bedrijfsauto's EIS VAN 8 MAANDEN MET TERBESCHIKKINGSTELLING Lentesliow: elegante en sportieve kleding reed Leidse koopman na vechtpartij op tegenstander n klasse apart nog 3 De inbraak in Leidse sociale werkplaats Straatmaker: „lk zit al maa tulen onschuldig 25 stuks f Auto als „oorlogsmachine''1 ii Officier van justitie in Den Haag eist zes weken Lezen van moderne romans Prof. dr. De Boer gaat niet meer voor in Vrijz. H. diensten Veel aandacht aan lijn dagen tentoonstelling Opsrerich it 1 maart I860 Woensdag 12 februari 1984 Tweede blad no. 21188 ..Ik zat al vijf maanden on schuldig in de gevangenis, ze willen mij er voor op laten draaien". Dit betoogde een 31- jarige straatmaker uit Leiden, die zich voor de Haagse recht bank had te verantwoorden we gens inbraak in de gemeentelijke sociale werkplaats te Leiden. „Ze", dat waren dan de broer en nog enkele familieleden en kennissen van de verdachte. Reeds eerder had de rechtbank aandacht aan deze zaak gewijd en besloot toen de be handeling aan te houden, om nog enkele getuigen te horen. „Het leek in die woning wel een duiventil", constateerde de officier van Justitie. De verklaringen van de getuigen beschreven wat was gebeurd in de avond en de nacht van 30 augustus, toen een broer van deze verdachte met nog enkele ken nissen zich beurtelings op het dak van de sociale werkplaats bevon den. weer naar huis gingen en op nieuw naar de werkplaats togen. Uiteindelijk wezen de getuigen de „Het zou mijn eergevoel te na komen om, als ik de inbraak had gepleegd, te ontkennen, maar ik ben on schuldig", waren de laatste woor den van verdachte in deze zaak. Uitspraak op 25 februari. verdachte aan als degene die met nog een ander zich toegang tot de werkplaats zou hebben ver schaft. De buit was niet groot: wat rookartikelen en chocolade. Aan de hand van getuigenverklarin gen was de officier van mening, dat er voldoende bewijs was tegen verdachte. Al is er dan niet veel gestolen, het was wel brutaal wat zich heeft afgespeeld. Het bleek, dat verdachte reeds eerder was ver oordeeld. De eis luidde daarom acht maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en op grond van de rap porten. ter beschikking stellen van de regering. De verdediger, mr. B. M. L. de Roy. vond onvoldoende bewijs en bepleitte vrijspraak, subs een lichtere straf zonder terbe schikkingstelling. Collecte revalidatie mindervaliden Zaterdag hebben de Invalidenbon- den St.-Liduina en de Algemene Nederlandse Invaliden Bond. afdeling Leiden en Omstreken, van B. en W. vergunning gekregen een collecte te houden ten behoeve van de revalida tie van mindervaliden van alle ge- vindten. Op deze dag kunnen collectanten (trices) zich van "s ochtends tien uur af melden aan het gebouw „Ons Cen trum" Hooigracht 64. om collecte bussen en speldjes in ontvangst te nemen. Indien men niet in de gele genheid is een hele dag te collecte ren. doch slechts voor enkele uren, wordt ook dit op prijs gesteld. ,.De Valkeniers" bestaan 40 jaar Uit Phebe voortgekomen Het Jongenswerk „De Valkeniers", dat wekelijks met diverse clubs bij eenkomt in het gebouw ..De Goede Herder" van de wijkgemeente ..Molenwijk", bestaat 40 jaar. Deze tak van jeugdwerk werd 16 februari 1924 opgericht onder de naam Leid- sche Christelijke Jongens Vereniging „Phebe". Tot 1952 was het werk ondergebracht in het gebouw „Phebe" vlak bij de Janvossensteeg. Daarna verhuisde het naar het gebouw van de voormalige wijkgemeente „Cen trum" op de Hooglandsche Kerk- gracht en in 1960 kwam het naar de „Molenwijk'' Een uit de ouders gevormde Jubi- luem-commlssie heeft in verband met dit 40-jarig jubileum tal van bijeenkomsten voorbereid. Zondag wordt om 5 uur een her denkingsdienst in de Marekerk ge houden. Ds. J. M. D. v. d. Berg. pre dikant van de Molenwijk, zal hierin voorgaan. Het wijkkoor onder leiding van de heer A. Zaalberg verleent medewerking. Voor leden, oud-leden en ouders wordt op 20 februari in „Den Burcht" een feestavond gegeven. Hier treedt op het cabaretgezelschap „De Mu- toca's", onder leiding van Frans Kalthof. Tenslotte hebben de leden op 22 februari een slotbijeenkomst in hun clubgebouw. Werner Egk leidt Residentie-Orkest Morgenavond wordt het zesde abonnementsconcert van het Resi dentie-Orkest geleld door de beken de dirigent-componist Werner Egh Tot uitvoering komen de Tweede Suite van Bach, de Vijfde Symfonie van Karl A made us Hartmann f van 1956), de Eerste rapsodie voor orkest en klarinetsolo van Claude Debus sy <1910) en de Variaties over een Karibisch thema (1963) van Werner Egh. AUrrrtmtN Lezers schrijven HET GESLACHT BOURBON Naar aanleiding van uw artikel in het Leidsch Dagblad van 10-2-1964 betreffende het geslacht Bourbon- Parma deel ik U het volgende mede: Margaretha van Oostenrijk, gehuwd in tweede huwelijk met Philibert van Savoye. was landvoogdes van 1507 «niet 1517)1530. Zij was een tante van Karei V. Een andere Margaretha van Oostenrijk, natuurlijke dochter van Karei V, was gehuwd met de hertog van Parma en was eveneens landvoogdes over de Nederlanden. Zij moest plaats maken voor de hertog van Alva (1559). Haar oom Alexander van Parma, was de latere landvoogd en tegenstander van de Oranje- stadhouder». Hoogachtend, X. tobd Kanttekeningen van Cyrillus Dezer dagen is van de hand van mejuffrouw dr. K. Rozemond. hoofd van de theologische afdeling van de Universiteitsbibliotheek in Leiden, een uitgave verschenen van de kant tekeningen, welke Cyrillus Lucaris maakte in een exemplaar van de grote catechismus van Bellarminus, de „Notes marginales de Cyrille Lu- kui car dans un exemplair du grand lm. I catechisme de Bellarmin". Voor de fi* l u*t®ftVI8 hiervan heeft de Nederland- e aa se or8anisat'ie voor Zuiver Weten- jJjJ schappelijk Onderzoek mejuffrouw Rozemond een subsidie verstrekt. Be- doelde aantekeningen werden in het 5 Pa» Frans uitgegeven, niet alleen om ze onder ogen van een grotere lezers- chtei lo-ing te brengen, maar ook omdat l er al enkele publikaties over Cyrillus l 10 in die taal verschenen zijn. Het be- n' (t lang van deze uitgave is gelegen >1. Nt in het feit, dat de onderhavige kanttekeningen nieuw licht werpen MA'! op Cyrillus' positie in de jaren 1618 en 1619 ten aanzien van de i'aaa rooms-katholieke leer. voorts op de j protestantse invloed, welke hij heeft ezin ondergaan en tenslotte op zijn ei- Ge gen Oostere-orthodoxe gedachtenwe- b. reld oo l Jk1 Ondersteuningsnormen TAf. 2. Zoals bekend richtte het gemeen- ierzli teraadslid, ^e heer E. R. Frans Voa (PSP) zich onlangs met de volgende vragen tot het college van B. en W. „Het zal uw college bekend zijn, dat de steunnormen voor uitkeringen je 11 door Sociale Zaken vastgesteld wor- n' ij den op grond van de lonen in drie rogn CAO's. waaronder die voor de Bouw- vra nijverheid. by Aangezien de loononderhandelin- [•31 1 gen voor de bouw-CAO echter zijn vastgelopen, is de vaststelling van de hogere steunnormen per 1 januari (Van een bijzondere medewerkster) Libelle's lente-modeshow is gisteren driemaal te zien geweest in een steeds goed bezette Stadsgehoorzaal in Leiden. Deze show. die maandag te Alphen aan den Rijn de première beleefde, wordt ge toond in 45 plaatsen in ons land en ook zullen enkele Belgische steden worden bezocht. Een grote collectie modellen werd ge- bracht, elegante zowel als sportieve, van super-vrouwelijk tot jon- gensachtig-vlot. 't Was een waar genoegen om er naar te kijken vb. a Tws. 1964 in het gedrang illege bei gekomen. 21 lopend op deze vertraagde gang van 30| zaken, ten spoedigste alvast hogere j jl steunuitkeringen door de Gemeente- rs l, lijke Dienst voor Sociale Zaken te Anil laten uitbetalen, waarbij de hogere iz. II steunnormen zou kunnen worden be- 30 1! rekend op grond van dat deel van de 5 G«j CAO-voorstellen, waarover werkge- mu* vers en werknemers het reeds eens zijn?" In hun antwoord wijzen B. en W. va- i! er op, dat het uitgangspunt van de z- j' heer Frans, waarop hij deze vragen mua baseert, onjuist is. jj Er zijn inderdaad gemeenten, die 231 bij het bepalen van de uitkeringen ingevolge de Armenwet de zgn. loon- methode toepassen. Enkele van deze gemeenten baseren zich hierbij op de lonen ingevolge enige Collectieve Ar beidsovereenkomsten. De gemeente Leiden maakt evenwel gebruik van de zgn. budget methode. Hierbij wordt uitgegaan van een door de Vereniging van Di recteuren van Overheidsinstellin gen voor Sociale Arbeid (DIVOSA) samengestelde lijst van behoeften, wier bevrediging inhoud geeft aan het begrip „levensonderhoud". B. en W delen tenslotte mee. dat zi) onlangs hebben besloten de uit keringsnormen voor ondersteunden x. 1! met Ingang van 1 januari 1964 in •i. t* dezelfde mate te verhogen als de uit- Lid keringen ingevolge de Algemene Liz. 31 Ouderdomswet. m. 11 00 N >'S. li l| 18.03 ?rlchl n rad Pollti Nleu kunsj 's. 21 .55-ai :N BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Willem Jacobus, z. v. .t J. Kop en J. Flllppo. Manuella Henrlëtte. d. v. L. Zitman en H. MelJsen. Rachel, d. v. J. van Duljn en L. J. Wetselaar. Marcel Peter Jeroen, z. v. H. L. Diek en W. Dam. Yvonne Helena Frederlka Maria, d. v. H. T. O. Colljn en J. A. Honsbeek. Mar lus Eward. z. v. L. J. Brinkhorst en J. Heringa. Petrus Caspar Maria. I 7, v. P. M. van der Gee6t en M. A. j Kennis. Jolanda. d. v. W. H. Tettero 1 en M. T. Kramer. Jan Hendrik, z. v. H. i, H. Dldden en A. Hogenes. Jacobus, z. v. j. H. Lardée en C. M. van Zoest. Maria Antonla. d. v. G. S. M. den Dubbelden en T. E. C. GoddUn. Lucia Theresla Johanna, d. v. M. F. Boot I en J. van Oosten. Slmon Petrus Maria. v. P. J. Gordijn en M. G. van Veen. in Het zag er alles volgens de dag vaarding wel zwaar voor een 40-ja- rlge koopman uit Leiden uit: poging tot doodslag, subsidiair zware mis handeling. Doch uiteindelijk culmi neerden de gebeurtenissen zich in een eis van zes weken gevangenis straf door de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank, die het voor gevallene wel erg verward vond. In de late avond van 20 juli ont stond in een café een ruzie, waarbij verdachte een woonwagenbewo ner betrokken was. Volgens de dagvaarding, zou hij daarna met de door hem bestuurde auto op de Jan Vossen brug zijn ingereden op een tegenstander, maar verdachte ont kende beslist zich daaraan te heb ben schuldig gemaakt. Indien het was gebeurd, dan zou Iemand an ders achter het stuur van zijn auto hebben gezeten. Hij gaf wel toe op de Lange Mare iemand met een stuk Uzer op het hoofd te hebben gesla gen. Dit zou echter meer uit zelfver dediging zijn gebeurd want hij werd door wel zes andere personen be dreigd. De gevolgen van de klap vie len gelukkig mee, dank zi) het feit het slachtoffer toevallig zijn handen boven zijn hoofd hield, waardoor de klap minder hard aan kwam Het ging er allemaal nogal heet aan toe. want toen verdachte reeds in de politieauto was geplaatst, werd deze byna door de vechtende groep omver geworpen. De officier van Justitie achtte wel voldoende bewijs aanwezig, dat ver dachte achter het stuur van de auto had gezeten en deze min of meer als OVERLEDEN G. van Varlek. 72 Jaar. echtgen. v. C. J. van Doorn. N. van Polanen. 70 J., man. H. Hagemans. 78 J.. man. H. van Amsterdam. 78 J.. man. L J. van den Kerkhof, 71 Jaar, man. M. H. Hoog- straaten. 66 Jaar, man. G. M. B. Kro- nes, 50 Jaar, man. „oorlogsmacliine" had gebruikt. De poging tot zware mishandeling werd bewezen geacht. Daarom eiste de officier zes weken gevangenisstraf. De verdediger, mr. Klomp, vond in deze zaak onvoldoende bewijs en was van oordeel, dat hier welhaast van noodweer kon worden gesproken, zo dat hij de uiterste clementie bepleit te. Uitspraak op 25 februari. Bloedhond volgde vluchteling Een xekere Wilson die tn de ge vangenis van Greenville, in de Amerikaanse staat Zuid-Caro- lina, was gevangen gezet, ont vluchtte. Er werd een bloedhond achter hem aangestuurd en poli tie volgde weer het spoor van de hond. Aan de hand van sporen stel den de politiemannen vast, dat de bloedhond de voortvluchtige had ingehaalddoch tot hun ver bazing bleek hun dat de sporen van de man en hond verder naast elkaar gingen. De verklaring: Wilson had in de keuken van de gevangenis ge werkt en hij had de bloedhonden hun eten gegeven en ook gehol pen bij hun africhting. De politie van Greenville zoekt nu naar man en hond. IS ZEER NUTTIG In het kader van het programma, dat de werkgroep „Jeugd en Evan gelie Leiden" voor dit seizoen samen stelde, sprak gisteravond in de grote zaal van 't Jeugdhuis (Breestraat) de heer J van Doorne, dichter, schrij ver en kunstredacteur, voor een aan dachtig gehoor over het onderwerp: „Wat doet mij het lezen van de mo derne roman". In zijn inleiding wees spreker al lereerst op het feit. dat de vraag naar wat de moderne roman wil, niet zo gemakkelijk te beantwoor den is en wel in het bijzonder, om dat het hier om begrippen gaat. die niet zo duidelijk omlijnd zijn. Daar spreker aannam, dat zijn gehoor wel wist wat een roman was. zij het dan met een lichtelijk verschil van de juiste interpretatie, bepaalde hij zich hoofdzakelijk tot een uiteenzet ting van wat over het algemeen on der „modern" wordt verstaan. Onder modern verstaat men ln het alge meen iets eigentijds en wel in het bijzonder wat de visie op het leven betreft. Hiervan uitgaande is een moderne roman dus niets anders dan een in proza geschreven verhaal, dat een bepaalde visie op het leven geeft, een bepaald levensgevoel voelbaar maakt, en wel de visie van de den kende mens van nu. Na er op te hebben gewezen, dat ln de tijd ge zet „modern" natuurlijk een beetje wonderlijk begrip ls en elke stijl b.v. eenmaal modern was, gaf spreker nog een korte uiteenzetting van wat z.i. nu kenmerkend ls voor de moder ne mens. Onder deze kenmerken vallen een kritische zin, *n niets ontziende twij fel. een honger naar de waarheid aangaande de werkelijkheid en de lust zelf uit te willen maken wat al dan niet Juist ls. Hiertoe wordt de moderne mens gedreven omdat hij onderworpen ls aan processen, welke hij zelf niet geschapen heeft en me de waardoor hij niet meer kan den ken zoals b.v. zijn vader en groot vader deden. Volgens spreker was de TJechische auteur Franz Kafka de eerste, die in Europa althans de moderne ro man het licht liet zien. m.a.w. be gon met deze in 1924 gestorven au teur de moderne literatuur vaste ge stalte te krijgen. In zijn werk vond men o.m. dat besef van het absurde, die schrik om het bestaan en die drang naar de realiteit, welke later in vele moderne romans naar voren komen. Met verwijzing naar enkele beken de moderne romans, waarin de au teurs de eigentijdse realiteit geens zins verzwijgen, gaf spreker zijn ge hoor tevens een indruk van de wij- Velen trokken gisteren naar het Binnenhof om daar een glimpje op te vangen van het verloofde Prinselijke paar en zijn ouders. De Haagse politie moest alle zeilen bijzetten om de be langstelling in toom te houden. Prof. dr. P. A. H. de Boer, theologisch hoogleraar aan de Leidse Univer siteit, die regelmatig voorging in de kerkdiensten van de Ver. van VrRz. Hervormden te Leiden-Oegstgeest, heeft voor het voorgaan in deze diensten bedankt. HU heeft het bestuur van deze vereniging verzocht zijn naam te schrappen van het kerkdienstenrooster. Prof. De Boer heeft dit besluit ge nomen omdat hij het niet eens is met het voorstel van het bestuur en het besluit van de ledenvergadering der vereniging om het eigen centrum te Oegstgeest (Willem de Zwijger kerk) te verkopen en te participeren in het aan de Wijttenbachweg aldaar te bouwen Hervormde Gemeentecen trum. Hoewel in de hiervoor ontworpen overeenkomst aan de essentiële voor waarden voor waarborging van gees telijke vrijheid binnen de grenzen van de Hervormde Kerk was voldaan, zo lezen wij in „Klanken", het orgaan van de Vrijz. Hervormden. Het voor stel werd aangenomen maar vijf le den besloten voor het lidmaatschap te bedanken. Het bestuur zegt dit in grijpende besluit van prof. De Boer zeer te betreuren. Vermoedelijk inge geven door deze gang van zaken tref fen wij ln hetzelfde orgaan een arti kel aan van de hand van ds. W. J. H. ze. waarop de moderne romanschrij ver te werk gaat om de Inhoud van zijn schepping 'n afspiegeling van ge noemde realiteit te doen zijn. Het lezen van moderne romans vervult menig mens dan ook met schirk. Ve len willen niets over narigheid le zen. durven him wereld niet kennen en steken als het ware de kop ln het zand. Dit is. aldus de heer Van Doorne in vele opzichten te betreuren mede omdat een goed geschreven ro man de mens zijn wereld laat ken nen, zich zelf erin laat herkennen en vaak beter dan welk publiciteits medium ook een machtig hulpmiddel is om de waarheid te verkondigen en sociale noden onder de aandacht te brengen. Na met enkele voorbeelden te heb ben gewezen op de z.i. grote sociale waarde van de moderne roman mede omdat hierin o.m. de stem van een mensheid in nood weerklinkt, gaf spreker zijn gehoor tot slot de raad om zo dit nog niet het geval mocht zijn tot het lezen van mo derne romans over te gaan. Na de pauze beantwoordde de heer Van Doorne enkele vragen en ont stond er een geanimeerde discussie over het onderwerp Er was veel aandacht geschonken aan de flatteuze lijn en de goede snit. maar daarbij hadden de ontwerpers niet uit het oog verloren, dat een praktische en draagbare mode door de Nederlandse vrouw op bijzonder hoge prys wordt gesteld. Zeer vlot In het begin van de show werd de aandacht gevestigd op de panel- mode: zeer vlotte rechte jurkjes al of niet met een mouwtje. Een panel- jurk bestaat uit twee stukken stof met liefst een opvallend motief en een felle kleurstelling, die vooral door de jongeren gewaardeerd zal worden. Wil men in „panel" gekleed gaan, dan moet men er wel rekening mee houden, dat een slank figuur ver eiste is. Maar niet alleen aan de Jeugd was gedacht. Er werden ook tal van modellen geshowd voor wat oudere dames met een zoals men dat ln modekringen noemt vol-slank figuur Deze modellen waren voor namelijk met Ingezette korte mouw. Er was ook veel strand- en sport- kleding te zien. waaruit duidelijk bleek, dat de ontwerpers rekening hebben gehouden met de wens van I veel dames, te kunnen beschikken jover een makkelijk zittende dracht voor de vrtje weekeinden, waarop te- wem rn Unh^C genwoordig velen tn de lente en de werp „Re-integratie Ds. Hubeek zomer naar puiten trekken. VRf mannequins toonden onver moeid en vlot achter elkaar maar liefst 75 toiletten. Ze maakten hun entree via een leuk Frans aandoend décor en deden hun werk vol gra tie temidden van een spontaan rea gerend publiek. De modellen waren gemaakt van ln Nederland vervaardigde stoffen: bedrukt linnen, Brabants bont. im- primé's, Shetland, zomer-tweed. De namen Ten Cate en Super-Roneva werden daarbij heel veel genoemd. Zo'n twee uur lang hebben we ge boeid zitten kijken naar wat de lente- en zomermode dit Jaar brengt. schrijft: „Re-integratie betekent weer gaaf maken wat geschonden was. In onze Kerk houdt dat in: de vrijzinnige modaliteit haar plaats en Het zou geen volledige show ge weest zijn, als er geen mantels wa ren getoond. Chique was bijvoorbeeld de camelmantel met hooggeplaatste rechten binnen het kerkelijk verband gedragen werd over een te lipnrpvpn nranp en VfVtr7nupr haar r.< te hergeven, waar en voorzover haar deze ten onrechte waren ontnomen en worden tekort gedaan. Want dit laatste is helaas in de geschiedenis nogal eens gebeurd. De nationale re formatie stond aanvankelijk op veel breder basis dan de preciesen later lief was en zU haar wilden hebben. Lindeboom heeft dat in zijn geschie denis van het vrijzinnig protestantis me voldoende duidelijk en overtui gend aangetoond. De geschiedenis der Remonstranten herinnert even zeer aan een kwalijk verleden van onze Kerk als de geschiedenis van de V.VR. .al ligt de schuld voor zo'n kwalijke gang van zaken natuurlijk aan weerskanten. Door een complex oorzaken is onze tUd ln een ontwikkeling geraakt, die in allerlei sectoren van ons maat schappelijk leven nieuwe organisatie vormen noodzakelijk maakt. Op ker kelijk terrein vindt dit ook zijn weer slag en doorwerking, maar dat is wat anders dan wat re-integratie beoogt en betekent. Daaraan ligt ten grond slag het als pijnlijk ervaren besef der geschondenheid van wat eens één ge heel vormde en dat der gemeenschap, als geboden opdracht. Jezus Christus en zyn boodschap werken hierin als appèl en wijzen ook de weg. ln welke richting waarom en waartoe het an ders moet en kan. In dit licht hebben wij het beleid te zien van ons bestuur een verantwoor de bijdrage te leveren aan wat in onze Kerk en daarbuiten op gang ls gekomen. Het ls niet anders dan ge lovig bij de tijd willen zijn en metter daad te doen wat geboden ligt en ln de gegeven situatie mogelijk kan he ten. Het dwingt ons allen ons op nieuw rekenschap te geven, wie wij zijn, waaruit wij leven, waartoe wy samen een gemeenschap vormen. Zo worden wij weer eens wakker geschud en als het goed en grondig gebeurt gelouterd, vernieuwd, bezield tot nieuwe inzet." heel eenv. gerend jurkje in Sher* lock Holmes-ruitje. Zo zouden we door kunnen gaan. Het één was nog aantrekkelijker dan het, ander. Hoogtepunt van de show was het verschijnen van alle manne quins in feestelijke avondkleding., met de bruid als blikvanger. Deze finale was een lust voor het oog en oogstte een gul applaus 1 Advertentie Advertentie •AV.VAV Zoekt U een gouden armband of collier voor f 70.- en f 100.- Of f 300.- en f800.-. Juwelier v. d. WATER Haarlemmerstr. 207, heeft ze. Grote keuze in alle prijzen. vl-:geopend van 10-17 en 19-22 uur. zaterdag en zondag van 10-17 uur. entree f 2.50 Kerkelijk Leven NED. 1IERV. KERK Beroepen te Leerbroek (toez.) te Ter Aa (toez.) en te Waspik (toez) E M. Bakker, kand. te Randwijk te Maassluis <vac. dr. L. v. Hartingsveld) C. Overdek te Aalten. Bedankt voor Pesse J. Breur te Ferwerd voor Hengelo (GJd i (2de pred pl.) G. C. Vijzelaar te Dell en Enspijk. GEREF. KERKEN Beroepen te Anjum H. Hazenberg te Surhuls terveen Aangenomen naar Waddlnxveen (2de pred.pl.) B. Koe koek te Heusden, die bedankte voor Hoogezand-Sappemeer (vac. G. S. Bloem) en Oudewater naar Tijnje K. H. B. Bolwijn te Sleen. CIIR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zaamslag H. C. v. d. Ent te Middelhar n Is Bedankt voor Noordscheschut O. J Buys te Murmer wonde voor Arnhem J. C. v. Ra- venswaay te Scheveningen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te HJ. Ambacht H. Rijksen te Gouda. I GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND NED. PROT. BOND Aangenomen de benoeming tot pre- I dlkant-voorg. te Hulzen (N.-H.) J. Ponne, herv. pred. te Wapseneen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3