal voeren met haar Nederlandse ambtgenoot, mr. J. M. A. H. Luns. Eerder deze maand heeft zij reeds Parijs en Rome bezocht voor bespre kingen over de betrekkingen tussen Israël en de Europese Economische Gemeenschap en de toestand in het Midden-Oosten. In Culemborg Hoofdagent geschorst Een Culemborgse hoofdagent van gemeentepolitie is door de waarne mend korpschef, hoofdinspecteur B. D. Kalma, voorlopig buiten functie gesteld. Dit is gebeurd in verband met een hangend onderzoek naar onlangs gepleegde onregelmatighe den met een dienstpistool. Thans wordt onderzocht of de zoon van de betrokken hoofdagent, samen met andere schoolkinderen, betrokken 1a geweest by het schieten met dit dienstpistool. Deze zaak heeft nleta uitstaande met de zogenaamde „po- litie-affaire" in Culemborg, zo ver nemen wy Even bladert hij in wat paperas sen op zijn schrijftafel. „Ja", zegt hy dan, „een zevende, achtste plaats, dat zit er wel in, maar dan moeten we op onze top spelen. Daarnet zei ik dat wanneer wy dezelfde trai- ningsmogeiykheden zouden heb ben als de Oost-Europeanen, de Chinezen en de Japanners, dat wij dan verder konden doorstoten. Ik zal een voorbeeld geven. Enige tijd ge leden was ik in Kiel bij zaalhandbal. wedstryden. Daar speelde een Roe meens jeugdteam. Jongens van 15— 17 jaar. Verbluffend goed. De andere ploegen kregen geen schyn van kans. Na afloop ben ik naar de trainer van die Roemeentjes toegegaan en heb gevraagd hoe het kwam dat hy zo'n schare jonge spelers byeen kon brengen. Hij zei toen, dat de spelertjes in Roemenië al op de lagere scholen worden gerecruteerd en dat zij dan naar een jeugdsportschool worden gezonden. Daar krijgen zy net als op de gewone scholen het gewone on derwijs maar ze krijgen ook een speciale sportopleidlng van de beste coaches en dan zijn ze doorkneed We moeten dan eigenlijk pas begin nen". „Hoe is het nu met de training voor Tokio?" Henk Blok ldjkt weer heel zuinig „We gaan deze week weer aan de gang, 1 x per week, 3 uur, hier in de Academie. Maar dat is een gewene centrale training, dus niet speciaal voor Tokio. Dat gaan wy doen als we wat horen van het NOC Hopen- ïyk wachten ze daar niet te lang mee". Mr. F. BONTE. Volleybal in de afdeling Leiden IOC-kanselier Mayer: De Zwitser Otto Mayerdie don derdag na achttien jaar kanselier van het IOC te zijn geiveest, be kend maakte dat hij eind sep tember zijn functie zal neerleg gen, heeft zijn besluit gisteren in Lausanne nader toegelicht. „Ik ben het politieke spel, dat de laatste jaren in de internatio- nale sport wordt gespeeld moe. Je wordt er ziek van elke dag ge confronteerd te worden met twee China's, twee Korea's en twee Duitslanden. Hoe kan men een echte sportman vragen besluiten te nemen in zaken, die niets met sport te maken hebben doch lou ter politiek bedoeld zijn". Op een vraag of de kwestie Zuid-Afrika iets met zijn aftreden te maken hadantwoordde Mayer: „Of Zuid-Afrika wel of niet aan de Spelen van Tokio mee mag doen. heeft geen rol gespeeld, maar het zijn zaken als deze die de functie van kanselier ondraaglijk maken. Persoonlijk ben ik van mening dat het IOC Zuid-Afrika meer dan correct heeft behandeld. Wij hebben hen genoeg tijd gegeven om hun standpunt te wijzigen en als zij dat weigeren moeten zij daarvan de consequenties dra gen. Zuid-Afrika heeft de Olym pische regels ..verkracht" met zijn apartheidspolitiek" Otto Mayer gaf ook nog zijn mening over het amateurisme: „De amateur van nu is een geheel ander mens dan de amateuristi sche atleet van enkele jaren ge leden. Het wordt tijd dat de Olympische regels en de Olympi sche beweging worden aangepast aan de moderne tijd. Het ama teurisme is in de 18 jaar dat ik kanselier ben geweest, ingrij pend veranderd. Daarom moet het begrip „amateur" nu opnieuw duidelijk omschreven worden". Pellenaars breidt ploeg verder uit Kees Pellenaars heeft twee nieuwe renners aangetrokken om in juni deel uit te maken van de Tour de France-ploeg, die onder zyn leiding zal staan. Het zyn Jacques van der Klundert (Hoogerheidei en Cees van Espen (Arnhem». Hiermee is het aantal renners, dat Pellenaars thans onder contract heeft, op 7 gebracht, i Op 29 april zal hy met enkele renners starten in de omloop van het volk in België en op 1 maart in j de wedstrijd Kuurne-Brussel-Kuur- 1 ne. Pellenaars wil met 10 renners deelnemen aan de Ronde van België, die van 13 t(t 16 april wordt gereden. Inmiddels heeft de nieuwe ren- nersstal een definitieve naam gevon den in „groep sportief televisier". De firma's Locomotief en Vredestein zul len het materiaal leveren. In de eerste klasse van de Afdeling Leiden NeVoBo bleef de situatie aan de kop ongewijzigd doordat zowel LUSV als Kangoeroes 2 hun wed strijd tot winst voerden. LUSV ver sloeg het zich goed werende LD en Kangoeroes bleek na een verloren eerste set klassen sterker dan SVL 2, hetgeen de setstanden ook wel uit wijzen: 13-15, 15-0 15-4, 15-5. KVC 2 won met miniem verschil van een hard en goed van zich af slaand Donar: 7-15, 15-11, 15-13, 15-13. Castellum is er uit. De Alphe- naren werden kansloos verslagen door SVL 3. PSVA kreeg zyn zoveel ste nederlaag en zal wel op de on derste plaats blyven staan. Uitslagen KVC 2Donar 3-1, SVL 3—Castellum 3-0, LD—LUSV 1-3, PSVA—VVS 2 0-3, Kangoeroes 2 —SVL 2 3-1. De kampioenspretendenten by de dames hebben met forse overwinnin gen van zich doen spreken. Argos zette SVL 2 in een minimum van tyd aan de kant: 4-15, 2-15 en KVC re kende met deze merkwaardige score met Teylingen af: 15-0, 15-11, 15-0. Nieuw Brunhilde boekte een keurige zege op LUSV. maar staat te veel achter om nog een kans te maken. Oranje Groen is hard op weg het vege lijf te redden en versloeg nu KVC 2. UitslagenLUSV—Nw. Brunhilde 0-3, Oranje Groen—KVC 2 3-1. KVC —Teylingen 3-0, SVL 2—Argos 0-3. 2e klasse heren: LUSV 2—VVS 3 2e klasse dames: LUSV 2-SVL 3 3-1, Kangoeroes 2Nw Brunhilde 2 1-O. KVC 3—Raaphorst 2-2. Argo» 2-Teylingen 2 1-3, SVL 3GGV 2-2 De VinnenGGV 3-1. Dames 3e klasseKVC 4De Alvo'* 1 3-1. WA—Meerburg: uitgesteld; Rijnsburg—DES 2 3-1! WW 2—Cas tellum 0-3; dames 4e klasse: Ryns- burg 2—LV: uitgest.; Donar-De Vin nen 2 3-0; De ValkenRaaphorst 2 3-0; Rijnsburg 3—WW 4 3-0; WW 3 I d Moriaan 3-1. heren 3e klasse: DESDOG: uit gesteld; CatenaAdvendo 3-0; Do nar 3—WA 3-0; WS 4—Catena 2 2-2; De Valken—LUSV 3 2-2: heren kl. 4ARaaphorst 2—WW 3; WW niet opgekomen; MDS-Rynsburg 0-3; Catena 3—KVC 3 1-3; De Alvo's— l d Moriaan 2-2, De Vaken 2—WS 5 2-2: heren kl. 4B: Advendo 2Ryns- burg 2 0-3: MDS 2—DES 2 3-0; Ryni burg 3—WW 1-3. iVan onze correspondent) De Nederlandse Televisie Stichting koopt een eigen sportvliegtuig om filmmateriaal voor het N.T.S.-Jour- naai sneller uit de provincie naar 0-3. DSS-^Raaphórst 2-2,'gGW-^VL I Bussum te kunnen brengen. Uiter- 5 SVL 5 onvoll.. Oranje Groen—Do- aard kan het vliegtuigje, een Cessna. nar 2 2-2, WW—Meerburg 3-1. Gerard Berkhout, de Amster damse bantamgewicht, die als tiende staat genoteerd op de Europese rang- ïyst, zal vrijdag 21 februari in Stock holm een gevecht over zes ronden le veren tegen de Zweed Jan Persson. Om titel linkerkader 47/2 Voetbal prognoses ga- Olli Maeki (Finland) is vrijdag avond in Helsinki door een punten- overwinning op de Duitser Connv Rudhof Europees kampioen in het lichtgewicht geworden. Maeki heeft zyn zege vooral te danken aan een uitstekende conditie. Reeds op de eerste dag van de zevende internationale skispringweek in Oberstdorf heeft de 26-jarige Zweed Kjell Sjoeberg met een sprong van 141 meter het wereldrecord van de Zuidslaviër Jose Slibar naard. De weg naar de top gaat niet altyd over rozen. Tinl Wijnen en Henk Scholte. de grote favorieten voor de nationale titel in het ankerkader 47 2, hebben dit gistermiddag In de derde ronde van het toernooi in Vlaardingen ondervonden. Ofschoon beiden ten slotte met een duidelijk verschil zegevierend over de eind streep trokken, hebben en Wijnen en Scholte toch heel wat moeten verbij ten eer de volle winst binnen was. Met hen kwamen tot een zege de Aaltenaar Hans Vultink tegen een volkomen uit vorm zijnde Van Leur en de Hagenaar Joop Roodenburg. Ook in de veel beter gespeelde avondpartijen bleven Scholte en Wij nen ongeslagen. geeve- nde' IC heeft ook dit weekeinde een goede kans het contact met f Neptunus te behouden. De Ka- 5 trekken ten strijde tegen het lichte HBS, dat het dit seizoen evend slecht doet. LFC moet beide punten beslag kunnen leg- i zeker na de glorieuze zege in de iiterst moeilijke wedstrijd tegen Inder gunstig zyn de vooruit pen van UVS, dat naar Celeritas '9®% In de tyd dat het UVS nog j jn-f de wind ging, konden de blauw en maar ternauwernood van de- g spelende ploeg winnen. Op dit •lik, nu UVS kennelyk met een iking kampt, is de kans op winst ikkeiyk gering. Een gelijk spel meer voor de hand. Rooden- dat al evenmin in zyn beste speelt, ontvangt Blauw Zwart, 'an het vermoedelyk wel kan 'en. Roodenburg mist in de ver ding echter Hensen, die zich teruggetrokken. (dunum heeft in de vorm zo len VOC natuuriyk voortreffe- perspectieven tegen SFC, dat keer achtereen door Foreholte verslagen. Alphia en Wasse- kunnen waarscshynlyk weer puntjes aan hun totaal toe- tegen resp. Olympia en Archi- grote stryd in deze afdeling is tussen DOSR en Foreholte, van welk duel niets valt te zeggen. In 3A is er weinig hoop voor Al phen tegen Oranjeplein. Ook Bode graven in 3B gaat tegen Oude water een weinig rustige zondag te gemoet, want onder de rook van de heksenwaag is het veelal moeiiyk winnen. In 4A staan twee krachtmetingen in het middelpunt van de belang stelling Allereerst SJC Van Nis pen. waarin Van Nispen niet mag verliezen, wil zyn sterke koppositie niet in gevaar komen. Meer dan een gelyk spel zien wy de Zilkenaren toch niet behalen. En in de tweede plaats is dat de strijd tussen het zich zo Kranig herstellende Oranje Groen en Altior. Ook hier ïykt ons een ge lyk spel het meest waarschyniyke re sultaat. ZLC moet zonder meer van Voorburg winnen iets, waarop Oranje Groen zal rekenen en Lis- se zal wel van WSB winnen, al zyn de Lissenaren dan allesbehalve schot vaardig. DOCOS Warmunda hou den wy op een gehjk spel. In 4B mag men van ASC een zege verwachten op het bezoekende Ma rathon, hetgeen de roodzwarten bij de top zal houden. LDWS heeft uit zicht op een geiykspel in de overi gens verre van gemakkeiyke stryd tegen Boskoop. Sportagenda Boshuizerkade (2.30 uur) LFC HBS. Leidse Hout (2.30 uur) Roodenburg BI. Zwart. Haarlemmertrekvaart (2.30 uur) LugdunumSFC. Kikkerpolder (2.30 uur) DOCOS Warmunda. De Kempenaerstraat (2.30 uur) ASCMarathon. Boshuizerkade (2.30 uur) Oranje GroenAltior en ZLCVoorburg. Amsterdam (Oude RAI) Kam pioenschap microkorfbal, Vlaardingen nationaal kampioen schap 47/2 Vultink 400 13 98 30.76 Van Leur 78 13 38 6 Roodenburg 400 16 105 25 Van Leeuwen 194 16 59 12.12 Scholte 400 13 136 30.76 Beekman 132 13 66 10.15 Jacobs 205 15 56 13.66 wynen 400 15 137 26.66 Vultink 400 15 109 26.66 Beekman 162 15 50 10.80 Roodenburg 400 17 103 23.52 Jacobs 290 17 57 17.05 Van Leeuwen 143 9 79 15.88 Wynen 400 9 118 44 44 Van Leur 186 8 86 23.25 Scholte 400 8 161 50,— (Advertentie) BEZOEKT A.S. ZONDAG aanvang 14.30 uur na de middag de competitiewedstrijd 2e kl. K.N.V.B. Terrein Boshuizerkade. Prijzen der plaatsen: zittribune f 1.50, lange zyde f 1—, Jongens f 0.75. Rywielstalling aanwezig. Ook kunstijsbaan in Heerenveen Het ziet er nu thans definitief naar uit dat Nederland aan het oegin var. het seizoen 19651966 de beschikking zal hebben over een derde kunstijs baan. Gisteren is namely k oy Koninklijk Besluit het voorstel van de Gedeputeerde Staten van Fries land goedgekeurd om een miljoen gulden by te dragen aan de bouw van een dergelyke baan te Heeren veen. Door de toezegging van dit be drag heeft het stichtingsbestuur de beschikking gekregen o* er ruim 3 miljoen gulden. De kosten van de baan worden geraamd op rond 3 miljoen gulden. Volgens de plannen wordt de baan met een oppervlakte van 700.000 m2. de grootste van Nederland. Na de tweede dag luidt de stand: pt. alg. gem. 1. Scholte 8 37.20 2. Wynen 8 27.12 3. Vultink 6 22.19 4. Rodenburg 4 22.98 5. Van Leeuwen 2 16.86 6. Jacobs 2 15.84 7. Van Leur 2 1494 8. Beekman 0 10.62 Honderdenveertig professoren en dokters in Zweden hebben hun re gering verzocht om aandacht voor de toenemende bandeloosheid op sek sueel gebied in 't land en de toene ming daardoor van het aantal onge huwde moeders en gevallen van venerische ziekten. De dokters vragen om maatregelen op medisch, econo misch en maatschappelyk gebied. Zij wyzen er daarby op. dat de door hen gewraakte ontwikkeling zich voordoet in een „verlichte" tyd, waarin op de scholen seksuele voor lichting wordt gegeven. Zij knopen daar de conclusie aan vast dat derge lijke voorlichting zonder gelyktijdige morele opvoeding geen oplossing van het probleem kan geven. Zy wensen ook dat de regering onderzoekt op welke wyze de gemeenschap zich te- 1 weer kan stellen tegen „die krachten in de pers, radio en televisie die de voortdurende overseksualisering aanmoedigen." Van andere zyde is hiertegenover gesteld, dat d e huidige negatieve tendenzen gezien moeten worden te gen de achtergrond van een geheel nieuwe geïndustrialiseerde maat- schappy waarin nieuwe morele be ginselen zich aan het ontwikkelen zouden zyn. Tien Zweedse deskundigen zyn be zig een rapport over de seksuele ge woonten van de Zweden op te stellen waarin vooral aandacht wordt gewyd aan de omstandigheden der jongeren in de steden. cok voor andere doeleinden worden ingezet: het tydig bezorgen van sportopnamen voor „Sport in beeld" by voorbeeld. Ook de omroepen mo- j gen er gebruik van maken. I De N.T.S. heeft tot nu toe al her- haaldeiyk van het vliegtuigje ge bruik gemaakt. Maar dan huurde men het telkens van de eigenaar, een particulier. Nu het de laatste tyd steeds vaker voorkomt, dat men het vliegtuig nodig heeft, bleek het voor deliger uit te komen de Cessna te kopen. Het vliegtuigje wordt defini tief gestationeerd op het Hilversum- se vliegveld. De N.T.S. beschikt ook over een eigen piloot: Charles van der Heyden. die tevens werkzaam is op de pro- duktie-afdeling van het N.T.S.-Jour- naal. Anti - rookactie Volleybalcompetitie Het was gisteravond by de wed stryden in het Gymnasium tussen Kangoeroes en Octopus (3-1) en KVC tegen OVC (2-3) duidelyk merkbaar, dat de volleybalcompetitie in een beslissend stadium begint te komen. Nervositeit speelde 'n hoofd rol en onder de druk van de omstan digheden kon geen van de vier ploe gen tot haar normale vorm komen. Kangoeroes (nog altyd zonder Lex Karamoy» ging tegen het eveneens in de onderste regionen verkerende Oc topus goed van start.In die eerste set werd een aanvankeiyk opgelopen achterstand (4-9) door Jan Pasman op de service en Jaap Broersma en Bert van der Leeden met sterk net- spel in één ruk in een 14-9 voor sprong omgebogen. De set was daar na spoedig veroverd: 15-10. Intussen was al gebleken dat men geen duel op hoog niveau mocht ver wachten. Daarvoor werden de goede Het voorlopig Nederlands ama teur elftal, dat dinsdagavond in het Haagse Zuiderpark een oefenwed strijd tegen ADO speelt, is als volgt samengesteld Doel: Van Zanten (ZAC); achter: De Jong (Heerenveen) en Vherden KFCmidden: Gonlach Achillesi, Molenaar (KFC» en Van Ham (Zee- burgia); voor: Venema (Zwaagwest- einde), Fröllch (Spel. Enschede), Roggeveen (CW). Mulder (WW) en Rode (AFC). momenten door te veel dieptepunten afgewisseld. Zwak verdedigen en ser veren aan Leidse zyde stelde Octopus in staat de tweede set te winnen: 12-15. De derde en vierde set gaven een vrijwel Identiek beeld. Kangoe roes nam in beide sets snel een voor sprong en behield deze tot het einde. Met twee keer 15-10 haalden de Lei- deanaars een verdiende zege binnen. KVC begon tegen het met invallers uitkomende OVC overdonderend. Zonder veel tegenstand te onder vinden marcheerden de Katwykers naar een 15-5 setwinst. De tweede set bracht een ommekeer ,min of meer in de hand gewerkt door coach Van Boven, die afweek van de gulden re gel om een winnend team niet te ver anderen. Hy verving Ver does door Van Nierop en het ritme was direct uit de KVC-ploeg. Na 0-6 werd Ver does teruggewisseld, maar de tweede set was niet meer te redden. OVC drukte door: 8-15. De derde set ging gelyk op. Tuinstra ontwikkelde zich met zyn all-round-spel tot de beste man bij de Katwykers KVC kwam voor, kreeg de set binnen bereik: 14-12 en liet deze toen nog glippen (14-16). Geheel onverwacht zakte OVC in de vierde set weg. De ploeg had kennelyk ver boven haar stand geleefd en dat wreekte zich nu. Op de service sloegen de mannen van Pieter Bas van Duyvenbode zich naar 15-2 en 2-2. In een souterrain aan de Marnixstraat in Amsterdam t is gisternacht ingebroken. J Gestolen zijn 100.000 si- garetten Aan de grens tussen Ethiopië en Somalië zyn gisteravond opnieuw ge vechten uitgebroken en wel op twee fronten. Er zou gevochten worden te Gabogoriyale en In Hoeha en in het zuidelyk gebied van Boer Boental by Dolo. De Somalische regering be schuldigde Ethiopë er gisteravond van een oorlog tegen Somalië te wil len ontketenen. Te Ferfer, ongeveer 350 km. ten noorden van Mogadlsjoo (de hoofdstad van Somalië) zou een Ethiopische aanval ïyn afgeslagen. Een Ethiopisch vliegtuig zou Gal- kaavo, een plaats in zuid-Somalië, hebben gebombardeerd. Eerder was gemeld, dat Somalische artillerie het Ethiopische dorp Ferfer zwaar had beschoten, maar door slecht richten waren er slechts gewonden gevallen. Volgens het Franse persbureau AFP zou de Ethiopische gouverneur (bedoeld zal zyn: de burgemeestre van Ferfer tydens de beschieting van het dorp door de Somaliërs zyn ont voerd. In de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba is gisteren bekendge maakt. dat het personeel van de Ethiopische ambassade in Mogadis- joe is gearresteerd, evenals verschei dene Ethiopische inwoners van die stad. Hiertegen Is ernstig geprote steerd by de zaakgelastigde van 8o- malië in Addis Abeba. Voor de So malische ambassade in Addis Abeba is gisteren gedemonstreerd door een menigte, die nationale liederen zong. Er deden zich geen incidenten voor. De byeenkomst der ministers van de Organisatie voor Afrikaanse een heid in Dar es Salaam heeft gisteren een resolutie aangenomen, waarin aan Ethiopië en Somalië wordt ver zocht onmlddeliyk het vuren te sta ken, zich van iedere vyandige propa ganda te onthouden en hun geschil met vreedzame middelen te regelen. Tevens werd besloten deze kwestie op de conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van de Organi- satij voor Afrikaanse eenheid, die op 24 februari in Lagos wordt gehou den, te behandelen. De diplomaten van de landen van de OAE in Ad dis Abeba en Mogadisjoe wordt op gedragen toe te zien op het bestand. Op de conferentie wordt tevens hst geschil tussen Kenia en Somalië be studeerd.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 15