[linister: „Conjunctuurpolitiek j hangt voorlopig in de mist" Viking-dorp ontdekt o]) noordelijke punt van New-Foundland Protest Westen tegen Russische chicanes Chinese gelukwens voor Sowjet-Unie Laten leiden door intuïtie GEVOLGEN LOONOPERATIE NIET TE SCHATTEN 99 Staking; om ftffiejuffrouw ST. WILLIBRORD grote missionaris van Christendom Geen eontacf met Portugal LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 7 NOV EMBER 1968 (Van onze parlementaire redactie) niet, dat het prioriteitskarakter van de neutralisering van de progressie factor de onevenredige belasting verzwaring by algemene stijging van het loonniveau is veranderd. De steun aan de landbouw is alleen daarom eerder aan de orde gekomen, omdat deze urgent was en omdat de neutralisering van de progressie J2." daar hïbbe" wu"ïmTan gehouden". nationaal-economische gevolgen van de komende loon- itie, de prijsstijgingen en het aanpassingsprogramma van de •ing zijn nog niet te schatten. „Vooral door de grote omvang de loonopcratie is het bijzonder moeilijk nu al de effecten te rj^fcrcn", aldus minister Witteveen van Financiën gistermiddag I» Tweede Kamer. e moeten voorlopig in de mist varen en ons daarbij laten door onze intuïtie". lij? in de loop van volgend jaar tiet Centraal Planbureau na 1ige studie betrouwbare ises kunnen geven. De mi- gaf wel een voorlopig in- in de aard van de gevolgen, investeringen in de particu- e sector zullen dalen, door- \t de loonsverhogingen on gelijk allemaal in de prij- kunnen worden doorbere- d en derhalve de winst- rges zullen verminderen, ispanning op de arbeids markt door vermindering van A overheidsuitgaven. Aanvan- Jlijk echter zal de loonstij- ig de spanning nog iets ver gen. groei van het nationale pro- kt zal verminderen, betalingsbalans, die in het rde kwartaal van 1963 geen erschot meer vertoonde, zal xnenkort een tekort gaan rtonen, maar zich later weer rstellen. instige beïnvloeding van de beidsproduktiviteit door de I 'strmindering van de spanning H de arbeidsmarkt. minister waarschuwde, dat het h keer moet blijven met zo'n op- mg van het loon- en prijspeil. Itaat groot gevaar, dat wy door 'enwichtspunt heen schieten, wij niet weten hoe groot de Is. Voorzichtigheid is dan ook overheids- en particuliere bestedings mogelijkheden. Of de regering eventuele ruimte zal besteden voor gedeeltelijke pre miebetaling van de volksverzekerin gen uit de schatkist zal bij het op stellen van de begroting 1965 wor den overwogen, zo deelde de minis ter mee. zich speciaal richtend tot de socialistische oppositie, die daar dinsdag nogal uitvoerig op had aan gedrongen. „Ruimhartig" De kritiek op de omvang van de ontwikkelingshulp in de begroting 1964 sloeg bij de minister niet aan. „Ruimhartig en in evenredige mate was de afspraak bij de formatie en dat is gebeurd" aldus de minister. „Er bestaan internationale afspra ken voor de multilaterale hulp en zittingsperiode van dit kabinet kan worden doorgevoerd. De motivering van het vasthouden aan de neutralisering bestond voor de minister voornamelijk uit de wij ze, waarop de huidige zware belas tingdruk is ontstaan. Dat geschiedde tijdens de bezetting, toen democra tische afweging onmogelijk was en het effect van de progressie in de belastingtabellen niet nauwkeurig werd afgewogen tegen het nut van De minister wees er op dat er ook nieuwe posten voor ontwikkelingshulp zijn: subsidies aan instituten voor sociale planning en medisch onder zoek. deelneming in internationale onwikkelingsconsortia. De verhoging van de Nederlandse bijdrage aan het wereldvoedselprogram van de V.N. (5,1 miljoen in 1964 tegen 1,7 miljoen in 1963) noemde minister als een duidelijk voorbeeld van „ruimhartig heid". Benzine „enkele" centen duurder De Tweede Kamer, minister Witteveen en de staatssecretaris van Financiën dr. van den Ber ge. hebben gisteren nog heel wat woorden gewisseld over d« voor gestelde verhoging van de indi recte belastingen. De benzine zal enkele centen duurder worden, maar de minis ter kon niet bigaan op de libe rale wens deze verhoging door belastingverzwaring te bestem - men voor de wegenbouw. Deze verhoging heeft een deflatoire bedoeling en daarvan komt niets terecht, indien de verhoging voor de wegenbouw wordt bestemd, zo luidde het ministeriële argu ment. Over de verhoging van de be lasting op sigaretten kon de mi nister nog geen mededelingen doen. Tot een voortzetting van de vrijstelling van de omzetbelas ting op sigaren zal het ondanks sterke aandrang van vele Ka merleden niet komen. Staats secretaris Van den Berge toon de zich op dit punt zeer onver murwbaar. Ook van een ophef fing in etappes wilde de staats secretaris niets weten. De sigaar is dus de sigaar en zal begin volgend jaar gemiddeld drie a vier cent duurder worden. Prinses Beatrix en de Thai- landse ambassadeur tijdens hun rondgang over de tentoonstelling van kunst uit Thailand in Den Haag. De geallieerde konvooien Eén keer ninister wees er in zyn lang- J maar helder betoog met na dat het effect van de ver van het loon- en pryspeil zal doorwerken. Daarna wij ons beleid weer moeten i op het bereiken en handha- in de stabiliteit. De minister an het slot van zyn betoog Idie van de komende loon ope- een permanente inflatie vre- fen riem onder het hart. „We niet denken, dat inflatie in komst onvermijdelijk zal zijn. een mystieke kracht is, die irend inflatie schept, dan is j vinden in het internationale leisel. Door dit stelsel te herzien wy voortgang van de infla- >rkomen". r Aandachtig iister Witteveen, beluisterd door (indachtige Kamer, ging uitvoe- i op de oorzaken en achtergron- van de huidige economische Lingen. Spanning was er al enige lldus de minister, en de open- in de E.E.G. leidde ertoe, dat wij le inflatoire ontwikkelingen in ^ryk en Italië een sterke im- Wndervonden. De kruik is zo Me water gegaan tot zij barst- J minister bestreed, dat de span- ™een structureel karakter heeft, zitten in 'een conjuncturele hversnelling en daarom hebben en typisch conjunctureel pro- ha opgesteld. Het programma ook van tijdelijke aard". ^miljoenennota is indertijd op- d in sterke samenhang met de njurele ontwikkeling van onze •knie, zo betoogde de minister. impulswerking van de be- Ig 1964 dubieus geweest zou zijn, led hy met erop te wijzen, dat tpulswerking van de vorige be te vrijwel geheel overeenkomstig rwachtingen is geweest. Belasting mwonden heeft de minister te gegeven dat de regering verlaging van loon- en inkom- isting tijdens de zittingsperio.- dit kabinet niet anders denkt )(j de opstelling van het gefaam- Akkoord. De extra- voor de landbouw betekent wonze Alkmaarse correspondent) 1 scheepswerf van de N.V. tolaas Witsen en Vis in Alk- (ar, waar gisteren een in aan- zijnd directievaartuig r het gemeentelijk havenbe- f Rotterdam te water is ge was dinsdagmiddag on teer 40 man technisch perso- l in staking. ng niet om looneisen, doch een protest tegen het ont- van een kantinejuffrouw. enkele maanden in dienst J en die bij het personeel ge- Jd was om de heerlijke koffie, f zij zette irectie vond echter, dat de frouw niet voldeed, in over stemming met het Geweste- Arbeidsbureau is zij derhal- ]pntslagen. De volgende mor- ging het personeel weer aan t werk. Inmiddels is een an- fe juffrouw aangesteld. Amerika, Frankrijk en Enge land hebben gisteravond met gelijkluidende nota's in Moskou geprotesteerd tegen het ophou den van geallieerde konvooien op de toegangswegen tot Ber lijn. In de nota's wordt verklaard, dat „de eisen die de Sowjet-Unie bij het tegenhouden van Amerikaanse mili taire colonnes heeft gesteld, er op schynen te wijzen dat het Rusland te doen is om op opzettelijke wijze het vrije verkeer van deze colonnes te belemmeren". De nota vervolgt: „De Westerse verbondenen hebben een onbeperkt recht van toegang tot Berlijn, dat in vier-mogendhedenovereenkomsten is vastgelegd. Het is niet aan de Sowjet-Unie om beperkingen op te leggen aan dit recht der drie Wes terse mogendheden. Het Sowjetrussi- sche optreden tegen de Amerikaanse militaire colonne is dan ook een on toelaatbare poging om afbreuk te doen aan het Westerse recht op vrije toegang tot Berlijn". De drie Westelijke landen ver zoeken de Russische autoriteiten dan ook om haar militaire vertegenwoor digers in Duitsland opdracht te ge ven op te houden met hun belem merend optreden. Zij zuil ende Rus sische regering „aansprakelijk stellen voor alle gevolgen, die een afwijzing van dit verzoek met zich zouden brengen", aldus de nota. Een Russische militaire woord voerder in Oost-Duitsland heeft ge zegd, dat de „gebeurtenissen" op de Sote verkeersweg van West-Duits- nd naar Berlijn door de Ameri kaanse militaire autoriteiten „kunst matig" teweeggebracht zijn. ..op grond van een of andere vreemde overweging". Dit is de eerste keer dat van Russische zijde in Oost- Duitsland op de incidenten op de j verkeersweg van Helmstedt naar Berlyn commentaar is gegeven. Wel geteld WU zouden nooit hebben toegege- I ven en zy zouden over onze lijken hebben moeten gaan. Dit heeft de Russische premier, Chroesjtsjow, gisteren gezegd, toen Amerikaanse zakenlieden, die een bezoek aan I Moskou brengen, in een gesprek met i de premier het incident op de auto- weg by Marienborn aanroerden. Vol gens Chroesjtsjow werd het incl- dent afgesloten toen de Amerikanen aan de Russische eis toegaven en uit hun voertuigen stapten om de telling mogeiyk te maken Hy vroeg zich af waarom het no dig was de controle-procedure die al vele Jaren bestond, te wyzigen. ..Daarom hielden wij de konvooien vast tot zy toegaven", aldus de Rus- I sische leider. „De uwen veroorzaak ten de wryving. Wy willen een der- gelyke wrijving niet. Onze wens is I goede en vriendschappeiyke betrek- j kingen te voeren en de economische banden te ontwikkelen" zc zei hij. Toen hem gevraagd werd wat zou gebeuren wanneer men het niet eens werd over de procedure by de con troleposten. zei Chroesjtsjow: „Als men de gevestigde procedure niet volgt, wordt geen doorgang verleend. Het is een kwestie van „een soldaat is een soldaat". Hy heeft zijn in structies en als iemand zou willen doorbreken dan is het logische ge volg dat geweld met geweld wordt beantwoord. Een militair is geen mi nister van Buitenlandse zaken en hij kan niet gaan onderhandelen. Hy moet zyn orders uitvoeren. Volgens j de Russische regeringsleider zal het tegenhouden van militaire transpor- j ten by de controleposten worden j voortgezet zolang de normale gang van zaken niet wordt gevolgd. Niet geteld Gezaghebbende kringen in Wash ington hebben de beweringen van premier Chroesjtsjow. dat het Ame rikaanse konvooi nij Marienborn was doorgelaten nadat men aan de Russische eis tot uitstappen had toe gegeven. tegengesproken. Men ver- verklaarde onomwonden dat de Ver enigde Staten geen concessies hebben gedaan met betrekking tot de voor schriften van militaire transporten op de autowegen naar West-Berlyn. Volgens hen waren bedoelde voor schriften, die men op 29 oktober aan de Russische autoriteiten had ken baar gemaakt. Casa Academica Tot directeur van het bedryf van de stichting Casa Academica in Am sterdam is benoemd de heer M. F. J. Wellink. Hy zal zyn functie aan vaarden zodra hy bestaande ver plichtingen uit hoofde van zyn hui dige werkkring, directeur van hotel restaurant West-Ende te Helmond, heeft afgewikkeld, hetgeen binnen kort het geval zal zyn. Het gebouw der stichting Casa Academica wordt 's zomers geëxploi teerd als hotel en is dan met 400 kamers en 750 bedden een der groot ste hotels van ons land. De rest van het jaar is het gebouw een studen tenflat. j Een Noorse geleerde, dr. Helge Ingstad heeft op het noordelykste punt van New-Foundland in het kleine vissersdorp l'Anse aux Mea- dows een nederzetting ontdekt, die daar moet zyn opgericht door Vi kings, ongeveer 500 jaar voordat Co- lumbus de nieuwe wereld ontdekte. Dr. Ingstad zei. dat er reden is om te geloven dat het hier gaat om de reeds lang gezochte „Wijnland- j nederzetting", die ongeveer 1000 jaar geleden door Leif Kricson werd ge- sticht. De nederzetting werd gevon- den na jaren speurwerk door dr. 1 Helge Ingstad, die by zijn onderzoe kingen werd geassisteerd door zijn vrouw en een internationaal team van geleerden. I De nederzetting heeft uit tenmin- I ste negen huizen bestaan en een pri- j mitief gebouwde smederij. welke wa- I ren gebouwd op een strand aan de Paus sprak lot Nederlandse r.k. Ter gelegenheid van het feest van St. Willibrord. patroon van het aartsbisdom Utrecht, dat de katholieke liturgie in Nederland 7 november viert en aanleiding is voor Willibrordzondag op 12 november, heeft Paus Paulus gisteravond een korte toespraak voor de KRO-televisie gehouden tot de Nederlandse r.-katholieken. De Paus sprak in het Duits en zei ojn. dat hy grote waardering had voor de jarenlange activiteit van de KRO in dienst van het echte radio- en tv-apostolaat. Het christeiyke volk van Nederland bereidt zich voor op de viering van het feest van St.- Willibrord. Wy feliciteren u met) Geen uitspraak De parlementaire NAVO-con- ferentie, die deze week in Parys by- een is, zal geen uitspraak doen over de wenseiykheid van ten multilate rale NAVO-kernmacht. De politieke commissie van de conferentie heeft geen akkoord over dit van oorsprong Amerikaanse denkbeeld kunnen be reiken. Men heeft daarom besloten de kwestie te schrappen uit de ont- werp-resoluties die vanc'aag en mor gen aan de voltallige vergadering zullen worden voorgelegd. Het denkbeeld van een multilate rale kernmacht onder NAVO-bevel voorziet in een vloot van oppervlak teschepen, uitgerust met Amerikaan se Polarisraketten en met gemengde bemanningen uit de deelnemende NAVOstaten. Dit plan stuit vooral op Frans verzet. De conferentie gaat zich wel uit spreken over de plannen voor een multinationale NAVO-kernmacht, die zal worden gevormd door een aantal bestaande Amerikaanse Pola- ris-onderzeeërs en Britse V-bom menwerpers. deze grote missionaris van het chris tendom, die de vader aes geloofs van uw land is geworden en als zodanig by iedere Nederlander erkend en geëerd wordt. De Angclsaks Willi brord kwam als missionaris uit Ro me naar uw land. Door Paus Sergius I gezonden, betrad hij in het jaar 693 uw vaderland en verkondigde als eerste in West-Friesland de blijde boodschap van Christus. Reeds in 695 werd hy de eerste bisschop van Utrecht en zijn mis siewerk voerde hem van hieruit naar Antwerpen, Helgoland, Denemarken, tot In het oosteiyke Frankenland en naar Thuringen. Deze liefde voor de missie heeft St. Willibrord diep in het hart van uw voorvaderen ge plant. Het christelijke geloof. dat hy Nederland schonk, is door dui zenden zonen en dochteren van dit land in de loop der eeuwen als mis- I sionarissen van Christus' werk door- gegeven. De trouwe bevolking van uw land heeft hun missiewerk door j gebed en milde gaven gesteund. Ook I nu werken alleen al zeventig Neder landse bisschoppen, die voortgeko men zyn uit de zeven bisdommen j van uw land, in de diverse missie landen van de wereld. In hun geest- j drift voor de uitbreiding van het rijk Gods volgden de met hen sa- i menwerkende missionarissen de pa- 1 troon van Nederland, wiens heilig j leven en missionaire activiteit hun tot op heden voorbeeld is Als leden van Christus' kerk roe pen wij u op voortdurend voor het i concilie te bidden, opdat de verlan- I gens van het concilie verwezenlykt I mogen worden, opdat de kerk voor I God en de mensen In nieuwe glans i moge stralen en haar boodschap moge doordringen tot aan het einde der aarde. noordelijkste punt van New-Found land. De .National Geographic Society" die de expeditie financieel heeft ge steund. verklaarde dat nog niet eer der een dergelijk onomstotelijk be wijs was gevonden, dat Vikingen Amerika hebben bezocht vóór Co lumbus' reis in 1492. Ingstad maakte zijn ontdekking be- j kend op een persconferentie in j Washington welke onder auspiciën stond van de „National Geographic Society". Bij het graafwerk ontdekte men dat de huizen van zoden waren ge- maakt. Een huis was 18 meter lang en 13 meter breed. Het had een grote hal in de .<>tyi van de Vikingen en j voorts een haard in het midden. De Vikingen hadden hun grote tyd van de 9de tot de 11de eeuw. zy trokken van Noordwegen en IJsland naar Groenland waar de vader van Leif Ericson. Eric de Rode, de eerste kolonie stichtte in 987. Pater Heynis verzorgt „Lichtbaken" Van 14 december af zal het weke- ïykse KRO-programma het „Licht baken" verzorgd worden door pater j F. F. Heynis, assumptionist en gods dienstleraar aan het Hertog Jan- college in Valkenswaard. Pater Heynis volgt pater Knibbeler s.m.m. op. Tengevolge van het con flict tussen KRO en Bond Zonder Naam heeft het Lichtbaken geruime j tyd stop gestaan In het overlegtussen de KRO en de BZN is thans uitgemaakt, dat beide instituten vriendschappelyk zullen samenwerken zonder recht streekse zeggenschap in eikaars be leid. De KRO heeft geheel onafhanke- ïyk van de Bond Zonder Naam uit gemaakt wie voortaan het Licht baken verzorgt. De B.Z.N. van zyn kant draagt dan ook geer verant- woordeiykheid voor het Lichtbaken. Op verzoek van de KRO is pater Heynis echter bereid door middel van het Lichtbaken mede de belan gen van de B.Z.N. te behartigen. „Rechtstreekse bedreiging" O c* De Russische regering zou elke overdracht van kernwapens aan West-Duitsland als een rechtsstreek- se bedreiging van haar vitale belan gen beschouwen en de maatregelen eisen. Dit heeft de Rus Nowikow eisen. Dit fheeft de Rus Nowikow gisteren verklaard in de politieke commissie van de Verenigde Naties, waar gedebatteerd ward over ontwa peningsvraagstukken. Nog geen amnestie voor OAS'ers (Van onze Paryse correspondent) Bij de behandeling van zyn be groting in de Nationale Vergade ring heeft gisteren de Franse minis ter voor Justitie, Foyer, verklaard, dat. ondanks de aandrang van vele Kamerleden, de regering het moment nog niet gekomen acht een algeme ne amnestie af te kondigen voor ge vangenen die wegens hun activiteiten voor de OAS zyn veroordeeld. Het speciale gerechtshof voor po litieke misdaden heeft, zo onthulde de minister verder, dit jaar 289 ge vallen behandeld. Vier OAS-dossiers zyn echter nog in onderzoek, waar onder dat betreffende de ontsporing van de sneltrein Straatsburg-Parys waardoor in juni 1961 27 reizigers werden gedood en 107 gewond Zo lang alle misdaden van het Geheime Leger niet zyn berecht, is de rege ring niet bereid tot een amnestie over te gaan. Wel liet de minister doorschemeren, dat gene aai De Gaul le in de komende maanden m toe nemende mate van zijn recht van gratie gebruik zou maken, speciaal ten behoeve van OAS-veroordeelden die nooit een leidende rol in de or ganisatie hadden gespeeld. „Raad van wijzen' in Zuid-Vietnani Tydens een gisteren in Saigon ge houden persconferentie heeft de pre mier van de nieuwe voorlopige re gering, Ngoejen Ngoc Tho. meege deeld, dat een „raad van wijze man nen'' zal worden ingesteld, waarin alle lagen der maatschappy en de verschillende volksorganisaties verte genwoordigd zullen zyn. Deze raad zal de regering moeten adviseren over binnen- en buitenlandse politie ke vraagstukken, alsmede over het toekomstige politieke bewind over Zuid-Vietnam. Verder deelde de premier mee. dat, Zuid-Vietnam deel zal biyven uitmaken van de vrye wereld. De stryd tegen de communisten zal tot de uiteindeUjke overwinning worden voortgezet. Wat de binnenlandse politiek be treft, stelt de regering zich ten doel het leggen van de grondslagen voor een waarlyk democratisch bewind, waarborging der fundamentele vry- heden voor alle lagen der bevolking en invoering van een rechtvaardige rechtspraak. De nieuwe minister van voorlich ting, generaal Tran Toe Oai. ver klaarde nog nadrukkeiyk, dat de VS by de staatsgreep tegen de regering van Ngo Dinh Djem geen enkele rol hebben gespeeld. Aan de kabelbaan over de Grevelingen is gisteren de eer ste gondel opgehangen. Met een aantal van deze gondels zullen enorme massa's stenen in de zee arm worden gedeponeerd voor de afsluiting in het kader van de delta-werken. De Afrikaanse leden van de Ver enigde Naties hebben besloten het vraagstuk van de Portugese gebieden in Afrika voor de Veiligheidsraad (e brengen. Zij zouden daaraan de voorkeur geven boven hervatting van de directe besprekingen met de Por tugese regering, waarmee zy vorige maand onder auspiciën van secreta ris-generaal Oe Thant een aanvang maakten. Men acht het beter, dat er besprekingen tassen Portugal en de organisatie voor Afrikaanse eenheid worden gehouden. De voornaamste reden hiervoor zou zyn. dat de Afrikaanse landen de Portugese definitie van zelfbeschik king voor Angola, Mozambique en Portugees Guinea afwyzen. Een andere factor voor het Afri kaanse besluit zouden nieuwe be schuldigingen aan het adres van Portugal zyn, die gisteren door Kongo en Tanganjika ter tafel wer den gebracht. Kongo beschuldigde Portugal ervan van olan te zyn sche pen tot zinken te brengen om de monding van de rivier de Kongo te versperren. De leiding van de Chinese com- munlstischc party heeft gisteren, ter gelegenheid van de 46ste herdenking j van de Russische revolutie, premier Chroesjtsjow een telegram gezonden, waarin de hoop wordt uitgesproken op een „gestadige groei en eeuwige bloei van de vriendschap tassen de Chinese en de Russiscne volkeren". !>e vriendschap en eenheid tussen dc Chinese en Rassische volkeren „is eeuwig en onverbrekelyk en za| alle beproevingen doorstaan", aldus het door Mao Tse-toeng en Tsjoe En-lai ondertekende telegram. Het lid van het centrale comité van de Chinese communistische par ty Joe-tsjang, zei op een byeen- komst die ter gelegenheid van de feestdag werd gehouden, dat de Chi nezen onder alle omstandigheden de betrouwbaarste vrienden van het Russische volk zullen zyn. De zes- honderdvyftig miljoen Chinezen zul len achter het Russische volk staan en hand in hand tegen de gemeen schappelijke vyand stryden. Hy deed een aanval op het „Amerikaanse kapitalisme De imperialisten doen onder aanvoering van de V. S. al het mogelijke om de eenheid tussen China en de Sowjet-Unie te verbre ken, aldus Joe-tsjang. De Chinese minister van Buite- landse Zaken, maarschalk Tsjenji, stuurde zyn Russische ambtgenoot Gromiko een telegrafische geluk wens, waarin hy de hoop uitsprak dat „de grote vriendschap" tussen de twee communistische staten verste vigd en vergroot zal worden In Pe king waren verscheidene Russische diplomaten op een feesteiyke verga dering. die door ongeveer vyftien- honderd personen werd by gewoond. Het podium was met Chinese en Russische vlaggen versierd. Premier Chroesjtsjow heeft gisteren in het congrespaleis van het Kremlin een ceremoniële byeenkomst byge- woond ter gelgenheid van de 46ste verjaardag van de Russische revolu tie. Nikolai Podgorni. lid van het partypresidium en secretaris van het centrale comité, die het tradionele jaarverslag voorlas, zei volgens Tass ook: „We hopen ernstig op nor malisering van de betrekkingen met de Chinese Volksrepubliek met haar viytlg en begaafd volk. waarmee we met broederiyke banden zyn ver bonden. Er zyn geen aanwijsbare re denen 't herstel tegen te houden van de goede betrekkingen dit in het jongste verleden tussen de Sowjet- Unie en de Chinese Volksrepubliek bestonden". Anti-raket-raket De Russische strydkrachten heb- ten, vandaag, by de parade op het Rode Plein ter herdenking van de revolutie, een geleld projectiel ge toond dat bestemd is vcor het on derscheppen van vyandeiyke geleide- project leien. De commentator van Radio-Moskou zei toen de battery van vier raketten het Rode Plein oprolde, dat het de projectielen wa ren waarvan premier Chroesjtsjow had gezegd, dat „ze een vlieg in de ruimte kunnen raken".

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 15