Belastinginspecteur Klop neemt afscheid Kinderboekenweek '63 luisterrijk gevierd licht en luchtig, zacht en zuiver ja graag! EEN (VÖLKS)HVISVOL LEIDSE POSTDUIVENCLUB VIERT 40-JARIG BESTAAN Einde van een mooie loopbaan Door ruiters afgehaald Heel dun poreus elfin vloei, alleen bij Roxy Onder grote belangstelling heeft de Leidse Postduivenclub haar veertig- Jarig bestaan herdacht. Op de recep tie. die in „De Kleine Burcht" werd gehouden, kreeg het bestuur behalve gelukwensen een groot aantal bloem stukken en enkele andere attenties. De voorzitter van de jubilerende club, de heer P. Schenkeveld, dankte allen, ook de afgevaardigden van de zuster verenigingen, hartelijk voor de vele bewijzen van sympathie. Na de receptie was er een feest avond, waaraan een cabaretgezel schap uit Amsterdam medewerking verleende. Het oogstte zeer veel suc ces. De jubileumavond, aan het wel slagen waarvan de voorzitter van de feestcommissie, de heer B. Geenjaar, zo'n belangrijk aandeel heeft gehad, werd met een geanimeerd bal beslo ten. KOMEN JULLIE? „Wij hebben de andere helft van het reisgeld gespaard. Komen jullie?" luidde de schriftelijke mededeling die een Amsterdams echtpaar van zijn geëmigreerde dochter ontving. En daarmee begon voor deze ouders de reis van hun leven, het sprookje dat hen naar Canada bracht, naar hun kind, schoonzoon, kleinkinderen. Deze roerende inleiding had de film ,Per HAL naar Canada", die gisteravond in 't St.-Antortiusclubhuis werd vertoond aan de afdeling Lei den van de OVG. de vereniging van ouders van geëmigreerden. De film. beschikbaar gesteld door passage bureau Intraned, is gemaakt door de heer E. Cramwinckel uit Loosdrecht. In frisse kleuren kregen de OVG- leden te zien hoe het hoofdstedelijke echtpaar met de Rijndam naar Canada ging. De film toonde de be- bèfBlommeringen waarmee men in zo'n geval te maken krijgt. Na de pauze, vertoonde de voor zitter, de heer G. v. d. Kallen, een door hem gemaakte film over zijn bezoek aan de Verenigde Staten. Aan het begin van de avond had hij de leden nog eens gewezen op het feit dat er al meer dan 500 ouders een vliegtocht (voor de halve prijs) naar hun kinderen hebben gemaakt. Hij vertelde eveneens van de belang rijke reductie voor groepen die per schip willen reizen. Hij riep allen op meer bekendheid aan doel en resul taat van de vereniging te geven. Tenslotte wees hij op de mogelijkheid voor de adspirant-wereldreizigers tegen een geringe vergoeding i die aan het verenigingsfonds ten goede komt) de cursus Engels te volgen. Het was een gezellige avond, die het verlangen naar een weerzien met kinderen in andere werelddelen sterk deed toenemen, en daarmee het en thousiasme voor de vereniging. Zoekt U een gouden armband of collier voor f 70.- en f 100.- Of f 300.- en f800.-. Juwelier v. d. WATER Haarlemmerstr. 207, heeft ze. Grote keuze Ir alle prijzen. Ds. J. N. Bieger 40 jaar predikant Maandag is het veertig jaar gele den, dat onze oud-stadgenoot ds. J. Bieger uit Utrecht intrede deed als predikant in de Evangelisch Luther se Kerk. Ds. Bieger werd op 17 januari 1877 geboren en studeerde aan de zen dingsschool van het Rijns Zendings genootschap te Bannen in Duitsland en werd in 1903 geordend als zende ling-leraar en als zodanig uitgezon den naar het voonnalige Nederlands Oost Indië. Ds. Bieger was eerst on geveer twaalf jaar werkzaam op Nias aan de Westkust van Sumatra en daarna nog ongevéer zeven jaar op Sumatra zelf. Nadat de heer Bieger uit de dienst van de zending was ge treden en hij in 1923 aan het Evan gelisch Luthers seminarium te Am sterdam proponentsexamen had af gelegd en toen beroepbaar was ver klaard in de Evangelisch Lutherse Kerk werd op 4 november van dat zelfde jaar voorgesteld (bevestigd) als pKedikant van de Evangelisch Lu therse gemeente van Stadskanaal. Op 25 Januari 1925 verwisselde de jubila ris deze gemeente met die van Vlis- singen en Middelburg, waar hij in verband met zijn benoeming tot pre dikant by de Protestantse Kerk in het voormalige Nederlands Oost In dië met ingang van 25 april 1927 zijn ambtsbediening als predikant in de Evangelisch Lutherse Kerk neerlegde. Ds. Bieger is tot 10 mei 1936, toen hem eervol ontslag met pensioen werd verleend, in Indonesië werk zaam geweest. Nadat ds. Bieger zich na zijn terugkeer in Nederland weer beroenbaar had eest old in de Evan gelise^ Lutherse Kerk werd hif oo 5 juli 19?6 hpverticd als predikant van de Fvan»»elisch Lutherse gemeente van Bergen op Zoom. Op 23 april 1939 verwisselde de jubilaris deze ge meente met die van Leiden, welke hii heeft gediend tot 3 september 1944. toen hem op 67-jarige leeftijd emeri taat werd verleend. Zittend van links naar rechts A. v. d. Meijs. penningmeester, P. Schenkeveld. voorzitter. B. Geenjaar. secretaris, en staande van links naar rechts de nieuwe secretaris F. Filariski. de con courspenningmeester J. Schou ten. de tweede voorzitter van Alphen. commissaris D. v. d. Nicuwendijk. feestcommissaris W. Nieuwendijk. commissaris P. Teske. feestcommissaris A. Filipo en feestcommissaris F. Sloos. Openingsavond „Ende Dispereert Niet" De schoolclub van de Louise de Coligny-h.b.s. „Ende Dispereert Niet" had gisteren in de aula een openings avond belegd, waarmede zij veel suc ces heeft geoogst. Na het welkomstwoord van de presidente mej. Yone van Gruting. werd een gevarieerd programma van zang, ballet, muziek en declamatie afgewerkt. Leerlingen van het eerste leerjaar voerden met veel bravour het bekende toneelstukje „Repelsteeltje" op, terwjjl tweede-jaars met de op voering van „Gebeurtenissen op de Olympus" eveneens veel eer inlegden. Een hoogtepunt in het in alle op zichten welverzorgde programma was het optreden van het clubbestuur in een cabaretnummer met kostelijke imitaties van de docenten! Ook „Het Vlooientheater" was een daverend succes! Bejaarde vrouw door gos bedwelmd overleden De 85-jarige bewoonster van het St.-Jacobshofje aan de Doezastraat, die. zoals wij al eerder meldden, maandagmorgen in haar huisje be dwelmd raakte door gas, is gisteren in het Academisch Ziekenhuis over leden. De vrouw had kennelijk vergeten bij het opendraaien van het gas- kraantje in de keuken het gas aan te steken. Zij werd in bewusteloze toe stand in haar kleine woning aange troffen door een zoon. die op bezoek kwam. Promoties Leidse Universiteit Aan de Leidse Universiteit is ge promoveerd tot doctor in de genees kunde op een proefschrift getiteld: „Het endometrium van de muis" (een enzymhistochemisch onderzoek) de heer F. B. Lammes, geboren te Am sterdam in 1934 en thans wonende te Leiden. Promotor was prof. dr. A. Schaberg; idem tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen op éen proefschrift getiteld: „The ab sorption of ammonium and nitrate by perennial rye-grass" de heer J. C. Lyclama, geboren te Hillegom in 1926 en thans wonende te Oegstgeest. Pro motor was prof. dr. A. Quispel. Overeenstemming C.A.O. bakkers Het georganiseerd overleg van werkgevers en werknemers organisa ties in het bakkersbedrijf deelt mede dat. in verband met het aflopen van de CAO voer het bakkersbedrijf op 1 november, tussen de organisaties van de werkgevers en werknemers gisteren overleg heeft plaats gehad over de nieuwe arbeidsvoorwaarden. Partijen zijn daarbij tot overeen stemming gekomen over een aantal verbeteringen van de arbeidsvoor waarden binnen het kader van het dezer dagen in de Stichting van de Arbeid bereikte akkoord De nieuwe loon voorstellen zullen reeds heden ter goedkeuring worden ingediend bij de desbetreffende instan ties. Nadere bijzonderheden zullen direct na indiening officieel worden bekend gemaakt. Gift f. 1.000. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Jan. zn van Van der SchalkAndré de la Porte, Tripoli. Ondertrouwd: H. Reijer en Lotti Stam, Amsterdam. Overleden: W. van Tiederen, 61 Jr. Hoofddorp; C. P. Phielix. 82 jr, Zeist dr. B. J. Karsten, 84 jaar. Huizen. Amerika nog nooit zo sterk Het aantal kernwapens van de V.S. onder mjjn bewind is verdubbeld, het aantal gevechtsklare legerdivisies is in die tijd met 45 percent toegeno men en de luchtvloot voor het troe pentransport met 175 percent uit gebreid. aldus verklaarde president Kennedy gisteravond in Philadel phia. Amerika is nog nooit zo sterk geweest en de kans op vrede nog nooit zo groot. Kennedy sprak aan een diner van zijn Democratische partij. van Voor jeugdcentrum Maranothakerk Nog voor de grote klap moet vallen: 7 en 8 november wordt er een bazaar gehouden, werd ds. H. J. van Achter berg gistermiddag verrast met een gift van f 1000.voor de bouw en in richting van een jeugdcentrum bfj de hervormde Maranatha-kerk in het Morskwartier. Een gift waarvoor de meisjesclubs van de Morsfluiters hebben gezorgd. In vier weken tijds wisten deze meis jes onder leiding van de dames De Roode en mevr. v. d. Vos. maar liefst 1000 boterkoeken aan de man te brengen. Zo ergens, dan geldt toch hier zeker het spreekwoordEen goed begin is 't halve werk. Maandag as. heeft de Vereni ging van Belangstellenden in de La kenhal een bijeenkomst in het stede lijk museum „cie Lakenhal", waar professor dr. H. van de Waal een le zing zal houden over het onderwerp: „Fotografie en kunstgeschiedenis". Acodemische eioment Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het examen: doctoraal biologie: mej. A. M. v. d. Poel Cs-Gravenhage), cum laude. In het belastinggebouw aan de Breestraat had vanmorgen het afscheid plaats van de heer B. S. A. Klop, hoofd der inspec tie belastingen le afdeling, die vandaag deze dienst met pen sioen verlaat. Voorafgegaan door de ruiter sportvereniging ..Ros-Fiscaal". onder leiding van de heer P. J. Honderden kinderen waren gisteren bijeen in de grote zaal van het Leidse Volkshuis ter gelegenheid van de Kinderboekenweek 1963. Het motto voor dit jaar was: ..Een huis vol dieren" en daarom had een aantal kinderen zich als dier verkleed, in de hoop in aanmerking te komen voor een (boeken)prijs. Boeken als prijzen De zaal was geheel gevuld met geestdriftige toeschouwertjes, die hun goed. en afkeuring luidkeels te ken nen gaven. De als dier verklede kin deren paradeerden langs de jury leden. die. ook al als dier verkleed, op het podium zaten. De meeste „dierenhuiden" waren zelf vervaar digd. dikwijls met de hulp van moe der. tante of oma. Aan sommige kostuums was zeer veel moeite be steed. Er waren dieren uit de gehele wereld en vogels van velerlei plui- niage. Mej. M. van Ca&pel, jeugdbibhothe- caresse van Reuvens, vertelde een dierenverhaal en zette de bedoeling van de Kinderboekenweek in voor de kinderen duidelijke bewoordingen uiteen. Daarna werd het spel „Het pikjongetje" opgevoerd Dit, spel. waarin Broer Konijn en Reintje de Vos de hoofdrollen vervullen was gebaseerd op De vertellingen van Oom Reihus" van de Amerikaan Jcël Chandler Harris, bewerkt door Nienke van Hichtum. De kinderen waren jeugdleden van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek Reuvens en van het Leidse Volks- I De juryleden moesten een zeer pril piepkuiken eens nader be- I studeren. (Foto L.D./Holvast) huis. De jury werd gevormd door de heer G. VV. in 't Hout. directeur vat het Leidse Volkshuis, mej. J. H. Leemans, adjunct-directrice, de heer W. J. Hariot, directeur van Reuvens en mevrouw S. M. E. Rlickert, ad junct-directrice. De uitslag luidt: 1. Jouke Vis: 2. Peter Riemens: 3. Agnes de Vos van SteenwUk; 4 Janine Melai: 5. Jac queline Ouwerkerk: 6. Gerda Dien; 7. Henk Zwart: 8 Wouter van Mul- lum: 9 Jouke BalUnga; 10. Heltie Heideman: 11. Elselien de Jcng: 12 Loes Labruvère: 13 Charlotte Ver beek: 14 Annemarijke Smit: 15 Kea Brinks: 16. Carla Drie sen: 17. Louis Cornelissen. 18 Machteld Kolen brander; 19. Florlen Bruin. Bridgeclub De Sleufets viert zilveren feest Ter gelegenheid van het 25-jarige bestaan van de Bridgeclub „De Sleu tels" werden in deze maand neder- laagwedstryden gehouden, in twee groepen. A en B. elk van zev enteams tegen evenveel teams van de tegen standers. .Op 8 oktober werd de str^d aange bonden met FJ.VA. uit Den Haag. Hoewel twee teams in A en twee in B de eer wisten te redden, werd een gevoelige nederlaag geleden. 15 okto ber tegen bridgeclub „STAR" uit Utrecht. Ook in deze ontmoeting werd groep A geklopt, doch groep B van de Sleutels wist te winnen; 22 j oktober tegen bridgeclub U.B.C. uit Utrecht. Deze club had vele invallers en werd met een geweldige nederlaag huiswaarts gezonden. De laatste ne- derlaagwedstrijd werd gespeeld tegen „Vlaardingen" en AJ3.C. uit Alphen Eerstgenoemde vereniging wist met zeer gering verschil te winnen van groep A. terwijl groep B van de Sleu tels de grootste nederlaag te incas- seren kreeg, waardoor A B C. op één van de bekers, door de Sleutels be schikbaar gesteld, beslag legde. In groep A ging de beker naar de brid geclub FJ.VA. uit Den Haag De jubilerende vereniging organi seert op 2 november een Nationale Bridgedrive, waaraan 224 bridgers- (sters) deelnemen. Op 5 november worden in het club gebouw in intieme kring de festivitei ten gesloten. Johnson dinsdag in Nederland Vice-president Lyndon B. Johnson van de VS en zfjn echtgenote zullen van 4 tot 9 november een officieel bezoek aan de drie Beneluxlanden brengen. Johnson zal ln België, Ne derland en Luxemburg met regerings autoriteiten en de leiders van de in stellingen van de Europese gemeen schappen overleg plegen. Het echt paar Johnson vertrekt zondagavond uit Washington en zal maandag morgen in Luxemburg aankomen. Dinsdagmorgen cn woensdagmid dag zal Johnson in Den Haag be sprekingen voeren met de regering. Woensdag zal hy ln het paleis Scesi- dyk ontvangen worden door Ko ningin Juliana en Prins Bernhard Donderdagmorgen zal de vice-presi dent in het RAI-gebouw in Amster- j dam een Amerikaanse voedsel- en i landbouwtentoonstelling openen. Het echtpaar Klop werd door ruiters van huis afgehaald. (Foto L.D./Holvast) Swaak, gevormd uit de perso neelsvereniging van de belas tingen.' werd de heer Klop met zijn echtgenote van zijn woon huis aan het van Vollenhoven- plein afgehaald, waarna de stoet zich naar het kantoor begaf. In het gebouw werd de scheidende functionaris verwelkomd door de hoofdinspecteur-titulair, J. Lubbers, voorzitter van het personeelsfonds en wnd. hoofd der inspectie. „De dag van vandaag betekent voor U het einde van een mooie loopbaan, een einde dat ons allen met weemoed vervult", aldus de heer Lubbers. Hi) herinnerde er voorts aan. dat de heer Klop na een veeljarig beheer van de Leidse belastingdienst, ook zijn ken nis en deskundigheid heeft willen ge bruiken bij de voorbereidingen tot. de bouw en inrichting van het centrale belastingkantoor, dat over enkele ja ren aan het Stationsplein zal gereed komen. Daarna richtte de heer Lubbers zich als collega tot de heer Klop. hem dankend voor de sublieme samenwer king. Neus op de wet Vervolgens werd namens de overige inspecteurs en de aanslagregelende ambtenaren, het woord gevoerd door mr. H. J. Dirks, hoofdinspecteur-tit. Deze roemde de eminente leiding van de heer Klop. die in vele gevallen niet naliet, vooral ook deze categorie me dewerkers voor te gaan ln Juiste wetstoepassing. „By enige twijfel wist U ons met de neus op de wet te drukken, waarbij immer uw grote deskundigheid bleek", aldus de heer Dirks. ..Ook weten wij van uw be langstelling voor de bindende ele menten in de westerse godsdiensten en de oosterse mystiek, uw kennis va nde klassieken en uw zoeken naar de zuiver menselijke relatie". De heer Ham. hoofdcontroleur, sprak namen het controlerend perso neel. dat de „baas", zoals de heer Klop in dit kleinere dienstverband wel werd genoemd, had leren kennen als iemand, die grondig kennis nam van de door dez eamhtenaren uitgebrach te rapporten. „De maandelijkse be sprekingen met onze groep", aldus de heer Ham. „betekenden voor ons toch altijd weer opnieuw een aansporing het werk góed te doen. niet uit vrees voor bemerkingen, maar uit de wil tot naleving van de wetten en U niet teleur te stellen". Uitreiking diploma doktersassistente Voor het eerst werd in Leiden het nieuwe examen doktersassistente af genomen onder toezicht van de Ko ninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst. De uitreiking van diploma's vond plaats in de gebouwen van de Leid- sche Onderwijsinstellingen, Ooster kerkstraat. Met de waarmerken van de diplo ma's namens de Kon. Ned. Mij. t.b.d. Geneeskunst is de waardering van opleiding en diploma een nieuwe fase ingegaan. Er slaagden 28 kandidaten, t.w.: mej. A. Blonk. Nieuwkoop, mej. W. J. Vinders, Nieuwkoop, mej. W. J. Bijl, Wassenaar, mej. P. van Driel, Koude kerk a. d. Rijn. mej. C. J. M. Linden- hof, Leiden, mej. C. A. M. van der Meer. Roelofarendsveen. mej. A. van der Niet. Katwijk aan Zee. mej. A. Ouweling. Katwijk aan den Rijn. mej. W. I. L. Smit. Leiderdorp, mej. G. J. te Lindert, Haarlem, mej. O. Vedral, Den Haag. mej. A. C. Buijs. Achthui zen. mei. J. B. Cremers, Meers. mej. J. E. Dijkstra, Amsterdam, mej. W. J. A. Hagenaars, Halsteren, mej. H. J. M. Hiddink. Gorssel. mej. J. L. M. Kat. Hilversum, mej. E. G. Lammers, Ochten, mej. E. M. C. van der Meer, Utrecht, mej. A. G. M. Pronk. Me- demblik. mej. G. C. S. Scharloo, Krimpen a. d. IJssel, mei A. R. Kroon. Den Haag. mej. H. M. Veen- man, Noorden. Voorts slaagden voor het examen volgens de vroegere normen- mevr. C. M. H Heijbroek-Terlmn. Leiden mej. W. A. Regterschot. WeseDe. mei. M. J. P. Smeets. Geleen. mei. G. C. H. E Timmermans. Eindhoven, mej. U. de Wijs. Dordrecht. Er werden 3 kandidaten afgewezen. Vooruitgong De wnd. algemeen personeelschef, de heer H. J. Devilee, die het woord voerde namens het administratief personeel en dat van de kohierencen trale. releveerde de vooruitgang van de dienst gedurende het dertienjarige Leidse beleid van de heer Klop. „On ze samenleving", vervolgde de heer Devilee. „is niet kwistig met onder scheidingen. maar het feit dat aan U ontslag werd verleend met dank voor de bewezen diensten, achten ook wy een hoge, welverdiende erkenning". Menselijke relatie Vervolgens sprak namens het per soneel van de actieve (buiten»-dienst de hoofdassistent. J. S. Bongers. die in een kernachtige toespraak tot de slotsom kwam, in de heer Klop een chef te hebben ontmoet die steeds de kortste verbinding zocht en vond tussen de bepaalde punten in dienst- overleg en menseiyke relatie. De lieer W. F. ter Schiphorst sprak i als voorzitter van de personeelsver eniging „Sleutelring" de heer Klop toe. Hij schetste diens positie als ge- woon lid en alshoofd van dienst. „Gedurende uw ambtsperiode alhier hebt U steeds de juiste weg weten te vinden. U zag duideiyk hoe de be langen van de dienst met die van een personeelsvereniging samen gaan. Voor uw aandeel daarin en uw wer- kelijke belangstelling zyn wij U zeer erkentelyk". aldus de heer Ter Schip horst. die tenslotte de heer en me vrouw Klop nog vele goede jaren toe wenste. Na deze huldiging was er een drukbezochte afscheidsreceptie. De directie Utrecht, waaronder heb Leidse belastingkantoor ressorteert, was vertegenwoordigd door de hoofd controleur P. Th. Both en de hoofd commies-secretaris J. Stegeman. De heer Klop. die voor zyn Leidse tijd als belastingambtenaar werkzaam is eeweest in Den Haag. Gulpen. Hoorn. Enschede. Hogeveen. Leeuwarden en Bergen op Zoom. dankte allen v-or de goede wensen en de geschenken Vanmiddag na inde heer Klop af scheid van de hoofden van belasting dienst. Hü kreeg van dit fiscale con- i tact een lederen koffer ten geschenke. .jPpgericht 1 maart 1860 Donderdag 31 oktober 1963 Tweede blad no. 31099

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3