„Eerste trede naar de hemel - Hefarm" begeeft het op rijweg: laai I -losiirstallatie in brand i Mensen in Amerika Autontatische zelfbediening Johnson naar Scandinavië Actie voor volières LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1963 55 (Van onze correspondent in Washington) Wil men Amerika op zijn slechtst zien, dan moet men bij Los Angeles het bekende kerk hof en mausoleum bezoeken dat Forest Lawn heet. In een recla me-boek wordt dit kerkhof ge noemd: ..de eerste trede naar de hemel Pas gedurende ons der de verblijf in Los Angeles zijn wij daarheen gegaan en men kan er ons daarom moeilijk van be schuldigen. dat we er tuk op zijn speciaal de smakeloze kant van Amerika op te sporen. Maar de sfeer die hier tot uiting komt een sfeer van halfzacht fondant en commercialiteit is helaas toch één van de aspecten van de Amerikaanse maatschappij. Onze reportage daarover zal sommigen misschien wat cru aandoen. Het is niet grof be doeld, alleen maar eerlijk. Een kerkhof kan mooi zyn. Op een wandeltocht in de bergen ten westen van Washington bij voorbeeld, komt men soms langs een oude. verlaten boerenbegraafplaats. Het hek hangt scheef en het gras schiet hoog op tussen de met mos bedekte grafste nen. Sommige namen zijn nog te ontcijferen en het blijkt dat men daar omstreeks 1920 voor het laatst begraven heeft. Nog maar kort ge leden eigenlijk en nu reeds ziet men overduidelijk hoe vergankelijk zelfs de kentekens zijn. die de mens ach terlaat. „Gelijk een bloem des velds". zoals de bijbel zegt. Tegen aardbevingen Maar dr. Hubert Eaton, stichter van Forest Lawn en inmiddels ook van drie filialen in deze streek, lijkt voor de eeuwigheid te bouwen. ..Mo derne constructie, die weerstand biedt tegen aardbevingen" zegt hij in een van zijn reclame-boekjes. Waar is Eaton doctor in? Misschien in de lijmkunde. misschien In de fondant-chemie; maar van economie schijnt hij ook versrtand te hebben. We zullen veel citeren uit de op schriften. die we ter plaatse hebben gezien. Zij waren vrijwel alle gebei teld in marmer. Minder kan het niet en het doet zoveel plechtiger en over tuigender aan dan ordinaire reclame borden Eén grote marmeren plaat draagt het opschrift .X>e reden". Daar wordt betoogd, dat alle diensten in Forest Lawn economisch gecentraliseerd zijn: afleggen, begraven of cremeren, bloemen enz. En de beitelaar ver volgt dan: ..Daarom heeft uw lollai meer koopkracht in Forest Lawn dan in enige instelling van deze soort." I Bovendien wordt betoogd, dat de on- derneming er niet op uit is om winst te maken. Dat klinkt, zacht gezegd, onwaarschijnlijk. Dit is zonder twij fel big-business Het grootste Eén goed ding kunnen we over Forest Lawn beslist zeggen: het ter rein nabij Hollywood is prach- 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 nauwelijks helpen is hun ïngego- I ten door stroperige advertenties en bombastische fiims. Dat ..een eerlijk zeemansgraf" of een kuil die een tanige doodgraver maakt, nobeler zijn. kunnen zij niet meer begrijpen. Machinaal Met de doodgravers willen we ein digen, want zij hebben in Forest Lawn de meeste indruk op ons ge maakt. Wij liepen daar rond tegen de avond. De zon stond al laag. iviaar op diverse plaatsen stonden nog doodkisten onder een zeil. Men be- graatt namelijk met, waar lamilie en vrienden oij zijn. Die «eisten moesten dus nog worden weggewerkt. Spitsuur voor de doodgravers. En nar Kwamen zij aan: een ploeg bouwvakarbeiders met gele hnnien op. Zy reden op twee machines: de eerste een graai werktuig, dat met reuzenhappen snel een gat groef, de tweede een kiep-auto. die de happen tijdelijk opving en ae aarde weer terugstortte in de kuil. zooi a de kist was neergelaten, aet was in ten ommezien gebeurd. En reeds nader de een anoer venikel. Weer mannen met helmen. Deze machine was voor zien van een motorische stamper en na enkele minuten van energiek ge- c.reun was de grond weer volkomen vlak en kon er een grasmatje over uitgespreid worden. 's Avonds bezochten we vrienden, die weieens een begrafenis op dat terrein hadden bijgewoond. Er was een dienst geweest in een van de kerkjes het vensier stond open en men zag de groene dennen en Cali- forniè's blauwe lucht. Plotseling be gon er een vogel prachtig te zingen. Het was te mooi om waar te zijn. En het was ook niet waar. Het was een grammofoonplaat. tig. Groene heuvols met vrij -waar Leonardo's meesterwerk. Maar welk met vlakliggende. bronzen naampla- geboomte, overal hangt een geur van een spanning moesten dat meisje en ten. Dat komt liet tuinlandschap ten bloemen en dennen Op die heuvels de doctor nog doorstaan. De figuur goede en vergemakkelijkt het ma- staan echter kolossale, kerkachtige van Judas brak vijf keer in stUKken chinale grasmaaien. betongebouwen. o.a. een reuzen-mau- bij het bakken Het leek wel of de De verschillende gedeelten hebben soleum, waar de as van duizenden duivel er mee speelde. Maar. triomf!. ter oriëntatie lieflijke namen de zesde keer bie?f Judas heel zoals „Sluimerland". „Rusthaven" en „Zonsopgang-helling". En voor de Lieflijke namen kleintjes Ls er „Babyland". kan worden bewaard, verder allerlei kapelletjes en niet te vergeten een enorme betonnen ..doos" waarbinnen men heeft -opgesteld: „s werelds grootste religieuze schilderij". Die enorme schildering van Jan Styka. stelt voor de kruisigingstra gedie. juist vóór het moment waarop de beulen hun werk zullen beginnen. Het schilderij zo zegt een zalvende stem door een luidspreker is twintig verdiepingen hoog.als men het op zijn kant zet. We hadden er nooit aangedacht, maar de Af sluitdijk is wel dertig kilometer hoog als men hem overeind zet. Twintig minuten lang praat die mee wonderolie gesmeerde stem over dit cinerama-schilderij. Een gepro jecteerd pijltje wijst de figuren aan De gecrcmeerden krijgen hun plaats Acn. we weten het wel. Velea die in het mausoleum, maar op de bier hun dierbare doden begraven, glooiende heuvels is nog steeds doeu nog een laatste poging om zo ruimte voor een traditionele begra- li^f en goed mogelijk voor hen te zijn. fenis. De graven worden aangeduid Hun smaak en dat kunnen zij Varkenspest in Zwamiiierdani Op hel veehoudersbedrijf van de heer A. Twaalfhoven in Zwammerda is verkenspest uitgebroken. Ongeveer tevaart 80 dieren zijn besmet. Vandaag zou- Ofschoon den ze naar het abattoir bi Bode graven worden gebracht om te wor den afgemaakt. Deelnemers nodig voor 3 oktoberoptocht Nog ongeveer een maand scheidt ons van de 3-oktober-optocht, die. zoals wij reeds meldden, dit jaar ge wijd zal zijn aan de lucht- en ruim- ..EEN DAG IN KOUDEKERK" Herrieschopper moet week zitten Toen op 18 mei in de Stadsgehoor zaal te Leiden een ..teenagershow'' werd gegeven, meende een 19-Jarige expeditieknecht, toen het zover kwam dat de zaal moest worden ontruimd, een politieman te moeten slaan. Dat nam deze uiteraard niet en de herrie schopper werd gearresteerd, waar tegen hij zich verzette. Het maakte de zaak alleen maar ernstiger, zodat door de beugel kan hij nu voor twee feiten zich had te Forest Lawn is rijkelijk overgoten verantwoorden voor de Haagse poli- i met een zware, dramatische room- tierechter. Overigens bleek de drank saus. In het mausoleum toont inen in het gebeurde wel een rol te hebben om het uur bijvoorbeeld een gebrand- gespeeld. Niettemin constateerde de schilderd raam. dat een „vrije" kopie officier van Justitie dat een dergelijk is van Leonardo's „Laatste Avond- waai- de spreker dc aandacht op wil vestigen en muziek natuurlijk \an „'s werelds grootste componisten") tracht de sfeer nog te versterken. Toen. na 20 minuten, onder Klok gelui. het gordijn zich sloot voor het reuzen-schilderij, was het een ogen blik doodstil. „Let's go" zei opeens een jongetje van zes jaar. We hopen, dat hij zo zal blijven reageren bij dergelijke gelegenheden. Kunst en „kunst" Gebouwen en tuinen staan stamp vol met ,,'swerelds grootste kunst werken". Dr. Eaton zou zich bijvoor beeld schamen als hij geen kopieén kon tonen van vrywel alle beroemde beelden van Michelangelo. Maar ook toont hij voorkeur voor zoetiger schoonheid, zachtere vormen en een decolleté dat in Hollywood niet meer reeds vele verenigingen en particulieren zich hebben aange meld als deelnemers, kan de optocht commissie. die reeds maandenlang met de voorbereidingen bezig is. nog een aantal personen in deze interes sante optocht plaatsen. Men dient zich hiervoor uiterlijk maandagavond op te geven. r.V. „DE RE1SDI II Wedvlucht met oude en jonge dui- ven anaf Duffel. In concours 85 dui- De film ..Een dag ln Koudekerk ven Aankomst eerste duif 9.01.23. die bestemd Ls om de inwoners van Uitslag eerste tien prijswinnaars: Artesia ln Caltfornië eer. indruk te j.jo T Amsterdam 2-4-6-7-8 P. geven van het leven in Koudekerk. Mooten. 3 D. v. Mosselveld, 5 S. Kos- zal op maandagavond aanstaande tcl- 9 h de Haas. om 9 uur in het Verenigingsgebouw vertoond worden aan de inwoners van Koudekerk, die ouder zijn dan 12 jaar. Onmiddellijk hierna zal de film naar Artesia worden opgezonden, waar hu op 14 september aanstaande vertoond zal worden by gelegenheid van de opening van een nieuw ge meenschapshuis. Tevoren op die avond zal de film worden vertoond aan genodigden. In de Poolse plaats Rzeszow is een begin gemaakt met een elimi natie-toernooi voor het Europees kampioenschap basketball «juniores». De strijd om één plaats in het Euro pees kampioenschap, dat volgend jaar in Italië zal worden gehouden, ging tussen Polen. Oost-Duitsland en Nederland. In de eerste ontmoeting verloor Nederland met 5145 van. Oost-Duitsland. W ASSEN AAh Koiiiverordening niet goedgekeurd De Kroon heeft ongegrond ver klaard een beroep der gemeente Was senaar tegen het besluit van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland waarbij voor een gedeelte geen goed keuring werd verleend aan de her ziening van het uitbreidingsplan Berkheistraat der gemeente. Dit plan beoogt het geb ed tussen de Schoolstraat en de Berkheistraat te ontsluiten door middel van een nieu we straat d;e in het noordoosten uit mondt op het verlengde van de Van der Duyn-Van Maasdamstraat. Deze uitmonding Ls afgestemd op het ver grote Plein zoals dit bij de vastge stelde kom vorming is ontworpen. Aan deze kom vorming, voorzover zij voor ziet in een vergroting van het Plein, hebben Gedeputeerden goedkeuring onthouden omdat naar hun inzicht de aansluiting aan het Plein nader dient te worden bezien. Deze beslissing van Gedeputeerde Staten heeft de Kroon thand ge handhaafd en ook aan enkele andere gedeelten van de komverordening goedkeuring onthouden. In verband met de samenhang dient nu het ge hele plan te worden herzien. Nu deze herziening van invloed zal kunnen zijn op het gehele tracé van de ont worpen straat heeft de Kroon het besluit van Gedeputeerden gehand haafd. Jan Hajer. de nieuwe Neder landse tenniskampioen, heeft in de eerste ronde van het toernooi om de Amerikaanse kampioenschappen te Forest Hills gewonnen. Hij versloeg de Amerikaan Mickey Schad in vier sets. De cijfers waren: 63. 64, 2—8, 10—8 optreden streng dient te worden ge straft omdat het niet aangaat met de politie te vechten. De eis luidde 3 weken gevangenis straf. De rechter wilde rekening houden met het blanco strafblad en legde daarom een week gevangenisstraf op. In de Zweedse hoofdstad Ls een zelf bedieningszaak In geperfectio neerde vorm geopend waar men zich nog sneller dan normaal van het no dige kan voorzien en waar teven» het risico van zelfbediening-zonder-beta- ling vrfjwel ls uitgeschakeld. In deze geautomatiseerde zelfbedieningszaak wordt van elk voorhanden artikel slechts één specimen getoond en dit is dan nog een dummy, een leeg pak of blik. Onder die dummy is een bak met ponskaarten. De klant voorziet zich van zoveel ponskaarten als hy artikelen kopen wil, levert die kaar ten by de kassa In en een rekenma chine doet de rest terwUl bedienden de gewenste artikelen voor de klant inpakken. De Stockholmse zaak heeft vijf tienhonderd verschillende artikelen ln voorraad en volgens berekening heeft men voor het kopen van een zeventigtal daarvan slechts tien mi nuten tijd nodig. De Amerikaanse vice-president Lyndon Johnson, zal van 2 tot 19 september een officiële rondreis ma ken. waarbij hij bezoeken brengt aan Zweden. Finland, Noorwegen. Dene marken. IJsland en Groenland. Uit een bekendmaking van het ministe rie van Buitenlandse zaken ln Wash ington blijkt, dat Johnson voorna melijk van gedachten zal wisselen over de mogelijke gevolgen van de ontwikkeling van de Internationale handel voor de Scandinavische lan den. maal". In 1924 «we citeren weer een tedere luidspreker» zag dr. Eaton, dat de beroemde muurschilder.ng hl Milaan verloren «ireigde te gaan. „Er is een manier om het schilderij te behouden!" riep hij uit. Hij kende namelijk een meisje in Perugia, dat nop de kunst verstond gebrandschil derd glas te maken. Zij bleek bereid de Amerikaanse doctor tc helpen door een kopie tc fabriceren van Een merkwaardig ongeluk heeft zich gistermiddag om ongeveer zes uur voorgedaan op de Provinciale weg by de brug over de Ringvaart. De hefarm van een mobiele los- en laadinstallatie. die toebehoorde aan het Hillegomse Overslagbedryf A. Otto. begaf het waardoor dc zware grüper met een harde klap op het asfalt voor de rydende wagen viel. De bestuurder kon niet voorko men dat de grijper onder de wielen van de wagen terecht kwam. waar door een enorme ravage ontstond De brandstoftank werd van de wa gen gerukt, waarna de olie in brand vloog door de vonken, die van de over het asfalt» schurende grijper af kwamen In korte tijd stond de wa gen met de installatie in lichter laaie. De als een fakkel brandende bestuurder wist zich nog juist t« red den. De brandweer van Leimuiden on der leiding van de commandant H. W. v.d. Hoorn bluste het vuur met schuimblussers. De schade aan wa gen en installatie loopt in de dui zenden. Ook het wegdek liep over tientallen nieters grote schade op. Er deden zich geen persoonlijke on- olietank vormde een groot gevaar, i gelukken voor. Het verkeer was eni- omdat ontploffing mogelijk was. De ge tijd in beide richtingen gestremd. Koe over de we» gesleurd O Een 42-jarige veehouder uit Bode graven en zijn 31-jarige knecht, brachten op 28 mei een koe van het ene welland naar het andere. Om de een of andere reden voelde de koe daar niet voor en verzette zich tegen dat overbrengen, door op straat te gaan liggen. De reactie van baas en knecht bracht hen voor de Haagse politierechter. Want. de koe was achter een paard en wagen vastge bonden en zo over de straat gesleept Personeel van een kantoor aan het Zuideinde waar een en ander zich afspeelde, waarschuwde het tweetal daarmee op te houden daar anders dc politie zou worden gewaarschuwd. Nadat de koe reeds 120 meter was versleept en de beide mannen dn verder over een afstand van 30 meter deden, waarbij bloed op straat viel waar »e nemen, werd de politie ge waarschuwd, die wegens dierenmis handeling procesverbaal opmaakte. Een veearts die de koe had onder zocht verklaarde dat de verwondin gen aan de achterpoten van het dier weliswaar niet ernstig waren, doch wel pijn veroorzaakt zullen hebben. De officier van Justitie vond dat verdachten zich aan het tenlaste ge legde hadden schuldig gemaakt en eiste tegen de veehouder f200 boete plus 2 weken gevangenisstraf voor waardelijk en tegen de knecht f80 boete plus een week gevangenisstra 1 voorwaardelijk. De politierechter veroordeelde de baas tot f200 boete en een week ge vangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en de knecht tot f40 boete. LEIDERDORP Kwarteeuw bij Touw fabrieken De N.V. Vereennigde Touwfabrie- ken had vrydag 30 augustus weer een jubilaris. Dit keer was het de heer P. van der Reyden. spinner ln de af deling spinnerij. De jubilaris is niet alleen spinner, maar er is in de spin nerij praktisch geen functie, welke hy niet heeft vervuld. Zag het er vóór 1938 naar uit. dat de belangstelling van de lieer Van der Reuden naar de metaalindstrie uitging, toen hy een kans kreeg bU de V.T. te komen, gaf hy aan dat bedrijf de voorkeur. Het bleek een goede keus te zijn geweest, getuige het feit, aldus de directeur, de heer H. B. Haanappel, in zyn toe spraak tot de jubilaris, dat hu er een kwart eeuw gebleven is. De jubilaris is niet alleen een vakman, maar ver richt zyn taak ook met plezier. Zyn belangstelling voor zun werk, waar van hij voor wat de theorie betrof ook meer wilde weten, deed hem de textielavondschool volgen, waarvan hy in 1952 het einddiploma haalde. Ook de visclub van het personeel heeft, steeds zün daadwerkeiyke be langstelling genoten, enkele jaren als bestuurslid. De heer Haanappel bracht de jubilaris dank voor alles wat hy in het belang van het bedruf heeft gedaan en de plichtsbetrachting, waarvan hij steeds heeft biyk gege ven Tenslotte bood de heer Haan- appel de jubilaris de gebruikelyke ge schenken aan: de zilveren V.T.-speld, de zilveren legpenning, alsmede een geschenk onder couvert. De heer K Kuperus. mede namens de heer J Nievaart sDrekend. getuig de van de bereidwilligheid, welke de jubilaris bij het verrichten van zyn werk steeds aan de dag heeft gelegd. De heer Jac Stouten, in ziln dub belrol vati afdelingsbaas en voorzit ter van de «ubileumcommissie, was er van overtuigd, dat als er een „Oscar" zou worden ingesteld voor de werk nemer. die ziln werk steeds zonder mopperen verricht, de jubilaris boven pan de liist van gegadigden zou staan. Met de harteiyke gelukwensen bood hU een molen voor een werphengel aan. De heer A B«üi overhandigde mevrouw Van der Revjden met en kele toepasselijke woorden een boe ket anjers. Pii haar binnenkomst in de kantine had de maatschappelijk werkster, mevrouw Van der Reijden ook reeds een smaakvol boeket aan geboden De jubharis zelf sloot de rij van sprekers Hij bracht de directie, chefs en baz°n en personeel hartelilk dank voor al liet gebodene en van veel wTd^inf »efnisjende woorden. Na d«t officiële «*ede*D« kwamen nog veie collega's uit de spinnery de jubilaris gelukwensen. Burererliikft Stand Geboren: Annemarle. d. v K van Winkel en P J E Guldemond. Paul M O. z v A G M. Gribnau en A M. J Schef'ers Arlette. d. v A J. v d Berg en G. Selle Joseph L z. v. A J Steens en A. A. T. Ruigrok Ondertrouwd: Gerrlt Anker, 24 1 en Johanna C. van Leeuwen. 21 J. Willem J Soeets. 24 J. en Johanna van der Werff. 23 J. Getrouwd- Johannes P Wagemaker. 38 laar en Johanna M. C. Goddijn. 31 jaar Marlnus van LuiJk. 27 Jaar en Kornelia Loef. 20 Jaar. WARMOND Jeugdcircus Atleta voor schoolkinderen Het ouder-comité van de rk. Pa rochiale Jongens en Meisjesschool in Warmond heeft voor de leerlingen een prettige middag in petto. Op za terdag 31 aug. zal het bekende jeugd- circus „Atleta" op treden in 't Tref punt. Het circus staat onder leiding van de heer Witsenburg. De jongens en meisjes die in het afgelopen schooljaar in de le. 2e en 3e klas hebben gezeten mogen om twee uur ln 't Trefpunt komen en de jongens en meisjes van de 4e. 5e en 6e klas om vier uur. In verband met de Warmond- se feesten zal de gemeentesecreta rie van Warmond op dinsdag 3 en woensdag 4 september voor het pu bliek gesloten zUn. Alleen voor zaken de burgerlijke stand betreffende Ls de gemeentesecretarie geopend van half negen tot negen uur voorm. Het spreekuur van de woon ruimteadviescommissie zal dit maal niet worden gehouden op dinsdag 3 september maar op dinsdag 10 september van zeven tot acht uur nam. Het zal dc voorzitter van het comi té dat zich ten doel stelt de oprich ting van volières in Warmond grote voldoening hebben gegeven dat het plan met zulk een groot enthousias me is ontvangen. In een druk be zochte byeenkomst gaf de voorzitter, J H. Th. Tijdhof etm uitvoerige uit eenzetting van de acties die het co mité, ter verwezenlijking van het plan. gaat ondernemen. Niet alleen de geestelüke en we- reldiyke autoriteiten hebben zitting genomen in het comité van aanbeve ling doch ook bestuursleden van alle in Warmond bestaande organisaties op sociaal, economisch en cultureel gebied. In het aanbevelingscomite hebben om. zitting: burgemeester en wethouders, de raadsleden, de pastoor en dominee, de lieer J. B W. A. Giesbers, landelUk voorzitter van Avri Cultura, mr. L. A Nypels. oud-vice-voorzitter van de Hoge Raad. mr. E. E Menten, prof. dr. M. K. Polana, prof dr J. J. M. Stieger. notaris K. Günther, de hoof den van de in de gemeente gevestig de scholen, dr. H. A. G. M. Walen kamp en nog vele anderen. De voor zitter zei de belangstelling van deze zijde op hoge prys te stellen doch met nadruk wees hy er op dat de verwezeniyking van het plan af hangt van dc daadwerkelijke steun en medewerking van de ingezetenen. De ko6ten zyn niet gering maar door eendrachtige samenwerking is het voorgestelde doel bereikbaar. Er zal ietvS tot stand worden gebracht dat een verryklng van Warmond zal be tekenen. Op maandag 2 september zullen de leden van de Jeugd Na- tuurwacht zich by de ingezetenen vervoegen om hun by dragen in ont vangst te nemen. Een geluidswagen heeft de ingezetenen reeds op de hoogte gebracht van de te verwach ten acties. VOORSCHOTEN Geen viswedstrijd Door onvoorziene omstandighe den kan dit jaar de visweds'ryd ten bate van de bejaardensociëteit, die steeds georganiseerd werd door de Hengelsportvereniging „Ons Genoe gen" niet doorgaan. PurqerlijUe Stand Geboren: Melndert J.. z. v. H. van der Haven en A. S. Tanls Wilhelmus E J„ 7 v. A. Kokshoorn en C. M. van Gent. Yvonne, d. v. A. D Verhoog en M. M. Rijnsburger Cornelia, d. v. C. Klsjea en L. Koch. Ondertrouwd: K J B J. Vierling en E. B M van den Bo6. Overleden: G. M. Oud&hoorn-Jonge- neel. 80 Jaar; W. Wessels. 66 Jaar. Rob GorrisOscar Rosenblatt, de enige Nederlandse combinatie die deelneemt aan de zware betrouw- baarheidsrit Spa—Luik. heeft dicht by de Albanese grens, in Joego-Sla- vië moeten opgeven. De DAF-equipe is wegens motorpech uitgevallen. Ook dit Jaar is het uitvallers-aantal uitzonderiyk hoog. Toen Novi in het noorden van Joego-Slavië was be reikt van de ruim 4500 km moesten er nog 1100 worden afgelegd wa ren er van de 119 gestarte wagens nog 30 in de stryd. Hiervan waren er slechts zeven vry van strafpunten. De Italiaanse Chiaffredo Rora heeft ln Split het Europees record 100 meter rugslae verbeterd en gebracht op 1 min. 19 sec. Het oude record stond sedert 11 september 1961 op naam van de Rus Leonid Barbier, die toen in Moskou tot een tyd van I minuut 2.1 sec. kwam. Het wereld record 100 meter rugslag is in het bezit van de Amerikaan Tom Stock II min. 0.9 sec.). 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn. elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Ad min. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 Nog voor de politie of brand weer aanwezig was. probeerden omstanders het vuur met zand te blussen. «Foto Leidsch Dagblad) MARKTBERICHTEN AALSMEER. 30 aug. Bloemenveiling. Gerbera 45-67 per stuk. Lelies 35-50 per kelk, 25-40 per tak. Ornlthogalum 70-90. Fresia 100-190. Cyclamen 85-125. Iris 65-80. Gladiolen 90-140. Colvlllel 35-65 per bos. Rozen: Roselandta 6-10. Parel van Aalsmeer 18-23. Geh. Duts- berg 10-15, Pechtold 9-14. Towny Gold 15-2!. Mad. Ofman 12-15, Baccarat 35- 44. Montezuma 17-22. Florlade 18-23. Newyorker 19-26, Carol 12-19. Pink Sensation 18-25, Super Star 35-41, Blr- gltte 9-16, Garnette 9-15. Nymph 29- 35. Valeta 20-27, Sweetheart 19-22 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 29 aug. Groenteveiling waapeen iper kist): A- extra 200-280. AI 210-330. All 270-460 B-extra 250-290. BI 180-330. bloemkool (per 100 at.): 6 st. per bak: AI 3600- 6800. All 1400-5600. 8 st per bak: AI 4700. BI 4100-4900. Bil 1300-3100. bos- peen «per 100 bos) 3700-4900 uien (per kist» 460-470. andijvie 1200-3200 groene kool 1700-1900. r-.de kool 1600- 1800. sla (per 100 st.) 2500-2600. kro ten (per kist) 270. prlnsessenbonen 4200-5700. bleekselderle (per 100 st.) 1500-1800. selderie (per 100 bosi 900- 1200. peterselie (per 100 bos» 1000 Aanvoeren: waspeen 31000 kg. waar van 5000 kg voor export werd ver kocht: bloemkool 32000 at., waarvan 4000 st. voor export werden verkocht, bospeen 1100 boa. RIJNSBURG. 30 aug. Groenteveiling. Bospeen 3300-4200, selderij 600-1200. Peterselie 600-1200, radijs 1500 per 100 bos sla 2200, per 100 stuks. Bloemko"! A 3200-5400 B 1800-2100. per 100 stuks Uien 1600-2100. Andijvie 2800, Groen 2300. Herenbonen 5300, Tomaten 4500- 5400 per 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN. 30 aug. Groenteveiling. Waspeen (per kist): A- extra 220-260. AI 210-240 All 240-400 B-extra 180-250. BI 160-240, bloem kool «per 100 st.): 6 at. per bak: AI 5800-7900, All 1700-5100, 8 st. per bak: AI 8500. All 2100-5500. BI 4700-5300. groene kool 1500-2300. rode kool 1300- 2200. sla (per 100 at I 1300-3200. toma ten 1800-5100. uien (per kist) 330-400. kroten (per kist) 240-320. prei 2500- 2700. andijvie 2600-3700. bospeen (per 100 bos) 2700-3800, spinazie 800-1600. komkommers (per 100 at 1500-2300. rabarber 1400. snijbonen 5300-5800 prlnseaaenbonen 6100-6400. bleekselde rle (per 100 at.) 1800-1900. selderie (per 100 bos) 900-1200. peterselie (per 1Ö0 boe) 800-900. aardappelen (per klsti 370. Aanvoeren: waapeen 38.000 kg. waarvan 6.000 kg voor export werd verkocht. bloemkool 42.000 at., waarvan 4500 at. voor export werden verkocht. TER AAR. 30 aug. Kaasnybonen 101 - 172, stek 73-77. snijbonen natuur 43- 90. B 30-38, atamprlnsessenbonen 39- 78. stokprlnsessenbonen 61-73. spekbo- nen 25-32. witte pronkbonen 34-59. stek 17-22. andyvle 8-16. waspeen 9-15. komkommers stek 10-18. postelein 29- 33. rode kool 11. uien 15-24. zllveruten 6. rabarber 5-7, kroten 13-18. aardap pelen 7. augurken E 8. spitskool 26. gele savoole kool 15 alles per kg. To maten 150-230. per bakje van 6 kg Sla A 25-35. B 13-21. C 5-11. bloem kool A 62-77. B 44-50, C 24-35. stek 12-21, komkommers 10-21. alles per st.. selderij 5-8 per bosje. Appelen: Jame- Grleve 30. Zigeunerinnen 17-21. Early Victoria 10-13, Manks Godlln 21. Peren Suikerperen 18-21. Clapp's Favourite 18-26. alles per kg. Tomaten Export: Tomaten A 330-360. B 325-365. C 300- 320. AX 295. BX 310. CX 255 alles per bakje van 6 kg. BOSKOOP. 30 aug. Bloemenveiling. Vlerlanden 300-180. Butterfly 170-240. Duisburg 150-190. Roselandla 160-110 gemengd 80-76. White Butterfly 500] Newyorker 600-520-320. Pechtold 200- 130. Mardy Grazz 190. Offmann 200-180 Zinnia gr. bl. 45-46. kl. bl. 45. Astera ponpom 68-46. Asters enkel 41. Mar grieten geel 39, blauwe distel 105, Troschrysa nten geel 80-85, creme 85- 145. gr. bl. chrysanten geel 29 per st» Clematis Durandl 190-140. Hypericum l*0-e° Cotoneast«r 45 per tak. Witte per tak- Viburnum rood 260-210, Llatrls 28-29. Nymph 250-270. Sweetheart 100-150. Valeta 130-90 Else l£n .10°-80- Warlon 80-40. Carol i .0,«£22* wheaterofft 190. Whlta «ft. Or'»"k. Njmph'lio230"100, Ar"

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 13