x Gesprek met Prinses Irene en Don Carlos Henk Elsinks cabaret in oud vervallen liuis AGENDA Theo Uden Masman verlaat „Ramblers" Somalië: Ethiopiërs schenden bestand NOG VEEL IN DE MIST Kamerdebatten in centrum VANAVOND RADIO EN TV In hart van Amsterdam Weer doodvonnis in Algerije verkoudheid? WITTE KRUIS MAAKT U VLOT WEER FIT! Vertrek van topgeleerden MET EEN ENKEL WOORD Eierstop van Duitsland opgeheven LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 12 FEBRUARI 1964 De Tweede Kamer heeft het de regering niet erg moeilijk ge maakt in het debat over de ver loving van Prinses Irene. Het was zelfs zo, dat men niet alleen genoe gen nam met het beleid van minis ter-president MariJnen en de zijnen, maar hun werd zelfs lof toegezwaaid De reden daarvan is ons niet in alle opzichten duidelijk geworden. Er is namelijk nogal veel in de mist blij ven hangen. De drie argumenten voor de troonsafstand waren voor een leder acceptabel. Waarom heeft de regering zich dan toch tevoren zo moeten inspannen? En wat is er pre cies voorafgegaan aan de verloving? Het zijn „de geheimen van Soest- diJk" en wy zullen er wel nooit ach ter komen. De Kamer heeft zich daar rustig bij neergelegd. Wl weten we nu, dat zowel het iurgerlyk als het kerkeiyk hu- weiyk in Nederland zal plaats hebben. Maar dat was in feite geen nieuws. Dat had de vader van Don Carlos al laten weten. De Spaanse nieuwsvoorziening was de Nederland se alweer vooruit gesneld. De familie van de aanstaande bruidegom doet allee om in de publiciteit te komen en gezien de belangstelling voor deze verloving en het aanstaande huweUjk is dat niet moeiiyk. Bovendien is de berichtgeving van officiële Neder landse zyde niet zo snel. Desondanks toonde minister-president Marynen er veel waardering voor en het was beslist niet met overtuiging, dat hy verbetering aankondigde. De publi citeitsmedia in ons land, die van deze voorlichting veelal afhankeiyk zyn, zullen dit met lede ogen hebben aan schouwd. Tenslotte de godsdienstkwestie. Die heeft geen enkele rol gespeeld, zei minister-president Marynen en hy weigerde in te gaan op een overigens hypothetische vraag van de oppositieleider of een rooms-katho- liek voor de Nederlandse Troon in aanmerking zou kunnen komen. „We zullen die vraag te zyner tyd be antwoorden", zei hy. En de woord voerders van ARP en CHU wensten ook geen antwoord te geven op de vraag van dr. Vondeling of zy dat zouden accepteren. Inderdaad, zy behoefden geen antwoord te geven, zy waren formeel tot niets verplicht, evenmin als de minister-president, wy zyn zelfs bereid toe te geven, dat plaats en tyd niet de meest ge- eigende waren om op deze vraag een concreet antwoord te verlangen. Maar de vraag, het probleem op zich zelf, bestaat onmiskenbaar en zy U belangryk genoeg om haar op nieuw en binnen afzienbare tyd aan de orde te stellen. WEES ZUINIG OP UW TOEKOMST: SPAAR w De N.T.S. heeft zich gerevancheerd voor de ongelukkige za terdagavond. door de Kamerdebatten in hun geheel uit te zenden, zowel 's middags als 's avonds, met als onverwachte extra toegift een vraaggesprek dat Jan Gerritsen had met Prinses Irene en Don Carlos. De Kamerdebatten vormden héél levendige televisie, niet alleen dankzij de debatten, maar ook dankzij de attente cameravoering. Het deed echter wel wat merk waardig aan dat de afgevaardigde van de CPN, die zich er altyd over beklaagt dat hy nooit op het scherm mag komen, 's avonds de kans niet aangreep om voor een vol „stadion" bij de replieken van zyn opvattingen blijk te .geven. Door deze extra uitzendingen moes ten we ..Mynheer de voorzitter" mis sen (wat voor de hand lag), evenals „Ouderavond". Dat was na „gehuwd en ongehuwd" al het tweede opvoedkundige pro gramma dat door de verloving werd weggedrukt, wat de indruk wekte dat na een verloving alle problemen zyn opgelost. Een soortgelijke indruk maakte ook het gesprek met Prinses Irene en Don Carlos. Prof. Vondeling zou het verloofde paar vermoedeiyk andere vragen hebben gesteld dan Jan Gerritsen deed. maar ook hy roerde toch nog enkele punten aan (over de geheimhouding, het werk van de Prins, de toekomstige verbiyf- plaats) die nóg genoeg haken en ogen hadden kunnen opleveren, behalve kennelijk voor de Prinses en de Prins, die bereidwillig, stralend en zo te zien onbezorgd de toekomst tegemoet zagen. Don Carlos zei in het Neder lands: „Ik ben biy in Nederland te zyn. Omdat ik van Irene houd. houd ik nu al van Nederland". Prinses Irene verklaarde ook nog te hopen een deel van het jaar in Nederland te kunnen wonen, omdat zij niet buiten Nederland zou kunnen. Het was ongetwijfeld een charmant interview. overgang naar het katholicisme de oecumenische gedachte wel bevorderd had. Ik kreeg niet de indruk dat pater Pauwels zich helemaal gelukkig voel de met de gang van zaken, maar hy verdedigde die toch maar. Als moge lijke reden van de zwygzaamheld van kardinaal Alfrink over de vraag of Prinses Irene opnieuw gedoopt was, gaf hy op dat het Spaanse katholicis me niet zo oecumenisch is als het Ne derlandse. en dat wellicht van haar in Spanje geëist werd dat zy haar verleden ultdrukkeiyk zou verlooche nen. Stel dat zy niet opnieuw katho liek was gedoopt, zo stelde pater Pau wels het ongeveer, dan zou kardinaal Alfrink, door dat bekend te maken, de Prinses in haar Spaanse omgeving moeilijkheden kunnen bezorgen. De logische conclusie van dominee Kater en Herman Wigbold was toen, dat Prinses Irene in dat geval een zware tyd tegemoet ging als zy haar oecu menische idealen in Spanje wilde gaan uitdragen Een spannende Dick Powell-afleve ring en een aangenaam programma rond de muziek van Harry Warren („Remember my forgotten man", ..Chattanooga choochoo", „Lullaby of Broadway") maakten de rest van de avond vol. Ben de Jong had dit laatste pro gramma, vaardig geregisseerd. Waar om had hy echter niet direct by het inzetten van ieder liedje de naam ervan op het scherm geprojecteerd? Dit keer kregen wij ze zelfs na afloop ,WV1C„. .niet even genoemd, wat als een ge- Op de vraag hoe lang de Prinses en brek aan service moest worden be- Don Carlos elkaar al kennen luidde j schouwd. het antwoord, dat zy elkaar inder- I Wat geweest is komt nooit weer. Kijk dus vooruit. Uw toekomst hebt u nog tegoed. Tegoed Spaartegoed Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling in effectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. De spaarbanken met volledige bankservlce. Nico van Vliet legt om 9.05 uur weer een aantal dames en heren in de studio in Hilversum en in de huis kamers problemen voor onder de ti tel „Ais u het my vraagt". De ant woorden worden getoetst aan de uit komsten van een electronlsch brein, dat speciaal voor dit programma ge houden opiniepeilingen registreert. Om 8.30 uur kan men kijken naar de N.C.R.V.-serie „Stiefbeen en zoon" en om 10.25 uur naar „Ridder van Maison Rouge". Voor de N.CR.V.-microfoon con certeert om 8 uur het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit met medewerking van het Trio dl Fiatl. daad al geruime tyd kennen en dat de liefde by verrassing is gekomen. Zij hebben deze geheim kunnen hou den door niet geheimzinnig te doen. De toekomstplannen van het Jonge paar zullen afhangen van de omstan digheden, zo verklaarden zy en daar- by zullen zy zich ook door hun fan tasie laten leiden. In het algemeen gaven zy het voornemen te kennen zich zo nuttig mogeiyk te maken voor wie of welk land dan ook. In ..Achter het nieuws", waarmee de avond werd afgesloten, leidde Her man Wigbold, die als socialistisch ka- thohliek als een buffer tussen domi nee Kater en pater Pauwels inzat, een gesprek over de vraag of de ge heimzinnigheid rond Prinses Irene's Nico Scheepmaker. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT Theo llden Masman zal binnenkort afscheid nemen van zijn Ramblers. Gezondheidsredenen noodzaakten hem de leiding van dit orkest neer te leggen. GRENSGESCHIL ETHIOPlE-SOMtll De Stichting Diogenes, die zich be- yvert om vervallen oude huizen van historische waarde te kopen en ge- «chlkt te maken voor bewoning door kunstenaars, is maandag eige nares geworden van het monumen tale pakhuis Warmoesstraat 5 in Amsterdam. Dit pand draagt in de gevelsteen de naam „Kooper Moolen en in de kroonlyst het jaartal 1725. hoewel het gebouw zelf veel ouder is dan de gevel doet vermoeden. Dioge nes gaat de hoge ruimte op de be gane grond inrichten tot een zaal, waarin de kleinkunstenaar Henk El- sink voornemens is een cabaret restaurant te vestigen. De eerste en tweede etage worden bestemd voor z.g. „droge repetities" van toneel en televisie en in de kap komt een ar chitectenbureau. Het 18 meter diepe pand heeft nog een laat-gotisch houtskelet. Wegens gevaariyke bouwvalligheid is het huis al geruime tijd ontruimd en aan de achterzyde gedeeltelilk gesloopt. In 1962 werd aan de vorige eigenaar een restauratiesubsidie toegekend onder Het revolutionaire tribunaal te Oran (Algerije) heeft de leider van een groep mannen, die op aanaan- gers van president Ben Bella zou hebben geschoten, ter dood veroor deeld. Veertien medeplichtigen kre gen gevangenisstraffen. Volgens de aanklacht had de voor naamste beklaagde, LareJ Djelloel, met zyn medeplichtigen op 7 januari een groep dorpsbewoners uit de om geving van Oran in een hinderlaag gelokt en beschoten, toen deze met vrachtauto's op weg waren naar Oran om ten gunste van het bewind van Ben Bella te betogen naar aanleiding van relletjes ln deze stad. Van de dorpelingen liepen er twee ernstige verwondingen op. Van de medeplichtigen werden er vijf tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld, één tot zeven jaar. één tot vijf jaar en zeven tot c' *ie jaar voorwaardeiyk. Het was de vierde maal binnen tien dagen dat er in Algerye een doodvonnis is uitgesproken. Djelloel kan binnen 24 uur aan president Ben Beilo clementie vragen. de voorwaarde, dat de bestemming ter goedkeuring aan B. en W. moest worden voorgelegd. Het gemeentebe stuur wilde voorkomen, dat het ge bouw eenmaal gerestaureerd als fabriek zou worden gebruikt. De moeiiykheid bleek ook ditmaal een bestemming te vinden, die zowel pas send als rendabel zou kunnen zyn en de restauratie kwam daardoor niet op gang. Diogenes is verheugd dat na jarenlang zoeken nu de oplossing is gevonden, waarover Bouwtoezicht en Monumentenzorg het eens zyn, want de bouwvalligheid verdwynt binnenkort en het monument is ge red. De gevechten aan de grens tussen Ethiopië en Somalië zijn gisteren weer opgelaaid, nadat Somalië zijn tegenstander van schending van het bestand had beschuldigd. Volgens mededelingen In Mogadisjoe hebben de Ethiopiërs gisteren enkele Soma lische dorpen gebombardeerd en be schoten. Eerder op de dag had de Somalische regering, in antwoord op een oproep van Oe Thant, haar troe pen opdracht gegeven het vuren on middellijk te staken. Abdoellah Osman, de president van Somalië, heeft een boodschap gezonden aan de VN en aan ver scheidene Afrikaanse staatshoofden, waarin hy de mening uitspreekt dat Ethiopië het bestand niet aanvaardt en dat het probeert de stryd uit te breiden. Hy acht het dringend nood zakelijk, dat er een ploeg neutrale waarnemers komt om de verant- woordehjkheid voor het conflict vast te stellen en toe te zien op de uit voering van het bestand. Premier Chriesjtjsjow heeft keizer Haile Selassie van Ethiopië en presi dent Osman van Somalië verzocht „al het mogehjke" te doen om tot een onmiddellijk staken van de stryd tus sen beide landen to komen. De Rus sische premier legde er in zyn tele grammen aan de twee staatshoofden de nadruk op, dat er „naar de over tuiging van de Russische regering in onze tyd geen territoriale twisten of grenskwesties passen die voor hun oplossing het gebruik van geweld behoeven". In Addis Abeba heerste gisteren grote diplomatieke activiteit. Keizer Haile Selassie heeft verscheidene am bassadeurs ontvangen, onder wie die van Frankryk, Egypte, Engeland, Amerika en Nigeria. Theo Uden Masman heeft The Ramblers zelf in 1926 opgericht. Zijn orkest is één van de weinige ensem bles uit de Nederlandse lichte mu ziekwereld, dat zich alle wisselingen in smaak en mode ten spyt, door de jaren heen volledig heeft weten te handhaven. Dirk Theodoor Uden Masman. op 15 maart 1901 te Cheribon geboren, is gedurende korte tyd hoofd van de afdeling lichte muziek van de VARA geweest, en heeft ook enkele gram- mofoonplatenrubrieken voor deze omroepvereniging verzorgd. Het spreekt haast vanzelf dat wan neer Theo Uden Masman zyn plaats by de Ramblers gaat verlaten, de VARA toch zal trachten op andere wyze van zyn kennis en ervaring te Vervolg van pag. 1 De emigratie van Britse geleerden heeft echter nog lang geen drama tische afmetingen aangenomen. Maar omdat de wetenschap als basis voor Engelands hoog nodige expansie in het middelpunt van de politieke be langstelling staat, wordt in dit ver kiezingsjaar van deze kwestie op het ogenblik meer ophef gemaakt dan anders. Er is echter geen twyfel aan dat sommige wetenschapsmensen Enge land de rug toekeren omdat hun werk hier, in tegenstelling tot de Verenigde Staten, onvoldoende wordt gewaardeerd. Prof. Pryce verklaarde dat de teenager-zangers In één week meer verdienen dan wetenschappe< ïyke onderzoekers in een heel jaar, zodat het onwaar Is te beweren dat hun vertrek wordt betreurd. Een andere kant van het probleem is. dat alleen de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie in staat zyn weten- schappeiyk onderzoek op de grootst mogelijke schaal te verrichten. Enge land zal daarom niet alles kunnen doen en zich moeten bepalen tot be vordering van die takken van weten schap waarin het speciaal uitmunt of waaraan het een speciale behoefte bezit, zoals radio-astronomle en nu cleaire energie. Bepaalde onderzoe kers zullen daarom tydeiyk of voor goed naar Amerika moeten gaan. De vruchten van hun medisch onderzoek worden in elk geval toch internatio naai gemeengoed. biyven profiteren, zodat niet. alle banden met de omroep verbroken worden. De datum van het afscheid van Theo Uden Masman, moet nog wor den vastgesteld. BINNENLAND Het hoofdbestuur van de Volks party voor Vryheld en Democratie deelt mede. dat de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat de heer M. J. Keljzer en de staatssecretaris van Defensie, speciaal belast met de luchtmacht, de heer W. den Toom als lid tot de VVD zijn toegetreden. Dit meldt het algemeen secretariaat van de party. Tot adviserend lid van de raad van bestuur van de Unilever N.V. te Rotterdam ls benoemd dr. J. E. de Quay. Het tot de gemeente Veghel be horende kerkdorp Marlahelde, waarvan de bewoners reeds lange tyd vechten voor een grotere verkeersveiligheid, ls gisteren opnieuw opgeschrikt door een dodelijk ongeluk. De zesjarige Anton Verhoeven werd by het oversteken van de Provinciale Weg door een auto ge grepen en overleed ter plaatse. BUITENLAND West-Dultsland heeft verleden Jaar meer werkdagen verloren door uit sluitingen dan door stakingen, zo heeft het Westdultse bureau voor de statistiek bekendgemaakt. In het af gelopen Jaar ls meer werktijd verloren gegaan dan ln enig Jaar sedert 1960. Uitsluitingen kostten 967.909 werk dagen. stakingen 528.763 dagen en combinaties van uitsluitingen en sta kingen 349.263 dagen. Het totale ver lies van 1 846.025 werkdagen betrof 316.397 werknemers. De Britse regering heeft gisteren een voorstel tot verbod van het roken in de Engelse bioscopen en theaters verworpen. De Amerikaanse kustwacht heeft gisteren een motorvaartuig van 15 me ter lengte in beslag genomen, waarin zich zestien „tot de tanden gewapen de" Cubaanse ballingen bevonden, die zich gereed maakten voor een overval op Cuba om een militaire Installatie te vernietigen. Het scheepje, de „Ar royo", werd in de Amerikaanse terri toriale wateren aangehouden en naar Key West opgebracht, waar de beman ning van het vaartuig werd onder vraagd. De vorige maand zijn ln de staat New York bijna tienmiljoen pakjes si garetten minder verkocht dan in Ja nuari 1963. wat bijna 600.000 dollar minder aan belasting opbracht. Een woordvoerder van de belastingen zei dat dit waarschijnlijk veroorzaakt ls door het rapport over de gevaren van het roken van 11 januari. De twintigjarige Howard Butler, die na een val ruim een dag met een gebroken been en ribben hulpeloos ln het inwendige van de Llethryd Swallett grot in Wales was blijven liggen, ls half bewusteloos op een draagbaar naar buiten gebracht nadat hem eerste hulp was verleend en de nauwe grotingang met behulp van springstof was verwijd. De Amerikaanse kustwacht heeft de acht Inzittenden van een Ameri kaanse marinebommenwerper gered, die ter hoogte van Dara Point, in Call- fornlë. brandend in de Grote Oceaan was gestort. De marine had eerst een hefschroefvllegtuig uitgezonden om de bemannlnc te redden. De wentel wiek stortte echter ook in zee. Nu werden ook zyn twee Inzittenden ge red. (Van onze correspondent in Bonn) De eieren mogen weer naar West- DuiIsland komen. Vandaag, vier da gen ie laat, heeft het ln de officiële Bundesanzeiger gestaan. Het nieuwe vergunningenstelsel waarmee Bonn de eierenimport wilde afremmen en dat vrijdag door de E.EG-eimmis- dat vrydag door de E.E.G.-commis sie werd verboden, Is afgeschaft Het carnaval als voorwendsel ne mend, heeft Bonn met deze narrige vertraging dan toch nog vier dagen zyn grenzen dichtgehouden. Het Duitse ministerie van Voed selvoorziening lijkt niet meer te ge loven, dat de E.E.G.-minlsterraad alsnog permissie voor importres tricties zal geven. Wat nu? Die vraag blyft men zich op dit minis terie stellen. De eieren-bureaucraten zeggen dat herstel van het „laisser faire" binnen enkele dagen tot een nieuwe overstroming van de markt zal leiden, tot wat zy „een onhoud bare toestand" noemen. Hoewel ook de Duitse pers de wer- keiykse oorzaak de gestegen Duitse produktie de afgelopen da gen herhaaldelyk in het licht heeft gesteld en als enige oplossing een verhoogde consumptie van eieren en kippen aanbeveelt, biyft men op het departement liever Nederland de schuld geven. WOENSDAG Clubhuis „De Zevensprong" (Bern- hardkade): Leidse Jeugd Actie. Dia- avond „Leven en laten leven". 8 uur n.m. N Konlngskerk (eind Konlngsstraat) Spr. dr. P. L. Schoonhelm „De zin van Israels lijden", 8 uur nm. Petruszaal (Lammenschansweg) Jaarverg. „De natuurvriend". 8 u. n.m. Pieterskerk: Avondgebed te 7.45 uur n.m. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dr. S. Kooyman over „Boom- baststof in Indonesië en Oceanlë". 8 uur nm. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Centrum" speelt „Het dlevenbal". 8 uur n.m. DONDERDAG Gebouw Chr. Soc. Belangen: Ned Chr. Bond van Overheidspersoneel. Spr, dhr. J. ten Heuvelhof over „Loon- en prijsbeleid". 8 uur n.m. Gerecht 10: Ledenverg. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur n.m. „Het Karrewiel": Receptie 25-Jarlg Jubileum Bloemist-patroonsver. „Lel den en omstreken". 4-5.30 uur n.m. Hogewoerd 175Dlenstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m, Rijksmuseum voor Volkenkunde: Excursie K. en O. naar tentoonstelling „Wow-IpitsJ". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Abonnementsconc Residentie-ork. o.l.v. Werner Egk. So list Huckrlede. 8 uur n.m. VRIJDAG Acad. Ziekenhuis: K. en O.-cursus medische ethiek. 8 uur nm. Breestraat 19: Spr. da. J. A. Smlnk, 8 uur n.m. Den Burcht: Toneelavond Selsklp Pryslan. 8 uur n.m. Den Burcht (Jacoba-zaal)Nieuw- Jaarsbyeenkomst „Ons Grunneger- laand". 8 uur n.m. Gerecht 10: Aanvang K. en O.-cursus bloemschikken. 8 uur n.m. Oude Vest 13: Evang. Chrlstengem „Ecclesia". 8 uur n.m. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Centrum" speelt „Het dlevenbal". 8 uur nm. ZATERDAG Den Burcht: Receptie 50-jarig be staan Alg. Bedryfsgroepen Centrale. 3-5 uur n.m. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa crum" met „Blaffen tegen de maan". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Feestavond 50-Jarlg bestaan Alg. Bedrijfsgroepen Centrale. 8 uur n.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente te 3 uur nm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Ons Centrum (Hooigracht 84)Hu manistisch Verbond. Spr. dr. J. Cohen. 10.30 uur v.m. Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. BIOSCOPEN Camera: „Het complot". 18 Jr. Dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur. Woensdagcyclus „Verleden Jaar in Marienbad". Lldo: „Legioen des doods". 18 Jr. Dag. I 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.46, 7 en 9.15 uur. I.uxor: „Alleman". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Studio: „Spaar de epotvogels". 14 Jr. 15 uur; zond. 2 fïf; Trianon: „The running man". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Lawrence van Arabië". 14 Jaar. Dag. 2 en 7.30 uur. Astra-theater - Wassenaar: Donderdag 8 uur „Es war elne rauschende Ball- nacht". 18 Jr. Vrydag 8 uur: zater dag 7 en 9.15 uur „Hunters" (Vuur boven Azië). 14 Jr. Zondag 7 en 9.15 uur; dinsdag 8 uur; woensdag 8 uur „The naked edge" (De schaduw) 18 jr. Zondagmiddag en woensdag middag 2.30 uur „Lassie's best* vriend". A.l. TENTOONSTELLINGEN Academie: Expositie Joe van Kessel en Steven Kwint. Werkd. 10 uur v.m tot 5 uur n.m. (t/m 24 februari). Rijksmuseum voor Volkenkunde Japanse grafiek- en schilderkunst. Werkd. 10 uur vm.5 uur n.m.; zond 15 uur nm. (tot 1 maart). Ryksmuseum voor Volkenkunde. Wow-lpitsJ, 12 houtsnydera uit Ama- namkal. Zuldwest-Nleuw-Gulnea. met iedere dag om 11.30 en 3 uur vertoning van de film „Matjemosh, een Papoea houtsnijder" Zon- en feestdagen 3 u (tot 1 maart 1964) Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Romeinse mozaïeken uit Tunesië" Werkd. 10-5 uur; zond 1-S uur n.m (tot 15 maart) De Lakenhal: Dag 10-4 uur: zond 1-4 uur Lakenhal: Tentoonstelling tekenin gen en pastels van J. H. Kuiper. Werk dagen 10 uur voorm.-4 uur nam.; zond. 1—4 uur nam. (Tot 2 maart). Lakenhal: Tentoonstelling „De rea listische stroming ln België van de 19e eeuw tot heden" .Werkd. 10 uur voorm. 4 uur nam. Zond. 1 4 uur. (Tot 9 maart). Legerm useum Pestb ulslaanMet uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-4 uur) Ryksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag 10-17 uur; «zon dags 13-17 uur Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie. v d Werf park 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdageD vhd 10-12 eD 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Ryksmuseum van Oudheden Dage diks 10-5 uur* zond 1-6 uur Ryksmuseum vuot de geschiedenis der natuurwetenschappen Dag 10-4 uur zond j-4 uur Wassenaar Kunstzaal Heuff Tentoonstelling Eugêne Winter en Hanna Schultema. Werkd. 10 uur vjn.— 6 uur nm.; bovendien op woensdag 8—10 uur n.m, (t/m 13 fe bruari) Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doezastraat 31. tel. 21313 en Haven Apotheek. Haven 18. tel. 20085. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Haven Apotheek. BI' geen gehoor van nw halsarts ol specialist (nf diens waarnemers), Del op dokterstelefooD 22222. De V.A.R.A. zendt om 8.50 uurj opera „Macbeth" van Giuseppe di naar Skakespeares drama uit.) rigent, ia Fulvio Vernizzi. De uity ding om 10.35 uur vervolgd. VOOR DONDERDAG 13 FEBRU'A) Hilversum I, 402 in. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgeng«| 7 15 Ouvertureradio voor vij mensen. 7.55 Overweging. 8.00 8.15 Strip v. d. Jeugd. 8.20 Lichte gi; 8.50 V. d. hulsvrouw. 9.35 Watersi) den. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. kleuters. 10.10 Franse chansons, ij Klass. ork.muzlek. 11.00 V. d. zlej VPRO: 11.45 Lichte gram. 12.15 U op het land, gesprek. 12.30 Mr land- en tulnb. 12.33 Deze i f praatjes en berichten. 13 00 Nws. Klass en moderne kamermuz. u V. d. vrouw. NCRV: 14.15 Lichte cj muz. 14.30 Dayuma, hoorspel. Moderne órkmuz. 16.00 Bijtte lort 16.30 Moderne kamermuz. 17.00 V Jeugd. 17.25 Gram. 17.30 Schoolzj 17.45 Koorzang. KRO: 18.05 Llchte orkmuzlek. 1, Sportrubrlek. 18.30 Licht instr. tet. 18.50 Soc. perspectief, lezing. l| Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de i af. praatje. 19.15 Klass. gram. lf Radiokrant. 19.50 Lichte gram. 2 De jeugd op eigen wieken (29). hl spel. 20.40 Samen uit - Samen t» gevar. progr. 22.00 Kerkorgelcona moderne muz. 22.30 Nws. 22.40 Avij overdenking. 22.55 Boekbespr. 2 Platennws. 23.30 Nobelpryswlnnaaij vertaling, lezing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 OchtendO 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagj nlng. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Prq overz. en llchte gram. 9.00 Ochtij gym, 9.10 De groenteman. 9.15 K) gram. 9.40 Morgenwydlng. 10.00 Lij gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Hi| zaken, lezing. 11.15 Parels der muj ln mozaïek: een gevar. muzlekpn 12.00 Licht ork. 12,30 Meded. t land en tulnb. 12.33 Metropole or) 13.00 Nws. 13.15 Meded.. event, act gram. 13.25 Beursber. 13.30 Danij met zangsollsten. 14.00 Sopraan kerkorgel: klass. en moderne mua 14.30 Dieren ln en rondom het b firogr. over huisdieren. 15.15 L nstr. trio. 15.30 Altviool en pl» moderne muz. 16.00 Van vier tot1 een radioprogramma ln een Notet 17.00 V. d .Jeugd. 17.55 De gesprd brief. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event. 18.20 Ultz. van de CHU: Polltol Nws, en comm. van de CHU. Licht ork, met zangsollste. 19.00 1 kleuters. 19.05 Sportparade. 19.30 V Jeugd 20.00 Nws. 20.05 Brussel— versum: BRT-Varlété-ork. en sj (ultwlssellngsprogr.)20.25 Geho( gezien, gelezen, veertiendaags ku» symposion. 20.55 Ero, de schelm, mlsche opera (le en 2e akte), a Nws. en meded. 22.40 Act. 23.05 I de schelm, komische opera (3e ao 23.45 Lichte gram. 23.55-24.00 Nwi TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 15.00 V. d. vrouw. 15.45 Pai 16.00-16.15 V. d. kleuters. 19.30 Ifi den vrijgezellen werkeiyk achtei 8teld?p forumdiscussie. NTS: 21 Journaal. VARA: 20.20 Achter I nws. 20.45 Uit: amus.progr. 21.10 schaduw van een revolverman (1 shadow of a gunman), TV-spel. M 22.35-22.40 Nws. BUITENLANDSE PROGRAMMA'! Engeland, BBC Home Service, 330 12.00 Schoolradio. 13.00 Klass. moderne muziek. 13.55 Weerber. li Nws. 14.10 Quizprogr. 14.40 Lezinj 15.00 Kritieken. 16.00 ld. 16.45 Ge muz. met comm. 17.30 Klankb. 1 V. d. Jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 N 19.10 Reg. progr. 19.32 Marktber. II Amus.muz. 20.00 Gevar. muziek i comm. 20.30 Wetensch. progr. 2i Hersengym. 22.00 Pianospel. 23.00 b 23.30 Kamermuz. 23.45 Parl.-overzli 23.59 Weerber. 24.00 Nws. 0.02 Vod 0.15-0.45 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programnil 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 The Dales, 1) Lichte muz. 13.00 Popul. gram. II Gram. v. d. arb. 14.00 Amus.progri ma. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vro, 16.00 Gevar. muz. 16.31 Muz. by werk. 17.15 The Dales. dagb. 17.31 slagen races. 17.32 Gram. v. d. Je) 18.00 Gevar. muz. progr. 19.33 Spl overz. 19.45 Hoorspel. 20.00 Nws. 21 Hersengym, 21.00 ld. 21.30 Nws. act. 21.40 Amus.muz. 22.30 Vrageii antwoording door luisteraars. 21 Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 12.00 Nws. 12.15 Klass. muz. 1| Nws. 13.15 Amus.muz. 16.00 Nws. Ij Kamermuz. 17.00 Nws. 17.30 Ami muz. 19.00 Nws. 19.15 Fllmmuz. ll Dansmuz. 21.00 Dansmuz. 21.30 N 22.00 Engelse madrigalen. 22.30 Ge' muz. 24.00 Nws. 0.20 Gevar. mu2 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk, 280 en 235 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nieuws, li Opera-aria's. 16.15 Kamermuz. ll Orgelrecital. 18.00 Lichte muziek, ll Nws. 20.42 Klass. en moderne muz) 22.27 Muz. nws. 22.42 Gevar. muzi 23.20 Gevar. muz. 23.49 Gram. 23| 24.00 Nws. Brussel, 321 en 484 m, 324 m.: 12.00 Nws. 12 Lichte muz. 13.20 Kamermuz. Schoolradio Lichte muz. 16.00 Nws. 16. berichten. 16.09 Franse les recital. 17.00 Nws. 17.15 17.50 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.03 d. sold. 18.28 Paardesportberich J 18.30 Kamermuz. 19.00 Nws. en rad 1 kroniek. 19.40 Gram. 19.50 Pollt» 1 lezing. 20.00 Klass. muz. 22.00 Niei 22.15 Jazzmuz. 22.35 De zeven kuns 22.50 Volksmuz. 23.00 Nieuws. 2 Opera- en Bel Cantoconc. 23.55-2 Nws. 484 m.: 14.03 Gevar. progr. 11 Moderne ork.muz. 17.15 V. d U agers. 18.03 V. d. sold. 18.40 Lid: muz. 19.30 Nws. 20.00 Operamuz. 21 i Wereldnws. 16.03 Bed i 5. 16.24 Zal V. d. M< WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) I S -I se ge S 52 c S a Amsterdam regen 6 i Den Helder zwaar bew 6 2 Ypenburg Vllsslngen regen regen 6 5 4 4 Eelde onbewolkt 6 -0 De Bilt zwaar bew 6 1 Twente half bew. 6 -1 Eindhoven geh bew. 6 2 Z.-Limburg regen 5 Helsinki sneeuw -13 -17 Stockholm licht bew. -4 -12 Oslo zwaar bew. 1 -6 Kopenhagen zwaar bew. 4 -3 Aberdeen geh. bew. 8 3 Londen geh. bew. 9 4 Brussel legen 5 4 Luxemburg regen 3 3 Parijs geh, bew. 8 4 Bordeaux onbewolkt 7 -5 Grenoble onbewolkt 5 -2 Nice onbewolkt 12 6 Beriyn zwaar bew 5 -3 Frankfort half bew. 6 -1 MUnchen 6neeuw 2 1 Zürlch sneeuw 3 0 Genève licht bew. 5 -3 Locarno licht bew. 10 -2 Wenen zwaar bew 2 0- [nnsbruck meeuw 5 -1 Belgrado geh bew. 12 -2 Athene onbewolkt 15 4 Rome regen 4 5 AJacclo Madrid regen 12 6 onbewolkt 11 -6 Mallorca onbewolkt 14 -1 Lissabon zwaar bew. 16 7

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2