EEN TEKEN AAN DE WAND Uk KaLF Wópm» aa{ H ERGERLIJK Bouw zomerhuisje* Meisje in aulo Vasi Enschede komt wel „Beursbegrippen" BEURS VAN AMSTERDAM Verbreding van Meerrnstlaan LEID8CH DAGBLAD WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1963 Uen ik. levend in een wel vaartsstaat hebben weinig notie van de onvoorstelbare moeilijkheden waarmee de be volking der zogenaamde „ont- wikkelings" landen moeten kampen. Schrijnende tegenstel lingen te over: hier eten de mensen méér dan goed vóór hen is. daar kijken ze snakkend uit naar een korreltje rijst, een druppeltje melk. Denkt U. beste lezers en leze ressen. bij al het voedsel, dat U soms zelfs zwaar op de maag EE kan liggen, daar wel eens aan?... STADSNIEUWS Duitser betaalde vliegbiljetten met ongedekte clièques Val van flat in aanbouw tal 4 at ET is zeker zaak daar wèl eens aan te denken. Want die tegenstelling tus sen ..rijk" en ..arm" moet zich eenmaal wreken, hoe zelfge noegzaam U zich ook over dat welgevulde buikje strijken mag. Het is gelukkig zó. dat meer en meer de overtuiging door dringt, dat er iets gebeuren moet. willen wij niet met ons allen te gronde gaan. Want het is zó. dat als de nu nog onont gonnen gebieden niet in een bliksemtempo vruchtbaar ge maakt worden, bij de huidige onvoorstelbare bevolkingsaan was. ook de „rijken" de buik riem zullen moeten dichtsnoeren en wel op een wijze, waarbij herinneringen aan oorlogstijd slechts kinderspel zullen zijn U HEEFT daar met al uw gunstige verworvenheden van de laatste jaren waar van een vroegere generatie niet heeft kunnen dromen mis schien nog niet zo een idee van. Maar ik verzeker U dat dit wel komt als de bezittende landen zich niet met alle kracht inzet ten voor een evenwichtiger we reld: dit zuiver uit ..mensejijke" motieven en niet alleen uit angst voor het communisme, waarin het egoïsme zo'n belangrijke rol speelt. Kijkt U er dit arme zwarte jongetje, behorend tot de El Molo stam in Kenya maar eens op aan: daar gaat van dit ver magerde gulzig zuigende wezen tje met zyn onwezenlijk dik buikje als merk van de honger, een onuitsprekelijke droefenis uit en het is voor ons. de „wei- doorvoeden". als een teken aan de wand. een huiveringwekkend teken, een mene tekel. Een bouwvakarbeider is heden ochtend tijdens het verrichten van werkzaamheden van een in aanbouw ziir.de flat in de Bachstraat gevallen. De man. die een val van zes meter maakte en klaagde over pijn in zijn rug. liep verder slechts een hoofd- wond op. De E.H.D. heeft de man overgebracht naar het Acad. Zieken huis GELUKKIG syn vooruit ziende geesten, vooral in Amerika, al lang bezig plannen in de daad om te zetten en dode landen levend te ma ken. Wie echter de strijd zal winnen een strijd die ons allen, één voor één. aangaat: het vruchtbaar maken van wat tot nu toe onvruchtbaar was. of de steeds vruchtbaarder bevol kingsgroei. waartegen met alle middelen toch geen kruid gewas sen is, zal de toekomst moeten leren. Ik houd het voorlopig al thans nog maar op het eerste, al rijst er wel eens twijfel. Maar wie zou zijn kind in zo'n deerniswekkende toestand wil len zien? En daar is in de toekomst alle kans op, als we niet gezamenlijk en met alle energie een pro bleem, dat ons allen aan gaat, wel doordacht aanpakken! FANTASIO Wct-fNtiztiH K,MU*ê" in noord -Limburg Op een bord voor een boeren- I hofstede aan de Herenweg te Leimuiden staat, dat ouderen te gen betaling van f 0£5 en jonge ren voor f 0,10 een kalf met zes poten kunnen bezichtigen. I Dit kalf is eigendom van een Rotterdammer, die het onder de rook van de Maasstad heeft ge- j kocht voor ongeveer f 400 I Deze inwoner van Rotterdam een zoon van de Leimuidense landbouwer heeft kennelijk het voornemen dit kalf op ver schillende plaatsen te tonen om er op deze wijze een zoet winstje uit te slaan. Zelf int hij de toe- j gangsprijs niet. Dat laat hij over i aan tivee kinderen een zoon- tje en een nichtje van nauwe- lijke tien jaar. Toen onze fotograaf een foto van het dier wilde maken zei de knaap „Vader heeft gezegd, dat u, als u het kalf wilt fotografe- ren, meer moet betalen". Het is ergerlijk, dat deze kinde- ren aangemoedigd worden deze misgeboorte uit de dierenwereld te exploiteren. Er zijn heus wel andere mogelijkheden om de I jeugd in deze vakantietijd op een 1 boerderij bezig te houden, vooral stadskinderen. Wij hopen, dat de Rotterdam- mer het foutieve van zijn daad I inziet en het tentoonstellen van dit kalf staakt. MARKTBERICHTEN AALSMEER. 6 aug. Gerbera 30- 40 per stuk. Lelies 25-33 per kelk. 10- 15 per tak. Ornlthogalum 35-53 per bos Fresia 35-50. Gladiolen 40-65, Colvlllei 55-70 per bos. Rozen: Roselandla 6-8. Parel van Aalsmeer 4-6, Geh. Duisberg 7-11. Pechtold 4-6, Towny Gold 7-9, Mad. Ofman 6-8, Baccarat 19-24, Mon tezuma 5-7, Flortade 6-9, Newyorker 6-8. Carol 6-9. Pink Sensation 10-15. Super Star 10-15, Birgltte 3-5. Gar- nette 5-7, Nympf 12-16, Valeta 9-12, Sweethart 7-9. RIJNSBURG, 6 aug. Bloemenveiling Flora. Charm 280-350. Colvlllei 320- 400. Spltsflre 140-200, Agapanthus 14- 16. Scabtosa 120-200. Kochelsee 220-300 Asters Gem. 140-180, Gladiolen: Gol- dust 500-700, Plerson 340. Memorial Day 500-600. Pactolus 500-550, Han v. Meegeren 600-650, Sneeuw Princes 210- 340. Lllc Flame 520-600. Hochsommer 590-620. Diverse Anjers 400-900. Tange- rina 12-14 per 100. Segetum 10-20. Rid derspoor 80-90, Statlce 70-80 per bos. WOERDEN. 7 aug. Kaasmarkt. Aan- \oer 104 partijen. Noteringen: le kwal. 38—2.43, 2e kwal. 2.28—2.37. extra kwal. tot 2.65 Handel kalm. Het departement van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid heeft voor de bouw van slechts zes zomerhuis jes in de gemeente Beesel rijksgoed keuring verleend. In vijf gevallen is deze goedkeuring afgegeven aan in Nederland woonachtige personen, in één geval aan een in Duitsland wonende persoon. Aldus de minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid, drs. r. C. W. M. Bogaers, in zijn antwoord op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid J. Maenen (KVP) over de bouwplannen voor dertig zo merhuisjes in het recreatiegebied van de Noordlimburgse gemeente Bergen. De bewindsman, zo blijkt uit het antwoord, heeft opdracht gegeven het onderzoek naar de omvang en de aard der bouwwerken en naar het te verwachten gebruik en-van voort te zetten. Zolang dit onderzoek niet voltooid is, zullen geen Rijksgoedkeu ringen meer worden verleend voor de overige ontworpen zomerhuisjes. Pa> na de voltooiing van het onder zoek zal de minister zijn definitief standpunt kunnen bepalen ten aan zien van de wenselijkheid van de voortzetting van deze bouw. van wel ker urgentie hit voorshands niet overtuigd is. Een terzake ingesteld onderzoek, zo blijkt nog uit het antwoord, heeft uitgewezen dat een belangrijk deel der te bouwen huisjes min of meer het karakter van „een tweede wo ning" zal kunnen verkrijgen, waarbij verkoop aan buitenlanders zeker tot de mogelijkheden behoort. gesleurd en lastig gevallen Zeven mannen, gezeten in een Volkswagenbusje. zouden gistermid dag op klaarlichte dag een zestien jarig Schevenings meisje in de Harstenhoekstraat in Scheveningen met geweld in hun auto hebben ge trokken en bijna drie uur met dit kind hebben rond gereden. In deze tijd zouden enkele van deze mannen getracht hebben handtastelijk te zijn. Om kwart over vijf, aldus de verkla ring van het meisje, zouden ze haar op het Rijswijkseplein uit de wagen hebben gezet, waarna ze zouden zijn weg gereden in de richting Rijswijk. Op grond van de verklaringen van het meisje heeft de Haagse politie een signalement van vijf der man nen verspreid. Een hunner zou ver moedelijk van Duitse nationaliteit zijn. Het meisje heeft zich hevig verzet tegen de handtastelijkheden. Zij trapte een van de mannen een bloedneus. Bovendien zag zij kans zich in de schemerdonkere wagen de signalementen van vijf van de zeven in het geheugen te prenten. Officier in beroep De officier van Justitie, jhr. mr. F. C. M. van Rijckevorsel, heeft gis termiddag hoger beroep aangetekend tegen het vonnis waarbij twee vrije boeren uit Hollandsche Veld werden vrijgesproken. Jhr. mr. Van Rijckevorsel houdt kantoor in Assen. Hij treedt op bij de kantongerechten in het arrondis sement Assen. Lualsle nieuws Kleine oogst De Japanse politie is. met liet oog op de Olympische Spelen In 1964. een grote actie tegen misdadigers begon nen. In drie dagen zijn in het gehele land ongeveer 1500 gangsters ge arresteerd en meer dan 400 wapens in beslag genomen. Er namen 9000 politie-agenten aan de actie deel. De politie vermoedt, dat er in Japan meer dan 5000 benden zijn met in totaal ongeveer 170.000 leden. Amsterdamse straatrovers voor de rechtbank „Een brutale, degelijk voorbereide straatroof", noemde de officier van Justitie bü de Amsterdamse recht bank, mr. J. M. Schampers, vanoch tend de op 7 februari j.l. op klaar lichte dag op de Geldersekade ge pleegde roofoverval, waarbij een 18-jarige chemigraaf een tas met f. 7000 werd ontrukt. Het waren de weeklonen voor het personeel van de clichéfabriek Koningsveld N.V, die de chemigraaf zoals hy elke week deed kort tevoren op het Haagse hoofdkantoor had gehaald. De officier van Justitie eiste tegen een 24-jarige schilder, die de tas met geld van de fiets griste, een gevan genisstraf van 12 maanden met af trek en van de rest twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie Jaar en reclasseringstoezicht. Dezelfde straf eiste hij wegens mede plichtigheid tegen een 54-jarlge garagehouder, die het plan voor de overval bedacht en S. na de beroving op zijn gereedstaande scooter ver voerde. Tien maanden met aftrek waarvan twee maanden voorwaar delijk luidde de els tegen de derde betrokkene, een eveneens 54-jarlge garagehouder, die in zijn auto een oogje in het zeil hield en tot taak had bij eventueel onraad te waar schuwen en de vlucht te bespoedigen. De officier van Justitie achtte hem eveneens medeplichtig. Door oplettendheid van de be roofde jongeman, die het kenteken van de scooter noteerde, kon de politie deze roofoverval binnen anderhalf uur oplossen. Toen de politie bij de eerstgenoemde garage houder een inval deed. had hij zelfs nog geen tijd gehad het geld te tel len. De rechtbank zal op 14 augustus vonnis wijzen. W erk voor Turken in Amsterdam De vraag naar buitenlandse ar beidskrachten in Amsterdam is nog steeds zeer groot. Er zijn in de afge lopen maand niet alleen aanvragen binnengekomen voor 300 Portugezen, 500 Spanjaarden en 40 Italianen, thans komen ook de Turken aan bod. Bij Ford kunnen er 200 worden ge plaatst. Er is contact gezocht met de Turkse autoriteiten van arbeidszaken voor werving van arbeiders. Men heeft de verwachting, dat de Turken goede arbeidskrachten zullen zijn. Het is de bedoeling ze bij Neder landse gezinnen onder te brengen. De spanning op de Amsterdamse arbeidsmarkt is intussen nog steeds groot. Alleen al voor1 de groepen me taal- en bouwnijverheid zijn aanvra gen binnengekomen voor bijna 2300 jonge werkkrachten. Aan deze vraag kon slechts voor eenderde (810 jon gens) worden voldaan. In de maand juli was er een open staande vraag van 9040 mannelijke arbeidskrachten. Er werden 6521 vrouwen gevraagd. Dit betekent al leen al in Amsterdam een officieel tekort van 15.000 arbeidskrachten. De werkgevers blijken nog steeds Sebaat te zijn met de hulp van scho- eren in de vakantieperiode. Er was aanbieding van werk voor 1700 jon gens en meisjes. Er konden er 1000 worden geplaatst. De belangstelling van de jeugd om te werken in de va kantie is vooral gericht op de eerste periode van juli. Voor augustus is de animo veel minder. Een 43-jarige Dortmunder is za terdagmiddag in gezelschap van zijn vrouw en vier kinderen met een KLM-vlicgtuig naar Montreal gevlo gen. niaar de KLM heeft pas gisteren ontdekt dat de Duitser zijn retourbil jetten heeft betaald met ongedekte cheques. De schadepost bedraagt 10.000 Duitse marken. Bij een door de centrale recherche van de Amsterdamse politie ingesteld onderzoek is gebleken, dat de Duitser tydens zijn korte verblijf in Amster dam 1 tot 3 augustus» ook nog an dere mensen heeft benadeeld. Hij vertrok zonder zijn hotelrekening te betalen. Hij kreeg van de bedrijfs leider van het hotel aan het Munt plein een bedrag van f. 900 op on gedekte cheques en bij een chocola terie-souvernirwinkel op het Munt plein slaagde de list met de ongedek te cheques tot een bedrag van f 300. De cheques waren getrokken op de Volksbank en de Stadsspaarbank in Dortmund. De centrale recherche in Amster dam. die inmiddels informaties in Duitsland over de Duitser heeft ge vraagd, geeft via Interpol aan alle poli tie korpsen in de wereld gevraagd naar de Duitser en zijn familie uit te zien. Speciale aandacht is gevraagd van de Canadese politie. Geheimzinnige aanslag op een mijnwerker De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar een aanslag, die vannacht is gepleegd op een 35-jarige mijnwer ker uit Nieuwenhagen in Limburg. Om deze aanslag hangt een waas van geheimzinnigheid. Een motief schijnt vooralsnog niet aanwezig. De toestand van de man is levensge vaarlijk. Hij wordt met een schedel- basisfractuur verpleegd in een zie kenhuis in Heerlen en was vanoch tend nog niet by kennis. De mijnwerker werd kort na mid dernacht in de nabijheid van zijn wo- woning in de Voortstraat te Nieu wenhagen door een voorbijganger be wusteloos en met ernstige hoofdwon den aangetroffen. Hij had. zo ver klaarde zijn vrouw, even tevoren bul ten haar medeweten zijn huis verla ten en toen zij hem miste en naar buiten ging om haar man te zoeken, werd zij met het afschuwelijke tafe reel geconfronteerd. De politie heeft bü haar onderzoek tot nog toe weinig resultaat geboekt. De mynwerker heeft men nog niet kunnen horen en het ontbreekt aan getuigen. Het eni ge wat de politie te weten is gekomen is. dat er ten tijde van de aanslag een personenauto in de straat is ge weest. De leiding van het onderzoek be rust by de districtscommandant van de rijkspolitie te Maastricht. Tuchthuisstraf voor 4 SS-ers •Geleende' brommer in elkaar gereden Volgens een 18-Jarige monteur uit Bodegraven was de bromfiets in de vriendenclub zo'n beetje als ..ge meengoed" te beschouwen, met welke zienswyze een lid van die club het overigens helemaal niet eens was. Daar zal het feit, dat zUn bromfiets in elkaar was gereden door de mon teur, wel toe hebben bygedragen. Terwyi de eigenaar van de brom fiets in een café zat met andere vrienden, ging de monteur een ritje maken op de bromfiets die afgeslo ten en wel voor het café stond. Het slot werd vernield. Dit rit liep slecht af. want de mon teur vloog op de Zuidzyde tegen een geparkeerd staande vrachtauto. Hy liep zelf een aantal verwondingen op. doch van de vrijwel nieuwe bromfiets was niet veel goeds meer over. ..Dat heeft me al aardig was geld gekost", beklaagde de monteur zich by de Haagse politierechter, doch de offi cier vond allerminst reden voor be klag. integendeel: „Dan moet u van een ander z'n spullen afbliiven". con stateerde hU, waarmee de officier niet volstond, want wegens joy-riding eiste hy bovendien een week gevan genisstraf. De rechter veroordeelde tot een week gevangenisstraf voorwaardeiyk en een geldboete van f. 100. f; Een Westduits gerechtshof in Wup- pertal heeft vier vroegere SS-leiders tot gevangenisstraffen veroordeeld wegens deelneming aan massamoord tüdens de wereldoorlog. De beklaagden hadden deel uit gemaakt van het „Einsatzkommando c 6" waardoor in 1941 en 1942 In zuid-Rusland duizenden joden en Russische politieke legercommissa- rissen zyn ter dood gebracht. De voormalige ..SS-Obersturm- bannführer" Robert Mohr werd er van beschuldigd 2362 mensen te heb ben omgebracht. Hij werd veroordeeld tot acht jaar tuchthuis met aftrek van voorarrest en verlies van de burgerrechten voor de tyd van vyf jaar. De andere drie kregen straffen, variërend van vyfeneenhalf jaar tuchthuis tot vier jaar en drie maan den. Zeeniansdrania aan Australische kust ontdekt Een Australische expeditie die een onderzoek in stelt naar het wrak van het Nederlandse schip ..Batavia" voor de kust van West Australië, heeft vier geraamten gevonden van mannen, die 334 jaar geleden moeten zyn gedood. De expeditie bevond, dat een van de skeletten een door een zwaard gekloofde schedel had. Een ander had een musketkogel tussen de ribben. De geraamten lagen slechts enkele meters van de hut van de visser Dave Johnson, die het wrak van de in 1629 gezonken Batavia heeft ont dekt. Ook onder de vloer van de hut zyn beenderen gevonden. In de afgelopen week hebben Australische militaire duikers voor bereidingen getroffen voor het lich ten van zes kanonnen van de „Ba tavia". Vier ervan zyn van brons en worden als zeer waardevol beschouwd. BEURSOVERZICHT Unilever favoriet AM8TERDAM, 7 aug. In een vry stille markt hebben de internationale waarden vanmiddag I de hausse-tendentie verder voortge- zet. Hierby was Unilever favoriet. Dit fonds lag by de opening ruim f 2.- boven het voorgaande slotniveau. Philips verbeterde fl. tot f 156.20, Kon. Olie f 1.40 tot f 173.80. Aku deed het wat kalmer aan op 481. plus 1% punt. terwyi Hoogovens 5 punten ho ger in andere handen overgingen op 605. In Wall Street begint de belang stelling voor de Nederlandse hoofd fondsen weer op te laaien. Mogeiyk houdt dit. aldus de beurs, verband met de datum 16 augustus. Tot die tyd kunnen de Amerikanen aandelen Kon. Olie en Unilever die in Wall Street officieel worden genoteerd nog vry van de voorgestelde 15% be lastingheffing kopen. Philips valt daar buiten. Het waren gisteren voor al de Unileverwaarden die op de Newyorkse beurs de belangstelling voor zich opeisten. De stukken ver beterden een dollar. Ook Kon. Olie en Philips konden zich verbeteren. In West-Duitsland werden genoemde hoofdfondsen een dag of veertien ge leden reeds getipt op de te verwachte zeer gunstige eerste-halfjaarcyfers 1963 van genoemde maatschappyen. De beurs verwacht nog deze maand de eerste halfjaarcyfers van enkele hoofdfondsen. Gedurende de verdere beursduur bleek dat men by de opening te hoog had gegrepen. Toen aan de overigens geringe vraag was voldaan veroor zaakten winstnemingen koersafbrok- kelingen. Unilever daalde tot f 167, Philips f 155.90, Aku 479 en Hoog ovens tot 601. Tegen het slot trokken de prijzen weer een kleinigheid aan. De leidende cultures ontmoetten wat lokale vraag waardoor zy hoger noteerden. Ook de Scheepvaartfond sen lagen goed gedisponeerd in de markt. De Staatsfondsenhoek gaf een goed pryshoudende stemming te zien, echter met zeer weinig zaken. Van morgen werden de nieuwe 4%% obli gaties bank voor Nederlandsche Ge meenten 1963 II niet officieel ver handeld op 99 iV De uitgiftekoers was 99. Aandelen „Vereenigd Bezit van 1894" werden iets hoger geadviseerd In tegenstelling tot hetgeen de „Sportkroniek" vermeldde komt Sportclub Enschede zaterdagmiddag wel met het volledige eerste elftal naar KatwUk om tegen Quick Boys aan te treden. De wedstrüd tegen Hamburg, die de Enschedeers zaterdag zouden spelen, gaat niet door. Deze wordt begin september gespeeld. Zelfbediening zonder betalen „Het is waar, voor sommige vrou wen blijken die zelfbedieningswinkels een grote verleiding tot diefstal op te leveren, doch daarom is dat nog niet toegestaan", constateerde de Haagse politierechter. Een 44-jarige huisvrouw uit Alphen aan den Run was betrapt, toen zy zulk een winkel verliet, zonder dat zy een aantal boodschappen had betaald. „Ik was dat helemaal vergeten", probeerde verdachte zich te veront schuldigen, doch de officier had daar geen waardering voor. „Als u zo begint, is het maar beter dat we u eens een poosje in de ge vangenis stoppen, want dan ziet u biykbaar niet in, dat u beslist fout bent geweest," zo merkte hy op. En met die bedreiging gaf verdach te dan toe dat zy van plan was ge weest om de artikelen te stelen. De officier vond het echter toch wel gewenst om een flinke stok ach ter de deur te houden in de vorm van twee weken gevangenisstraf voor- waardeiyk met 3 jaar proeftyd en een geldboete van f 100. De rechter maakte van de boete f75 of 15 dagen hechtenis en dan voorwaardeiyk de twee weken gevan genisstraf. op de dividendverhoging tot 8 (7% plus 4% 'onveranderd) ln aandelen. Het aanbod van claims ,3yenkorf" wordt steeds grif opgenomen. Giste ren werden 784 claims verhandeld. De prüs werd vandaag niet onbe- langryk hoger geadviseerd. Als ge volg van de aanhoudende ruime geld markt. is per heden het tarief voor daggeld wederom verlaagd en we! met tot 1%. WISSELKOERSEN Londen 10.10%—10.10%New York 3.60°*3.60%Montreal 3.33* 3.33*; Parys.73.60—73 65: Brussel 7.22%7.23%Frankfort 9050—90.55: Stockholm 69.54%69.50%: Ziirich 83 53% 83.58%; Milaan 58.07% 58.12%; Kopenhagen 52.20%—02.25% Oslo 50.46—50 51; Wenen 13.98—13.99 Lissabon 12.58%—1259 V een boekje, waarin alle artikelen over effecten de effectenbeurs en allerlei speciale onderwerpen op effectengebied welke van de hand van onze financiële mede werker in 1957 ln ons blad zyn verschenen, werden gebundeld Afgehaald aan ons bureau f 0.75 Franco thuis f. 0.85 (na ontvangst van het verschul digde bedrag - giro 57055). Directie LEIDSCB DAGBLAD N.V. Woensdag 7 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— WARMOND Bij een grote brand in Slikker- Het grasveld voor de uitgebran- j in veiligheid gebracht kon ivor- veer is gisteren een blok van 19 \de woningen was één grote op- den. huizen onbewoonbaar geworden.] slagplaats voor inboedel, welkcl Dinsdag 13 augustus komt de raad van Warmond in openbare vergade- I ring bijeen. Op de agenda staat I naast een groot aantal hegrotings- I wijzigingen o.m. een voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verbreding van de Mee mist- 1 laan. De verbreding wordt van groot be- lang geacht, omdat deze laan aan I beide zyden geen trottoir heeft en daardoor de huidige verkeersdrukte in aanmerking genomen, gevaar op- levert voor de voetgangers. Voorts is het trottoir langs de speelplaats van de St. Nicolaasschool aan de zyde 1 van de Herenweg slechts 80 cm. I breed, welke ruimte onvoldoende is. De bedoeling is nu dat de Meer- rustlaan wordt verbreed met aan beide zyden een trotoir. Tevens zal een verbreding van het trottoir langs de Herenweg tot stand worden ge bracht. Om een en ander te kunnen uitvoeren zal een oppervlakte van 296 m2 moeten worden onttrokken aan de speelplaats van de school. Aan het schoolbestuur is dan ook voorgesteld om de benodigde grond niet aan de gemeente over te doen. om niet aan de gemeente over tc doen De gemeente neemt dan op zich het bestaande ijzeren hekwerk om het schoolplein te verplaatsen naar de nieuwe eigendomsgrens. Ned. Ned Ned Ned Ned vorige slotkoers koers v. beden 101% 101 u 101% ïoi** 101% 101 101% lOlfl 99}S 100 99% 99 ,'i 22tï 9913 99|J 99 IJ 96% 96% 96 93% 93% 97% 97 95% 95% 94,V 94% 88JJ 89 87% 881 89 90% 90% 90% 90% 92% 90% 92% 92% 91% 91 UB 91% 91% 99%» 100,', 100* 99» 99%B 95,% 95% 107% 107% 100% 101* 100% 101- '58 4% *59 4% '60-1 '60-11 4% '59 4% Ned '60 4% Ned. '61 4% Ned '53 3*; Ned '63 4% Ned Gb obL 3% Ned '47 3% Ned '51 3% Ned *53 I-H 3% Ned '56 3% Ned '48 3% Ned bel cert 3% Ned '50 I-n 3% Ned 54 I-n 3% Ned *55 I 3% Ned *55 II 3% Ned *37 3 Ned Ob ob '46 3 Ned dol In '47 3 Ned Inv cert. 3 Ned 62-64 3 Tndië '37 3 Indlë *37 A 3 Ned. wonbl *57 6 Ned wonbl *58 4% Ned wonbl '60 4% ACTIEVE A mat. Rubber Ver HVA-mij. AKU Deli Mjj cert. Hoogovens cert Philips gem bez. Unilever cert. Dordtse petr Kon P <50 a f 20) Holl Amer lyn Java China Pak K.L.M Kon Ned St boot Kon Paket M1J Stoomv Mij Ned. Nlev Goudr cer v Ommeren cert Kon Rott Lloyd N Scheepv Unle NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en GemJenlngen A'dam '47 (3%) 3 95,% tdem '48 (3%) 95,% 95,% R'dam '52-1 (4%) 100 100 id "37 I-n (3%) 95 "5.-Holl '55 4% 993J. Bankwezen Bk N.Gem 58 6% 104", 104 Id NWB "52 '4%) 99,% 99% BVG rsbr f500 169% 169 BVG rsbr '52 142% 143% industr Obligaties -'hlllps Dol "61 92 92 VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden 113» 111% 150'»* 151% 480% 479% 130.60* 130 50 600 601% 155.25 156 20 167 i 167 80 797 800 172 45 173 80 129 129%* 155 156 52.10 52.20 150% 152 159% 161 139 140 113%* 114 257% 257% 135% 36% 138 139% Premieleningen vorige slotkoera koers v heden Alkmaar '56 2% 86 86% A'dam '53 3 115b 118 A'dam *51 I 2% 92% A'dam '56 12% 87% 87% A'dam '56 n 2% 91% A'dam *56 Hl 2% 95% 95% Breda *54 2% 87 87B Dordrecht '56 2% 85 Eindhoven '54 2% 86 86 Enschede *54 2% 87% 87% Den Haag *52 12% 95 Idem n 2% 94% 95% R'dam *52 I 2% 95 95% Idem n 2% 94% Idem *57 2% 93% 93% Utrecht '52 2% 108% Z.-HoU. 1957 2% 91% 92 Zuid-Holl *59 2% 101 101% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50194 195 Robeco 224 225 Unitas f50.- 490 492 Ver Bez v 94 f50 135.50 135.50 Amst Bank 394% 394 Cultuurbank 20% 21 Holl Bank eert. 235% 237 Ned Handelmy. 367% 366% Rott Bank 355 355% Twentsche Bank 326 326 Sen em bah 532 Industrie Ondernemingen Albert HeUn 622 622 Berkei's Pat249 247 Borsum IJ - Wehry 77 76 Calvé Delft eert 827 «33 Electrolasmij 410x K Pap v Gelder 243 ->45 K Ned Grofsm 166 i6i Holl Constructie 560 Ing.bur v Bnyv 168 Internatte 247% 249 I Kemp en Beg 143 145 Kon Zout Ret.Jen 735 7qn Leldse Wolsp rij 499 499 Müller en Co NB 315 J?* Ned Kabelfabr 467 470 °hlllps pret 61 6150 Rott Drooed My 391 3391; Ver Touwfabr 404 405 Walvisvaart 68% 68 Wemink's Betmii 200 201 Wilton Feilenoord 094 292'i v. Wllk - Heringa "997; "99- Zaalberg ioe% 107% Mynbouw en petroleum Bill ton 2de r. 411L 627 Kon Petr (f 20) 170 171 Amer fondsen Canad Pacific R. 30 H 31 Intern Nickel 62 63% Anaconda 47 48 Bethlehem Steel 31% 31 Cities Service 58% 59% Genera) Motors 71% 71% Kennecott 714 72 ReDubllc Steel 72% 36* Sheb OU 37 44 Union Pacific 39% 39% ün States Steel 47* 48% Bieden o Laten Ex dividend d Exclaim e

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9