ruidy Liebrechts reed 5000 aan zee door! meter beneden 8 minuten ZINGER JVL 3 moet DONAR spel toestaan KAMSTEEG'S Winkler toont weer formidabele klasse Kantoor leek op deurwaarder „Augiusstal RECORDS SNEUVELDEN IN DEVENTER - t i 1 Breng Uw Kerstdagen 1 ISieuw record voor Renes handhaven grieven. Kangoeroes klop kreeg op 500 nieter Alleen Wijnen ongeslagen BI AFGELAST originele onderdelen Zes maanden Scliaatskaleiicler geei.sl n Yele reacties in Z.-Afrika op paginaruil liegtuigen Twee collega's tan Mancroft treden ook af RADIO LUXEMBURG RADIO VERONICA LUISTER 20NDA6 OM 12.30 UUR NAAR RADIO LUXEMBURG OF MAANDAG OM 3 UUR NAAR RADIO VERONICA EN U MAAKT KANS OP HET WINNEN VAN f 1000.- EN EEN PRACHTIGE GRATIS REIS NAAR AMERIKA! ZORG DAT U EVA NR. 50 VAN 14 DECEMBER IN HUIS HEEFTl Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 14 december 1963 Derde blad no. 31137 fTOPTENNISSERS X Van de zijde van toptennissers Ma- ris, Schneider, Van Eysden en Hajer, cie rebelleren tegen het beleid van oe coachcommissie, is gereageerd op het bericht over de binnenkort te ïouden bespreking met de technische «mmissie van de KNLTB. De betrokken spelers stellen met ladruk vast, dat zij alleen de door ten gevolgde procedure bij het naar roren brengen van hun bezwaren be- reuren, maar dat zy hun grieven on- rerkort handhaven. Het zijn mede deza grieven die bin- ïenkort onderwerp van bespreking uilen zijn op de gemeenschappelijke lijeenkomst van de technische com- •Srussie en de genoemde spelers onder "leiding van de bondsvoorzitter mr. C. H Muntz. Volleybalcompetitie •jq Kangoeroes heeft tegen H.V.S. een loede wedstrijd gespeeld. Jammer ge- ns oeg kwamen juist op de kritieke cliomenten enkele inzinkingen, die de 'ts in het voordeel van de gasten eden eindigen. Duidelijk was ook nu at Lex Karamoy de centrale figuur i het Kangoeroes-team is. Als hij talt met de set-up is het met Kan- )eroes gedaan. In de eerste set liep de score gelijk p, 66 en 9—10. Maar toen was het de eerste plaats de slechte verwer ing van de Haarlemse services en ;rder de logisch verklaarbare moei- jke set-ups. die de slagkracht van i i Kangoeroes-ploeg sterk deed te- piiglopen. De Haarlemmers kenden ag ik wel momenten van zwak spel, st^aar die kwamen niet in de beslis- nainde fase van de strijd. Daarbij rolpmt. dat telkens weer blijkt dat de .eIcidse ploegen in vergelijking met idere mentaal zwak zyn en tegen- lagen veel moeilijker verwerken dan in tegenstanders. Zo ook nu in de ite set. die H.V.S. met 15—9 in aar voordeel besliste. In de tweede kon Kangoeroes na een erbarme- slecht begin, een 0-9 en later 4-10 iterstand helemaal inlopen. 10-10, toch nog op de eindstreep door .V.S. te worden voorbij gestreefd, feer was het hier de set-up die als irzaak van het setverlies moet wor- aangemerkt. Sterk serveren van jo Lieuwens en uitstekend werk de smash van Jaap Broersma, Bert der Leeden en Koos Taconis ga- Kangoeroes een bijna onaantast- lijkende 100 voorsprong. Toch tmen Lex Karamoy en zijn man- nog in moeilijkheden, want ,V.S. bleef vinnig doorgaan, zodat bij 149 nog een kritieke zaak ;rd voor de Kangoeroes-formatie, idat de service achtmaal zonder re- Itaat over en weer was gegaan lakte tenslotte Koos Taconis 159 de smash. De laatste set gaf na voor Kangoeroes een totale in- ng van onze stadgenoten te zien. resulteerde in een onbedreigde winst voor H.V.S. Klaas Renes uit Nieuwpoort heeft gisteravond tijdens inter nationale wedstrijden op de De venter Kunstijsbaan het Neder lands record op de 500 meter verbeterd en gebracht op 42.3 seconde. Na twee valse starts in zijn race tegen de kort geleden in de kernploeg opgenomen Piet Kievit ging Renes in een voor treffelijke stijl over de baan, waarbij elke beenslag hem dich ter bij de overwinning en het re cord bracht. Geen moment verslapte het hoge tempo, dat Renes dadelyk na het startschot inzette. Op zeer kundige wijze ging hij door de bochten, elke mogelijkheid tot winst uitbuitend. Op 42.3 seconde bleven de klokken staan, toen Renes door de finish flitste. Het op naam van Henk van der Grift staande nationale record van 43.2 seconde, dat deze het vorig jaar in Amsterdam vestigde, was gebroken. Tevoren had Rudy Liebrechts in zijn duel met Jan Halfweg het record al tot op 0.2 seconde benaderd. Lie brechts begon weinig overtuigend en toen hij bovendien na de eerste bocht de strakke wind op de kop kreeg, ge loofden weinigen nog in een top- j prestatie van de Vlaardinger, wiens scherpste tijd tot heden 43.2 is. Juist echter „in de wind" kwam Liebrechts op volle snelheid, trok krachtig door de bocht en gaf op het laatste rechte eind zijn prestatie nog meer formaat. Niet ingelost Wat zou Henk van der Grift, die kort na Liebrechts op het ijs kwam, met als tegenstander de snelle sprin ter Peter Nottet presteren? Hoog wa ren de verwachtingen gespannen, maar de oud-wereldkampioen heeft ze niet helemaal kunnen inlossen. Met zijn 43.7 waarmee hij overigens Nottet gedecideerd versloeg, bleef hij 0.3 seconde boven Liebrechts, om maar te zwijgen over Klaas Renes. die hierna nog zou rijden. Het was of Van der Grift het heilige vuur (nog» miste, om zich te doen gelden. nu deed zioh de mindere conditie, een gevolg van gedwongen gebrek aan training gelden. In de laatste ronden kon hij het hoge tempo niet meer volgen en op 8.20.3 zou hij uit komen. Slechts één seconde later finishte Piet Modder. Geboren talent Hel enthousiasme rond de Deventer ijspiste kende geen grenzen. Rudy Liebrechts, onze nationale kampioen en gTote troef voor de komende kam pioenschappen reed In een prachtige stijl naar de voor Nederland geweldige tijd van 7.59.9. Voor de eerste keer was in ons land de 5000 nieter binnen de 8 minuten gereden, llenk van der Grift raakte daarmee zijn tweede record kwijt, dat stond op 8.18.9 dat hij in 1962 vestig Het woord was hierna aan Cees Verkerk, de jonge Zuid-Hollander, die een geboren schaatstalent Is. Met zijn lage zit scheert hij zó gemakkeLijk over het ijs, dut hy als het ware spe- Geweldiq 1 lenderwijs wegvaagt. Met elke ronde kwam hü meer onder de recordtijd van Van der Grift en in de laatste ronde knabbelde hij er nog zoveel af. dat hy tenslotte het record met ruim tien seconden verbeterde De grote krachtsexplosie zou echter komen van Rudy Liebrechts. lang zaam begonnen. In de eerste ronden bleef hij boven de tussentijden van Verkerk, toen versnelde hij het tem po meer en meer en na acht ronden had hij Verkerk bereikt. Zijn opmars de op de Amsterdamse Kunstijsbaan. naa"" het nieuwe Nederlands record werd n triomftocht. In prachtige ca dans ging hij over de baan. hij kende Al eerder echter had hy het moe ten overdragen aan Cees Verkerk, de ontdekking van de nationale kampi oenschappen in januari te Groningen die tot de eveneens niet te onder schatten tyd van 8.08.3 was gekomen. Met niet minder dan tien seconden bleef Verkerk onder de recordtijd van Van der Grift, die tevoren in een kalme rit op 8.46.7 was uitgekomen en daarmee al 25 seconden achter lag op de op dat moment snelste man op de 5000 meter: Ard Schenk, die met 8.21.0 zijn visitekaartje afgaf. In felle onderlinge strijd met Piet Modder scheen Arie Zee als eerste op weg Van der Grift als recordhouder op deze afstand te onttronen, maar geen moment van verslapping. Inte gendeel, steeds sterker werd hij en de vraag bleef slechts: zou hij de acht minutengrens doorbreken. Hel lukte hem. Een fantastisch record was geboren. Dat Liebrechts niet deze tyd en zijn 43.4 op de 500 meter na twee af standen in het klassement leidt, is aan geen twyfel onderhevig. Verkerk bezet in dit klassement de tweede plaats en Nottet is derde. By de dames sneuvelden eveneens twee records. Willy de Beer stelde met respectievelijk 50.2 en 5.44.5 de op haar naam staande records aan zienlijk scherper. -«■'! Volleybal in de afdeling Leiden Uitslagen 500 meter: 1. Klaas Renes (Nieuw poort) 42.3 sec.. 2. Rudy Liebrechts Vlaai-dingen43.4. 3. Henk van dei- Grift (Breukelen» 43.7, 4. Jan Half- weeg (Westerland» 44.2. 5. Peter Not- i tet (Loosduinen) 44.3. 6. Geale Lou- rens (Zutphen) 44.6 7. Cees Verkerk Puttershoek) 44.6. 8 Ard Schenk (Anna Paulowna» 45.2, 9. Piet Mod- RUDY LIEBRECHTS fantastische tijd cier Warmenhuizen45 3. 10. Jeen Wester Eerenewoude) 45.4. 5000 meter: 1. Liebregta 7.59.9, 2 Verkerk 8.08.3, 3. Ane Zee 8.20.3, 4. Schenk 8.21.0. 5. Modder 8.21.3. 6. Hoorneman 8.26.8, 7. Nottet 8.27.0. 8 9. S. de Vries. Herman Strutz bei den 8.32.9. 10. Van Manen 8.35.1. Kampioenschap 71/2 ng/aam maar zeker maakt Do- zich in de eerste klasse van de ling Leiden van de NeVoBo los de onderste regionen. Het mag verdienstelijke prestatie worden loemd om tegen het roemruchte 3 gelijk te spelen. Iverigens heeft SVL 3 het punt- aan zichzelf te wijten, want in vierde set stonden de rood witten op winst. Door onderlinge on - gheid raakten zij hun concentratie Üt. hetgeen hen de set nog deed liezen (5—15, 15—3, 15—8, 14—16). ide len let LD zag geen kans SVL 2 een af te snoepen en ging met 30 onder. De wedstrijd VVS 2KVC ing niet door omdat de Katwykers -weg autopech kregen. de tweede klasse wonnen de de koplopers. DDS 2 had zeer wei moeite met Meerburg en VVS 3 ad aan het toch wel goed meeko- Fer3nde WW slechts één game af. De onderste teams gaven elkaar n haarbreed toe. Teylingen 2 '""telde gelijk tegen Donar 2 en een t minder nerveus spelend LUSV 2 toverde een punt op TGV. UitslagenDonar 2—Teylingen 2; SVL 5—Oranje Groen 2—2: SMeerburg 22: WS 3WW LUSV 2—GGV 2—2. de eerste klasse dames speelden ingen en LUSV een merkwaar wedstrijd De eerste games waren LUSV: 6—15. 11—15. daarna Teylingen de derde met maar 15—1 waarna de studentes uit slof schoten door de vierde set 150 te winnen. WW won gemakkelijk van DES (30>. de tweede klasse liet KVC 3 de I torste plaats over aan Kangoeroes oor de Leidse dames met 31 te plaan. LUSV 2 dat vorige week prachtig door een zege te behalen op Teylingen 2. Nieuw Brunhilde 2. dat de lijst aanvoert-, staat nu nog slechts één punt voor op LUSV 2. Ook van De Vinnen kon Kangoeroes niet win nen. Uitslagen: KVC 3Kangoeroes 2 3—1: Teylingen 2—LUSV 2 1—3; De VinnenKangoeroes 2 22. Overige uitslagen: Dames 3e- kl.: DES 2Rijnsburg 1—3; KVC 4Meerburg 0—3: Nvv. Brunhilde 3WW 2 en geen scheids rechter; Nw Brunhilde 3Castellum 2; Cast. niet opgekomen. Dames 4e-kl.- DonarRijnsburg 3 3—0; LV—WW 3 3—0. Heren 3e-kl.: Catena 2—WA 30: WS 4—LUSV 3 3—0; Catena—De Valken 30: DOGDonar 3 03; DSS 2DES 03: Catena 1Catena 2 3—0. Heren klasse 4 A: KVC 3—WS 5 30: Raaphorst 2Catena 3 30. Heren klasse 4 B: DES 2Advendo 2 03; Rijnsburg 3Catena 4; Cate na niet opgekomen. PIET VAN DE POL boos op ballen Na de vierde ronde van het tour- nooi om het Nederlands kampioen schap ereklasse 71'2 is alleen Tini Wijnen nog ongeslagen. Runner-up is good-old Piet van de Pol, die voor zyn party tegen Hans Vultink pro testeerde omdat men een nieuw stel ballen had laten aanrukken. Gebleken was n.l. dat één van de ballen, waarmee men het kampioen schap was begonnen, niet eens de nti- 1 nimaal voorgeschreven doorsnede van 61 milimeter haalde. Van de Pol nu A 1 I wilde aanvankelijk niet niet de nieu- -\ 111 Hf f* II 1*Vi If I I"111 I we en grotere ballen spelen, maar liet uilUlVUl I /ich overhalen om toch van start tc I gaan. Dit is wel van invloed geweest De Franse titels kunstryden zijn dit jaar, evenals het vorig jaar, be haald door Alain Calmat (heren) en Nicole Hassler (dames). De Russische gewichtheffer Vla dimir Beljajev, heeft tijdens de Rus sische kampioenschappen in Kaunas het wereldrecord trekken in de mid den gewichtklasse gebracht op 140.5 kg. Het oude record stond met 138 kg evenees op Beljajev's naam. Voor zondag zyn alle amateurwed- stryden van de Koninkiyke Neder landse Voetbalbond en van de afde lingen afgelast. Het al of niet door gaan van de wedstrijden in liet be taalde voetbal wordt overgelaten aan het oordeel van de consuls en scheids, rechters. AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Centraal-Magazijn Geversstraat 21. GEOPEND (ook ratrrdag.) "30 lot 17.30 nur op zijn spel, maar bovendien speelde Vultink sterk carotte waardoor de partij niet minder dan 37 beurten vergde. De uitslagen van de tweede dag I luiden Van Nynatten 157 16 78 9.81 Van de Pol 300 16 77 18.75 Mol 131 24 24 5.45 Vultink 300 24 65 12.50 Wijnen 300 19 85 15.78 Van Leur 201 19 KI 10.57 Beekman 300 34 43 8.82 Jacobs 300 34 41 8.82 Vultink 299 37 61 8.08 Van de Pol 300 37 58 8.10 Jacobs 250 17 174 14.70 Van Nynatten 300 17 71 17.64 Wijnen 300 6 110 50.— Mol 26 6 8 4.31 Van Leur 300 19 109 15.78 Beekman 202 19 51 10.36 Na vier ronden luidt de stand (punten alg. gem.): Het algemeen klafesement ziet er na twee afstanden als volst uit: 1. Lie- bregis 91.390 pnt. 2. Verkeric 93.430, 3 Nottet 95.000, 4. Schenk 95.300, 5 Modder 95.430. 6. Zee 96.330, 7. Leu vens 96.340. 8. Van der Grift 96.370. 9 Halfweg 97.040. 10. Meyering 98.160. 11. Kievit 98.180. 12. Hoorneman 98.280. Diner dansant in do intieme sfeer van ons Restaurant. i*Optreden van het trio Scotelii met conférence van Herman 't Hart Kerstmenu f 25.- per couvert Ar Ons speciaal Kerst-arrangement van dinsdag 24 december vóór het diner tot vrijdag 27 december na hetontbijt. fncl. de beide Kerstdiners f 105.- p. p. Reserveer tijdig voor een onvergetelijke Kerst aan zeei Telefoon 01719-3941 toestel 6. HOTEL RESTAURANT Boulevard Zeereep Noordwijk a/zee (ioncours biggnfue Zuidlaren met Niemen 53,23. Francois Fabius (Frankrijk! met Isabella 53.7; 4. Wolfgang Feld iDld) met Taifun 55.4 5. Werner Philips met Inccmpns 57.1. Puissance concours <zes hindernis sen met een hoogte van 1.60 meter. 550 meter lang) in de vierde barrage werden de Duitsers Feld en Meyer ex aequo eerste. De uitslag luidt; 1. Wolfgang Feld (Did). Hans Meyer (Did» beiden 4 straf punten; 3. Hans Meyer. Na drie barrages: 4 Werner Philips (Ned» (Did». 5. Hans Guenther Winkler In hel indoor concours hippique in Zuidlaren heeft Hans Guenter Wink ler zijn fenomenale klasse nog eens bevestigd. Met de Ierse vos Killmoon boekte hij zijn tweede overwinning in het jachtspringonnonurs en daarna bracht Finkler Killmoon nog op een ereplaaats in het schitterende puis- sanceconconrs. waarin hij na de der de barrage zijn paard voor verdere inspanningen spaarde. De dag voor Winkler kreeg nog meer glans door de voortreffelijke pretstaties van zijn leerling Hans j Mever, die met twee paarden tot de j laatste drie doordrong, maar evenals i Wolfgang Feld een hoogte van 2.10 1 meter niet kon halen. Niet alleen voor Winkler was het een grote dag. ook Werner Philips kon met een stra lend gezicht de piste verlaten. In de middaguren had hij de vroegere we reldkampioen sterk bedreigd in het jachtspringconcoursDe greep van Philips naar de eerste plaats gelukte byna. Na een prachtig gereden par koers met Niemen bleef hy slechts 05 seconde op de Duitser achter. Achter de Franse kampioen Francois. De uitslagen luiden: een intern a- ttonaal jachtspringconcours'par koers 600 meter, 12 hindernissen, hoogte 130 meter, toegestane tijd 102 seconden): 1. Hans Guenther Wink- Ier (Duitsland) met Killmoon 52.7 gaande slordigheid en een totale af- sec; 2, Wemer Philip. Mederlana. I ltid van helan«,telllnt »oor het ambt, dat hy bekleedde, hebben een 58-jarige deurwaarder uH Gortn- chem voor het gerecht gebracht. De officier van Justitie bij de Dordtse rechtbank eiste gisteren tegen deze Op de schaat&kalender van de KNSB komen de volgende evenemen ten voor: 14 december 'heden': Molenbrug- ge. ijsclub De Toekomst, gemeente Bodegraven, kortebaanwedstrijd voor mannen; 14 december: Rijperijsclub De Rijp kortebaanwedstrijden voor junioren tot en met 18 jaar; 15 december: De Rijp: kortebaan wedstrijd voor mannen: 14 december: De Winterkoning Zuid Beverland, korte baanwedstrijden voor mannen. Knut Johannesen. de Noorse ex- wereldkampioen hardrijden, heeft tij dens wedstrijden in Oslo een verwon ding aan een van zijn benen opge lopen. waardoor hij voor minstens tien dagen zijn training zal moeten onderbreken Johannesen is in een ziekenhuis in Oslo behandeld. Zeevarend Europa contra Amerika (Van onze correspondent in Londen' i inmiddels ontslagen deurwaarder een Europese ministers van Vervoer en vertegenwoordigers van scheepvaart maatschappijen van tien landen waaronder Nederland, die in Lon den hebben vergaderd, hebben In scherpe bewoordingen protest aange tekend tegen een Amerikaans ver zoek om vertrouwelijke inlichtingen van scheepseigenaren, omdat dit in strijd is met de jurisdictie van hun land. Als bezwaren tegen de Amerikaan se methode werd oa. aangevoerd, dat de ingewonnen informaties de Amerikaanse scheepvaart op on eerlijke wijze zouden kunnen bevoor delen en verder de hoge ko6ten. die dit alles voor de Europese scheep vaartlijnen zou meebrengen. Eigenaars van transatlantische lijnschepen hebben gewaarschuwd, dat de Amerikaanse activiteit de normale internationale geregelde voorwaarden waaronder wordt geva ren, binnen zeer korte tyd onmoge lijk zal maken. De Verenigde Staten hebben als laatste datum voor de termyn voor het verstrekken van in lichtingen 20 januari vastgesteld. Van Britse zyde wordt opgemerkt dat de moeilijkheden voornamelijk veroorzaakt zijn doordat degenen, die in het Amerikaanse Congres aan dringen op maatregelen, juristen zijn. die geen praktische ervaring in het scheepvaartbedrijf bezitten. Misplaatste goedhartigheid, verre- navolgbare wijze Jo geslaagd van zijn kantoor een Augiusstal te ma ken. Zijn cliënten werden daarvan de dupe. want wel is er nog veel te vorderen, maar zo'n slordige 15 mil le zyn beslist niet thuis te brengen De officier nam niet aan. dat ver dacht een „goed heertje" is geweest. Alleen aan zijn slordiheid en de ver keerde opvatting, die hij van znn ambt had is te wijten, dat hij in moeilijkheden raakte. De raadsman, mr. W. Pronk, was met de officier eens dat de man nooit deurwaarder had moeten worden, omdat zijns inziens evenwel geen op zet aanwezig is geweest en omdat de man uit zijn ambt is ontslagen, verzocht de raadsman vrijspraak, subsidiair een mildere straf. Uit spraak vrijdag 27 december. gevangenisstraf van zee maanden. Verdachte werd verweten, dat hij zich een aanzienlijk bedrag zou heb ben toegeëigend, bestaande uit voor cliënten geïnde, maar niet afgedra gen vorderingen. Toen men het on derzoek naar verdachten administra tie at sloot, bleek dat. er dertigdui zend gulden weg was. De officier van justitie nam echter aan, dat als men het onderzoek zou hebben voort- I gezet, gebleken zou zijn, dat er tus- I sen de 40 en 50 duizend gulden zoek waren. De verdachte zei. dat hij inder- i daad vorderingen niet had afgedra- I gen, maar dat hy nooit de bedoe ling had gehad het geld ten eigen j bate aan te wenden. „Het was mijn plan om alle za ken op papier te zetten", zo zeide hij. „Maar daar is nooit iets van gekomen". De officier van justitie zei. dat de meeste boekhoudboeken van de deurwaarder grotendeels blanco waren. De man ls er op on- Volgens een telegram dat Trouw gisterenavond van Die Burger uit Kaapstad heeft ontvangen, heeft do pagina-ruil over de apartheid veel stof doen opwaaien in Zuid-Afrika- waar het nu zomer en dus komkom mertijd is. Alle Engels schryvende klanten in het land hebben gisteren berichten over de dicussie op de voorpagina's gebracht. Vooral de oppositiepers heelt het standpunt van Trouw breed uitgemeten dat de huidige po litiek van de regering-Ver woerd niet kan leiden tot een oplossing van het rassenprobleem. Trouw heeft ook uit Nederland ve le. voor hel overgrote deel gunstige, reacties ontvangen op de pagina- ruil. ARRESTATIES IN KONGO De territoriale bestuurder van Ki- posji een gebied in Oost-Ka tanga is gisteren door de nationale Kon golese veiligheidspolitie gearresteerd. In een levensmiddelenpakhuis, dat onder zijn beheer stond, zou een wa penopslagplaats zyn aangetroffen. Volgens een kolonel van liet Kon golese leger zijn in het pakhuis tach tig kisten munitie, granaten en mi litaire uitrusting waaronder uni formen gevonden en zou de op slagplaats een bevoorradingsdepot zijn voor opstandige Katangese gen darmes. In Elisabethstad zijn donderdag de Oostkatangese minister van Sociale Zaken en vijf Belgen gearresteerd. Zij werden gearresteerd tijdens een ..algemeen alarm" gegeven nadat er een gespannen toestand In de neger- w ijker was ontstaan als gevolg van het gerucht dat ex-president Tsjom- be van Katanga uit Brussel in Eli- sabethstand was aangekomen. De geruchten deden ook gisteren nog de ronde, maar konden niet worden bevestigd. Opnie UM sabotage llt'l gebruik <le ruimte \an aan Twee leden van de raad van com missarissen van de Londense groep van de Britse vezekeringsmaat- schappij Norwich Union hebben uit protest tegen de oorspronkelijke be slissing van de raad welke leidde tot het aftreden van Lord Mancroft. als lid bedankt. De beslissing van de raad welke later werd ingetrokken, is genomen onder Arabische druk omdat man croft voor een reisbureau werkte, dat zaken doet met Israel. Lord Man croft weigerde opnieuw tot de raad toe te treden, toen deze onder in vloed van de Britse regering en de openbare mening tot andere gedach ten kwam en de fout wilde goed maken. 1. Wynen 8-18.78; 2. Van de Pol 6-14.34: 3. Beekmar 5-10.39; 4. Van Leur 4-10.— 5 Vultink 4-9.99; 6. Van Nynatten 2-12.40; 7. Mol 2-878; 8. 1 Jacobs 1-8.22. De Algemene Vergadering der VN heeft gisteren een stel rechtsregels goedgekeurd voor het gebruik van de ruimte en ln dit verband ver klaard. dat er meer intanationale samenwerking moet komen by de experimenten, die men in de toe komst in de ruimte gaat doen. De rechtsregels, die door de VS en Rusland zijn uitgewerkt na maan den van overleg, werden met algeme ne stemmen aangenomen. De as semblee zegt hierin, dat het onder zoek van de ruimte moet geschie den „voor het welzijn van de ge hele mensheid" en dat de "diverse landen zich de hemellichamen niet mogen toeëigenen. Voorts wil men. dat ruimtevaarders die noodlandin gen buiten hun land maken, naar stellen staan, zyn bijzondere veilig hun land worden teruggestuurd. I heidsmaau'egelen getroffen. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft gisteravond een I nieuw geval van sabotage aan vlieg- I tuigen van de luchtmacht bekend-1 gemaakt. Op de basis Reese te Lub bock in de staat Texas werd gecon stateerd, dat van zes straat-lesvlleg- tuigen van het type T-38 de voor naamste elketrische leiding voor de bediening van het landingsgestel was losgetrokken. Een niet met name genoemde vlie ger heeft bekend de schuldige te zijn. Vorige week weid eenzelfde soort sabotage by 61 toestellen van helfzefde type ontdekt op de basis Williams in Arizona. De dader van de sabotagedaden in Reese zou. vol gens het ministerie, niets te maken i hebben met het gebeurde op de ba sis Williams. Op alles bases waar toe- O

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5