Sedgman, secuur en zeker versloeg Kurt Nielsen Studentensport krijgt te weinig steun kunst kaleiöoscQQp Leidse atletiekploeg tegen Keniiemerland Veel regenmaar toch ook tennis te Noordivijk Sneekweek Friezen verspeelden linn voorsprong hij Regenbogen President Vollenhoven (N.S.S.S.) Herdenking Jodocus Hondius Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 22 augustus 1963 Derde blad no. 31040 Tineke Zwolsnian MEDRANÖ Het klinkt ongelofelijk, maar gistermiddag zijn de ..Kramer- Boys", want zo zien de spelers van de World Tennis Association N.V. zichzelf toch nog steeds, al hebben zij zich zakelijk van j „Big Jake" gedistantieerd, op de banen van het Noordwijkse Casino in actie gekomen. Onder grauwe wolkenmassa's, waaruit bijna onophoudelijk fijne regendruppels omlaag dwarrelden, die door de wind her en der over het glibberig rode gravel werden gejaagd, versloeg de Wimbledon-kampioen 1952 en momenteel president van de World Tennis Association N.V., Frank Sedg In de tweede set rukte Buchholtz zijn tempo a.h.w. omhoog. Hij be reidde de net-aanval beter voor en zijn volleren en serveren ontlokte het publiek herhaaldelijk een dankbaar applausje. Omdat Davies zich ech ter geenszins gewonnen gaf. het ver lies van zijn service, 01 en 1—4 ten spyt, ontstond een boeiend duel. Prachtig passeren van de Engels man deed Buchholtz tweemaal aan het net capituleren, 42! Hevig op I »--- zichzelf mopperend werkte de Ame- I aardesport OP tv ma*l» de Deense jazzband-leider, de forse, breedgeschouderde j rikaan zich direct daarop door de r r Kurt Nielsen, in 1953 en 1954 finalist te Wimbledon. 6-2, 7-5 en IT1^v'SL,n?e! i T- t„ *>ii, r, en smash, 52. Fraai spel uit het kwamen „narl Buchholtz en Mike Davies tot 6-1, 3-5! - winst van de tweede set te forceren alvorens het spel te staken, kwam de Amerikaan zoals we hierboven reeds beschreven ten val en daarmee was het gisteren afgelopen. Het is te ho pen dat de weergoden te beginnen vandaag meer mededogen zullen ken nen. Tennis van het kaliber dat de ze profs spelen krijgen we hier in ons land echt niet teveel opgediend. Mr. F. Bonte. en (Van onze Haagse correspondent Naar aanleiding van de kwestie die is gerezen tussen de Nederlandse Hippische Sportbond en de Nationale Federatie van Springruiters over het toewijzen van het springpaard Me- drano aan Lance Huet uit Wasse naar deelt de NHS ons mee. dat dit paard, dat eerst was toegewezen aan mej. Tineke Zwolsman, met volledige instemming van deze amazone aan haar is ontnomen. Mejuffrouw Zwols- man had weinig succes met dit paard en de Nederlandse Hippische Sport bond heeft goede verwachtingen van de prestaties van de jeugdruiter Lance Huet. Maandag as. zal de NHS in Rotterdam bijeen komen om een nieuwe voorzitter te kiezen in de plaats van de aftredende heer Pas man en de bond zal dan tevens het protest van de federatie van Spring ruiters behandelen. Het conflict schijnt overigens te stoelen op een misverstand, waarvan het CHIO te Rotterdam de dupe dreigt te worden. Koude en regen in vele delen an EUROPA In het komende weekeinde vindt in Kopenhagen een internationaal con cours hippique plaats. Van dit paar- desportevenement worden twee recht streekse Eurovisie-televisiereportages gegeven, die op zaterdag 24 en zon dag 25 augustus worden overgenomen beide dagen van 14.00 tot 17.00 uur. Zaterdag kan men getuige zijn van de strijd om het Europees kampioen schap „Grand Prix" en showjumping, zondag van de finale van het Euro pees kampioenschap en het spring concours om de Grote Prijs van Ko penhagen. Commentator is Aad van Leeuwen. Ronde van Zuid-Slavië De Zuidslaaf AndreJ Boltezar heeft de vijfde etappe van de Ronde van Zuid-Slavië gewonnen. Hij legde de 134 km van Karlovac naar Rijeka af in 3 uur 27 min 10 sec. De Neder lander Jan Doek werd in 3.28.37 tweede en de Zuidslaaf Rudi Valenic derde in 3.29.07. De vierde plaats was voor de Nederlander Nico Paas (3.29.18' De zesde etappe, van Rijeka naar Pula <90 knu werd eveneens gisteren verreden. De etappezege was voor Jo zef Poner (Zuidsl.), die bij stromende regen zegevierde in 2 uur 27 min 22 sec., voor de Oostduitser Karmerzyak en zijn landgenoot Bilic. De leiderstrui, die na de vijfde etappe overging naar Boltezar, blijft in bezit van de Zuldslavische renner. PAARDESPORT Koersen Nootdorp De uitslagen van de gisteren ge houden koersen te Nootdorp lulden: Emmen-prys, af6tand 1980 m: 1. Bruine Lijster S (Th. H. Kooyman) 2.59.8 1.30.8; 2. Zelma Dunst; 3. Zele Toreador. Totallsator: winnend f. 2.10 plaats: f. 1,20. f. 1.90. f. 1,30 gekop peld f. 6,10. cove real f. 7.90. Sassenhelm-prljs, afstand 1660 m. Ie serie: 1. Astor W. (J. Wagenaar jr.) •2.26.9 1.28.5; 2. X O; 3. Arctic van 's-Gravenhof. Totallsator: winnend: f. 2,20. plaats: f. 1.90, f. 3.gekop peld f. 19,20 covercal f. 7.30. Sassenhelm-prljs. afstand 1660 m. 2e serie: 1. Zondagskind (J. J. Bakker) 2.27.7 1.29.-; 2. Annie Norma; 3. Anas- tasla Hanover. Totalisator: winnend 6.80. plaats f. 2.80. f. 1.80, gekop peld f. 11,20 covercal f. 3,50. Sassenhelm-prijs. afstand 1660 m. finale: 1. Astor W (J. Wagenaar Jr.) 2.25 1.27.3; 2. Zondagskind; 3. Arctic van 's-Gravenhof. Totallsator: win nend: f. 1,80, plaats: f. 1,50, f. 3.70 gekoppeld f. 4.20. covercal f. 3.40. Amsterdam-prijs. afstand 2380 m: 1. Zsa Zsa du commerce (J. Wagenaar jr.) 3.33.6 1.28.3; 2. Zephyr Magowan; 3. Weerlicht B. Totalisator: winnend: f. 4.60, plaats: f. 1.70, f. 4,—, f. 5.40. gekoppeld f. 7,10. covercal f. 7,10. Helden-prijs, afstand 1980 m.: 1. Xanthos Narciso (A. G. Heskes) 2.54.3 1 27.2; 2. Willy's Lieveling: 3. Wllma Zora. Totalisator: winnenth f. 3.50, plaats f. 1.90. f. 2.gekoppeld f. 9.10 covercal f. 3.90. Totalisator-omzet: f. 54.431, Bekerwinnaar Willem 2 heeft gisteravond in Tilburg met 1-1 gelijk gespeeld tegen Hapoel Tel Aviv, niet te verwarren met de vijfvoudige Is- ralische kampioen die eerder deze week in Nederland uitkwam. Niet uitgeblust Toen gingen de fijne regendrup pels over in regenschermen. Buch holtz, wiens explosief temperament door het overvloedig neervallende he melwater nog niet was uitgeblust- probeerde op zijn eigen service nog snel een set gelijk door te drukken maar hij ging bij een poging om een backhand passing van Davies af te volleren languit tegen de baan. Dat was het einde. Zijn woedend armge baar werd door de zeer beheerst op tredende Davies, die zijn Engelse af komst niet verloochende, met een on bedwongen hoofdknik correct ver taald. Hij wandelde van de haan, richting kleedkamer. Enthousiasteling Het plubüek. de slechtse weersom standigheden ten spijt toch noch en kele honderden sterk er was zelfs een enthousiasteling speciaal uit Hamburg overgekomen heeft ech ter gezien dat de grote cracks tegen de wind en regen in toch weten te manoeuvreren. Frank Sedgman gaf de Deense ser vice-volley-specialist Kurt Nielsen geen kans om ook maar even ge vaarlijk te worden. Het fraaie, be heerste spel van de blonde Austra liër bleek door de jaren hij is nu 36! nagenoeg niet aangetast. Hij gebruikte de dwars over de baan jagende wind uitgekookt. Nielsen vocht wat hij kon om Sedgman het initiatief te ontnemen, maar duidelijk trad het manco in zijn spel, dat hem in de twêede finales te Wimbledon ook al van de hoogste eer weghield, naar voren. De Deen heeft alleen op de backhand een redelijke passing. De sterk gesneden forehand mag op gras en by windstil weer dreigingen inhouden, op het centre-court van het Noordwijkse Casino, was die vleugel een heerlijk aanvalspunt voor Sedgman. In de tweede set had Niel sen enkele keurige dropshots en da verde hij zijn service herhaal delijk onhoudbaar voor de Australiër over het net. Het gaf hem een rede lijke score, 46, verder liet „Sedg" hem niet komen. „Goed Werk Frank" commentarieerden zijn landgenoten Lew Hoad en Ken Rosewall, die de party huiverend in hun regenjassen hadden gadegeslagen hem, toen hy de baan afkwam. ..moeten wy nu nog spelen of is het genoeg zo"" De Engelsman heeft zyn spel flink opgeschroefd by de profs. De contro le op zyn groundstrokes was bewon derenswaardig. De lange Amerikaan, die toch een uitnemende netdekking heeft, werd in de eerste set herhaal delijk ..clean" gepasseerd door de har de. lage backhands en forehands van Davies. Met 61, na 40 en 5—1 kreeg de Engelsman ..op Wimbledon kan je je in de eerste ronden door gaans wat nonchalance veroorloven, maar hier by de profs moet je elke party voor je leven spelen, wil je niet weggeveegd worden, zo moet je wel vooruitgaan, nietwaar", de beloning voor zyn agressiever tennis. achterveld van Davies gaf echter ook verlies van de service van Buch holtz 53. By zyn poging om de DOS en de Engelse eerste divi sieclub Sheffield Wednesday hebben overeenstemming bereikt over de wedstrijddata voor de eerste ronde van het toernooi om de beker der Jaarbeurssteden. De wedstryd DOS- Sheffield wordt woensdag 25 septem ber gespeeld, de ontmoeting in Enge land is vastgesteld op dinsdag 15 ok tober. De Europese kampioenen ijs- dansen, het Britse paar Michael Phillips Linda Shearman, welke laatste onlangs een blindedarmope ratie heeft ondergaan, hebben beslo ten zich uit de wedstrydsport terug te trekken. In de tot nu moeilykste wed stryd van hun toer door Zuid-Afrika heeft het hockeyteam uit Nederland, spelend onder de naam de Batavie ren. in Grahamstown met 2-2 gelijk gespeeld tegen een universiteitsteam uit die stad. By de rust stonden de Batavieren nog met 0-2 achter. De Nederlander Peter Post is op de tweede plaats geëindigd achter de winnaar, de Belg Noel Foré. in een wielercriterium met een puntenklas sement te Moorslede. Achter Foré en Post plaatsten zich in het eindklasse ment: 3. Simpson (GB>. 4. Beheyt <Belg>, 5. Anquetil (Fr.), 6. Van Steenbergen (Belg.). Een door blessures verzwakt Go Ahead de nieuwe eredivisieclub moest vyf spelers missen heeft gis teravond zyn laatste oefenwedstrijd voor het nieuwe seizoen gespeeld. De Deventenaren versloegen in deze ont moeting de tweede divisieclub NEC met 3-1, een stand die bij rust al was bereikt. De Friezen zyn gisteren, op de voorlaatste dag van de Sneekweek, hun op de eerste dag zo mooi opge bouwde voorsprong op Holland in de teamwedstrijd der Regenbogen he lemaal kwijtgeraakt. Het belooft van daag een heel spannende slotrace te worden, want de stand is volkomen geiyk geworden: beide teams heb ben 53,1 punt. Twee Hollanders kwamen in de teamwedstrijd het eerst door de fi nish: Van der Velde als eerste, ge volgd door ir. Bakker. De eerst bin nenkomende Fries was Alberda, die op de derde plaats beslag legde. Het Tenslotte hebben ze nu onze num- werd in deze wedstryd al snel duide- mer één gezien, nietwaar," grapte Buchholtz. ..en beter hebben we toch niet te bieden". „Je gaat de baan op. al moet ik je er naar toe dragen" zei Boss Sedgman. „en je speelt ais de duivel of en „Sedg" maakte een veel betekenend gebaar met zyn racket. Slap Buchholtz leek m de eerste set te gen Davies wel een kleine aanspo ring nodig te hebben. Hij speelde een slap. ongeinspireerd spelletje, waar Davies totaal geen moeite mee had. ïyk dat de Friezen het ditmaal niet zouden redden, toen de Hagenaar Van der Velde kort na de start vlot een grote voorsprong nam en de Sne- ker Meester Van der Werf boven dien een overtreding beging, waar door hy de wal kon opzoeken. De Hollanders veroverden op deze twee de dag 29.1 punt en de Friezen 23. waardoor beide teams precies geiyk in punten zyn gekomen. In de twee andere teamwedstryden die woens dag werden gezeild, nam Friesland de leiding. Bij de Pampusklasse was dat met 20-16.1 heel wat bescheidener dan ln de Vryheidsklasse. waar Hol land met 30,1-10 achter kwam te staan. Toch was het de Hollander De Haas die in de Vryheidsklasse als eerste finishtei maar het hielp hem weinig, want hij was de enige Hollan der die aankwam. Het was wederom bar slecht weer op deze hardzeildag in de Sneek week. Hoewel de regen 's ochtends nogal meeviel, was vooral de harde wind er de oorzaak van dat in de licht klasse heel veel avery ontstond, terwyi veel zeilers zelfs niet eens van start gingen. Vooral by de Flitsen, Stems en Flying Juniors gingen heel wat boten ondersteboven. De topklasser Aukema. die met twee ge wonnen wedstrijden in zyn klasse goede vooruitzichten heeft op de hoofdprys, nam het zekere voor het onzekere. Hy stuurde zyn Seahorse onmiddeliyk na de start naar de wal. In de 16 M2-klasse kan de overwin ning Joop Helder uit Paterswolde nauwelyks meer ontgaan: hy werd weer eerste. By de Valken heeft de Leeuwarder tandarts Breuning se rieuze plannen: hy boekte woensdag eveneens zyn tweede overwinning. De Regenbogen zorgden tot slot van de woensdag, voor een spectaculaire finish. Byna boord aan boord kwa men de vier snelsten door de finish stuiven, waarby ir. Bakker met nau- welyks waarneembaar verschil won I voor Hoekstra, die weer onmiddeliyk i werd gevolgd dooi* Alberda en De Jong. Opnieuw organiseert het bestuur van de afdeling Leiden een interes sante wedstryd, die zal gaan tussen een team van de afd. Leiden en van de KNAU en een van Kennemerland. Het wordt een puntenstryd voor da mes en heren, zowel senioren als ju- nioren. Beide ploegen komen in een zo sterk mogelijke formatie uit. Jam mer is echter dat Leiden de steun moet missen van Jan van Heek en Wim Thissen, die dit weekeinde deel nemen aan de strijd om het Neder landse kampioenschap tienkamp jte Eindhoven. De wedstrijden zullen om half vier aanvangen. Opstelling Leidse damesploeg; 100 meter: Gerda Kraan. R. West geest: 200 m: Gerda Kraan, R. Slobbe 800 m.: T. Homan, R. v. Wouw: 80 m horden: J. Dorlandt, T. Meyer: Ver: J. Dorlandt, R. Westgeest: Hoog: H. de Jong. A. Veltens; Speer: W. Huls hof R. v. Wouw; discus: R. Gallert. W. d. Tonkelaar; Kogel: W. Hulshof, R. Gallert; 4 x 100 m; R. Boer. R. Westgeest. T. Homan, G. Kraan. Leidse herenploeg: 100 meter: G. der Linden, K. Smit; 400 m: T. v. Rooyen. R. Kingma; 800 m: D. Borst, W. v. Gerven1500 m: P. de Haas. G. Hoope; 5000 m: P. Bee - len. B. Smit: 110 m horden: M. Spa don, H. v. d. Water; Ver: L. v. d. Berg W. Rooyakkers; Hoog: Aalöers, Looyestein: Polshoog; v. Es. den Ton kelaar; Speer: O. der Linden, H. Peen Discus: Pommée, Verkley; Kogel: Pommée, Pajcin; 4 x 100 m: G. der Linden, K. Smit, L. Wolf. W. Duynis- veld; 4 x 400 m: T. v. Rooyen. A. Kingma. P. Selier, D. Borst. Kennemerland kan putten uit een groot aantal clubs en het is geen wonder dat een sterke ploeg op de been kon worden gebracht. Bekende namen bij de dames zyn Jos van Duffelen op de 100 meter. Laman en Kloeg op de 800 meter. Marjan Tho mas de Nederlandse kampioene hoog springen en Corrie van Wijk die na tionaal iy staan voerster is op kogel stoten. By de heren treffen we aan Chris Konings, Nederlands kampioen op de 800 meter, die met de sterke Ton Schuyt nu op de 400 meter uitkomt. A. de Boer op de 1500 meter tezamen met Piet Bleeker en op de 5000 meter Th. de Nys en J. Faas. Waterpok) Ln een beslissingswedstrijd voor het kampioenschap van de 3de klasse A van de KNZB hebben de dames van de Leidse Golfbrekers, na verlenging, met 65 verloren van HPC (Heem stede). De ontmoeting werd te Hille- gom gespeeld. Tot tweemaal toe had den de Leidse dames met een marge van twee doelpunten de leiding. Een gisteravond te Alphen aan den RUn gehouden waterpolotoemooi voor dames bracht drie ploegen in het water. Uitslagen: AZCLZC 32; LZCWZC 4—2: WZC—AZC 2—4. 1. AZC- 2. LZC; 3. WZC. va Duitsland werd gisteren heé zwaarst getroffen door de kou. die op het ogenblik in Europa heerst. In de Beierse Alpen kwamen sneeuw stormen voor. In het noorden en westen van Duitsland vielen zware regenbuien. In Hamburg liepen tal van kelders onder water en werden 9000 telefoonkabels beschadigd. Op de hoogste berg in West-Duitsland, de Zugspitze. lag de sneeuw twintig cm boog. In Zweden was het over het al gemeen bewolkt maar warm. er dreigden onweersbuien. In het zui den van Noorwegen scheen d« zon na verscheidene dagen van hevi ge regen en koel weer. In Rome was de hemel gisteren bewolkt, maar de rest van Italië baadde in zonneschyn. Ook voor de komende dagen werd voor het groot ste deel van Italië mooi weer voor speld. Het weer in Frankryk ver toonde enige verbetering na byzon- rier slecht weer in de afgelopen veer tien dagen. In het zuiden van Frankrijk was het zelfs mooi weer. In Portugal was het mooi weer. In Lissabon liep het kwik zelfs tot 29 gr op. Voor het zuiden van En geland is slecht weer en regen voorspeld. Hoewel het Nederlandse zeil jacht Stormvogel als eerste finishte in de zeerace Plymouth - La Rochel- le heeft het in de officiële eindstand, waarby rekening is gehouden met de handicap, slechts de vierde plaats in de klasse 1 kunnen bereiken. De gecorrigeerde uitslag luidt nu: 1. Eloise 2 Frankryki 37.53.36 uur; 2. Ondine (V.S.) 38.01 57 uur; 3. Va gabond «Zweden» 38.41.07 uur: 4. Stormvogel (Nederland) 38.54.43 uur. De thans 66-jarige Duitse bonds coach Sepp Herberger zal nog tot en met de wereldkampioenschappen 1966 in Engeland het Westduitse na tionale elftal onder zyn hoede hou den. Dit heeft de Westduitse voetbal bond bekend gemaakt en tevens reeds doen weten, dat op voorstel van Herberger de in dienst van de voet balbond zynde trainer Helmut Schoen in de toekomst Herberger zal opvolgen. Herman Wiliemse, de Utrechtse zwemprofessional heeft voor de derd» achtereenvolgende maal de ..zwem- marathon" in het gemeenteiyke bud van Trois Rivieres (Canada» gewon nen. Wiliemse legde de ruim 16 kilo meter af in 3 uur 56 minuten en 2 seconden. De Canadees Lacourciere werd op ruim een kwartier tweede en zyn landgenoot Parks derde. Er kwamen vijftien deelnemers aan de start. DUIVENSPORT P.V. De Reisduif Wedvlucht met jonge duiven vanaf Tergnier. In concours 100 duiven. Aankomst eer ste duif 10.54.36 uur. Uitslag: 1. 4 K. Passchier: 2. 6. 9. 10 P. Mooten; 3. 5 W. Kop; 7 E. Koster; 8. W. Holverda. Kampioen jonge duiven1. P. Moo ten 168 7 punten; 2. K. Passchier 153.3 punten; 3. S. Koster 144.3 pnt. Kampioen Generaal: 1. S. Koster 646 4 punten; 2. T. v. Amsterdam 645.5 punten; 3. P Mooten 599.5 pnt. 400 jaar geleden te Wakken geboren ln het museum De Waag in Amsterdam wordt van 25 oktober tot 7 december een tentoonstelling gehouden van kaarten en at lassen van de cartograaf, graveur en uitgever Jodocus Hondius. Daarmee wordt herdacht, dat Hondius op 15 oktober 1563 in da Vlaamse plaats Wakken werd geboren, waar op 19 en 20 October ook een herdenking zal plaats hebben. ten en atlassen werd. Na 1604 zetta hij de uitgave van Mercator'» be roemde atlas voort. Het zal bij de herdenking sexpositie in Amsterdam voor het eerst zyn. da» een grote collectie kaarten en atlas sen van Jodocus Hondius bijeen ia. De tentoonstelling wordt ingericht met medewerking van de gemeente Amsterdam, het geografisch instituut van de Rijksuniversiteit van Utrecht en het ministerie van O. K. en W. D« herdenkingen staan onder auspiciën van een Nederlands-Belgisch comité onder voorzitterschap van dr. Emsfc Crone Jodocus Hondius vluchtte in 1584 naar Londen, waar hy met geografen samenwerkte tot hij zich in 1593 in Amsterdam vestigde. Hy droeg ertoe by. dat Amsterdam het belangrijkste centrum van de prod uk tie van kaar- (Van een onzer redacteuren» ..Zoals het op het ogenblik gaat. is het bijna niet meer te doen. De gewone sportbonden hebben veel meer invloed op de stu denten dan de Studenten Sportstichting op haar eigen leden. De sportbonden kunnen beslissen wat zij willen over de studenten en de Studenten Sportstichting moet maar afwachten wat de bonden haar willen toestaan". Dat zegt de president van de Stu denten Sportstichting, de heer P. Vollenhoven (Leiden), die zijn gehele zomervakantie heeft besteed aan het samenstellen van een representatieve Nederlandse studentensportploeg voor de Uni- versiade in -Porto Alegre (Brazilië) van 24 augustus tot 14 september. Moeizaam De kwestie is niet van vandaag of gisteren. Al lang heerst by de Stu denten Sportstichting ontevreden heid over de wijze waarop haar verzoeken door de sportbonden wor den behandeld. Dit jaar is het voor voorzitter Van Vollenhoven wel byzonder moeilyk geweest. „Ik vroeg de Zwembond toestem ming om Erica Terpstra. Weeteling, Bontekoe, Korteweg en Ankie Huize- bos naar de Universiade te mogen afvaardigen. Dat kost de Zwembond niets, want de Stichting betaalt alles. Zy wilden allen graag mee. maar |e Zwembond weigerde de eer ste drie toestemming. Men had in die periode jubileumwedstrijden. Op myn vraag wat zou gebeuren als de zwemmers aan Brazilië de voorkeur zouden geven, zei men dat dan tot schorsing van de betrokkenen zou worden overgegaan". De heer Van Vollenhoven vindt dat zacht ge zegd een onjuiste houding van een bond. Zyn leden zijn. zo zegt hij. geen lijfeigenen. Bontekoe en Erica Terpstra trokken hun inschrijving voor de Universiade daarop in. De laatste kreeg later toestemming, maar annuleerde haar aanvraag zelf. omdat de Bond het in twyfel trok of zij na die trip nog wel voldoende conditie zou hebben voor de Voor- Olympische Spelen ln Tokio-1963. Toen heeft de Bond Weeteling maar toestemming gegeven. „Met de tennissers was een vreemde zaak", aldus de heer Van Vollenhoven. ..Maris en Schnei- der wilden graag mee en de KNLTB gaf aanvankelyk zyn toestemming, i Ik stortte daarop de 2000 gulden voor hun overtocht. Maar later zei de Bond dat het feest niet doorging, omdat zij dan twee interlands zou den mislopen. Het zweet stond me toen wel in de handen, want het betrof hier een chartervlucht, gere geld vanuit Frankryk. Zie dan je geld maar eens terug te krijgen, j Maris zei toen gelukkig tegen de i Bond dat hij er op stond mee te j gaan. Schneider en Marls gaan nu toch. Twee dagen later dan de ploeg, zodat ze één interland kunnen mee- I spelen". De heer Van Vollenhoven vindt het hoog tyd worden dat de bonden I iets meer begrip tonen voor de Stu- denten Sportstichting. „Zo'n Univer siade is geen kleinigheid. Daar doen honderden atleten uit tientallen landen aan mee. Het staat vast dat de Russen haar voor een gedeelte als voorbereiding voor Tokio beschou wen Een zwemmer van wereldfor maat als de Engelsman MacGregor «543 op de 100 m.» gaat naar Bra zilië en ongetwyfeld ook naar Tokio- 1963. Dat kan in Engeland. Frank rijk,Duitsland etc. allemaal wel. Waarom gaat het hier dan zo moei zaam of helemaal niet, zoals met de Hockeybond en de Volleybalbond het geval is? Het ministerie geeft ons I jaarlijks een behoorlijke subsidie. Het wil daar natuurlyk ook iets voor terugzien. Wy kunnen dus op de Universiade niet met tweederangs j krachten biyven komen. Dat was in Sofia-1961 zo. maar dat willen we niet meer. Onze wens een behoor lijke ploeg aan de start te krijgen is toch niet onredelyk?" De Nederlandse studentenploeg. die nu naar Porto Alegre (Brazilië) gaat. bestaat uit de volgende personen: Maris en Schneider (tennis). Jan Weeteling en Ankie Huize bos (zwem- men). A. F. Huimschotel (coach». P. van Volenhoven en H. M de Jong— H.t <w>L- I Sehouwenaar. I Korteweg moest zich om studie redenen terugtrekken Gestolen boeken uit BRESCIA gevonden De uit een museum te Brescia (Italië) gestolen boeken, o.a. een 450 jaar oud exemplaar van Dante's Goddelijke Comedie zijn gevonden in een koffer op het station te Keulen. Deze koffer was afgegeven door een 42-jarige Italiaanse arbeider, die een verh<x>r moest ondergaan in verband met een aantal inbraken. De boeken schynen slechts een deel te vormen van de in totaal 75, die met perka menten en zeldzame gouden medail les ontvreemd werden. Dertig miljoen voor kasteel De Engelse zakenman Sidney Cohen heeft drie miljoen pond «30 miljoen gulden» geboden voor het historische, 800 jaar oude, kasteel van Cardiff. Maar sir James Collins, oud-burgemeester van Cardiff en lid van de gemeenteiyke commissie die met het behoud van het kasteel is belast, heeft gezegd dat dit een dwaas en belachelijk aanbod is „Cardiff is te trots op zijn kasteel oni er op deze manier mee te sjacheren", aldus Collins. Cohen is v<x>rnemens het kasteel na aankoop af te breken en er een wyk van een honderdtal woningen en vijftig winkels voor in de plaats te zetten. „Dichtkunst per kilometer" J Als u te Rome toevallig in i f de taxi van Constantino t J Mosta terechtkomt, zult u t J onder 't rijden heel waar- schijnlijk worden getrakteerd f J op de voordracht van een J aantal gedichten. f l Mosta is n.l. behalve taxi- a f chauffeur ook dichter en hij a 4 probeert het effect van zijn i poëzie graag op luisterwillige j l passagiers. f i Hij heeft al twee bundels f verzen gepubliceerd. t Bij de herdenking in België zullen ongeveer 50 afstammelingen van Jo docus llondiu» tegenwoordg zijn. D« Fundatio Hondius. een familiestich ting, biedt de plaats Wakken dan een bronzen plaquette aan. die is ver vaardigd door de heer J. M. Hondius, directeur van de Internationale School voor Wijsbegeerte in Amers foort. De ..Hoofdstadoperette'' repe teert thans druk voor de premiè re van de operette .JFrühling in Wien"welke 7 september a.s plaats vindt in Gooiland te Hil versum. Enige nieuwe krachten zijn geëngageerd, n.l. Harold Hors ten en Antonia Galli. Hierboven van l.n.r. regisseur Walter Kochner. Jan Hander- son. Antonia Galli en Harold Hog ten tijdens de repetitie. De heer Van Vollenhoven heeft nu het plan opgevat een studentencom- petitie tussen universiteiten en hogescholen in het leven te roepen. Binnenkort hoopt hy hiervoor een plan gereed te hebben. Hy heeft hei oog op een competitie op door-de-- weekse dagen. Het ligt beslist niet in zyn bedoeling de gewone vereni gingen in de wielen te rijden. Hij hoopt door de instelling van de com petitie wat meer leven in de brou werij van het studentensportleven te krijgen. „In het buitenland kan het" zo zegt hy. „waarom hier dan niet?" f

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5