iffl mii blijvende indruk aCHMIOT/KIRSCMNER ADVERTISING 19,81 meter hoog beeld van Farao Ramses de Tweede, aan de ingang van de Aboe Simbel tempel De indrukwekkende beelden van de Egyptenaren hadden een diepe bete kenis. Zij waren eerbetoon aan de cultuur. Ook nu nog bezitten zij de authentieke zeggingskracht van eeuwen terug, hetgeen te danken is aan de vakkundigheid van de makers en de duurzaamheid van het materiaal. De techniek van deze oude Egyptenaren kan in onze tijd als voorbeeld dienen voor het maken van reclame. Niet voor de snel vergankelijke reclame die slechts oppervlakkig aandacht schenkt aan de uiterlijkheden van een produkt, maar wel voor Institutionele Reclame, die ten doel heeft een beeld te scheppen van blijvende waarde. Aangezien de consument van tegenwoordig niet alleen belangstelling heeft voor produkten, maar tevens voor de bedrijven die er achter staan, is Institutionele Reclame van grote betekenis. Zij stelt de fabrikant in staat de kwaliteitsbepalende achtergronden van zijn produkten bij het publiek betekenis te geven. De dagbladpers vormt daarbij de ideale verbinding naar de consument. De krant bezit autoriteit. Het is de dagelijkse nieuwsbrenger, die gerespec teerd wordt door een groot publiek. Hierin krijgt de beeltenis van produkt en producent met een minimum aan kosten een maximum aan zeggings kracht. Zo beitelt Institutionele Reclame via de dagbladpers een blijvende indruk in de gedachten van miljoenen mensen 1 Publikatic van het Cebuco, Centraal Bureau voor CourantenpubliciteitAmsterdam.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 12