Chinezen hielden paar dagen station „bezet" Nog wel heimwee naar eluid van Schouten" Viking 's nachts langs vlieger s-in-een-boot j e Winkelpand Oliekoorts op Wadden Bejaardenzorg: „geen gezellige wachtkamer voor laatste trein" Lokalen bevuild Wenen werkt tegen meent Italië DREESMANN VERPLEEGHULP Russische pers maakt veel ophef van incident Groot A.R.-leider ging heen Proef van Luchtmacht geslaagd Poleii-Benelux Ir. K. v. d. Pols voorzitter VVD Noodweer op Formosa Amerikaans vrachtvliegtuig hoven Laos neergeschoten geldig van vrijdag tol vrijdag THEE V&D PEREN OP SAP f GOLD -PACK - PUDDING 1.29 0.73 I 0.47 BERTINA SPERZIEBONEN CHOCOLADE BOWLS I NOUGAT OUBLIES VERMOUTH 2.85 1 1 1 0.67 0.75 0.59 - J EN NOG VEIE AANBIEDINGEN IN ONZE AFDELINGEN VROOM Ford Thames 196 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1963 Frans en Brits protest bij ISRAEL In de Russische pers wordt veel aandacht besteed aan het incident bij de grensplaats Naoesjki. waar enkele dagen ge leden relletjes voorvielen toen Russische douane-beambten an ti-Russische geschriften in be slag namen, welke Chinezen de Sowjet-Unie trachtten binnen te smokkelen. Volgens verhalen van ooggetuigen begonnen de moeilijkheden, toen de trein uit Peking op 7 september in de grensplaats aankwam en de ge wraakte lectuur in beslag werd ge nomen. Negentien Chinese spoorweg employés die zich in de trein bevon den, verzetten zich, met steun van 73 Chinese studenten, tegen de Rus sische douane. zy maakten zich min of meer meester van het station en verhinderden dat de trein zijn reis vervolgde. Op 9 september kregen de Chi nezen steun van het Chinese perso neel van de internationale trein uit Moskou, die op weg naar Peking in de grensplaats stopte. Blijkens ver slagen in de Russische pers wisten de „opstandelingen" ook deze trein op te houden. Onder de ogen van talrijke vrouwen bevuilden de „straat schenders" de lokalen en het meubi lair van het station. Voorts tracht ten zy de Russische beambten en grenswachters tegen hun meerderen j op te zetten. Volgens de stationschef reageerden de Russen met „een bewonderens waardige koelbloedigheid op de Chi nese provocaties door een afkeurend stilzwijgen te oewaren". Pas op 10 september werden de „straatschen ders" van het Russische gebied ver wijderd. waardoor de treinen hun reis konden vervolgen. Intussen had zich op 8 september bij de grensplaats Zabaikalsk een soortgelijk incident voorgedaan. Hier maakten vijf Chinese studenten in wier bagage „verboden documenten" werden aangetroffen, schandaal. Naar aanleiding van deze inciden ten merken Russische bladen op. dat de Chinezen al enige tijd trachten per trein en vliegtuig nnti-Russische geschriften de Sowjet-Unie binnen te smokkelen. Ook zou dit geschieden in brieven en postpakketten. Volgens Russisch spoorwegpersoneel worden in treinen uit Peking, ook op Rus sisch gebied, anti-Russitsche uitzen dingen verzorgd via de treinradio. Een student uit Buiten-Mongolië maakte ook melding van Chinese propaganda in zijn land tegen de Sowjet-Unie. Franse en Britse diplomaten heb ben gisteren bij het Israëlische mi nisterie van Buitenlandse Zaken geprotesteerd tegen demonstraties van dinsdag, waarvan de christelij ke scholen in verscheidene steden het doelwit waren. De Grieks-Ka tholieke aartsbisschop George Hakim heeft eveneens tegen de inciden ten geprotesteerd. Leerlingen van joodse scholen hebben in Tel Aviv. Jeruzalem en Haifa getracht christe lijke scholen binnen te dringen. Engeland heeft mondeling ge klaagd over laat ingrijpen van de politie en vroeg welke maatregelen in de trein waarmee zich het ïnci- er zijn genomen om de schuldigen dent heeft voorgedaan, hebben de te straffen en de schade te vergoe- lezing die in de Russische pers over den. Volgens de politie zijn er 126 het voorgevallene is gegeven, beves- personen in verband met deze zaak tigd. Zij hebben ook de juistheid on- gearresteerd. Er zijn aanwijzingen derschreven van de mededeling, dat dat een centrale organisatie de de- de Chinezen de wachtkamer in het monstratie vooraf beraamd heeft. sUtlon hadden bevuild. Israëllsche premi,r, e^o,. en Een Poolse reizigster, mevrouw de minister voor Godsdienstzaken. Barbara Kramazh, verklaarde nog dr. Warhaftig. hebben dinsdagavond Nog trillend Poolse, Tsjechische, Bulgaarse, Vietnamese en Mongoolse passagiers trillend van verontwaardiging: „Ik kan geen woorden vinden om het ge drag van deze Chinezen te beschrij ven". Zij deelde mee dat de moeilijkhe den in Buiten-Mongolië waren be gonnen. Enige Chinese studenten slaagden erin het omroepstelsel van de trein onder controle te krijgen. Zij begonnen toen, in hoofdzaak in in officiële verklaringen het optre den tegen de christelijke scholen af gekeurd. Premier Esjkol beloofde, dat de schuldigen voor de rechter ge bracht zullen worden. India wil nu geen UIJ uqjuillioil Wtll, I" HWiUbUMV Ui j het Russische, de tekst om te roepen V S-Illlln 111PP1* YOOD van de recente Chinese nota aan het j T I T Bokaro-project Kremlin, waarin de Chinese leiders de Russische autoriteiten aanvielen, omdat zij het beperkte kernstopak- koord hadden ondertekend. Grote netiviteit Maar liefst drie oliemaatschappijen gaan boringen op het Wadden eiland Ameland verrichten. Het zijn de Caltex, de Nederlandse Aard- oliemaatschappij (N.A.M.) en de Mobiloil. De boortorens van de N.A.M. en de Caltex zullen niet verder dan twee kilometer van elkaar verwijderd z(jn. Alle drie de ondernemingen zoeken op het oosteljjk deel van het eiland. Ook op Terschelling is de olierush in volle gang De N.A.M. heeft in de afgelopen zomer op en rond het eiland uitgebreide onderzoekingen gedaan naar de mogelijke aanwe zigheid van olie of aardgas in de bodem. De resultaten van dit weten schappelijk onderzoek zyn zodanig positief, dat één of meer proef boringen gerechtvaardigd schijnen. Men is thans druk bezig een boortoren te bouwen. Er wordt in ijltempo gewerkt, ook om de con currentie voor te blijven. Er schijnt nog geen zekerheid te zUn omtrent de aanwezigheid van een explorabele hoeveelheid aardolie of aardgas in het Waddengebied, maar verondersteld wordt, dat er in elk geval een behoorlijke hoe veelheid olie in de bodem van de Friese Waddeneilanden zit. De grootste drukte concentreert zich nog op Ameland. De activiteiten op Vlieland zijn tot nu toe slechts van beperkte om vang. Het staat vrijwel vast, dat de N.A.M of de B.P. ook een aantal nieuwe boringen zullen gaan ver richten op het vasteland van Fries land in de buurt van Kimswerd in het westen van de provincie. Zoals bekend werden reeds eerder boringen verricht in de buurt van Wolvega in het zuiden en van Blija in het noorden van Friesland, waarbij de laatste boringen het meeste succes opleverden. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Dlck Godfried, z. v. KriensSuur, Rotterdam; Michiel Adriaan, z. v Doude van Troostwijk- Van Randwijk Bunnik. Getrouwd: B. C. van Houten en J. T. Mulder. Groningen. Overleden: M. Blod, B. Blok Blomberg, I. J Blok, Zwitserland, J. Vreugdenhil,64 jaar, Bleiswijk. mr. J. P. Bosman, 91 jaar. Alkmaar; C. S. Lechner, 74 jaar. Voorburg; G. Oud, 77 jaar, Aalsmeer; L. J. M Fransen, Amsterdam; H. K. de Graaf, Amsterdam. India heeft de Verenigde Staten laten weten geen prijs meer te stel len op Amerikaanse steun voor zijn staalfabriekenproject in Bokaro. De Indiase minister voor de staal- en zware industrie. Soebramaniam, die dit gisteren in 't parlement mee deelde. zei dat het besluit was geno- De bejaardenzorg mag niet beperkt de hulsvesting voor de bejaarden blijven tot het inrichten van „ge- moeten komen. HU dacht hierbij aan zellige wachtkamers" voor de ouden zelfstandige woningen, verspreid In I van dagen bij het perron, waar de de wijken, met aanvullende voorzie- j laatste trein vertrekt, op een tijdstip ningen zoals boodschappendienst, ult- dat niet bekend is. zending van maaltUden. wykverple- Deze gedachte heeft prof. H. C. ging, bejaardensociëteit e.d. Daar- Rümke, oud-hoogleraar in de psy chiatrie in Utrecht, als leidraad meegegeven aan het tweedaagse con gres „bejaarden in de samenleving", dat de minister van Maatschappelijk Werk, mevr. J. SchouwenaarFran sen, vanochtend in het Kurhaus in Scheveningen heeft geopend. Prof. Rümke verwachtte, dat het congres tal van maatregelen ten be hoeve van de bejaarden zou bespre ken. Hij waarschuwde echter, dat men de bejaarden zelf bij de problemen van de bejaardenzorg zou moeten betrekken. Hij hield de aanwezigen voor, dat de ouden van dagen be schouwd moeten worden „als vol waardig mens in hun menszyn, al hebben ze als arbeidskracht aan waarde ingeboet". Algemene uitspra ken volgens welke de ouden van da gen steeds naar het verleden gericht zijn, of egocentrisch, of wantrouwig. z(jn vals. De bejaarden zjjn mensen in een bijzondere biologische psycho- chologische, sociale, economische, culturele en religieuze situatie, en de men gezien de besprekingen over I het Bokaro-project in het Ameri kaanse Congres. De kwestie van het wtl of niet ver lenen van steun aan het Bokaro- project is ruim Iwee Jaar hangende. Een Amerikaanse Congrescommissie deed begin van dit jaar de aanbeve ling geen hulp te verschaffen voor staatsinstellingen, zoais de Bokaro- fabrieken, die zij concurrerend voor de particuliere bedrijven achtte i Vorige maand maakte het Ameri- kaanse bureau voor internationale I ontwikkelingshulp bekend dat de I steun voor het Bokaro-project on- I der de besnoeiing op de Amerikaanse naast zou men groepen speciale be- buitenlandse hulp zou vallen. De verklaring werd uitgegeven na jaardenwoningen moeten bouwen ver- Op een vraag of de Sowjet-Unie I een kabinetsvergadering. Gezegd bonden met verzorgingshuizen en thans steun bij de bouw van de fa- wordt, dat Oostenrijk niet heeft sa- tenslotte waren er uiteraard nog de brieken heeft aangeboden, antwoord- mengewerkt bü het onderzoek naar verzorgingsflats, voor huur en koop.1 de minister ontkennend. !en bestraffing van de verantwoorde- (Van onze parlementaire redactie) De voormalige leider van de Anti-revolutionaire Party. dr. Jan Schouten, is maandagavond in zyn woning in Rotterdam na een langdurige ziekte overleden. Dr. Schouten is tachtig jaar geworden. Op zUn verzoek heeft «yn begrafenis in alle stilte plaats gehad. Johannes Schouten werd op 12 augustus 1883 in Maassluis geboren. Tot 1903 was hij werkzaam in de bloemisterij. In de jeugdbeweging trad hy naar voren en daar nam hU al spoedig een leidende functie in. In 1908 behaalde hij de akte M O. boek houden. Hy werd in 1916 benoemd tot lid van de gemeenteraad van Rotterdam en bleef dit met een korte onder breking tot 1931. Van 1925 tot 1927 was hy wethouder van Financiën van de Maasstad. In 1917 werd de heer Schouten lid van de Provinciale Sta- Gevangen Na de overrompeling van ons land door de Duitsers werd hy in 1942 ge arresteerd, maar spoedig vrygelatem en In 1943 wederom gevangen geno men. De heer Schouten werd via Scheveningen en Haren naar Sach- senhausen vervoerd. Toen dit kamp werd geëvacueerd, is hy op transport gesteld naar Mauthausen, waar hy door de Amerikanen werd bevrijd. Na de bevrUding van ons land her ten van Zuid-Holland, van 22 oktober vatte de heer Schouten zijn politieke 1918 af lid van de Tweede Kamer der loopbaan. Hy werd in 1946 wederom Staten-Generaal. In 1920 werd hij gekozen als lid van de Tweede Ka- benoemd tot directeur van de N V. mer. waarna hij tevens de leiding Rotterdamse Boazbank. nam van de Antirevolutionaire frac- KWESTIE-ZUID-TIROL De Italiaanse regering heeft gisteren bekendgemaakt, dat zij tot Oostenrijk „zeer sterke ver togen" heeft gericht tegen wat zij noemt de onaanvaardbare Oostenrijkse verklaringen inzake dè kwestie Alto Adige (Zuid- Tirol). die een ..opzettelijke ver draaiing" van de feiten beteke- wZeeziekte, kou, verveling en een oneindige, haast angstaanja- gezichtspunten van alle wetenschap- gende stilte, dat blijken de erqste vijanden te zijn van iemand die nen Hip hiprnn hptrpHrintr hphh»n i,i na een vliegtuigongeluk de voorlopige veiligheid van een rubber redingsboot heeft weten te bereiken. Honger en dorst deren hem de eerste vierentwintig uur nog niet. Hij kan zelfs beter niet eten ook al zou hij iets eetbaars bij zich weer uit. Niets dan nare krampen zijn er het gevolg van. pen, die hierop betrekking hebben, moeten onze visie op de bejaarden zorg bepalen. Prof. Rümke betoogde voorts, dat men er terecht op wyst dat de oude mens het gemakkelijker heeft, wan neer hij veel liefhebberyen bezit. Maar het is gevaariyk om naar de oude dag te verlangen omdat men dan eindeiyk de tyd voor allerlei liefhebberyen zou hebben. Als het argument „geen tyd" een dekman tel is voor onvermogen om voor dien al liefhebberyen te bezitten, wacht de gepensioneerde een grote teleurstelling, zo zei hy. Ir. H. M. Buskens, directeur-gene raal van de Volkshuisvesting en Bouwnyverheid, besprak de verschil lende mogeiykheden van huisvesting voor bejaarden. hoewel rillerig by aan. Er zullen zeker meer verzorgings- De bedoeling was na te gaan hoe huizen voor bejaarden nodig zijn, zo een in zee terecht gekomen vliegtuig- betoogde ir. Buskens, maar zeker is bemanning zich het beste zou kun- ook dat er in groten getale gevarieer- nen redden, aangenomen dat zy een dinghy, een noodzendertje, tabletten nen immers drijfnat aan boord ge komen. „Dat was dus onze eerste taak", vertelde majoor Verheij, „de dinghy leeg te hozen, hem met een spons droog te boenen en toen wy allemaal onze natte kleren uit. Spier naakt hebben we twee aan twee op de rand gestaan om onze overalls uit hebben, want alles wat de maag bereikt komt er per kerende post i m£r mïlf droog krijg je ze natuurlijk niet. Je trekt dus in arremoede die natte vodden maar weer aan. omdat alles beter is dan niets, maar dat het nou Avontuurtjes Polen en de Benelux-landen heb ben gisteren een handelsverdrag voor 1963 '65 gesloten. De wederzydse han del tussen Polen en de Benelux had het afgelopen jaar een waarde van 35 miljoen dollar en zal volgens een in Warschau uitgegeven communiaué in de komende drie jaar aanzieniyk toenemen. De aan de Benelux-lan den en Polen geleverde goederen zul len onder de „meest begunstigde na tie" clausule vallen. Polen zal krachtens de overeen komst kruiden, textiel, schoenen, glaswaren, en porseleinen, meubelen, speelgoed, gereedschappen instru menten en andere fabrieksprodukten leverren en de Benelux-landen naar men verwacht voornameiyk rundvee chemicaliën kunststoffen vlas, gela tine en kruiden. Dat althans zyn vluchtig samen- daar verdraaid moeiiyk vanaf te gevat de ervaringen van de zeven brengen. En als er iemand ging ver- luchtmachtmilitairen, die gisteravond zitten ging de beweging als een ket- 1 Pittig is, nee dat kan ik niet zeg na een etmaal van vrywilig onder- ting rond, dan moest je allemaal ver- gen", gane ontberingen op de Noordzee, in schuiven. Dat is geloof ik nog het VlisSingen terugkeerden. „Proef meer ergste, dat je zo bovenop elkaar zit dan geslaagd", kon majoor Th. Ver- vierentwintig uur lang. Wy hadden hey, die het allemaal bedacht had. nu een fyn ploegje, maar als je er opgewekt rapporteren en zyn tocht- een tussen hebt die een beetje krib- genoten sloten zich daar volmondig big van natuur is, dan krijg je zo uüslaande ruzie. Dat moet je natuuriyk niet hebben. „in 'n noodgeval". Vrijwel allen heb ben last van zeeziekte gehad, maar over het algemeen viel dat toch wel mee. Unaniem was men het erover eens, dat het ontzilte zeewater niet lekker smaakt, maar drinkbaar is. Het noodzendertje functioneerde goed, men kon er de marineschepen die de hele nacht een oogje in het zeil hielden, goed mee bereiken Het werd zo min mogelyk gebruikt om lyken voor de recente terroristische aanslagen in Alto Adige. Oostenryk heeft met de onlangs gehouden redevoeringen van verant- woordeiyke personen „de spanning sterk verhoogd", aldus de verklaring. De Oostenrijkse minister van Bui tenlandse Zaken. Bruno Kreisky, heeft onlangs kritiek geuit op een proces in Trento. waarin een groep carabiniéri werd vrygesproken van mishandeling van terrorisme ver dachte personen. Zy zouden „on- menseiyke martelingen" hebben toe gepast. De naam van Kreisky wordt in de Italiaanse verklaring niet ge noemd. De Italiaanse regering zegt in haar verklaring dat zy „de onge gronde beweringen en ontoelaat bare oordelen over de Italiaanse rechterlyke macht betreurt en ver werpt". Volgens waarnemers in Rome kun nen tal van Italianen zich, politieke overwegingen daargelaten, niet be- grypen hoe Oostenryk kan proteste ren tegen de behandeling van terro risten zonder ook maar een woord van veroordelir^ uit te spreken Jegens die terroristen zelf. Velen in Italië geloven, dat de terroristen in Oostenryk een toevluchtsoord heb ben. Alto Adige is een klein bergdistrict met een bevolking van ongeveer 230.000 zielen. Het maakte vroeger deel uit van de Oostenryks-Hon gaarse monarchie en staat al meer dan veertig jaar onder Italiaans be stuur. Oostenryk heeft reeds her haalde malen grotere autonomie voor de Duitssprekende bevolking geëist. Dit Jaar zyn ongeveer tweeduizend Italiaanse politiemannen en militai ren betrokken geweest by de jacht op een aantal extremisten die afgelegen grensposten aanvielen en hoogspan ningsmasten opbliezen. tegen zeeziekte en ontziltingspoeder voor het zoute water by zich heeft. Om half twee dinsdagmiddag plonsden de zeven mannen veertig myi uit de Zeeuwse kust in de Noordzee en precies 24 uur later kwam Hr. Ms. patrouillevaartuig „Balder" langszy om hen weer op te wilden^ We^en M "U Tk h.h fr medisch veel van ae- werkelijke drenkeling knaagt, zo leérd", «dlde dr Nlkkels vel toe- dicht mogelijk te benaderen. Hoeveel 7e.r interessant vnor sterke verhalen hebben er s nachts onze instructie" liet majoor Verhetj j" mldden °P zee Te klein Kapitein Babeliowsky vertelde nog het meest: „De ruimte in zo'n dinghy is wel verschrikkelyk klein. We zaten met z'n zevenen in een kring, maar onze benen lagen dus over elkaar. Als ergste plaag gebleken. Met uitzonde- er één een goed plaatsje had, was-ie ring van de dokter waren de man de ronde gedaan Waarover spraken zy, die zeven in dat vlot? Ze lieten er niet veel over los. „Zeg maar: over pypjes, bier en biefstuk", zei er een, maar het was duideiyk dat dat niet de enige onder werpen zyn geweest. Na de zeeziekte was de kou wel de Enkele kleine avontuurtjes hebben de mannen het slopende wachten be kort. "s Nachts om half een kwam een van de twee begeleidende pa- V(>or ir van nf5r roia öfUomeVdi>ardoS?'nd0t'-Frekk 'an8S~ <5,) ln Rotterdam', sinds 1947 direc- zy om de dokter op te pikken a. Rr>tt-rHam«/-h* nrnnf- Het hoofdbestuur van de Volks party voor Vryheid en Democratie heeft In zyn vergadering besloten als kandidaat voor het voorzitterschap van de VVD aan de buitengewone algemene vergadering op 9 november voor te dragen ir. K. van der Pols (57) In Rotterdam, sinds 1947 dlrec- 'r.»'" f I tcur van dr Rottrrd.nuche Droog- Sllnï .±Ed._^.e_t dok Maatschappij N.V. stoffelijk overschot van een vrouw uit zee opgevist en men wilde de dokter vragen hoe men ermee aan moest. Nadat dokter Nlkkels zyn maatre gelen had genomen, stapte hy weer terug in het kleine vlot en tot in de haven van Vlissingen hebben zyn tochtgenoten niet van hem gehoord, welke ervaring hy nog extra te ver werken had gekregen. tie, die hy voor de oorlog ook reeda enige Jaren had gevoerd De heer Schouten was in die jaren lid van het College van Ryksbemiddelaars, vice-voorzitter van de Centrale Com missie voor Statistiek, directeur van de Verenigingen voor Hoger Onder wijs op gereformeerde grondslag en voorzitter van het Centraal Comité van Anti Revolutionaire Kiesvereni gingen. BU de verkiezing van 1956 stelde dr. Schouten zich niet meer herkiesbaar voor de A R -Partij Kort te voren had hy zich reeds terugge trokken als voorzitter van de partij. Van 1956 tot 1958 was hy lid van de Raad van State. Van zyn hand verschenen verschei dene artikelen in de A.R dagbladen De heer Schouten was Ridder ln de Orde van de Nederlandse Leeuw en groot-officier der Oranje-Nassau - Orde. In 1950 werd hem het ere doctoraat in de rechtswetenschappen door de Vrye Universiteit in Amster dam verleend. Verlies Het 15 de wens van dr. Schouten zelf geweest, dat aan zyn overlijden pas na de begrafenis ruchtbaarheid werd gegeven Velen ln zijn naaste omgeving wisten echter al geruime tyd. dat zyn gezondheid meer en meer achteruit ging. Voor hen is het heengaan van dr. Schouten niet on verwachts gekomen. Niettemin is zUn heengaan voor de A.R.-Party een verlies zy betreurt ln hem een persoonlijkheid, die erin Is geslaagd, gedurende lange tyd zijn stempel te drukken op antirevolutio naire politiek. Niet ten onrechte stel len de Antirevolutionairen hem op één lyn met hun twee andere grote mannen. Kuvper en Colijn. ZUn mar kante uiterlijk weerspiegelde zyn in- nerlyk. Meteen na de lagere school moest hy de bloemistery in. De ken nis. die nodig was voor het vervullen van zUn latere functies heeft hij zich geheel door zelfstudie in zyn vrye tyd eigen gemaakt. Hy was een krachtig, onverzettelijk Calvinist. Slechts de gereformeerde beginselen, waarop hy zijn politieke overtuiging baseerde, betekenden voor hem het laatste woord. Van zijn onafhankeliikhelds- gevoel en vrijheidsbesef gaf 'hij niet in het minst tydens de oorlogsjaren biyk. Problemen ZUn vertrek uit de leiding van de partij en uit de Kamer heeft de Anti revolutionairen voor grote problemen gesteld. ZUn opvolgers, dr W. P. Berghuis als voorzitter en dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot als fractieleider, zyn andere mannen dan hUzelf ooit is geweest. Er leeft dan ook in som mige AR-kringen een heimwee naar „het geluid van Schouten". Andere beklemtonen, dat men niet teveel naar het verleden mag blik ken. maar zyn politiek beleid moet afstemmen op de vraagstukken, die zich thans voordoen, vraagstukken, die anders zyn dan de problemen, die ln Sc houtens tyd de aandacht vroe gen. Onder hun invloed verjongt zich het Antirevolutionaire denken en krijgt het een meer open karakter De beginselen, waarop zij zich baseren, zyn echter geen andere, dan die waaraan dr. 8chouten zUn kracht ontleende. Ontmoeting nummer twee: om elf uur in de ochtend zeilde statig, maar geruisloos een. wat de mannen noem- zwijgende man aan het roer een Noor moest zyn leidden ze af uit de kleu ren van diens puntmuts. De Noor keek of het de gewoonste zaak van de wereld was dat er midden op de Noordzee zeven mannen in een geel- rubber bootje ronddreven. Meende majoor Verheij: „Hy kan maar één ding gedacht hebben: die zyn ook gek!". De tyfoon „Gloria'', die sinds giste ren over het noordoosten van For mosa woedt, heeft ernstige overstro mingen veroorzaakt. Vrywel alle ver bindingen zRn verbroken en meer dan 190.000 mensen zUn geïsoleerd. Vyf personen zUn omgekomen. In de hoofdstad Taipeh staan de meeste straten onder water De elek trische stroomvoorziening is verbro ken In de haven van Keeloeng heb ben meer dan 1.300 schepen, waar ander een twintigtal buitenlandse, een toevlucht gezocht. Een C-46 vrachtvliegtuig van de luchtvaartmaatschappij Air America, dat in Laos werd ver den. „Vikingjacht" voorbij. Dat de mist. blijkt volgens een gisteren in de hoofdstad Vientiane uitge geven communiqué door lucht doelgeschut van de pro-commu nistische Pathet Lao te zijn neer geschoten. Het was op weg gegaan om ryst uit te gooien voor vluchelingen. Het had drie Amerikanen en vier Aziaten aan boord en werd reeds zes dagen vermist. Een helikopter heeft het wrak ge vonden. De radio van de Pathet Lao heeft bevestigd dat het vliegtuig is neer geschoten. Volgens hen had het wa pens en munitie voor „piraten" aan boord. Verscheidene bemannings leden zyn by het neerstorten omge komen. Degenen die zich per para chute wisten te redden werden ge vangen genomen, aldus de radio. Groenmerk. heeriyke rode stoofperen. Inhoud per pak 250 gram. gij Inhoud 720 gram. Koken overbodig. Per flacon ;j:£ In verschillende smaken. Per pak 2 pakken voor iaanse im lood of wi 'er literfh Italiaanse import. Rood of wit. Per literfles nieuwe oogst, Kwaliteit £5 van de le pluk. Per literblik Turkse mokka, koffie cognac en rumvulling. 150 gram voor koekje met stukjes nougat. 250 gram voor LEIDEN ALPHEN Wy kunnen nog een flf- gebruiken. Mogeiykheld tot oplei aanwezig. Aanmelden: HUIZE CLEMATIS Rynsburgerweg 157, Leid Bestelwagen. In prim, staat. 65.000 km. Prijs t. 1850,—. Automobielbedryf RIJNLAND N.V. Vyf Meilaan 7, Lelden tel. 24647 (na 6 uur tel 34892). I Gelegen aan de Lage RyndUk. opp. 32 m2, uitermate ge schikt voor showroom. Telef. aansluiting. Br. no. 48515 bur. d. blad.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9