HET RIJNSBURGSE CORSO IN BEELD Opgericht 1 maart 1860 Maandag 8 auguttua 1963 Twaada Mad no. 31028 Vele tienduizenden hebben zaterdag het Rijns- burgse bloemencorso ..Internationale Bloemen pracht' weer zien trekken van dit kwekersdorp naar Oegstgeest en Leiden en terug. Onder hen waren zeer veel buitenlanders, vooral Duitsers. Vanuit de muziektent in Rijnsburg en van het bordes van het Leidse stadhuis sloegen vele autoriteiten deze kleurrijke en fleurige stoet gade. Hoewel de regen in de morgenuren het ergste deed vrezen hebben de organisatoren toch niet al te veel tegenslag van de weersomstandig heden ondervonden. Alleen toen de bloemen- stoet op de terugweg was viel er een enkele bui met wat onweersslagen. Beter dan een uitge breid verhaal geven de foto's op deze pagina een indruk van dit ..visitekaartje" van de Rijns- burgse kwekers. V.l.n.r.: de stoet op de Rijns- burgerweg bij het viaduct: een charmante figu rante: de zwanen in Rijnsburg kijken naar Fol lies Bergère: dit meisje gaf fleur aan Tango Es- pagnool: de praalwagen Vuurwerk in Tivoli bij de Oegstgeester Kerk: Grand Gala in Monaco: de wagen Brussels Kant op de Hogewoerd te Leiden, de stoet trekt voorbij het Leidse station: een van de vele figuranten, die meer dan vijf uur op de wagens zaten: Tango Espagnool was op gemaakt met honderden anjers in vele kleuren: Holland-Bloemenland in de straten van Rijns burg een sierlijk gevormde vis. die op een van de praalwagens was aangebracht. BBRnBBHBHnsl

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3