Hein Rott. Jordans Philh. leidde Orkest Onthutsende reportage: „MONDO CANE" kunst kaleiöoscoQp Serie verbijsterende situaties genoteerd Plannen van Stedelijk Jack Lenim°n Museum te Amsterdam Films van tveek in Leiden Meesterconcert K. en O. met De Ganlle myr a .1 als alcoholist Vit breidinp: der collecties minder exposities op komst HITCHCOCKS' „DE VOGELS" ^Pjigericht 1 maart 1860 Vrijdag 17 januari 1964 Derde blad no. 31163 Vervalser van schilderijen krijgt eerbetoon Een schilder te Kopenhagen, die ervan wordt beschuldigd schilderijen te hebben vervalst, heeft kans gezien vier van zijn schilderijen te verkopen aan de officier van Justitie die hem de gevangenis inhielp, Franse studiebeurs voor beeldhouwer Jacques Jutte De 33-jarige Amsterdamse beeld houwer-graficus Jacques Jutte heeft van de Franse regering een beurs ontvangen om geduerende enige tyd in Parijs te verblijven. De beeldhou wer was voor deze studiebeurs voor gedragen door de Franse beeldhou- De 32-Jarige schilder. Per Brengls- wem Zadkine en Adam (hoogleraar uil Ha Rnniir Arts ic Porilcl ihr W son. wordt ervan beschuldigd 30 aan de Beaux Arts te Parijs), jhr. W. schilderijen van zeer bekende Deense Sandberg en prof. dr. H. L. C. Jaffé. meesters te hebben gekopieerd l gesigneerd. Brengtsson ontkent ech ter de beschuldigingen. Naar aanleiding van deze voor dracht en zijn onlangs in Eindhoven tentoongestelde werken heeft de Franse ambassade namens haar mi- De officier van Justitie. Gregers i nisterie van Buitenlandse Zaken Jut- Storm zei. dat de schilderijen "die hjj van Brengtsson heeft gekocht te van het besluit in kennis gesteld. Jacques Jutte heeft van de ge niet tot de 30 vervalsten behoren, meente Eindhoven opdracht gekregen maar dat het werk betrof dat voor het vervaardigen van een meer Brengtsson ln de gevangenis vervaar- dan levensgroot bronzen beeld, be- digd heeft De officier van Justitie, die vroe ger de kunstacademie heeft bezocht en zelf amateurschilder is. zeide dat hij enthousiast is geworden over Per's schilderijen en dat hij kunst experts heeft geraadpleegd, die de schilderijen met de volgende woor den hebben geroemd: ..Een prachtig en ingetogen coloriet en een groot vermogen van kleuren juist samen I te stellen". Storm verklaarde dat hij hoopte Brengtsson te kunnen rehabiliteren door hem schildersmateriaal te geven en door zjjn schilderijen te verkopen, j „Het is voor hem niet nodig pla giaat te plegen en te zwendelen om geld te verdienen, hij is wel degelijk I in staat een naam voor zichzelf te maken", zo voegde de officier er aan toe. stemd voor het in aaideg zijnde nieuwe sportcomplex aldaar. Beeld houwwerk en grafiek van de kunste naar bevindt zich o.a. in het Stedelijk Museum te Amsterdam en de Rijks Collectie voor moderne kunst. Jutte gaat zich in Parijs vestigen. Mevrouw DornayCulp speelt voor de redio (Van onze Haagse correspondent) Zondagmorgen, op de 81ste ver- Jaardag van Nederlands oudste nog concerterende pianiste, mevrouw Eetsy Dornay—Culp, zal de VARA- radio van haar een enkele dagen te voren opgenomen Chopinrecital uit zenden. Zoals altijd heeft mevrouw Dornay alles weer uit het hoofd gespeeld. Zij Boekhouder kreeg PearSOIl Sprak Terborgh-prijs (Van onze correspondent» Een boekhouder werkzaam by de gemeente Enschede, de 43-jarige B. E. .Akkerman, heeft de Geraert Ter borgh-Prijs 1963 (f 1.000) gewonnen. Deze onderscheiding, die jaarlijks wordt toegekend ter aanmoediging van beeldende kunstenaars ln Over ijssel en tien Jaar geleden werd in gesteld door Provinciale Staten Is gis teren in Zwolle uitgereikt door de Commissaris der Koningin »r. J. B. G. M. Ridder de Van der Schuren. De jury onder voorzitterschap van drs. R W. D. Oxenaar. directeur van het Kröller-Müller-Museum te Ot- terlo. kreeg 86 werken van 31 kunste naars te beoordelen op het gebied van de vrije schilderkunst. De heer Ak kerman kreeg de prijs voor zijn serie van drie schilderstukken, getiteld De Canadese premier Lester Pear son. heeft gisteren een bezoek van twee dagen aan Frankrijk, waarbij hij werd vergezeld door zijn minis ter van Buitenlandse Zaken. Paul Mart n. afgesloten. Op een j^erscon- feerntle te Parijs verklaarde hij: ..Ik heb zeer openhartige besprekin gen met president generaal De Gaul le gevoerd. Ik zal hierover zeer gaar ne verslag aan president Johnson uitbrengen. Ik werd aangemoedigd om dit te doen". Pearson heeft woensdag een lang durig gesprek met generaal De Gaul le gehad, dat gisteren gevolgd werd door een bijeenkomst van zeventig minuten, die mede door de weder- Landschap I. II en m. omdat hij zijdse raadgevers werd bijgewoond, naar het oordeel van de jury op gave Pearson zei: „President De Gaulle en rijpe wijze het door de mens ge- heeft een zeer realistische kijk op de organiseerde en daarna weer verlaten huidige ontspanning tussen Oost en land in zijn werk tot uitdrukking had gebracht en hierdoor een gespannen leegte had gesuggereerd, die op pijn lijke wijze van onze tijd is. Een eervolle vermelding, die be stond uit een prijs van f 300.— kreeg de Enschedese kunstenaar J. Bolink. West. Hij meent dat het juist is op veelvuldige wijze met de communis tische landen in verbinding te blij ven, maar hij houdt er geen waan denkbeeld op na, dat het op korte termijn mogelijk zou zijn tot over eenstemming met deze staten te ko men". Een verslaggever vroeg premier Pearson of ,,de politieke werkelijk heidszin van president De Gaulle ook blijkt uit zijn besluit om gfen Franse vertegenwoordiging naar het ontwapenlngsoverleg te Genève te voert uit de wals op. 34 no 2 in a. Mazurka op. 7 m 1 in bes Mazurka op. 33 no. 4 in b. Nocturne op. 27 no. 2 in des en Ballade op. 23 in g. Mevrouw Betsy Dornay-Culp die zenden". Pearson verklaarde lachend gedurende zeer vele jaren samen met deze vraag niet te kunnen beant- haar echtgenoot, de operazanger woorden. Hij zei wel dat Canada een Louis Dornay een befaamd artiesten duo vormde in de V.S. woont thans in Scheveningen. zeer sterke afvaardiging naar de ko mende ontwapeningsbesprekingen zou zenden. et T voor onze stad nieuwe figuren maakten hun entree tij- dens het derde concert in de meesterserie van K. en O.: na melijk de dirigent van ..Het Brabants Orkest'' Hein Jordans en de baszanger Heinz Rehfuss. Hein Jordans. stuwende en vol-ijverige kracht van het Brabantse orkestleven had de niet gemakkelijke taak om hier met een voor er hem vreemd orkest, namelijk het Rott. Philh. Orkest in zee te et gaan. n- Men is zich terdege bewust van de daaraan verbonden moeilijk heden en gevaren en vergeeft dan ook graag de onvolkomenheden. die welhaast onvermijdelijk aan een zodanig optreden verbonden 'nzijn. de Matthius Passion vermaard ook als operazanger had zich geen ge makkelijke opgave gesteld. Hij zong enkele imponerende liederen uit Mahlers' ..Des Knaben Wunderhorn". ..Der Schildwache Nachtlied". „Lied des Verfolgten in Turm" „Trost in Unglück" en „Revelge", doch heeft hierin aan de hooggestemde ver wachtingen niet voldaan. Wat er met hem aan de hand was weten wij niet. doch vermoedelijk zal een te kort* repetitietljd met het or- ftHeinz Rehfuss stelde t1-' in Mahler teleur >n lij Toch betoonde Hein Jordans de no- seflige leiderscapaciteiten om de door jkhem vertolkte werken naar behoren X)iot klinken te brengen. Daartoe was Srfcvenwel enige aanlooptijd nodig. >A waarvoor de bekend* Oxford-Sym- ir fonie van Haydn benut kon worden. Dat hier nog menige ongelijke inzet duidelijk hoorbaar was. terwijl het feheel een te fragmentarische in druk maakte, deed niet af aan het feit dat de duidelijke intenties van de dirigent een over het geheel cor- ierecte en verzorgde uitvoering waar- ia borgden, zonder dat het spel verder bijzonder spectaculaire verdienten ze Inhield. 1- Een beter oordeel over de kunde '"ran Hein Jordans konden wij ons cerormen in de onlangs hier onder lei- 11 ding van Carl Schuricht met het R. j)rp. met grandioos succes vertolkte f,Eerste Symfonie" van Brahms. Het lf |ou zeker onbillijk zijn in vergelijkin- r"|en te treden. Men kon evenwel con stateren dat ook in de interpretatie ':fen Hein Jordans genoegzaam ver- rantschap met Brahms aanwezig was, Hierboven Heinz Rehfuss en Heins Jordans tijdens bestude ring Mahler partituur. (Foto L.D./Holvast) kest hem noodlottig geworden zijn. In ieder geval was het zó. dat zijn stem ons maar matig heeft kunnen boeien eensdeels ook als gevolg, van het feit dat deze liederen slechts wei nig gelegenheid tot „uitzingen" bie den. waarbij de zware orkestbezetting mede een handicap vormt. Rehfuss was daarbij merkwaardig zeker voor een operazanger! gebonden aan de partituur, hetgeen de aarze- lende indruk, sterk verhoogde. In de lagere regionen was hij bovendien nauwelijks hoorbaar. Hoe dan ook: zang en stijve voor dracht bevredigde^ slechts matig, wat des temeer te betreuren is omdat Rehfuss een luisterrijke carrière ach ter zich heeft, waarvan deze avond echter slechts sporadisch iets te mer ken viel. Onze teleurstelling daarover is he laas groot! H. TRIANON Onze wereld is vol afzichtelijkheden, uitwassen, misstanden, merkwaardigheden. Wie er op uit is. daarvan een reportage te maken, kan te kust en te keur terecht. Men heeft dat aan een film als "The cruel eye" reeds kunnen er varen. En nu zijn daar dan de filmers Jacopetti. Cavara en Prosperi: zij richten het camera-oog tot in alle uithoeken van de wereld en doen de vreemdste, de afgrijselijkste, de interessantste ontdekkin gen. En deze symfonie naar een succes te iden. '9 Met bezieling en veel stuwkracht fing hjj te werk. hield daarbü het •rkest vast in zyn greep en ook al - Hel hier niet by voortduring een vas- I je lijn en een brede visie te onder- bennen. Brahms verkreeg toch me nigmaal wat hem toekwam. Dirigent en orkest kwamen in het terloop meer en meer los van de ma - lerie. met verschillende bewogen hoogtepunten en een meeslepend be- lluit. dat zeker grote verdiensten had. t>eze symfonie werd dan ook met een hartelijk applaus bekroond. De zangsolist Heinz Rehfuss ver klaard o.a. om zUn aandacht trekken - (le weergave van de Christusparty in Lenin-prijs voor Solzjenitsyn Aleksander Solzjenitsyn, schryver lan ecu populair geworden roman •ver het leven in een strafkamp on- Ier Stalin, heeft by zyn kandidatuur foor de begeerde Lenin-prijs sterke Iteun gekregen van een medegevan gene die model heeft gestaan voor ten van de hoofdfiguren in het boek. Het regeringsorgaan Izwestia pu- I iliceert loftuitingen over de roman "Sen dag in t leven van Iwan Deni- •witsj" in een interview met de ge- insioneerde kapitein ter zee Boris serkowsky. nu hoofd van het his- irisch museum aan boord van de ilser Aurora in de haven van :ningrad. Boerkowsky deelde aan een ver slaggever van de Izwestia mee dat bü samen met de auteur in een con- tentratiekamp in Siberië had geze ten Hij stond model voor kapitein poeinowsky. een zee-officier die geen blad voor de mond nam. Het Interview Rjkt een duideiyke (verwinning voor de campagne van lie liberale intellectuelen die een ustige, maar hardnekkige campagne oeren om voor Solzjenitsyn een *nin-prys te krygen. Een ander teken van de groeiende racht van de liberale groep was het «•schijnen van de jonge dichter èwgenv Jewtoesjenko op een cock- ailparty in de Amerikaanse ainbas- ade. Hij zei graag gebruik te zullen •taken van uitnodigingen om de terenigde Staten le bezoeken. Men eidt hieruit af dat de partijleiding Tin heeft toegestemd hem zyn rei en in het Westen te laten voortzet- Arthur Miller: Nieuwste stuk ..After the fall" Marilyn Monroe uitgebeeld? In New York is een voorvertoning gegeven van het nieuwe toneelstuk ..After the fall" van Arthur Miller. De vrouweiyke hoofdrol, die wordt vertolkt door Barbara Loden, zou zyn gebaseerd op Millers vroegere echtgenote, Marilyn Monroe. Barbara Loden speelt een jazz zangeres die veel drinkt en aan het einde van het stuk een grote dosis slaappillen inneemt. Gesuggereerd wordt dat zy sterft als het doek valt. Jason Robards die de rol van advo caat vertolkt, doet in vele opzichten aan de schryver van het stuk den ken. Miller zelf weigert commentaar te geven op berichten dat zyn toneel stuk een autobiografie is en dat de jazz-zangeres Marilyn Monroe wordt uitgebeeld. Het stuk zal 23 Januari op Broadway in première gaan. Schilderes lua Hooft: 70 jaar De bekende Haagse schilderes Ina Hooft Is vandaag zeventig jaar ge worden. Na een tweejarige opleiding aan de Haagse Academie, voltooide zij haar sudies by Floris Arnlzenius. Daarna werkte zy nog in Paryse studio's en de Eerste Vrye Studio in Den Haag. Voornamelijk wijdde zy zich aan het stilleven en het portret. By haar is byna steeds een blymoedige licht heid kenmerkend, soms vroiyk spran kelend ln haar bloemstukken of ook wel in vruchtenstillevens en andere motleven met wat donkerder tonen, maar nooit somber of tragisch. Ook in haar portretten Ls diezelfde in nemende sfeer, de stille harmonie, die door geen stormen verstoord wordt. Ina Hooft heeft vele vrienden en bewonderaars, die haar ongetwyfeld vandaag hun hulde komen betuigen Werken van Ina Hooft zyn verte genwoordigd ln het Haags Gemeen temuseum en waren o.m. te zien in het buitenland op exposities ln Parijs, Londen. Washington. New York en Antwerpen Reeds sinds jaren is de/* schilde- Eduard Palmers naar „De Haagse Comedie" De acteur Eduard Palmers, die nog meewerkte aan de musical „Oliver", is door de directie van de Haagse Comedie geëngageerd met ingang van het nieuwe toneelseizoen. (Advertentie) Zo kwam de film „Mondo Cane" („Hondse wereld") tot stand en het is inderdaad verbijsterend, wat zij te zien geeft. Zyn dit uitsluitend „uit wassen"? Nee: in sommige delen van onze aarde zyn zij blykbaar heel gewoon, terwyi zy tevens in waarheid af- I grijseiyk zyn. I Arme wereld, eigenlyk, welke er zo aan toe is! De onopgesmukt* reali- t*it, de wreedheid, de beestachtigheid, de sensatie, dit alles is bijeengegaard, blijkbaar om de toeschouwer in zyn stoel te laten rillen. Anderzijds moet toegegeven worden, dat er ook veel leerzaams te zien is. Maar een mens met een zwak ze nuwgestel, een dierenbeschermer, een humanist, iemand, die van mening mocht zyn, dat het op deze wereld „botertje-tot-de-boom"' is, moet hier liever maar niet naar toegaan: de werkelykheid is véél gruwelijker dan hy ooit gedacht kan hebben. Grote bewondering kan intussen heersen voor deze rapporteurs, die tot in alle uithoeken van deze we reld wisten door te dringen en de meest meedogenloze gebeurtenissen op het gekleurde doek wisten vast te leggen. Schrynende. weerzinwekken de gebeurtenissen, waarbij men zich afvraagt of nog niet altyd op aarde de waanzin heerst. De makers zyn er blykbaar bewust op uitgetrokken om het „slechte" vast te leggen. Doch late., wy vooral niet vergeten, dat er gelukkig ook nog veel „goeds" be staat. De belichting is dus zeker een zijdig. Niettemin een document van gro te waarde, welke ons opnieuw tot het besef bracht, hoe deze wereld nog in talryke opzichten dringend Days of wine and roses ..Amsterdam heeft een wereldreputatie wat haar kunstbezit be treft. Helaas geldt dit niet voor de kunst van de laatste honderd jaar". Dit verklaarde de nieuwe directeur der Amsterdamse ge meentemusea. mr. E. de Wilde, met de pers over zijn plannen voor de naaste toekomst. Het grootste deel van het belangrijkste bezit van het Stedelijk Museum aan 19e eeuwse kunst is de Van Gogh- collectie. Er is nauwelijks iets meer te tonen van het Franse im pressionisme. dat in de 19e eeuw zo'n belangrijke piaats inneemt. „Wat de 20e eeuw betreft hebber wij een paar prachtige stukken", al dus de heer De Wilde, die hierby noemde werken van Chagall en stuk ken uit de collectie-Regnault Het kunstbezit van de stad vertoont wat de kunst van vóór 1945. maar ook die van na 1945 betreft, belanernkr lacunes. Dit is een punt waaraan ik ln de komende jaren aandacht zal gaan wyden". aldus mr. De Wilde. Hy liet er geen twijfel over be staan dat hU aan de collectie van een museum bijzonder grote waarde toekent. Hij ziet deze als de defini de zei dat hy een evenwicht zal moeten vinden tussen enerzijds een dynamisch tentoonstellingsbeleid en anderzijds de vorming van een col lectie. De heer De Wilde zal een aantal retrospectieve tentoonstellingen or- nnfMran van oudere pioniers. o.a. Michaux, Masson, Jorn, Appel en De Koning. Daarnaast zal hy aan nieuwe tendenties aandacht schen ken. Voorts komen er exposities van Saura. Hundertwasser, Gabo, verder van een particuliere collectie van tieve neerslag van een gevoerd beleid. 1 beeldhouwwerk uit Noorwegen Er moet rekening mee worden ge- van een groep Amerikaanse beeld- houden. dat over enige tyd de col- i houwers. Er komt een grote fototen- iectie-Van Gogh geen integrerend I toonr elling eind '64 in de geest van deel meer zal uitmaken van de mu- „The family of man". Het is de be- seumcollectie. omdat de verzameling doeling van de heer De Wilde in de ln een eigen, nabij het Stedeiyk Mu seum tc vestigen Van Gogh-Museum, zal worden ondergebracht Het Ste- delyk Museum krijgt dan een by- zonder nationaal karakter. Het heeft de belangrijkste collectie Breitners res lid van Pulchri Studio in Den Straks heeft het Stedelijk Museum Haag. waar zij indertyd de tweede zeker niet een verzameling die de- Jacob-Hartoeprys verwierf. Naast zelfde aantrekkingskracht zal heb zomeropstelllng ruime aandacht te schenken aan de Nederlandse kunst. In het Museum Fodor komt o.a. een expositie van de Nederlandse schil ders Hansen en Ninninga. De heer De Wilde zei het enorm hoge tempo van tentoonstellingen van zyn voor ganger de heer Sandberg. niet tc zullen voortzetten. Er zal een mati- schilderyen maakt Ina Hooft ook ben als die van het Ryks- en het ging in de frequentie van exposities naaldwerk, dat grote charme bezit. IVan Gogh-Museum. De heer De Wil- I komen. CAMERA „Some like it hot", „The apartment*' en vele andere films hebben Jack Lemmon het stem pel van een komiek gegeven. Wellicht is het uit verzet tegen zo'n etiket je geweest, dat hy er toe kwam deze rol in „Days of wine and roses" te accepteren, waarin we een Jack Lem mon zien, die in niets herinnert aan de man, die we in die komische rolprenten zagen rondspringen. In deze film speelt hij de alcoholist, die in zijn verslaafdheid aan de drank zijn carrière en levensgeluk verslin gert en in zyn val zyn jonge vrouw meesleept. Het gegeven doet onwillekeurig de herinnering aan „lost weekend" her leven, waarin op zo'n indringende wijze de ruïneuze gevolgen van de drankzucht in beeld werden gebracht. De beklemming, welke van die film uitging, heeft regisseur Blake Ed wards ditmaal niet weten te berei ken. Maar het beeld, dat hy ons voorzet, is nog schokkend genoeg om een diepe indruk achter te la ten. mede door de verrassende ver tolking van Jack Lemmon. Hy geeft op sterk genuanceerde wyze gestalte aan de figuur van Joe Clay, een pcmakkeiyk te beinvloeden public re lation officer, een man ook. die snel geneigd is het met zyn principes op een akkoordje te gooien. Boven dien een persoon, die van een borrel houdt en daarbij de grens van zijn incasseringsvermogen uit het oog ver liest. Zyn jonge vrouw (Lee Remick) is al even gemakkeiyk over te ha len. Ongeremd snellen zy tezamen hun ondergang tegemoet Blake Ed wards spaart ons de details van de ze verschrikking niet. waarbij hy we zouden bijna zeggen: natuur- lyk - de Vereniging van Anonieme Aic holisten ten tonele voer' Maar hy tekent daarby nadrukkelijk aan. iat het heilzame werk van deze nen- >cn slechts succes kan hebben met volle Jige medewerking van het slachtoffer Zo niet, dan lykt de kwaal ongeneesiyk. op verbetering wacht, na zoveel dui zenden en duizenden eeuwen. Willem Povel spreekt het Neder landse commentaar by deze werke lijk onthutsende en unieke reportage met haar talryke beelden, die overdui delijk tonen, hoe onverkwlkkelyk om geen ander woord te gebruiken het nog steeds op ons zogenaamd „geciviliseerd" werelddeel toegaat. Dat u geschokt de zaal verlaten zult, daarvan houden wij ons over tuigd! 'iii'iiiiiiiiiininiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiniiiii winmi De dodenlijst van A.M. V ermommingen LIDO „De dodeniyst van A.M.", een roman van Philip Mac- Donald die wy onlangs als feuilleton in ons blad publiceerden, is ook ver filmd. Het is bovendien een film ge worden met een extra attractie: vyf bekende Amerikaanse sterren spelen mee in vermommingen waarin u ze niet gemakke!ijk zult herkennen. Maar „De dodeniyst van A.M." had dit extraatje niet nodig: de film zelf is spannend en onderhoudend ge noeg. Hoewel tegen het einde de identiteit van de moordenaar en diens motieven al bekend zyn. is het slot toch nog een verrassing dank zij de vermommingskunst van de misdadiger (Kirk Douglas). Deze is jarenlang bezig geweest elf mensen om het leven te brengen op een manier die by de politie geen enkele achterdocht wekte. Hy schroomde niet hele vliegtuig- en treinongelukken te ensceneren als hy daarmee de dood van één van de elf kon bewerken. De moordenaar, die zyn doel byna bereikt, ziet. schroomt zelfs niet zich openiyk te vertonen en zich bekend te maken op de plaats waar hy zyn plannen denkt te volvoeren. Maar daar vindt hy twee mannen tegenover zich die zUn spoor zyn gevolgd aan de hand van Adrian Messengers doden iyst. Tegenover hen moet de moor denaar tenslotte kleur bekennen. Na de ontknoping volgt dan het démasqué van de vier andere Ame rikaanse filmsterren: Tony Curtis Burt Lancaster, Robert Mitchum en Frank Sinatra Elvis op zijn best Als burgerman REX Zeven jaar geleden eiste 'n jon geman van een jaar of achttien de aandacht op van zo ongeveer de ge hele wereldpers door het merkwaar dige gekreun. waarmee hy zyn liedjes presenteerde: Elvis Presley. Het beeld van de nouveauté s werd compleet gemaakt door de wyze waarop hy af en toe door de knieën knikte en een bepaalde bekketrekke- ry verzorgde, hetgeen vooral de ouderen onder ons zeer diep schokte. Sindsdien is er veel veranderd. El- vis is in dienst, gegaan en hy is daar uit aanmerkeiyk rustiger te voor- schy-n gekomen. Wat voor kalme jongen hy nu is biykt wel uit „Elvis op zyn best". Van de wildeman heeft hy zich tot een goede burgerman ontpopt. Zyn spykerbroek en onbe heerst hemd zyn vervangen door een feilloos zittend pak. een smetteloos overhemd en een correct gestrikte das. Hy is in deze film de eigenaar (sa men met een goklustige vriend i van een vliegtuigje dat de landbouw ten dienste staat. Elvis past goed op het geld, maar zyn vriend verbrast het telkens weer. Zy raken tenslotte verzeild op de wereldtentoonstelling in Seattle, waar Elvis een Chinees meisje van een jaar of zeven aan treft, dat haar oom is kwijtgeraakt. Elvis wordt dan de w eldoener de kin dervriend. Hy helpt het meisje, ver zorgt het als het zg. ziek is. zingt er voor zoeter dan Bing, tederder dan Perrv. Intussen is ook de grote Liefde in zyn leven gekomen: een zustertje dat op de tentoonstelling werkt. Zy wil aanvankelijk niets van hem weten, maar dank zy enkele kunstgrepen van het al merkwaardig rype Chineesje komt alles toch goed In zeven jaar is Elvis uitgegroeid van de schrik van alle moeders tot een echte schat. Wy zouden er blij om moeten zyn Van maandag af draait in Rex „Middenacht moordenaars". Griezelen LIDO De film „The birds" („De vogels") is geprolongeerd: zou het anders kunnen? Raadselachtig ge. "WL griezelen zit nu eenmaal in de tijd cn zo ooit. dan zorgt Hitchcock daarvoor opnieuw met zyn schokkend relaas over scharen vogels, die ver woede aanvallen plegen op mensen, die daarmee de stuipen op het lyf krygen. Wie deze merkwaardige en veels zins lugubere ..vogelfilm" nog niet zag en van de nodige sensatie houd?, moge niet de gelegenheid voorbij laten gaan. er alsnog kennis van te nemen. Hitchcock neemt misschien de kykers bij de neus. maar hy .-laagt er toch in hen te boeien met zijn ongewone vondsten. Maar als U JWBB c zwakke zenuwen heeft, moet U liever eerder was benoemd tot minister vam rustig thuis biyven! I Sociale Zaken Alleman Vijfde week Ll'XOR Leiden is nog niet uitge keken op „Alleman". Het theater aan de Stationsweg prolongeert dit boeiende kykspel van Bert Haanstra nu al voor de vierde maal. De film is een kostelijk zelfportret van het Nederlandse volk. met een fyn „on derschrift" (gesproken) van Simon Carmiggelt. In Heerlen Drs. Gijzeis nu burgemeester Drs F. J. W. Gyzels, oud-secretaris van Economische Zaken, is by Ko ninklijk Besluit van 15 Januari met ingang van 1 februari benoemd tot burgemeester van de gemeente Heer len. De heer Gyzels is wethouder van Financien en Bedryven in Eindhoven geweest- Op 14 september 1961 werd hy staatssecretaris van Economische Za ken in het nvnisterie-De Quay Hy was in deze functie de opvolger van dr. G. M J. Veldkamp, die enige tyd

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5