Ritme van de regen PHILIPS Vergissing president oorzaak kort geding Ook pater Van Langen krijgt talloze reacties C. Doyer wil nu zelf auto's gaan bouwen Nasleep van strijd in (Ie belia n^selpapierind nstrie Rol) overleden in Blijdorp Na antwoord aan Sonneveld GRAMMOFOONS Philips grammofoons: controleerbaar aan de spits! „Heren, u hebt wel begrepen, dat u hier zit, omdat ik een vergissing heb begaan". Met deze ongebruike lijke woorden leidde de president van de rechtbank in Amsterdam, mr. H. W. H. Stheeman. gisteren een door hem te behandelen kort geding in van de N.V.Etbi (Eerste Twentse Be hangselpapier Industrie) tegen de vereniging van (vier) behangselpa pierfabriekanten. In een eerder ge voerd kort geding tussen deze twee partijen bepaalde de president op 8 oktober, dat de boycot van de nieu we behangfahriek Etbi door het kar tel van de vier reeds bestaande fa brieken onrechtmatig is en moet wor den opgeheven. De vereniging kreeg opdracht alle betrokkenen per brief van de opheffing van de boycot in te lichten. De bij een dergelijk von nis gebruikelijke toevoeging „bij voor raad uitvoerbaar" werd echter niet in het vonnis opgenomen, zoals nu bleek by vergissing. De raadsman van de verliezende partij, mr. H. Stibbe, maakte hier prompt gebruik van en tekende ap pel aan xramens het kartel. Hiermee achtte men zich ontslagen van de verplichtingen opgenomen in 't von nis. De raadsman van de Etbi. mr B. Kranenburg, zei gisteren tijdens het kort geding dat er nu een absolute chaos is ontstaan op de behang- markt. Er werden zelfs door het kar tel offertes, gedaan aan een aan tal afnemers, ingetrokken. „Men ver stuurde brieven, die de bedoeling van uw vonnis in het tegendeel deden verkeren", aldus mr. Kranenburg, die de president vroeg het vonnis alsnog by voorraad uitvoerbaar te verklaren en de tegenparty op te dragen onmiddeliyk de afnemers schrifteiyk in te lichten. Mr. Stibbe was biy. dat de presi dent zyn vergissing zo ruiterlyk toe gaf. Hy beriep zich op het artikel, dat de rechter verbiedt later zyn vonnissen by te schaven. „Maar u zult zich ongetwyfeld op de jurispru dentie beroepen, die zegt dat dit niet geldt in kort geding". Mr Stibbe vond overigens, dat de Etbi de oor zaak is van de chaos op de behang- markt door in een televisie inter view het vonnis van mr Stheeman voor te lezen, dat nog niet van kracht was. Hy wees er op. dat het zyn cliënten eventueel onmogelyk zal zyn onmiddeliyk 15 000 brieven te versturen aan alle afnemers. Hy vroeg hiervoor een termyn van veer tien dagen. „Tenslotte mogen myn cliënten niet de dupe worden van een vergissing". De president be paalde de uitspraak op vrydag, waar mee het verzoek van mr. Kranen burg om onmiddeliyke uitspraak werd afgewezen. OTTO MEYER VERLAAT GEMEENTEMUSEA A'DAM De heer Otto Meyer (70), die van 1952 tot 1961 hoofdconservator was van de Amsterdamse Gemeente musea. waaraan hy nadien nog als adviseur was verbonden, zal eind volgende maand zyn werkzaam heden by de gemeentemusea beëin digen. Hy is dit jaar van januari tot september ook nog waarnemend directeur geweest. Donderdagmiddag 28 november wordt in het Stedelyk Museum een afscheidsreceptie gehouden «om 16.30 uur), waarop een comité de heer Meyer namens zyn vele vrienden en relaties een blijvende herinnering aan zyn museumloopbaan wil aan bieden Staatsraad mr. A. de Roos. Am sterdams oud-wethouder voor de kunstzaken, is voorzitter van dit oomité. (Van onze Rotterdamse correspondent) Van een paar manenrobben, dat Diergaarde Blijdorp in Rotterdam reeds tien jaar bezat, is het man netje gestorven. Al dagenlang wei gerde het dier voedsel tot zich te nemen. Alles wees op een maag aandoening. Zekerheid kreeg men pas. nadat de rob was gestorven en de maag werd onderzocht. Er bleek een baksteen in te zitten, welke ver wondingen had veroorzaakt. Die wa ren tot maagzweren overgegaan. Het dier moet vreselijke rijnen hebben geleden. Hoe de baksteen in het bas sin is gekomen valt niet zo moeilyk te raden Er ?ijn nu eenmaal nog altyd mensen, die menen dieren scherpe voorwerpen, munten en zo als in dit geval een steen te moeten voeren. Het overlyden van de ma nenrob betekent voor de Rotterdamse diergaarde een groot verlies. (Van onze Roermondse correspondent) De zingende pater in Sittard, de missonaris van het Heilig Hart Theo van Langen, die op het „Zeg maar ja tegen het leven" van Wim Sonneveld heeft geantwoord met „Ik heb vannacht gedroomd, o Heer", wordt vanuit heel het land overstelpt met spontane reacties. Het artistieke wederwoord op de persiflage van Sonneveld lijkt by- zonder te zijn aangeslagen. Sinds aan het liedje publiciteit is gegeven ligt de brievenbus 's-morgens vol en kan De heer C. Doyer in Bussum heeft kortgeleden een ontwerp van een nieuwe rotatiezuigermotor gelanceerd. Nu heeft hy meegedeeld, dat hy overgaat tot oprichting van de „Doyer Motor N.V." met een aan- vangskapitaal van 3 miljoen. De N.V. gaat zich toeleggen op de bouw van rotatiemotoren en de bouw van auto mobielen. Vanmiddag zou de notariële akte van oprichting worden gepasseerd. Hoewel de heer Doyer zegt desnoods zelf het grootste deel van het kaoitaal te kunnen fourneren wil hij iedere Nederlander in de gelegenheid stel len met 'n minimum van f 100 in zijn N.V. deel te nemen. Zelfs heeft hij al een naam bedacht voor de uit te brengen automobiel, die ..Rotac" zal heten wat een afkorting is van „ro terende tact motor". Voor welke no taris de akte wordt gepasseerd en welke financiers hem steunen wilde hy. om hun publiciteitsoverlast te be sparen. niet zeggen. De „Rotac" zo zegt hy, zal een ge stroomlijnde automobiel worden, ge wicht 800 kg, motor 60 pk snelheid 140 km per urn-. Het wordt een 800 cc-rotatiediesel met pneumatische aandrijving en luchtvering een pneu matisch aangedreven dynamo, uit- schakelbare (byv. bij parkeren) pneumatische voorbumper, telesco- pische stuurinrichting, die tegen een luchtkussen kan terugveren, en met luchtdruk beveiligde portiersluitingen en luchtdrukremmen. De motorcom pressor zal werken via twee lucht- tanks. Volgens de heer Doyer zouden in zyn ontwerp door de pneumatische aandrijving de startmotor de ver snellingsbak. het differentieel en de koppeling kunnen vervallen. Voor Januari hoopt de heer Doyer. zo deelt hij ons mee. een prototype van deze automobiel te kunnen de monstreren. Hij voegde eraan toe. dat hij beves tiging had gekregen, dat ofwel Hans Glas of diens zoon Andreas Glas jr tezamen met de chef constructeur van de Glas Automobielfabrieken in Beie ren. Karl Dompert naar Nederland zullen overkomen indien hij een lo pend model van zyn motor kan tonen, citar-daam de telegrambesteller de weg naar Heemelslei 157 in Sittard wel dro men. De fanpost bezorgt kapelaan Van Langen wel een hoop (storend» werk. „Maar", zegt hij „Ik heb het er voor over. Als katholiek Neder land een beetje gesust wordt is me dai wel waard". Vandaag zou tr van de pater en zijn droomlied een opname worden gemaakt voor de Wereldomroep, de Belgische radio-omroep en de regio nale omroep zuid. Het meest ingeno men blijkt pater Van Langen nog met de opname voor de Wereldom roep. „Daar zijn confraters van ons in Brazilië en ik vind het fijn, dat die nu ook eens iets van my kunnen horen". Al met al drukke dagen voor pa ter Van Langen, die echter al drie reacties niet onaangenaam zijn. „Al leen", zegt hy „bevreemdt me éér ding: dat. ik van Sonneveld zelf niet? gehoord heb". De t.v.-frater Venan- tius, weet hij echter te vertellen, ligt ziek te bed en deze omstandigheid excuseert Wim Sonneveld in Sittard voorlopig voldoende. Opdrachten tot het schrijven van studie De minister van O. K en W. heeft aan prof. mr. H. de la Fontaine Ver- wey te Amsterdam opdracht verleend tot het verzorgen van een uitgave met inleiding en aantekeningen van de gedichten van Reinier Telle 1558 —1618) en aan dr. J. Smit te Victoria (Australië) opdracht tot het schrijven van een studie, die een vergelijkende karakteristiek inhoudt van enkele gedichten uit de Otia van Constan ts n Huygens. .Uit een Philips grammofoon. Ritme van boots en naaldhakken op de doe-het-zelf gebeitste vloer. Ritme van klappende handen, klik kende glazen en klinkende stem men. Zo zyn onze manieren op onze Amerikaanse fuif. Met Sonja, Trees, Rob en The Lords onder de diamantnaald Rob de Nüs (1941). Teener zanger die naar de top sprintte sinds zyn ontdekking in 1962. Schildert en filmt als hy niet zingt. Plaatsuccessen How do you do it, Ritme van de regen, Trees, Voor Sonja doe ik alles en Hé mama. AG 4636 - f 155.-. Elektro-grammo- foon in polystyreen koffer, krachtige versterker, grote luidspreker in dek sel. Diamantnaald. Keuze uit 23 Philips grammofoons van f59.- tot f 298.-. AG 4756 - f 175.-. Zelfde apparaat als AG 4656 doch in fraaie beklede houten, koffer. Neem met elke grammofoon drie proeven. Zij beslissen over het plezier dat u van uw platen hebt: -f- Hoe is de opnemerarm? Bij Philips zo vederlicht en volgzaam hij volgt de groef nog als u de plaat scheef legt met een sigaret onder één kant dat u de fijnste nuances iwg hoorthoe dikwijls u de platen ook speelt. -f "f H°e 'ls de naald? Bij Philips is 't altijd een diamantnaald, de enige die niet afstompt en dus uw platen beschermt. j. Hoe is de klank? Bij Philips diamantzuiver en met alle toonnuances van laag tot hoogdank zij het nieuwe, unieke opnemerelement. Neem zelf de proef kijk en luister naar kwaliteit en klank van de Philips 3-sterrcn-grammofoons bij uw Philips leverancier.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 12