'New look' Feijenoord liep met tong op de schoenen Strijd Europese titels in 1964 op Bosbaan f Krantenbezorgers Astyanax zegevierde in liet Criterium LexKaramoy behandelde zijn slachtoffer niet pijnloos h fe rn; Ondanks zege op Saragossa Gebrek aan conditie Marsell won in OJ. Stadion Definitieve beslissing Roeicongres Nationale tenniskampioenschappen Sportsplinters Ajoel) Khan: India vijand nummer één .Hal Postduiven lierichten Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 14 augustus 1963 Derde blad no. 31033 GEVRAAGD. Aanmelden bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. Moeilijke zege van Inge Nijeboer In het D.E.B. heeft Inge Nfjeboer De Leidse Hout) een hevige strijd Aaoeten leveren met Els Engelenburg De Munnik) om de tweede ronde te lereiken van het tennistoernooi in tót wijk. Els Engelenburg leek goed p weg naar een triomf toen zij de dierste set met 6-4 won. Dat niet zo- sijeer door de winst van die set maar ooral door de wijze waarop zy de '"torende slag van Inge Neijeboer, de *rr ader lijk uitschietende topspin- gjbrehand, weerstand bood. Maar haar reerstand minderde toen die fore- r4and lengte en richting vond {i de volgende sets, 6-3, 6-3 voor Inge ijeboer. Dat Jody Overdijkink geen ^overkomelijke moeilijkheden zou trjjgen tegen Evelien Kengen stond sijj voorbaat vast, maar men rekende ^iHDch wel op een tikkeltje meer tegen- ftand dan de tweemaal 6-1. 6-1, voor "je Roomburg-speelster. Heel wat apeer moeite had in het H.E.B. Koen Bekker met Bob van der Kwast. Dat '^ij na 6-1, 2-6, de derde set met We hebben het dan gezien: de nieuwe Höfling-tactiek, waarvan het in Rotterdam al gonsde omdat de spelers er vol van waren. We zullen er niet te veel van vertellen. De rol van Kreijermaat. die rechtsbinnen speelde en onafgebroken een soort van pendel- dienst moest onderhouden tussen de linies, was het interessantst. Vijfentwintig minuten in de eerste helft heeft dit Feijenoord in „new look" op hoge toeren gedraaid, klaterde applaus na applaus I van de met 45.000 toeschouwers gevulde tribunes. 5 ip zijn naam bracht mag wel wat ge matteerd voor hem worden genoemd. s.U kwam de zege hier ongetwijfeld by s je juiste speler terecht! In het H.E.C. lijkt Rodermond een "jegadigde voor op zijn minst een .ilaats in de halve finale. Zyn grote ■itracht ligt in zyn loopwerk. Dat on dervond gisteren Van Marie,' die in -,|e eerste ronde J. Harteloh had te- fuggewezen. Deze slaagde er maar '•liet. in om Rodermond uit positie te beien. Hij ging harder slaan, maar [rerloor toen de controle over zijn sla- ijen, 6-4. 6-1 voor Rodermond. Andere kanshebbers in dit nummer zijn Max Harteloh. Van Beurten en Jansen. Tenslotte moet nog even worden 'rermeld de kranige zege van de twee jreumesen Braakma, broer en zus 3amen 20 j. oud, in het G.D.C. op "ïiej. De Hei en Rohrbach, 6-4, 6-4. In iet G.D.B. leverde het duo Frans en Els Engelenburg een hevig gevecht iet mej. Hartog-Barki: 6-8, 8-6, 6-2, ankzij vooral beter ingrijpen aan het ,et van Frans Engelenburg. Op het hoogtepunt van het offen sief maakte Henk Groot een doel punt. waaraan hij er een kwartier na rust nog een toevoegde. De Spanjaar den scoorden slechts één keer. doch de eerlijkheid gebiedt ons er aan toe te voegen, dat Feijenoord er hiermee goedkoop afkwam. De Rotterdam mers liepen aan het slot van de wed strijd met de tong op de schoenen. Dit gebrek aan conditie zal Höf- ling. die de wedstrijd nerveus volgde en moeilijk op zijn bankje kon blij ven zitten, wel zorgen hebben ge baard. Zyn systeem, waarin men de Hongaarse toets bespeurt en dat door een club als Real Madrid tot grote hoogte is gebracht, vergt van de spe lers meer dan zij althans totnutoe kunnen opbrengen. Wanneer zij te veel in de verdediging werden ge drongen gebaarde hij wel dat zij naar voren moesten gaan, doch zo gemak kelijk waren zijn commando's niet op te volgen. Zware werk De nieuwe tactiek staat en valt ook een beetje met de man. die het zware werk moet doen. In dit geval was het Kreijermaat, die wel een paar longen heeft als blaasbalgen, maar die ook afzakte en bovendien na de rust moest worden vervangen door Bouw meester. die het niet kon opbrengen. Toen moesten de spelers, die wat ver dwaald rondhingen, maar zien hoe zij zich redden. Deze "one man—show" is dus kwetsbaar en kan in de com petitie, wanneer hardheid een woord je mee gaat spreken tot nare conse quenties leiden. En toch werkte het hartverwarmend om weer eens een ander Feijenoord te zien spelen dan we onder het regime Fuchs ge wend waren. De Oostenrijker had Feijenoord wel heel erg in de verde diging gedrongen, hetgeen de attrac tie van het voetbal niet ton goede kwam. In de luttele weken, die Höf- ling nu Feijenoord traint, is hij er reeds in geslaagd de Rotterdammers een geheel nieuwe geest in te blazen. Bij jua 300 paarden in liet CHIO Het jaarlijkse internationale cou- lurs hippique van Rotterdam, dat ordt gehouden van 27 augustus tot ii met 1 september, breekt verschei- ene tot nu toe bestaande records. Er zal een recordaantal nationali- eiten zyn vertegenwoordigd (14), door tezamen 150 ruiters met bijna paarden. Met de 72 paarden van Ie ruim tachtig man sterke cavalerie ran de Paryse Garde Republiquaine die dit jaar het shownummer ver- lorgt, wordt dit een hele menagerie Bewondering We spraken in de rust even met Elek Schwartz, de trainer van het Nederlands elftal. Hij was vol be wondering, wat zyn jonge landgenoot Schwartz is immers ook Roemeen al tot stand had gebracht. „Dit opent", zei Elek Schwartz. „voor mij weer geheel nieuwe per spectieven. Men heeft wel eens ge twijfeld aan Henk Groot, aan Coen- tje Moulijn. doch Hofling heeft laten zien. dat zy wel degelijk kunnen voetballen Nieuwe bezems vegen schoon. Dat geldt voor Höfling. dat geldt natuur lijk ook voor een speler als Henk Voor de Nederlandse equipe zyn Aan het Europese jeugdkampioen- - t„m. :hap, dat op de eerste drie dagen reeds aangewezen de naUOjrale Jram wordt afgewerkt, nemen negen offi dele landenequipes deel. te weten België. Duitsland, Frankrijk, Groot- Brittannië. Hongarije, Italië, Joego slavië, Nederland en Polen. Voor de wedstrijden van het chlo itaan negen équipes ingeschreven: België, Denemarken, Duitsland, Groot-Brittannië, Hongarije. Ierland. Nederland. Polen en Zwitserland. Daarbij komen nog individuele rui ters uit Frankrijk. Noorwegen Italië pioen Jan Maathuis. Tjeerd Velstra, Anton Ebben en Irene Jansen. Onder de buitenlandse springrui ters bevinden zich grote namen als die van de Duitsers Hermann Schrid- de, Kurt Jarasinski. de Britten Peter Robeson. Dave Parker, en de ama zones Ann Town send en Elisabeth Broome. Ook de internationale dres- suurwereld is in Rotterdam goed ver tegenwoordigd met o.a. de veelvou- en I dige Olympische kampioen, de 1 Zweedse majoor St Cyr. Koersen te Hilversum (Van onze medewerker) Astyanax, gereden door Freek Eeren- berg, behaalde gisteren een fraaie zege in het Criterium der vierjarigen. Hy startte zeer snel en hoewel Astya nax 60 meter aan de kop moest ge ven, zat hij spoedig in derde positie achter de leidende Ammetticna van IJmuiden en Amad Kinley. By het ingaan van de rechte lijn lag Am metticna nog steeds vooraan, doch toen de merrie iets van de reling af week maakte Amad daarvan een dankbaar gebruik. Aan de buitenzijde chargeerde echter Astyanax en deze boekte een mooie 1.24.2 zege. Abdul lah Hanover, die by de start achterop was geraakt, werd vierde. Niet min der dan vier paarden werden tijdens de koers uitgeschakeld, n.l. Auerhen S, Adua Scotch B, Acrobaat en Ani mo. 1 Entrainement Geersen boekte ove rigens nog drie successen. In de door 17 paarden bestreden Oostenrykprijs won Marten Vergay van kop af met Boogie Hollandia vóór Anton, die Bram Williams de tweede plaats ont nam. Ook in de Polenprys had Ver gay met Axel Hollandia direct de lei ding en stond deze niet meer af. Hier werd Zelda's Happines tweede voor Zippv Erebus en de slotdravery werd de derde triomf voor Vergay met Zion B, die na uitschakeling van de leidende Zarak het commando over nam en zich niet meer liet passeren. Zahir B werd tweede vóór Ydeal Double, die een kleine fout had ge kregen. Wagenaar jr zegevierde tweemaal. n.l. met Aalscholver S. waarbij hij Astra T en Zelonus K achter zich hield en met Vitalis, die na een ga loppade van de leidende Winny Cliff, een vlotte 1.24.- zege boekte, gevolgd door Wendy Holandia en Turdus Musica S. De zege van Heskes met Arctic van 's-Gravenhof was een verrassing <w. f8.20) en daar de tweede plaats van Annie Norma ook een surprise betekende, met Barry Williams als derde, bracht het trio niet minder dan f3172.80 voor f 1.-. De uitslagen luiden: Noorwegen-prijs1. Christine Mac (J. Vóórhaar) (1.35.1): 2. Cora VP; 3. C. Alkestls van E. Tot.: wl. f3.60. pl. 1.80. 1.80. 1 50. cov. 5.40. koppel 16.60. Oostenrijk-prijs1. Boogie Hollandia (M. Vergay) (1.31.2); 2. Anton; 3. Bram Williams. Tot.: wl. f5.90. pl. 3. 3.30, 5.10. cov. 8 40. koppel 19 30. Pakistan-prys. Ie afd.: 1. Arctic van 's-Gravenhof (A. G. Heskes) (1.27.3); 2. Annie Norma: 3. Barry Williams. Tot.: wl. f 8.20. pl. 2.40. 2.10. 1.80. cov. 12.80. koppel 7. trio f 3.172.80. Paklstan-prys. 2e aid.: 1. Aalschol ver S (J. Wagenaar Jr.) (1.27.3); 2. Astra T; 3. Zelonua K. Tot.: wl. f 5.80. pl. 1.70, 1 70. 4.10, cov. 3.90, koppel 16.60. Criterium der 4-Jarlgen: 1. Astyanax (F. J. Eerenbergi (1.24.2); 2. Amad Kinley: 3 Ammettlena van IJmuiden. Tot.: wi. f 3.20, pl. 1.60. 2.30, 3.80, cov, 6.70. koppel 8. Polen-prijs: 1. Axel Hollandia M. Ver- gay) (1.26.7); 2 Zelda's Happiness; 3. Zippy Erebus. Tot.: wl. f 4.90. pl. 3. 2.80. 5.70. cov. 6.80, koppel 16.50. trio f 356.20. Portugal-prys: 1. Vitalis (J. Wage- naar Jr.) (1.24.-): 2. Wendy Hollandia: 3 Turdus Musica S. Tot.: wi. fl.90. Ï1 1.20. 1.30, 2.70, cov. 3.10, koppel .10. Roemenië-prljs: 1. Zlon B (M. Ver gay) (1.26.6); 2. Zahlr B: 3. Ydeal Double. Tot.: wi. f3 40, pl. 1.60. 2. 2.90. cov. 4.60. koppel 8.30. Totalisator-omzet f 150.715,50. Groot, die voor de eerste keer in het stadion wilde laten zien wat hij kon. We hebben inderdaad de blonde Zaankanter in menige interland wedstrijd slechter gezien dan gister avond. Hy was een furie gelijk. En zoals Guus Haak speelde was in één woord brillant. Daar kan Kerkum, met zijn grote verdiensten voor Feijenoord. niet aan tippen. Oude bezems Maar ook oude bezems veeg den schoon. Coen Moulijn bijv. was weer de linksbuiten, waarvan een te genstander een nachtmerrie krijgt. Reijs heette zyn tegenstander van gisteravond. Dol gedraaid voor de rust bleef hij in de tweede helft als een schaduw aan Coen klitten, een schaduw, die plotseling venijnig werd wanneer die andere schaduw hem toch weer te vlug af was. Dit was weer de Moulijn. die het legioen tot extase weet te brengen. En de man achter deze Moulijn was Höfling Er waren er meer: Klaassens, Ben- naars. Cor van der Gyp. Zoals hij na twintig minuten het voorbereidende werk van Moulyn afmaakte door lis tig een hakje te geven aan Groot, die toen het doelpunt maakte waarnaar al die duizenden hunkerden, was af. Piet Kruiver. die na rust voor Van der Gyp in de plaats kwam. had dit geluk met. In de eerste plaats was toen de „dash" er al zo'n beetje uit en tot overmaat van ramp schoot hy een „vrije bal" tegen de paal. Kruiver was gewillig genoeg om de ruimte op te zoeken zoals Höfling het alle maal had verteld. Dat hy in die ruimte verloren ging was niet hele maal zyn schuld. had geperst. Het was een geluk voor Feijenoord, dat in die periode Pie- ters Graafland slechts eenmaal be hoefde te zwichten voor een schot van de rechtshalf Isasi, nadat de bal van een schot tegen de lat van de linksbinnen Sigi was teruggekomen. Doch de wedstrijd had niet veel lan ger meer moeten duren. Feijenoord leidde toen al met 2-0, want een kwartier na de rust had Henk Groot heel rustig en wel bekeken zijn twee de doelpunt gescoord. Uit het verslag krijgt men mis schien de indruk, dat Saragossa al met al toch niet zo'n lastige tegen stander is geweest. Wel, zo was het niet. Verliezen viel hen niet gemak kelijk, doch het was aan Leo Horn wel toevertrouwd om al te vurige Spanjaarden in toom te houden. De wedstrijd achter grote motoren, die gisteren in het Olympisch Stadion te Amsterdam werd gehouden, werd gewonnen door de Duitser Marsell. De uitslag luidt: 1. Marsell (Did.) achter De Graaf 100 km in 1 uur, 16 min. en 21.2 sec. 2. Proost (Belg.) achter V. d. Bossche op 20 meter. 3. Tiefenthaler i Zwitserland i achter Grolimond op 150 meter 4 Koch (Ned.) achter Pelser op 3475 meter. Joop Captein (Ned.i en De Paepe (Belg.) staakten de strijd. De Span jaard Timoner werd uit de wedstrijd genomen wegens onregelmatig rijden. Oefenprogramma van Lugdunum Het oefenprogramma van Lugdu num voor de komende voetbalcompe titie luidt: zondag 18 augustus: Lug dunumZeeburgia (14.30 uur). Voorts wedstrijden in de morgenuren van Lugdunum-combinaties tegen LDWS en tegen DOCOS-combinaties. Zaterdag 24 augustus: RCLLug dunum (16.15 uur). Zondag 25 augus tus Blauw ZwartLugdunum (14.30». Lugdunum speelt op deze dag met haar eerste zes teams tegen de zes corresponderende elftallen van Blauw Zwart. Zondag 1 september: Lugdu num—Zaandijk <14.30 uur). NORBERT HÖFFLING Kritiek Saragossa bracht wel voetballers, doch weinig tactiek in het veld. De gesloten vier mans dekking, waarin eerst Kerkum en daarna Hans Kraay de hoeksteen bewaakte, wist meestal het gevaar al te keren, voordat Eddie Pieters Graafland er aan te pas moest komen. Het werd eigenlijk pas kritiek tegen het einde van de wed strijd. toen de Spanjaarden zo onge veer de laatste druppel uit Feijenoord Wanneer het eerwaardige comité, dat in het Wimbledon- toernooi over het plaatsen van de spelers en speelsters beslist, kennis zou nemen van het ver loop van de Nederlandse kam pioenschappen, dan zouden de heren gevoelens van schaamte en jaloezie nauwelijks kunnen onderdrukken. Immers zo snel als in de laatste juni-week de ene ge plaatste deelnemer na de andere op het Wimbledon-gras strui kelde, zo stevig zitten in Sche- veningen alle „seeds" nog in het zadel. En bij dat ontbreken van de toch altijd pikante verrassingen viel er ook op de tweede dag van het toer nooi om de nationale titels op en rond het Mets-centrecourt weinig opvallends te beleven. Dat neemt niet weg. dat er in sommige partijen voortreffelijk ten nis is gespeeld en dat opnieuw kon worden vastgesteld, dat, hoe matig de verrichtingen van de Nederlandse top in internationaal verband nog steeds zijn, van een duidelijke ni veau-verbetering In algemene zin sprake is. De wyze bijvoorbeeld, waarop de 17-jarige Van Sloten zijn als num mer 2 geplaatste rivaal Piet van Eijs- den partij gaf, viel zonder twijfel te loven. Van Eysden is in goede vorm en hij won gemakkelijk <62 63 63», maar Van Sloten kwam in de strijd om het punt telkens verder dan de eindcijfers doen vermoeden. Ge steund op zijn goede, maar nog niet geheel vaste service kon hij menige aanval opbouwen. De routine en de vaart en ook de betere controle van Van Eijsden waren hem echter te machtig. Marteling Tom Okker, Willem Maris en Jan Hajer hadden hun slachtoffers ook snel in de hoek waar zij hen hebben wilden. Karamoy deed het anders. Eigenlijk moet men constateren, dat Karamoy een sadist is die zich niet tevreden stelt met een zo snel en zo pijnloos mogelijke behandeling van zyn zwakkere tegenstanders. Hij houdt ervan zijn slachtoffers te mar telen tot zy er bij neervallen. Theo van der Broek heeft kilometers en kilometers over de baan gejaagd om de lobs, dropshots, gecamoufleerde volleys en wat er al niet meer van Karamoy's racket kwam te achter halen. Een meestal ook nog vergeefs. Het werd 63 86 61 alvorens Van 'De Stormvogel' van kop verdrongen Na geruime tijd aan de kop te heb ben gelegen is het Nederlandse Jacht „De Stormvogel" de leiding van de Fastnetrace kwijtgeraakt aan de Zweedse Capricia. Het Zweedse Jacht rondde „Fastnet Rock" twee uur en veertig minuten eerder dan „Storm vogel". Verscheidene schepen hebben de stryd moeten staken, w.o, het Ne derlandse schip Corabia. der Broek op zijn knieën viel en om genade smeekte. Bij de dames kwamen Eva de Jong (60 62 tegen Corrie Siemers», An ja Lepoutre (64 62 tégen Het ty Baas), Jenny Rtdderhof (61 61 tegen Reineke van der Linden) en Trudy Groenman (64 62 tegen Ria van der Hage) in de kwartfi nales. Ook dat ging snel in zijn werk, al had Trudy Groenman in het be gin even moeite met de felle en snel le, eveneens linkshandige Zeeuwse Ria. lene Miene Muite Lex Karamoy tekent hierbij aan: „Telkens weer valt mij de over eenkomst op tussen een tennis toernooi en het ons aller bekende lene Miene Muttet In beide ge vallen wordt het aantal deelne mers steeds kleiner, wat de slachtoffers er ook aan doen. Gisteren was het de eerste dag dat er om drie gewonnen sets werd gespeeld. Vooral de ballen- jongens weten daar van mee te praten. Op bijna alle banen over schreden de partijen de twee uren-grens. Jammer genoeg was daar niet die van de Leidse junior Richard Kasten bij. Toch was ook nu zijn spel niet onverdienstelijk Wel wat ondoordacht, maar daar ben je junior voor. In het herendub- bel met Soeters tegen de gerou tineerde combinatie Van Dalscn Goris was het einde snel bereikt (2—6, 2—*), maar het is nu een- f dam) 1—0. Van Doqk—Scheffer 1-0 maal moeilijk om tegen zulke be- Bredewout-Tilstra 'i—Va. Kerkhof f De Europese roeikampioen- aan de Nederlandse Roeibond schappen 1964 de belangrijke toegewezen. voor-Olympische wedstrijden De titelwedstryden voor dames zullen op de verbrede Amster- zijn van vrijdag 31 juli t m zondag d l j l 2 augustus, die voor de heren van damse Bosbaan worden gehou- donderdag 6 t/m zondag 8 augustus den. Tijdens het Fisa-congres Het is de vierde maal daf de Bosbaan dat oistcren in Koocnhaaen Plaats van handeling is voor Euro- aat gisteren in ivopennagen kampioenschappen, eerder wer- werd gehouden, zijn de wed- den de titelwedstryden in 1937 1 949 strijden met alqemcne stemmen en 1954 in Amsterdam gehouden. De baan zal zoals bekend, worden verbreed tot 92 meter, zodat er vijf j ploegen tegelijk kunnen starten. Ver wacht wordt dat de werkzaamheden aan de Bosbaan op uiterlijk 1 juni 1964 beëindigd zullen zijn. De deel nemers aan de Europese kampioen schappen zullen worden onderge bracht in het Amsterdamse stu dentenhuis „Casa Academica". Wij zullen kijken hoe de wed strijden deze week op 't Bagsvaerd- meer verlopen, zei roei bondsvoorzit ter drs. Chr. v/d Ploeg na afloop van het congres, „Als mocht blijken dat de 121 meter brede banen, die hier zijn uitgezet, technisch geen bezwaren opleveren, zullen wij zeker nog bezien of wij bij de Europese kampioenschappen in Amsterdam, zes in plaats van vijf banen kunnen uitzetten". De breedte van 92 meter die de verbeterde Bosbaan krijgt, geeft theoretisch de mogelijkheid zes ba nen van 12 'j meter uit te zetten. Het blijft echter de vraag of het voordeel van een extrabaan opweegt tegen de bezwaren die de roeiers, ze ker by winderig weer, zullen onder vinden. De vreugde van de Nederlandse af gevaardigden was groot. In Fisa-kringen wordt over het algemeen aangenomen, dat by de Eu ropese kampioenschappen van Am sterdam het probleem van de Inreis visa voor Oostduitse sportlieden zich niet zou voordoen. Ook het volgende Fisa-congres zal in Amsterdam worden gehouden, hoe wel het bestuur de voorkeur gaf aan Tokio, tijdens de Olympische Spelen 1964 Met grote meerderheid kozen de afgevaardigden van de 31 landen Amsterdam. Het congres is vastgesteld op dins dag 4 augustus. Louison Bobet. Vichy werd echter met „een halve lengte" zoals presi dent Thomas Keiler vaststelde door Bied bij de stemming verslagen. Voor het eerst sinds vele jaren zul len bij de huldigingen van de kam pioenen weer volksliederen worden gespeeld en de nationale vlaggen worden gehesen. Het bestuursvoorstel om nu het nationale karakter aan de ereceremonieën te ontnemen werd met 15 tegen 37 stemmen verworpen. President Thomas Keiler (Zwitser land). die ook ditmaal het congres dat ojn. werd bijgewoond door erf prins Knud van Denemarken, voor treffelijk leidde, werd als president van de Fisa herkozen, secretaris penningmeester Charles Riolo (Zwit serland) werd eveneens bij acclama tie herbenoemd. Van de drie vice- presidenten moest echter de Tsjech Jaroslav Myslivecek plaats maken voor de Pool Marchlewski. LEX KARAMOY kende spelers in het veld te tre den. Daarna was het weer Goris. nu samen met mevr. Ridderhof die Kasten uit 't gemengde dub bel wipte (16, 06). Voor mijzelf einêigde de dag voordelig. Van der Broek bleek op de gladde baan niet uit de voeten te kunnen komen en had na enkele duiken meer weg van een voetbalkeeper dan van een tennisspeler. In de tweede set toonde hij bij vlagen zijn normale spel en prompt leidde hij dan ook, eerst met 42, later met 54, maar toen hij de set verloor met 68 was het snel bekeken (6^—3, 8—6, 6—1)." Tijdens de Spartakiade. die in Moskou wordt gehouden heeft de Russische zwemmer Farafonov woensdag het Europese record op de 100 meter schoolslag verbeterd en ge bracht op 1 minuut 9.6 seconden. Het oude record stond met 1.09.8 op naam van zijn landgenoot Georgy Proko- penko. Van Donk (Dordrecht)—Brede- wout (Zwolle) 01. Tilstra (Harlin- gen)Van Oosterom (Hilversum) 10. Te Velde (Groningen)—Dries (Rotterdam) 10. Crabbendam (Am sterdam)—De Bondt (Rijswijk) 10. Scheffer (Gron.)—Kerkhof f (Rotter- Pakistan beschouwt India nog steeds als zijn belangrijkste vijand en het heeft alle iVdenen voor on gerustheid gezien de groeiende kracht van dit land. aldus verklaarde maar schalk Mohammed Ajoeb Khan. pre sident van Pakistan, gisteren in -en radiotoespraak ter gelegenheid van de onhafhankelijkheidsviering in zijn land. Volgens de president heeft de Indiase buurstaat grote hoeveelhe den wapens ontvangen ondanks het feit dat van een eventueel ernstig conflict tussen China en India geen sprake kan zyn omdat beide landen wel weten dat een dergelijke strijd tot beider vernietiging zal leiden. President Ajoeb Khan uitte zijn voldoening over het grensakkoord dat zijn land met oommunistisch-China heeft gesloten. Het speet hem dat hij met India geen overeenstemming inzake Kasjmier kon bereiken. Weer krachtige beving in Skopje Volgens het Joegoslavische persbu reau Tanjoeg Jjn tussen maandag en dinsdagochtend 4 nieuwe krach tige bevingen in Skopje geregistreerd. Enkele gebouwen, die reeds door de ramp van de 26ste juli beschadigd werden, stortten thans geheel In. Van de mensen, die bij deze ramp om het leven kwamen, zijn er tot dusver 1.023 geïdentificeerd. Dc Engelse humanitaire organisa tie ter leniging van de hongersnood heeft een bedrag van 300.000 pond (drie miljoen gulden» bijeengebracht voor het getroffen Skopje. De Engel sen zullen nog voor de winter in de nabijheid van de stad twee dorpjes van 800 behoorlijke huizen plus nood woningen bouwen. Honderd ton Britse vis- en vlees pastei zullen gTatis ter beschikking worden gesteld van inwoners van Skopje, Tibetaanse vluchtelingen en bewoners van Korea, Italië. Grieken land. Jordanië, Somaliland en Ke- -i..- nia- De fabrikanten van de pastei Koppelwedstrijd over 4 vluchten waren overgegaan op flessen van een fro WiiivDn Ump noman aan /laai i ve lengte' De organisatie van de wereldkam pioenschappen voor heren 1966 werd na ampele discussies aan Bied (Joego-Slavië) toegewezen. De kan sen van Vichy met Bied, Essen en Duisburg, kandidaat werden gloed vol verdedigd door de burgemeester van het Franse plaatsje, op het oog een tweelingbroer van wielercrack „DE RIJNKLIEVERS" Wedvlucht vanaf Tergnier op 11 augustus. Afstand 290 km. 1. W. Jacobi; 2. Chr. v. d. Pluym; 3. H. v. d. Vecht: 4. D. Zwaan: 5. H. Bonneur: 6. Chr. v. d. Pluym: 7. N. Hoogervorst; 8. H. Bonneur; 9. A. G. Holland: 10. J. van Alphen. jonge duiven. Hier namen aan deel 36 leden. 1. A. Dubbelaar met Chr. v. d. Pluym 645.53 pnt; 2. J. Wassenburg met W. Jacobi 573.58; 3. P. van Griensven met J. v. d. Wal 527.77 4. B. Hoogervorst met D. Zwaan 470 60; 5. A. G. Holland met N. van der Lin den 331.33 pnt. Vlucht vanaf St. Chislain. in con cours 258 duiven. Afstand 196 km. 1. D. Zwaan; 2. Gebr. Kok: 3. H. Bonneur: 4. Gebr. Kok; 5. A. G. Hol land; 6. Chr. v. d. Pluym: 7. «A. Dub belaar: 8. J. Wassenburg; 9. P. van Griensven; 10. H. Bonneur. Leidse he Postduivenclub. Wed vlucht op zondag 11 aug. 1963 met jonge duiven uit Tergnier. Aantal duiven 170. Gelost te 130 uur met sterke z.w. wind. 1. P. Groenendijk; 2. M. de Lange; 3. P. Schenkeveld; 4. B. Geenjaar; 5. P. Groenendijk; 6. M. de Lange; 7. P. Landesbergen8. P. Groenendijk; 9. J. van Alphen; 10. J. van Alphen. —De Bondt 1—0. Van de Tol—Dries 10. V. OosteromCrabbendam 10. Te VeldeHoogendoorn Vt. Na drie ronden hebben Te Velde. Van Donk en Crabbendam de leiding met elk twee punten. ander model voor de verpakking van hun produkten. Zy besloten zich te ontdoen van 700.000 gevulde 'les sen van het oude model, doch dat bleek moeilijker dan was verwacht. Nadat pogingen om de flessen weg te geven op niets waren uitgelopen, besloot men ze maar in zee te gooien. Hiervan kwam men echter toch terug, zodat de flessen thans onder weg zijn naar de hiervoor genoem de bestemmingen. Ontploffing; in India: 32 doden In Gauhati noordoost-India) zyn gisteren 32 mensen omgekomen toen drie vrachtwagens met dynamiet en ander explosief materiaal in de lucht vlogen. De vrachtwagens werden af geladen voor een opslagplaats van de staatspolitie. Tot de slachtoffers behoren 15 arbeiders, zes politieagen ten en de chauffeurs van de vracht auto's. Aangezien niemand de ex plosie heeft overleefd, kan niet wor den nagegaan hoe zij is gebeurd. De drie vrachtwagens, de opslagplaats en een wachthuisje' werden vernie tigd.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5