drempel tussen ost-West blijft hoog SS-arts BABOR dood gevonden Parijs wil uitbreiding handel met Rusland U aastricht in donker „KEURSLAGERS" elf verkoopplaatsen huishoudelijke hulp al FIJNBANKWERKER b) ELEKTROMONTEUR cl STORINGSMONTEUR dl STOOMSTOKER TELEURSTELLEND DEBAT IN BONDSDAG OVER KERNSTOP- VERDRAG Overwinning oor Kaoenda Moorden in maffia-stijl in Melbourne Sjah en Fan,h TWEE REDENEN IN PARI JS OM PEKING TE ERKENNEN Watersnood in Brazilië Uiteenzetting van minister van B.Z.Couve de Mar vil Ie Zelfmoord Herv. Rusthuis Vreewijk ERVAREN (ORRECTOR(TRICE) KARBONADEN 2.2» IOO gr. PEKELVLEES 52 250 gr. KOFFIE 08 DE KEURSLAGERS: LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG IS JANUARI 19*4 (Van onze correspondent in Bonn) „Het Duitse probleem en de pogingen tot ontspanning tussen ost en West", welk een groter onderwerp en welk een passender oment had de Westduitse Bondsdag zich kunnen wensen. Met de ioop dat de Bonner parlementariërs gisteren het voorstel tot rati- icatie van het Moskouse kernstop-verdrag de aanleiding tot een ebat in grote stijl zouden benutten is vervlogen. Of beter gezegd: e regering en de regeringspartijen zijn dat debat doelbewust uit eweg gegaan. De sociaaldemocratische oppositie mocht met Erler n Wehner haar zwaarste geschut in stelling hebben gebracht, ook eze parlementaire kanonnen schoten met losse flodders. De SPD wil de kans op de ..grote coalitie" met de CDU niet jrpederen. Erler tekende wel terstond het tbrek aan allure van de discus- e door op de lege regeringsbank wijzen. Daar troonde in alle mzaamheid minister Schroder, iens inleiding slechts kleur •eeg door het wijnrode vest met operen knoopjes dat hij droeg. De minister verdedigde het irdrag op humanitaire gronden: et is mooi dat de mensheid geen dioactieve neerslag meer op jn boterham krijgt. HU omschreef de Duitse aarzeling de ratificatie: omdat Oost-Duits- id mede ondertekende, vreesde i het begin van erkenning van regime-Ulbricht. Hij hoopt op een begin van ont- I inning tussen Oost en West. maar nst dat dan ook de oorzaken van spanning worden weggenomen, in eerste plaats de onnatuurlijke de lg van Duitsland. gen over de Duitse drempel heen te helpen craten hiertegen als geniale spre kers af. Erler, koel zakelijk, duidelijk, brengt een benadering die Kennedy behaagd zou hebben: sterk en waak zaam blijven, maar geen kans voor bij laten gaan om aan de rand van het conflict naar kleine oplossingen te zoeken en zo langzamerhand naar het centrum van tegenstelling door te dringen. Vertvijten De briljante polemist Wehner kon de verleiding niet weerstaan van een parlementaire aanval op de re geringspartij, waarmee vooral hij zelf toch een coalitie wenst. Hij ver weet de regering haar lamme ge stuntel en slechte psychologische voorbereiding toen het verdrag een feit werd. Hij verweet haar ook dit, het meest ondertekende verdrag ter wereld, een vijfde-klas-begrafenls te geven. Deze levendige benadering prik kelde minister Schroder tot een we derwoord. Maar deze enige man in de CDU die scherp en parlementair kan improviseren, gebruikte zijn ta lent om Wehner van polemiek te De discussie handelde in feite over weerhouden. Het tijdstip is nog on- de methodiek hoe het Oost-West-ge sprek te gebruiken om Duitse wen sen op weg te helpen, zonder daar bij als vredesverstoorder te boek te raken. In die discussie zei de CDU- woordvoerder Majonica niets dat hij nog nooit eerder heeft gezegd en hij zei het ook op dezelfde manier: breedsprakig, onnauwkeurig en bij zonder luidkeels. Bij alle besprekin gen die zjj zichzelf hadden opge legd, staken de twee sociaaldemo- mans enkels. gunstiger, zei hij, omdat de wereld politiek In beweging is gekomen. Als lood viel tenslotte zijn vernaming om de „kostbare gezamenlijke arbeid voor een Duits levenbelang" niet te doorkruisen op „Wehners strijdlust". En zo eindige het debat over dit le vensbelang van niet alleen de Duit sers, zonder dat er veel meer aan werd bijgedragen dan wat slinkse partijpolitieke trappen tegen ander- Niels meuus De enigszins egocentrische theorie r Duitsers dat de verdeling van litsland oorzaak is in plaats van rolg van het Oost-West-conflict, |L haar hoofd op in alle redevoe- age, bij CDU-spreker Majonica, bij socialisten en bU de liberalen, it is miasschien moeilijk oorspron- lijke gedachten te baren over een obleem dat al achttien jaar be at. Maar het wordt wel tijd. Gis- en had dat uur blijkbaar nog it geslagen. Niemand overwoog rdop of de Duitsers zelf iets we- ïlijk nieuws kunnen doen om Oost West by hun toenaderingspogin- )e Verenigde Nationale Onafhan- Ukheidspartij van Kenneth Kaoen- heeft zoals verwacht werd. bij de ste algemene verkiezingen in iord-Rhodesië een absolute meer heid behaald. De Britse gouver- ur Sir Evelyn Hone heeft Kaoenda teren nog als premier beëdigd. Het len van de stemmen is nog niet tooid maar Kaoenda is zeker van van de 75 zetels. verkiezingen zijn gehouden ichtens een nieuwe grondwet, die Britse protectoraat zelfbestuur leent Engeland blijft verantwoor- ijk voor Defensie, Buitenlandse Za- i, Openbare orde en politie totdat ledige onafhankelijkheid zal wor- verleend hetgeen waarschijnlijk 24 oktober zal geschieden. lan voor Europese energiepolitiek )e Hoge Autoriteit van de Kolen- Staalgemeenschap is het gis ter- »nd eens geworden over een plan )r een Europese energiepolitiek. ge leerd op een nieuw leven ingebla- i feolenindustrie. Dit deelde de Bei- the vice-president van de Hoge ttoriteit. Albert Coppi, meer. Hij en president van het gezagsorgaan, Italiaan, Del Bo zullen spoedig de tolsteden van de zes gemeenschaps. den bezoeken om het plan aan de tringen voor te leggen. Iet Europese Parlement had giste- eerder op de dag de eis gesteld, de Hoge Autoriteit der EGKS, de j-com missie en de Euratom-com- Rie hun opdracht om een Europese irgiepolitiek te formuleren aan de regeringen terug zouden geven, als »nen twee maanden geen concrete Üissingen zouden zijn gevallen. Giscard d'Estaing naar Moskou (Van onze correspondent in Parijs) Dc jonge Franse minister van Fi nanciën en Economie. Valéry Giscard d'Estaing, is gisteren met een spe ciale missie naar Moskou vertrokken waar hy denkt een week te zullen bljjven. Giscard d'Estaing, die wel de playboy van het huidige kabinet is genoemd (hy brak alle ministeriële tradities, toen h(j deze week in een pullover en zonder colbertjasje voor de televisiecamera's verscheen», bad voor zjjn vertrek een langdurig on derhoud met generaal De Gaulle. Zjjn missie in Moskou wordt in Fa- rijs dan ook zonder de dubbele ge zichtshoek van politieke en econo mische overwegingen beschouwd. De president zou Giscard hebben opgedragen de Russische leiders de achtergronden te onthullen van de Franse beslissing om Peking te er kennen. een besluit dat ook in Mos kou niet in erg goede aarde moet zijn gevallen. Doch hoofddoel van zijn reis blijft toch te pogen de Frans-Russische handelsrelaties tc verbeteren Door de nieuwe prijsstijgingen se dert ruim een jaar, die het stabili satieplan maar zeer ten dele wist te beheersen, ondervindt Frankrijk nu steeds meer moeilijkheden voor zijn export. Het stabilisatieplan dat eerst voor een half jaar was bedoeld, is nu dan ook voor onbepaalde tyd ge prolongeerd. Er wordt wel al van een eventuele nieuwe devaluatie van de Franse frank gesproken. Hiervan wil generaal De Gaulle echter niets weten. Onder deze omstandigheden hecht het staatshoofd veel waarde aan een goede verstandhouding met Rusland, dat als belangrijke handelspartner Frankrijk misschien uit het econo mische moeras zou kunnen helpen. Of die vlieger ook opgaat. Is echter nog de vraag. Aangezien de Russen voor hun aankopen in Frankrijk geen goud of deviezen willen aanspreken, zal de handelsbalans eerst meer in evenwicht moeten worden gebracht. Dc Fransen hebben het afgelopen jaar inderdaad veel meer in Rus land gekocht dan de Russen bi) hen en zi) zijn dus van oordeel dat nu eerst Moskou maar verder over de brug moet komen. Rusland biedt vooral steenkool en petroleum aan. terwijl de Fransen hen Installaties voor chemische fabrieken zouden willen verkopen. Het is echter nog niet bekend of de Russen bereid zullen zijn hun aankopen in Frankrijk onmiddellijk sterk op te voeren. Over een week zal men mogelijk weten of Giscard d'Estaing met zijn belangrijke op dracht in Moskou is geslaagd of al thans perspectieven heeft weten te openen voor een verdere uitbreiding der Frans-Russische handelsrelaties. Mysterie van verdwenen schip thans opgelost Edward Anderson, de 32-jarige eigenaar van het motorjacht „Chris tine" dat drie weken geleden voor de Zuidengelse kU6t verdween en waar naar lang gezocht is. is levend en wel in Dublin aangetroffen zo meldde de .Dailv Express" hedenochtend. An derson heeft in een exclusief inter view met het blad verteld, dat hij zo spoedig mogelijk naar Londen wil te rugkeren om het „fantastische my sterie" van de ondergang van zjjn vijf ton metend schip te helpen oplossen. Hij was de avond waarop de „Chris tine" voor het laatst gezien werd, niet aan boord. Een van zijn vrienden en een onbekende waren er met zyn schip op uitgegaan. Interpol had kortgeleden een be schrijving van de vermiste boot ver spreid nadat een garagehouder, Ro nald Verrier. had gezegd dat hy een verzekering voor 150.000 pond siterllng (ruim anderhalf miljoen gulden) op Anderson had afgesloten omdat deze een .sleutelfiguur" in zyn zaak was. (Van onze correspondent in Wenen) Het bezoek dat de Sjah van Perzië met Farah Diba aan Oostenrijk brengt, draagt een zuiver particulier karakter. Daarom had er gisteren dan ook geen officiële ontvangst plaats op het vliegveld bi) Wenen. De keizer heeft zijn intrek geno men in het hotel Imperial, tezamen met zijn vrouw, zijn tweelingzuster prinses Asjraf en zijn dochter uit zijn eerste huwelijk prinses Sjanaz. Zijn driejarige zoon bleef uit veilig heidsoverwegingen in Perzië. Het ge zelschap blijft tot 27 januari in Wenen en zal hier o.a. een voorstel ling in de Opera en van de ijsrevue in de stedelijke sporthal bijwonen. De eerste avond waren de Oosten rijkse Bondspresident en de Oosten- rijkse regering de gasten van de keizer in' zijn hotel. Op 27 januari \ertrekt de Sjah met zijn gevolg naar Innsbruck om er de Olympische Winterspelen bij te wonen. Dit ver blijf wordt echter van 5 tot 7 fe bruari onderbroken, omdat de keizer met zijn gevolg het operabal op 6 februari in Wenen zal bezoeken. Een loge voor veertien personen is reeds gereserveerd. Daar in Oostenrijk veel Perzische studenten leven, van wie een zeker aantal het niet eens is met het beleid van de Sjah, is de mogelijkheid van een aanslag niet uitgesloten. Daarom heeft de politie de veiligheidsmaatre gelen speciaal in Innsbruck versterkt, omdat de keizer de ski-demonstraties wenst bij te wonen. Ofschoon de Sjah vier lijfwachten in burger mee neemt, die evenals hij goede skilopers zijn. zullen er naast het normale politiepersoneel in Innsbruck ook nog driehonderd agenten en driehonderd gendarmen uit heel Oostenrijk naar Innsbruck gaan om niet allen het keizerlijke paar, maar ook andere vorstelijke personen, onderwie onze koninklijke familie, te bewaken. Tengevolge van hevige regenval die gisteren voortduurde, zijn in het 1 oosten van Brazilië achttien steden overstroomd terwijl uitgestrekte ge bieden in de provincies Bahia en Minas Geraes onder water staan. Volgens officiële functionarissen in Belo Horizonte. de hoofdstad van Minas Geraes. was de toestand al daar „rampzalig". Duizenden men sen zijn dakloos en de oogsten heb ben zwaar geleden. Vliegtuigen van de luchtmacht voeren geneesmidde len aan met het oog op gevaar voor besmettelijke ziekten. In het zuiden van Bahia verke ren tienduizend mensen in zorgelijke toestand. Hun huizen zijn door het water overstroomd. K reeJ ten vissers niet. De Gaulle ivel naar Brazilë President Goulart van Brazilië heeft zyn Franse ambtgenoot gene raal De Gaulle schriftelijk uitgeno digd om ook Brazilië te bezoeken, wanneer hij, later in dit jaar. een reis door Midden- en Zuid-Amerika maakt. De Gaulle heeft in zijn ant woordbrief de Braziliaanse uitno diging aanvaard. Hierdoor is een einde gekomen aan de Braziliaans- Franse diplomatieke verkoeling, die was ontstaan toen Franse kreeften vissers hun beroep onder de Brazili aanse kust gingen uitoefenen, waar bij zij, naar Braziliaanse opvatting. Braziliaanse visserijrechten schon den. Waarschijnlijk zal president De Gaulle in november Brazilië bezoe ken. Naar verluidt zal hy op deze reis ook officiële bezoeken brengen aan Argentinië en Peru. Men ver wacht dat de Franse ambassadeur Frankrijk heeft twee belangrijke redenen om communistisch- China te erkennen, aldus verklaarde de Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Couve dc Murville, gisteren voor de commissie van Buitenlandse Zaken uit de Nationale Vergadering (Tweede Kamer): telkens als er een vraagstuk in Z.O. Azië moet worden opge lost, komt men op de een of andere manier tegenover China te staan, zoals in 1946 en in 1954 in Indo-China en in 1961 in Laos; het jaar 1963 heeft een belangrijk nieuw element te zien ge geven in het ideologische geschil tussen Moskou en Peking met als resultaat, dat China's politiek onafhankelijk is geworden. verbonden is. Frankrijk zal ook geen. stappen ondernemen om met Formo sa te breken. Couve de Murville noemde geen datum maar gaf de leden van de commissie te verstaan dat de bekendmaking van China's erkenning slechts een kwestie van dagen is. In diplomatieke kringen in Parijs acht men dinsdag as. de meest waarschijnlijke datum hier voor. Couve de Murville verklaarde, dat Frankrijk al een paar jaar ge leden van plan was om Peking te er kennen maar de oorlogen in Indo- China en Algerije hadden een be slissing in de weg gestaan. Kritisch geluid De Franse plannen om de Chine se volksrepubliek (Rood-China) te erkennen wekken intussen in ver scheidene wereldcentra nog steeds gemengde reacties op. President Macapagal van de Phi- lipptjnen zei dat de Franse er kenning de positie van de vrije na ties in Azië zonder twijfel nadelig zal beinvloeden. De Philippljnen zijn nog steeds gekant tegen Pekings toe treding tot de Verenigde Naties, zo zei hij. In Saigon sprak het Z u i d v i e t- n a me se parlement zich eenstem mig uit voor opschorting van de di plomatieke betrekkingen met Frank rijk, uit protest tegen de politiek Gemengde reacties Frankrijk heeft alle landen, die er belang by hebben, van zRn bedoe lingen op de hoogte gesteld. Over het algemeen waren de reacties gun stig geweest, met uitzondering in de Verenigde Staten, die in een byzon- dere positie verkeerden, zo zei Couve de Murville. die de commissie er op wees, dat erkenning van China niet inhoudt dat Frankrijk automatisch de communistische landen Noord- Korea en Noord-Vietnam zal erken nen. Ongetwyfeld zal een ander het vraagstuk van China's toetreding tot de VN beinvloeden. Frankrijk zal zijn houding ten deze bepalen als de tijd daar is, aldus Couve de Mur ville. Frankrijks erkenning van China zal van beide zijden onvoorwaarde lijk zyn. Volgens een woordvoerder van de commissie zei de* Franse be windsman verder dat aan de erken ning niet het verbreken van de be trekkingen met het nationalistische- Chinese bewind van Tsjang Kai-sjek Akkoord over CAO voor journalisten De onderhandelingsdelegaties van ae Verenigde Nederlandse Dagblad pers en van de Federatie van Ne derlandse journalisten hebben over eenstemming bereikt over de CAO 1964 dagbladjournalisten. Dit is vandaag meegedeeld in een geza- meniyk communiqué. De overeenstemming houdt een schaalsalaris\erhoging in met een denivellerende tendens, nl. variëren de van 11 procent voor leerling-Jour- nalisten tot 13, 14 en 15 pet. voor resp. derde-, tweede- en eerste-klas Journalisten. De bevoegde organen van de we derzijdse organisaties moeten de overeenkomst nog goedkeuren voor dat zy aan de Stichting van de Ar beid kan worden voorgelegd. in Brazilië die naar aanleiding van het „kreeftengeschil" werd terugge roepen, zeer binnenkort naar zyn post zal terugkeren. Het „kreeftengeschil" begon een jaar geleden, toen Brazilië by Re cife drie Franse vissersvaartuigen aanhield. De boten werden later vry- gelaten, doch Brazilië verbood de Fransen kreeft te vissen binnen een gebied van 60 mijl van de kust, Frankrijk zond een oorlogsschip. Toch gaven de Franse vissers de kreeftenvissery voor de Braziliaan se kust op. In april van het vorig Jaar bracht Frankrijk het geschil voor het Internationale Gerechtshof iti Den Haag. Sindsdien hangt de kwestie. van De Gaulle met betrekking tob Azië, aldus een officieel communi qué. De parlementsleden maakten in het bijzonder bezwaar tegen De Gaulle's voorstellen tot neutralise ring van Vietnam. Leiders van de nationalistisch- Chinese regering op Formosa hebben gisteren spoedbljeenkomsten gehouden ter bespreking van het Franse voornemen om binnenkort over te gaan tot diplomatieke erken ning der Chinese volksrepubliek. De regering van nationalistisch-China heeft nog geen officiële verklaring afgelegd, doch er bestaat in officiële kringen in Taipeh geen twijfel aan dat de Formosaanse autoriteiten een dergelyke Franse stap ernstig zou den opnemen, omdat daardoor de positie der nationallstisch-Chinese regering in Europa en ln Afrika in gevaar zou komen De leider der Westduitse so cialistische Bondsdagfractie Fritz Erler heeft gisteren een beroep op de regering gedaan om een verduidelij king te geven van haar standpunt ten opzichte van een Franse erken ning van communistisch-China. „De Westduitse regering moet dui- deiyk maken dat de nauwe betrek kingen tussen de Bondsrepubliek en Frankrijk, welke voortspruiten uit het Duits-Franse vriendschapsver drag, niet betekenen dat er een gemeenschappelijke verantwoorde lijkheid bestaat voor een daad als erkenning der Chinese volksre publiek. Dit is vooral niet het geval nu de Franse autoriteiten de West- Duitse regering zelfs niet van tevo ren hebben geraadpleegd, alvorens een dergeiyk besluit te nemen. Enkele van onze Franse vrienden hebben zeer twyfelachtige redenen aangevoerd voor de Franse beslis sing", aldus de leider der socialist! sche oppositie in de Bondsdag, wiens woorden door de socialistische afge vaardigden met een luid applaus werden begroet. Tevoren had de Westduitse minis ter van Buitenlandse Zaken dr. Schroder in antwoord op vragen van socialistische zyde verklaard, dat hy niet wilde zeggen dat uit het Duits- Franse vriendschapsverdrag de „ver plichting" voor de verdragssluitende partyen voortvloeit om elkander eerst te raadplegen by het nemen van besluiten als het onderhavige. Dc uit Wenen afkomstige, vroegere SS-arts Karl Babor, die wegens misdaden in concen tratiekampen door Oostenrijk werd gezocht, is dood aange troffen in een rivier in het bin nenland van Ethiopië. Volgens de Ethiopische politie had Ba bor, die ongeveer vijf dagen dood was, zich door het hart geschoten. Zijn auto werd in de buurt gevonden. Dr. Simon Wiesen tal. de directeur van het Joodse Documentatiecen trum in Wenen, maakte onlangs be kend dat hy de verbiyfplaats van Babor had ontdekt. Wiesenthal be schuldigde bij deze gelegenheid Ba bor van medische experimenten op gevangenen in het nazi-concentra tiekamp Gross-Rosen by Brelau. Hij zei. dat Babor hofarts in Ethiopië was. Het laatste werd tegengespro ken. Wel heeft Babor de laatste tien jaar als arts in de Ethiopische hoofdstad gewerkt. Wiesenthal zocht onder meer in Nederland getuigen die zijn be schuldigingen konden staven. Babor heeft Wiesenthals activiteit als las ter bestempeld. Hy zei eens. dat hy geen geld had om zich in Wenen te gaan rechtvaardigen. Wiesenthal bood hem daarop aan de reiskosten voor zyn rekening te nemen en liet Babor weten dat de Oostenrijkse ju stitie wel voor gratis kost en inwo ning zou zorgen. Babor ging niet op dit aanbod ln In Oostenrijk had men pas in 1952 voldoende gegevens tegen Babor ver zameld om tot aanhouding te kun nen overgaan. De arts kon Wenen echter nog verlaten voordat het ar restatiebevel werd uitgevaardigd. Babor laat een dochter achter die in Parijs studeert. (Van onze Maastrichtse correspondent) Alle etalage-, winkel- en gevelreclamelichten na winkelsluiting uit in de He binnenstad van Maastricht met dit drastische besluit geeft de mid- nstand van de Limburgse hoofdstad uiting aan haar grote misnoegen er het feit, dat de zakenlieden voor de elektriciteit voor de feestverlichting t hoge tarief van 29 cent per kilowatt-uur moeten betalen De Maastrichtse binnenstad, die van vóór Sint-Nicolaas tot en met carna- 1 de feestverlichting ln de winkelstraten van het centrum rond het VriJt- heeft hangen, zal van zaterdag a.s. tot en met vrydag 31 januari in het nker zyn gehuld, na zes uur 's avonds. Een protest op poten wordt gezonden naar het stadsbestuur, met het ver ft het tarief voor de feestverlichting eindelijk eens te verlagen. Vanochtend vroeg heeft de Austra lische politie in Melbourne een grote hoeveelheid wapens in beslag geno men by een overval op de groenten- en fruitmarkG D* politie stelt met 180 man een onderzoek in naar de moordaanslagen in Maffia-styi van de laatste negen maanden op vier Italianen die relaties hadden met deze markt. Twee Italianen stier ven daarna aan de gevolgen. De Italiaanse r.-k. parocliiegees- teiyke Aldo in Melbourne heeft de groentekraam-houder Frank Madaf- ferl genoemd als het mogeiyke vol gende slachtoffer ln de serie aan slagen. Het laatste slachtoffer, Vin cent Muratore, werd maandag Jl. be graven. Aldo zei vernomen te hebben dat Madafferl wegens onenigheid met telers die aan de markt leveren, be schouwd werd als een „getekende". Bij weddenschappen onder de niet- Italianen op de markt geldt Ma dafferl als een fifty-fifty-kans. Volgens de geestelijke Aldo worden groepen Italiaanse boeren op boerderyen ln de staten Victoria en zuidelijk Nieuw-Zuid-Wales door een bepaalde persoon als slaven ge ëxploiteerd. Die Italianen, onder wie veel analfabeten, nemen zonder meer I aan wat zy als vergoeding voor de door hen aan de markt geleverde Erodukten thuis gestuurd krijgen en ouden zich verder stil omdat zy in veel gevallen onwettig Australië zyn binnengekomen. Aldo. die door de politiechef in Melbourne om zyn openlijke verkla ringen in deze is geprezen, zei laatst leden zondag vanaf de kansel in zyn kerk. dat hy over deze kwestie wilde spreken ook al bracht dit hem zelf in levensgevaar. Hier komt wegens huweiyk een plaats open als tevens bejaardenverzorging Betrekking geheel Intern, in prettige beschaafde omgeving. Goede bezoldiging en soc. voorzieningen. Aanmelden by Directrice, Vreewykstraat 8, Telefoon 31012 Bij de LEIDSCHE ONDERWIJSINSTELLINGEN is een plaats vacant voor een Zijn (haar) werk zal voornamelijk bestaan j uit de correctie van wetenschappelijke kopij t.b.v. het schriftelijk onderwijs. Voor dit ver antwoordelijke werk is een kritische instel ling. ruime algemene ontwikkeling en een goed taal- en stijlgevoel onontbeerlijk. Geboden wordt interessant en afwisselend werk. Opname in het pensioenfonds mogelijk. i Uitvoerige sollicitaties te richten aan het hoofd van I de afdeling Personeelszaken van de Leidsche On- derwijsinstellingen. Zijlsingel Oosterkerkstraat te 1 Leiden. Telefoon (0 1710) 3 18 44. Hef ACADEMISCH ZIEKENHUIS te LEIDEN vraagt voor de TECHNISCHE DIENST een voor licht- en krachtlnstallaties in continudienst. in continudienst voor werkzaamheden van tydeiyke aard. Vroegtydig gepensioneerden kunnen ook solliciteren. Salaris van: fynbankwerker vanaf 27-jarige leeftyd f. 681,15 bruto per maand. De onder b. en c. genoemde functies vanaf 26-jarige leeftyd f. 536,15 bruto per maand. Stoomstoker vanaf 25-Jarige leeftyd f. 500,93 bruto per maand. Geen aftrek A.O.W.-premie. Voor Jongeren wordt een Jeugdaftrek toegepast, Huurcompensatie f. 27,20 voor 23-jarlgen en ouder Vakantietoeslag 4%. Reiskosten worden vergoed ingevolge het verplaatsingskostenbe- slult. Zy. die in continudienst werken, ontvangen een toelage van 124% en moeten woonachtig zyn ln Leiden of directe omgeving. Schriftelyke sollicitatie, met dutdeiyke vermelding naar welke functie men solliciteert, te richten aan het Hoofd van de afdeling Personeelszaken van het Academisch Ziekenhuis, RUnsburgerweg 10, Lelden. Peraooniyke aanmelding dageiyk* van 14.00—17.00 uur, behalve s zaterdags. wwwwwwwwwwwwwwwwwww WIJ VAN NU! PRESENTEREN DEZE WEEK OP C. UIT DEN BOOGAARD, Dorpsstraat 4, Warmond Gé ALKEMADE, Beatrixlaan 6, Willem de ZwRgerlaan 16 C. ALKEMADE, Haarlemmerstraat 299 M. VISSER, Genestetstraat 4 - Willem Klooslaan 9 C. G. OVERDEVEST, Herenstraat 65 - Dorpsstraat 28, Oegstgeest r. d. MEER's keurslagerijen, Korevaarstraat 4 - Jacob Catalaan 12 - Koningstraat 70, Leiderdorp

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7