Krantenbezorgers kunst kalei öoscoqp TONEEL AAN DE ZONEGRENS KRIJGT GROTE BEKENDHEID a 3 "Moeder, ik hen tevreden voor u' Tbonkunstenaarsbond wil een half miljoen Orgelvirtuoos Piet van Egmond feilloos Festspielein Bad-Hersfelcl Meer geld voor stopper Fuiken? In kort geding: Ex-penningmeester ran N.T.B. afgeven wil het geld met Ail tn reel wereld venster van het naar de pii fe Concert te Katwijk Maar toch minder bevredigend Tiele geklopt in Nóordwi jk „Het laatste Avondmaal" komt niet van zijn plaats Sportsplinters Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 7 augustus 1963 Derde blad no. 31027 Tussen Heracles en Enschedese Boy* is een ernstig meningsverschil ontstaan omtrent de transfer van stopper Fuiken naar de Boys. Toen Finken by Heracles in dienst trad werd hem toegezegd dat zijn maxi mum transfer-som. wanneer hij wilde weggaan, 35.000 gulden zou bedra gen. Enschedese Boys contracteerde de Duitser dit seizoen en betaalde Heracles de 35.000 gulden hetgeen de Almeloërs niet accepteren. Zij ont kennen een dergelijke afspraak met Finken en eisen een hoger bedrag. De toezegging van de maximale trans fersom zou Finken in het bijzijn van drie getuigen, onder wie trainer Jaap van der Leek. gedaan zijn door de heer Van de Eist. Heracles heeft de hulp van de KNVB ingeroepen CRICKET Flamingo'sMCC Gisteren is op het VRA-terrein te Amstelveen de tweedaagse cricket wedstrijd begonnen tussen het Ne derlands selectieteam, spelend onder de naam Flamingo's en de Engelse MCC. Het Nederlandse team ging all out voor 173 runs. Daarvan maakte Glerum er 10. Jansen Schoonhoven 35. Leemhuis 67. Van Manen 12 en Venker 15. De bowlingcijfers van de MCC wa ren: Wait 5 46, Fellows Smith 1/50, Woodcock 2/31, Brader 1/15 en 1 run out. De Stumps wei-den getrokken met een stand van 169 voor 3 van de MCC. Umbers scoorde 17. Fellows Smith 67 n o. en Dowding 54 n o. De drie wickets werden al voor de thee genomen door Max Maas (1) en Sterkste profs op Casino-banen In het kader van de Badgasten- toernooien organiseert de N oord wij k- sche Sportvereeniging NV van 19 tot 25 augustus de Noordwijkse profes sional kampioenschappen op de ba nen bij het Casino. Hieraan nemen deel: Rosewall Hoad, La ver, Ander son, Cooper. Segdman. Ayala. Gime- no. Oimedo, Buchholz, Mac Kay. Haillet, Nielsen en Da vies De wed strijden beginnen elke middag om 2 uur. GEVRAAGD. Aanmelden bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. II ER ELI) KAM PIOEN SERCU: 7 Nog slechts drie regenboog truien hebben nog geen eigenaar bij de baankampioenschappen op de piste van Rocourt. Maar van avond als de amateur- en prof achtervolgers en de professional- stayers tot een beslissing zullen komen is de voorraad dan toch op. Tot dusver gingen de zes ti tels (inclusief de damesnaar Venker (2). In de laatste twee viel er dus geen enkel Engels wicket meer. Rusland >2), Belgie f2). Engeland en Italië. De tweede plaatsen wa ren voor West-Duitsland (2), Ita lië (2)Rusland en België. De der de plaatsen gingen naar Rusland (2), Zwitserland. België. Frank rijk en Denemarken (Van onze kunstredactie) Men herkent de geroutineerde bezoekers van de Festspiele in Bad-Hersfeld aan hun®dikke pullovers en warme plaids, die zij bij zich dragen, want de avonden in de kloosterruïne zijn soms vrij Jcoud. Niemand zal echter spijt hebben van een bezoek aan één der voorstellingen, want het bijwonen van een uitvoering van b.v. ,,Een .Midzomernachtsdroom" van Shakespeare in deze sfeervolle om geving, met daarbij de nachtelijke geluiden van de natuur, is'een van de mooiste belevenissen die West-Duitsland op het gebied van de Festspiele te bieden heeft. De jaarlijks groeiende stroom be zoekers is dan ook wel 'n bewijs voor de steeds groter wordende be kendheid van Hersfeld. Gedurende de vier weken dat dit Festival duurt, rekent men er dit jaar op, dat het totaal aantal bezoekers ongeveer 50.000 zal bedragen. Nu reeds dertien jaar is de ge weldige ruïne van de vroegromaan- *e abdijkerk in het Duitse stadje Hersfeld 't centrum van de Festspie le. De meest befaamde acteurs, ac trices en regisseurs van West-Duits land ontmoeten elkaar tydens de Festspiele In dit kleine stadje, dat slechts 24 km van de zonegrens ver wijderd ligt. Reeds tien jaar geleden heeft men de aanvankelijk alleen voor gewijde mysteriespelen bestem de plaats ook voor de meer wereldse, ja zelfs voor het zeer moderne to neel opengesteld. In het seizoen 1963 staan naast ..Een Midzomernachtsdroom" van Shakespeare en „Iphiginea" van Goethe ook een werk van Dürenmatt» <Eln Engel kommt nach Babyion) en Anoullh op het programma. De gigantische ruïne van de vroegromaanse abdijkerk in Bad I Hersfeld is nu reeds 13 jaar het t entrum van een der meest be kende toneelfestivals van West- j Duitsland. der oostelijk, moeten de mensen, wil len zy iets van de Festspiele horen of zien, hun radio- of televisietoestel heimelijk op de Westduitse stations afstemmen. Voor deze mensen is Hers feld meer dan alleen maar een kloosterniïne met z'n prachtige thea ter. het is voor hen een nog niet ge heel gesloten venster naar het cul turele leven van de rest van hun vaderland. Dc Nederlandse Toonkunstenaarsbond (N.T.B.) wil van de op 10 juli afgezette penningmeester van deze bond., de heer C. H. D. Mackenzie uit Hilversum een bedrag van ongeveer een kwart miljoen gulden terug hebben. Dat geld vormt het Bondsvermogen van de N.T.B., dat de kortgeleden door het NVV geroyeerde bond terug verlangt tezamen met andere eigendommen die de heer Mac kenzie weigert af te geven, zoals kasstukken, correspondentie, le- denregisters, schrijfmachine, sleutels brandkast en banksafe e.d. In kort geding hebben de heren A. Schweitzer, M. Ferrares en C. J. van Zelm, die het nieuwe hoofdbestuur van de N.T.B. vormen gisteren de president van de Amsterdamse rechtbank gevraagd de heer Mackenzie te gelasten de eigendommen af te geven onder een dwangsom van f 500 voor elke dag dat hij in gebreke mocht blijven. De Belgen z$n tuk op wereldtitels. En waarom ook eigenlijk niet? Als dan bijvoorbeeld een jongeman als Patrick Sercu een zegepraal behaalt, uur j kent de vreugde geen grenzen. ..Het Laatste Nieuws" maakte on der de kop „Patrick: moeder ik ben tevreden voor u" het volgende we reldkundig: „Na de eerbetuigingen, gelukwen sen, bloemen en regenboogtrui in ontvangst genomen te hebben, na de ere-ronde te hebben gereden, stapte Patrick Sercu steeds even ontspan nen door het rennerskwartier, door Iedereen, gelukgewenst. Hij stapte tot bij matchmaker Jan van Buggenhout en vroeg beleefd: .„Meneer Jean, waar zou ik ergens naar Izegem kun nen bellen, ik zou graag met mijn moeder spreken". Van Buggenhout leidde de nieuwe wereldkampioen bij de liefhebbers een bureel binnen, waar Patrick een drietal minuten met zijn moeder sprak. ..Moeder, ik ben tevreden voor u en voor papa. zegde hij. Langs de andere kant van de draad trachtte moeder Sercu de sfeer te beschrijven. „Izegem is in feest, het is om gek te worden", en het mens kon zich met moeite bedwingen van aandoe ning. ..Binnen enkele uren ben ik thuis", trachtte Patrick zijn moeder te be- daren, „Ik wil nog de finale van Ro- I main Deloof volgen en dan komen we af reldkampioenschappen in profs en amateurs. Maar te hopen is het echt niet Eén van de eigenaardigste jon gemannen in het internationale gezelschap van wielercracks is de 19-jarige Fransman Trentin. Voor de regen het programma van zondag onderbrak was al uitge maakt dat hij de derde plaats mocht bezetten op het ere-po- dium bij de ceremonie protocu- laire van de sprint voor amateurs Maar al wie er maandagavond verscheen op het ere-schavotje naast Sercu en Bianchetto, geen Trentin. Zijn coach, Toto Gerardin, eens zelf een groot wielrenner, wist de reden van de absentie van zijn pupil. „Ik heb gezegd dat hij op tijd moest verschijnen", zei Toto. ..maar hij is naar de bio scoop gegaan en miste zodoende de eerbetuigen, die hem toekwa men." „De Bond kan niet zonder dat geld en die stukken werken", stelde de N.T.B.-raadsman mr. J. H. Smeets, in ztjn toelichting op de dagvaarding. De raadsman van de wegens va kantie niet verschenen gedaagde, mr. J. E. van der Starp uit Den Haag. vond dat deze kwestie zich niet leent voor behandeling in kort geding, om dat zijn cliënt van oordeel is dat het we trii Vredige wereld 3 Wie over de stille autoweg langs bossen en weiden het stadje Hersfeld is binnenrijdt, voelt zich als bij tover- I slag in een geheel andere, vrediger en rustiger wereld verplaatst. Dit gevoel wordt nog versterkt door een wandeling langs de resten van de stadsmuren en het klooster. Pas 's- 1 avonds komt het stadje werkelijk tot leven, dan begint het „grote spel", j Van her en der stromen acteurs en bezoekers naar de kloosterruïne. Het (j theater biedt plaats aan 1800 per- rj sonen en de totale lengte van deze schouwburg bedraagt bijna 100 meter Het economische en culturele le ven van de Hersfeldse bevolking speelde zich vroeger geheel af in het Schilderijen in Londen gestolen Uit de Londense woning van de zakenman Michael Sieff zijn schilderijen ter waarde van ruim f130.000 in totaal gestolen. Bij deze doeken zijn een „gezicht op een meer" van Boucher, dat op ruim f 55.000 geschat wordt, een schilderij van Corot ter waarde van rond f48.000 en twee doe ken van Constantine Guys, die men schat op resp. f 10.000 en f 12.500. Voorts werden o.m. een bont jas en tafelzilver gestolen. De totale waarde van de gestolen goederen wordt geschat op ruim f 200.000. naby gelegen stadje Eisenach, dat thans achter het IJzeren Gordijn ligt. Hersfeld ligt dus vlak bij de zo negrens en zodoende enigszins geïso leerd van de industriële en economi sche hoogconjunctuur van de rest van de Bondsrepubliek, maar on danks dat is deze plaats als Kurort zeer in trek. De regering van het Bondsland Hessen heeft het plan op gevat een bedrag van f8.000.000 te besteden aan de verdere modernise ring van Hersfeld, zodat de toeris tische belangstelling binnen afzien bare tyd zeker een zeer grote vlucht j zal nemen. Niet zo zeer de economische dan wel de culturele en politieke „randsitua- tie" hebben het tot stand komen van de Festspiele bevorderd, die op initiatief en met aanzienlijke finan ciële inspanningen van de stad in 1951 in het leven werden geroepen en tot nu toe door haar gedragen wor den - ondertussen met steun van de regering. „Aan «le overkant" Wij zijn een voorpost van de wes telijke cultuur, verklaart burgemees ter Hessemer en hij doelt daarbij op de levendige en blijvende weerklank, die de Festspiele ook thans nog „aan de overkant" vinden. Aan de andere zijde van de grens, 24 kilometer ver- Ko van Dijk gast bij Haagsclie Comedie In het toneelseizoen 1963- 1964 zal Ko van Dijk optreden als gastspeler bij de Haagsche Comedie, waarvan Paul Steen bergen directeur. Het tableau de la troupe voor het komend seizoen is als volgt samenge steld: Anne-Wil Blankers. Sonja Brill, Ariette van Embden, Georgette Hagedoorn, Anne-Marie Heyligers, Nelleke Knegtmans, Anny de Lange, Annie Leenders, Paula Petri, Trins Snijders. Do van Stek, Camille de Vries, Myra Ward, Ida Wasserman, Bas ten Batenburg. Wiebe Brandsma. Kees Coolen, Jules Croiset, Albert van Dalsum. Hep van Delft, Joris Diels, Pim Dikkers, Jan van Ees, Coen Flink, Manfried de Graaf, Ge rard de Groot, Wim de Haas, Broes Hartman, Eric van Ingen, John Koch Bob de Lange, Jan van der Linden, FYans van der Lingen, Guido de Moor, Carl van der Plas, Wim van Rooij, Jules Roy aards, Paul Steen bergen. Gijsbert Tersteeg en Jan Veelo. Regisseurs zijn o.a. Paul Steen bergen. Joris Diels. Bob de Lange, Frans van der Lingen en Pim Dik kers. Piet van Egmond heeft op het 9de Katwijkse zomerorgelconcert in de Nieuwe Kerk minder bevredigd dan bij de voorgaande be spelingen. Om te beginnen al in de programmatische keuze. Het edele, onaantastbare deel daarvan bestond uit Bach's Fantasie und Fugue in G en César Franck's 3de Choral. Het overige: Bossi, Guilmant, Bonnet en Van Egmond, was op kunstzinnige basis daarmee nauwelijks te verenigen. nieuwe hoofdbestuur van de N.T.B. op onreglementaire wijze en door sta tutenvervalsingen is gekozen. De bui tengewone Bondsvergadering van 10 juli, waarop de heer Mackenzie werd afgezet als penningmeester was niet reglementair, zo meent mr. Van der Starp, en de daar genomen besluiten zijn dus ook nietig. Maar deze juri dische aangelegenheid kan niet in kort geding worden uitgezocht. „Het is een ontstellende warwinkel" zei mr. Van der Starp, die aankon digde dat zvjn cliënt via een normale civiele procedure wil gaan uitzoeken wie gelijk heeft. In afwachting van een rechterlijke uitspraak daarover is hij wel bereid f 25.000 te storten voor betaling van de lopende zaken, maar afgifte van het hele Bondsver mogen „voor een Bond die gedoemd is te liquideren" acht hij niet verant woord.'' „Tenzij u het beveelt, want dan is hij van de verantwoordelijk heid af" voegde mr. Van der Starp t de rechtbankpresident mr. C. H. Plug toe. Mr. Smeets ontkende dat de beslui ten niet reglementair zouden zijn ge- i nomen. „De buitengewone Bondsver- gadering heeft de heer Mackenzie 1 notabene zelf helpen voorbereiden", zo zei mr. Smeets die daaraan toe voegde dat het NVV het nieuwe hoofdbestuur ook erkent. Mr. Plug wierp nog de vraag op of geen derde als beheerder kan worden aangesteld, maar daarop kreeg hij geen antwoord, waarna hij de uit spraak bepaalde op 12 augustus. De Russische afvaardiging, die vooral grote successen boekte op de sprint bij de dames, waarbij zij op de eerste drie plaatsen be slag legden, heeft dit heugelijke feit niet gevierd. Men liet het bij één glas champagne, omdat hun landgenoot Stanislaw Moskwin nog in volle concentratie is voor de finale achtervolging voor ama teurs. Al om half tien was het muisstil op de kamers van de door Rusland afgevaardigden. Zijn de Russische dames mis schien in onze ogen wat te be daard, bepaald te commercieel zijn de Belgische dames. Eén van die meisjes, Marie Therese Naes- sens, vertelde ons dat het verwer ven van een baantitel eigenlijk weinig zin had. Waarom dan wel, zo wilden wij weten. Zij keek ons verbaasd aan: „Omdat wij in ons land niet op winterbanen mogen rijden". „En wat dan nog", repli ceerden wij voorzichtig. ..Wat dan nog?", antwoordde Marie The rese, en zij keek of zij het in Keu len hoorde donderen. ..Niet op winterbanen mogen rijden bete kent dat wij geen contracten kunnen krijgen. Wij moeten het hebben van het wegkampioen- schap, want dat brengt een mas sa geld op". Dom maar eerlijk gezegd had den we daar nog nooit aan ge dacht bij het zien van al die acti viteiten van zovele fietsters. Het zal dan ook straks wel weer uit draaien op een splitsing van de groep deelneemsters aan de we- De verrassing in het herenenkelspel B te Noord wijk was gisteren onge twijfeld de nederlaag ran Peter Tiele van Roomburg tegen Pim Punt van de L.L.T.C. Na een volkomen gelijkopgaand duel. waarin beide spelers elkaar om beurten troefden met aanval en ver dediging kwam Peter Tiele met 54. 30—0 in de derde set (6—4. 46) op een wel zeer kansrijke stand! Pim Punt weigerde echter zich gewonnen te geven en zijn groundstrokes lieten hem in deze kritieke fase niet in de steek. Het werd na vinnige drive- duels 68 voor laatstgenoemde. Nog een Roomburger verdween uit de strijd, n.l. Johan Kluivers, die gehin derd door een onwillige armspier niet voldoende vaart in zijn slagen kon leggen om de sterk om zijn backhand heenlopende Hak van Nes de baas te blijvert, 46. 62, 60 voor Van Nes. Een fraaie prestatie leverde Hendriks tegen de sterke Duitser Tegele, 46. 60. 60. Na de tweede set was de Duitser helemaal uitgespeeld. Thomas „de geduldige" draafde een 6—3, 62 score tegen Harry Mulder bijeen. Bij de dames sloegen de twee Duitse kanshebsters. mej. Heckhau- sen en mej. Haubrok in twee sets de winst naar zich toe. Laatstgenoemde gaf mej. E. van Herwarth met haar veel constanter drives geen schijn van kans. 63, 6—0. Moeilijker had mej. Heckhausen het tegen mevr Voorham, 61. 64. Mevr Voorham trok zich van het duidelijk technisch overwicht van haar tegenstandster niets aan, speelde haar eigen spel letje. met hier en dgar een lobje en af en toe een harde forehand en ging tenslotte eervol ten onder. Mej. Moolenbroek. mej. Noordhoek—Hegt. mej. Overdijkink en mej. Nijeboer lieten allen 2 sets-overwinningen noteren. In brede rust had de concertgever de Fantasie van Bach opgezet, strak, egaal, helder en onzwaar. Van de vrijheden en de speling, die een Fantasia in dynamisch en ritmisch opzicht toch altijd enigermate toe laat. werd afgezien. De Fuga begon haar loop al even economisch in de middelen, maar hier meer met voor bedachten rade, daar het te doen bleek om een fase in de klanken- bouw. César Franck's Choral kreeg een vlotter en speelser verloop dan meestal. De meditatieve sfeer kromp daardoor in. Tussen deze vlotte gang in en dat zoveel voorkomend bewust slepend gehouden mijmeren met quasi religieus effect, loggen nog andere mogelijkheden. Ook hier was de organist onverwacht sober in de kleuring. „Gebeden" hebben in de voorbije eeuw der romantiek bij uitstek ge- Jongen verdronken De 8-jarige Paulus Johannes van Brink uit Utrecht is dinsdagavond in de Witte Vrouwensingel gevallen en verdronken. Twee mensen sprongen het kind na en haalden het uit het water. Doch nadat, de jongen naar het beademingscentrum van het Academisch Ziekenhuis was gebracht; bleek, dat de levensgeesten reeds waren geweken. Paulus was met enkele vriendjes over de balie van de Lucasbrug geklommen waarbij hy waarschijnlijk het evenwicht verloor. legenheid geboden om roerende registertjes uit te trekken, zoals we weer eens mochten waarnemen in Bossi's „Preghiera". Het valt dikwijls moeilijk om aan de echtheid ervan te geloven. Dat is ook te zeggen van de Marche funèbre et Chant Séraphi- que van Guilmant. Deze treurmars nadert de operette bedenkenlyk. Op een bepaalde plek komen zelfs pedaalroffels op de proppen als aankondiging van de komende engelenzang, die z'n be korend effect in de nu geraffineerd geworden registratie niet missen kon in de tegenstelling tussen een warm- getinte donkere zangstem en een hoog geweven klankbeeld van snelle harpachtige triolenslingers. „Mooi" was dat, zij het niet overmatig artistiek. De daarop volgende ..Variations de Concert", met. een ingebouwde cadens voor pedaalsolo, van Guil- mant's leerling Josoph Bonnet open baarden ons geen trek en welving, die al niet eerder en beter door anderen neergeschreven waren. Van Egmond's „Improvisatie" over Psalm 108 ten slotte leek ons ook al minder gelukkig. De inleiding, een en al stemmigheid, ging ditmaal de richting van Messiaen uit, inclusief daarbij behorende vogelenzang. Hei melijk vermengt deze mystieke stem ming zich met een zekere koraal- romantiek, die rich plots verwijdt in een helder, stralende klankenstroom, ingeleid door een thema dat een wordende fuga lijkt te suggereren. Geschilderd op kloostermuur Er is in deze tijd waarin mees terwerken van de schilderkunst reizen als toeristen in het hoog seizoen een schilderstuk van on schatbare waarde, dat nooit van zijn plaats zal komen. De Mona Lisa is glimlachend naar de V.S. en terug naar het Louvre gereisd, de Piëta van Michelangelo zal van de Vati caanstad naar de wereldtentoon stelling te New York gaan. Maar Het Laatste Avondmaal van Leonardo da Vinei kan niet weg. Het meesterwerk van de grote kunstenaar is n.l. geschil derd op een muur in een klooster te Milaan. Maar alle vernuft van generaties van Italiaanse deskundigen is nodig geweest om het daar in stand te houden. Da Vinci's oeuvre uit de renaissan cetijd is nog slechts een schaduw van wat het geweest is Wiens schuld? Dal is ten dele de schuld van Da Vinei zelf, ten dele van Milaan. Inplaats van de gebruikelijke fres cotechniek van schilderen op de nog vochtige pleisterkalk van een muur toe te passen, heeft de meester een proef genomen met een ondergrond van kalk en lijm van eigen vinding Vrienden hebben hem destijds ge waarschuwd, dat het niet duurzaam zou zijn en het klimakt van Milaan heeft ertoe bijgedragen dat zij gelijk kregen Het mengsel bleek zeer ge voelig te zijn voor vocht en daarvan kan Milaan heel wat leveren. Da Vinei heeft „Het laatste Avond maal" geschilderd bij vlagen. Hij kwam naar het Dominicanenkloos ter naast de kerk van de madonna della grazie als hy er zin in had en zodoende heeft hij vele jaren over het werk gedaan. Het kunstwerk is geschilderd op een muur van de refter (eetzaal van de monniken). Een beetje gewild bij elkaar gezocht. Dat alles zich met feilloze hand voltrokken heeft, behoeven we bij een orgelvirtuoos als Piet v. Egmond alleen maar pro forma aan te teke nen! V. Restauraties Toen hij het in 1498 eindelijk klaar had. zag het er stralend en fris uit. maar het begon al spoedig te vervallen. Omstreeks 1568 noemde de historicus Va sari het ..weinig meer dan een vlek". Toen begon de eindeloze reeks res tauraties om te voorkomen dat het geheel zou verdwijnen. H liCC1 Bij het einde van de tweede we- aantal toe tot 1300 per dag. De Nederlandse wielerploeg heeft in de derde etappe van de Ron - de van St.-Laurent, de leicüng over genomen. zowel in de individuele klassering door Kees Haast als in het teamklassement. Weliswaar zegevierde de Belg Ro land Deneve ln 4 uur 46 min 45 sec voor zijn landgenoot Etienne Cot man doch Kees Haast eindigde met klein verschil op de derde plaats en nes telde zich op de bovenste plaats om dat de Belg Meeuws ver terug viel. Op 17 en 18 augustus zal op het circuit. Kartodrome in Leidschen dam de Grote Prijs van Nederland karting worden verreden. Tsjecho-Slowakije is winnaar geworden van het Junioren tennis toernooi om de Galeabeker. Italië, dat in de te Vlchy gespeelde finale tegen de Tsjechen na het dubbelspel met 2—1 de leiding had, werd met 3—2 verslagen. De beide laatste enkel spelen leverden namely k Tsjechische overwinningen op. Holecek versloeg Maioli met 6—0. 6—3. 6—6 en Ku- delka won met 64. 6—2. 6—2 van Di Maso. Rusland werd derde door een 3—2 zege op België. reldoorlog verkeerde het schilderstuk in wanhopige toestand. De toepassing van moderne res tauratiemethoden redde het opnieuw. Daartoe draagt ook by een standvas tige gunstige temperatuur die in de refter wordt onderhouden door een onder de grond in de nabyheid van de kostbare muur gebouwde verwar mingsinstallatie. Ook de vochtig heidsgraad wordt rigoureus geregeld. Veel bezoekers Dank zy deze maatregelen en een omvangryke restauratie door de schilder Mauro Pellicioli ziet de be zoeker van nu een mooier ..Laatste Avondmaal" dan reizigers vele Jaren hebben kunnen bewonderen. En de bezoekers biyven komen Ge durende het voor- en naseizoen zyn het er in de regel 70 tot 80 per dag. maar in het hoogseizoen neemt hun

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5