Fin Laitinen polsstok over met fiberglas de 4.60 meter JUDO JIUJITSU Glansvolle zege van Walter Hollandia Rouwkoop laat zicli door VNL verrassen GREAVES kan 200ste doelpunt niet scoren Gemeentebesturen erkentelijk voor tverk van Merendistrict Dertig uur topsport 1 Rotterdam SPORTSCHOOL J. V. D. BLOM JUDOKAMPIOEN Receptie iu De Woelige Baren'' Swift-Combinatie Koersen te Hilversum Voetbal in de A fdeling Leiden LZC gelijk tegen Gouwe LEIDEN was onfortuinlijk l oetbal in Engeland Heftige strijd om leiding Clubtitels turnen voor DOS en Quick LF.IDSCH DAGBLAD MAANDAG 25 NOVEMBER 1963 Goede prestaties De organisatoren van de „30 tmr Topsportparade", die van vrijdagavond zes uur tot het middernachtelijk uur van zater dag in de Rotterdamse Energie- en Ahoy Hall is gehouden, kun nen tevreden zijn. Over het al gemeen heeft deze goed georga niseerde sportmarathon zich kunnen verheug enin een goede belangstelling met als hoogte punten de nachtgala (gewicht heffen, boksen en each) van vrijdag en het atletiekprogram- ma van zaterdagavond. Hoewel 't catchprogramma hoegenaamd niets met sport te maken had, hebben de ruim 3000 toeschou wers zich met deze kundig ge brachte show uitstekend geamu seerd. Ondanks het afschrijven van vele buitenlandse deelnemers had het at- letiekprogramma weinig van tljn waarde verloren. Op de fraaie houten baan werden enkele goede prestaties geleverd. Chris Konings, de Nederlandse kam pioen op de 800 m, noteerde ondanks de handicap van de iets te scherpe bochten een Uitstekende 1.56.9 en de pezige Limburger ficheyen deed het met rijn 3.59.8 voor de 1500 m even eens voortreffelijk. De beste heren prestatie kwam evenwel op naam van de Fin Laitinen, die met de fi- bergglas polsstok tot 460 m kwam. Van de Nederlandse deelnemers was de Tilburger Chris Gelens met 3.80 m de beste. Servee Wij sen, de Ne derlandse kampioen op dit nummer, moest genoegen nemen met een vier de plaats. Het hoogspringen en de 6Om horden eindigden beide in een Tsjechische zege. Milen Valenta won het hoogspringen met 1.90 m en zijn landgenoot Cecmann was op de hor den met 8.2 sec de snelste. BU de dames behaalde Corrie Bak ker twee overwinningen. De blonde Utrechtse sprong 5.94 m. ver, terwijl zij eveneens de 60 m in 7.6 voor haar rekening nam. Lia Hinten deed het op de harden uitstekend. De Tilburg - se noteerde 8.5 sec, waarmee zij haar concurrenten een halve seconde voor bleef. Uit school In de morgenuren, toen slechts één tribune van de Energiehal ternauwer nood was gevuld, maakten de tafel tennisser® hun entree. De Haagse Ursula Arta had op het laatste ogen blik wegens ziekte verstek laten gaan en was vervangen door de Rotter damse Rla Bogmans, die in allerijl van de schoolbanken was gehaald om te- cera de Duitse ranglijstspeelster Mar lies Berger uit te komen.Het Ne derlandse meisje verloor met twee maal 19-21. Frans Sc hoofs, de Am sterdamse specialist van de contra - Advertentie OF leren b|)t PIETERSKERKGRACHT 9 LEIDEN - TEL. 01710—23728 Rljksgedipl. Judo leraar 4e Dan KODOKAN-JAPAN. In Rotterdam werden gisteren de districtswedstrijden van Zuid-Holland Kyu-graden in gewichtsklassen ver werkt waarbij de Leidse judoka J. v. d. Blom van Sportschool Luiten be slag wist te leggen op de titel distrlctskampioen middengewicht. In het middengewicht waren 44 deelnemers. Achtereenvolgens won v. d. Blom zijn partijen tegen W. Groe- newegen (Rotterdam); C. Hoogendam (Den Haag); C. Vissers (Delft); J. Schoonenberg (Katwijk) en in de fi nale tegen A. Kok (Dordrecht). J. v. d. Blom heeft reeds eerder het kampioenschap van Nederland in het lichtgewicht behaald. Zaterdagavond zullen in Utrecht de Nederl. kam pioenschappen worden verwerkt waarbij de districtskampioenen van de NJJB elkaar zullen ontmoeten. De overige districtskampioenen waren in het lichtgewicht R v. d. Steen (Maassluis) en C. St.-Nicolaas (niet uit Spanje maar Dordrecht). In Januari organiseert Sportschool Luiten voor het eerst in het kader van de nieuwe samenwerking FNJJB een „Sleuteltoernool". Inschrijvingen zullen openstaan voor alle Leidse judoclubs. Er zullen zowel teamwed strijden als persoonlijke wedstrijden in gewichtsklasse en junioren gehou den worden. De bedoeling is dit eve nement jaarlijks te organiseren. attaque, leek tegen de zwaargebouw de opera-zanger Hans Mich&iloff eveneens een nederlaag tegemoet te- gaan. Twee games raakte hij ach ter, maar toen kreeg Sc hoofs vat op het schlablone-spel van de Duitser die nog dezelfde avond in Hannover de Lohengrin zou zingen. Vooral de onberekenbare backhands mashes brachten de Duitser in het nauw en Schoofs won tenslotte met 11-21, 18- 21, 21-16. 22-20. 21-17. Niet best De zaterdag was geen beste dag voor de Duitse vertegenwoordigers. De Nederlandse judoploeg van 16 tot 18 jaar had weinig moeite met de Westduitse leeftijdgenoten (6-2), maar het nationale rolhoc key team moest tot de allerlaatste seconde al les geven om een nederlaag te voor komen. Drie minuten voor tijd wa ren de Duitsers op 2-3 gekomen en de tijd leek tekort om die achter stand nog weg te werken. Maar eerst rondde Hans Jansen een combina tie bekwaam af (3-3) en terwijl het applaus nog van de tribunes rolde passeerde Bob Olthoff, de beste Ne derlandse speler, in vliegende vaart twee Duitse verdedigers en kogelde de bal hard in (4-3). De scheids rechter kondigde meteen het einde van de wedstrijd aan. Duidelijk Het Nederlandse volleybalteam zonder Jurriaan Kooien, Joop Fruit- hof, Gertie Goedhals en Hans Jan sen, behaalde zaterdagmiddag een duidelijke 3-0 overwinning (15-7, 15- 10, 15-4) op Belgie. Voor coach Henk Blok. die voor de eerste minuut de herenploeg leid de. een resultaat dat tot tevreden heid stemde, ofschoon hij spelers als Goedhals en Jansen, de mannen met de dodelijke smash node moest missen. De Nederlandse ploeg heeft van het eerste fluitsignaal af het heft in handen genomen om via 8-6, 12-6. 15-7 de 1ste set te winnen. Knap waren steeds de tactische, niet har de maar zo geraffineerde smashes van Dingo van der Stoep naast het Belgische verdedigingsblok. De twee de set-overwinning werd moeizaam bevochten tegen de taaie verdediging van onze zuiderburen (15-10) waar bij de Belgen van 12-6 tot 14-10 te rugkwamen. Het laatste punt werd fraai gescoord door Rob Groenhuy- zen. De derde en beslissende set was een formaliteit: 3-1, 7-1, 10-1, 15-4. Toch zal het Nederlandse team na deze „generale" het moeilijk krij gen tegen Frankrijk. Italië en Tur kije in Parijs vooral nu is gebleken dat na Gertie Goedhals ook Hans Jansen heeft moeten bedanken voor de centrale training. De geschiedenis van het Zuid-Hollands Merendistrict heeft men de afgelopen week uitvoerig in ons blad kunnen le zen; de herdenking van het zil veren bestaan werd enigermate omfloerst door hetgeen zich nog slechts 24 uur daarvoor in Ame rika afspeelde. Hieraan herinnerde de heer E. J. M. Kolfschoten, burgemeester der gemeente Alkemade. die als eerste spreker op de receptie van het Zuid Hollands Merendis trict, welke zaterdagmiddag in ,,De Woelige Baren" te Roelof- arendsveen plaats vond, het woord voerde. De heer Kolfschoten zei het een voorrecht te achten namens de vele gemeenten, waarmee het Z.-H. Me rendistrict heeft te maken, woorden van hulde te mogen richten tot de pioniers, die het werk 25 jaar geleden begonnen. Een jublieum betekent een pauze, een rustpunt In het dynami sche leven van een organisatie, een pauze, om terug te zien naar wat was en om een blik te kunnen wei-pen op de toekomst. De gemeentebesturen zijn zeer er kentelijk voor hetgeen het Meren district in de afgelopen 25 Jaar voor de schaatssport in deze omgeving heeft gedaan en voor de wijze waarop aan tienduizenden gelegenheid is ge boden hun geliefde schaatssport in een prachtig Hollands landschap te beoefenen. In die geest wilde spr. ook een bewijs van erkentelijkheid aan bieden in de vorm van een geldelijke bijdrage, die nog niet van alle ge meenten is ontvangen doch waarvoor toezegging is verkregen van de ge meenten Aalsmeer, Ter Aar. Alphen aan den Rijn. Leiden, Leiderdorp. Leimuiden Nieuwkoop. Nieuwveen. Rijnsaterwoude, Uithoorn. Woubrug- ge en Zevenhoven. Steunpilaar Namens het Gewest Zuid-Holland van de KNSB. wiens voorzitter Haan appel op de laatste vergadering werd opgevolgd door de heer mr. G. Polak, voorzitter van de Kralingse IJsclub, sprak de secretaris de heer Jac. van De Leidse wielervereniging „Swift- Combinatie" kwam gisteren uit op het Kartodrome in Leidschendam. Uitslag: B-adspiranten (37,5 km): 1. T. v. d. Welff (Sp); 2. P. v. Biesnen (Swi; 3. P. v. Veen (Hollandia). Uitslag A-adspiranten '45 km): 1. C. Krijsman (Hollandia» Siem Brandt (Sw) Bandenpech in de 10e ronde. Uitslag nieuwelingen (45 km»1. P. Bregman <Sw); 2. F. Zoons (Sw»; 3. T. Valk <Sw». De tijdrit tussen Hollandia en de Swift-Combinatie werd een overwin ning voor de Leidenaars. Voor de Swift-Comb. startten Jan van Am sterdam. Gerben Karstens, en Bert Zoet. De Swiftploeg won de rit in 2 min 14.01; Hollandia; 2.22.02. De stand in deze strijd is nu: 1. Sparta (Den Haag) 2.10.00; 2. WWV (Poeldijk» 2.13.05; 3. Swift (Leiden) 2.14.01; 4. De Kampioen (Schevenin- geni 2.15.00; 5. Hollandia (Den Haag) 2.22.02. In een cycle cross over 25 km in Huybergen 23 11 werd de Swift-ren- ner v. d. Hulst 12e; winnaar werd Huub Harings. Uitslag 2e rit cycle cross comp. in Noordwijkerhout: amateurs 14 km: 1. C. v. d. Hulst tijd 50 min 20 sec; 2. W. v. Diemen; 3. A. Sikking. Nieuwelingen 14 km: 1. P. de Jong tijd 53 min 25 sec; 2. B. Kerkvliet; 3. J. Zoetemelk; 4. P. de Koning; 5. P. Akerboom; 6. H. Bouthoorn. Adspiranten 7 km: 1. B. v. d. Hulst tijd 29 min 15 sec; 2. C. Baming; 3. H. Bouzie; 4. B Prins. Zondag organiseert Swift de strijd om het clubkampioenschap cyclo cross in Noordwijkerhout. Inhaalprogramma amateurvoetbal (Van onze Haagse correspondent) Op donderdag 29 december a.s. zal voor het amateurvoetbal in de KNVB een inhaalprogramma worden vast- (Van onze medewerker) De eerste serie van de Matadorenprijs had een sensationeel verloop. Win ston Spencer (Zeeman) kwam als eerste de laatste bocht uit op de voet gevolgd door Jour de Java. Toen Jour halverwege het rechte eind Winston aanviel, raakte hU van de benen, evenals Winston. Kort voor de finish fouteerden beide weer, doch werden bijtijds gezet en Winston bleef in 1.23.1 juist voor Jour de Java. De tweede serie was voor Quicksilver S (Wage naar jr.), die drie dik naast Harley en YYV door de laatste bocht kwam. Quicksilver kreeg de overhand, doch Walter Hollandia (Vergay), die door een fout iets was terugevallen, lanceerde een verbeten eindspurt, die Quick silver ternauwernood kon pareren. In de finale was Walter Hollandia aan handen van Eerenberg toevertrouwd en deze „spoot" als een raket weg, nam een grote voorsprong en ging In prima draf naar een glansvolle, onbe dreigde 1.21.8 zege. De in prima vorm zijnde Winston Spencer werd tweede vóór YYV, die Quicksilver op de vierde plaats hield. De openingsdraverij werd. na het falen van Castor en Conny Stuart, een gemakkelijke prooi voor C or in na Hollandia (Vergay» in 1.29.5, gevolgd door C Alkestis van E en Cita du Maire W. Acrobaat (J. van Dooyeweerd) loochenstrafte de goede geruchten, die van dit paard gingen niet. Wel had Zilo by het ingaan van de rechte lijn de leiding, doch deze kon Acro baat toch niet houden. Zelfs moest Zilo alles geven om de tweede plaats veilig te stellen voor de aanstormen de Yoga Hollandia. Wagenaar jr., die met Bell Boy in de Adèleprijs lang net grote veld Van 15 paarden aanvoerde, kwam kort voor de finish juist iets tekort om de aanval van Angelo Spencer (Ver gay) te weerstaan. De leider viel naar de vierde plaats terug achter Bianco Scotch en Buck Kinley. In de amateurskoers streden Zam- pa van J. Z. en Angeline B steeds om gesteld. Indien dit wenselijk mocht j de voorrang. Waar echter in het blijken zal hiervoor mede gebruik laatste stuk de met 40 meter han- worden gemaakt van de tweede dicap vertrokken Zaida <S. v. d. kerstdag. Oord» vandaan kwam, verbaasde De distrlctsbeker-voetbalwedstrij- i ieder, doch deze triomfeerde verras den voor de amateurs i2e ronde», die send <w. f32 60) in 1.30 km.-tyd, ter- op zondag 17 november J.l. wegens wijl Zizi's Juweel de tweede plaats terreinafkeuring niet zyn doorgegaan. aan Zampa van J. Z. ontnam, ziln nader vastgesteld op de 2e kerst- Zilverfazant S veroverde in de dag. I achtste koers direct een grote voor- Dissel. „Het Merendistrict ls altijd een der grote steunpilaren van het Gewest geweest, ook financieel en de schaatssport in Zuid-Holland is hier wel het best, tot zijn recht gekomen". Voor al dit werk overhandigde spr. de gebruikeijlke oorkonde van het Ge west Zuid-Holland, maar daarnaast bood hij de fraaie insignes van het Gewest aan aan de heren C. Snijders. M. van Tol en Jac. Visser, oprichters van het Merendistrict en de heren J. Juffermans. J. W. de Ren en G. van Wijk die allen meer dan twintig Ja ren voor de belangen van het District op de bres hadden gestaan. Moeilijk ding De heer J. C. F. Coers, die vorig Jaar wegens verandering van werk kring als voorzitter moest aftreden, wees erop. dat hij gedurende zijn voorzitterschap zeven jaren op de meest venoeglijke wijze gewerkt heeft. Hij trof in het Merendistrict een schare vrienden, die him taak met veel opoffering voortreffelijk hebben verricht. De secretaris van het Gewest Zuid-Holand van de KNSB, de heer Van Dissel, onderscheidt de voorzitter van het Merendis~ trict, de heer Juffermans met het ereteken van het Gewest. (Foto Leldsch Dagblad) „Het toerisme ls een bijzonder moeilijk ding", aldus de heer Coers. „Een schaatskampioen wordt gehul digd en allen zien tegen hem op, maar men vergeet, dat de toertochten gelijk nog feller in de aanval, maar de basis zijn voor de schaatsenrijders ook nu was er geen doorkomen aan. in Nederland. En wanneer men dan De strijd werd er niet vriendschap- b(jv. als in de jaren '55'56 voor de pelijker op. Scheidsrechter Kooijkind opgave staat niet minder dan 30.000 moest nogal eens ingrijpen: wat hem rijders onder het motto „veiligheid niet altijd even goed af ging. voorop" door een geheel district te Tegen Rijpwetering maakte links- loodsen, dan kan zulks slechts ge- binnen Jan Kok voor SJZ het eerste schieden ten koste van zeer veel doelpunt met een bekeken schot. Het werk". j werd zelfs door Jac. Slingerland in de Voorzitter Juffermans bracht alle i eerste helft nog 2-0 toen doelman sprekers dank. Schoo de bal door zijn handen liet Als het Zoeterwoudse SJZ de laat ste wedstrijd van de eerste helft van de competitie weet te winnen, zullen de benjamins ln de eerste klasse van de Afdeling Lelden met een punten- voorsprong aan de tweede helft kun nen beginnen. Gisteren kwam de grootste verrassing weer uit Voor schoten waar VNL zowaar kans zag om Rouwkoop in eigen huls een 0-1 nederlaag toe te brengen. Hierdoor wed Rouwkoop van de kop verdrongen, daar SJZ zo ver standig was op eigen veld Rijpwete ring te verslaan 2-1)De wedstrijd MMO-St. Bernardus werd afgelast. VNL was er tegen Rouwkoop op uit een gelijk spel af te dwingen. Vandaar, dat de gasten het zwaarte punt op de verdediging legden. Rouwkoop» voorhoede raakte steeds weer verstrikt in de opeenhoping van spelers voor het Leidse doel. De grote aandacht, die de Voorschotense ach terhoede aan midvoor Wim Bekke ring besteedde werd hen noodlottig, want bij een der weinige tegenaan vallen van de gasten kwam W. Ver hoeven plotseling vrij voor het Rouw koop-doel. waar hij de enige treffer van de middag liet aantekenen. In de tweede helft kwam Rouwkoop zo mo- Vier doelpunten van Slmon Ouwer- kerk bleken niet voldoende voor de LZC om in het Goudse Spaarders- bad een zege te boeken op „De Gou we". Tegenover die vier treffers van de Leidse international stelde De Gouwe er ook vier. Overigens een behoorlijke prestatie van de LZC. In het Goudse bad met zijn voor wa terpolo ongeschikte afmetingen moet men van goede huize komen om te gen de stoere, op Rjf-aan-lyf duels gespecialiseerde Waddinxveners iets klaar te maken. Direct na het beginsignaal van ar- bitter van der Bijl werd het dui delijk dat De Gouwe volgens het oude en beproefde recept LZC te lijf zou gaan. Veel p»ersoonhjke duels en overtredingen, die voor een scheids rechter moeilijk waarneembaar zyn, en daarnaast uit alle hoeken van het bad schieten. Aanvankelijk zag het er naar uit dat aeze speelwijze succes opleverde, want na een afge slagen LZC- aanval kwam de bal bij Gijs van der Leede, die De Gou we de leiding bezorgde. LZC kwam terug. Direct na het uitnemen volg de een combinatie tussen Koedoder en Ouwerkerk, wat 1—1 betekende. Een actie van Ouwerkerk leverde even later de tweede Leidse treffer op Toch zou De Gouwe met een voorsprong gaan rusten. Van der Lei den schoot via Parrel raak en kort voor de rust profiteerde Sol van het uit het water sturen van Dick Tim mermans: 32. Na de wisseling een sneller LZC, dat in het kleine bad echter niet uit de voeten kon. Schoof plaatste een vrije worp op Ouwerkerk, die niet miste: 33. Dick Timmermans werd voor de tweede maal door arbiter Van der Bijl uit het water gestuurd en toen daarna ook Parrel volgoe had Van der Leede weinig moeite Heek te pas seren. Simon Ouwerkerk bepaalde ten slotte met een hard schot de eind stand op 44. Hoekey-overricht Op de resultaten van Leiden valt geen peil te trekken. Onverwachte, teleurstellende nederlagen worden af gewisseld met zeer knappe presta tie» (zoals tegen Amsterdam). Gis teren was het weer eens tjjd voor een ferme teleurstelling. Tegen Hil versum verloor Leiden met 32. De Leidenaars presteerden het twee strafballen te missen en daarnaast nog een aantal ongelofelijk mooie kansen. Van Hilversum was eigenlijk al leen gevaar te duchten als zy straf- corners te nemen kreeg. De thuis club benutte daarvan ruim 60 en dat was voldoende voor de overwin ning. Na de strijd ontbrandde er een enorme discussie over het feit. dat Hilversum de strafcorners steeds met een andere stick had genomen. Dat is niet toegestaan, maar de scheids rechters hadden er kennelijk geen erg in. Aanvankelijk kreeg de thuis club weinig kans door het goede ver dedigen van Moens en Ykema. Toch kwamen de Hilversummers aan twee doelpunten en wel uit strafcorners, die door Van Rooyen op zeer du bieuze wyze werden ingeschoten. Hoe wel Leiden heel wat kansen kreeg, slaagden de Leidenaars er niet in door te drukken. Het weid zelfs 30 toen de LMHC-achterhoede één van haar sporadische fouten beging. In de tweede helft was Leiden een stuk sterker, maar veel leverde het niet op. Twee strafballen verdwe nen naast in plaats van in het doel en alle strafcorners brachten het zelfde resultaat. Eindelijk gelukte het Krol de Hilversumse defensie open te breken. Later schoot ook V. d. Bosch nog raak, maar het alleszins verdien- 1 De stryd om de leiding in de eer ste divisie van de league wordt elke week heviger. Zaterdag kwam Liver pool op de troon door een zwaarbe vochten 10 zege in de uitwedstrijd tegen Manchester United Liverpool heeft echter drie clubs naast zich met een zelfde punten totaal: Black burn Rovers. Tottenham Hotspur en Arsenal. Met één punt achterstand volgt Sheffield United, vorige week nog Ilockeyuitslagen Heren, eerste klasse: HGCAm sterdam 24; LarenDSHC 12; HilversumLeiden 32; Kampong— HDM 2—3: BMHCSCHC 0—4. Promotieklasse A: Leiden 2Groen Geel 2 1—0; Aeolus—HGC 2 2—1; HuditoVictoria 12; Leonidas MRHC 1—3. Tweede klasse C: Groen Geel 4 Rijswijk 1-3- HGC 3—HDS 3 1—3; Leiden 3—HDM 3 2—4; TOGO 4— DSHC 4 2—0. eerste, op de vierde plaats. Everton en Burnley hebben beiden twee pun ten minder dan de bovenste vier. Sheffield United verspeelde de lei ding door voor de tweede achtereen volgende maal van een laaggeplaat ste club te verliezen. Fulham profi teerde van Sheffields inzinking :3—1. De 55.000 toeschouwers op Old Trafford zagen een pakkend duel tussen Manchester United en Liver pool. Beide clubs speelden fel op de aanval en diverse gevaarlijke situa ties voor de doelen waren daarvan het gevolg. Manchester werd gehan dicapt door het feit, dat doelman Harry Gregg kort voor de rust uit viel met een gebroken sleutelbeen. Midvoor David Herd toonde zich een waardig plaatsvervanger, maar een kwartier voor het einde was een prachtige kopbal van Ron Yeats, de spil van Liverpool, hem te veel:01. Op jacht Tweede klasse D: HDSEver Swlft 3—1; HDM—Leiden 4 1—0; BMHC 5 VCL 2—1. Dames, eerste klasse: Alliance't Gooi 10; KievitenRBC 1—1; Am sterdam—Be Fair 1—3; BDHC—HBS 7—0; Tweede klasse B: Victoria 2—Rood W Wit 2 0—0; Kieviten 2—Ever Swift de gelijke spel bleef uit. Leiden was 3-2; Hudito—Leiden 2—1; BDHC 3 in dit duel wel heel ongelukkig. —TOGO 2 1—0. Ipswich Town, zonder winst sedert de eerste competitiezondag, kwam er ook tegen Tottenham Hotspur niet: 23. Merkwaardig was, dat Jimmy Greaves. a| enkele weken op jacht naar zijn 200ste competitledoelpunt zelfs tegen de staartclub zijn doel niet bereikte. Terry Dvson (2) en Toni March! namen zijn taak over. Arsenal had de achterhoede, nog altijd het zorgenkind, vei sterkt door de aankoop van doelman Jim Fur- nell. Niettemin scoorde Blackpool op Highbury driemaal, maar de Arse nal voorhoede gaf weer eens blyk van een opvallende produktivlteit en daardoor werd het toch nog een overwinning: 53. Uitslagen Arsenal—Blackpool 5—3. Birming ham City-Nottingham Forest 3—3. rollen. Na de rust kwam Rijpwete ring steeds meer in de aanval. Toen Leo van der Zwet de achterstand voor de Rippers had gehalveerd, zag het er donker uit voor de gastheren. Met een extra krachtsinspanning wist men de gasten echter toch van de gelijkmaker af te houden. Stand afdeling Leiden le klasse: SJZ 8—12 Alph. B. 8—8 Rouwkoop 9—12 SVLV 9—12 Stompw B. 811 MMO 8— 9 VNL Rijpw. St.. Bern. Teylingen 8—7 9—7 8—7 8—2 KRV bleef ln de 2e klasse aan de kop, dank zij de 1-3 zege, die de Kat- wijkers behaalden by Leidse Boys. Zy worden gevolgd door UDO, dat met het kleinst mogelijke verschil (0-1) by Meerburg zegevierde. WOA boekte een monsterzege (7-0) op Uni- tas. VTL speelde het klaar bij VNA een 0-6 overwinning ln de wacht te slepen. Stand: KRV UDO VNA Meerburg 7—13 8—13 7— 7 6— 6 VTL Leidse B. Wet. Boys Unltas (L) 8—6 7—4 5—3 8—1 De Vries Lentsch tachtig jaar De heer G. de Vries Lentsch, een ln scheepsbouw- en zeilerskringen zeer bekende figuur, vierde zaterdag jl. zyn tachtigste verjaardag. Te zyner huize, te Oegstgeest, waar hy de dag in de grote familiekring doorbracht, ontving hy tal van be wijzen van belangstelling. Namens de Kon. Verbonden Ned. Watersport verenigingen kwam de heer A. E. Du- dok van Heel jr., zyn gelukwensen aanbieden, namens de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereniging was de voor zitter, de heer ir. J. Ixjeff aanwezig, namens de Kon. Zeil-, Roei- en Mo torsportvereniging „De Kaag" kwam de heer L. van der Steur zijn op wachting maken bij de tachtigjarige en namens de Regenboogclub in Ne derland, van welk schip de heer G. de Vries Lentsch de ontwerper en bouwer ls, mocht de heer J. C. van der Velde zijn gelukwensen aanbie den. Deze herinnerde eraan, hoe reeds in 1928 het duizendste schip van de werf van De Vries Lentsch van stapel liep, ter gelegenheid waar van hem toen door ir. L. Doedes een schilderij werd aangeboden. Bij al die duizend schepen hebben zich nog vele andere gevoegd, maar daaronder was ook het fraaie Regenboogjacht, dat nog altijd een sieraad is voor de meren en plassen in Nederland en voor de wedstrijdprogramma's. De heer Van der Velde wees er in zyn onderhoud met de heer De Vries Lentsch op. dat het Jammer was. dat deze Regenboogklasse nimmer inter nationaal Is kunnen worden, doch de heer De Vries Lentsch reageerde hier op door te zeggen, dat de klasse dan misschien al lang afgevoerd zou zijn geweest Ter herinnering aan het vele goede werk, dat de heer De Vries Lentsch voor de Regenboogklasse heeft ver richt, bood de heer Van der Velde hem een fraai blauw Delfts bord aan. dat ongetwyfeld de reeds grote voorraad uitstekend zal aanvullen. Bolton Wanderers-West Ham Uni ted 11 Bumley-Aston Villa 20. Everton-Stoke City 2—0 Fulham- Sheffield United 31 Ipswich Town- Tottenham Hotspur 2—3 Leicester City-Chelsea 24 Manchester Uni ted-Liverpool 01 Sheffield Wednes day-Wolverhampton Wanderers 5—0 West Bromwlch Albion-Blackburn Rovers 13. sprong. Tot de laatste bocht kon deze zich handhaven, zij het sterk bedreigd door Windy Hanover en Zarak. De laatste werd na een ga loppade uitgeschakeld en Windy Ha nover behaalde een mooie 1.26.3 triomf. Woudsnip S ontnam Zilver fazant S nog de tweede plaats. In de negende Koers herhaalde Xuthus T zijn zegepraal van woens dag J.l. Weer bleef de Permit-zoon zonder fouten en toen X Mieke Hol- i landia by een aanval op Xuthus van de benen kwam, stuurde Krauw er i zyn paard in 1.25.4 als eerste voorbij de rechter, daarby juist de slotaanval van Walnut Erebus parerend. Un Gamin, die het de laatste tyd goed doet, kon zich in de volgende dravery lang in de leiding verheugen. Zijn beloning was echter karig, want hy bezette de vierde plaats achter de in 1.25.2 km.-tijd triomferende X Hanover (Wagenaar jr.). Zombro Pluto en Youthfull Nora Spencer. De uitslagen lulden: Charlotte-prljs1. Corinna Hollandia (M. Vergay((1.29.5); 2. C. Alkestla van E; 3. Cita du Malre W. Tot.: wt. f2.60, pl. 1.60, 3.40 koppel 23.40. cov. 9.90. Matadoren-prijs, le serie: 1. Winston Spencer (J. Zeeman) (1.23.1); 2. Jour de Java; 3. Napoleonette. Tot.: wi. f3, pl. 1.40. 1.30, koppel 2.90, cov. 6.70. 2e serie: 1. Quicksilver S (J Wage naar Jr.) (1.22.5); 2. Walter Hollandia; 3 Y Y V. Tot.: wi. f 1.60. pl. 1.30, 2. koppel 3.20, cov. 3.60. Finale: 1. Walter Hollandia (F J. Eerenberg) (1.21.8)2. Winston Spen cer; 3 Y Y V. Tot.: wl. f2 80. pl. 1.40, 1.70, 1.80. koppel 7 40. cov. 6.10. Louise-prijs; 1. Acrobaat (J. van Dooyeweerd) (1.26.3); 2. Zilo; 3. Yoga Hollandia. Tot.: wl. f2.80, pl. 1 40 1.70. 1.80, koppel 7.40. cov. 6 10, trló 168.70. Adéle-prljs: 1. Angelo Spencer (M. Vergay) (1.30.5): 2. Blanca Scotch; 3. Buck Kinley. Tot.: wl. f10 80. pl. 3.10. 2.60. koppel 9.90. cov. 25 80 Constance-prljs1. Brave Mac (P M. Smit) (1.29.1); 2. Bento; 3. Baron Har vester. Geen totalisator. Hlllegonda-prijs: 1. Zalda (S v d. Ord sr.) (1.30.-); 2. Zizi's Juweel'; 3. Zampa van JZ. Tot.: wl. f32.60. pl. 6.90, 2 90. 3.60. koppel 11.40. cov 7 30 Mathllde-prijs: 1. Windy Hanover <p'. L. Boomgaard) (1.26.3); 2. Woudsnip S: 3. Zilverfazant S. Tot.: wl. f 13.60 pl 5. 3.90. 7.80, koppel 6.90, cov. 8 80* trio f 1.641.80. Renee-prijs, le afd.r 1. Xuthus T (J. Th. D. Krauwer) (1.25.4); 2. Walnut Erebus: 3. X Mleke Hollandia. Tot.: wl. cov 3 801 8°' 1 60' 1'*°' koppel 8 9°' ir^e *^dóci; x0Hanov?r (J. Wagenaar IT D-25 3): 2. Zombro Pluto; 3. Youthful Nora Spencer. Tot.: wl. f2 20 401 40' 1-6°' 2 4°' kopp#1 3 2°- cov- Totallsator-omzet f232.237 DOS (Amsterdam) en Quick (Hui- zum) zyn zondag ln de Haagse Die rentuin verenigingskampioen turnen van Nederland geworden. Vooral by de dames was de overmacht van Quick overtuigend. De Friese dames ruim dertien punten meer aan DOS en Bato. die met eenzelfde puntentotaal op de tweede plaats ein. digden. Bij de heren was Willy Jaegers net se.15 punten de beste individuele tur ner, terwijl Grietje van Essen bi de dames de sterkste was (36.05 pnt De uitslag luidt: Heren: 1. DOS (Amsterdam) 152 75 o^rcules Hebe (Enschede) 1iSSiiQe Halter (Alkmaar) 146.90: 4. Bhidorp (R'dam) 146.85' 5 Wil- nelmina (Bocholtz) 143,95 1. Quick (Huizum) 173.85 pnt; 2/3. DOS (Amsterdam) en Bato (Haarlem) beide 160.25- 4. Atlla Amersfoort) 160.05 5.' Tumlust (Alkmaar) 157.70. Volleybalcompetirie Nederlaag dames SVL bij OVC Zonder Ali Zonderop en Marjan Wilschut hebben de SVL-dames in Den Haag de stryd moeten aanbln- den met OVC, dat al jaren een voor aanstaande plaats inneemt in de Overgangsklasse. Het lag dus in de lyn der verwachting dat de gast vrouwen met grote cyfers zouden winnen. Inderdaad werd het een 3—0 set zege, maar de ploeg van Frans Zil- verentand gaf zich pas in de derde set gewonnen. OVC kreeg een waar schuwing in de allereerste fase van de krachtmeting, toen SVL met goed serveren en met ook zichtbaar beter stoppen van de Haagse service trainer Thoutenhoofd begint er lyn in te krygen en dat is een pluim op zyn hoed waard, gezien de korte tijd, 2 maanden, dat hij de roodwitten onder zijn hoede heeft via 20 en 54 op 118 kwam. Het was mej. Punt die OVC toen met 7 keiharde bovenhandse service-treffers, stuk voor stuk keurig geplaatst, over de brug hielp, 15—11 en 1—0 voor OVC. Weer moest de Haagse ploeg in de tweede set tegen een onrustbarende achterstand aankijken. Dit vooral na goed werk van Hanna van Gellecum. OVC had echter evenals ln de eerste set een troef achter de hand, ni. mevr. Latour. Nadat deze eerst de SVL-defensie met enkele daverende smashes stormrijp had gemaakt zette zy met een serie van weer 7 service treffers de kroon op haar acties Van 811 werd het wederom 15—lï voor OVC en 20. Aangeslagen pro beerde SVL zich in de derde set nog wel even te verzetten tegen een nu overtuigd spelend OVC maar de Haagse formatie was nu toch dui- delyk sterker Via 10—0!. 13—3 en 146 won OVC met 156!

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 10