Klenie Bimolt weer dicht ••ij wereldrecord 200 m JON BLUMING LA VER in Noordwijk schitterend op dreef LZC houdt zich goed tegen sterk ZIAN: 2-4 Figurantenrol voor „Gouwe-R ijnstreek Prachtige resultaten in Vichy THEA DUIF VERRASTE LETD9CH DAOBLAD MAANDAG 26 ATTGTTSTrS 1963 In de warmte van het Centraal-Franse kuuroord Vichy hebben de Nederlandse zwemkampioenen de koude van Apeldoorn tot een geldig e.\cmts gemaakt. Tijdens het internationale zwemweek- einde bewezen onze topzwemmers en -zwemsters bijna zonder uit zondering. dat de matige prestaties tijdens de nationale titel wed strijden in de zestien graden van het Apeldoornse Kristalbad inder daad voor een yioot deel mogen worden geweten aan de spierver- stijvende koude. Precies een week later werden na een vermoeiende treinreis en een korte nachtrust in maar liefst negen nummers betere tijden gemaakt en tot die negen prestaties behoren zes per soonlijk beste tijden. Niet veelzeggend Het niveau van de internationale deelneming in Vichy was, behalve die van de vijftienjarige Europese rugslagrecordhoudster Christine Ca- ron en haar supersnelle landgenoot Alain Gottvalles, niet erg indrukwek kend. BU de Duitsers ontbraken o.a. Kueppers, Hetz, Freitag en Wiltrud Urselmann. Dat van de veertien Olympische nummers negen eerste, twee tweede, en twee derde plaatsen voor Nederlanders waren is daardoor evenmin veelzeggend, hoe goed het het Nederlandse hart ook deed zoveel Oranje op de bovenste trede van het erepodium te zien verschijnen. Belangrijker dan die eerste plaat sen was het feit, dat de meeste tijden zoveel beter waren dan tot dusver in het seizoen op de horloges waren gekomen. Een paar prestaties treden bijzonder duidelijk op de voorgrond. Klenie Bimolt verbeterde haar Ne derlands record op de 200 meter schoolslag met 0,4 seconde en zij bracht het in een race zonder strijd tegen de Francaise Ameilie Mikovitch tot 248.6. Klenie bleef daarmee 0.6 seconde verwijderd van het wereld record van de Oostduitse Barbara Goebel Onmiddellijk daarna moet worden genoemd de 4.54.7 van Ineke Tigelaar op de 400 meter vrije slag. precies negen seconden sneller dan de tijd, waarmee zij in Apeldoorn kampioene werd. Erica Terpstra's 1.03.2 gaf voorts te kennen, dat de Haagse sprintster alleen nog maar een nog wat sneller bad dan dit voor een deel ondiepe bassin van Vichy nodig heeft om de 1.02.9 van Cockie Gastelaars naar de historie te ver wijzen. En de 60.3 sec van Jon Jiskoot leverde het bewijs, dat ook de Dordtse vlinderslagzwemmer weer geheel in vorm is gekomen en dat zijn Europees record (59.5) van Parijs geen toevalstreffer is geweest. Goed te spreken Ziedaar een greep uit de reeks goede prestaties van dit zonnige stadje Vichy. Forbes Carlile is geen man, die van blijdschap gaten in de lucht pleegt te springen. Maar hij was over de vooruitgang, die het peil van Leipzig benaderde, goed te spreken. Klenie Bimolt was over haar 200 meter 2.48.6en 100 meter <1.20) zelf eigenlyk maar matig te vreden. Toen zij op de 200 meter na 39.7 en 1.21.9 als tussentijden keerde, was een wereldrecord nog altijd mo gelijk, maar bij het opvoeren van het tempo op de laatste 75 meter werd de glijding in haar slag minder goed en zij miste het record op 0.7 secon de. Zondagmiddag kwam zij voor de Zweeds zwemteam voor SOEST De sterkste Zweedse zwemsters en zwemmers zullen deelnemen aan de jubileumwedstryden van de K.N.Z.B., die op 31 augustus en 1 september in Soest worden gehouden. De Zweedse ploeg bestaat uit Ann- Christine Hagberg, Karin Stenback. Elisabeth Ljunggren. Hans Rosen- dahl en Bengt Olov Almstedt. Ann-Christine Hagberg verbeterde dit seizoen reeds driemaal het Euro pese record op de 100 meter vrije slag en is nu recordhoudster met een tijd van 1 min 1.5 seconden. Karin Sten back is een van de snelste vlin derslagzwemsters van Europa en maakte dit jaar al een tijd van 1.09.5 Eur. record van Ada Kok 1.08.7) en Elisabeth Ljunggren zwom de 400 m. vrije slag in 4.53.7. Hans Rosen- dahl was degene, die tweede werd achter Johan Bontekoe in de stryd om 't Suropese kampioenschap 1962. Bengt Olov Almstedt staat met een beste tyd van 2.21 8 op de 200 meter rugslag net iets hoger genoteerd dan de beste van onze landgenoten. UITSLAGEN EERSTE DAG: Dames 400 meter vrije slag: 1. Ine ke Tigelaar <Ned.) 4.54.7; 2. Jutta Olbrlsch <Dld.) 5.07.0; 200 meter schoolslag: 1. Klenie Bi molt (Ned.) 2.48.6 (nieuw Ned. re cord) 200 meter rugslag: 1. Christine Ca- ron (Fr.) 2.33.7; 2. Ria van Velsen (Ned.) 2.39.5; heren: 200 meter vrije slag: 1. Jean Paul Curtillait (Fr.) 2.05.8; 2. Johan Bontekoe (Ned.) 2.06.5; 100 meter schoolslag: 1. Wieger Mensonides <Ned.) 1.12.8; 2. Holm Mrazek (Did) 1.13.2; 100 meter vlinderslag: 1. Jan Jis koot (Ned.) 1.00.3; 2. Jean Pommat (Fr.) 1.02.2; 100 meter rugslag: 1. Robert Chris- tophe (Fr.) 1.05.1; 2. Henri van Osch (Ned.) 1.05.6. UITSLAGEN TWEEDE DAG: heren: 200 meter schoolslag: 1. Wieger Mensonides (Ned.) 2.40.5; 2. Mrazek <W.-Dld.) 2.41.0; 100 meter vrye slag berekend naar de beste tijden der beide series: 1. Gottvalles (Fr.) 55.0; 2. Jan Jiskoot (Ned.) 56.2; 4. Vinus van Baaien (Ned.) 57.0; 200 meter rugslag: 1. Henri van Osch (Ned.) 2.21.6; 2. Raffv (Fr.) 2.23.5; 400 meter vrye slag: 1. Johan Bon tekoe (Ned.) 4.29.8; 2. Pommat <Fr.) 4.31.9; dames. 100 meter rugslag: 1. Caron (Fr.) 1.09.9; 2. Ria van Velsen (Ned.) 1.11.9; 100 meter vrye slag: 1. Erica Terp stra Ned 1.03.2; 2. Olbrlsch (W.- Duitsl.) 1.04.4; 100 meter schoolslag: 1. Bimolt (Ned1.20.0; 2. Mlrkowitch (Fr.) 1.23.9; 100 meter vlinderslag: 1. Ada Kok (Ned.) 1.09.8; 2. Rutten (W.-Duitsl.» 1.14.8. Advertentie Voor JUDO en KARATE SPORTSCHOOL Clubs voor dames - heren - jeugd. Inlichtingen dagelijks MAREDIJK 48 Sparta heeft gisteren door een 7-6 zege op Schoten het lands kampioenschap honkbal be haald. De eerste man van de Rotterdammers, die een home run sloeg wordt bijna fijn gekne pen in de omhelzingen. Polotoeruooi in de regen KLENIE BIMOLT. de ster van Vichy. met haar Franse tegenstandster. 100 meter aan de start met het vaste plan om een aanval op de 1.18.2 van Barbara Goebel te ondernemen. Het werd 1,20 na een solo, die weer dat stugge in haar styi te zien gaf. Wan neer Carlile in samenwerking met haar trainer de gelegenheid krijgt wat meer cadans in de coördinatie van arm- en beenslag te krijgen, dan zullen niet alleen de records van het meisje Goebel duidelijk kunnen worden verbeterd, maar zal ,3iem", zoals haar vriendinnen haar noemen, in oktober 1964 als de grootste favo riete voor de Olympische titel in Tokio aan de start verschijnen. Tegenvaller Het ziet er niet naar uit dat dit ook zal gebeuren met Ria van Vel sen. De Europese kampioene zwemt haar rugslag niet meer zo gemakke- lük en al was het geen verrassing dat de 15-jarige Christine Caron de 100 meter in 1.09.9 won, de 1.11.9 van de ZIAN-zwemster was toch wel wat teleurstellend. Weer kwam zij met de baanlynen in aanraking en weer vergat zy het hoofd wat meer voorover te buigen. Op de 200 meter maakte zu de voor haar redelijke tyd van 2.39 5, maar toch werd nog eens onderstreept, dat deze afstand haar niet ligt. De Sportcommissie van de KNZB zou er dan ook goed aan doen Ria van Velsen niet meer op dit nummer te laten starten. „Wat is het toch Jammer dat ik niet wat meer tempogevoel heb", verzuchtte Ineke Tigelaar na haar 400 meter-race, waarin de Duitse Jutta Olbrisch (5.07) de enige was die redelijk party had gegeven. Inekes 100 meter-tussentyden waren: 1.08.1. 1.143, 1.15.5 en 1 16 8. ..Als ik er enig idee van had hoe ik die 400 meter moet verdelen zou ik toch makkelyk in de buurt van de 4.50 kunnen komen". Wie Ineke, fris als een hoentje, met kenneiyk nog ber gen ongebruikte reserves in voorraad uit het water zag komen, kon het dadelijk met deze veronderstelling eens zijn. De vorm en de strijdlust van Jan/j Jiskoot, die niet alleen die hartver- overende 60,3 op de vlinderslag zwom. maar ook nog in een „gast- voorstelling" als invaller op de 100 meter vrije slag met 56.2 goede twee de werd achter styizwemmer Gott valles. waren inspirerend voor de gehele ploeg. Dit verrassende vrUe- slagsucces was tevens een lesje voor J onze officiële vrije-slagsprinter in dit 1 gezelschap Vinus van Baaien, die met 57 sec (vyfde plaats) wel niet zo erg uit de toon viel, maar die voor zijn styi beslist geen voldoende ver dient zyn armen molenwieken als stijve staken door de lucht in een voor de sprint veel te laag tempo ZIAN-speler Henk Brogt was de grot* figuur van het in de regen verdronken waterpolotoernooi dat de LZC dit weekeinde in de Zijl orga niseerde. Eerst hielp hy zyn vereni ging aan de beslissende treffer in de wedstryd tegen Nederland B(23) en in de eindstrijd tegen de LZC was hy opnieuw- na twee periodes vol ergernis te hebben toegekeken die de overwinning bevocht. Met drie doel punten bracht hij de LZC op de knieën: 42 voor ZIAN. De Hagenaars, zonder internatio nal Leenarts, hebben het niet cadeau gekregen. In de eindstrijd niet, tegen her. verrassend goed voor de dag ko mende LZC, en in de poule niet te gen o.a. de Nederlandse B-combina tie. Vooral de kikvorschen vochten goed terug. Pas in de verlenging kon Brogt ZIAN de verlossende treffer ge ven (2—3.) Het Rotterdamse RZC verloor van Nederland B met 8—2, van ZIAN met 9—1. Ook de LZC had het niet gemak - kelyk. Ruim een uur streden de Lei- denaars tegen Rotterdam zonder dat er een beslissing viel. De Leeuw opende de soore, maar daar bleef het voorlopig by. want Ouwerkerk kon het geluk maar niet op zyn hand krijgen. Pas toen een verkleumde Jan Heek zich gepasseerd zag in de tweede periode door een boog- balletje, en een strafworp de Rot terdammers op 1—2 had gebracht, ging de LZC-motor draalen. Het werd eerst nog 13. maar toen had Koedoder dan toch succes. Timmer mans miste de kans van de dag (strafworp) en tot overmaat van ramp werd het daarna door v. d. Wiel 24. LZC sloeg echter goed terug. Ouwerkerk en Koedoder brachten LZC in een verwoed ge vecht naast de Rotterdammers. Twee verlengingen richtten niets uit. De vier veranderde bij beide ploegen door Schouten cm Ouwerkerk in een vyf. Een muntstuk flitste daarna in de lucht en het lot wees LZC als fina list aan. In de finale gaf LZC prachtig par ty aan ZIAN. De Hagenaars moch ten niet over geluk klagen, want het houtwerk stond meer dan eens een Leidse treffer in de weg. ZIAN nam de leiding door Meyer, maar een ver re boogbal van De Leeuw zorgde in de tweede speeltijd voor geiyke stand. ZIAN kwam terug met een alles of niets offensief, Slooter en Parrel hiel den de LZC-veste echter keurig ge sloten, hoe hard Spierenburg en Meyer ook streden. Toen kwam Zian's geheime wapen op de proppen: Brogt. Drie doeltreffende omhaaltjes bezegelden LZC's ondergang. De Lei- denaars kwamen nog op 24 na een doorslagbal van Ouwerkerk op Schaaf. De Nederlander Piet Steenvoor den heeft uit een veld van 36 renners een te Vorst-Kempen gehouden wie- lerwegwedstrijd over 156 km voor on- afhankelyken gewonnen in 4 uur 2 min. KANOVAREN De Nederlandse kanovaarders heb ben maar heel weinig successen kun nen boeken bij de Europese en we reldkampioenschappen, die in de Joe goslavische plaats Jajce werden ge houden. De juniore Thea Duif zorg de voor een aangename verrassing, zy won de finale 500 meter KI voor dames-junioren. De Eindhovenaar Anton Geurts haalde de eindstryd in de 10000 m K.I. klasse, waarin hij vijfde werd. Knuppe en Weyzen ein digden als zesde in de finale K II 500 meter. Enkele uitslagen: K 2 10.000 in: 1 Fabian-Tinar (Hongarije) K 2 500 m: Nicoara-Ivanow (Roeme nië), K I 500 m dames: Schubina (Rusl) K I 500 meter heren: Ver- nescu (Roem C I 10.000 m: Zamo- tin (Rusl) C 2 10.000 m: Geyschter- Makarenko (Rusl). K I 10.000 m: Briel (W.-Dld), K IV 10.000 m: Hon garije. Records Zatopek verbeterd De Nieuwzeelander Bill Baiilie heeft een geslaagde aanval gedaan op twee 12 jaar oude wereldrecords van de beroemde Tsjech Emil Zato pek. In Auckland legde de Nieuw- zeelandse atleet de 20 kilometer af in 59.28.6 minuten, hetgeen pre cies 23 seconden sneller was dan de tyd, die Zatopek op 29 september 1951 in Stara Boleslav maakte. Ook het tweede wereldrecord dat de Tsjech bij die gelegenheid verbeter de, liep Baiilie ..aan flarden". Hy legde in één uur 20.189.8 kilometer af. dat is 137.4 meter meer dan Zatopek 12 Jaar geleden. Ook liier bedierf' de regen veel Soepel Henri van Osch verbeterde met 1.05.7 op de 100 meter en 2.21.6 waar mee hy de 200 meter won zyn beste tyden en vooral de mooi gezwommen 200 meter tegen de Fransman Raffy was een goede prestatie. Ook Johan Bontekoe draaide soepel op de 400 meter met 4.29.8 als resultaat van een wat gemakkelijk opgevatte strijd, waarin de laatste honderd meter veel sneller had gemoeten en had gekund. Voor Wieger Mensonides was het jammer dat een wat opspe lende maag hem zondag verhinderde op de 200 meter revanche te nemen op zichzelf. Wieger won beide school slagnummers weliswaar, doch hy was over de 1.12 8 van zaterdag zo onte vreden. dat hy iedereen beloofde op de 200 nieter met zyn allerbeste tijd te voorschijn te komen De fel jagen de Holm Mrazec droeg er. goed tegenstand leverend, het zijne toe bii. maar Wieger was al blil dat hij deze race kon winnen in 2.40.5. De kleine, roodharige Australiër Rod Laver heeft gisteren In de fi nale van het proftoernooi in Noord- wyk nog eens op ondubbelzinnige wij ze bewezen dat hy in betrekkelijk korte tyd van de beste amateurten nisser ter wereld uitgegroeid is tot een der sterkste proftennissers van het ogenblik. Hy won gistermiddag in de finale van het enkelspel van de vroegere Amerikaanse jeugdkam pioen Earl Buccholtz, en hy deed dat op een w-yze die iedereen duidelijk maakte dat de „rockhampton rocket" minstens een klasse sterker was dan de Amerikaan. In ae eerste eet doorbrak Laver de service van zyn tegenstander by de stand 3-2, liep vervolgens door naar 5-2 en besliste toen de eerste set in zijn voordeel (6-2). Ook in de tweede set deden La vers ongeëvenaarde backhand slagen en onhoudbare drives al heel snel hun vernietigende werk «6-3'. In de beslissende set leek het alsof Laver de partij wilde for ceren. Hy begon met de beg inslag van zyn tegenstander op love te win ner. en kwam in no-time op 5-1. Toen bewees Buccholtz dat hy ook tot een en ander in staat is. Ein- delyk deed zijn knalharde service zijn werk en hy doorbrak op 5-2 voor de eerste en enige maal de service van Laver, want by de stand 5-3 maakte Laver de party uit: (6-2 6-3 6-3). Hoewel tydens deze party de onge veer 2000 bezoekers voor de eerste maal in deze vrijwel totaal verregen de tennisweek voor wat sfeer hadden gezorgd, draaide ook deze laatste dag van „Noordwyks championships" op een fiasco uit, want na de finale be gon het te motregenen. Toch kon de tweede halve finale in het dubbel spel, tussen de combinaties Laver- Davies en Sedgman-Gimeno nog worden uitgespeeld. Veteraan Sedg- man en de slanke, zwygzame Gimeno plaatsten zich door een 6-3 7-9 6-4 zege in de finale. Deze eindstryd scheen door de Amerikaane spelers Barrv Mackay en de diepbruine Alex Olmedo te wor- I den beheerst. De eerste set werd vlot j met 6-1 gewonnen en in de tweede kwamen zy met 5-1 voor. Het werd 40-0 voor Mackay en Olmedo en toen I leek het erop alsof zy, op hun horloge I Jeugdzweintitels Zui<l-Hollan<l De Jeugdkampioenschappen van Zuid-Holland, die zaterdagmiddag in 't Delftse zwembad „Het Kroft" wer den gehouden, hebben weer eens dui- delyke gemaakt, dat de kring Gou weRynstreek een grote achter stand heeft op de Haagse en Rotter damse jongeren. Goed, Ria van de Water, C'or Prins, Leen van Willigen en Gerrit Beekman mochten onder een herfstachtige wind met de nodi ge regen het ereschavotje betreden 1 maar dat was de GZC'-er Van Willi gen uitgezonderd steeds boven het cyfer „3" De „top" van de Kring is smal. Dit is bekend. Veel te smal zelfs en een goede basis om op verder te bouwen is er niet. Maar dat de kring Gouwe- Rynstreek nu al zelfs by de Pro vinciale jeugdkampioenschappen slechts een heel klein figurantenrol letje heeft te vervullen, is toch eigen lijk beschamend. De dalende lyn, die zich by de tltelstryd in Alphen en in Leiden enige tyd geleden al duideiyk aftekende, is nu het „nul punt" angstwekkend dicht gena derd De forse Pauline van der Wildt en het nieuwe talent Dik Langerhorst waren wel de grote figuren van deze, onder nu niet bepaald ideale om standigheden verzwommen kam pioenschappen. Niet zozeer om hun titels, die zy in de wacht sleepten. Want dat de Schiedamse Pauline het vinnige Haagse zwemstertje Winnie van Weerden burg achter zich zou la ten, werd algemeen verwacht. Maar dat zy de klokjes reeds na 1 min. 05.5 sec. zou laten stilstaan, was een aangename surprise. Dik Langer horst, de stevige 18-jarige HZPC-er. moest noodgedwongen wel al zyn krachten aanwenden om zyn aloude rivaal Ad Oudt en de verrassend goed voor de dag komende Gerrit Beekman van het iyf te houden: 58.8 sec. Een prestatie van formaat. Leen van Willigen bezorgde de GouweRynstreek op de 100 meter schoolslag met 1.21.1 sec. de enige provinciale titel, terwyi Ria van de Water by de meisjes op de laatste centimeters Coby Schotte van een bronzen medaille af liield. Beide meisjes kregen overigens dezelfde tyd: 1.32.5 sec. De breedgeschouderde Gerrit Beek man sleepte op de 4 x 50 meter wis selslag achter Peter Doeleman en Ruud Zylstra zyn tweede derde plaats uit het koude water. Cor Prins werd in 1.13.2 derde op de vlinder slag. UITSLAGEN 100 m schoolslag meisjes: 1. G. v. Ederen (H> 1.27.9. 2. W. Kreuk niet R) 1.32.1. 3. R. v. d. Water (GR) 1.32.5. Idem jongens: 1. L. v. Willigen (G—R> 1.21.1. 2. J. Ma liepaard <R> 1.25. 100 m rugslag meisjes: 1. L. Snel (H) 1.19.2, 2. M. Schaper <R' 1.22. 3. T. Paardekoper (G—R) 1.25. Idem jongens: 1. P. Poeleman (R) 1.11.6, 2. H. Dekker (H) 1.12, C. v. d. Broek (G—R» 1.21.2. 100 m. vlinderslag meisjes: 1. T. Rotteveel (R) 1.21, 2. N. Schou ten (H) 1.24.5, H. Uitenhout (GR) 1.31.6 Idem jongens: 1. D. Langer horst (H) 1.07.4. 2. M. Bastiaan (R) 1.11.2, 3. C. Prins (G—R) 1.13.2. 100 m vryeslag meisjes: 1. P. v. d. Wildt (R) 1.05.5, 2. W. v. Weerdenburg (H> 1.06.2. B v. d. Waals (G—R) 1.16.9. Idem jongens: W. D. Langer horst (H> 58.8. 2. A. Oudt (H) 59.1, 3. G. Beekman (GR> 1.00.9. 4x 50 m wisselsl. pers. meisjes: 1. W. v. Weerdenburg (H) 2.49, 2. L. Snel (H) 2.55.2. Idem jongens: 1. P. Poe leman XR) 3.37, 2. R. zylstra (R) 2.42.1, 3. G. Beekman (G—R) 2.46.9. 10 x 50 m vryeslag est. meisjes: 1. Den Haag 5.31.7, 2. Rotterdam 5.36.4. 3. GouweRynstreek 5.57.5, Idem Jongens: 1. Den Haag 4.50.4, 2. Gou weRynstreek 4.58. kykend, tot de ontdekking kwamen dat het nog wel erg vroeg was. En fin. de heren verspeelden toen drie matchpoints en de party kon weer verder gaan. Bij de stand van 7-6 voor Sedgman-Gimeno het was In middels al weer wat later geworden werd de party dan toch gestaakt, omdat de motregen inmiddels in een langdurige stortbui was veranderd. ROD LAVER succes in Noordwijk Eerder op de dag had Buccholtz zyn afgebroken party tegen Mal Ander son gewonnen <6-4 1-6 6-3». waarna Anderson zich dcor een gemakkelyke 7-9 6-2 6-2 zege op Gimeno van de derde plaats had verzekerd. SVL 1 (honkbal) (licht hij titel Door een overwinning van niet minder dan 417 op Vreedenburch I omzeilde SVL I op weg naar het honkbalkampioenschap wederom een lastige klip. Hoewel by de eerste de beste bal Van Marion reeds een honkslag gaf (hy liet er in de vol gende slagbeurten nog drie volgen), resulteerde deze inning niet in een Leids punten voordeel. In de 2de slag beurt scoorde SVL echter 2 punten tegen een nul van de tegenparty. In de volgende inning nam Vreeden burch evenwel een voorsprong van 42. De gasten herstelden zich in de vierde slagbeurt echter op fraaie wyze en namen dank zy goed slag werk het initiatief over hetgeen 5 punten opleverde. De gastheren kre gen dan ook voor de rest van de wed- stryd geen man meer over de thuis plaat. SVL bleef regelmatig scoren (5de inning 49; 6de inning 412). In de laatste slagbeurt slaagde aan voerder Neher erin om, met één man „aan boord", zyn vierde home-run in dit seizoen te slaan (417). Door deze wederom zeer fraaie overwinning heeft SVL volgende week tegen Storks 3 voldoende aan I een gelykspel om de kampioensvlag 1 te kunnen hysen. De werpersresultaten waren: Van der Linden (Vreedenburch): 8-8-14; Danz (SVL): 12-6-4. SVL 2 wilde niet by het goede werk van het eerste team achterbiyven en klopte ADO 4 met 16—2. Helaas speelde de sympathieke ADO-ploeg met 8 man, hetgeen de uitslag uiteraard wel beïnvloedde. De overwinning werd behaald door goed slagwerk en uitstekend werpen. Van SVL-zyde een uitstekende wedstrijd. De werpersresultaten waren: Van der Boon (ADO)8-8-14; Grin/Del- fos (SVL): 10-5-1. WIELRENNEN Nog één Tour voor Bahamontes Frcderico Bahamontes zal nog één maal aan de ronde van Frankrijk deelnemen. De nu 35-jarige Span jaard heeft verklaard dat hy zich na de ronde van Frankrijk 1964 zal terugtrekken uit de actieve wieler sport. Swift-Combinatie De Rynsburger Cees Schyff is za terdagmiddag winnaar geworden van het jaariyks sprintkampioenschap van de Leidse wielervereniging „Swift-Combinatie". Schyff versloeg in de finale de Leiderdorper Cees van Amsterdam met een half wiel. Kampioen by de nieuwelingen werd Peter de Jong vóór Bert Kerkvliet, terwyi Karei Dorre paal by de adspl- ranten op de titel beslag legde. De uitslagen waren: Amateurs: 1. Cees Schyff, 2. Cees van Amsterdam. 3. Piet Wesselman, 4. Ad Sprangers. Nieuwelingen: 1. Peter de Jong, 2. Bert Kerkvliet, 3. Piet Akerboom, 4. Piet de Jong. Ad- spiranten: 1. Karei Dorrepaal, 2. Cor Barning, 3. Siem Brandt, 4. Hennie van der Werf. De uitslag van de achtste zomer- competitierit van de Leidse wieler vereniging „Swift-Combinatie" luidt: Amateurs (60 km): 1. Cees van Amsterdam 1.29.20. Nieuwelingen (60 km): 1. Gert Leemans 1.29.20, 2. Jan Zoetemelk. 3. Wim Diemen, 4. Gerrit Houman, 1. Leo Witteman. Adspi- ranten (40 km): 1. Siem Brandt 19.48, 2. Piet van Biemen, 3. Bennie van der Hulst, 4. Karei Dorrepaal. 5. Renée Falloux, 6. Aad van der Berg. Tijdritzege van Ah Gehlernians Ab Geldermans heeft gisteren een fraaie overwinning behaald. Hy won de vyftiende „Manche Ocean", een individuele tydrit over 127 kilometer van Binic naar Auray, met een voor sprong van by na anderhalve minuut op de Belg Ferdinand Bracke, de grote tydritrevelatie van de laatste ronde van Frankrijk, waar hy in de tijdritten de voornaamste belager van Anquetil werd. De prestatie van Geldermans krijgt nog meer allure door het feit dat hij 45 kilometer voor Auray door een defect van de fiets moest, waardoor hy aanzieniyke tyd verspeelde en zyn cadans kwyt- raakte. De vorm van de lange Be- verwyker bleek echter onwrikbaar: in grote styi snelde hy naar Auray. waar hy als een groot winnaar werd gehuldigd. De uitslag luidt: 1. Ab Geldermans (Nederland) 3.40.53; 2. Ferdi Bracke (België) 3.42.19; 3. Pierre Nedelec (Frankrijk) 3.42.52. De Sagitta-atlete Els Noorduyn heeft by atletiekwedstrijden in Zaan dam het nationale record kogelstoten meisjes verbeterd tot 16,09 meter. Het oude record stond sinds 19 april 1959 op naam van Corrie Bak ker met 15,68 meter. Els Noorduyn overschreed deze afstand niet min der dan driemaal. By haar vierde worp haalde ze 16,09 meter. By de vyfde worp 15.73 meter en by de zesde worp 15.87 meter. De Joego-Slavische renner An- drej Boltezar is winnaar geworden van de Ronde van Joego-Slavië voor amateurs. Zyn landgenoot Joze Ro- ner werd tweede. Oost-Duitsland werd eerste in het ploegen-eindklas- sement voor Joego-Slavië. De laatste etappe van Ljubljana naar Maribor leverde een overwinning op voor de Italiaan Eduardo Gregorl.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 6