NHM Duizenden badgasten zoeken vertier in de winkelcentra Jongelui bouwen op het strand forten 19ÊÊ&*' Verblijf aan het strand niet prettig Soekarno ziek Boycot ruiters van CHIO? Nederlander verdronken in Kopenhagen Kraan zonk in Westerselielde BANK BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 20 AUGUSTUS 1006 Vele ouderen maken in deze dagen een fikse strandwande ling van Noord wijk naar Kat wijk of van Katwijk naar Sche- venmgen. (Foto LD. J. v. Duijn, Katw. a Zee) Augustus 1963! Een straffe zuid-westenwind beukt de gol ven op onze kusten. In de huis kamers is het kil en velen heb ben de zomerkleren verwisseld voor een meer winterse kledij. Aan de stranden langs onze kust zijn de strandstoelen en -cabines verlaten en ziet men eindeloze rijen badgasten over de boule vards flaneren of in de dorps kernen winkelen. Het is een troosteloos beeld, deze verregen de en veel te koude augustus maand. Neen. het is nu niet prettig: om met vakantie te zyn. Vooral niet als men het plan had te genieten van zee, duinen en zonneschijn. Dat was in de afgelopen weken slechts zo nu en dan mogelijk. Toch zijn de badplaatsen nog goed bezet met vakantiegangers: Neder landers, (heel veel) Duitsers, Fran sen en Engelsen. Kijk maar in Katwijk en Noordwijk. Toen wij er vanmorgen even doorwandelden zagen we, dat het bijzonder druk was in de winkelcentra. Kennelijk maken de middenstanders in deze dagen van regen en felle wind goede zaken. Geen slapte naar Leiden en de bussen naar Katwijk. In Noordwijk kon men al geen an dere geluiden horen. Ook daar klaagde men niet. Wel betreurde men het, dat de weersomstandig heden nu zo ongunstig waren. Daardoor wordt het verblijf aan zee beslist niet aangenaam. Wandelen en spelen Maar er zijn er ook badgasten, die zich van storm en regen niets aan trekken. Dat zijn de ouderen, die gehuld in regenkleding en een dikke wollen trui, wandelingen langs het strand en over de boule vard maken en die zichtbaar ge nieten van de met schuimkoppen bedekte golven en het wolkenspel daarboven. Het zijn ook de jongeren die genie ten. Zij vertoeven ook op het strand en maken met allerlei aan gespoelde hulpmiddelen hun for ten. Stevige bouwsels voor het oog. maar zeer zwak voor het geweld van de bij vloed opgezweepte gol ven. Ze vermaken zich echter, deze jongeren. Dat is belangrijk! De strandexploitanten hebben het in deze dagen ook niet druk. Het ver blijf in de stoelen of cabines is niet prettig en dus staan ze leeg. Ook in hun etablissementen is het rustig. Met het verplaatsen van de stoe len en cabines bij hoog water, zo als in de nacht van zondag op maandag, hebben zij het echter wel druk en er zijn velen, die ze maar heel hoog op het strand laten staan tegen het duin aan. Troosteloos dus aan het strand. En nu maar hopen op Iets beter weer, want moed verloren al verloren. Onze weerkundige medewerker meldde vanmorgen, dat er perioden van zonnig strandweer verwacht worden, maar dat het weer. door de vrij grote depressie-activiteit, nog niet stabiel wordt De jeugd vindt het ook nu nog heerlijk op het strand. Het bou wen van forten is een geliefde bezigheid. (Foto LD./J, v. Duijn, Katw. a/Zee) Zeven artsen werden vandaag bij president Soekarno ontboden omdat deze last kreeg van galstenen, een kwaal waaraan de 62-jarige Indone sische leider al meer heeft geleden. Volgens paleiskringen is de president niet ernstig ziek. maar moet hij wel enkele dagen rust nemen. De artsen bleven vier uur in het paleis. Soekar no is nog maar pas hersteld van een griepaanval. In juni j.l. was hij voor de derde maal in twee jaar te Wenen onder medische behandeling. Rebellen in Haiti beschikking over zware wapens Volgens vluchtelingen uit Haïti be schikken de guerrillastrijders van ge neraal Cantave over verscheidene mortieren, mitrailleurs en anti-tank wapenen, die zij tijdens botsingen met het Haïtiaanse leger hebben buitgemaakt. Het aantal opstande lingen bedraagt meer dan 600. Ook zouden soldaten van het garnizoen in het noordwesten van Haïti zich bij de generaal hebben aangesloten. In de stad Ouanaminthe aan de grens tussen Haïti en de Domini caanse republiek hebben zich eenhe den van het regeringsgetrouwe leger van Haïti samengetrokken. Bij de botsing, die zaterdag in Mont Orga nise plaats vond. werden vijf guerril lastrijders gedood en vijftien gewond. De Haïtiaanse minister van Bui tenlandse zaken, Chalmers, heeft gisteren aan de raad van de Orga nisatie van Amerikaanse Staten (OAS) gevraagd om onmiddellijke maatregelen tegen „de agressieve handelingen van de Dominicaanse republiek". Ook wil Chalmers dat een commissie van militaire experts uit de Amerikaanse landen wordt be noemd om zich ter plaatse van de toestand op de hoogte te stellen. In de VVV-kantoren merkt men nog niet veel van „slapte". In Katwijk aan Zee bijvoorbeeld rinkelde de telefoon nog steeds en was het druk aan de balie. Allemaal mensen, die hun vakantie besproken hadden en die toch maar, ondanks de blijvende ongun stige weersomstandigheden, naar de badplaats gekomen waren in de hoop. dat het zonnetje toch nog eenmaal zou plaats maken voor het grauwgrijze wolkendek, waar uit de regen in stromen neervalt. VVV-directeur Chr. Verplancke in Katwijk aan Zee meende, dat het geen slecht seizoen is geweest, want er hebben de afgelopen maanden vele tienduizenden vreemdelingen de badplaats be zocht en nog is het aantal gasten groot, al begint het nu wel wat terug te lopen. De laatste weken van juli en de eerste van augustus hebben een topdrukte veroorzaakt. Ook het aantal annuleringen is nu nog betrekkelijk gering. Bedrijf Kerkelijk Leveu GEREF. KERKEN Aangenomen naar Helnenoord J. B v Mechelen te Oostburg naar Spijk (Gron.) H. Dijkslag te Meeden, die be dankte voor Anjum en voor Wester- bork. Bedankt voor Spijkenlsse (2de pred.pl.) F. de Jong te Lichtenvoorde voor Kapelle-Biezellnge E. C. Kim te Reitsum (Fr.). Paus doet een beroep op de Griekse kerken Paus Paulus VI heeft een beroep gedaan op de Grieks-Orthodoxe ker ken zich bij de kerk van Rome aan te sluiten. De paus zei in juli de bisschop van Preiburg en Genève. mgr. Charrier, naar Moskou te hebben afgevaar digd om de viering van de tachtigste verjaardag van patriarch Alexei van dc Russisch-Orthodoxe kerk bij te wonen. Met de bedoeling eer te be tonen en te laten blijken, dat aan de zijde van de R.K. Kerk geenszins het verlangen bestaat de menings verschillen, die in het verleden heb ben bestaan doch nu wel uit de tijd kunnen worden genoemd, eeuwig to laten voortduren. Zich vervolgens richtend tot de van Rome afgescheiden Grieks-Orthodoxe kerken, deed Paus Paulus een beroep op hen de „hinderpalen die ons ge scheiden houden" op te heffen, zich daarbij tevens afvragend of het uit stel op de weg naar hereniging geen gevolg is van gebrek aan begrip aan de kant der Rooms Katholieken zelf. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 20 aug. Vette varkens- markt. Aanvoer 62 vette varkens. Prij zen: lichte varkens 1.96 2.00. slagers- varkens 2.02 2.04, slachtzeugen 1.70 1.76. Handel vlot. ROTTERDAM, 20 aug. Veemarkt. - Totale aanvoer 3209. Weekaanvoer 5048 Vette koelen en ossen 375. gebrulk6- vee 902, vette kalveren 660. graskalve ren 307, nuchtere kalveren 455. var kens 6. lopers 73. biggen 37. paarden 62, veulens 46. schapen of lammeren 365. bokken of gelten 21. Prijzen: vette koeien oer kg. Ie kwal. 300—330, 2t kwal. 270—290, 3e kwal. 255—270, vette kalveren ld. 300—330. 270—295, 255 270. graskalveren per stuk 375. 300. 260: nuchtere kalveren id. 190, 170, 150: lopers idem 120, 100, 80; biggen idem 65. 60. 50: slachtpaar- den per kg. 295. 265, 250: 6chapen per stuk 110, 100. 80; lammeren idem 125. 100, 90; kalf- en melkkoeien Idem 1125, 1000, 825: varekoeien idem 825, 725, 625; vaarzen Idem 850, 750. 625; pin ken Idem 525. 400. 350; veulens 500. 400. 350. Vette koelen aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen onveran derd; vette kalveren even ruimer, vlot, hoger prima's boven notering; graskal veren iets groter, stug. even minder; nuchtere kalveren als vorige week. ta melijk. wat 6tljver. vooral voor de mes- terijlopers en biggen gewoon, goed. prijshoudend; slachtpaarden ruimer cedeiyk. 6tijver: schapen en lammeren kleiner, tamelijk, prijshoudend; kalf- en melkkoeien gewoon, traag, niet ge- hel prijshoudend; varekoelen als vo rige week, lui. Iets lager; vaarzen en Pinken Iets meer. stroef, gedrukt; veu lens als vorige week, klein, onveran derd. De VVV Katwijk aan Zee. zo vertelde de heer Verplancke. heeft een lo- giesbureau, dat pensionruimte re serveert. Men laat de gasten dan het bedrag voor logies met ontbijt gedurende de dagen, dat zij ln Kat wijk willen vertoeven vooruit be talen. Dit heeft tot gevolg, dat de pensionhouders geen enkel risico hebben. De gasten krijgen een be- taalbon, geven deze aan de pen sionhouders, die dan het bedrag bij de VVV in ontvangst kan nemen. Op deze wijze gaat er wekelijks voor vele duizenden guldens door de handen van de trouwe mede werkers en medewerksters van de VVV. Het is een bedrijf op zich. Daarnaast houdt men zich bezig met het geven van allerlei inlich tingen. Van tochten per touringcar tot de loop van de treinen van en De stap van dc Nederlandse Hippische Sportbond om de combi natie Tineke ZwolsmanIVIedrano te verbreken is voor de Nationale Fede ratie van Springruiters, die gister avond in Amersfoort vergaderde, aanleiding geweest tot een protest telegram aan de Hippische Sport bond met een ultimatum tot slot. In dit telegram, dat is onderte kend door de vice-voorzitter, de heer B. J. J. Arts, neemt de federatie stelling tegen het vormen van een combinatie Lance Huet—Medrano, zoals voor Rotterdam in de bedoe ling ligt. doch die overigens niet officieel door de N.H.S. naar dit CHIO wordt afgevaardigd. Over een eventueel aanvullen van de équipe voor Rotterdam, waarvoor thans officieel door de NHS zijn ingeschre ven Jan Maathuis, Tjeerd Velstra, Irene Jansen, Toon Ebben en Rob Kouwenberg, verlangt de Nederland se federatie van springruiters op korte termijn overleg met de NHS. „Gezien het drineende karakter van deze kwestie", aldus besluit het telegram, „verzoekt het bestuur dit onderhoud uiterlijk 23 augustus te doen plaatsvinden. Van het verloop dezer bespreking zal verder afhan gen wat het bestuur van de Federa tie van Springruiters aan haar leden zal moeten adviseren betreffende al of niet starten in Rotterdam". Van lerarenkorps 32 pet onbevoegd Het aantal leraren bij het voorbe reidend hoger en middelbaar (dag)- onderwijs bedroeg op 16 september 1962 12.720 (1961: 11.725). Hiervan was 32 procent (31 pet.) onbevoegd. Van de 1525 leraren die een aanstel ling kregen, was 70 pet. onbevoegd Een en ander blijkt uit een statis tiek van het CBS. Het berekend te kort aan bevoegde leraren bedroeg per 16 september 1962 3.042 (het jaar daarvoor 2.810). De 34-jarige Nederlander VV. F. König, chef van de perskamer van de EEG in Brussel, is verdronken in de haven van Kopenhagen. Hy werd reeds sinds vorige week dinsdag ver mist. De heer Könlg kwam 29 juli in Kopenhagen om Deens te leren en kennis te nemen van de Deense vis serij. Dinsdagavond om half elf werd hij voor het laatst gezien bij het vermaakcentrum Tivoli. Hoewel zijn hospita hem reeds woensdag avond miste en hij dagelijks enkele uren placht door te brengen op het archief van het dagblad Berlingske Tidende, werd de politie pas op de hoogte gesteld, toen hij vrijdag niet verscheen op een etentje waarvoor hij was uitgenodigd. Daar de politie eerst bij de EEG in Brussel ging informeren, begon men pas zondag met een speuractie, die gisteravond de politie de zeker heid verschafte dat de heer König in de haven was verdronken. Anne Frankprijzen voor dichters Een stoomkraan met een gewicht van 150 ton en twee loaders, eigen- I dommen van de N.V. Aug. de Meyer j Zn's Expeditie- en Agentuurbedrtff te I Terneuzen, zijn maandagmorgen I vroeg iu het water van de Wester- j schelde verdwenen. Vyf personeels- I leden konden juist op tijd op de sleepboot „Jean Claude Gerling' overspringen. Een ponton met het materieel werd naar een vrachtschip gesleept, dat op de rede van Terneuzen ligt om kunstmest in lichters over te slaan. Door de stormachtige wind kwam er steeds meer water aan boord van de Ponton. Op een gegeven ogenblik hel de deze zo sterk naar de voorzijde over, de loskraan en laders van het dek gleden en in de diepte verdwe nen. Op de plaats van het ongeval is de Westerschelde twintig a dertig meter diep. In de loop van de dag heeft men de plaats, waar het gezonken mate rieel zich bevindt, kunnen vaststellen. Het is nog niet zeker, dat men zal trachten de kraan en de loaders te lichten. Dit zal namelijk veel geld kosten en de verzekeringsmaatschap pij zal moeten beslissen of berging de kosten loont. Daar het gezonken materieel buiten de scheepvaartroute ligt, levert het geen gevaar op, zo meent men in scheepvaartkringen in Terneuzen. Cao's goedgekeurd De looncommissie van de Stichting van de Arbeid heeft de volgende col lectieve arbeidsovereenkomsten goed gekeurd: Centrale Aalsmeerse Vei ling, veiling Bloemlust te Aalsmeer, boomkwekerijen, coöp. kaaspakhui- zenbedrijven (handarbeiders) en be- tonwarenf abrieken BEURSOVERZICHT 1 Internationale waarden vast De opening heeft zich vanmiddag even"voor drieén'Tacht 'gemaaktgekenmerkt met een vaste tot zeer Achtervolging in donker Rotterdam In de omgeving van de Lijnbaan in Rotterdam heeft de politie vannacht op een inbreker, die tenslotte werd aangehouden nadat een der agenten een waarschuwingsschot had gelost. De Eigenten van een surveillance wagen. die gealarmeerd waren voor een Inbraak in de Zoutmanstraat, troffen de man in de Van Ghent- straat aan voor een vernielde ruit van een woning. Hij ging er vandoor en liep via de Van Oldenbarnevelt- straat de Lijnbaan in waar hij zich in een portiek verschool. Toen de politie arriveerde schoot de vluchteling en kele malen met een pistool. Eén waarschuwingsschot was voldoende om hem tot andere gedachten te brengen Hij gooide het pistool, dat een alarmpistool bleek te zijn. weg en liet zich arresteren. Het was een 18- jarige zeeman uit een plaatsje in de omgeving van Roermond. Daartoe in staat gesteld door een schenking, aangeboden door bemid deling van de „Netherlands America Foundation" te New York, heeft de minister van O., K. en W. de Anne Frank-prys 1963 (bestemd voor dich ters) toegekend aan Peter Bergen te 's Gravenhage voor zijn bundel „Deze voorlopige naam" en aan Huub Oosterhuis te Maastricht voor zijn bundels „Uitkomst" en „Groningen en andere diensten". Noorse kustvaarder naar IJmuiden Het 299 ton metende Noorse vrachtschip „Basel", dta gisteren op tien mijl ten westen van Texel door zware slagzij in ernstige moeilijkhe den raakte is gisteravond om half tien. nadat de bemanning het schip goeddeels weer overeind had gekre gen, naar IJmuiden gekoerst. De zee sleper „Holland" van Rederij Doeksen van Terschelling en de reddingboot „Prins Hendrik" uit Den Helder, es corteerden de kustvaarder die veilig IJmuiden bereikte. OEGSTGEESl Verbodsbepalingen voor bet vliegeren De groepscommandant van de Rijkspolitie te Oegstgeest vestigt de aandacht op een verbodsbepaling welke niet algemeen bekend zal zijn. zodat deze in het byzonder in de vakantietyd, veel wordt (.vertreden. Het gaat namelyk over het in dc lucht hebben van vliegers, op zichzelf een onschuldig genoegen, doch in verband met het nabij gelegen ma rinevliegkamp Valkenburg niet zon der gevaar voor de vliegtuigen. Deze verbodsbepaling luidt: Het is verboden een vlieger in de lucht te hebben welke zich bevindt: a. boven een luchtvaartterrein; b. boven een gebied dat gelegen is binnen een af stand van drie kilometer van de grens van een luchtvaartterrein; c. boven een gebied .dat gelegen is op een afstand van meer dan drie. doch minder dan acht kilometer van de grens van een luchtvaartterrein in dien de uitgevierde lyn langer is dan 100 meter. STADSNIEUWS Karstens tweede in Amsterdam De Leidenaar Gerben Karstens heeft gisteravond in de Amsterdamse Hartjesdagronde een sterke race ge reden en op de tweede prys beslag gelegd. Samen met de Amsterdam mer Cor Schuuring, die hem in het beslissende sprintje met een halve lengte verschil naar dc tweede plaats verwees, had Karstens het peloton op één ronde achterstand gereden. Toen Schuring halverwege deze in een hoog tempo betwiste Hartjesdag- ronde. waaraan 86 amateurs deel namen en die met kunstlicht werd verreden, weer eens tot de aanval overging, was er voor zijn concurren ten geen houden meer aan. Alleen Karstens kon zijn aanvallen pare ren. Samen gingen de twee favorieten hard door en liepen ondanks ver woede pogingen van Hoogland. Koopmaas, Zomer. Van Lachterop en de kampioenen Koel en Oudke steeds verder uit. Zij bekroonden hun opmars tenslotte met het behalen van de rondewinst op het peloton. De twee koersanimators lieten zich in de slotfase weer enigszins afzak ken om het onderling uit te kunnen vechten zonder inmenging van „gedubbelde" renners en dat pleit won Schuring. De uitslag was: 1. C. Schuuring. Amsterdam, de 90 km. in 2 uur 3 min. 25 sec.; 2. G. Karstens. Leiden; 3. D. Bouget, Amsterdam; 4. J. Franken. Schiedam; 5. R. Paul, Den Haag; 6. J. Boog. Laren: 7. S. Koevermans, Vlaardingen8. H. Koopmans, Half weg; 9. K. Zomer, Halfweg; 10. L. Althuizen, Den Haag. Collecte voor kankerbestrijding Dank zy de vorderingen in de ge neeskunde kunnen vele ziekten voor komen, andere doelmatig behandeld worden. Stierven betrekkelijk kort geleden in ons land nog velen aan tuberculose, thans is dit, mede dooi de inspanning van ons gehele volk, een zeldzame doodsoorzaak. Kanker daarentegen komt zeer veel voor en is nog steeds een zeer fre quente doodsoorzaak. Ieder jaar sterven ongeveer 18.000 Nederlanders aan kanker en worden 26.000 nieuwe gevallen van kanker geconstateerd. Het is onze plicht te trachten hierin verbetering te bren gen. Kankerbestrijding is mogelijk maar moeilijk en kostbaar. Het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kanker bestrijding draagt elk jaar ongeveer tweemiljoen gulden bij in deze strijd. Dit geld wordt gebruikt om het werk in de centra die zich speci aal met kankeronderzoek en kanker behandeling bezighouden mogelijk te maken. In de laatste week van augustus vindt de jaarlijkse collecte in Leiden plaats. Ditmaal ontvangen de Leidc- naars per post een zakje waarin zfj hun gave kunnen deponeren. Later wordt dit door een der collectanten opgehaald. De straatcollecte wordt gehouden op zaterdag 31 augustus. Z0 die be reid zyn te collecteren kunnen zich vrijdag 30 augustus tussen 19 en 20 uur melden in het gebouw- van de Geneeskundige Dienst aan de Mare. Steunt allen, naar vermogen, deze nationale zaak. RIJKSZUIVELSTATION Bij Koninklijk besluit is dr. W. F. F. Oppenoorth benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij het Rijkszuivelstation te Leiden. Jongensclub voetbalt tegen woonwagenkamp De christelijke Jongensclub „Een dracht" speelde gisteravond een voet balwedstrijd tegen een elftal van het Leidse woonwagenkamp. De ontmoe ting had plaats op een terrein aan de Haarlemmertrekvaart. Ondanks het slechte weer werd er enthousiast gespeeld. De jongens van „Een- dracht" wonnen deze wedstrijd met 2—1. Bij gunstig weer komen donderdag avond de jongens van 10 tot 14 jaar uit tegen het woonwagenkamp. Als uw bedrijf over een paar maanden een bedrag In vreemd geld moet betalen of ontvangen, vraag dan de N.H.M. eens het koers- risico voor u te dekken door een termijnaffaire Termijnaffaires kunnen, in verscheidene valuta's, ook voor kleinere bedragen worden afgesloten. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ vaste stemming voor de internatio nale waarden. Hierbij vervulden Uni levers de hoofdrol. Als gevolg van aankopen voor Zwitserse rekening met daarnaast ruime vraag van het publiek, openden Unilevers op f 178.30, tegen gisteren als slotpriis f 173.90. Een koerswinst van f 4.40 of wel ruim 20 punten op de oude om rekeningsbasis. Philips verbeterde op f 158.50, 60 cent, Kon. Olie ging op f 168.80. 70 cent omhoog. Aku haalde op 4844 niet alleen het gehele koers verlies van maandag in. doch kwam daar nog anderhalf punt bovenuit. Hoogovens plus 64 punt op 597. In de Unlleverhoek was de handel gedu rende de gehele middag aan de ruime kant. De vraag van het publiek bleef voor de meeste hoofdfondsen aan houden waardoor Philips opliep tot f 159.10. Unilever tot f 18.90. terwijl voor Kon. Olies f 169.40 werd betaald. Het was vanmiddag de eerste dag dat Amsterdam verstoken bleef van de juiste stemming in Wall Street voor de Nederlandse hoofdfondsen. In verband met de mogelijke extra belastingheffing voor de Amerikanen op aankopen van buitenlandse effec ten, is er gisteren in Wall Street in de Nederlandse hoofdfondsen bitna niets omgegaan. Aldaar verwisselde (vrij van belasting) een enkel Ne derlands hoofdfonds onderling van eigenaar. Gedurende het telefonisch avond- effectenverkeer lag de handel in Am sterdam gisteren in de hoofdfondsen ..plat", omdat Amerika niets deed. Zoals bekend is genoemd belasting voorstel bij het congres in behande ling. De beslissing hierover is niet eerder te verwachten dan eind mei of later. De beurs houdt er echter reeds rekening mee dat het voorstel zal I worden aangenomen. Dit betekent dan dat dc Amerikanen voor een in Amsterdam gekocht aandeel kon. olie op f. 170.00, 15% extra belasting moeten betalen hetgeen dan neer komt op een prijs van f. 195.50, een verschil derhalve van f. 25.50 ofwel 127'2 punt op de oude omrekenings basis. Het valt gemakkelijk te begrij pen dat de Amerikanen er niets voor voelen dit hogere bedrag te betalen. Hierdoor wordt de handel tussen Amsterdam en Wall Street zeer sterk afgeremd. Blijkens de gepubliceerde eerste halfjaarcijfers 1963 heeft de KLM een verlies geleden van f. 56,2 mil- jox, tegen f. 56,6 miljoen in het eer ste halfjaar 1962. Dit verlies was van weinig invloed op de koersvorming van de aandelen KLM die praktisch onveranderd werden geadviseerd. In de Scheepvaartsector was de stemming licht verdeeld. De leidende cultures waren nauwelijks prijs houdend en de Staatsfondsen prak tisch onveranderd. In de lokale afdelingen werden aandelen „havenwerken", die giste ren sterk zijn gestegen, wederom iets hoger geadviseerd. Aandelen „Hom burg" kregen een iets lagere advies- koers. Dit fonds is de laatste weken een punt of 60 gestegen op de gun stige eerste halfjaarcijfers van het lopende boekjaar. WISSELKOERSEN Amsterdam, 20 augustus Londen 10.09 4—10.10%; New York 3.60||3.61 ft; Montreal 3.33 A— 3.333ft; Parijs 73.634—73.68'iBrus sel 7.23V4—7.23%; Frankfort 90.584— 90.634: Stockholm 69.55—69.60; Zu rich 83.6183.66: Milaan 58.08 4— 58.134: Kopenhagen 52.16— 52.21; Oslo 50 44—50.49; Wenen 13.984— 13.994; Lissabon 12.584—12 60. Dinsdag, 20 augustus 1963 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000. vorige slotkoers koers v. heden Ned '58 4 4 102 102 ft Ned '59 44 102 102ft Ned '60-1 44 102 102ft Ned '60-11 44 102 102ft Ned '59 44 100ft 100ft Ned '60 44 100A 100 ft Ned. '61 44 100ft 100ft Ned '53 34 100ft s 1004 Ned '63 44 964 964 Ned Gb obi 34 81 - 814 Ned '47 34 93ft 93 ft Ned 'öl 34 97''4 974 Ned '53 I-n 34 954 95% Ned '56 34 954 954 Ned '48 34 89% 894 Ned bel cert 3% 884 Ned '50 I-n 34 89', 894 Ned 54 I-n 34 914 904 Ned '55 I 34 91»'* 904 Ned '55 II 34 93 ft 934 Ned '37 3 924 924 Ned Gb ob *46 3 924 92 ft Ned dol In '47 3 894 89 Ned Inv cert. 3 99 ft 99 ft Ned 62-64 3 100 100 Tndië '37 3 99% 99 ft ïndlë *37 A 3 95 ft 95 ft Ned wonbl '57 6 1014 107 ft Ned wonbl '58 44 1014 1014 Ned wonbl '60 44 101V4 1014 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 1124 111% Ver HVA-mll. 1494 1494 AKU 4794 485% Deli MU cert. 128 127 Hoogovens cert. 591 596 5 Philips gem bez. 157.90 158.90 Unilever cert. 173 90 178.80 Gordfcse petr 777% 778 Kon P (50 A f 20) 168.20 168.90 Roll Amer HJn 1364 1384 Java China Pak 156 157 K.LAI 52.10 52 Kon Ned St.boot 1534 153% Kon Paket Mij 1644 165 Stoomv Mij Ned 141 142 Nlev Goudr cer 114% 115% v Ommeren cert 253 4 255 Kon Rott Lloyd 140% 142 N Scheepv Unie 138% 140 vorige slotkoers koers v beden 86 x 113 1144 93% 934 87 88 92 91% 96 ft 96 88 x 88 854 85% 86 b 87% 874 94% 95 96 954 96% 95 93 944 102 b 104% 93 94 x 1004 100 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Pro?, cn GemJenlngen A'dam '47 (34) 3 96 95jV tdem '48 (34) 99 4 95ft R'dam '52-1 (44 994 1004 ld *37 l-n (34) 96 Z.-Holl *55 44 994 Bankwezen Bk N Gem 58 54 1034 104 id. NWB '52 <4Vb) 994 99}» BVG rsbr f500 1694 170 BVO rsbr *52 1434 144 industT Obligaties Jhlllps Dol '51 91% 914 VERKLARING DER TEKENS Gedaan bd laten Gedaan en bieden Premieleningen Alkmaar '56 24 A'dam '53 3 A'dam '51 I 24 A'dam '56 I 24 A'dam '56 n 24 A'dam '56 III 24 Breda "54 24 Dordrecht '56 24 Eindhoven '54 24 Enschede '54 24 Den Haag '52 1 24 Idem n 24 R'dam "52 I 24 Tdem n 24 tdem '57 24 Utrecht '52 24 Z.-Holl 1957 24 Zuid-Holl '59 24 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Intenmie f 50 Robeco Unitas f50.- Ver Bez v 94 f 50 Amst Bank Cultuurbank Holl Bank O eert. Ned Handelmil Ned Mid. bank Rott Bank Twentsche Bank Industrie Ondernemingen Albert Heijn Berkei's Pat BorsumlJ-Wehrv CaJvé Delft eert Electrolasmjj K Pap v Gelder K. Ned Grofsm Holl Constructie Ing bur v Bnijv Intematio v Kemp en Beg Kon Zout Ketjen Leidse Wolsprtj Vfüller en Co NB Ned Kabelfabr °hlllp6 pref Rott Drooed Mij Ver Touwfabr Walvisvaart Wemlnk's Betmij Wilton Fellenoord v WUk Heringa Zaalberg Mijnbouw en petrol Billton 2de r. Kon Petr (f 20) Amcr fondsen 197 197 228 229 487 d 485 136.50 137 385% 387 21% 21% 2384 238% 362 362 243 244% 358% 258 326 326 ilnren 640 6934 244 246 754 764 870 b 892 415b 247 252 161 1644 560b 1704 171% 252% 254 150 149% 784% 784% 495 499 320 320 468 470 61.10 61.70 378 381 423 423 664 66 b 201 201 291 2904 1034 b 103% 107 109 leum 4084 166 406 Can ad Pacific R. 31ft 31% Intern Nickel 664 65ft 49% 49 ft Bethlehem Steel 32% 32 Cities Service 69% 694 Genera) Motors 73 724 Kennecott 72% 72% Republic Steel 39% 39% Sheb OÜ 45j» 46 Union Pacific 39% 40% Un States Steel 51 50% Bieden o Laten x Ex dividend d Exclaim t iTflWirn

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5