Exporteurs werken de koopcontracten niet af P.K Urenlange brand aan boord van „Algenib" Ook Indonesië stemt in met Tliants compromis Blonde Gr eet je Pronk Koningin van Jordaan Geen kopers voor 'n aardstrcilenkcistje Boncl: „Er zijn te weinig bloembollen Acetyleenfles ontploft Verbaal tegen doorgevaren sehipper kunst kaleiöoscoap Rembrandt' in België ontdekt Kassier in slaap geprikt Rovers blazen ziehzelf op Symbool van Kwaliteit Ontevreden klant neemt rechter in de arm „Ongepast" Scliietpartij in Jeruzalem Opgericht 1 maart 1860 Maandag 26 augustus 1963 Vierde blad no. 31043 (Van onze Groningse correspondent) Met een ontzettende knal van een ontploffende acetyleenfles is gister morgen aan boord van het Neder landse vrachtschip ..Algenib" van de Hamburg-Chicago-iyn ten noorden van Schiermonnikoog een brand be gonnen, die aan de bemanning en van verscheidene anderen gedurende vele uren handen vol werk bezorgde. Pas in de haven van Delfzijl, waar het 9300 ton metende schip zijn toe vlucht zocht, kon de brand worden bedwongen. Het vuur heeft vooral in het middenschip aan stuurboordzijde grote schade aangericht: een aantal hutten, de proviandkamer en een mess room brandden helemaal uit. Het mag een wonder heten, dat er zich geen persoonlijke ongelukken voordeden. De steekvlam, die op de ontploffing volgde, schoot namelijk door de dienstgang in de mess room, welke op dat ogenblik juist leeg was. Kort daarvoor hadden de beman ningsleden koffie zitten dringen. Machines De exploderende gasfles stond op de vaste plaats bij de ingang van de proviandkamer. ..Een ontzettende steekvlam vloog tegen de trap op als iemand, die twee treden tegelijk .neemt en schoot toen door de dienstgang. De messroom was ineens verbrand", vertelde kapitein A. H. M. Jansen uit Rotterdam ons later. Tot opluchting van de bemanning werd de machinekamer, waar de proviand kamer als het ware is ingebouwd, niet door het vuur geteisterd. „De machine bleef gelukkig draaien", zei de eerste stuurman. De bemanning trachtte met eigen middelen het vuur te bedwingen, hetgeen niet gelukte. De kapitein besloot Delfzijl binnen te lopen. Inmiddels waren vandaar de aleepbrandblusboten „Waterman" en „Waterpoort" van de rederij Wagen borg al uitgevaren. Omstreeks half drie kwamen de beide sleepboten in de nabijheid van de nog steeds bran dende „Algenib". Hoewel alles al ge reed lag om het blussingswerk te be ginnen, gingen beide boten toch nog niet langszij. De „Algenib" wilde nl. op volle kracht trachten zo spoedig mogelijk Delfzijl te bereiken. Poging Kort na de ontmoeting, die op on geveer 8 mijl ten zuidoosten van Borkum plaats had. kwam echter toch het verzoek om te gaan blus sen. Terwijl de „Algenib" snelheid minderde schoten de beide slepen langszij. Snel werden de slangen om- hooggebracht tegen de hoog boven de sleepboot uitstekende zijkanten van het vrachtschip. Even duurde het maar. toen begon het water en schuim door de slangen te sproeien. Dat duurde ruim een kwartier. Toen werd duidelijk dat groter materieel nodig was. De sleepboten staakten hun werk en met volle kracht ging men weer richting Delfzijl waar de brandweer al was gealarmeerd. Voor het grootste deel ging alles nog op eigen kracht. Duizenden mensen wa ren er in Delfzijl getuige van hoe tegen vijf uur het konvooi binnen kwam. De Delfzijlse brandweer zette groot materieel in bij de voltooiing van het blussingswerk. De stuur boordzijde van het schip werd op zeker ogenblik zo heet. dat de verfla gen als afgeschudde vellen behang tegen het schip hingen. Vrijwel tot op het laatst vreesde men voor explo sies. omdat er acetyleenflessen in het schip lagen. De 36 man tellende be manning is gisteravond in het zee manstehuis en enkele hotels in Delf zijl ondergebracht. De „Algenib" van de rederij van Nievelt Goudriaan was zaterdagmiddag met 2750 ton ijzer uit Antwerpen vertrokken. Het voer naar Hamburg en Bremen om nog meer lading in te nemen. Na ongeval (Van onze Groningse correspondent) De Rijkspolitie te water in Gro ningen is erin geslaagd de beide tankschepen te achterhalen, die kort na het ongeval met de schelpenzui- A ivestie-Maleisië Advertentie Na groot-Brittannië en de Philip- pijnen heeft ook Indonesië ingestemd met het compromisvoorstel, dat door de secretaris-generaal van de VN, ongeval mei ae scneipenzui- ?hanl- naar '?r'n »el?rlchl om ger „Waddenzee" in het Eemskanaai ",arnf' nabij Oarreweer, zouden zijn door- dat hlJ de VN-peilingen in gevaren. „Ergens in Friesland" kon den de Shell-tankers worden aange houden. Tegen de schipper van één van de boten zal procesverbaal wor den opgemaakt. De andere schipper zou volgens de politie te water niet hebben geweten, dat zich nog iemand aan boord van het half gezonken schip bevond. Tegen hem werden geen maatregelen genomen. De eerst gezonken en later geëx plodeerde schelpenzuiger is inmid dels bij Garreweer door een drijvende bok uit Groningen op de dijk gezet. Eerst toen bleek pa« goed. welk een enorme ravage de ontploffing heeft aangericht. Vrijwel over de gehele lengte was het schip opengereten. (Van onze Amsterdamse correspondent Greet je Pronk, een 17-jarige hoogblonde mulo-leerlinge, zwaait sinds zaterdag de scepter in de Amsterdamse Jordaan. Zy is uitgeroepen tot Koningin van deze buurt, die de komende veertien dagen het 350-jarig bestaan viert. De Jordaanfestiviteiten kregen vrijdagavond reeds hun officiële opening, maar onder de genodigden en nieuwsgierigen, die toen de Westerkerk vulden om te luisteren naar een concert van het Gelders Orkest en enkele toespraken, waren de Jordaners onder het publiek sterk (Van onze correspondent in Brussel) Het Stedelijk Museum te Brugge heeft van een Brusselse notaris, die onbekend wenst te blijven, een schil derij in bruikleen ontvangen, dat mogelijk een totnutoe onbekende Rembrandt kan zijn. Het doek meet 66 bij 51 centimeter en het stelt Jezus en de overspelige vrouw voor. Het is gesigneerd en gedateerd Rem brandt 1647. Het schilderij heeft jaren gehan gen in het zomerverblijf van de eige naar te Knokke. Ook 'swinters was het werk daar ondergebracht en het schijnt in de loop van de tijd nogal te hebben geleden. De eigenaar heeft het daarom laten reinigen door een restaurateur te Brugge en by deze schoonmaak zijn naam en datum te voorschijn gekomen. Het schilderij, dat dus uit het jaar is. waarin Rembrandt oa. ook de Rust op de vlucht naar Egypte (Na tional Gallery in Ierland) schilderde en het Portret van een oude man, dat vroeger behoorde bij de collectie - Bieruma Oosting, zou afkomstig zijn van de familie van de vrouw van de notaris. Het komt uit Frankrijk en het zou reeds langer dan een eeuw in België zijn. Enige tijd geleden is hot voor 40.000 Belgische franken te koop aangeboden, doch er kon toen geen koper worden gevonden. Het schilderij zal binnenkort door des kundigen worden bestudeerd. Uiter aard zal men, bij het grote aantal onbekende Rembrandts dat de laat ste t(jd wordt „ontdekt", wat voor zichtig tegenover deze nieuwe moe ten staan. Het beeld in de Nederlandse Barok-periode In het Aartsbisschoppelijk Museum in Utrecht wordt van 7 september tot 27 oktober een tentoonstelling ge houden van religieuze Baroksculp- tuur uit de noordelijke en zatidelijke Nederlanden, getiteld „Het beeld in tie Nederlandse Barok". De expositie, die circa 100 sculp turen omvat geeft een overzicht van de ontwikkeling der 17-de en 18-de eeuwse beeldhouwkunst in deze ge bieden. Tot de geëxposeerde stukken behoren beelden van Colijn en Nole, Artus Quellien, Jean del Cour en Laurent Delvaux. Brabantse prijs schone kunsten Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben, na overleg met de commissie voor culturele zaken en onderwijs uit de staten, de provinciale prijs voor schone kunsten 1962, welke Voor de jury waarin onder an deren Ageeth Scherphuis en de in de Jordaan opgegroeide Willy Alberti zitting hadden had beslist, had 't publiek al duidelijke voorkeur voor blonde Greetje. Ze werd na afloop uitbundig be jubeld en de kroning werd gevierd met een bal op het asfalt van de straat, waar tot in de nacht werd getwist. Koningin Greetje was zo moe van de doorgestane emotie, dat zij zich zondagmorgen versliep en te laat in het Olympisch Stadion verscheen om de aftrap te verrichten van de voetbalwedstrijd tussen de artiesten van het Circus Sarrasani en een elf tal van de Amsterdamse pers. die aan de wedstrijd DWS—Heracles vooraf ging De directrice van het circus, mevrouw Mey, nam deze taak over en de Jordaankoningin kon toen aan het begin van de tweede helft de bal in het veld trappen. Het Jordaanfeest zou vandaag voortgezet worden met een openlucht concert, sportwedstrij den. een viswedstrijd met in de Brouwersgracht drijvende houten vissen en de aankomst van een kot ter uit Wieringen. die vis komt bren gen voor zieken en bejaarden. Brits Borneo aanwezig zal zijn, doorbreken. Volgens Thants plan zal elk land vier „assistenten" aan zijn waarnemers mogen toevoegen. De PhilippiJnen stemden vrijdag reeds met het voorstel in. De Indo nesische minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio. maakte zaterdag bekend, dat „binnen enkele dagen, zodra de nodige regelingen zijn ge troffen" acht waarnemers met een speciaal vliegtuig uit Djakarta zul len vertrekken. Soebandrio zou wel nadere voorstellen van Thant heb ben gedaan betreffende de status van de vier „assistenten" by de waarne- mersgroepen. De premier van Ma- lakka, Rahman, heeft meegedeeld, dat Malakka geen „assistenten" zou wezige vier waarnemers, omdat dit verspilling van tyd en geld zou zijn. In elk geval kan de VN-commissie binnenkort aan het werk gaan m Brits Borneo. Singapore. Noord-Bomeo en Sera- wak zullen op 30 augustus een be langrijke verklaring afleggen betref fende de vorming van de federatie Maleisië, zo heeft premier Lee Koean Jew van Singapore gisteren verklaard op een persconferentie. Volgens on bevestigde berichten willen zij „een Schiet niet op de kassier, breng hem in slaap. Dit schijnt een ste vig gebouwde dame van middel bare leeftijd, die zaterdag een bankgebouw in de Zuidfranse stad Toulon binnenstapte, zich tot stelregel te hebben genomen. Zij overhandigde de kassier een bankbiljet en stelde 1 im in het Engels een vraag. Direct daarop voelde de kassier zich ontvel wor den. Hij zag. als in een waas, de vrouw achter hem langs lopen en alle bankbiljetten binnen haar bereik voor een totaalbedrag van ongeveer 5.000 gulden, weggraai- en waarna zij zich uit de voeten I maakte. Pas na tien minuten ont- 1 waakte de kassier, die zich alleen in het vertrek bevond, uit zijn verdoving en kon hij de politie waarschuwen. Hij vertelde, een prikje in zijn hand te hebben ge voeld toen de vrouw het bankbil jet aan hem gaf. voorlopige regering van Maleisië" uitroepen, als Rahman niet vast houdt aan 31 augustus als stich tingsdatum voor de federatie Rahman heeft zaterdag meegedeeld, dat op korte termyn een nieuwe da tum voor de afkondiging van de fe deratie zal worden vastgesteld. Een onbekend aantal personen dat dynamiet trachtte te stelen van een kopermijn in Butte in de Ame rikaanse staat Montana, is om het leven gekomen doordat het gesto len materiaal ontplofte. De politie die een tip had gekregen dat er een diefstal werd voorbereid, zag in de nacht van zaterdag op zondag vier auto's naar de dyna- mietopslagplaats ryden. Enkele mi nuten later deed zich een geweldige explosie voor die voor duizenden dollars schade aanrichtte. Van de dieven werd alleen een bril teruggevonden. Van de vier auto's waren alleen de motorblokken nog min of meer heel. De luchtdruk werd tot op 15 km gevoeld. Botsingen in Puerto Boyaca Botsingen tussen militairen en stakende arbeiders van de raffinade rijen van de „Texas Petroleum Com pany" hebben zaterdag te Puerto Boyaca aan drie mensen het leven gekost. De onlusten deden zich voor toen de stakers een betoging hielden In Puerto Boyaca is de avondklok ingesteld. verantwoordelijk werk vereist concentratie Zijn taak vormt een belangrijk onder deel bij het tot atand komen van het zo beroemde Nederlandse Delta-plan! Hij moet zich doorlopend op zijn moei lijke werk concentreren! De kraandrij ver weet uit ervaring dat P.K. chewing gum hem in zijn taak helpt, omdat kauwen een aangenaam en natuurlijk middel tot concentratie is! Hij heeft altijd een pikje P.K. bij zich omdat dit de beste chewing-gum Is dit hij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óókP.K.! „Ik begin steeds meer bewonderingvolgen omdat, naar de mening van voor Bron te krygen, omdat hy voor i de officier van Justitie in Arnhem, ln de minderheid. Voor hen begon het echte feest pas dit weekeinde met de kermis op de Palmgracht en de koningin ver kiezing op de Linden- gracht. Vooral het laatste evenement trok zaterdagavond enorme belang stelling. In de afgelopen weken had den de buurtbewoners het comité namen van vrouwen en meisjes op gegeven. die volgens hen voor de titel van Koningin van de Jordaan in aanmerking kwamen Hiervan werden er vier voor de eind verkiezing uitverkozen. voor dat jaar beschikbaar is voor de beeldende kunsten, voor beroepskun stenaars toegekend aan Jacques Frenken te Vught en Frans Smeets te Cuyk. Voor hen, die de kunst uit liefhebberij beoefenen, is de prijs toe gekend aan A. van de Hurk te Mier- lohout. Eervol vermeld werd het werk van B. Brunklaus, 's-Hertogenbosctv Gedeputeerde Staten hebben by dit besluit het advies gevolgd van een commissie, bestaande uit mr. J. Dony, prof. A. Troost, dr. R. Mooren en dr. F. Vercammen. Stella Blanchart overleden (Van onze correspondent in Brussel). De Vlaamse toneelspeelster Stella Blanchart is zaterdag dood in haar woning te Antwerpen gevonden. De actrice was in 1915 in Londen gebo ren, waarheen haar vader tydens de eerste wereldoorlog was, uitgeweken. In 1938 debuteerde ze bij het gezel schap van de Koninklyke Nederland se Schouwburg te Antwerpen en met een korte onderbreking tydens de 2de wereldoorlog is zy er steeds aan ver- naar hem toe zyn gekomen, niet kan wor den vervolgd. „Ik moet het kastje toch echt kwyt", zei de heer Doyer zaterdag middag met een diepe zucht. Maar ook zyn poging zaterdagavond in ge zelschap van eruge belangstellenden het kastje in de doofpot te stoppen enorme bedragen aardstralenkastjes I Bron, wiens klanten uit vrye wil heeft kunnen verkopen", bekende de hem toe zyn gekomen, niet kan heer C. Doyer ons zaterdagmiddag ln „Het Hof van Holland" in Hilversum, toen de torenklok op de Kerkbrink vier sloeg en hy met een resoluut ge baar zyn beschilderde paraplu dicht klapte. Onder die paraplu met het opschrift „aangeboden fraai tweede hands aardstrakenkastje: voor huis, tuin, keuken en auto ideaal" had hij een uur lang op kopers gewacht, maar behalve enige Journalisten, en kele persfotografen en een radiover slaggever was niemand komen op dagen Doyers vraagprys was 500 gulden. Kastjeshandelaar J. Bron uit Ede had de landbouwer Van Dyk uit Hit- zum «Friesland' er een duizendje voor laten neerleggen. Van Dijk. zo zal men zich herinneren, stelde het kastje in kwestie ter beschikking van de heer DoyeT, die een ton uit loofde voor degene die het bestaan van aardstralen kon aantonen. Dit leidde tot moeilijkheden met de heer Bron en tot aangifte by de politie, waarop echter geen rechtzaak zal Normale wisnt Wat zou een narcia gaan kotten als ieder er een normal* winat op zou leggen? Golden Harvest kost dertig cent per stuk. Het is een mooie trom petnarcis. maar dertig cent Is veel. King Alfred. Magnificence. Unsur passable en nog meer mooie namen Er hangt een interessant proces in de lucht. Een exporteur heeft ™Vd,lnI>?3SU,n^ ten is nog een hap geld. De kleinste kosten er dan maar één. Let wel. nog steeds veilingprys en per stuk. Je ziet natuuriyk geen mens wan hopig rondwandelen. Maar ieder weet, dat straks voor de eerste november alle bollen betaald moeten worden. Er zullen heus wel exporteurs zyn die kunnen volstaan met het aan halen van de buikriem. Ze doen dat dan ook in het onwrikbare vertrou wen. dat er eens zoveel bollen zullen zyn, dat ze ze geschonken krygen. En dan zullen ze in een formidabele klap alle pech van de laatste jaren om zetten in een machtige winst. Alleen dan zullen boze, niet al te beste klan- een klant meegedeeld slechts een gedeelte van de order te kunnen uitvoeren. De klant neemt het niet en wil het koopcontract geheel afgewerkt zien. De exporteur stelt dat de bollen er niet zijn en de klant bewijst aan de hand van het veilingboekje, dat ze toch heus wel aangeboden zijn. De Bond van Bloembollenhandelaren heeft in het buitenland meegedeeld, dat er te weinig bloembollen zullen zijn. Heel wat exporteurs schrijven zulke onaangename briefjes naar hun ..moeilijke of .slecht betalende afnemers, om de goede zo best mogelijk te kunnen leveren. Wat gaat er gebeuren als de rechter de klant in het gelijk stelt? Het is waar, er zyn enorme veilin gen in Lisse en Bovenkarspel. Er wordt zelfs meer geveild dan verleden Max Tailleurs ..Doofpot", waar het jaar tot dit moment. Maar daarte- ten bate van diens anti-reuma-actie genover staat, dat er veel minder had kunnen worden verkocht' leed onderling wordt verkocht. Veel kwe- jammerlyk schipbreuk, doordat de j kers zyn hang, dat sommige expor- zaak gesloten bleek te zyn. De reis teurs met november niet zullen kun- werd toen voortgezet naar Zandvoort, nen betalen. Het kunnen heel grote waar de secretaris van het 1 april- j eiporteurs zyn. die in betalingsmoei- onzekere en stuurt de bollen maar naar de veiling. Vandaar die grote veilingen. Op die veilingen is de spanning soms te snyden. In het begin van het seizoen zyn de pryzen naar onge kende hoogte gestegen. De top zou er wel afraken als de vellingen groter werden. Men heeft misgerekend. vangst nam. Hy zal dit het comité lid Tailleur ter hand stellen, met het verzoek het voor het goede doel aan de man te brengen. Maar eerst wil hij het nog voor een komende ten toonstelling gebruiken: een tentoon stelling van voorwerpen, gebruikt by practical Jokes Voortdurend tekort maatschappelijke werk(st)ers Er zyn thans in ons land naar schattin ongeveer 4800 personen als maatschappeiyk werker werkzaam. De behoefte aan deze krachten ls echter veel groter, er is een voort durend tekort dat bij de snelle ont wikkeling van het werk eerder toe- dan afneemt. Een schatting van 500 vacatures is zeker aan de lage kant. Dit wordt gesteld in een discussie nota over „De persoonlijkheid van de maatschappelijk werker welke aan de orde is gesteld op het tiende wereldcongres voor maatschappelijk werk. dat dezer dagen in Nymegen wordt gehouden. Dat het tekort aan maatschappe- ïyke werkers zo moeilUk wordt inge haald is een gevolg van het feit, aldus de nota, dat ook ln ons land het beroep van maatschappeiyk werker door vrouwen wordt uitge oefend. die tengevolge van huwelijk uit het werk verdwynen. Ongeveer 75 procent van de maatschappelijke werkers zijn vrouwen. Het percen tage gehuwde maatschappelyke werksters is zeer gering. Berggids vermoord bonden gebleven. Dit seizoen zou zy zijn overgegaan naar de Koninklijke Vlaamse Schouwburg te Brussel, waar zy zou debuteren in de rol van Hamiets moeder. In België genoot zij vooral bekendheid als vertolkster van dramatische rollen zoals Iphigeneia, Tauris of la Dame aux Camelias, In latere jaren heeft ze ook komische rollen gespeeld en herhaalde malen trad ze op voor de TV. of omgekomen? Het terugvinden van het stoffe lijk overschot van de Italiaanse gids Giaoomo Chlara, dat zaterdag uit het gletsjerys van de Monte Rosa by Zermatt in Zwitserland werd ge haaid. zal het Hellicht mogelijk ma ken vast te stellen of Chlara in 1945 door een ongeluk om het leven kwam of dat hy werd vermoord. Chiara's verdwyning deed lnder- tyd veel stof opwaaien, omdat hy be langrijke documenten uit Zwitserland clandestien de grens overbracht voor in Zwitserland wonende Italiaanse vluchtelingen, zo weet het Zwitserse blad La Suisse te melden. Alfred Perino, die hem op die tocht bege leidde. werd ervan beschuldigd Chla ra te hebben vermoord en de papie ren te hebben gestolen. Hy stond zowel in Zwitserland als in Italië terecht, maar werd in beide proces sen vrygesproken. Perino verklaarde destyds. dat Chiara in een gletsjer spleet was gevallen. In een vraaggesprek met het Ita liaanse blad La Stampa zei Perino zaterdag bly te zyn dat het stoffe- üjk overschot van Chlara is gevon den. „Hy zal nu een fatsoenlijke begrafenis kunnen krygen en voor mij zal het gemakkelyker zyn myn volledige onschuld te bewyzen". als heel kleine. Men herinnert zich nog wel de enorme zaken, die in 1930 op goud gebouwd leken, maar bij de eerste stoot al op modder bleken te staan. Men neemt het zekere voor het comité het roemruchte kastje in ont- lykheden geraken, net zo gemakkelyk t0P bleek maar een heel 1 klein topje te zyn. We hebben een van de vele prys- lysten. die elke week door de veilin gen gepubliceerd worden, nagekeken en gezocht naar een tulp. die minder kost dan een dubbeltje. We hebben er niet een in de grootste maat ge vonden. Weet men nu. dat de be roemde langstelige Darwin tulp Rose Copland voor hooguit negen cent ln by voorbeeld Duitsland wordt verkocht en dat er op de veiling tussen de twaalf en dertien cent per stuk moet worden gegeven, dan is het niet moeiiyk uit te rekenen, dat er weinig aan te verdienen valt. Het is waar, dat er heel wat „Coplanden" zyn ge leverd. die dit voorjaar voor normal* pryzen zyn verkocht aan de expor- De sluiting van 't kantoor van 't pers bur. Nieuw-China te Praag op last van de Tsjechoslo waakse autoriteiten is een „ongepastheid", zo heeft het Chinese ministerie van Buitenland se Zaken Tsjecho-Slowakye in een nota. laten weten. Volgens Peking moest het kantoor worden ««loten. fïür'Maar IndTm'de"inkOTp P™,» ni.. l.neer wil rt. op „Tilburg" wordt Hogeschool Met ingang van 1 september zal de naam vai. de Katholieke Econo mische Hogeschool te Tilburg wor den gewyzlgd in Katholieke Hoge school voor economische, sociale en rechtswetenschappen. Dit is een ge volg van de toevoeging van de Juri dische faculteit. omdat Praag niet langer wil dat de „Marxistisch-lemnistische opvattin gen van de commumstisch-Chmese regering en partij" in haar land worden verspreid. Communlstisch-China zal echter geen vergeldingsmaatregelen nemen, aldus de nota. „In elk geval kan niets de verkondiging van de waarheid dooi- het persbureau Nieuw-China in de weg staan". Een beschouwer van de prysnote- Tydens een vuurgevecht tussen r'ngen van de laatste hvacintenvei- Jordaanse en Israëlische militairen vermoedeiyk wel verbaasd in Jeruzalem, dat veertig minuten *un- Hyacinten blijken schaars duurde, is een Israëlische soldaat om te *«n- grootste maat daarvan Is het leven gekomen. Volgens een koop. maar vijfenzestig cent is woordvoerder van het Israëlische le- toch meer dan men ooit in het ger heeft Israël een klacht ingediend buitenland zal maken. Jan Boa en bij de gemengde Israëlisch-Jordaan- La Vlctolr* zyn dit jaar de dure kop se wapenstilstandscommissie in Jeru- I lopers, veertig procent daarvan moet het dubbele gaan kosten dan blijft er op de eerste zestig procent niet veel spe ling over Er paan globaal geschat zo'n vyftig miljoen .Rose Copland" per jaar naar het buitenland Zo zijn er nog een stel handelsrassen, die schaars en duur zyn. Geen wonder dus dat de exporteur gaat schrappen. Hy heeft altyd een aantal chicane rende klanten, die hun cultuurfouten toeschrijven aan slechte bollen. In dergeiyke gevallen krijgt men echt wel de neiging om te schrappen. Hoge prijzen zalem De botsing volgde op een be schieting van de oude muur van de stad door Jordaanse militairen. Sinds juli 1962 is het rustig geweest in Je ruzalem In die maand werd een Israëlische officier by een vuurge vecht gedood. Een Jordaanse woordvoerder zei, dat Israëlische militairen het inci dent begonnen waren zy zouden stenen hebben geworpen naar Jor daanse militairen, die op de oude stadsmuur patrouilleerden. Daarna zouden de Israëliërs het vuur hebben geopend. Dit werd door de Jordaniers beantwoord. Ook Jordanië heeft on- mlddellyk een klacht ingediend by de gemengde bestandscommissie. Wy in Nederland zullen onswaar- schyniyk straks tevreden moeten stellen met kleine maten hiervan. Dat is helemaal geen ramp. want die bloeien minstens zo goed Alleen ze kosten nu al zestien cent Inkoop. De enige kleur, die betaalbaar is. is wit. Hiervan zyn er zoveel, dat ze al door draaien. De onverbiddeiyke molen ls al aan het vernietigen. De heren exporteurs constateerden dat de pryzen van de hyacinten de laatste dagen aan het zakken waren Maar 58 cent voor de lichtblauwe India wil geen verspreiding van Chinese brieven India heeft de Chinese ambassade in Nieuw-Delhi verzocht onmiddel- ïyk op te houden met het versprei den van ge.schriften waarin de Sow- jet-Unie wordt aangevallen De In- iase minister van staat voor buiten landse zaken, mevrouw Laksji Menon. deelde dit vandaag mee in antwoord op een vraag van een lid van het Indiase parlement. De rege ring ls te weten gekomen, dat de Chi nese ambassade de brief van 14 juni van de Chinese communistische par ty aan de communistische party van de Sowjet-Unie in India heeft ver spreid. Zy heeft de ambassade mee gedeeld dat zy deze campagne tegen een bevriend land scherp afkeurt. Hatta herinnert aan Pantja sila Dr. Mohammed Hatta. die bt 1957 na onenigheid met president Soekar- no aftrad al* vie*-president van In donesië, heeft een beroep op de be volking gedaan om trouw te biyven aan de „Pantja sila", de vyf begin selen waarop de staat is gegrondvest. Hy noemde dit de enige manier om tot een rechtvaardig* en welvaren de maatschappy te komen. In een bootschap ter gelegenheid van de onafhankelijkheidsdag, waar van de Inhoud gisteren in Djakarta, bekendgemaakt werd. zei dr. Hatta dat 't belangrijkste beginsel geloof ln het Opperwezen de Indonesi sche democratie zal behoeden voor corruptie en anarchie. Volgens hem betekenen deze kwalen voortdurend een bedreiging van het land Het is de eerste maal dat dr. Hatta zich over nationale aangelegenheden heeft uitgelaten sinds hy aftrad. Aangenomen wordt dat hy dit met toestemming van president Soekar- no heeft gedaan, aangezien zyn boot schap ook door Radio-Indonesië werd verspreid. Vrydag had hy voor het eerst sinds 1957 een ontmoeting met de president, die hem in zyn paleis ontving. Dr. Hatta. die in het begin van de- Myosotis is een heel bedrag Delfts ze maand een lichte hartaanval had. Blauw is goedkoop. De dikke kosten wordt in het begin van de komende maar vfcfendertig cent. De kleinsten I week in Zweden verwacht voor een bflfca dertien. medische behandeling.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 11