Begroting 1963 biedt nog ruimte I voor uitgave van vier ton STEEDS MEER MANNEN ROKEN HALF ZWAAR-HEEL LEKKER! Chefarine.4 ei Diamanten luiivelijk in de Sleutelstad O.a. voor restauratie van Burchtheuvel en ha cl huis 4 krachtige middelen tegen pijn en griep! „Auto" vertoonde waslijst van gebreken: ƒ150.— boete Na 32 jaar Hor tul anus H. Yeendorp neemt 30 augustus afscheid Bloemengroet uit Rijnsburg voor Leidse raadsleden Route lijn 42 gewijzigd op 15 augustus W. v. cl. Zwart-Heemskerk Opgericht 1 maart 1860 Dlnadag 13 auguitua 1963 Tweede blad no. 31033 Reeds vele malen gaf een voorstel van B. en W. tot wijziging van een lopende gemeentebegroting in de Leidse raad geen aan leiding tot discussie. In de regel werd een dergelijk voorstel zonder discussie of hoofdelijke stemming aanvaard. In de zitting van gis teren ontlokte een voorstel van gelijke strekking echter een uitvoe rige discussie en een hoofdelijke stemming, waarbij B. en W. met ruime meerderheid van stemmen 19 tegen 6 in het gelijk wer den gesteld. Het was vooral het KVP-lid Van Egmond. die zich tegen deze gang van zaken verzette. Aanleiding tot deze controverse was het voorstel van B. en W. om in de gemeentebegroting van het jaar 1963 een wijziging aan te brengen. Het College achtte dit noodzakelijk omdat als gevolg van deze wijziging een aantal on derhoudswerkzaamheden aan schoolgebouwen, straten en „an dere objecten", waarmede in de begroting van dit jaar geen reke ning was gehouden, als nog in 1963 kan worden uitgevoerd. Niet uit de stukken, doch tijdens de discussie bleek, dat met deze wij ziging een bedrag van circa f400.000 was gemoeid. Reeds lang noodzakelijke restauraties, o.a van de Burchtheuvel en het Gem. Badhuis, kunnen van dit bedrag worden betaald. Het was. zoals gezegd, vooral de heer Van Egmond na hem trad ook de heer Duyverman (WD) nog met B. en W. in discussie: hij sprak van „een beperkte en onduidelijke formulering die wilde weten, welke criteria het College aanlegt om tot deze begrotingswijziging te komen. Z.i. mogen bij een dergelijke wijzi ging de posten niet te groot zijn ten hoogste f 10.000 mogen er geen beleidskwesties in het geding zijn en moet door alle belanghebbende com missies gunstig geadviseerd zijn. De heer Van Egmond deed de suggestie om het voorstel aan te houden ten einde B. en W. in de gelegenheid te stellen om de belangrijkste posten af zonderlijk in de raad aan de orde te stellen. Twee wegen Wethouder Harmsen, die het voor- »tel van B. en W. verdedigde, bracht de heer Van Egmond onder het oog, dat het College twee wegen open staan om door de raad noodzakelijk geoordeelde, doch uitgestelde restau raties, tot uitvoering te brengen. B. en W. kunnen deze kosten onder brengen op een volgende begroting óf zien of de begroting van het lopende jaar nog ruimte biedt voor een der gelijke uitgave. Dit laatste is thans het gevaL Met name de Commissie van Financiën heeft tegen deze me tbode van behandeling geen enkel Nawaar. Het is de meest efficiënte «tfze van behandeling. B. en W. heb- len by dit voorstel niets te verber- (en. Ook de Commissies van Open bare Werken en Onderwys gaan ak koord met het voorstel. De heer Van Egmond, die door de wethouder niet was overtuigd t.a.v. de voorstellen van het Badhuis was de Commissie G.G. en G.D. niet ge kend vroeg hierop een hoofdelijke stemming aan. Het voorstel van B en W. werd aangenomen met 19 te gen 6 stemmen «tegen 5 KVP-leden en de heer Frans PSP). Gemeente tussenpersoon was wethouder Piena van mening, dat in een nabUe toekomst het huis vestingsprobleem van de ambtenaren terdege onder de loep moet worden genomen. Dit mede in het belang van een goed functioneren van de diensten. Tot aankoop wordt na deze uiteenzetting besloten. Reuvens gaat verbouwen Alle overige door ons reeds gepu bliceerde voorstellen, w.o. een voor stel tot het verstrekken van een geld lening van f90.100 tot verbouw «uit breiding» van de Openbare Leeszaal „Reuvens", werden deze middag z.ha. aangenomen. De heer Kuyt (P.v.d.A.) had graag gezien, dat bij deze verbouwing ook een oplossing was gevonden voor het stalling pro bleem van rijwielen aan de Br ee straat. Zowel wethouder Harmsen als wethouder Piena zagen aan de Breestraat geen mogelijkheid. Voor hen die lang in de leeszaal verblijven, is echter in de onmiddellijke nabij- heid een rijwielstalling. Op een vraag van de heer Kuyt of de te verstrekken lening wel toerei kend zal zUn, deelde wethouder Harmsen mede, dat het niet uitgeslo- j ten is, dat de kosten de raming „iets zullen overschrijden". En dan nog treffen wjj hier maar een noodmaat regel, welke nog niet beantwoordt aan een ideale situatie, aldus de wethou der, die de raad er verder op wees. dat het uiteindelijk in de bedoeling j ligt om voor „Reuvens" elders een goede huisvesting te vinden. DRUM E«n der middelen zorgt ervoor del de maag niet van streek raaktl Chefarine „4" bevat vier beroemde geneesmiddelen, die te zamen nog krachtiger werken. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen het zonder bezwaar gebruiken, want één der bestanddelen beschermt de maag. Glazen buitje 20 tabletten f 0.60 Hand 19# atripverpakkmj 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 Ubletten f 3.60 Voor Je Leidse kantonrechter „Wrak hoort op schroothoop thuis"' „Tengevolge van een ongeval was ik kortgeleden uit het ziekenhuis ont slagen en daardoor financieel niet in staat het wagentje op te knappen", verklaarde een 24-jarige handelaar uit Leiden gisteren tegenover de Leidse kantonrechter het feit, dat het vehikel waarmee hy in april j.l. op Ryks- weg 4a werd aangehouden een ware waslijst van gebreken vertoonde. Hiertoe behoorden o.m. een defecte voet- en handrem. 3 totaal niet func tionerende schokbrekers. versleten banden, een defecte uitlaat en een stuurinrichting, die niet minder dan 175 graden speling vertoonde. „Vol gens het politierapport kon met dit wrak niet normaal rechtuit gereden worden. Het is my dan ook een raad sel hoe U er nog mee kon rijden", merkte de kantonrechter met een steeds stygende verbazing op. „U was een compleet gevaar op de weg", concludeerde hy terecht en Infor meerde of het vehikel nu Inderdaad naar de sloper was gebracht. Ver dacht kon dit bevestigen. „Ik had toch geen geld om de auto op te la ten knappen', verklaarde hij'. „Even als dit wrak rijden er vandaag aan de dag helaas nog vele rond die op de schroothoop thuishoren", ver zuchtte de officier waarna hy door de indrukwekkende reeks gebreken aan een totaal van f 180 boete subs 36 dagen kwam. „Waar moet ik dat van betalen" vroeg verdachte met verwij zing naar zyn reeds eerder genoem de financiële strop zich tydens zyn laatste woord af. Gezien het gevaar, dat verdachte met zyn „auto" voor andere weggebruikers had betekend, was de kantonrechter slechts bereid hem iets tegemoet te komen en maakte er totaal f 150 boete subs 30 dagen van. Het was al weer de heer Van Eg mond, die by het voorstel van B. en W., tot aankoop van de percelen Ihorbeckestraat 17 en 21, bezwaar maakte tegen het feit. dat de ge- - p meente b(j dexe verkoop als tussen- WetI 100 UOetC itreedt. J In de volgende zaak zweefde gedu- Minachting voor persoon ontreedt. Zoals bekend zullen deze woningen aan daarvoor in aanmerking komen de gemeente-ambtenaren worden doorverkocht. De heer Frans (PSP) wenste te weten of de koper-ambtenaar niet by machte was de woning, met ge bruikmaking van de gemeenteiyke fi nancieringsregering, zelf te kopen. Ook mej. Van Nienes (PvdA) zag in deze transactie niet de meest effi ciënte wijze om een ambtenaar aan een woning te helpen. Wethouder Piena en later ook Öe burgemeester gaven de raad te verstaan, dat de woningen de ge meente «onderhands) tegen een re delijke prijs worden aangeboden. In dien de woningen op de vrye markt waren gekomen, zou de koopprys on- getwyfeld veel hoger hebben gelegen. Vandaar de tussenkomst van B. en W. Het ligt in de bedoeling, dat de ambtenaar-koper gebruik zai maken van de financieringsregeling. Hoewel nu slechts twee ambtena ren de urgentie is bepalend aan een woning geholpen kunnen worden Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker, v. d. WATER, Haarlemmerstr. 297 heeft het. De beste merken. Junghans - Kienzle - Mauthe. Kerkelijk Leveu NED. HERV. KERK. Beroepen te Well en Ammerzoden J. Ch. Plaat, kand. te Weesp. Benoemd tot vlc. te Castrlcum mej. J. A. Meulendljk. te Noordwyk. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Rotterdam-Zuid (vac. A. L. Bos) O. v. Drlel te Ouddorp (Z.-H). CIIR. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Oud-BelJerland O. Bijkerk, kand. te Zaandam, die be dankte voor Gorinchem, Hllversum-O.. l'apendrecht en voor Zutphen. Naar Haamstede-Kerkwerve J. Westerink, kand. te Zwolle, die bedankte voor Dokkum. Eemdyk. Maarssen. Mussel. Nieuwe-Pekela. Nleuw-Vennep, Noord- «eschut. Ouderkerk a. d. Am6tel, Rot- terdam-Charlols, Rotterdam-Kr illngen. Schiedam, Vllsslngen en voor Wllder- vank. Voortreffelijk beheerder van Leitlse academische plantentuin De heer H. Veendorp. die zich in zijn 32 Leidse jaren heeft doen kennen als een voortreffelijk beheerder van de Academische plan tentuin, zal vrijdag 30 augustus in verband met het bereiken van de I pensioengerechtigde leeftijd afscheid nemen van zijn functie en het i werk, dat hem zo zeer ter harte gaat. De heer Veendorp, die reeds „weg" had moeten zijn 20 j maart j.l. werd hij 65 jaar is nog enige maanden in Junctie ge bleven omdat in zijn opvolging nog niet was voorzien. Nu dit het j geval is hij zal worden opge- I volgd door de heer B. F. Bruins- ma uit Bennekom tot voor kort verbonden aan het Instituut voor de Veredeling van Tuinbouw- zaden van de Landbouwhoge- I school te Wageningen komt voor de heer Veendorp onherroe- pelijk een einde aan zijn werk kring. By het schryven van dit artikel en bladerend in de jaargang 1931 trof fen wy in een van de maart nummers van ons blad het bericht aan. inhoudende de benoeming van de heer Veendorp tot hortulanus als op volger van de heer E. Th. Witte. Na de gebruikeiyke opsomming van zyn opleiding en vroegere functies, welke vry veelvuldig en daardoor over het algemeen van korte duur waren, besluit dit bericht met het uitspreken van de wens „dat de heer Veendorp niet alleen een waardig op volger van de heer Witte zal biyken te zyn, doch ook dat 's heren Veen- dorps werkkring in de Sleutelstad van aanmerkelyk langere duur zal zyn dan overal elders tot dusverre Nu, by zyn afscheid, mogen wy constateren, dat beide wensen volle dig in vervulling zyn gegaan. De heer Veendorp heeft zich in alle opzichten de juiste man op de juiste plaats ge toond. Geboren op 20 maart 1898 te Arn hem, behaalde hy in 1903 het eind diploma 3-jarige HBS en drie jaar later dat van de G. A. van Swieten- tuinbouwschool te Frederiksoord, zo mede diploma wintercursus. In 1916 stak hy over naar Enge land; was daar enige tyd werkzaam op een grote bloemistery te Hamp ton, werd in het voorjaar van 1917 benoemd als chef van de botanische tuin der Universiteit te Oxford en bekleedde deze functie tot augustus 1918, toen hy naar het vaderland werd teruggeroepen, teneinde zy mili taire plichten te vervullen. Inmid dels had hy het senior-diploma der Roval Horticultural Society te Lon- I rechterhand van de overleden di- rA^tAIIP npAf Hf T U n H UnnA.I Jachl van sjeik LÏ8SC grossier met zyn bestelwagen op de Ryndyk bij het inhalen van een voorligger zonder meer op de rybaan van het tegenliggend verkeer was gaan ryden. Een frontale botsing met een reeds zeer dicht genaderde vrachtauto en een uiteraard aanzienlyke materiële schade waren hiervan het gevolg. „Een kardinale verkeersfout, die des te erger was omdat de voorruit, van verdachtes bestelauto, zoals hy zelf destyds tegen de politie verklaar de, beslagen was en hy die al inha lende aan het ..schoonpoetsen was", verklaarde de officier zyn niet milde eis. De kantonrechter sloot zich hier- by volkomen aan en vonniste ver dachte by verstek conform. Verkeer in gevaar gebracht In de zaak tegen een 64-jarige poe lier uit Leiden, die op ryksweg 4 on der Oegstgeest by het afslaan naar de Vinkenlaan het hem achterop ry- dende verkeer geen voldoende gele genheid had gegeven om te passeren, hetgeen een botsing tengevolge had, 4 - eistó de officier een boete van f 100.- !verd teruggeroepen, teneinde [mlU- subs 20 dagen. De poelier voerde tot zyn verdediging aan. dat hy zich in zyn berekening had vergist. De kan tonrechter was echter van oordeel, dat verdachte het verkeer in groot gevaar had gebracht en vond de ge- eiste boete te mild. Het vonnis luidde dan ook: f 150 boete subs, een maand. te water Op Van Akerboom's Scheeps- en Jachtwerf te Lisse zal maandagmor gen het omstreeks 130 ton grote jacht „Gazal" te water worden gelaten, dat is gebouwd voor rekening van Sjeik Kalifah Bin Sulman Al Khalifa uit Bahrain. De bouwkosten van het ruim 31 meter lange jacht, dat met de mo dernste nautische apparatuur wordt uitgerust en geheel airconditioned zal zyn, bedragen ruim een miljoen gul den. Het ontwerp is van Ingenieurs bureau De Voogt te Haarlem. Even traditioneel als het vermaarde Rijnsburgse bloemencorso „Interna tionale Bloemenpracht" was de bloe mengroet, die de leden van de Leidse raad gisteren na afloop van de zit ting In ontvangst mochten nemen. Het Rijnsburgse corso-comité had voor ieder van de raadsleden een prachtig boeket rode anjers naar het Leidse stadhuis gezonden. Dat de vroede vaderen deze kleu rige geste op prijs stellen en dat deze Rijnsburgse pracht een ereplaats in hun huiskamers inneemt is begrij pelijk. Lijn 42 van de NZHVM van Leiden via Voorhout naar NoordwUk aan Zee zal donderdag 15 augustus van 's middags 12 uur tot 's avonds 20 uur in verband met de kortebaandrave- rijen te Noordwyk aan Zee niet rijden tot de Golfbaan, maar tot het oude station. den behaald. Een diploma, dat hy thans als enige Nederlander „ln zijn zak heeft". Na zyn terugkeer uit de militaire dienst in maart 1919 was hij twee rende enige minuten een voorwaar delyke hechtenisstraf boven 't hoofd van een 51-jarige brandstoffenhan- delaar uit Noordwykerhout. De brandstoffenhandelaar werd in juni j.l. veroordeeld tot f 50 boete omdat hy op 17 januari j.l. zyn 19- jarige dochter, die geen enkele rij bevoegdheid bezat, niet zyn bestel wagen brandstoffen had laten bezor- i gen. De dochter kreeg toen f 40 boe- te. Verdachte beriep zich toen overigens tevergeefs op de toen- maals heersende noodsituatie by de brandstoffenaflevering en het gebrek aan personeel. Op 18 mei j.l. werd de dochter echter weer by het rondbren- i gen van bestellingen „op heterdaad j achter het stuur" betrapt. Vader en j dochter kregen dus prompt weer een proces-verbaal. Beiden lieten ditmaal verstek gaan. Met verwyzing naar genoemde von- 1 nissen en het verweer van de brand stoffenhandelaar, hekelde de officier scherp de grote minachting voor de wet. die de vader had getoond en het misbruik dat hij wederom van zyn vaderlyk gezag had gemaakt. Hoewel in mindere mate, nam hij het de clandestiene chauffeuse eveneens kwalyk, dat zy zich blijkbaar niets van de wet had aangetrokken. „Zij is althans volgens haar eigen verkla ring thans voor het rUexamen ge slaagd, zodat een herhaling van dit feit dus niet meer mogelyk is. Ware dit niet het geval, dan zou ik aan myn voornemens gevolg geven en thans voor de vader naast een fikse geldboete tevens nog een voorwaar- dehjke vryheidsstraf eisen", aldus be sloot de officier zyn scherp gesteld requisitoir. Gezien de herhaling van de feiten, eiste hy thans niet minder dan f100 boete subs 20 dagen tegen de brandstoffenhandelaar zelf en f 80 boete tegen diens toen nog niet ry- bevoegde dochter. Wat de f 100 boete voor de vader betrof vonniste de kan tonrechter zonder meer conform. Daar hy aannam, dat de dochter inderdaad voor haar ryexamen ge slaagd was en dus minder „onbe voegd" was dan eerst werd aange nomen, veroordeelde hy haar ditmaal nog tot f 50 boete subs 10 dagen. Inhalen op de verkeerde rijbaan Hoewel een 50-}arlge grossier uit Rynsburg eveneens verstek Het gaan verhinderde dit de officier niet om ook tegen deze verdachte f100 boete subs 20 dagen te eisen. Uit de ten lastelegglng bleek nameiyk, dat de Burgemeester Ch. G. Matser van Arnhem met het eerste exemplaar van het nieuwe boek Arnhem 17-~26 september 1944 dat hem in zijn stadhuis werd aangeboden. Het boek werd geschreven door de En gelsman Chris Hibbert en in Nederlandse vertaling van drs. P. R. A. Iddekinge uitgegeven door de Leidse uitgeversfirma Sijthoff. Het is een wetenschap pelijke verhandeling over de slag om Arnhem, H. VEENDORP Jaar werkzaam als bloemist aan de Hortus Botanicus te Amsterdam en vervolgens drie Jaar als chef de cul ture aan dezelfde tuinbouwschool te Frederiksoord, waar hy vroeger zyn eerste opleiding had genoten. Hy wist in dat tijdvak opnieuw twee di ploma's te behalen: n.l. het diploma bloemistery der Kon. Ned. My voor Tuinbouw- en Plantkunde en het ryksdiploma van tuinbouwvakonder- wys in Siergewassen. Met ingang van 1 januari 1925 werd hij benoemd tot hortulanus van de Rotterdamse Dier gaarde en met ingang van 1 april 1931 tot hortulanus te Leiden. Gedurende vele jaren was hij mede redacteur van het weekblad der Kon. Ned. My voor Tuinbouw- en Plant kunde en zodanig tevens adviserend lid van het hoofdbestuur dier maat- schappy. Op het in 1930 te Londen gehouden internationale tuinbouw- congres werd hy benoemd tot lid der studiecommissie voor internationale codificatie der kleuren. De heer Veendorp, die indertyd on der het directoraat van prof. dr. L. G. M. Baas Becking tot Leids hortu lanus werd benoemd, was vele jaren recteur, prof. dr. T. H. v. d. Honert en thans al weer enkele jaren van de huidige directeur, prof. dr. W. K H. Karstens. Zyn voortreffeiyke kennis van de Leidse Academische plantentuin leidde er in 1937 toe. dat hij bij het 350-jarig bestaan van de Leidse Hor tus Botanicus, in samenwerking met prof. dr. Baas Becking, 'n in 't. Engels verschenen gedenkboek over deze tuin schreef. Een standaardwerk, dat thans nog door velen in binnen- en buitenland geraadpleegd wordt. De heer Veendorp, die jaren deel uitmaakte van de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Maatschappy voor Tuinbouw en Plantkunde in welke kring zyn woord ook thans nog gezag heeft was voorzitter van de Leidse vereniging voor School- en Werktui- nen en penningmeester van de Leid se afdeling van de Ned. vereniging van Suikerzieken. Voorts is hy lid van de landelijke commissie voor de benaming van siergewassen, lid van de vaste Keuringscommissie van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde en lid van de redactie commissie voor het jaarboek van de Ned. Dendrologische Vereniging. De heer IV. v. d, Zwart en mevr. A. y. d. ZwartHeemskerk herdenken 27 augustus dat zc 60 jaar geleden in Rynsburg in het huwelyk traden. Morgen gaan voor dit diamanten bruidspaar de bruidsdagen in. De heer en mevr. v. d. Zwart hebben geen gemakkelyk leven achter de rug, maar toch zyn ze dankbaar voor het vele goede, dat het leven hen schonk. De bruidegom Is nu 82. de bruid 87 jaar. De slag om Arnhem Uitgave A. W. Sijthoff „In de nieuwe sla-g om Arnhem is nog geen beslissing gevallen". Dit zei burgemeester Matser gisteren in 't Arnhemse gemeentehuis, waar hem het eerste boek „Arnhem 17 tot 26 september 1944" werd aangeboden door de adjudant-directeur van de alhier gevestigde uitg. maatschappy A. W. S ythoff, de heer J. Landwehr. De burgemeester doelde daarbij op het geharrewar tussen de generaals na de histdrische veldslag. Medio vorig jaar kwam in Londen een boek van de persen, dat de titel droeg „The battle of Arnhem". Chr. Hibbert, die destyds niet per- soonlyk betrokken was by de held haftige stryd van Britten en Polen in en om Gelre's hoofdstad, onder scheidde zich met dit boek 3chter van de auteurs die hem voorgingen. Hy putte uit een schai aan docu mentatiemateriaal in de loop der ja ren aangedragen door de eenvoudi ge soldaat, die een persoonlyke bele venis meldde. Op byzonder kundige en niet minder boeiende wijze ver werkte Hibbert de massa van feiten en reacties. Hy legde daarby een grote mate van objectiviteit aan de dag. Drs. P. R. A. Iddekinge. als his toricus verbonden aan het Arnhemse gemeente-archief, heeft het boek op voortreffeiyke wijze vertaald. oorschotense scooterrijdster Uramlde in Alphen Een scooterrydster uit Voorschoten zag vanmorgen omstreeks half tien in de Hoorn te Alphen aan den Rijn, nabij de boerenhofstede van de heer Straathoff. een vrachtauto van dit erf de Rijksstraatweg opryden. Me nende. dat de bestuurder van deze vrachtauto, wonende In Alphen aan den Rijn, haar voorrang zou verle nen, probeerde de Voorschotense voor de vrachtauto langs te ryden. De chauffeur, wiens by rijder op de weg stond om het verkeer in de gaten te houden, was echter op het laatste ogenblik, toen hy de scooter zag aan komen, van mening, dat het beter was weer snel op het erf terug te keren. Teneinde toen nog een aanrijding te voorkomen moest de scooterrijdster sterk naar rechts uithalen naar het rywielpad. Daarby kwam zy eerst in botsing met een bermplank en ver volgens dook zy midden tussen een aantal melkbussen, die in de gras berm stonden. Het ongeluk liep wonderlyk genoeg goed af. al kwam de scooterrydster er niet helemaal zonder kleerscheu ren af. Ook haar scooter werd be schadigd. Het bruidspaar woonde de eerste twaalf jaar in Valkenburg. De heer v, d. Zwart werkte daar by de dak- pannenfabriek van Van Leeuwen. Daarna werkte hy by een soortgeiyk bedrijf in Alphen en vervolgens by een zwager in Rynsburg in een bol- lenbedryf. Hy kon hier echter geen vaste aanstelling krUgen en verhuis de daarom naar Hazerswoude-Ryn- dyk. Hier werkte hy eerst by een aardewerkfabriek en stapte toen over naar de pannenfabrlek van Goedhart. Het schoorsteenbouwbedryf van De Ridder in Oegstgeest vormde de laatste werkkring van de yverige heer v. d. Zwart. Hy heeft er byna 25 jaar gewerkt. Zyn gezondheid noodzaakte hem het' werken op 56-jarige leef tyd te staken. Omdat de sociale voorzie ningen in Lelden beter waren dan in Oegstgeest. verhuisde de familie v. d. Zwart naar de Sleutelstad. Thans leeft het bejaarde bruidspaar van de AOW, en het kan er, volgens mevr. v. d. Zwart, best mee rondkomen. Mevr. v. d. Zwart heeft er vele Jaren als huishoudster by moeten werken om de eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Het echtpaar kreeg vyf kin deren, vier meisjes en een jongen. Drie dochters zyn nog in leven. Zy zyn inmiddels getrouwd en hebben voor 13 kleinkinderen gezorgd, van wie er ook al weer 6 getrouwd zyn. Bovendien zyn er 9 achterkleinkin deren. Het echtpaar v. d Zwart leeft enorm met het nakomelingschap mee. De huiskamer in het huis aan het Ververplein staat vol met trouw foto's en andere kiekjes, die iedere dag opnieuw weer bewonderd wor den. De foto geeft hier een indruk van. (Foto L.D./Holvast)

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3