Zonovergoten Den Haag beleeft opnieuw festijn van Prinsjesdag Brandkast gestolen Paarden van caleclie met de prinsessen slaan op Iiol voor de show ir erkelijkheid aantrekkelijker clan televisie Maleisië breekt met Djakarta en Manilla Rapport over Inbreker zaak-Prof umo Grensincident Pakistan-India is gereed YN-dehat over Z. - Vietnam Cl ar W LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 17 SEPTEMBER 1%3 (Van onze Haagse correspondent) Eindelijk is het dan weer, zoals het behoort te zijn op deze dag: een zonovergoten Den Haag, een glanzende entourage van het festijn van Prinsjesdag. Enkele jaren achtereen heeft Den Haag het niet meer zo meegemaakt. Maar nu kon het niet op: De Bilt kondigde ruim tevoren zonder de remming van de twijfel aan, j dat Prinsjesdag 1963 voortreffelijk zou zijn. Kort voor het vertrek van de sprookjesstoet doet zich een inci dent voor. De paarden voor de crème calèche, waarin de prin sessen gezeten zijn, slaan op hol. Gelukkig zonder dat de prin sessen letsel oplopen. Zij stappen uit, gaan het paleis binnen en nemen kort daarop plaats in de gouden koets, want de calèche wordt uit de stoet genomen. Het vooruitzicht van een wolkenloze hemel en ononderbroken zonne schijn heeft velen op de been gebracht. Meer dan de vorige jaren, zo lijkt het. En dat ondanks het. feit, dat de televisie het schouwspel van de gouden koets miljoenenvoudig uitsplitst en in de rust van comfortabele huiskamers brengt. De ware beleving gaat dit jaar vele. vele duizenden boven de in 625 beeldlUnen doorgegeven reproduktie. Al vroeg was er dat vertrouwde beeld: van mensen, komende van heinde en van ver. Met die grote, van proviand uitpuilende tassen, waar van de Nederlandse vrouw op reis het geheim bezit. Met de wrakke waaibomenhouten bouwsels, die de mens gedurende de lange wake tot ongerieflyke zit moeten dienen. Om negen uur al waren langs de route honderden voor anker gegaan, met zeer voldane uitdrukking: „Zie zo. wij zitten, knap mens, die ons hier nog vandaan krijgt' Allemaal mensen, die zich verzadigden aan de genotvolle spanning van het uren wachten en aan een kijkspel van hooguit één minuut: Prinjesdag Traditioneel beginpunt, waar zich de publieke belangstelling tot vele rijen op de tenen zich rekkende toe schouwers verdicht, is weer het paleis aan het Lange Voorhout. Op gewone dagen zo maar een statig huis in de lange rij van statige huizen aan een van de mooiste allees van Nederland. Maar op Prinjesdag: gebouw, omge ven door koninklijke luister, waarop heel het volk gelijktijdig de blik richt. De lege rijtuigen rijden aan. En voor het paleis de erewacht, waarop zich van tijd tot tijd ketsende beve len richten. Honderd man groen- geklede mannen van het twaalfde infanteriebataljon garde jagers. Daarbij ingedeeld het vaandel van het Garderegiment Jagers met vaandelwacht en de kapel van de Koninklijke Luchtmacht, voor de bij dit festijn behorende martiale klan ken. Op Iml Magisch tijdstip in deze zorgvuldig opgezette reeks van gebeurtenissen: 13.00 uur. Enkele minuten daarvoor begeven zich eerst de Prinsessen Beatrix. Irene en Margriet naar de crème caleche .met postillonbespan ning en één voorrijder, gaande twee Koop elke week een GRAMMOFOONPLAAT bij HAARLEMMERSTRAAT 55 t o. Rex TEL. 20593 - LEIDEN of koop er twee. De regering van de Maleisische fe deratie. die gisteren in het leven is geroepen, heeft besloten de diploma tieke betrekkingen met Indonesië en de Philippijnen te verbreken. Dit is vandaag in Koeala Loempoer (Ma- lakka) bekendgemaakt. In een verklaring van premier Ab- doel Rahman wordt gezegd: „In ver- I band met het feit dat de Indonesi sche regering zonder duidelijke reden de betrekkingen met Maleisië heeft verbroken, hebben we geen andere keus hetzelfde te doen en onze am bassadeur en ambassadestaf terug te roepen en gelijktijdig het consulaat in Medan (Sumatra) te sluiten". „De regering van de Philippijnen heeft verzocht de status van haar ambassade in Koeala Loempoer te verlagen tot die van consulaat. Dit voorstel Ls onaanvaardbaar. Er blijft geen andere keus voor de Maleisische regering dan haar ambassadeur terug te roepen", aldus de verklaring. De regering van Thailand is bena derd om de Maleisische zaken in Djakarta en Manilla te behartigen. Een duizendkoppige menigte heeft vandaag in Koeala Loempoer de In donesische ambassade met stenen bekogeld en gedeeltelijk in brand ge stoken. Dit was een „antwoord" op de aanval van gisteren van Indonesi sche demonstranten op de ambassade van Malakka in Djakarta en 't con sulaat in Medan. Zowel in Djakarta als in Manilla zijn gisteren anti- Britse en anti-Malesische betogingen gehouden. lakeien aan elke zijde van de caleche". zoals dat in plechtstatige protocol-taal heet Maar toen gebeurde het ongeval. De paarden van de caleche. waarin de Prinsessen zaten, slaan vlak na het vertrek op hol en het rijtuig komt even later tegen een boom tot stilstand. Een paard Ls gevallen en de berijder is er gedeeltelijk onder terecht gekomen De Prinsessen zijn rustig uit de tot staan gebrachte koets gestapt, waarbij Prinses Beatrix struikelt. Zij heeft zich blijkbaar niet ernstig bezeerd. j Het koelbloedig gedrag van de I Prinsessen ontlokte het publiek een hartelijk applaus. De caleche wordt I snel afgevoerd en kort daarop nemen de drie Prinsessen plaats in de gouden koets. Zij worden weer spontaan toegejuicht. En even later opnieuw een groot gejuich van de tribunes en uit de rijen wachtenden. Koningin Juliana en Prins Bemhard nemen plaats in de gouden koets ook thans weer met acht paarden be spannen „En gaande een koetsier naast elk paard en vier lakeien aan elke zijde van de koets". De Koningin is gekleed in een Japon van korenbiauw fluweel met zilverdraad doorweven. Z(j draagt een hoed van dezelfde stof met witte en zwarte aigrettes. Prins Bemhard Ls statig in het ceremonieel tenue van generaal van het Garderegiment Grenadiers. De Kroonprinses in een japon van grijze bewerkte stof en met een hoed van zilverkleurige stof met een rand van blaadjes in verschillende kleu ren grijs. Prinses Irene is gekleed in een lila met gouden japon met bijpassende hoed en Prinses Margriet draagt een groen gebloemde zijden japon, waar van de corsage en de rand bewerkt met gedofte gebloemde mousseline de soie. Zij heeft een hoed op met een groen satijnen bol met daar overheen goudkleurige tule. De Koningin, de Prins en de drie Prinsessen dragen de orde van het grootkruis van de Nederlandse Leeuw. Om een minuut of zes over een iets later dus - vertrekt onder leiding van de eerste stalmees ter. lt-kol. W. P. K. Bisschoff van Heemskerck. ter plaatse nageoogd door duizenden, in de huiskamers van Nederland door honderdduizen den, van het Lange Voorhout over het Schelpenpad naar de Kneuter dijk. De stoet, die de gebruikelijke samenstelling en volgorde vertoonde: negen ruiters van de Haagse politie, Revolgd door de hoofdcommissaris en zijn adjudant, daarna rijknechts te paard het heroïek vertoon van een detachement Kon. Marechaussee in ceremonieel tenue, de Kon. Mili taire Kapel met tamboerkorps en een erecompagnie van het elfde Infante rie bataljon Garde Grenadiers met vaandel en vaandelwacht, drie rij tuigen met hoge Hof-functionaris sen en commando's Rijkspolitie te paard. Gouden koels I Aan de rechterzijde van de gouden koets de chef van het militaire huls van de Koningin, lt.-generaal H. I Schaper, links de gouverneur van de j Residentie, brig.-generaal A. J. F. M. Egter van Wissekerke. De calèche van de Prinsessen wordt geflankeerd door de adjudanten van de Koningin, kolonel-vlieger mr. R. J. E. M van I Zinnicq Bergmann en luit.-kol. W. R. A. baron van Tuyll van Seroos- I kerken. Langs de vertrouwde route gaat de stoet naar de Ridderzaal: Kneuter dijk, Lange Vijverberg. Korte Vijver berg en Binnenhof, langs de ere- afzetting, die geleverd wordt door 250 man van het zestiende pantser infan terie bataljon Limburgse Jagers. 250 soldaten van het zeventiende pantser infanterie bataljon Chassé. een gelijk aantal van de luchtmacht instructie- en militaire opleidingsschool, even eens 250 man van het zevenenveer tigste infanterie bataljon Menno van Coehoorn en 200 man van de vijftien de afdeling lichte Luva Ook vrouwen leveren ietwat ter zijde van de hoofdstroom, hun aan deel In dit op rijen gezette betoon van militaire eer. Voor De Witte staan dertig leden van de Marva en bij het ministerie van Buitenlandse Zaken twee detachementen van Milva en Luva. En als steeds is de stoet van de gouden koets omgeven door muziek. Bü het vroegere paleis Kneuterdijk staat de J. W. Friso- kapel, op de hoek van Korte en Lange Vijverberg het trompetter korps van de Artillerie. Verder is er het tamboerkorps van de Garde Fusiliers Prinses Irene op de Hofweg en het fanfarekorps van de Genie op de hoek van de Lange Vijverberg en Kneuterdijk. Ridderzaal Kwart voor één by de Ridderzaal: daar staan de niet ingedeelde groot officieren. En dan, als de stoet op het Binnenhof is gearriveerd, weer klinkt het Wilhelmus van de Man nierskapel en presenteert de 70-man sterke erewacht van het Koips Mari niers (met. vaandel en vaandelwacht" het geweer, evenals de ere-afzetting van het dertiende infanteriebataljon garde fusiliers Prinses Irene, even eens met het vaandel en een vaan delwacht Prinsessen, Koningin en Prins groeten het vaandel van het Korps Mariniers, bestijgen vervolgens de trappen van de oude Ridderzaal, vandaag weer het middelpunt van ons staatkundig leven. Zij worden voorafgegaan door de kamerheren, de grootofficieren en de leden van de commissie van in- en uitgeleide: ir. M. A. Geuzen, ir. C. N. van Dis. H. J. Lankhorst. H Koe koek. mevr H. J. van Ommeren Averink. P Jongeling. De Koningin wordt begeleid door mr. F. J. F M. van Th iel, Prins Bemhard door de heer H. M. van Lieshout, Prinses Beatrix door prof. dr. ir. A. Vondeling. Prinses Irene door mr H. van Riel, Primes Mar griet door de heer J. Smallenbroek. Nog enkele momenten en de stem van Koningin Juliana klinkt ln de Ridderzaal, over het Binnenhof en geheel Nederland. Na de traditionele woordenverklaar ik thans de gewone zitting der Staten-Generaal voor geopend" begeven de Koningin, Prins Bemhard en de drie Pr'ftsessen zich naar de ontvangkamer, begeleid door de commissie van in- en uit geleide. j Dan wederom de luister van de Prinjesdagstoet in de oude straten I van Den Haag. En na terugkeer op het Lange Voorhout de verschijning van het Koninklijk gezin op het gou den balkon van het kleine paleis, mèt de toejuichingen, die een konings gezinde schare ieder jaar weer laat schallen tegen de muren van de gebouwen rondom, in dit oude stuk Den Haag dat op deze dag wordt teruggeplaatst in de gloriedagen der Residentie. Minuutschoten En op de achtergrond als een monotoon geluidsdecor klinken van het tijdstip van vertrek tot dat van terugkeer bij het paleis Lange Voorhout de minuutschoten. Dat is de wijze, waarop de artillerie zijn eer H toont, de artillerie, die ditmaal op het Malieveld werd vertegenwoor digd door een batterij van de 11e afdeling rijdende artillerie (Gele Rijders) uit Schaarsbergen. Vermoedelijk zeer sterke mannen hebben kans gezien zondagnacht een zware brandkast, inhoudende 100.000 Belgische franken en f 800 aan Ne derlands geld. uit het kantoor van de N.V. wollenstoffenfabriek „Litex" in Tilburg te slepen. Om het kantoor te bereiken, werd een raam aan de binnenplaats en een aantal deuren geforceerd. Voor het vervoer van de brandkast hebben de inbrekers een steekwagen. die ze uit de weverij weg namen. gebruikt. Voordat zij hun auto. die vermoedelijk aan de Loven- se Kanaaldijk had staan wachten, konden bereiken, moesten nog enke le hindernissen worden overwonnen. Een betonnen schutting b.v. werd ten dele afgebroken om het karretje met de brandkast door te laten. Van de daders en de brandkast ontbreekt elk spoor. De steekwagen werd terugge vonden op de plaats, waar de brand kast in de wagen werd overgeladen. Andere brandkastdieven zijn ge- pakt.De daders van de inbraak in de nacht van 17 op 18 mei 1963 in een garage aan de Amsterdamse weg in Arnhem zitten thans achter slot en grendel. Het zijn een 44—jarige monteur uit Enschede en een 27-jari- ge kelner uit Doorwerth. die zich schuldig maakten aan deze inbraak, waarbij ook een brandkast met f5000 werd ontvreemd. Zy namen ook een bestelauto uit de garage en vervoerden daarmee de brandkast naar Den Haag. waar de auto later werd aangetroffen. De monteur die nog meer misdrijven heeft begaan, is overgebracht naar het huis van bewaring in Maastricht. De kelner is ingesloten in het huis van bewa ring in Arnhem. Overdracht van het jacht voor Sjeik van Bahrein Ilct b(j Akerbooms Scheeps- en Jachtwerk in Lisse voor Sjeik Khaii- fah bin Sulman al Kahlifa van Bah- reen gebouwde jacht „Gazal" zal donderdag tijdens een korte vaart op de Nieuwe Waterweg worden overge dragen aan de heer J. Hoekman, de vertegenwoordiger van de sjeik in Nederland, die de reis naar Bahrein als passagier zal meemaken. Een be manning van Smit en Dirkzwager Internationaal Schepentransport N.V. te Maassluis zal het schip daarna naar Bahrein overbrengen. Voor de reis van 6500 myl is het schip uitgerust met extra brandstof tanks waardoor het vaarbereik op bijna 2000 mijl is gebracht. Kapitein S. Oris uit Voorschoten, hoopt, bij gunstig weer, de reis van Rotterdam naar Bahrein ln 33 dagen te kunnen maken. In het voorlopige bunker- programma zijn de havens van Ceuta «Marokko). La Valetta (Malta), Port Said en Aden opgenomen. Het jacht heeft al een geslaagde proefvaart op de Noordzee gemaakt. l'it Oost-Pakistan aan de grens met Assam is zondag en gisteren ver scheidene malen geschoten op In diase grenspa troubles. De Indiër# hebben het vuur beantwoord, zo is gisteravond van Indiase zijde offi cieel meegedeeld. Door het vuur uit Oost-Pakistan zijn een arbeider en een vrouw in het gebied van Karimganj zondag ernstig gewond. Gisteren was het schieten op Indiaas gebied nog heviger. (Van onze oorrsspondent ln Londen» De Britse eerste-minister, Harold Macmillan. heeft zich gisteravond over het 50.000 woorden tellende rap- port-Deiming gebogen. Eerder op de dag overhandigde Lord Denning dit I rapport, dat handelt over de gerucht- makende zaak-Prof umo. persoonlijk aan Macmillons privé-secretaris, Ti mothy Bligh. Er was voor dit ogenblik geen en kele veiligheidsmaatregel getroffen. Er was zelfs geen politieman in de buurt, toen Denning zich met het rapport vervoegde bij het bureau van Macmillan in Westminster, de regeringswijk van Londen. Hij verbleef er slechts vijf minu ten. Toen hij het gebouw weer ver liet. gadegeslagen door enkele hon derden nieuwsgierigen, zet hy tot de wachtende journalisten: „Ik ben blij dat ik met dit karwei klaar ben." Hjj weigerde commentaar te geven op de inhoud van het rapport. Over mogelijke consequenties voor leden van de regering, die er in het rapportg enoemd zouden kunnen worden, zei Lord Denning: „Ik heb dit rapport ter bestemde plaatse ge deponeerd. Van nu af aan is het de premier die oordeelt." Op de oorlogsbegraafplaats I Oosterbeek 'werd gisteren I strijd om Arnhem in septemb 1944 herdacht. De Engelse iel lonel C. P. Cough strooit op de bloemen, die voor het m nument waren gelegd. VERKIEZINGEN IN PERZIE De minister-president, van Perzië. Assadollah Alam, heeft gisteravond gezegd, dat de algemene verkiezin gen die vandaag in dit land worden gehouden, „volkomen vry" zijn en dat alle oppositiepartijen met uitzon dering van de verboden communis tische Toedeh-partyen aan deelne men. In het gehele land zijn veiligheids troepen waakzaam om mogelijke on geregeldheden tijdens dc stemming te voorkomen. Morgen zullen de uit slagen bekend zijn. In mei 1961 werd het vorige parle ment door de Sjah ontbonden om dat de voorafgaande verkiezingen „niet vry en eerlijk." waren geweest. Het nieuwe parlement zal in de eerste week van oktober voor het eerst byeenkomen. President De Gaulle, die 16 oktober voor een staatsbezoek in Perzië aankomt, zal het parlement toespreken. Aan de verkiezingen nemen voor het eerst vrouwen deel. Gekozen worden 200 leden van de Tweede Kamer voor een periode van vier Jaar en 30 senatoren voor een termyn van zes jaar. De Sjah be noemt nog eens 30 senatoren. Vele politieke waarnemers menen, dat van het nieuwe parlement merendeels arbeiders, boeren en in tellectuelen deel zullen uitmaken, die de Sjah steunen en diens pro gram van hervormingen, waaronder het bes try den van het analfabetisme, verbetering van arbeidsvoorwaarden en agrarische hervormingen. (Van onze Enschedese correspondent) Hellendoorn kan gerust zyn. De ge- heimzlnnige inbreker is gepakt. De I politie had reeds enige tyd verden- i king tegen een 22-jarige jongeman uit Hellendoorn. Een verdenking, die alleen maar op vermoedens be rustte. Ook in een fabriek in Hel lendoorn werd zyn naam reeds genoemd. De zaak werd ryper, toen de man zich in een café in Hellendoorn schuldig maakte aan diefstal van een proefflesje wyn. Donderdag avond werd hy aangehouden en ln Nyverdal opgesloten. Aanvankeiyk ontkende hij harnekkig iets met de serie geheimzinnige Inbraken in Hellendoorn te maken te hebben, maar tenslotte ging hy door de mand. De motieven voor zyn nachteiyke escapades waren eerder romantisch dan misdadig. Van hebzucht was geen sprake, daar in geen van de ongeveer zeven gevallen iets van betekenis wordt vermist. Eerder is hier sprake van een beetje show. van een wat nozemachtig optreden. „Het was my helemaal niet om geld te doen", aldus de ontspoorde jongeman. Vermoedeiyk zal de arrestant, die be slist geen misdadige indruk maakt, niet naar het huis van bewaring ln Almelo overgebracht worden. Zoals te verwachten was, heeft hy zich niet schuldig gemaakt aan de brutale Inbraak in een garage in Nyverdal, waar enige honderden guldens werden buitgemaakt. Een inbraak als deze lag beslist niet ln zyn lyn. De dader van deze Inbraak is nog steeds niet bekend. Gisteravond is een begin ge maakt met de voorselectie voor het internationaal vocalistencon cours in februari 1964 in Italië. 31 aankomende operazangers en -zangeressen hebben zich ge meld. Wanneer op 1 oktober a.s. de finale zal plaats vinden in de N.C.R.V.-studio zullen er nog acht gegadigden over zijn. die voor publiek zullen moeten zin gen en dan zullen er uiteindelijk twee naar Italië worden uitge zonden voor het concours. Dc prijs zal bestaan uit een studiebeurs in Italië voor opera zanger of -zangeresHierboven maakt mej. Debeuvy haar de buut voor de jury. Veertien Afrikaanse en Aziatische landen hebben gisteren verzocht, dat de Algemene Vergadering van de VN die vandaag roor haar jaariykse zit ting bijeenkomt, met spoed een debat houdt over de meedogenloze" on derdrukking ran de rechten van de Boeddhisten in Zuid-Vietnam. De staat van beleg in Zuid-Viet nam. die op 21 augustus werd inge steld toen de regering haar actie tegen de boeddhisten begon, is giste ren opgeheven. Hierdoor maakt het militaire bewind plaats voor het bur- gerlyke. De censuur op de perstele grammen naar het buitenland is af geschaft, De noodtoestand, die in ok tober 1961 werd afgekondigd, blyft gehandhaafd. De regering behoudt hierdoor het recht elke wet tydelyk buiten werking te stellen. Hoewel de spanning in Saigon iets minder schijnt te zyn biyven mill- tatiren politietaken uitvoeren. Val schermjagers bewaken de centrale markt en er zyn ook militairen rond dP middelbare scholen waar betogin gen tegen de regering zyn gehouden. Verstekelingetje weer naar huis Gekleed in een geruite broek, een tweed jasje en met schoenen aan zyn voeten is Moestafa Boeddema gis teren aan boord gebracht van een vliegtuig van Britisch United Air ways. dat hem van Gatwick (zuid- Engeland) naar Freetown brengt. Moestafa. een Afrikaans jongetje, was vrijdagavond op Gatwick aan getroffen onder een stoel van een vliegtuig dat uit Freetown kwam. Hy was in Freetown in het vlieg tuig gekropen „om een korte vlucht boven de stad te maken". Het toe stel vloog echter zonder tussenlan ding naar Londen. By zyn ontdekking droeg Moesta fa alleen een korte broek en een hemdjtj. Schilderij K. vail K. weer in bezit van Kamer Het schildery van Pleter Geraedts, dat zich bevond ln het thans afge broken kantoor van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Ryn- land, is weer terug ln het bezit van de Kamer. Zoals bekend ontstond er tydens de slopingswerkzaamheden een verschil MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 september. Vette kensmarkt. Aanvoer 58 vette varkt Prijzen: lichte varkens 2.16 2.20 2. slagersvarkens 2.23-2.26. slachtzeui 1.85 1.93. Prima zengen boven n< ring. Handel goed. BODEGRAVEN. 17 sept, Aanv< 88 partijen Goudse kaas. Prijzen: kwal. f 2.51 tot 12.55. 2e kwal. f 2 tot f2.50 en extra kwal. tot f27 Handel kalm. BOSKOOP. 16 sept. Butterfly 21 200, Duisburg 300-220. Roselandla 11 80. Gemengd 80-100. White Butter 420-400. Mardy Graz 140-110. Pink Se satlon 400-300. Newyorker 500-620-3 Vlerlanden 380-240, Pechtold 220-1 Sweetheart 120-160. Marion 110-57. E Poulsen 100-55, Carol 140-43. An Wheatcroft 160-70, White Jewel 14 55. Nymph 130-270, Valeta 160-40, R King 240-130, Oranje Nymph 130-? Aria 130-95, Clematis Durandll 280-1; Troöchryaanten geel 45-50, crème 60-i Gepl. chrysanten geel 29-30, roze 29-1 brons 30-27, Asters dubbel 31. en! 37. Pyeracantha in pot 190. Coton aster 40-50 per bos. Symphonicarp 36, Sedum 27-30, Hypericum 160-115, ROELOFARENDSVEEN. 16 septei ber. Bloemenveiling. Ornlthogalum -76, Eikeblad 15-30. Segetum 18- Hellanthus 50 54. Asters 22 35. Ai monen 14—27, Irissen 20-1.04 per tx TroecbrysantenDellghtfull 52- Cbat8worth 38—77, Davlne 62 Koene's Glorie 60-80. Shirly 57- Grace 82-84. Lilian Hoek 80-95. C zina Mary 60 69. Crimson Champli on 98. White Hope 80-96 per J Ugoll 14—23, V -26. Bl ner 15—26, Golden Weatfleld 22- Pinksmoor 14-25, Regalia 18-26, landa 30-32. Evelyyn Bush 22. fietton 20—22 per stuk. Rayonanti 40 46 per stuk. Am. Anjers: rode s 11—2. roze sim 10—20, witte sim 10 14. g. J. sim 8 12, Brenner 10 Harvest Moon 7—12, Arthur sim Pink Dusty 12-13, Tangerine Kokomo sim 18—19 per stuk, 7—28. lelies 28-30 per stuk. Groentenvelling. Tomaten A 350.1 Idem b 385.00. Idem c 290.00. Idem 155.00 per bakje van 6 kg., sla I 38 -46 00. idem II 10.00 - 28.00. kassi bonen I 165.00—180.00. pronkboi 40.00-75.00 per 100 kg. ROTTERDAM, 16 sept. Veemarkt) Totale aanvoer 2729. Weekaanvoer 44| Vette koelen en ossen 250. Gebrul! vee 620, Vette kalveren 450. Graskal ren 255, Nuchtere kalveern 538, V kens 20. Lopers 74. Biggen 58. Paan 49. Veulens 39. Schapen of lammei 305. Bokken of gelten 71. Prijzen: Vette koelen (in centen kg). Ie kwal. 300-335. 2e kwal. 265-1 3e kwal. 240-265. Vette kalveren 3 320, 270-290. 250-270. Graskalveren gld per stuk) 370, 300, 250. Nucht "talveren 185. 170. 150. Lopers (in Idem geplozen: Mfgoll 14 Hope 15 19, Medaillon 18 sim 10 r 10-1 im 10-1 e 17-1 k, Roa per stuk) 130, 100. 80. Blggeu 70. 55. Slachtpaarden (ln ets per kg) 260, 250. Schapen (in gld per sti 115. 100. 90. Lammeren 120. 100. Kalf- en melkkoeien 1120. 1000. 8 Vare koeien 820, 720, 600. Vaarzen 8 750, 625. Pinken 525. 400, 350. Veul 550. 450. 350. Handel: Vette koelen: aanvoer kl ner. handel redelijk, prijzen prijshi dend. Vete kalveren: even groter, tan lijk, Iets gedrukt, prima's boven no ring. Graskalveren: Iets minder, prijshoudend. Nuchtere kalveren: vorige week, kalm, onveranderd. Lop I en biggen: tamelijk, lui. const a I Slachtpaarden: matig, kalm. vooral c hoger dan vorige week. Schapen lammeren: even minder, redelijk, v~ al niet hoger dan vorige week. K en melkkoeien: matig. kalm. stab Vare koelen: korter, slepend, goed pr houdend. Vaarzen en pinken: gewo lui. als vorige week. Veulens: Iets mer. goed. prijshoudend. Er was afdeling voor stamboekschapen ws voor goede belangstelling bestond. TER AAR, 16 sept. Groentevellli tomaten export A-extra 3.30-3.60, 290-3.03, B-extra 3.75-3.90. Bl i 3.85, Cl 2.40-2 90. CC1 1.50-1.65, maten binnenland A 2-2.15, Ag: t de 2.20, C 1.50-1.60. BB 1.90 alles p baf"Lva van 6 kg. Fruit: Peren. Williams m 01 21. Clapp's favourite 49, Beurre Hal kg. TER AAR. 16 sept. Groente! ling: kassla 55. ld. natuur 1 36-49, 2 16-32, bloemkool A 1.05-1.30. B i 1.01. C 69-83, komkommers A2 24- id. B2 14-17. ld. C2 11-14, alles p. postelein 40-45, andyvle 42-58. prei 28. ld. 2 16, waspeen A 11-24. ld. I rodekool 11. uien 15-17, ld kleine spruiten A 46-58. ld. B 41-44. save kool 26. spitskool 25, spinazie 50 aardappelen 11. gr oenekool 37. wi pronkbonen 1 57-69. ld. 2 38-55. stek 20-32. stambonen 1 1.03-1.36, n c' 2 77. natuur snijbonen 8-85. kassi e *-- lbol loffr bonen 1.29-1.74. stokprlnsessenL. 1 14-1.18. spekbonen 64. snijbonen 41-72 alles per kg. stoofsla 2.40 bak. selderij 3 per bos. van mening tussen de Kamer, aannemer en de onderaannemer het eigendomsrecht van dit sell derij. Dit meningsverschil is in npiai Waar pol der ling overleg tot een minnelijke lossing gebracht. Zoals oorspronkï ln de bedoeling lag wordt het sclfed* dery thans tydelyk opgeslagen in de ou Museum „De Lakenhal' de rdev tn g E po L Bl vai elde i de licht ijes gecj scl won Hl ve lebbt de bi fen e tnd 1 ■I Arcl

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 4