Gehandicapt, maar moedig PSV zegeviert in Plovdiv rr"*""' OOT Ernstige woorden van mr.De Jongh op feest Afdeling Leiden KNVB Sporttoto W ongekende hoogte HET MOEST EN DUS GING HET Weer prachtige zege voor Quicksilver S Arnhemse totospeler meldde zich te laat VAN WISSEN ZIEKWIERSMA GEBLESSEERD licht en luchtig, zacht en zuiver doelpunt tien minuten voor einde strijd ja graag! Misschien ORGELS - PIANO'S KTRONISCHE ORGELS Europese beker Bondseiftal Sportsplinters ^Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 14 november 1963 Vierde blad no. 31111 Het wonder is eindelijk gebeurd. Voor het {eerst in de roemruchte achtjarige geschiedenis tan de Europese beker heeft een Bulgaarse ploeg op eigen terrein een nederlaag geleden. Het dappere, onversaagde PSV zorgde, dankzij Un voortreffelijk moreel, voor die Europese toetbalprimeur. V Geen schoonheidsprijs voor de ploeg uit jfeindhoven, daarvoor had de ontmoeting met prijs voor het team van PSV. De omstandig heid, dat het elftal een paar uur voor de wed strijd de bijna onvervangbare Fons van Wissen kwijtraakte, omdat een darmstoomis hem uit schakelde, heeft dat prachtige moreel van de landskampioenen niet kunnen aantasten. Zelfs de blessure, die Roel Wiersma na een half uur opliep en die voor een minder harde speler stel lig de gang naar de kleedkamer had betekend, deed de ploeg uit Eindhoven het geloof in zich zelf niet verliezen. Minder Gaandeweg werd de druk voor het Nederlandse doel wat minder. Na een half uur trof Pierre Kerkhoffs de kruising van lat en paal en dat deed de hoop by het kleine groepje Eindhovenaren groeien. Helaas, even later kwamen Wiersma en de grote Dlev met elkaar in botsing De zware Bulgaar viel op het rechterbeen van de PSV-er, die van het veld moest worden gedragen. Wiersma kwam. hard als hij nu eenmaal is. vijf minuten voor de rust in het veld terug, doch alles wees er toen al op, dat hij als rechtsbinnen Theunis- sen ging de defensie versterken zyn team maar weinig steun zou kunnen bieden. Zijn moed en door zettingsvermogen konden daaraan weinig verhelpen. Met een doelpuntloos gelijkspel was de Nederlandse kolonie al meer dan tevreden toen de kansen in de rust werden besproken. Ook na de hervatting poogde Spartak, dat in een te laag tempo speelde, om de sterke en stugge PSV-defensie ln grote moeilijkheden te brengen, met een reeks aanvallen de beslissing te forceren. Doelman Bals groeide ech ter naar een steeds grotere klasse. Kemper en Brussel er s speelden met een rust, die bUna angstwekkend was. Geen moment was er sprake van paniek in de toch zo zwaar beproefde Eindhovense defensie. In de 35ste minuut greep de ploeg, die in op dracht van trainer Appel in de eer ste plaats op een doelpuntloos gelijk spel moest spelen, haar kans. Een zwaar gekwelde Roel Wiersma, die moeite had om de tranen van pijn te verbergen, zorgde voor de inlei ding. Pierre Kerkhoffs omspeelde linksback Momine en scoorde daarna beheerst. Mentaal sterk De seconden schenen vervolgens minuten. Met de moed der wanhoop poogde Spartak om het onmogelijke toch mogelyk te maken, het lukte niet, het kon eenvoudig niet tegen dit mentaal zo sterke PSV. Tien minuten later was de beproeving voor het kleine groepje op de eretribune eindelijk voorbij. Als één man stort ten de Nederlandse supporters zich op de spelers om die daarna in triomftocht naar de kleine, benauw de kleedkamer te brengen waar de vreugde groter was dan ooit. De Afdeling Leiden van de KNVB heeft de viering van het zestigjarig bestaan gisteren voortgezet met een feestavond in de Stadsgehoorzaal, waaraan tal van bekende artiesten meewerkten. De voorzitter van de Jubileumcom missie. do heer G. Prevo. opende de avond en heette in het bijzonder wel kom de wethouder van Onderwijs, de heer S. Sannes. de oud-wethouder, de heer Van Schaik en ere-voorzit ter Caro. De voorzitter van de Afdeling Leiden, mr. J. J. de Jongh sprak voor [PSV ging door, zonder ook maar te denken aan een nederlaag. Peter amper, een paar jaar geleden nog steunpilaar van de Haagse vierdeklasser jnig en Snel, groeide tot een ongekende hoogte. „Veteraan" Toon Brus- (ers, opvolger van Wiersma als stopper toonde een beheersing en een spel- Bicht als nooit tevoren. Gert Bals ranselde bal na bal uit zün doel weg. Een aanval van PSV strandt Iop twee (in zwarte broeken ge stoken) Bulgaren. juist op het moment, waarop Ne- jland alleen nog maar hoopte op i doelpuntloos gelijkspel, gebeur- pet. Vijfendertig minuten teas de helft oud. Met een van pijn okken gezicht kopte Roel de bal na een afgeslagen iml, naar Geurt Kerkhoffs. De 'ere Eindhovenaar sprintte naar n, omspeelde linksback Momine een beheerste schijnbeweging \gaf doelman Stankov geen schijn n kans (0—1). Hen moeilijke minuten restten, de Idelijk door zenuwen aangetaste iporters, in het kleine, ouderwetse dion, nog. Zij konden gerust zijn, in moment versaagden de favorie- ï- Nauwelijks had arbiter Josef DU het eindsignaal gegeven, of als lawine stortten de Eindhovena- zich op hun spelers. Voorop, met !r een tiental meters voorsprong, de hofmeester van het Belgische "ervliegtuig, het rood-witte span- als gold het een Anderlecht- tie met de woorden „Vooruit rood-witten, vooruit PSV" stevig beide handen.... daarop. Na al die tegenslag op die zonnige woensdag. Zelfs de inwoners van het Bulgaarse industriestadje deden dat niet. want nadat eindelijk iedere Nederlander elke andere Nederlander op het middenveld had gelukgewenst, klonk, lang nadat Spartak al zijn weg naar de kleed kamer gevonden had een hartelijk en langdurig applaus. Zelfs die kleine donkere agent, die later het verkeer regelde, dacht, er niet aan Want toen de bus met zingende Nederlan ders langs trok, klapte en zwaaide hij. zijn militante uiterlijk ten spijt. Al heel gauw werd het duidelijk dat Spartak. momenteel zesde op de ranglijst, beslist geen grote ploeg heeft. Zelfs rechtsbuiten Diev met zijn 49 interlands kon de toeschou wers niet imponeren. Het was al spoedig duidelijk dat het wasbord achtige en schaars met gras begroeide veld meer moeilijkheden voor de Bulgaren bood, dan voor de Neder landers. Geen wonder dus, dat de eerste gevaarlijke aanval op naam kwam van PSV, waarvan de vleugel spelers Alleman en Giesen in dit be langrijke duel ietwat teleurstelden. De PSV-midvoor Theunissen draaide en schoot tegelijk keihard in de rech terbovenhoek. Helaas, arbiter Stoll, die de overigens rustige ontmoeting bekwaam leidde, keurde de treffer wegens buitenspel af. de pauze een herdenkingsrede uit. Hij roemde het vele werk van de pioniers, die er mede voor hadden gezorgd dat de voetbalsport zo'n grote vlucht heeft genomen. De afdelingsvoorzitter citeerde daarna een artikel in het Leidsch Dagblad van dinsdag j.l. ..Tien dagen cel voor trap op voetbalveld". Aan het feestprogramma werkten mee: Cili Wang. The Spotlights. Wikkel en Wikkel, Frans Vrolijk, Kalmar Trio, het orkest Jan Cordu- j wener en de Leidse Sleuteltjes o.l.v. I Henk Franken. De afdelingkan op I een bijzonder geslaagde feestavond! terugzien. I 5 «9 Roel Wiersma in kleedkamer: Koersen te Hilversum 55 teschien was de overwinning niet verdiend. Maar wie lette BODEGRAVEN W Tel. 01726-2541 "egt geïllustreerde prijslijst .,p« Spaan.se kampioensclub Real drid heeft de eerste wedstrijd te- 11 I Dynamo Boekarest, welke woens- ii middag in Boekarest is gespeeld. de achtste finales van het toer en >i om de Europese beker voor ij dskampioenen gewonnen met 31. de rust leidde Real Madrid al met De Spaanse doelpunten werden D »ord door Ruiz. Di Stefano en 1Mo: Vijf minuten voor het einde Heinde Tircovnicu de achterstand 3-1. T Poolse voetbalkampioen Gornik toreze) zegevierde voor 80.000 toe- OUwers over Dukla Praag. Reeds vijfde minuut van de wedstrijd 'e Gornik door Musialek het doelpunt, vier minuten na het van de tweede helft verhoogde de stand op 20. „Elke stap kost een dubbele energie", zei Roel Wiersma, die huilde en lachte tegelijk in de bedompte kleedkamer, waar een vreugdevol PSV een ware receptie hield, „maar het moest en dus ging het". De blonde stopper, die door zün dap per doorzetten zijn ploeg mentaal ongelofelyk heeft gesteund, had overigens nauwelijks ergens nog aandacht voor. Snel kleedde hij zich aan om daarna voor een on derzoek naar een ziekenhuis te worden overgebracht. Daar bleek later, dat de blessure be slist niet ernstig is, zodat Wiersma volgende week weer zal kunnen spelen. Zij dachten bijna allen het zelfde, al waren de bewoordingen vaak heel verschillend. Spartak was, na de vele berichten die er over in Nederland waren doorge drongen, eigenlijk tegengevallen. Van de fanatieke steun die de 35.000 toeschouwers hun ploeg altijd zouden geven, hadden zij nauwe lijks iets gemerkt. „Ze speelden geen tempo", zei Peter Kemper, die kennlijk met de schei ding in zijn haar meer moeite had dan hij met de fameuze Diev had gehad. „Als ze de bal kregen, vin gen ze die steeds even op en dat gaf je de kans om ze aan te vallen en in duels waren ze helemaal niet best". Het mocht wat loon Brusselers voerde vier gesprek ken tegelykertyd. Diev? Het mocht wat. Ik heb geloof ik maar twee kopduels van hem verloren. Wat mij betreft, het ging fijn zo. Na tuurlijk waren we wat nerveus in het begin. Maar geloof me. geen enkele Europa Cupwedstrijd begint lekker Gert Bals, een van de allergrootsten in dit heldhaftige duel, had ook al niet over belangstelling te klagen. „Een fijne wedstrijd voor een kee per. Veel ballen waarop je je kon inspelen, slechts één keer was ik er naast by een hoge bal. Dat kwam omdat Diev me naar bene den trok. Maar verder, heerlijk." „Ze vielen me tegen. Het zijn at leten, maar geen voetballers van Mr. DE JONGH ernstige woorden Wederom sprak mr. De Jongh zyn ernstige bezorgdheid uit over de spel- verruwing. die steeds groter vormen gaat aannemen. „Dat is een van de redenen", aldus mr. De Jongh, „waar- i om men op de middelbare scholen be- j trekkelijk weinig belangstelling voor j de voetballerij aan de dag legt. Als wy hier niet tijdig paal en perk aan stellen dan is in feite al het verrichte I werk voor niets geweest. Bij dit pro- bleem vergeleken is het maar een on belangrijke zaak dat wij bijv. van I Luxemburg hebben verloren". iVan onze medewerker) De 14-jarige crack Quicksilver S voegde gisteravond weer een fraaie zege toe aan zün vele zegepralen. In de finale van de Grote Prijs moest hij over het 2400 meter parkoers niet minder dan 100 meter aan de kop- paarden geven. Dit bleek echter geen bezwaar. Na een ronde had hy de staart van het peloton reeds te pakken, waarin vooraan door Yellowthroat S, Zingaro en Wanda felle stryd geleverd werd. Maar ook Walter Hollandia liet zich niet onbe tuigd en deze nam kort voor de bovcnbocht de leiding. Halverwege het rechte eind fouteerde deze ech ter en Wagenaar jr. stuurde Quick silver. die alles buitenom had moeten doen, naar een machtige ROEL WIERSMA mentaal sterk groot formaat", stelde Theunissen nuchter vast. En schieten, ho maar. Alleen was het vervelend om terug te gaan in de verdediging. Ik ben nu eenmaal gewend om voor te spelen en dan in de middenlinie, dat is niets voor mij." Alsof het hem nauwelyks iets aan ging stond daar, bij de ingang van de kleedkamer, trainer Bram Ap pel. de man die op grootse wyze zijn ploeg voor dit duel heeft voor bereid. „Bedankt Roel, bedankt voor je fighting-spirit. De anderen na- tuurlyk ook, maar jy vooral. We zouden de kat uit de boo kyken, want ik had een Bulgaars offensief verwacht. En dan maar proberen of het nog mogelyk zou zijn om aan te vallen. Toen Roel gebles seerd raakte zag ik nog maar één mogelijkheid: de 0-0 stand hand haven. En dat is gelukt. En hoe!" Nasleep voor Haagse Rechtbank (Van onae Haagse correspondent). „De heer Schüler heeft verzuimd tydig kennis te nemen van de uitsla gen. hij heeft verzuimd het duplicaat- totoformulier tijdig in te zenden en hij heeft geen aantekening gehouden van de wijze waarop hij zijn eigen formulier had ingevuld. De heer Schüler is duidelijk in gebreke ge bleven. In populair Nederlands ge zegd: „het is allemaal zyn eigen schuld. Ik meen dan ook dat de heer Schüler geen enkel recht heeft op zelfs maar het kleinste deel van de f 50.000,die hij zou hebben gewon nen". Met deze woorden besloot jhr. mr. R. C. R. Wyckerheld Bisdom zijn pleidooi dat hy gisterochtend voor de civiele kamer van de rechtbank te Den Haag hield in de zaak die de heer Schüler uit Arnhem aanhangig had gemaakt tegen ae stichting Na tionale Sporttotalisator. Reeds twee jaar lang sedert no vember 1961 probeert de heer Schüler alles om alsnog de eerste prijs in de sporttoto van 24 november 1961 die hij naar eigen inzicht heeft gewonnen uitbetaald te krijgen. Tot dusver echter zonder resultaat. De heer Schüler was en geen van beide partijen ontkent dit werkelijk winnaar: de enige nog wel die die week op zijn formulier alle dertien uitslagen juist voorspelde. Prijswinnaars kunnen zich tot de woensdag volgende op de zondag dat het programma is gespeeld, bij de sporttotalisator melden. Tot 12 uur 's middags. 1.22.» triomf. Z. the Saint werd tweede vóór Zingaro. terwijl Walter Hollandia vierde werd Columbus, die in de openings draverij steeds met grote voorsprong leidde, fouteerde voor de tribune en toen won ir. Oosting met Cittie Princess op afstand gevolgd door Cornelia Ellen. In de tweede koers werden de 20 meter extra handicap de favoriet Annemarie d'Aster noodlottig, want zij kon de koploopster Bajadère 'J. v. Dooyeweerd) niet kloppen. Ber muda werd uitgeschakeld en Alche mist werd derde. Verrassend was de overwinning van Winny Cliff (Van Behandel) ln de amateursdraverij. De felle aanval van Zee leverde deze slechts de tweede plaats op voor een verrassen de Xanthos Narciso. De vijfde koers gaf een prachtige finish van vier paarden op één rü, van wie Zahir B (B. Leeuwenkamp) op foto Juist voor Zombro bleef, ge volgd door Woudsnip S, die steeds had geleid en Un Gamin. Eerenberg won met Cimone zonder veel omslag de tweede afdeling voor tweejarigen, waarin Castor Curiosa op de derde plaats hield. Alkestis van E (J. S. v. Leeuwen-» spurtte in de volgende draverij in de eindfase van de strijd zo fel. dat Zeeadelaar S tegen dit geweld niet op kon. Dat Wings derde werd was een surprise. Tymen v. d. Veen voerde in de Ferdnandprijs steeds het commando met Yoga Hollandia. Acrobaat be dreigde de leidster steeds, maar deze moest tooh met klein verschil capitu leren. Art Erebus werd derde. De slotdraverij werd een overwin ning voor Alida W (M. Vergay), die echter alles moest geven om de slot- aanval van Adeltraut M te weer staan. De uitslagen luiden Editie-prijs (le afdeling): 1. Cittie Princess (J. Oosting) (1.35.-), 2. Co lumbus. 3. Cornelia Ellen. Tot. w. f. 6 pl. f. 1.70. f. 1,50 cov. f. 6.-. koppel f. 4,80 Redactieprijs1. Bajadère (J. van Dooyeweerd) (1.28.9). 2. Annemarie d'Aster, 3. Alchimist. Tot. w. t. 4.50. pl. f. 1.60. f. 1.30. f. 0.80, cov. f. 4.70, kop- Te laat pei 5.60. Sub Lunaprijs: 1. Winny Cliff (W. J. A. van Schyndel) (1.26.8), 2. Zee, 3. De heer Schuier kwam eerst don derdags tot de ontdekking dat hij alle dertien uitslagen goed had. ,.U bent te laat, het staat duidelijk in de reglementen", was het antwoord van de toto-directie. De heer Schüler. wiens formulier als bewijs bij de toto berustte, kreeg niets. Hij had zich te laat gemeld. De eerste prijs, waarbij de f50.000 van de heer Schüler. werd verdeeld onder zestien deelnemers, die het tot twaalf juiste uitslagen hadden ge bracht. Mr. J. P. A. van den Oever, die voor de heer Schüler optrad, meende dat zijn cliënt een beroep op overmacht kon doen de heer Schüler was het duplicaat-formulier enkele dagen kwijt geweest en dat de prijs alsnog zou moeten worden uitbetaald. Mr. Van den Oever dacht tevens een leemte in de toto-regle menten te zien. Hij meende dat het niet uitbetalen van de f50.000 aan zijn cliënt in strijd was met de goe de trouw, de redelijkheid en de bil lijkheid. Uitspraak op 11 december. Xanthos Narciso. Tot. w. f. 12.50. pl. f 4,60. f. 1.80. f. 4.80. cov. f. 5,10, kop pel f 8.60, trio f 804.30. Finale Grote Prijs van de Gooi en Eemlander: 1. Quick Silver S (J. Wa genaar Jr.) (1.22.9), 2. Z the Saint, 3. Zingaro. Tot. w. f2.60. pl. f. 1.50. f. 2.60, f. 3.40. cov. t. 7,-. koppel f. 5.50. Dwarsbomer-prljs: 1. Zanlr B (B. Leeuwenkamp) (1.26.5). 2. Zombro. 3. Woudsnip S. Tot. w. f,2.40. pl. f. 1.20 f 1.70. f. 1,70, cov. f. 5.20, koppel f. 5.30 Edltle-priJs, 2e afdeling: i. Cimone (F. J. Eerenberg) (1.32.-). 2. Castor. 3. Curiosa. Tot. w. f. 2.80. pl. f. 1.80. f. 1,50. cov. f3.50, koppel 3,90. Dwarsbomerprijs, le afdeling: 1. Al kestis van E (J. S. van Leeuwen) '1.17.1). 2. Zeeadelaar S, 3. Wlnga. Tot. w. f. 7.10, pl. f. 2.40, f. 2.-. ƒ.4.70, cov f.5.-. koppel f. 14.40. trio f.1019.-. Ferdinandprijs: 1. Yoga Hollandia (F. A. v. d. Veen) (1.27.1), 2. Acro baat. 3. Art Erebus. Tot. w. f. 4.70. pl. f. 1.40. f. 1.50, f. 1.70, cov. f. 5.30. kop pel f. 7.90. Sportprognoseprijs: 1. Alida W (M. Vergay) (1.25.6). 2. Adeltraut M, 3. Bonheur van Rita du W. Tot. w. f 5.-. pl. f. 1.60. f.2,-, f. 1.50. cov. f6.80. koppel f. 4.90. Totalisatoromzat: f. 162.743.50. Drie deelnemers aan de sporttoto Tan de afgelopen week delen de eer ste prijs van f150.295,Zy ontvan gen dus allen het maximumbedrag van f50.000. Van de 688.928 deelnemers vulden er 141 een kolom met 12 juiste uit slagen ln. Zy ontvangen netto f582. I De 68 spelers die vyf gelyke spelen juist voorspelden, krijgen f 602. Het Nederlands bondseiftal. dat woensdagavond 20 november ln het Stadion Fefjenoord te Rotterdam uit komt tegen het Rotterdams elftal in de laatste wedstrijd om de Gou den onafhankelijkheidsbeker, is als volgt samengesteld: Doel: Van der Merwe (NAC); ach ter Van Gorp (NAC» en Henk Tijm AJax)midden: Zoetendal (GVAV>, De Vries (Enschede) en Luijten (NAC); voor: Coenen (MW). Vis- schers (NAC). Cees Groot <Aja.\', Bosveld (Enschede) en Reekers (He racles). Het Rotterdams elftal voor deze wedstrijd ziet er als volgt uit Doel: Pieters Graafland 'Feijen- oord»achter: Ey ken broek (Sparta en Veldhoen (Feijenoord)midden: Verhoeven (Sparta» Kraav (FetJen oord) en Klaassen (Feijenoord voor: Bergholte (Feijenoord De Vries (Sparta». Bouman (Fortuna VI.). Wilkes (Xerxes) en Moulijn (Feyenoord). ATLETIEK Prachtige tijd van Sin Kim Dan op 100 meter: 51.4 Nauwelijks vierentwintig uur na haar fantastische 1 min 59.1 sec op de 800 meter, waarmee zy als eerste vrouw de twee minutengrens door brak, heeft de Noordkoreaanse Sin Kim Dan opnieuw van zich doen spreken. Woensdag liep zy tijdens de atle tiekwedstrijden ran de Ganefo-spelen in Djakarta de 400 meter in 51.4 se conden. Sin Kim Dan bleef daarmee liefst 1,7 seconden onder het wereld record van de Australische Bet tv Cuthbert >die in maart van dit jaar 53.1 sec liet afdrukken. Overigens zal de prestatie van Sin Kim Dan niet als wereldrecord er kend kunnen worden omdat Noord- Korea geen lid is van de internatio nale atletiek federatie. Het Neder landse record op de 400 meter staat met 53,7 sec op naam van Gerda Kraan en Tilly van der Zwaard. Sporting Lissabon heeft woens dagavond in Lissabon in een wed stryd voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars met 16—1 gewonnen van Apoel Cyprus. By de rust was de stand al 61 voor de Portugezen. Coureur Jim Clark en atlete Do rothy Hyman zyn by stemming door °e Britse journalisten aangewezen als de sportman en sportvrouw van het jaar in Groot-Brittannië. Sprintster Dorothy Hyman leed dit jaar in in ternationale wedstrijden geen enkele nederlaag en Jlm Clark won zes races in de competitie om de wereldtitel. Naar wy vernemen is de heer A. secretaris van de Konink lijke Nederlandse Dam bond, aange zocht om als wedstrijdleider op te tre den van het toernooi om het wereld kampioenschap. dat eind Juni in Me- rano (Italië) zal worden gehouden.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7