GAIARDONI ontneemt Maspes sprinterskroon Post en Nijdam in halve eindstrijd Krantenbezorgers Tegen twee Italianen iTeleur8tel,ins Patrick Sercu wint titel bij amateurs Starttoren getooid met verkeerde vlag Dramatische finale in wereldkampioenschap sprint Sterk tennis in NOORDWIJK Tennissers VS naar John Peiinel steeds hoger Sportsplinters Jpgericht 1 maart 1860 Dinsdag 6 augustus 1963 Derde blad no. 31026 GEVRAAGD. Aanmelden bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. Het jaarlijkse tennistoernooi in loordwijk a. Zee is ditmaal behalve :wantitatief ook kwalitatief goed lezet. Onder de liefst 275 inschrij- ingen treffen we in het hoofdnum- ner, het herenenkelspel A de namen an de Australiër Woodcock en de Lmerikanen Rubinoff en Frost. Jaamaast komt ook de kampioen an de Saar, Grosseruyken op de ba nen van het Casino in actie. In het D.E. A. zal de strijd waar schijnlijk gaan tussen de oud-enkel- ipel-kampioene van Nederland, Jetty Baars-Wienese, die door het aanne men van de Amerikaanse tennisna- tfonaliteit niet meer kan deelnemen san de nationale kampioenschappen, tn Reitze van der Linden. In het herenenkelspel B zijn naast de op dit toernooi zelden ontbreken de Duitsers Langweg en Tegeler ook Holleman, Thomas, Van Galen-Last en de Roomburgers Monod de Froi- deville en Tiele van de partij. In het ;D.E. B Jodv Overdijkink, Anja Pino en de Duitse jeugdrang- Siistspeelsters M. Heckhausen en H. (Haubrok. In de B-afdeling kan dus een verwoede strijd worden verwacht. De Unicum-speler H. Meijer ging Kteren goed van start. Hij boekte eemaal achtereen een zege. 9—7, 6—2 op Stokvis en 60, 60 op iVoorham. In de finale van het tennistoer- rïi om de Galeabeker heeft Italië Parijs een 2-1 voorsprong genomen tegen Tsjecho-Slowakije. Maioli en De Maso versloegen in het dubbelspel Koudelka en Holicek met 8-6 6-4 7-9 9-7. De Rotterdamse bokser Leen Jansen heeft bij de Nederlandse Boks bond een officiële uitdaging gedepo neerd aan het adres van de Neder landse kampioen in het halfzwaar- tgewicht, de Amsterdammer Nelis 'Oostrum, voor een titelgevecht. Antonio Maspes géén wereldkampioen.' Dat staat in de wielersport gelijk aan een donder slag bij heldere hemel. Santé Gaiardoni (It.), de man die geen weldenkend mens een kans had gegeven, was er de oorzaak van. Santé Gaiardoni greep zijn kans in twee lange sprints, waarvan de onverslaanbaar geachte Antonio weinig of niets terughad. Als één man rees het publiek rond de wielerpiste van Rocourt omhoog om de David, die Goliath had verslagen, een hulde te brengen zoals een wereldkampioen toekomt. Haast nog luider klonk het applaus op toen kort tevoren een Belg de regenboogtrui om de schouders had gekregen. De pas 19-jarige Patrick Sercu, die de Italiaan Sergio Bian- chetto van zijn derde achtereenvolgende wereldkam pioenschap bij de amateurs had afgehouden. Lelijke woorden Maar er konken hier ook bijzonder lelijke woorden, gefluit en boe-geroep op gisteravond. Tijdens de tweede rit van de finale van de prof-sprinters had Maspes zijn rivaal, die met ge kromde rug met een snelheid van zo'n 60 km op de finishlijn afstoof, weggeduwd omdat hij last had van diens te ver uitstekende ellebogen. Zoiets nemen wielerfans niet. Mas pes kreeg een orkaan van narigheid naar zijn hoofd geschreeuwd en voor die 20.000 kijkers was Santé Gaiar doni plotseling nog meer de favoriet geworden. Men was namelijk die eerste rit voor de titel van zondag middag nog niet vergeten. De rit, waarin Maspes was gevallen. Of wel de rit, waarin de wereldkampioen zich had laten vallen, want Maspes valt niet zo gauw, behalve als er zich een situatie voordoet en dat ge beurt niet zoveel dat een rivaal hem te slim af is. Dan wil hij nog wel eens zijn fraaie witte rijwiel on deruit trekken, daarbij een lekke band forcerend. Gaiardoni vertelde het aan ieder, die het maar horen wilde, dat in die eerste rit Maspes met opzet onderuit was gegaan, en hem daardoor van een zekere overwinning had afgehou den. Maar de zege in de tweede rit was voor Gaiardoni. Ovatie Was het een wonder dat de beslis sende rit zondag had Maspes de eerste gewonnen met intense be langstelling tegemoet werd gezien? Toen was daar plotseling dat mo ment, waarop de nieuwe wereldkam pioen zijn slag sloeg. Nog voor het ingaan van de laatste baanronde. op j liefst 500 meter voor de finish, schoot Gaiardoni, als door een orkaan ge dreven, weg en voordat de totaal ver raste Maspes er ook maar erg in had lag hy al vele meters achter. Met iedere trap op de pedalen vergrootte daarna Gaiardoni zijn voorsprong op zijn rivaal, die natuurlijk op den duur wel een eind kon terugkomen maar aan de finish toch een totaal verslagen man was. Met beide han den boven het hoofd nam de nieuwe wereldkampioen de ovatie van het publiek in ontvangst. IIOLLANDWEEK De wedstrijden van de Holland- ucck I op de Loosdrechtse Plassen werden gisteren voortgezet met het programma voor dertien andere klas sen, waarbij de FD's, Finnjollen, Vrjjheidjes, Stern- en Pampusklasse. Door de harde wind, die er gisteren over de plassen joeg, kregen de zei lers wél hun deel, want in elke klasse was het hard werken geblazen. De starts in de diverse klassen gaven al dadelijk heftige strijd om de beste plaatsen te zien. Stuurlieden en bemanning hadden het daarbij zó druk. dat men zelfs niet bemerkte, dat voor de eerste klassen een ver keerde wedstrijdvlag van de start- toren wapperde. Abusievelijk was Vele strafzaken van jeugdspelers Blijkens het jaarverslag van de Strafcommissie van de Kon. Ned. Voetbalbond heeft het seizoen 1962— 1963 een record gevestigd met niet minder dan 1711 strafzaken. De in dit seizoen aan de verenigingsbestu ren verzonden circulaires, waarin een beroep werd gedaan op een sportie vere houding van het publiek, spe lers en grensrechters, heeft naar j in het verslag wordt geconstateerd weinig of geen merkbare invloed gehad. Het aantal strafzaken» dat de jeugd op haar debet heeft staan, is zeer bedenkelijk. Het zou derhalve naar het oordeel van de strafcommissie aanbeveling verdienen de betrokken verenigingsbesturen er op te wijzen, dat het metdeze toekomstige top- spelers de verkeerde kant opgaat. Tal van jeugdspelers hebben reeds enkele aantekeningen op hun strafkaart, waarvan diverse gevallen voor over tredingen van zeer ernstige aard. District West II steekt bijzonder ongunstig af bij de overige districten. In vergelilking tot het vorige seizoen werd in West II namelijk een stijging van 381 naar 441 strafzaken geno teerd. Uitzending van Syncont- II was groot succes Gisteravond zijn de eerste televi siebeelden overgebracht met behulp van de telecommunicatie-kunstmaan Syncom 2", die veertien dagen gele oen werd gelanceerd. De eerste foto's waren die van president Kennedy en de gouverneur-generaal van Nigeria, dr Namdi Azikiwe, die via het Ame rikaanse radiostation Lakehurst te New Jersey en het radiostation in oe haven van Lagos over een weer werden uitgewisseld. De ontvangst aan beide zijden was uitstekend, zo deelde een woordvoerder van het Amerikaanse Bureau voor lucht- en ruimtevaart mee. men nl. weer met het wedstrijdroos- ter van vrijdag jl. begonnen Het eerste en enige verweer daar tegen kwam van de Engelse Finnjol- lenzeiler A. A. Elliot, die in het ge drang op de startlijn blijkbaar zó in de knel raakte, dat hij besloot terug te keren. Op de wal gekomen protes teerde hij tegen de fout van het wedstrijdcomité en de protestcom missie kon niet anders doen dan het protest toekennen. Maar de wed strijd was inmiddels uitgezeild. Slees- wijk had deze op fraaie wijze gewon nen. Er was in het wedstrijdpro gramma geen plaats over om de ongeldig verklaarde wedstrijd over te zeilen, zodat men tot een tussen-op- lossing besloot: de wedstrijd zou niet meetellen voor het eindklassement, maar wèl voor de dagprijzen. In de middagrace won Sleeswijk opnieuw. De Belg Guy Lachapelle, die 's morgens derde was geworden werd nu tweede en A. J. M. Otto, die in de ochtendrace als tweede was gefinisht bezette nu de derde plaats. Van de 28 deelnemers in de Flving Dutchmanklasse lieten velen verstek gaan. De meesten van hen waren buitenlanders. Wèl van de partij was de Zuidafrikaan Bryan Metcalfe, die met Guus Bierman als bemanning in zijn Hollandse boot H 140 Met calfe is lid van de W.V. „Aalsmeer' twee voortreffelijke wedstrijden zeilde en belde races met groot machtsvertoon wist te winnen. De boot spoot dikwijls over het water! Bart Kraan werd in de ochtendwed strijd tweede, maar in de middag race had hij meer tegenstand te overwinnen. Hij sloeg zelfs eenmaal om, maar hij had de helmstok van zijn „Gladde Aal" direct weer te pak ken en zette de strijd onvermoeid voort. Uitslag: 1. Bryan Metcalfe H. C. Blok; 3. Bart Kraan; 4. F. H. Imhoff; 5. G. Vroege. In de Vrijheidsklasse zal de strijd ditmaal heviger worden dan in voor gaande krachtmetingen. In de och tendwedstrijd kon kampioen Beer Willemsen de zege behalen, maar in de tweede wedstrijd ondervond hij veel meer tegenstand dan gewoonlijk. Nu was het C. de Haas jr., die van start af de leiding behield. Tweede werd Van Tienhoven, derde Willem sen. Na de twee wedstrijden in de Pam pusklasse heeft E. van Essen de lei ding. 's Morgens werd hij tweede achter J. Proper en in de middag wedstrijd legde hij op de eerste plaats beslag, terwijl Proper met de vijfde plaats genoegen moest nemen. E. A. Labouchère kwam met resp. een derde en een tweede plaats ook goed voor de dag. De resultaten van de overige wed strijden zijn: Hornet klasse, in beide wedstrijden dezelfde volgorde: 1. B. Nachtegaal 2. T. Teilegen: 3. R. J. Jeltes Olympiajollen, le race: I.E. W. Roessel; 2. G. W. Stellingwerf: 3. H. W. Leferink: 2e race: 1. J. Saltzherr 2. G W. Stellingwerf: 3 H. W. Le ferink. Sternklasse, le race: 1. J. O. van der Pijl; 2. Rudi van Kranen: 3 F. Bartels; 2e race: 1. mej. J. Franke: In de schaduw van tientallen foto grafen rond Gaiardoni stond de grote Maspes. Hij leek opeens veel kleiner. Zijn gezicht stond als een strak masker, maar wat is er ook moeilijker dan de eer en de hulde, die hem zelf al vier jaar achtereen en zes keer in totaal ten deel viel, naar een ander te zien gaan. En dan nog wel naar de man, tegen wie hü al jarenlang geen woord spreekt. De ere-ronde werd een triomftocht voor Santé Gaiardoni. Vlak achter hem reed de Belg De Bakker, die in drie ritten om de derde plaats zijn landgenoot Sterckx verslagen had en pas honderd meter daar achter zag men Antonio Maspes, de bloemen Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Ernst (toez.) J. Bogaard, kand. te Baambrugge, die be dankte voor Tholen. Bedankt voor Vlaardlngen (vac. S. van den Bo6) W. Hoekstra te Noord- wijk aan Zee. GEREF. KERKEN Beroepen te TIJnJe en te Zwartemeer l. Pluim. kand. te peppel. Aangenomen naar Opperdoes H. O. Verhaagen, kand. te Delft. Bedankt voor Blelswljk R. Molemaker te Plngjum en Zurich. Tweetal te Maasland J. J. Lamme Jr. te Balkbrug en J. W. de Roo te Selllngen. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar De Krlm (O.) R. Toorman, kand. te Nieuwe Pekela. die bedankte voor Hlllegom. Lutjegast en voor Theslnge. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Beroepen te Meppel mej. da. H. C. Lelgnes Bakhoven te Kampen Strak masker achteloos m de hand en. het publiek geen blik waardig keurend. Een pu bliek, dat overigens wederom gefluit en gehoon voor de onttroonde over had. Vreugde en verdriet was er ook na de beslissing bij de amateurs. Uit bundige vreugde bij Patrick Sercu, de 19-jarige comingman by de grote groep van jonge Belgische sprinters, groot verdriet by Sergio Bianchetto (It.), die gedacht had zyn derde achtereenvolgende wereldtitel te be halen. Maar ere wie ere toekomt, Sercu was duideiyk de betere sprin ter. In de tweede rit de eerste van zondag was voor Bianchetto, die daarna evenwel wegens klemmen en couperen was gedeklasseerd ver liep weliswaar in het voordeel van de Italiaan, maar in de beslissende rit sprintte de jonge Belg in een lan ge sprint uit tweede positie naar een onbetwiste overwinning. Een wereld titel voor een Belg op dit nummer voor het eerst sinds liefst 63 jaar. SANTÉ GAIARDONI en dat nog wel voor een jongeman, die pas na veel aandrang zyn grote liefde voor de wegsport wilde opge ven om sprinter te worden! Ken nieuwe zendingsmethode Grote kosteq vermijden Tijdens een vergadering van de commissie voor wereldzcnding van de Lutherse Wereldfederatie in Stavan- ger (Noorwegen) ontvouwde de voor zitter van de zendingsraad van de Synode van de Evang. Lutherse Kerk in Wisconsin (V.S.), Edgar Hoenecke, een nieuwe zendingsmethode om de grote kosten van de zending te ver mijden en zich beter aan te passen aan de huidige situatie. De mehode bestaat hierin, dat twee ervaren predikanten naar bepaalde gebieden gezonden worden met uitge breide volmachten inzake hoe en waar zy willen gaan werken, maar met een zeer bescheiden financiële volmacht. Zy krygen de gelegenheid gedurende een jaar zich ter plaatse voor te bereiden door studie van de taal en de cultuur en om een plaats te kiezen, waar zy kunnen beginnen. Daarna trachten zy daar een kleine kern te vormen van mensen, die tot Christus gekomen zyn, aan wie zy hun werk na verloop van enige tyd met handoplegging kunnen overdra gen. De Jonge christengroepen moe ten van het eerste begin af getraind worden in de idealen van zichzelf te bedruipen, te administreren en uit te breiden. De zendelingen mogen niet al te zeer als plaatselijke predikanten Op uitnodiging van de Amerikaan se Tennisbond zal de KNLTB twee speelsters en twee spelers afvaardi gen naar de Amerikaanse tennis kampioenschappen. die van 28 augustus tot 8 september in Forest Hills worden gehouden. De reis wordt gemaakt door Jenny Ridderhof, Tru dy Groenman, Jan Hajer en Ton Okker. In de zachte, maar vochtige zomenavondlucht in het voetbalsta~ dion van de F.C.-Luik, heeft de Nederlandse kolonie bij de wereld- kampioenschaoppen op de baan weer een vleugje hoop gekregen. Bij de professional achtervolgers kwalificeerden zich de Nederlan ders Henk Nijdam. die zijn wereldtitel verdedigt en Peter Post zich eerst voor de kwartfinale en later op de avond voor de halve finale van dit nummer. De wijze waarop dat gebeurde rechtvaardigde dat vleugje hoop ook eindelijk eens een resultaat van enige allure van de Nederlandse afvaardiging te zien. Moeilijk By de achtervolgers, de ryders van de rit der eenzamen, lieten dt twee Denen het afweten, zodat Nydam in plaats van de Deen Lykke de Zwitser Zoeffel als tegenstander kreeg. Een zwakker geacht opponent, maar tot iers verrassing maakte de Zwitser de beste tyd van deze kwalificatie-rit ten: 6.18.18 Nydam, die bepaald heel moeiiyk draaide, verloor langzaam maar ze ker steeds meer terrein en finishte ln 6.26.74. Een tyd die op dat moment hy reed in de tweede serie wei nig hoop op plaatsing bood. aange zien er slechts acht van de twaalf deelnemers geplaatst konden worden. Maar ziedaar, na de vyfde van de zes ritten, was de Nederlandse we reldkampioen alsnog zeker van plaat sing en toen daarna Peter Post een voortreffelyke rit deed tegen Bouvet hy bereikte een tyd van 6.19.16 te gen Bouvet 6.30.14 had Nederland twee vertegenwoordigers.in de kwart- eindstryd. Nydam zou daarin, zo was men al gemeen van mening, een heel zware kluif krygen aan de Belg Scrayen, die al voor het wereldkampioenschap be gon. in België als de titelhouder werd beschouwd. Scrayen was na een enorme inzin king, veroorzaakt door te grote in- 2. P. Brinkgreve; 3. R. van Kranen, spanning in wedstryden op de weg, onder handen genomen door de grote Rik van Steenbergen zelf. die van Scrayen weer een echte coureur had gemaakt. „Door Rik ga ik een for tuin verdienen als wereldkampioen", zei hy. zyn coach voegde er beschei den aan toe: Hugo Scrayen is de op volger van Henk Nydam. Scrayen kreeg dus vanavond de kans om zyn woorden en die van coach Daemers waar te maken. Wel iswaar had hy In de kwalificatie te gen de Ilallaaan Faggin. vorig jaar tweede achter Nydam, verre van best gereden (Faggin 6.18.77 tegen Scray en 6.22.76), maar dat zou in die kwart finale wel beter gaan. Maar en dat was een heel bittere waarheid de Belgische kampioen kwam er eenvou dig niet aan te pas. Al na vier van de elf ronden (5 kilometer) lag hij zo'n kleine tien meter achter. Toen de nu uiterst soepel draaiende Nydam werd afgeschoten, keek de wereldkampioen zyn rivaal In de rug: 6.26.24 tegen 6.53.81 Peter Post had tegen een andere Belg, Covens, ook weinig moeite, al won hy minder overtuigend dan Ny dam, die altyd nog gehandicapt is door het ongeluk dat hy dit seizoen ln Italië kreeg. Post liet 6.24.70 voor zich afdrukken. In de halve finale krygen Nydam en Post resp. de Italiaanse wegkam- pioen Fornoni en Faggin tot tegen standers a.s. woensdagavond. De finale van de amateur-stayers bracht Nederland een grote teleur stelling. Buis noch Romyn bracht er veel van terecht. Henk Buis kon zich aanvankelyk nog enige tyd op de derde of vierde plaats handhaven, maar toen de stryd werkeiyk ont brandde. zakte hy steeds verder af. Romyn kwam er in de eindstrijd tussen twee Nederlanders, twee Bel gen. twee Zwitsers en drie Duitsers, in het geheel niet aan te pas en ein digde achter Buis op de laatste plaats Een teleurstellend resultaat, maar anderzyds bleek tydens deze race dat men van goede huize moet komen om op een van de ereplaatsen beslag te leggen. De Belg Deloof, die al wereldkam pioen was. prolongeerde zyn titel op onnavolgbare wijze en eigeniyk al leen de Westduitser Matthes kon hem zo af en toe bedreigen. Hy was ook de enige renner die niet gelapt werd (hy eindigde op 150 meter). De derde plaats was voor de Zwit ser Luginböhl. De finale tenslotte van de ploegenachtervolging bracht byzonder veel spanning. Nadat eer der op de avond het favoriete West duitsland zich in de eindstryd had gereden met Rusland, door overwin ningen op resp. Frankryk en Dene marken, dat derde werd. kwam er een laatste race, die boeiend was van het begin tot het einde. De renners putten tot op de bodem van hun krachten met als resultaat dat de Russen slechts 0.24 seconden sneller bleken dan de Duitsers: 4.46.15 togen 4.46.39. De uitslagen van de kwartfinales achtervolging waren: eerste kwartfinale: 1. Giacomo For noni (It.) 5 km in 6 min. 24.28 sec., Roland Zoeffel (Zwits.) 6.25,07. Tweede kwartfinale: 1. Leandro Faggin (It.): 2. Dieter Kemper (West Duitsl.), ingehaald na 8'i ronde; derde kwartfinale: 1. Henk Nydam (Ned 6.26.24; 2. Hugo Scrayen (B. 6.53.21: vierde kwartfinale: 1. Peter Post <Ned.) 6.24.70, 2. Albert Covena (B 6 33.03a in de leiding van de nieuwgevormde kerk betrokken worden, moeten in tegendeel vry biyven om nieuw werk te beginnen in andere centra van het gebied, terwyi zij de eerste kern zich zelf laten ontwikkelen met zorgvul dig onderhouden contacten, die geen inmenging betekenen in de gang van zaken in de kerk. tenzy voor advies op leerstellig gebied of voor verstan dig beheer in overeenstemming met Gods Woord. Met de gevormde ker nen zullen zy in contact mogen bly- ven net als Paulus door middel van correspondentie en incidentele bezoe ken. Baptisten en Oee. l>eweging In het kader van de viering van het eerste lustrum van de Ned. Bap tisten-studentenvereniging zal dit jaar een bundel verschynen over de positie van de baptisten in de oecu menische beweging en hun reiatie tot de Wereldraad van Kerken. Aanleiding tot deze publikatie is het besluit van de Unie om uit de Wereldraad van Kerken te treden en het contact met de andere kerken middels een waarnemer schap by de Oecumenische Raad ln Nederland voort te zetten. I De senaat van de NBSV is van me ning dat er, naast het studierapport van de baptistenunie behoefte be staat aan een bredere oriëntatie over het vraagstuk „Baptisten en oecu menische beweging", zowel mondiaal als landeiyk. Zeventigmiljoen jonge bomen „Het christeiyke comité voor hulp aan Algerye" een combinatie van 17 kerken en kerkeiyke organisaties, heeft op verzoek van de regering van Algerye besloten zyn hulpverlening nog voor onbestemde tyd voort te zetten, ook al zou deze volgens opzet in mei 1964 beëindigd worden. Boven dien heeft men het aantal byzondere hulpprojecten aanzieniyk uitgebreid. In de loop van de zeven jaar waarin het land door de oorlog werd geteis terd. werden duizenden hectares bos gerooid. Daarom betreft één van deze projecten het beplanten van deze ge bieden met 70 miljoen jonge bomen. Meer dan 78.000 inwoners van dit land zullen by deze beplantings- arbeid betrokken zyn: zy worden be loond met voedingsmiddelen en kle ding. De Amerikaanse polsstokhoogsprin ger John Pennel hoeft tydens de at etiekin Ierland EngelandVerenigde Staten, die in Londen werd gehouden, zyn eigen wereldrecord verbeterd. Pennel sprong, begeleid van een „yes" roepende menigte van 30.000 toeschouwers, over de 5.13 meter, drie centimeter hoger dan het oude re cord. Een Engel.se damesploeg verbe terde het wereldrecord op de 4 110 yards met een tyd van 45.2 (oud re cord 45.3). De twee wereldrecords waren de hoogtepunten van deze atletiekinter- land. waarin de Amerikaanse ploeg duideiyk enige vermoeidheid toonde. Niet verwonderiyk als men bedenkt dat zy in 3 weken 4 grote wedstrijden hebben moeten afwerken. De Ame rikanen verloren byv. de 4x110 yards by de heren tegen de Britten, die wel een ploeg van grote kracht op de been kunnen brengen, maar toch be slist niet de klasse hebben van Hayes c.s. Des ondanks wonnen de Yankees ook deze wedstryd met groot ver schil: 12091. De Amerikaanse dames verloren met 65 51H. De belangrykste uitslagen waren: Heren: 220 yards: 1. Carr (VS) 20.9; 2. Drayton (VS) 21.2; 880 yards; 1 Groth (VS) 148.1; 2. Dupree (VS) 1.48.1; Drie myi: 1. Tulloh (GB) 13.22.4. 3000 meter steeple: 1. Herriott (GB) 8.40.4: 2. Traybor (VS) 8.45.6; 440 yards horden: 1. Cawley (VS) 51.4: Pol&hoog1. Pennel (VS) 5.13: 2. Uelses (VS) 4.87; Hlnkstapsprong 1. Alsop (GB) 15.94; 2. Hom (VS) 15.76; Kogelstoten: 1. Lindsday (GB) 18.06; 2. Matson (VS) 17.99; Speer werpen: 1. Covelli (VS) 76.77 - 4 x 440 yards: 1. VS 3 07.2; 2. Engeland 3 09.1. Dames; 100 yards: 1. Hyman (GB) 10.7; 2. McGuire (VS) 10.8; discus werpen: 1. Shepherd (VS) 47.90. TENNIS Sangster zegeviert over Schmidt in uitputtend duel Groot-Brittannië li winnaar ge worden van de Europese zone van het Davis Cup-toernooi. In het laatste enkelspel de stand was zaterdag door Lundquist op 22 gebracht zegevierde Mike Sangster 3—8, 8—3 met 7—5. over Uli Jeugdtoernooi van ORANJE GROEN De Leidse vierdeklasser Oranje Groen organiseert op 24 en 25 aug. een groot toernooi voor adspiranten en pupillen. Niet minder dan 96 wed stryden zullen dat weekeinde worden gespeeld op de terreinen aan de Bo6- huizerkade. De deelnemende verenigingen zyn: LFC. Warmunda, ZLC. LDWS, UDO, ASC. DOCOS, Roodenburg. VNA, Leidse Boys. UVS, VNL, Lugdunum, Oranje Groen. CRICKET Geslaagd bezoek van Norrti Ab'mgdon C.C. Het bezoek van The North Abingdon C.C. by AJax (L) is weer ten einde. Het regelmatige contact, dat Ajax (L) met de Engelse club heeft, vindt zyn oorsprong in de sportuitwisseling Lelden-Oxford. waaraan enige Jaren geleden ook vertegenwoordigers van de cricketsport deelnamen Ook dit jaar kan weer op een geslaagde trip worden teruggezien. Zoals reeds eerder vermeld, speelde op zaterdag 27 Juli Ajax een wed strijd tegen The North Abingdon C.C. die door de gasten werd gewonnen. Dinsdag 30 Juli speelden de Engelsen een wedstryd tegen De Kieviten uit Wassenaar, die eveneens door hen in winst werd omgezet, doch de wed stryd tegen Concordia uit Delft, die J.l. donderdag op het programma stond, werd een ruime overwinning voor de Delftenaren. Jl. zaterdag speelde ter gelegenheid van de 60ste verjaardag van de voorzitter van de vereniging een Wempe-elftal even eens tegen de Engelse gasten; in deze wedstrijd waren de kansen op een overwinning van het Wempe-elf tal bepaald groot, doch de regen trad als spelbreker op. De gasten gingen eerst batten en kwamen tot 151 voor 9. J. J. de Jongh bowlde 4 voor 38 en A. de Goederen 2 voor 29. Ajax kwam tot 102 voor 4 toen wegens de regen moest worden gestopt. N. de Bree 38. J. J. de Jongh 16, P. Blonk 16 en P von Oven 15. R. Williams bowlde 3 voor 31, A. Haynes 1 voor 18 en I March 1 voor 21. Deze week vindt voor de AJax- Junloren een training plaats onder leiding van de in dienst van de KNCB zynde Engelse trainer Mr. Fellows. 24 AJax-juniores nemen aan deze training deeL 6—2, 9—11 Schmidt. Aan het einde van de drie uur du rende party, kreeg Mike Sangster, de grote man van de Britten, van de duizenden enthousiaste toeschouwers staande een ovatie Engeland heeft zich voor het eerst sind« dertig Jaar geplaatst voor de interzonale finale van het Davis Cup-toernooi. Reeds de eerste set van het mara thon-duel Sangster—Schmidt verliep dramatisch. Tot 5—5 had ieder drie maal de service van de tegenstander doorbroken Daarna verloor Schmidt nogmaals zyn service en won Sang ster de zyne. De Brit liep ln de tweede set uit tot 4—0 en won deze met 62. In de derde en langste set had Schmidt by 5-4 op de service van Sangster drie setpoints die hy geen van alle benutte. Pas by 10—9 door brak hy de service van zyn tegen stander. De Zweed won vervolgens de vierde set zonder moeite en scheen in de vyfde set de meeste kansen te hebben. Sangster doorbrak echter _..oua. zyn service en hoewel de Brit by 5—3 taten geboekt. De Waard won de eer twee matchpoints miste door dubbele ste etappe en Visser de tweede In fouten, kon de Zweed de nederlaag i het alg klassement leidt de Belg met meer ontgaan. Meeuws voor onze landgenoot Haast. De Amerikaan Craig Breedlove heeft op de zoutvlakte van Bonne ville het absolute wereld snelheids record ter land verbeterd. Breedlove haalde een gemiddelde van ruim 656.612 km/uur. aanzieniyk hoger dat van de Brit John Cobb, die in 1947 tot 634 km/uur kwam. In de internationale zellregatta van Cowes by het eiland Wight is uit een veld van 36 boten het Nederland se Jacht Hestia van H. van Beunin- gen als tweede geëindigd ln de wed strijd om de Gretton Cup voor Jach ten van 6 tot 8 meter. De Nederlandse wielrenners Jaap de Waard en Coen Visser hebben ln de Ronde van St. Laurent, een etap- pewedstryd in Canada, goede res ui-

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5