Voorhoede het grote UVS blijft zorgenkind Klasse - merrie Y.Y.V. eerste in mijlrecord Grote Leidse zeges op Gentse ploegen DE COMPETITIE NADERT Koersen Ie Mereveld Axkit Hollandia zegevierde Sportsplinters LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 36 AUGUSTUS 1963 Van de oefenwedstrijd, die UVS gisteren tegen het Dordtse Fluks speelde, valt niet veel te zeggen. Het was een vriende lijke wedstrijd in uitgesproken onvriendelijk weer. Bijna de ge hele speelduur regende het en niet zo zachtjes. UVS had de zaken gelukkig iets serieuzer aangepjakt dan vorige week toen reserves, traf- ner en verzorger ontbraken. Die waren er nu wel en zij bleken hard nodig. De strijd eindigde in :en zege voor Fluks: 1—2. In grote Ujnen kan men nu al con stateren dat de voorhoede van de blauwwitten in de competitie weer de zwakke stee gaat vormen. De mid denlinie kan er mee door en de ach terhoede zit vrij degelijk in elkaar. Maar oh die voorhoede! Koren is, op dit moment althans, veruit de beste man in deze povertjes spelende linie. Van der Starp kwam gisteren af en toe tot briljante dingen in de tweede helft gaf hü daarvan een staaltje weg: hij wipte de bal be heerst over de Fluks-spil. ving hem nog voor hij de grond raakte weer op en kogelde fraai in de linkerhoek. Doelman Stelt had het echter alle maal al voorzien en reageerde op het zelfde niveau. Maar na zo n bevlie ging volgde weer een kwartier, waar in niets behoorlijks van zijn voet kwam. Wat de anderen betreft: Veef- kind, die op de rechtsbuitenplaats be slist niet thuishoort, Van Leeuwen en Candido komen te moeilijk langs een mannetje. En met hard lopen alleen komt men er niet. De geslepen oude rot Jacobs gaf Fluks in de eerste helft de leiding, die de te weinig bespeelde Koren nog voor de rust met een juweel van een doelpunt teniet deed. Na rust was Fluks duidelijk sterker. Vermoedelijk had het overwicht van de bezoekers geen resultaat afgeworpen als doel man Bakker, die Vermeer na de rust verving, niet over een ver laag schot van Van Twist was heengedoken. Lugdunum Met een gematigd optimisme kan men bü Lugdunum de komende com petitie toch tegemoet zien. De Kik kers zegevierden na een bijzonder goed gespeelde wedstrijd in Wasse naar met liefst 6—3 over Blauw Zwart. De Wassenaarse ploeg telde weliswaar enkele invallers, doch dat kan niet geheel als excuus gelden. De grote nederlaag van de Wassenaar- ders moet voornamelijk op rekening worden geschreven van de rechter vleugel van Lugdunum. die vooral na rust bijzonder goed op dreef was Voor rust viel dat nog niet zo op. Blauw Zwart wees al dadelijk na de aftrap op enkele onvolkomenheden in de Leidse defensie en Leo van Rhijn een gevreesde linksbinnen schoot direct de score open. Het ant woord liet niet al te lang op zich wachten. Rechtsbinnen Van Daalen passeerde na een goed opgezette aan- xal en een gladde combinatie de Wassenaarse goalie. Voor rust kwam Blauw Zwart via midvoor v. d. Ham op 21. Na rust draaide een technisch veel beter Lugdunum plots op volle toe ren. Midvoor Bekkering schoot de gelijkmaker in. waarna Van Daalen met twee doelpunten ziin ploeg aan de leiding hielp. Blauw Zwart kwam via rechtsbuiten De Jong nog even op 43. maar toen kregen de Was- senaarders van midvoor Bekkering de genadeklap. Bekkering en Van Daalen scoorden elk drie doelnunten. maar het grote aandeel dat Pet in deze doelpunten had mag niet ver geten worden. Noordwi jk Na de nederlagen tegen ADO, Vo- lendam en het gelijke spel tegen Willem II heeft de Israëlische kam- pinensploeg Hapoël uit Tel Aviv het zaterdagavond tegen Noordwijk ook al niet tot winst kunnen brengen. Met 21 bleven de gastheren op het spekgladde veld meester in eigen huis. Het was een levendige wedstrijd. De techniek van de gasten was goed. De snelheid van de voorhoede spelers. die zich aan het natte en gladde terrein vlug hadden aange past. was opvallend. Rechtsbuiten Bursuk voldeed nog het minst en werd daarom ook spoedig vervangen door Fridrich, die onophoudelijk langs*v. Dufjii snelde. In de Noord- wijkse achterhoede maakte alleen rechtsachter Van der Wiel een be trouwbare indruk, terwijl ook de jeugdige doelman De Ruijter liet zien dat zijn plaats gerechtvaardigd was. Het plaatsen bij Noordwijk liet veel te wensen over. hetgeen de opbouw van de aanvallen niet ten goede kwam. Bij Hapoël was de spelopbouw effectiever en dat resulteerde dan ook na een kwartier in een doelpunt van rechtsbinnen Rechav.va. Noord wijk kroop nadien nog enkele malen door het oog van de naald. Zelf kwa men de Noordwijkers, die alles op rechts lieten beginnen, er nauwelijks aan te pas. Na rust ging het plotse ling veel beter met Noordwijk Map Marijt kwam er in en de switch op links was veelvuldig. De gastheren kregen meer vat op de Israëliërs, die goed doorvochten. De snelle wedstrijd werd door twee fraaie doelpunten 12e en 20ste minuut) van Piet van der Lippe. die naar de midvoorplaats was gezwenkt, in Noordwijks voor deel beslist. Een gelijkspel was wel licht juister geweest. LFC Tegen een danig verzwakt Quick Boys heeft LFC een nietszeggende 31 overwinning behaald. Nietszeg gend omdat de beste spelers van Quick Boys in de finale van een toer nooi voor spelers beneden de 23 jaar moesten spelen. Desondanks heeft LFC nog moeite gehad deze overwin ning te behalen. Met wind mee begon LFC een ste vig offensief en bracht direct al de onzekere defensie van Quick Boys aan het wankelen. Na 8 min. was het al raak. Aad Heümans kreeg een prachtige kans, na goed voorberei dend werk van rechtsbuiten Rietker ken en hielp LFC met een mooi schot aan een voorsprong. LFC wilde door gaan en aanvankelijk ging het ook wel. Maar toen de gelegenheidsploeg van Quick Boys wat ingespeeld raak te, kregen ze meer vat op het spel van LFC. Met verwoede aanvallen trachtte Q B. het initiatief te nemen, maar Leo de Jong was weer in goede vorm en stond geen enkele kans toe. LFC ontworstelde zich aan de druk en schiep zich enkele fraaie kansen die echter niet werden benut. Na een half uur spelen moest Den Duik een corner weggeven. Deze corner werd door Aad Hefjmarts uitstekend voor het doel geplaatst; doelman De Hollander liep onder de ba ldoor en de goed opgestelde Gubler kon met een bekeken kopbal de stand op 02 brengen. Na rust met wind tegen, werd LFC in de verdediging gedrukt en moest zich beperken tot uitvallen. Quick Boys kwam nu tot een serie gevaar lijke aanvallen. Dankzij voortreffelijk keepen van De Hoed werden doel punten voorkomen. Bij een prachtig afstandsschots van A. v d Plas werd hij echter volkomen verrast (12). Hoewel de LFC-defentie daarna druk werk kreeg, waren de Leidse uitvallen toch gevaarlijk. Bij een zo'n uitval plaatste Van der Heijden de bal goed naar Rietkerken. Deze passeerde de gehele verdediging en plaatste de bal beheerst in het lege doel (13). Rietkerken was de beste aanvaller; Krijgsman maakte een trage indruk. Op een der bii velden speelde een Quick Boys comb, tegen een LFC- comb. Ook deze wedstrijd eindigde in een 3—1 overwinning voor de LFC- ers. De wedstrijden RCL—Lugdunum en Ter Leede— Roodenburg, die voor za terdag waren vastgesteld, werden af gelast. andere kant greep ook Verdoes een paar keer goed in. Bij de rust was de stand nog 00. In de tweede helft lanceerde Spa kenburg herhaaldelijk felle aanval len over de vleugels en dat bracht succes ook. Met felle tegenstoten trachtte Quick Boys op gelijke hoogte te komen, maar de Spakenburg-achter hoede sloot als een bus. Quick Boys kwam in de volgende opstelling uit: Verdoes. B. v. Dijk, J. den Hollander, L. de Besten. C. v. d. Plas, Barnhoorn, P. Dijkdrenth, G. v. d. Plas, A. v. Leeuwen. K. v. Duyvenbode en H Pluimgraaf. Quick Boys kreeg de beker voor de spor tiefste vereniging. Jeugdtoernooi van Lugdunum Het jeugdtoernooi dat Lugdunum gisteren organiseerde, is met een enorme „strafschoppenregen" beslist om in weertermen te spreken. Niet minder dan acht ploegen moesten op deze wijze de rangorde bepalen. Deelnemende verenigingen waren Celeritas, Laakkwartier, Naaldwijk. Rijswijk en Lugdunum. Om elf uur firecies werd gestart onder betrekke- ijk goede weersomstandigheden. La ter op de dag dreigde de regen spel breker te worden. Gelukkig is dat nogal meegevallen. Afd. A-junioren. Naaldwijk werd na het nemen van strafschoppen eer ste en Celeritas tweede. Ook voor de derde prijs moesten strafschoppen worden genomen tussen Laakkwar tier en Lugdunum. Lugdunum toonde zich hier de sterkste. In afd. B-adspiranten werd, ook al door het nemen van strafschoppen, Lugdunum eerste en Celeritas twee de. Ook om de 3e prijs kwamen er strafschoppen aan te pas en wel tus sen Naaldwijk en Laakkwartier. Hier werd Naaldwijk derde. Uit de uitslagen blijkt wel, dat dit toernooi veel spanning heeft kekend. Om pijn. vijf uur keerden allen, de een wat minder en de ander wat meer tevreden huiswaarts. Quick Boys Quick Boys heeft het in de finale van het toernooi om de Harry v. d. Bergh Wisselbeker niet kunnen kla ren tegen landskampioen Spaken burg. In dit toernooi voor spelers onder de 23 jaar verloren de Kat- wijkers eervol met 10. De wedstrijd werd gespeeld onder bijkans onmogelijke omstandigheden. De regen had van het terrein één grote modderpoel gemaakt. Quick Boys, dat speltechnisch wat beter onderlegd bleek dan het harde Spa kenburg. trachtte nog het meest te „voetballen", maar de combinaties smoorden al ver voor zij het doel hadden bereikt in de vette graslaag. De beste scoringskansen in de eer ste helft, waarin Quick Boys tegen wind inspeelde, waren zonder twijfel voor de Katwijkers. Maar de voor treffelijke doelman van Spakenburg gaf weinig kansen weg. Aan de Roodenburg wint bij DOCOS De uitslagen van het gisteren door Docos georganiseerde jeugdtoernooi luiden Uitslagen: A-klasse: Wilhelmus- Docos 1-0; Lisse-Roodenburg 1-0: BI. Zwart-Wilhelm us 1-0; Roodenburg - Docos 0-0; Lisse-Blauw Zwart 1-2; Roodenburg-Wilhelmus 0-0; Docos - Lisse 1-0; Blauw Zwart-Roodenburg 0-0; Wilhelm us-Lisse 1-1; Docos-Bl. Zwart 0-0. Eindstand A-klasse: 1. Wilhelm as 6 pnt; 2 en 3 Blauw Zwart en Docos 4 pnt; iBlauw Zwart no 2 na straf schoppen) 4 en 5 Roodenburg en Lis se 3 pnt. Uitslagen B-klasse: Roodenburg- Lisse 3-1: Docos-Blauw Zwart 0-0; Wilhelmus-Roodenburg 4-1: Blauw Zwart-Lisse 0-6; Docos-Wilhelmus 1-0; Blauw Zwart-Roodenburg 0-1: Lisse-Docos 3-1; Wilhelmus-Blauw Zwart 1-0; Roodenburg-Docos 2-0 en Lisse-Wilhelmus 2-1. Eindstand B-klasse 1 en 2 Lisse en Roodenburg (Roodenburg no. 1 na strafschoppen) 6 pnt; 3. Wilhelmus 4 pnt; 4 Docos 3 pnt en 5. Blauw Zwart 1 P"t Uitslagen: C-klasse: Docos-Blauw Zwart 0-1; Wilhelmus-Lisse 0-2: BI, Zwart-Roodenburg 0-0; Docos-Lisse 0-0; Roodenburg-Wilhelmus 4-0; Lis se-Blauw Zwart 1-1; Roodenburg- Docos 0-0; Blauw Zwart-Wilhelmus 2-0; Lisse-Roodenburg 0-2; Wilhel- mus-Docos 1-2. Eindstand C-klassers: 1 en 2 Roo denburg en Blauw Zwart 6 pnt (Roo denburg no. 1 na strafschoppen» 3 en 4 Lisse; Lisse en Docos 4 pnt; en 5. Wilhelmus 0 pnt. Verenigingsprijs; Totaal punten - cijfer van A- B- en C-klassers: 1. Roodenburg 15 pnt; 2. Lisse 13 pnt; 3 en 4. Docos en Blauw Zwart 11 pnt 5. Wilhelmus 10 pnt. Na afloop reikte de voorzitter der jeugdcommissie van Docos. de heer J. 1 Nijssen de pryzen uit. (Van onze medewerker» Y.Y.V., de snelle merrie van entrainement K. G. v. d. Veen. triomfeerde gisteren op Mereveld volkomen verdiend in de Myirecordprijs. De eerste heat won YYV van kop af in de prima 1.21.2 km-tüd, terwijl Yberflöte zich op zekere wijze als tweede handhaafde vóór Vlieger D, die zich na een startfout uitstekend had hersteld. Voor Quicksilver S was de handicap van 40 meter op deze korte afstand te groot en werd vierde. In de tweede heat klopte Rijkeboer in het laatste rechte eind de leidende Vitalis in 1.22.3 km-tijd. In de finale, waarin Yberflöte en Walter Hollandia werden uitgeschakeld, stuurde J. K. v. d. Veen YYV, onder hevige bedreiging van Vlieger D als eerste voorbij de rechter. Quicksilver S leverde met een derde plaats een prima verrichting. AUTOMOBILISME Slotemaker wint De Nederlander Rob Slotemaker heeft zondag op het nieuwe circuit van Zolder, bij Hasselt gelegen, tij dens de openingswedstrijden de race in de klasse 1.0001.300 cc gewon nen Het was een wedstrijd in de competitie om de Europese bekers voor toerwagens. De rijder uit Zand voort zegevierde met een Austin Cooper S in 30 min 55.3 sec. (gemiddelde 121.778 km-u). De sterke Britse fabrieksrijder en rallyspecialist Peter Procter werd met een Morris 1100 tweede in 31.02.3. In de klasse tot 700 cc werd de Nederlander von Weh, die met een BMW reed. tweede achter de Duitser Grasser, die in 31 min. 32.5 sec. (gem. 111,426 km-u> won. Bij de Grand Turismo's zorgden Ben Pon en Jansen voor Nederland se overwinningen. Pon. die zich bin nenkort uit de wedstrijdsport zal gaan terugtrekken, zegevierde met zijn Porsche Carrera Abarth in de klasse van 1600-2000 cc. Voor Jansen was de klasse van 1300-1600 cc. De Nederlander won met een Porsche in 33 min. 4.10 sec. (gem 121,446 km per uur». De Belg Thenaers, die tweede werd. had een ronde achterstand. Baronesse Hollo VS boekte in de IA opningsdraverij haar eerste zege voor Bram Williams en Blauwe Druif B. Wagenaar jr. boekte in de tweede koers zijn enige zege op deze middag met Astor W, waarbij hij een zeer verrassende Zwalper S pl. f 11.80, cov. f32.-» achter zich hield. Witvoet herstelde zich van zijn fa len van dinsdag jj. en bedwong in de Westkapellepnjs de favoriet Amad Kinley op zekere wijze. De derde aankomende Yellow Six werd alsnog uitgeschakeld, in wiens plaats Whip Bird van Permit kwam. De eindstrijd in de Veereprijs be sliste Jan van Dooyeweerd met Za- roline G op verrassende wijze in zijn voordeel. Anne Emilie fouteerde en werd uitgeschakeld. Zeeadelaar S werd tweede voor Zombro Pluto. Astrid Hollandia (Heskes» leek winnaar van de achtste koers, doch kort voor de streep kwam deze van de benen. De merrie werd bijtijds ge zet. doch toen was de aanvallende Zany al als eerste de finish gepas seerd. Ondanks een terreinkoolende start- fout zegevierde Smit met Ysloper in de Terneuzenprijs. daarbij ternau wernood de felle slotaanval van Up per Ten bedwingend. DE UITSLAGEN LUIDEN: Sluisprijs (2.120 m): 1. Baronesse Hollo VS (W. Leeuwenkamp» 3.10.9, 2. Bram Williams, 3. Blauwe Druif Toto: w. f3, pl. f 1.60, 3. f2.40, f 6. cov. f 9. gek. In de Sprintersprüs voor 3-jarigen faalde de grote favoriet Bento Kitty. De snelle Barones Spencer K sleepte nu de eerste prijs in de wacht voor Bertha P en Blido. Dat dit wel een surprise was bleek uit het feit. dat de f 19 20. trio in juiste volgorde door niemand 1 Merevelds Mi was geraden. Nu betaalden de trio's iste serie: 1 in andere volgorde f 1193.30 voor f 1.-. f 2.10.7. 2. Yberflöte. 3. Vlieger D. Toto: IJzendykepriJs (2.140 m) met auto start: 1. Astor W (J. Wagenaar Jr) 3.06,2, 2. Zwalper S. 3. Zeggers Hollan dia. Toto: w. f850. pl. f3.50, f 11.80. f3.50. gek. f 13.10. cov f32. Zoutelandeprijs (2.200 ml: 1. Zany (W. C. Strooper» 3.124. 2. Astrid Hof- landia, 3. Zadkine, Toto: w. f7.30, pl. f3.10. f7.30, 7.80. gek. f 17 40, cov. Uijlrecordsprya (1.610 m). Y. Y. Y. (J. K. v. d. Veen» Nieuw bestuur van ZH-Dambond Het bestuur van de Zuid-Hollandse Dambond is op zeer ingrijpende wijze in samenstelling veranderd. Thans ziet het er als volgt uit: Voorzitter: A. J. Jvens 's-Graven- hage; secretaris: J. A. A. Bos. Bos koop; penningmeester: A. Jessé. Al phen aan den Rijn; vice-voorzitter en competitieleider:o D. Meyers Dor drecht; wedstrijdleider: A. G. van Zeijst, Gouda. 2e secretaris: K. de Haan. Rotterdam; 2e penningmeester R. Boogaard. Vianen; commissaris assistent van de wedstrijdleider: A. van der Zwam. Leiderdorp; commis saris: A. A. Pol, Rijsoord. Alle zaken gaan voortaan over de heer J. A. A. Bos. Jasmijnstraat 10. Boskoop. Judith de Nijs heeft zaterdag in het Vollenhovens Kanaal in Blokzijl een 3 km zwemwedstrijd gewonnen. De Robbenzw ernst er was zelfs snel ler dan de eerstaankomende manne lijke deelnamer: Arendsen van de Futen uit Amstelveen. Judith de Nijs noteerde 44.30.4. Arendsen 44.38.8" f9.70. cov. 7.40. Merevelds Mljlrecordprijs (1.610 m) 2de serie: 1. Rijkeboer (M. Vergay) 2.14.1. 2. Vltalls, 3. Wanlta van Barke. Toto: w. f3.10. pl. f 1.60. f 1.50, gek. f3.20. cov. f3 40. Merevelds Mljlrecordprija (1.610 m): finale: 1. Y. Y. V. (J K. v d. Veen) 2 13. 2. Vlieger D. 3 Quicksilver S. Toto: w f2.90. p! f 1.20. f 1.30. f 1.40. gek. f6.20. cov. f3 90. Veereprijs (2.100 m): 1. Zaroline G. (J. van Dooyeweerd) 3.00.7, 2. Zeeade laar S. 3. Zombro Pluto. Toto: w. f 10.30. pl. f4.50, f63.60, gek. f35.60. cov. f 18.30. Sprlntersprijs (1.610 m): 1. Barones Spencer K (A. C. Groenewegen) 2.17.1, 2. Bertha P. 3. BUdo. Toto: w. f9.40, pl. f3.30. f9.70. f7.70, gek. f27, cov. f 29.50. trio f 1.193,60 Westkapelleprtjs (2600 m)1. Wit voet (J. de Leeuw» 3.46.4, 2. Amad Kinley. 3. Whip Bird van Permit. Toto: w. f6.90. pl. f 1.80. f 1.40, gek. f 12.30, cov. f4 90. trio f257.60. Terneuzenprijs (2.120 mi: 1. Ysloper (P. M. Smit» 3.00.7, 2. Upper Ten. 3. Taky Erebus. Toto: w. f2. pl. fl.90, f3.60. f3.10. gek. f9.70. cov. f9.50. Totalisatoromzet: f240.382.50. Een beeld van het kampioen schap polsstok-verspringen, dat zaterdag in Winsum (Fr.) is ge houden. Voor de oudere echte Friezen in het polsstokver sprin gen een ernstige aangelegenheid die als een ware kunst beoefen wordt. Hier zien we de 66-jar it veteraan R. Wynia uit Wirduil met lange broek en pet in actie In de jarenlange uitwisseling tus sen de korfbalploegen van Leiden en Gent heeft men het nog nooit zo slecht getroffen met de weersomstan digheden. Toen de Belgische gasten zaterdag middag arriveerden regenden het en zondagmiddag tijdens de wedstrijden was het al niet beter. De twaalftallen, die Gent dit jaar in het veld bracht, waren zwakker dan in de meeste vorige ontmoetin gen. De jumorenwedstrijd was voor het publiek zeker de aantrekkelijkste. Qua spelpeil was deze ontmoeting beslist beter dan de senioren wedstrijd die erna werd gespeeld. Onze stadge noten waren vooral aanvallend veel beter en kwamen voor de rust door doelpunten van R. Niesing, mej. S. Hamerling, C. Vavier en N. van Leeuwen reeds tot een 4-0 voor sprong. Binnen 5 minuten na de her vatting zorgden R. van Vliet en mej. I. Thijssen reeds voor 6-0, waarna Leiden tot 9-0 uitliep door doelpun ten van D. Carree. mej. S. Hamer ling en C. Vavier, alvorens Gent door G. Deneef de eer kon redden (9-1). Minder krachtsverschil gaf de se niorenwedstrijd te zien. Jammer was dat Gent enkele opgelegde kansen miste en dat de scheidsrechter 2 o.i. gave doelpunten van de gasten annu leerde. anders had het verloop van deze onmoeting zeker spannender ge weest. Het Leidse team (sterke 3e kl. KNKB) kwam door A. Schouten spoedig aan een 1-0 voorsprong. Het duurde ongeveer 20 minuten, voordat dezelfde speler voor 2-0 zorgde. Mevr. T. Buis-Vlasveld bracht de score op 3-0, waarna Pacetti onmiddellijk te- genscoorde uit een vrije kans (3-1). Door B. Westbroek kwam de rust stand met 4-1. Het werd even span nend toen na de hervatting K. de Waele en Vriendt de Belgische ach terstand tot 4-3 terugbracht. In deze periode werd een Gents doelpunt geannuleerd. Leiden werd vervolgens aanvallend sterker en kwam door doelpunten van T. Ouwerkerk, mevr. T. Buis-Vlasveld, M. Baart, B. West- broek en A. Regeer nog tot een 9-3 zege. De toernooien van De Algemene (pupillen) en Vic. Oriëntis (junioren) zijn niet doorgegaan. (Van onze medewerker) Urd.v Mars, de grote favoriet in de internationale draverij, had alras de leiding van Axkit Hollandia overge nomen, doch het paard van Wage naar werd uitgeschakeld en toen was er voor Vergay geen vuiltje meer aan de lucht en deze stuurde Axkit Hol landia naar een vlotte 1.26.8 zege. Xavero werd tweede voor Vrijbui ter. De imports Montsearel en Le Montbeugnois speelden geen rol. Vergay boekte in de eerste draverij nog een succes met Corinna Hollan dia. die de goede Conchita Six achter zich hield. Bij het ingaan van de rechte lijn leek het dat de Katwijkse eigenaar rijder H. Schaart met Ypsilon in de Aidaprijs te zullen triomferen. De slotaanval van Boy Scotch (Over- eem) kon hij niet weerstaan en met miniem verschil werd Ypsilon tweede. Een verrassing bracht de slotdrave- rij voor leerling-pikeurs door de zege van Zas Scotch. (Vreeswijk), die haar entrainementgenoot All Prise naar de tweede plaats verwees. De ren in de Gouden Speld voor amatrices werd een mooie zege voor De heer A. Timmer in actie op Istro. tijdens het grote concours hippique op de Jaap Edenbaan in Amsterdam. Timmer reed een feilloos parcours. mej. H. H. A. Tappenbeck. die met Nina Deer Gallows met l3* lengte het nakijken gaf. De uitslagen luiden: Operaprys (1500 m)1. Corinna Hollandia (M. Vergay» 2.21.4, 2. Con chita Six, 3. Catherine Mac, Toto: w. La Traviata-prijs (2040 m.): 1. Buick Magowan (A. Th. Knljnenburg) 3.09.8, 2. Abdul Scotch. 3. Zsa Zsa Gabor. Toto: w. f7.70. pl. fl.90. f 1.30, f2.30, gek. f 3. cov. f 2.30. Aidaprijs (2140 m): 1. Boy Scotch (W. B. van Overeem» 3.18.1. 2. Ypsilon. 3. Zoon van Hollandia. Toto: w. f2.30, pl. f 1.30, f2.60. f 1.20. gek. f9.80. cov. f 10.30. Faustprtjs (2000 m.): met autostart: 1. Attila (B. Borsboom» 2.56.9. 2. Yemen. 3. Axel Hollandia. Toto: w. f 5.60. pl. f 1.90, f 2.20. f 1.90. gek. f 8.20, cov. f5.60. trio f309.10. Toscaprijs (2120 m): 1. Axkit Hol landia (M. Vergay) f3.04. 2. Xavero, 3. Vrijbuiter. Toto: w. f2.90. pl. f 1.70, f 2.60. f 2.30. gek. f 5.40, cov. f 5.90. Carmenprijs (2100 m) voor leerling- pikeurs: 1. Zus Scotch (J. H. Vrees wijk» 3.05.2. 2. All Prise. 3. Wllfleld. Toto: w. f 12.50. pl. f2.10. f 1.60, f2 40. gek. f9 60, cov. f5.60. Rigolettoprijs (1800 m)1. Remus II (A. Kammerzèlt) 2.05.4. 2. Angelina. 3. Ariadne. Toto: w. f2.70. pl f 1.80. f2.80, gek. f6.50. cov. f5 50, trio 183,20 De Gouden Speld (1800 m). voor amatrices: 1. Nina (mej. H. H. A. Tap- CRICKET HCG 1 kampioen van Nederland Het eerste team van HCC is door een tie op VOC kampioen van Ne derland 1963 geworden. HCC 1 scoor de evenals VOC 92 runs. HCC 2Rood en Wit. eerste klasse a. geëindigd in een draw. Rood en Wit 118, HCC 2 73 voor 6. Quick HGExcelsior, eerste klasse b. gewonnen door Quick met vijf wickets. Excelsior 88 all out, Quick HG 90 voor 5. HaarlemHBSeerste klasse a. ge wonnen door Haarlem met 2 wickets. HBS all out voor 72. Haarlem 115 voor 8. Rood en Wit 2HCC 3, eerste klasse b. geëindigd in een draw. Rood en Wit 2 scoorde 207/9, HCC 3 scoorde 92/4 tijd. PWSparta, eerste klasse b, ge wonnen door PW met 19 runs. PW 89 all out. Sparta scoorde 70 all out. ACCVRA, eerste klasse a Ge wonnen door ACC met vijw wickets. VRA 118 all out. ACC 119 voor 5. EngelandWest Indië Aan het einde van de derde dag van de vijfde testmatch Engeland- West-Indië hadden de gasten nog 248 runs nodig voor de overwinning. Engeland scoorde op de Londense oval 275 en 223 tegen West-Indië 246 en vijf zonder verlies van een twee de inningswicket. Derryck Murray, de 20-jarige Westindische wicketkeeper vestigde een nieuw wereldrecord door in een testmatch 24 wickets te nemen. Het vroegere record werd gedeeld door John Waite Zuid-Afrika), Wally Grout (Australië) en Gerry Alexan der (West-Indië» met elk 23 wickets. Ajax (LI) verliest van Concordia Ajax (L> heeft zijn laatste wed strijd tegen Concordia (Delft) ver loren. Alleen H. Willink en C. Bou- man beiden met 10 runs waren top scorers uit het Leidse totaal van 52. K. Fischer met 8 voor 19 runs was de grote man bij de Delftenaren. On danks het goede fielden en wicket- keepen wist Concordia moeizaam het Leidse totaal te passeren. R. Veldhui zen had een groot succes, 6-38, even als N. de Bree met 3-27. Niettegenstaande deze nederlaag heeft Ajax (L>, dat dit jaar voor het eerst in de 2e klasse B is uitgekomen, getoond tot de sterkste ploegen van deze klasse te behoren. In een wedstrijd met wisselende kansen wist Ajax III tegen Haarlem 4 aan het langste eind te trekken Reeds in de eerste over van de wedstrijd wist captain Tattersall 2 wickets te nemen, met in de volgen de over een wicket van H. S. Stein- metz. Stand 4 runs voor 3 wickets. Hierna echter wisten de Haarlem mers de Ajax-aanval te overmeeste ren. met als gevolg dat het eerstvol gende wicket op viel. Tenslotte brachten zij 138 runs in de boeken. Vermeldenswaard Is een zeer fraaie vang van F. Beaufort op silly-mid- off, waardoor een van de topscorers sneuvelde. F. Tattersall 5-49. H. Steinmetz 4-37, W. Molenaar 1-28. De Ajax-lnnings begon even ramp zalig als de Haarlemse. Reeds op 15 waren er 4 wickets neer. Het herstel begon door het batten van F. Beaufort (10). M. Hagenaar deed de kansen echter volkomen ke ren door een harde 38. hierbij goed gesteund door W. Spiering, W. Mole naar bracht tenslotte de overwinning in veiligheid, door een even harde 28 not out. W. Spiering, als batsman no. 5 l komende .speelde een zeer gedeg( en verstandige innings en na alle 1 hem volgende batsmen steun te hq ben verleend, bleef hij met 41 out. Mekinlev-Ralstoiil De Amerikanen Chuck Mckinley Dennis Ralston gaan zonder twijl een goede gooi doen om de Da* Cup op Australië te heroveren. In i finale herendubbelspel van de Ami rikaanse kampioenschappen d - altijd afzonderlijk worden gehoud( versloegen zij na een d.vnaniis* gevecht de Wimbledon kampioen* Palafox-Osuma met 97. 6—4, 9— Het was de tweede zege van i Amerikanen op dit paar in tw weken Eerder hadden zü al in e< Davis Cup gevecht gezegevierd. Opnieuw was de Jonge RalsUi byzonder gevaarlijk met zijn inte» cepties aan het net. Mckinley mé zijn brede reach bereidde keer a keer de netpositie goed voor en hoi wel Osuma en Palafox verdiensten» terugvochten, kregen zij geen gelï genheid de Amerikanen in groé moeilijkheden te brengen. Margaret Smith en Robbyn Ebbe» hebben bij de Amerikaanse kam pioenschappen dubbelspel revanca genomen voor de nederlaag, die in de finale van het dames-dubbel spel te Wimbledon tegen de Amerj kaans-Braziliaanse combinatie Da lene HardMaria Bueno leden. I Australische meisjes wonnen nu titel door de titelhoudsters Hard Bueno, in de eindstrijd met 4- 10—8, 6—3 te verslaan. Het was eerste keer. dat een geheel Austral sche combinatie dit kampioenschil behaalde. Wel was eerder in 191 de Australische Lesley Turne tezamen met Darlene Hard als wil nares uit het strijdperk getreden. penbeck» f2.04. 2. Deer Gallows. 3. Country Girl. Toto: w. f4 60. pl. f 1.80. f 1.80, gek. f8.10, cov. f3.40. La Boheme-prijs (2100 m): 1. Miss Willy (P. Boogerd» 2 25.7. 2. Rcx, 3. Wilmington. Toto: w. f2. pl. f 1.20. f 2, gek. f 10.80, cov. f8.30. Totalisatoromzet; 1 101.665,50. Wim van Est is uit een veld vi 35 renners als tweede geëindigd een wielerwegwedstrijd voor profel sionals in Hoogstraten. De winnaij de Belg Jos Hoevenaars, reed 125 km in 3 uur 20 min. Van Est hi achterstand van een wiel. De Amsterdamse amazone Proet ke Arts heeft met het paard Hel1 in de stromende regen op de Jat Edenbaan in Amsterdam het geho den springconcours gewonnen, springconcours bestond uit tw manches, de eerste over twaalf hii dernissen tot een maximale hoog van 1.30 meter, de tweede over hindernissen tot maximaal 1.40 m. Engeland heeft in Knutstrop cross des nations, het officieuze w reldkampioenschap motorcross vo landenteams gewonnen. Zweden, fi voriet voor de titel, werd tweed1 België derde en Frankrijk vierde. West-Duitsland heeft in Müi1 chen met 52 gewonnen van het Ji panse waterpoloteam, dat een tr door Europa maakt. De tussenstal den waren 1—1, 2—0, 1—0 en 1—1. De Nederlandse motorreno Han Leenheer <s tijdens de Grote Pri van Tsjecho-Slowakije, die te Brt werd gehouden, bij een val gewon De Nederlander kwam in het geb» te gedeelte van het circuit ten en liep daarbij een hersenschuddin op. Hij werd naar een ziekenhui overgebracht. Zijn verwondingen zij niet van ernstige aard. De tweedaagse landen-atletiel wedstrijd Groot-BrittanniëWeS Duitsland, gehouden in het Whi City-stadion te Londen, is bü heren geëindigd in een Duitse ove winning met 109101 Bij de dan» echter zegevierde Groot-Brittanfl met 751^—63^

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 8