onze Koningin niet Drukkende hitte deerti,a ™ge,»k wkt Ramp in sfeer van in de individueel en politiek egoïsme GASLOZE DAGEN IN DEN HAAG Willem zonder Ruys vertrok verstekeling mnl. kracht HERENHUIS Matineus bonttochtje in Thailand Gasoven buiten gebruik Vrijdag 18 oktober JAN DE NIE ZONEN - LEIDEN Twee corsetières Een net meisje N.V. Orthop. Fabriek v/h J. VAN LIEROP Tarief „SLEUTELTJES" n.v.HET MOTORHUIS een jongeman N.V. Het Motorhuis MODELWASSERIJ THIJSWIJK N.Y. DEMONSTRATRICE- VERKOOPSTER Man wil zijn vrouw doden biedt ELEKTROMONTEURS goed betaald werk Sterel en Wechgelaar LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 17 OKTOBER 1963 In Venlo -pv 1 1 I - - 1 Ontsnapte jongens In afwijking van het officiële programma is de koninklijke familie van daag, de derde dag van het staatsbezoek aan Thailand fSiam). reeds om zes uur opgestaan voor een matineus boottochtje over de Chao Phya- rivier naar het buitenverblijf van de Thaise luchtmaarschalk Davee Chulasap, eens een vermaard acteur en filmster, evenals zijn vrouw. De drukkende hitte en de benauwde atmosfeer schijnen onze Koningin niet in het minst te deren. Monter en fris bezocht zij gisteravond na een «er drukke dag. de prachtige voorstelling van klassieke Thaise dansen en de volgende ochtend was zij al weer vroeg present voor het Ingevoegde be- mek aan de luchtmaarschalk. Het gevolg was dit Juist iets te veel. Dat bleef uitslapen men met het vroegere filmecht- gebruikte het Koninklijk gezel- in het huis van de luchtmaar- chaik het ontbijt, waarna men in impans de zeer schilderachtige £v revende markt bezocht. v| Koningin, Prins en Prinses bewon- "v. K-den hier, gezeten in hun sampan, e om hen heen drijvende vaartuig- i k, die beladen waren met exotische i oemen en planten. Bangkok bood j nze vorstin galant een sampan ge- J uld met de mooiste exemplaren aan. oor dit uitstapje liep echter het ogramma in de war. Om 9 uur oest het gezelschap in het Natio- lie Museum zijn en anderhalf uur ter bij het Rode Kruis. Tot grote M eurstelling van het museumper- neel werd bekend gemaakt, dat de Dge gasten niet konden komen. Ze den regelrecht door naar het Rode ruis. Prins Bernhtrd ging echter kijkje nemen op een luchtbasis in de Taise luchtmacht. .Moet Ik daar heus in?", griezelde Koningin, toen ze in de tuin van et Pasteur-Instituut van het Rode ruis voor de slangenkuil stond, wrin /ij via een trapje kon af tien. De slangen bevonden zich cefJ lar in een soort kippenren, waar in echter de deur openstond. Onze irstin bleef maar veilig achter de onnen afscheiding naar beneden fjes ken, waar een arts en met enkele sap llingenhoeders" onverschrokken de og- Itzelig kronkelende giftige cobra's met overreikte. „Zü heeft altijd het landsbelang boven dat van haar zelf gesteld. Op het gebied van buiten landse betrekkingen heeft zij veel bijgedragen tot verbetering van de verstandhouding, ook dankzij haar bezoeken aan vreemde landen". Voor een microfoon staande, gehuld in de zwarte toga met drie vierkante stukjes wit bont, die haar nog extra statigheid schonk, dankte onze vorstin voor de haar verleende eer. Helder en rustig weerklonk haar stem in het Engels door de grote zaal, geheel gevuld met studenten, van wie de universiteit er liefst 10.000 telt. „Wij zullen de handen ineen moe ten slaan willen wij op deze aarde voldoende ruimte bleven behouden zo sprak zU in haar rede. „Er is nog slechts plaats voor een beperkte groei der mensheid. Het moment is geko men, waarop we ons moeten realise ren. dat niemand meer aanspraak mag maken op ongelimiteerde ruim te. We moeten met overleg te werk gaan, met begrip voor eikaars noden. Spoedig zal de aarde zo licht bezet zijn dat de uiterste capaciteit bereikt wordt Samen zullen we naar een oplossing moeten zoeken om de blijk baar onuitputtelijke rijkdom van de aarde zo aan te wenden dat er ruim te geschapen kan worden voor de komende miljarden mensen". De leek in de kerk Figuur van de nuntius In de concilievergadering van gis teren is tegen de verwachting in nog door negen sprekers het woord gevoerd over het tweede hoofdstuk van het schema over de kerk. waar bij de collegialiteitsgedachte en even tuele instelling van een diaconaat voor gehuwde leken verdedigd wer- den. Betreffende het derde hoofdstuk van het schema over de liturgie wer den amendementen aangenomen over de plechtigheid bij de handop legging bij de bisschopswijding, de zegen over de bruid, die ook' tot de bruidegom wordt uitgebreid en plech tigheden by de gelofteafleggingen door kloosterlingen. Tenslotte ging men over tot be handeling van het derde hoofdstuk van het schema over de kerk. met name de positie van de leek in de kerk. Het gedeelte over de leek in de kerk houdt zich bezig met de ver houding leek-hiërarchie. Daarbij wordt gesteld, dat de gelovige het recht heeft van de clerus de heils middelen te ontvangen en zyn ei gen mening erop na te houden over dingen die tot zijn opdracht behoren, en de plicht zijn situatie bekend te maken en werk te doen, dat nu dikwijls uit noodzaak door pries ters wordt gedaan. De Duitse missie-bisschop mgr. Joachim Ammann, een benedictijn die »n Afrika heeft gewerkt, bepleit te een algehele herziening van het systeem van vertegenwoordiging van het Vaticaan in het buitenland. Bij het huidige systeem van pau selijke nuntii, aldus meende hij, be trad de kerk het terrein van de in ternationale politiek. De figuur van I de huidige nuntius was een schaduw I waardoor het ware gelaat van de er I kerk werd verborgen en de kerk het in voorkomen van een wereldlijke mo- gendheid kreeg. Als net systeem dan Gastvrouwe bij dit bezoek was de I al moest blijven bestaan, zou men 31-jarige even slanke als charmante tenminste leken als nuntius kunnen Koningin Sirikit. die beschermvrou- benoemen, maar beter kon men het we Is van het Rode Kruis. contact tussen het Vaticaan en het buitenland laten onderhouden door geestelijken die door de nationale episcopaten zouden worden aangewe- I zen. Gisteren heeft onze landsvrouwe Dp bisschoppen van Engeland en zoals gemeld in de majestueuze i Wales stelden de oprichting voor van aula van de Thammasat Universiteit een ••senaa^ van bisschoppen van van Bangkok het eredoctoraat in de overal teil wereld om tezamen met politieke wetenschappen ontvangen f*aus de kerk te besturen. Geflankeerd door Prins Bernhard en Volgens een deskundige zou een Prinses Beatrix zat zij op het van de amendementen op het derrie podium waar later sierlijke Thaise hoofdstuk van het schema inzake de meisjes klassieke dansen van Thai- liturgie de weg openen voor een land voor het Koninklijk gezelschap of andere vorm van inzegening van zouden vertonen. gemengde huweiyken tussen rooms- „Hare Majesteit Koningin Juliana katholieke en niet rooms-katholieke van Nederland is een groot monarch" christenen.Thans is inzegening van zo zei de rector, voor hij haar de bul een dergelijk huweiyk niet mogelük. Drie vijftienjarige jongens werden in Venlo aangehouden, nadat zij kort tevoren uit een opvoedingsgesticht te Amersfoort waren ontsnapt. In Amersfoort stalen zij drie bromfiet sen en tuften ermee naar Limburg Onderweg kregen zij in Nijmegen Weer Amerikaan uitgeweken naar Üost-Diiitslaiul Volgens een bericht van het Oost- duftse persbureau ADN is de Ame rikaanse onderofficier Frank Barton naar Oost-Duitsland uitgeweken, waar hij om politiek asiel heeft ge vraagd. Barton zou, volgens ADN, deel heb ben uitgemaakt van een in Giessen, in de staat Hessen, gelegerde raket pech met een van de brommers. De battery. Kortgeleden deserteerde jongens smeten het voertuig toen van deze battery de soldaat Gary langs de kant van de weg. In Venlo Martzke botste een van de jongens tegen een i Barton was de vijfde Amerikaanse auto en toen was de herwonnen vry- militair, die in korte tyd naar Oost heid afgelopen. De jongen had by de j Duitsland vluchtte, botsing een zware hersenschudding Volgens een woordvoerder van het opgelopen en moest naar een zie- Amerikaanse leger was Barton sinds kenhuis worden vervoerd, terwijl zijn j 30 augustus zonder verlof afwezig, twee vrienden naar Amersfoort wer- Hij was indertijd verdwenen tegelijk den teruggebracht. In Venlo had het met Gary Martzke. de Amerikaanse drietal verschillende auto's open- soldaat wiens komst naar Oost gebroken en allerlei goederen ont- Duitsland twee dagen geleden werd vreemd. I gemeld. beetpakten, de bek openden en met een pincet stukken vlees staken of het gif aftapten, Universiteit (Van onze correspondent in Rome) In Padua is een dertigjarige land meter gearresteerd, die uit persoon lijk winstbejag rapporten van het Instituut voor hydraulische werk zaamheden van de Universiteit van Padua aan een Milanees dagblad ter beschikking had gesteld. Het Insti tuut had in 1961 studie gemaakt van de dam van Vaiont, waarbij men een model had gemaakt op een schaal van 1:200. Nagegaan werd wat er zou gebeuren wanneer er een grote aardverschuiving zou plaats vinden. Uit het onderzoek zou zijn gebleken, dat dit ernstige gevolgen zou hebben. Bovenbedoelde stukken waren in zekere zin geheim, doch zyn zaterdag verduisterd. De directeur van het in stituut. prif. Ghetti, las tot zyn ver bazing in een Milanees dagblad ge gevens uit die rapporten, die aan niemand anders beken-a konden zijn dan aan personen, die aan het on derzoek deelnamen Hij zag toen dat het document verdwenen was, maar constateerde verder, dat het. maan dag weer op zijn plaats was gelegd. De enige persoon, die dat heeft kun nen doen, is Lorenzo Rjrzato, de nu gearresteerde landmeter. Hij blijft echter ontkennen. De minister van Openbare Werken Sullo, heeft gisteren in het Italiaan se parlement, verklaard, dat al ja ren bekend was. dat de berg van dit i kunstmatige meer de neiging had I om naar beneden te schuiven. I Er was, aldus de minister, wel de gelijk een kleine ramp voorzien, maar men verwachtte, dat het water tot een hoogte zou worden opgedreven van ten hoogste twintig meter. Juist om die reden heeft men enkele da gen voordat de ramp plaatsvond het water Iets verlaagd. Men meende I daarmee het vallende gesteente te kunnen opvangen zonder dat er iets ernstigs zou gebeuren. In werkelijk heid is het veel ernstiger geworden dan men had gedacht: de vloedgolf over de stuwdam had een hoogte van 150 meter. Vandaar de ontzet tende ramp. Er moet op gewezen worden, dat er met deze affaire wordt gespeculeerd door de politieke partijen, voorname lijk door de communisten. Het toeval wil. dat ln het bekken van de Vai ont de Nenni socialisten in de meer derheid zijn. Dat is voor het Veneti- aanse gebied een grote uitzondering want Venetië anderen zyn die van de aardbeving in 1908. waarbij 80.000 mensen het leven lieten en de aardbeving in januari 1915 bij Avenzzano. die onge veer 10.000 slachtoffers vroeg. Italië is een land waar dergelijke rampen helaas altyd tot grote poli tieke moeilijkheden leiden, omdat in dit land nu alles eenmaal door po litiek wordt beheerst. Park president van Zuid-Korea Generaal Park Tsjoeng-hee Is tot president van Zuid-Korea gekozen. Hi) won met een kleine sommen- meerderheid van oud-president Joen Bo-soen. De 46-jarige generaal Park ls hoofd van de regerende militaire junta. De strijd ging voornamelijk tussen de generaal, die aan het bewind ls ge weest sinds de omverwerping van de gekozen regering van ex-premier dr John Sjang in mei 1961, en ex-presi dent Posoen Joen. 67 jaar. die gedu rende tien maanden van hét militaire bewind staatshoofd is geweest Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Anna Aletta. dr van Gou- driaanDe Ru. Zutphen; Melchior Frank, zn van Bud-Dicke. Rotterdam Jacob Nicolaas. zn van De Voogd- Schoonhoven, Delft. Overleden. M. C, Ostt, 81 jaar, Bussum; J. Martynse. 84 jaar. Rot terdam; mr. P. H. L. Lamberts Hur- relbrinck. Middelkerke. België; C. Nierop. 65 jaar, Schiedam; J. W. Tupker, 62 jaar, Rotterdam. (Van onze Haagse correspondent) De toestand van één van de ovens van de gasfabriek aan de Trekvliet in Den Haag. waar raffinaderijgas tot stadsgas wordt omgezet, is de laatste weken zodanig achteruit gegaan dat deze oven me* het oog op de veiligheid van het bedienings personeel huiten gebruik is gesteld. Behalve het gasbedrijf in Voor- burg, dat over enkele weken met j gaslevering begint, is het gasbe- drijf in Delft «n staat en bereid gevonden over enkele dagen de le vering te beginnen van een hoe- veelheid stadsgas, waarmee het uit- vallen van bedoelde oven voorshands kan worden opgevangen. Maar het Is nog lang niet zeker, dat de gas- voorzienlng in Oen Haag deze win ter normaal zal zyn. In een haastige brief aan de g« meenteraad schrijven P en W da ook dat er wordt onderzocht hoe er de komende winter „zo goed moge lijk kan worden voldaan aan de gas- behoefte". Met de noodzakelijke uitschakeling van de belangrijkste produktieoven van de gasfabriek is de capaciteit van stadsgas verminderd met. 450.000 kubieke meter riet is duidelijk, dat de 50 000 kubieke meter, die Voorburg contractueel kan leveren en de I 50.000 kubieke meter waarvoor Delft I wil gaan zorgen dit verlies niet kan worden goed ge,maak'. Wethouder R. M. van Reenen gaf als commen- Kenjatta maant zijn ministers tot zelfbeheersing Het gevaar voor een mislukking van de nu al drie weken slepende on derhandelingen in Londen over een grondwet voor een onafhankelijk Ke- ma is gisteren enigszins afgenomen 1 nadat Engeland met nieuwe voorstel len was gekomen. Volgens Keniase delegatiekringen is er sprake van „een lichte verbetering" in de kritieke situatie. De voorstellen zouden premier Jomo Kenjatta en zyn regeringsdele- gatic wat milder gestemd hebben hoewel ze niet volstrekt bevredigend werden geacht. Het is niet bekend, wat de nieuwe voorstellen inhouden. Kenjatta heeft gisteren zijn minis ters Ln Kenia ln een telegram tot zelfbeheersing gemaand. De ministers hadden hem. naar gemeld, aange spoord tot het, afbreken van de on derhandelingen in Londen en tot te rugkeer naar Kenia om reeds zondag a s. in plaats van op 12 december de onafhankelijkheid uit te roepen. De grote moeilijkheid by de onder handelingen is. dat de Keniase rege ringsdelegatie meer bevoegdheden voor de centrale regering wil terwijl de oppositie onder leiding van Ronald Ngala zich met kracht verzet tegen de overdracht aan het centrale ge zag van bevoegdheden die nu nog bij de autoriteiten van de zeven distric ten berusten. (Van onze Rotterdamse correspond.) De Willem Ruys is gistermiddag voor zyn 22ste reis rond de wereld van de Llo.vdkade in Rotterdam ver- ^provincie is het trokken. Er hadden zich 560 passa- mecst r.k. deel van heel Italië. Maai- gjers ingescheept en vandaag zou het ln dat pebted 2un nu Juisi had veal ,otaa, aanlal in Southampton slij„n socialisten en ooit nop al wat com- ,ol 9g; Maar ni„ aan p„„rd was dr munisten. Nu trachten da communis- Cubaanse verstekeling Tomas Paz ten. door het naken van geweldige Mortnd, dl, de vori e rels c|andestien propaganda en door de dingen nog erger voor te stellen dan ze in wer kelijkheid al zijn. stemmen te ontne men aan de socialisten en natuurlijk niet alleen in dat gebied, maar in geheel Italië. Het is begrijpelijk dat de Itali aanse kranten nog altijd vol zijn over de ramp en er dagelijks blad zijde aan bladzijde aan wijden. Men heeft hier te doen met de np twee na de grootste ramp die Italië is overkomen in deze eeuw. Die twee in Panama aan boord was gekomen, in de Verenigde Staten werd gewei gerd en sinds zijn aankomst in Rot terdam de onvrije gastvrijheid geniet van de vreemdelingenpolitie. Er is sinds het binnenkomen van de Willem Ruys verleden week ge tracht de ook hier ongewenste vreem deling, die geen ander papier bezit dan een verlopen verblijfsvergunning voor Panama, kwijt te raken naar een land, dat hem wel hebben wil of naar een land waarheen hij wil uitwijken. Tot nu toe is dit niet gelukt. Mis schien is er kans dat hy Panama mag binnenkomen, omdat hij daar aanboord van de Willem Ruys ls ge komen Rekening houdend met die mogelijkheid heeft de Lloyd hem niet met de Willem Ruys meegege ven De kans bestaat dat Moreno eerstdaags met de Schie-Lloyd ver trekt, die via Curasao en het Pana makanaal naar Australisch Nieuw- Guinea gaat. De Willem Ruys toch loopt op de thuisreis eerst op 6 de cember Panama aan. De Schie-Lloyd kan reeds op 19 november in Pana ma zijn. Tot zijn eventueel vertrek blijft Mo reno bij de vreemdelingenpolitie „ln pension", terwijl de Lloyd aan de ge meente het kostgeld voor de blinde passagier moet betalen. zsl ons gehele bedrijf na 4 uur GESLOTEN zijn. N.C.A.B.-voorzitter heeft kritiek op (erkgeversverbond O voorzitter van de Nederlandse nstelyke Aannemers- en Bouwpa- insbond, de heer D. Versloot, heeft sravond in een radiotoespraak lek geoefend op de toespraax, die heer H. J. de Koster, voorzitter van Verbond van Nederlandse Werk- s, vorige week op de jaarver- 'ïng van het verbond in Gronin- heett gehouden en waarin hy de riten, die minister Bogaers aan bouwvakarbeiders wil geven als irtheidspolitiek" veroordeelde Kis deze woordkeus wijst erop, dat medewerking van die kant nu t bepaald royaal te noemen is. toneer de bereidheid by het enge bedryfsleven niet aanwezig dan ontvalt daarmee een der we- tlyke steunpunten aan het streven de minister. Het is noodzakelijk duidelyk te signaleren, opdat een onverhoopt uitblyven van LMUlcces de verwijten niet in de ver- ïde hoek terechtkomen", k heer Versloot besloot met de üschuwing. dat wanneer met al- i op wie de minister een beroep meewerken, de bouwkosten en "TTdoor het prijsniveau daarvan on- ^delijk de gevolgen zullen on- "vinden. Hy zegde namens de :-A.B. de bewindsman alle steun bij de realisering van zijn bouw- Voor ons atelier vragen wU en (met ervaring op elektr. naaimachine). Geboden wordt een prettige werkkring, goed loon en reis kostenvergoeding. Sollicitaties te richten aan: NIEUWE RIJN 55—56 TELEFOON 23650 e' S 120 woorden f 1-25 X__30 woorden f2.— een woord hoogstens 12 letters Bewijsnummers f 0.10 extra Toezending nummerbrieven f 0.20 meer „Sleuteltjes" worden behoudens gebrek aan plaatsruimte dagelijks opgenomen. TE LEIDEN. Official Dealer van OPEL - CHEVROLET - BUICK vraagt voor haar afdeling werkplaats-administratie; Liefst in het bezit van het u.l.o.-diploma en tvpedlploma. Schriftelijke- of mondelinge sollicitaties te richten aan de MORSSINGEL 1 B te LEIDEN, mondelinge sollicitaties uit sluitend tussen 5 en 6 uur n.m. Noordwijk Telefoon 01719—2203 In ons bedryf kan geplaatst worden een flinke Leeftijd vanaf 17 jaar. Dagelijks aanmelden aan het kantoor Pickéstraat 35, 's avonds Pickéstraat 45. GEVRAAGD: voor BOSCH-artikelen. zy. die in staat zijn lichte admin. werkzaamheden te verrichten ge nieten de voorkeur. „ELECTRA" OUDE VARKENMARKT 3 W. M. Brandt NOORDEINDE 21 AANGEBODEN op eerste stand met een prachtig uitzicht een HERENHUIS, voorzien van centrale verwarming. Direct leeg te aanvaarden. MAKELAARSKANTOOR De Grent 2 - Noordwijk aan Zee DEN HAAN - Telefoon 01719—3445 taar op dit sommetje: „Ik kan nog niets zeggen". De moeilijkheden waarvoor Den Haag nu staat zyn voorspeld door de vroegere directeur van het gasbe drijf, ïr. E. H. Berkhuijzen. Zijn waarschuwingen zijn de directe aan leiding geweest voor de onenigheid tussen hem en het gemeentebestuur en tenslotte weer aanleiding tot zijn ontslag. De heer Berkhuijzen wilde de nu gevaarlijk gebleken gasoven snel ver vangen. maar het gemeentebestuur oordeelde met het oog gericht op de (aardgas)toekomst dit overbo dig. Later is toch besloten om de oven te vervangen door één van gro tere capaciteit., maar deze kan voor deze winter niet klaar zijn. Mocht deze zwaai van het ge meentebestuur de toen al ontslagen ir. Berkhuysen de morele steun heb ben gegeven het gelijk toch aan zijn kant te hebben, voor het gemeente lijk scheidsgerecht waar de ont slagkwestie diende bleek niets van een triomf. HU zei daar altyd het belang van de gasgebrulkers voor ogen te hebben gehad. En het college van B. en W. 'iet verklaren, dat de gasvoorziening een kwestie van be leid was! Koorleden „Oliver" eisten meer geld voor platenopname De gram mof oonpiat enopnamen van Lionel Barts musical „Oliver" hebben deze week plaats gehad ln de Phonogram studio's in Hilversum. Het heeft echter wel wal voeten in de aarde gehad voor hei zover was. De koorleden eisten meer vergoeding aan Phonogram wilde geven. Een week tevoren had de directie van Phonogram aan de medewerkers aan de musical laten weten, dat zij 14 en 15 oktober de hele dag be schikbaar moesten zyn voor het ma ken van een langspeelplaat. De grammofoonplatenmaatschappy be richtte de koorleden, dat zy voor deze twee dagen een vergoeding zou den ontvangen van zestig gulden bruto. Reis- en verbiyfkosten kwa men voor eigen rekening. De koorle den vonden deze gage ver beneden de norm en deelden in een brief de directie van Phonogram mee, dat deze hun inziens blyk had gegeven van weinig respect voor uitvoerende kunstenaars. „Als Phonogram on verkwikkelijke moellykheden by de opnamen wilde voorkomen, dan dien de zy de gages drastisch te verho gen". zo stond in de brief van de koorleden. Een vertegenwoordigster van de directie van Phonogram heeft ge tracht de zaak te sussen, maar de medewerkers eisten per dag vyfen- zeventig gulden, plus vergoeding van alle reis- en verbiyfkosten. De directie van Phonogram wei gerde, omdat zy het financiële risi co by het uitbrengen van een lang speelplaat van Oliver" veel te hoog vond. De koorleden hebben nog voor gesteld zich zonder betaling beschik baar te stellen voor opnamen, alleen wenste men dan een klein percentage van de winst. Maar dit werd door de directie van Phonogram ook gewei gerd. Tenslotte is de tyd voor de opna men, waarby het koor was be trokken, teruggebracht tot één dag, waarvoor vyfenzeventig gulden werd betaald en vergoeding werd gegeven voor reis- en verblijfkosten. Maandag zyn alle opnamen van het koor en de „werkhuisjongens" gemaakt. Dinsdag zijn alleen nog en kele opnamen van solisten gevolgd. Indonesische leger op W.-Irian paraat Volgens het officiële Indonesische persbureau Antara zyn de Indonesi sche troepen op Westeiyk Nieuw- Gulnea (West-Irlan) in staat van paraatheid gebracht nadat Australië de federatie Maleisië militaire steun had aangeboden ingeval de staten bond ln een gewapend conflict met Indonesië verwikkeld zou raken. De regionale lucht mach tcomman- dant op West-Irian, kolonel Gofct- schalk, die dit aan het persbureau meedeelde zei dat zijn eenheden ge reed staan om luchtaanvallen af te slaan. Volgens zyn verklaring zouden Australische vliegtuigen dicht by de Indonesische grens verkennings vluchten hebben gemaakt, Zaandam - Amsterdam - Hilversum - Delft LAND- EN SCHEEPSINSTALLATIES Prima kostgeld - reisurenregeling. Inllchtlngegn te Leiden op vrijdagavond 18 oktober aa. van 19 tot 21 uur in ALBERTS CORNER, Stationsplein 24. VERHINDERD? Laat het ons weten. Wy maken gaarne een nadere afspraak met U. Overigens kunt U steeds schrifteiyk solliciteren by: FLEKTRO-TECHNISCHE INDUSTRIE N.V. Kluizenaarsbocht 1 - te Delft - Telefoon 23585 De politie ln Eerbeek heeft een In woner van deze gemeente aangehou- de.n, die zijn vrouw met een mes drie maal In de huik heeft gestoken. De man zal morgen worden voorgeleid aan de officier van Justitie in Zut phen, beschuldigd van poging tot moord met voorbedachte rade. De vrouw ls opgenomen in een zieken huis te Apeldoorn. De vier kinderen van het echtpaar zyn ondergebracht by het Leger des Hells. De man had enkele dagen voor hy zyn vrouw de steken toebracht bij de politie reeds aangekondigd, dat hy het plan had zyn vrouw om het le ven te brengen. De moeilykheden tussen man en vrouw waren het ge volg van buitenechteiyke verhoudin gen van de vrouw. Toen de man de politie van zyn voornemen in kennis had gesteld, heeft deze de vrouw ge waarschuwd en een speciale bewa king ingesteld. Niettemin heeft de man zondagmorgen aan zyn voor- volg kunnen geven. De po litie is pas de volgende dag van net gebeuren op de hoogte gesteld door de moeder of schoonmoeder van de vrouw. Deze deelde mee. dat de man ln het ziekenhuis was opgenomen. De politie was niet gealarmeerd, omdat ogenschyniyk alles ln de woning rus tig was. De mag ls, nadat de kinde ren by het Leger de« Heils traren on dergebracht, aangehouden.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 11