i erzieniiig uitbreidingsplannen In Wassenaar liggen ter inzage Prettig gesprek over Warmondse feesten VOORSCHOTEN S VOOR 1964 IS BEGROTING SLUITEND acee provinciale neg no. 1 en zeer belangrijk punt GEESTESZWAKKEN worden LIEFDERIJK VERPLEEGD Verplaatsing naar Kaagweek Voorzichtig financiëel beleid blijft nodig gheid Gecompliceerde autobotsiiig in de Professoren wijk BEURS VAN AMSTERDAM „Beursbegrippen" JLfciübCH UAOÜLAU WOLNöDAG UK1UKLK 1D63 Wassenaarse gemeen- arie liggen tot en met ber a.s. ter inzage her- n van het uitbreidings hoofdzaken en van het ingsplan „Villaparken", erzieningen hebben be- op die gedeelten van itbreidingsplannen, die cdeputeerde Staten en Kroon niet werden ei curd. In de nieuwe plan- ieiet de aanwijzingen, die 18 ze twee hogere instan- even zijn .rekening ge- Enkele wijzigingen heb- ■Érekking op concessies, emeenteraad zelf al had aan indieners van be- hriften. maar die nog in kmen moesten worden pij voorbeeld door de raad al pden, dat op het terrein van feise aan de Rust en Vreugd- landhuis met dienstwoning fcn gebouwd. En op een per- I de Groen van Prinsterer- al ingestemd met de bouw [weetal woningen. Deze na- tmming is nu in het her- l geregeld. Van de gelegen- erder gebruik gemaakt om laatsen terrein te reserveren dierenasiel: aan de Ruige- T te zijner tijd het asiel van paarse Dierenbescherming n gebouwd en aan de Zijde- sngrijk punt in het uitbrei- 1 zoals dat in 1958 door de vastgesteld ls het traoee van jiale weg no 1. In de nu ter nde herziening is het tracee D zoals dat laatstelijk door ciale Waterstaat van Zuid- rerd ontworpen. Voor de op de Waalsdorpervlakte, kroor militair oefenterrein rlngebied is op verzoek van ld. dat militaire bebouwing worden toegestaan voor wat erwlnbelangen dat ge- tls bekend is in het plan in een verbindingsweg ge pro- issen de in de toekomst te Paauwlaan en de Raad den verbindingsweg. die het loet maken het raadhuis te onder op de Rijksstraatweg Met een suggestie van Ge in is nu rekening gehou- weg Is lets in noordweste- Ing verschoven, waardoor ilaats „De Pauwhof" min- aangetast dan aanvanke- fal was Veranderingen (swarenfabriek Van den krijgt in het nieuwe plan i de grotere uitbreidings- id die dit bedrijf gevraagd eer Veenhof die aan de aan een pelsdierenfokkerij die daar door het ge- uur minder wenselijk werd jgt de mogelijkheid bij deze h woning te bouwen. Een bestemming krijgt het ge le voormalige HTM-remise. ijk was daar een z.g. ge- jjk ontworpen met plaats sre bedrijven. GS. achtten .nvaardbaar loch schreven ttieve bestemming voor. dannen van de gemeente mlse. die tot sporthal zal erbouwd met eromheen jen komt deze wens van overeen met de huidige 1 van het gemeentebe de grond in deze omgeving Stemming tot sportterrein I werd op aanwijzing van Én van GS een nadere be- projecteerd van de bebou- (grarische gronden met poningen. Kassen zullen In het algemeen niet worden toegestaan terwijl behoudens enkele uitzonde ringsgevallen per bedrijf «*n woning zal mogen worden gebouwd. Het ter rein in de omgeving van de Buurtweg en de Landscheidingsweg. dat aan vankelijk tot sportterrein was be stemd, krijgt nu de bestemming sport terrein tevens waterwingebied. Dit waren de wijzigingen die in het uitbreidingsplan in hoofdzaak worden voorgesteld. Wijzigingen Daarnaast zijn er een aantal wij zigingen in het uitbreidingsplan ..Villaparken'. Bij deze wijzigingen is voldaan aan het verlangen van Gedeputeerde Staten om bestem mingen van enkele landgoederen, die aanvankelijk waren opgenomen in het plan In hoofdzaken In een plan in onderdelen nader te regelen. Op het landgoed Langenhorst aan de Rijksstraatweg dicht by het viaduct is nu in de nabijheid van het ont worpen verlengde van de Bezuiden - houtseweg enige villabebouwing ge projecteerd. Wat het landgoed Stoep- hout betreft werd een bebouwlngs- strook langs de Stoeplaan ingekort. Verder werd de mogelijkheid ge pland om vanaf de Sophialaan een toegangsweg naar de buitenplaats „Clingenbosch" aan te leggen Op dit landgoed werd verder enigè villa- bebouwing mogelijk gemaakt. Ook op „Groot Haesebroek" is in afwijking van de aanvankelijke opzet nu enige villabebouwing mogelijk gemaakt. Op Ter Veken werd de bouw mogelijk gemaakt van een villa, terwijl het gedeelte van dit landgoed, dat langs de door te trekken Jagerslaan ligt de bestemming „openbaar natuur schoon- en recreatiegebied tevens waterwingebied" gegeven werd. Het langs de Schouwweg gelegen deel van de buitenplaats krijgt de bestemming „tuin of open erf". Gedeputeerde Staten hebben wat het fabrieksterrein van de firma Menken betreft de eis gesteld, dat de toe te stane bebouwing nader gepre- sLseerd zou worden ln een uitbrei dingsplan In onderdelen. Dat is nu gebeurd. De nu ontworpen situatie komt overeen met die welke zal zijn ontstaan als de bouwplannen waar voor inmiddels toestemming werd verleend zijn gerealiseerd. Op het terrein van restaurant „Bijhorst" by het viaduct is de mogelijkheid geschapen tot uitbrei ding van dit bedrijfspand, zonder dat daardoor de plannen met betrekking tot de verkeerssituatie worden door kruist. In de omgeving van Bijhorst hebben B. en W. een nieuwe weg ontworpen, die parallel loopt aan de Zijdeweg Verder zijn naar de wens van Gedeputeerde Staten en van de Kroon wijzigingen aangebracht in enkele bebouwingsmogelijkheden in de omgeving van de Duinlustweg en de Slingerweg en ten noordwesten van het geprojecteerde verlengde van de Jagerslaan. Tenslotte Is ln de herziening op genomen het terreintje bij het sport- fondsenbad. waarop enige tijd ge leden een hoogspanningsstation voor de elektriciteitsvoorziening werd ge bouwd. Voor belanghebbenden bestaat tot en met 29 oktober gelegenheid zich met eventuele bezwaren tegen de OEGSTGEES7 Nieuw bestuurslid WD-vrouwen De vrouwen in de VVD hielden gisterochtend een koffiebijeenkomst ten huize van mevr. J. C. de Jong- Diepeveen. De voorzitster, mevr. P. H. Smits-Witvliet, overhandigde het aftredende bestuurslid mevr. De Jong een geschenk als blijkt van waar dering voor het vele werk, dat zy verricht heeft. Haar opvolgster ls mevr. I. M. van Hoik-Simon Tho mas. Vervolgens kwamen diverse onder werpen aan de orde. De dames be spraken onder meer de meiksanering in Oegstgeest en hielden een discus sie over enige passages uit de Troonrede. Christenvrouwen Leiden-N. overtuigd Je gaat van ze houden. Dat is de ervaring van degenen die in de ver pleging van geesteszwakke kinderen en (naar leeftijd) volwassenen werk zaam zijn. Het is ook de ervaring van de heer W. de Jong uit Lunteren. die gisteravond ln de Petrakerk de chris tenvrouwen van de afdeling Leiden- Noord een en ander vertelde over zijn werk in één van de tehuizen van de (christelijke) Vereniging tot op voeding en verpleging van geestes zwakke kinderen. Reeds lang wordt in de gemeente met de gedachte gespeeld om de Warmondse feesten, die ook reeds in het verre verledem in de maand september werden gehouden en die ook nu nog in deze maand plaats vinden, te houden tijdens de Kaag- week. waardoor een coördinatie tot stand zou komen van hetgeen War mond jaarlijks op het gebied van de openbare vermakelijkheden te bie den heeft. Hiertoe waren het bestuur van V.V.V. en de leden van de Stich ting tot viering van Warmonds fees- IB tern in hotel de stad Rome bijeen- voorgestelde herzieningen te wenden gekomen om hierover nader van ge- tot de gemeenteraad. dachten te wisselen. WAAIERSTRAAT KOMT JLPBRUG [angers, die In het verle- fctig gebruik maakten van iselbrug in de verbinding •Zoeterwoudsesingel, en Idenstanders ln de omge- Kraaierstraat, hebben wij t nieuws, dat er binnen- llpbrug zal worden gesla- tr ter hoogte van de oude gebroken brug. ge van B. en W. heeft intact gezocht met de tich ter plaatse reeds op leeft gesteld en nu nog ln heeft of deze tijdelijke dg gezocht moet worden tvan een Baley-, dan wel ug. Hoe de beslissing een noodbrug komt er. k nog deze maand. N DOCTORAAT ,ber is het 50 jaar ge- J. A R. C. ten Raa te de Leidse Universiteit (eerd tot doctor ia de Behappen. De ontwerp-begroting van de algemene dienst van Voorscho ten sluit. Op de post „onvoor zien uitgaven" is een bedrag ge raamd van f 48.056.47, waarin is begrepen een bedrag van f 2.50 per inwoner, of in totaal f 41.875. Het feit, dat de con cept-begroting geen nadelig sal do vertoont, wil niet zeggen, al dus het college van B. en W., dat er thans geen moeilijkheden op financieel gebied meer be staan. Integendeel kan worden gesteld, dat de uitkomst van dien aard is. dat een voorzichtig financieel beleid geboden blijft; Het eindcijfer kon slechts wor den verkregen door een scherpe raming van de diverse posten. Eert sprekend voorbeeld hiervan is. dat de kosten van de dienst van openbare werken met zeer veel moeite op nagenoeg hetzelfde niveau zijn gehandhaafd als in de begroting voor het dienstjaar 1963. Het is echter niet mogelijk gebleken zon der het verzorgingsniveau aan te tas ten deze stabilisatie ook ln de an dere sectoren van de gemeentehuls- houding door te voeren. Dat het re sultaat van deze begroting zoveel gunstiger is komt door de inkomsten vermeerdering uit 't gemeentefonds. De rekening van het dienstjaar 1961 sluit met een voorlopig berekend netto batig slot van f 192.227.75. Na aftrek van de oude tekorten ad. f 76.819,11 kan een saldi-reserve wor den berekend van f 115.408.64. Hierbij moet ln aanmerking worden geno men, dat bedoeld voordelig saldo ver oorzaakt wordt door de reservering van de aan de Staat der Nederlan den verschuldigde bedragen ter zake van rentebestanddelen van annuïtei ten van voorschotten, verstrekt voor de financiering van de bouw van woningwetwoningen. De verwachting om een jrgsmaatregel tsen stalling aan de Sta- igerde men gisteravond ring genomen bromfiets itmatige eigenaar terug- recht overigens, want de jn bromfiets omstreeks iwain halsn. verkeerde ti van sterke drank. Toen |n zin niet kreeg nam fchtlustige houding aan ferd eewaarschuwd en de- 1 man met gebruikma- t wapenstok in een ar- Ic gewerkt. De man heeft i het politiebureau door- MARKTBERICHTEN AALSMEER. 8 oktober. Gerbera per stuk 70—90. Euphorbia 95 125, Eou- vardla 60 70. Calla 90 105. Clematis 100 125. Ornithogalum per bes 60 79 Fresia 210 355, Cyclamen 05—160. Irlf 120 235. Rozen; RosalantUa 24 32. Parel van Aalsmeer 17—25. Geh. Dulsberg 21—29, Pechtold 14 22 Tow- n? Gold 12-20, Mad. Ofman 16-24, Baccarat 53—61. Montezuma 13 26. Floriade 24-32. New-Yorksr 15-23. Carol 18 26. Pink Sensation 30—38 Super Star 29—37. Garnette 11 19. Nimf 30—38, Valeta 16—24. Sweetheart 14-22. WOERDEN. 9 oktober. Kaasmarkt. Prijzen ln guldens per kg. Aanvoer 77 partijen. Noteringen: le kwaliteit f2.56 -f 2.60. tweede kwaliteit f 2.50-f 2.55 en extra kwaliteit tot f2.87. Handel kalm KATWIJK AAN DEN RIJN. 8 okto ber. Groenteveiling. Waspeen (per kist) A-extra 4.00-4.50. Al 2.90-4.40. A2 4.00-6.30. B-extra 3.60-3.90, BI 2.70—3 80. B2 2 30, bospeen (per 100 bos) 32.00—38.00. bloemkool (oer 100 et.)6 st. per bak Al 40.00-77 00 A2 23 00-40.00; 8 st. per bak: A2 23 00- 39 00, BI 28.00-34.00. B2 21.00- 28.00. frocne kool 16.00 19.00. rode kool 8.00, spitskool 25.00, spruiten 30.00. andijvie 24.00 33 00. prlnsesseubonen 92 00. spinazie 47.00. bleekselderie (per 100 st.) 23.00 2600. knolselderte (per 100 st.) 22.00—26.00. selderie (per 100 bos) 2 00 7.00. peterselie (per 100 bos) 13.00. Aanvoeren: waspeen J4.000 kg., waarvan 11.000 kg. voor export en 2.i 000 kg. voor de Industrie wed ver kocht; bloemkool 17.000 st.. waarvan 8 000 st. voor de Industrie werden ver kocht. RIJNSBURG. 8 okt. Bloemenveiling Flora. Fresia per bos. Golden Yellow 105—135. Witte Zwaan 310 340 But tercup 110-145. Marijke 200-210. - Chrysanten per stuk: Mlgoll 30—38. Regalia 28-34. W Hope 18-21 Born- holm 32-38. Mddelon 46-58. Flcales is. dat na betaling van deze bedragen en de afrekening van tot dusver ont vangen voorschotten uit het gemeen tefonds, de berekende saldi-reserve te niet gedaan zal zijn. Het zal nodig zijn, gezien het be schikbare bedrag op de post „onvoor ziene uitgaven" een voorzichtig fi nancieel beleid te blijven voeren, te meer daar een opvoering van de ge meentelijke heffingen geen beteke nende bijdrage kan leveren tot een vermeerdering van de inkomsten. De raad heeft reeds besloten de hon denbelastingtarieven. ingaande het Jaar 1964 te verhogen van resp. f 10, f 6 en f 2.50 tot f 18. f 10 en f 10 en de legesheffing op diverse punten te verzwaren. Een verdergaande verho- ingang van het jaar 1965 is in over weging. Voorts zijn B. en W. van plan vóór 1 januari a.s. een verho ging van de reinigingsrechten aan de orde te stellen. In hoeverre het aan beveling verdient de heffing van de precariorechten te herzien, zal nader worden bestudeerd. De kasgeldschuld per 31 augustus 1963 bedraagt f 600.000. Het bedrag van de netto vlottende middelen kan per die datum worden becijferd op f 290578 debet. De vaste schuld (in clusief rijksvoorschotten) is per 1 januari 1964 groot f 23.413.208.50. Het aantrekken van geldleningen levert geen bijzondere moeilijkheden op. Investeringsprogramma In de afgelopen jaren zijn reeds verschillende belangrijke objecten tot stand gekomen. De toeneming van het aantal inwoners vraagt echter verdergaande voorzieningen. In 1964 voort te zetten werken zyn: a. Realisering uitbreidingsplannen bouwrijpmaken „Adegeest". „Bosch- geest" en „Station Oranjekade", aan leg speelterreinen .Vlietwyk II', voor bereiding en grondaankoop in „Boschgeest". „Noord-Hofland", „Bij dorp" en „Steenhoven"; b. Woning- wetbouw: 21 etagewoningen „Vliet wyk II". 36 etagewoningen „Vlietwijk II", 63 etagewoningen „Vlietwijk II", 57 eengezinswoningen „Boschgeest" en 2 eengezinswoningen bij de alger mene begraafplaats; c. Publieke wer ken: Sanering dorpskern, 2de ge zondheidscentrum, instructiebad- gymnastieklokaal en badgelegenheid voorbereiding reconstructie Leidse- weg/Veurseweg en gemeenschappe lijke regeling vuilverwerking; d. Nutsbedryven: uitbreiding gasber- ging, nutsbedrijven en voorziening waterbedrijf; e. Scholenbouw: verbe teringen aan Parkschool. Ds. Fort gensschool. Gereformeerde school, St.-Jozefschool. Mariaschool en r.-k. Kleuterschool Veurseweg. In 1964 aan te beginnen werken zijn: a. woningwetbouwb. Publieke werken: Aula algemene begraaf plaats. gedeeltelijke demping Kerk- sloot, aansluiting op rioolwaterzuive ringsinstallatie van de gemeente Lei den. verbouwing kantoorruimte be- plantingsdienst; c. Scholenbouw: r.-k. Kleuterschool .Vlietwijk I'. Prot, Christ. Kleuterschool „Vlietwijk II". Openbare Kleuterschool „Vlietwijk II", 4e r.-k. Lagere school. Prot. Christ, lagere school „Vlietwijk II". 3e openbare lagere school in „Ade geest". In 1965 en 1966 uit te voeren wer ken zijn: a. woningwetbouw; b. Pu blieke werken: Aanleg 2e sportvel dencomplex, ambachtshuis en aanleg zwembad; c. Nutsbedrijven: Centraal gebouw voor de gemeentebedrijven, d. Scholenbouw: 2e Prot. Chr. u.l.o. school, uitbreiding r.-k. u.l.o. school, uitbreiding bestaande, c.q. stichting 2e openbare u.1jO. school zullen worden dan de thans maxi maal toegestane „kale" huur van de premiewoningen. Deze huur mag in Voorschoten maximaal f 90 per mnd. bedragen. I Na gereedkoming van het complex mstruotiebad, gymnastieklokaal en badhuis, zal het huidige badhuis kun nen worden opgeheven. Het verlies van dit badhuis wordt in 1964 f3.040.85 hoger geraamd dan voor 1963. n.l. f 11.79035 in f 1964 en f 8750 in 1963. Bij de ingebruikneming van de al gemene begraafplaats doet zich de hoefte gevoelen aan een aula, waar voor de raad reeds de nodige kredie ten heeft verleend. B. en W. spreken de hoop uit. dat in 1954 de rijksgoed keuring, benodigd voor de bouw zal worden verkregen. Het is het College van B. en W. thans nog niet bekend, wanneer de aardgaslevering beginnen zal. De uitbreidingsplannen „Vlietwijk I en II" zijn. voor wat de geplande woningbouw betreft, nagenoeg gerea liseerd. Als laatste object zal nog ver wezenlijkt kunnen worden een flat, bevattende 36 woningen. Met de uit voering van het uitbreidingsplan „Adegeest" wordt goede voortgang gemaakt. In het uitbreidingsplan ..Boschgeest" zal in het najaar wor den aangevangen met het bouwrijp maken van een gedeelte van de gron den. Onderwijs De bijeenkomst stond onder lei ding van de heer J. Tijdhof. voor zitter van V.V.V.die meedeelde, een open gesprek bijzonder op prijs te stellen. Allereerst gaf de heer Tijd hof een duidelijke en uitvoerige uit eenzetting van de taak, de werkwijze en de doelstelling van V.V.V. waar bij hij o.m. betoogde dat V.V.V. uit de aard van haar doelstelling ook in de lokale sfeer werkt, dus niet uitsluitend internationaal, nationaal of regionaal. Dit heeft tot gevolg dat V.V.V. ook raakvlakken heeft met de plaat selijke vereniging dus ook met de stichting tot viering van Warmonds feesten, welke stichting ieder jaar ln de maand september de Warmondse feesten organiseert. Het gevolg hiervan is dat V.V.V. in concurentie kan komen met de stichting aangezien V.V.V. besloten heeft tijdens de Kaagweek een luna park te organiseren. Daar dit geens zins de bedoeling is van V.V.V. was het bestuur van oordeel, dat een open gesprek tussen beide instanties van groot belang was. Deze bespre king. aldus de heer Tydhof, kan plaats vinden in grote open hartig heid omdat beide instellingen het zelfde doel voor ogen hebben, nl. de ingezetenen en veemdellngen een paar prettige en feestelijke dagen te bezorgen. De huisvesting van het onderwys baart zorgen. B. en W. Vertrouwen erop. dat een eventuele extra stimu lans voor de woningbouw geen be krimping tot gevolg zal hebben ln de onderwijssector. Kleuteronderwijs: Voor de bouw van een tweeklassige r.-k. School voor kleuteronderwijs in „Vlietwijk" is rijksgoedkeuring aan gevraagd. Ten behoeve van de bouw van een drieklassige Prot. Christelijke kleuterschool in „Vlietwijk" is een sehetsplan in bewerking. Het schets- plan voor een drieklassige openbare kleuterschool is gereed. Inmiddels is opdracht verleend bedoeld plan uit te werken voor twee lokalen. Op verzoek van het R.-K. School bestuur van de parochie van de H. Laurentius is medewerking verleend voor de stichting van een school in het uitbreidingsplan „Bijdorp". Voor het maken van een sehetsplan werd reeds een krediet gevoteerd. In ver band met het eerder in uitvoering nemen van het uitbreidingsplan ..Boschgeest", is het te verwachten, dat een verzoek zal worden gedaan, bedoeld gebouw niet in „Bijdorp" maar ln „Boschgeest" te mogen rea liseren. De uitwerking van het sehets plan voor een zesklassige Prot. Chris telijke school, te bouwen in „Vliet wijk" is nagenoeg voltooid. Een aan vraag om rijksgoedkeuring voor de bouw van een zesklassige openbare lagere school in „Adegeest" is reeds enige tijd geleden ingezonden. Volksgezondheid Voor het jaar 1964 wordt de winst uitkering van het waterbedrijf ge raamd op f 12.088 tegen f 9000 in 1963. Dit gunstige bedrijfsresultaat wordt voornamelijk verkregen door een ho gere opbrengst uit waterlevering. Het voor ly64 nadelig saldo, verbonden aan de exploitatie van het gezond heidscentrum aan de Raadhuislaan wordt geraamd op f 13.694. De subsidiepost ten behoeve van de kruisverenigingen ondergaat voor 1964 een stijging, te weten raming 1963 f 14.097.49 en raming 1964 f 18.820,22. Deze verhoging wordt voornamelijk veroorzaakt door de aanstelling van een tweede wijkver pleegster bjj het Oranje-Groene Kruis. De bevolking van Voorschoten per 1- januari 1963 bedroeg: 16.269, ge raamd voor het jaar 1964: 16.750. Men schat het aantal geesteszwak ken in Nederland op honderdduizend. Ongeveer vierduizend worden er ver pleegd ln de tehuizen Loo-Lozenoord en Groot-Emaus (belde te Ermelo, rond 1400 verpleegden), Dr. mr. Wil lem van den Berg h-stichting Noord - wijk-Binnen. 1400), Groot-Schuylen- burg (Apeldoorn. 8 k 900) en het Van Arkel-Instituut (SoestdUk, 120 moei lijk opvoedbare kinderen). De onvol ledige ontwikkeling van de hersenen, geesteszwakke kind genaamd, krijgt een kind by, voor of vlak na de ge boorte mee. De geesteszwakke kinderen zyn over het algemeen lichameiyk gezond, maar door hun beperkte geestelyke vermogens kunnen ze zich thuis niet aanpassen. Ze komen dan ook al jong in een tehuis, waar by aankomst wordt onderzocht waartoe zy in staat zyn. Deze capaciteiten tracht men dan met geduld, speciale materialen en veel liefde te ontwikkelen en dik - wyis worden daarmee goede resul taten bereikt. Wel biyven geestes zwakken doorgaans hun gehele leven in de stichtingen, waar zy zich met elkaar en door hun langzamerhand geleerde werkzaamheden gelukkig en opgewekt voelen. De ouderen werken ln de huishouding van de paviljoe nen, ln de timmerwerkplaatsen, op WARMOND Spreekuur burgemeester De burgemeester li verhinderd donderdag as. zyn wekeiyks spreek uur te houden. Onvoorziene omstan digheden daargelaten zal het eerst volgende spreekuur worden gehouden op donderdag 17 oktober a s. Benoeming De opperwachtmeester le klas van de groep Lisse. de heer M. Pyi. is be noemd tot postcommandant van de Rykspolitie te Warmond, zulks ln de plaats van de heer J. Vervloet die is benoemd in de gemeente Steenber gen. de boerdery, of zy verrichten een voudige werkzaamheden ln opdracht van grote bedryven en instellingen. In hun vrije tyd houden zy zich bezig met gymnastiek, dansen, wan delsport en spelen. Ook aan de re ligieuze vorming wordt aandacht be steed: er zyn kerkdiensten en zelfs zyn er meisjes- en Jongensverenigin- gen. Met het doel meisjes van tenminste 17 jaar voor het werk te Interesseren, werd een geluidsfilm vervaardigd waarvan de titel „Je gaat van ze houden" luidt. Nadat deze rolprent gisteren was vertoond, beantwoordde de heer De Jong enkele vragen. Aan het begin van de vergadering hield de presidente, mevrouw C. E. van Leeuwen-Luykenaar, een medi tatie. De afdeling Leiden-Noord die op 6 maart van dit jaar met 30 le den werd opgericht, telt thans 51 leden. Grote ravage Een gecompliceerde autobotsing op het kruispunt De Sitterlaan-V. d. Waalsstra.it heeft grote materiele schade tot gevolg gehad. BU de bot sing. die rich gistermorgen om streeks kwart voor tien voordeed, waren twee personenauto's en een bestelwagen betrokken. De bestuurder van de personen auto, die op de De Sitterlaan reed in de richting van de Burggraven- laan, zou volgens de politie geen BEURSOVERZICHT LICHT VERDEELD Amsterdam, 9 oktober De stemming voor de internatio nale waarden is vanmiddag licht ver- Hierna werd over deze zaak uitvoe- deeld geweest. Hierby moesten Aku ring van gedachten gewisseld. Uit de i en Hoogovens terrein prys geven, discussies bleek, dat de meerderheid terwyi Philips en Kon. Olie zich kon van de leden van de stichting de te den verbeteren ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Unilever was op f 14230 onveranderd. Ook van daag waren de orders dun gezaaid. Er waren geen factoren aanwezig die de markt, in welke richting ook. konden beïnvloeden. Licht aanbod van Parijs werd in de Oliehoek door het publiek opgenomen. De prys voor Kon. Olie op f 167.70 lag 70 cent boven de slotkoers van gisteren. Later daalde de koers tot f 16730. Philips 60 cent hoger op f 150.80. Amerika liet in deze hoek met ver kooporders verstek gaan. Dit bete kent dan doorgaans een gunstige stemming in de Philipshoek omdat het publiek steeds belangstelling voor de elektro-aandelen heeft. Aku welk fonds gisteren een grillig koersver loop had, stelde zich op 501 si vyf punten lager, na een hoogste koers van vandaag op 604 4. Hoogovens houden feesteiykheden in de maand september wilden handhaven, waar- by ook „de traditie" een woordje mee sprak. De heer Th. R. de Vroomen, voor zitter van de stichting, meende te mogen vaststellen, dat ook de inge zetenen het septemberfeest in stand wilden houden, mede gezien het feit dat voor de dan te houden kinder feesten op royale wyze wordt inge tekend op de aan te bieden lysten. De heer P. van Leeuwen zei om principiële reden tegen het houden van een lunapark tydens de Kaagweek te zyn. omdat dit lunapark ook op zondag wordt gehouden. De heer M. B. van Styn zei, tegen de verplaat sing van de septemberfeesten naar de Kaagweek geen bezwaar te hebben, omdat de coördinatie van de feeste- ïykheden meer en grotere belangstel ling zal hebben. Dit was ook de me ning van de heer G. J. van Benne- kom, secretaris van de stichting. Aanvankeiyk was de verwachting, dat de gemoederen nogal verhit zou- I den zyn. maar dank zy de tactische leiding van de voorzitter werd het open gesprek in een rustige, ja zelfs gezellige sfeer gevoerd. De heer P. F. Vergeer, loco-burge meester. sprak ziin waardering erover uit. dat het bestuur van V.V.V. de mogelyke conflictsitutaties onder het oog had willen zien. Beide instellin gen. aldus de heer Vergeer, streven hetzelfde doel na en het is daarom niet moellilk om tot een oplossing te komen. Het is altyd moeiliik om van een jarenlange traditie af te stappen, want het is begriineiyk dat gevoels argumenten hierby een belangrijke rol spelen. Ondanks uitvoerige beschouwingen kon men niet tot een direct resultaat komen. Zowel V.V.V. als de stichting zullen zich nader gaan beraden, waarbii dient te worden aangetekend, dat V.V.V. zich het recht voorbehield ook met het gemeentebestuur hier over nader van gedachten te wisse len. want het gemeentebestuur is de instantie die uiteindeliik aan een te nemen bespit haar eoedkeuring moet verlenen. Het gesprek heeft er in ieder eeval toe bileedragen dat beide instellingen nu van elkanders ziens- wiize in deze volkomen op de hoogte zyn. VOORSCHOTEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Elisabeth H. J„ d. v. A. P. M. Stouten en E. Feynenbulk. Claudia, d. v. H. W. Hamersma en G. Lanter- bach. Bernadette C. M.. d. v. P. G. Kraan en E. H. Westgeest, Martha H.. d v. C. G. Wagenaar en M. T. Schrö- der. Richard, z. v. A. van Elswljk en J. E. van den Hoonaard. Johannes P.. z. v. C. Hoogstraten en M de Bruin. Ma rietta C d. v. J. C. Osnabrugge en G. Verschoor. Ondertrouwd: Dirk van der Heden en Maria Jongbloed. Anthonlus A. Hooy- mans en Maria J. Lelieveld. Getrouwd: An ton van Duin en Hen- drlka Elsma. Henrlcus J. S. Corel en Hendrlka J. van der Poel. Overleden: Adrlana de Kier, e. v. P. Werner. Johannes W. Moerman. Verschoor. Maarten P., d. v. A. Peters en B. H. M. J. Samson. Johannes Fh. M., z. v. Joh. L. Gerrlts en A. M. Mar tens. Theodora Joh., d. v. C. J. A. van der Meer J. P. Haneveld. Edwin R.. z. v. H. W. Reldlng en A. J. Kooger. Cor nelia E.. d. v. J. A. van Beek en Th. C. J. Karremans. voorrang hebben verleend aan de bestelauto, die zich komende uit de richting van de Melchior Treublaan op de V d. Waalsstraat bevond. De bestelauto werd ln de flank gegrepen en over het gazon naar de andere rybaan van de De Sitterlaan gescho ven. waar de met eieren geladen wagen in botsing kwam met een andere personenauto Persoonlijke ongelukken bleven uit, maar de materiële schade was aan- zieniyk. De auto. die het ongeluk zou hebben veroorzaakt, werd totaal ver nield, de bestelauto zwaar bescha digd en de derde wagen minder zwaar. Van de vierhonderd eieren in de bestelwagen is niet veel overge bleven. min. 3 punten op 580 by minimale affaire. Wall Street sloot gisteren door el kaar een weinig lager, terwyl de Ne derlandse hoofdfondsen er praktisch onveranderd bleven. De stemming op de Westdultse beurzen was van daag iets vriendelijker. Overigens werden er op de Europese beurzen weinig zaken tot stand gebracht. De stemming in de Scheepvaart sector was goed prijshoudend tot vast voor een enkel fonds. De handel was kalm. Van de leidende cultures kon den Amsterdam Rubbers en HVA zich iets verbeteren. De Staatsfond- senhoek gaf wederom een vaste stemming te zien met toenemende zaken. WISSELKOERSEN Amsterdam, 9 oktober Londen 10.073s—10.07%; New York 3.59f83.6013#; Montreal 3.33\— 3.34: Parijs 73.42—73.47; Brussel 7.21— 731 Frankfort 90.47 i—90.52 Stockholm 69.30 Vt —69.35 4Zürich 83.42—83.47; Milaan 57.814—57 86'-; Kopenhagen 52.1S-52 20; Oslo 503 0 4 —50.354: Wenen 13.944—13.95';: Lissabon 1235—12364. Woensdag, 9 oktober 1963 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Premieleningen Woningbouw ln aanbouw zyn op dit ogenblik in het uitbreidingsplan „Adegeest" 172 woningen en in het uitbreidingsplan „Vlietwijk" 440 woningen. De bouw van woningen in de woningwetsector levert zeer veel moeliykheden op, daar de zgn. aanvaardbare prijs een bijna niet te nemen obstakel vormt. De huren vertonen een stijgende ten dens en het tydstip zal spoedig daar per bos 140-170, Asters 45-80. Figos- iMn. dat de huren van de woningwet woningen gelijk of misschien hoger ZOET ERW OUDE Vergaderingen van filatelisten De vergaderingen van de Zoeler- woudse filatelisten vereniging zul len in het vervolg niet meer op de tweede dinsdag van elke maand, doch op de tweede woensdag worden gehouden ln het Don Boscohuis, Zuidbuurt-seweg 58, Zoeterwoude. Deze vergaderingen beginnen steeds om acht uur. een boekje, waarin alle artikelen over effecten de effectenbeurs en allerlei speciale onderwerpen op effectengebied welke van de hand van onze financiële mede werker ln 1957 ln ons blad zyn verschenen, werden gebundeld. Afgehaald aan ons bureau f 0.75 Franco thuis f. 0.85 (na ontvangst van het verschul digde b#drag - giro 57055). Directie LETDSCB DAGBLAD N V. Ned Ned Ned Ned Ned Ned Ned. Ned Ned '58 44 '59 44 '60-1 44 '60-n 44 '59 4V* '60 44 '61 44 '53 34 '63 4*4 Ned Gb obi 34 Ned '47 34 Ned '51 34 Ned '53 I-n 34 Ned '56 34 Ned '48 34 Ned bel cert 3*4 Ned *50 I-n 34 Ned 54 I-n 34 Ned '55 I 34 Ned *55 n 3*4 Ned *37 3 Ned Gb ob '46 3 Ned dol in '47 3 Ned Inv cert. 3 Ned 62-64 3 Tndiê '37 3 Indië -37 A 3 Ned wonbl '57 6 Ned wonbl *58 4*4 Ned wonbl '60 4*', vorige koers 1004 1004 1004 100"» 994 994 99 is« 994 944 814 914 97 94 93", 874 864 87 iV 92 x 914 924 I 100 984 944 106 A 994 994 slotkoers v. beden 1004 1004 1004 1004 994 994 994 994 944 9174 964 934 934 874 874 894 b 894 914 91 914 884 984 100 98,% 94, 106,% 99}j 99 H ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver HVA-mij A K U Dell My cert. Hoosovens cert Philips gem bee Onliever cert Tordtse petr Son P (50 A f 20) Roll Amer Ifln Java China Pak K.L.M Kon. Ned St boot Kon Paket Mij Stoom v M11 Ned Nlev Goudr cer v Ommeren cert Kon Rott. Lloyd N Scheepv Unle 1144 1524 5064 128.50 583 150.30 142.40 7784 167.10 134 163 48.40 1624 169 1454 1244 282 142 1434 115 x 1534 503 127.50 580 150.40 142.10 7834 167.50 134 165 48.50 1624 1694 1454 1274 2814 142 1444 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.leningen A'dam '47 3 4 94 4 944 A'dam '43 34 944 R'dam '53-1 4 4 98li tdem -37 I-m 34 94=; Bankwezen Bnk N. G. 68 84 1024 1024 Idem '58 6 102,% 1024 ld. N WB *52 44 994 99 BVG Rspbr '52 1784 177 BVG Rspbr f500 145 4 145 4 industr Obligatie* Philips Dol "51 92 891 VERKLARING OER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden vorige slotkoers koers v heden Alkmaar '56 24 •ft* 85 A 'dam '53 3 114 B 118b A'dam '51 I 24 95 954 A'dam '56 I 24 85 844 A'dam '66 n 24 914 914 A'dam '56 m 24 914 914 Breda *54 24 83 834 Dordrecht '56 24 84 83 Eindhoven *54 24 854 854 Enschede '54 24 854 Den Haag "52 124 944 Idem n 24 95't 96 R'dam *52 I 24 964 964 Idem n 24 944 844 Idem '57 24 934 924 Utrecht "52 24 103'i S.-Holl. 1957 24 914 914 Zuld-HoU '59 24 994 99'i NTET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50 Robeco Unttas f50.- Ver Bez v 94 f 50 Amst Bank Cultuurbank Holl Bank D eert Ned Handelmil Ned Mid bank Rott Bank Twentsche Bank 199 231 527 132.50 397 24 4 260 369 244 359 3284 199 231 532 132.50 3984 244 257 368 245 354 328'i Indnstr.e Ondernemingen Albert Heyn Berkei's Pat. Borsumy- Wehrv Calvê Delft eert K Pap v Gelder K. Ned Grofsm Holl Constructie Ing bur v Bnljv ïnternatio v. Kemp en Beg Kon Zout Ketjen Leldse Wolsp.rtl MUller en Co NB Ned Kabetfabr. Phlllpe pref Rott Drooed My Ver Touwfabr Walvisvaart Wernlnk's Betmij Wilton Fe Ij en oord v. Wyk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum 660 x 654 262 255 82 84 4 955 951 2344 2324 153 150 555 198 x 92 265 2604 1464 146 7804 7804 507 506 335 334 490 488 59.50 59 50 3724 3704 414 414 68 67 228 UB i 272 270 131 131 1214 120 Blllton 2de r. Kon Petr (f20) Amer fondsen Canao Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Genera) Motors Kennecott Republic Steel Shel) OU Union Pacific Un States Steel Bieden Ex-dividend Exciaim Laten 443 167.10 334 664 50 334 664 784 771! 434 444 40,% 564 446 166.50 504 344 654 784 774 834 444 404 56'.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 11