RIJNSBURGSE CORSO EEN WAAR SPROOKJE INTERNATIONALE BLOEMENPARADE Fantasierijk en kleurig geheel Films vun deze I week in Leiden LEIDENAAR PRAATTE ZIJN MOND VOORBIJ Leidse sloper gerost unieer d op dievenpad GERO-CASSETTE Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 3 augustus 1963 Tweede blad no. 31024 Uitslagen1 Afscheidsreceptie Th. Hetem (Van een onzer redacteuren) TT) IJNSBURG beleeft vandaag zijn jaarlijkse hoog- tijdag! Het (ook internationaal) befaamde corso trekt van dit bloemkwekersdorp naar Oegstgeest en Leiden en terug. Tienduizenden het juiste aantal is bij geen benadering te schatten zullen zich langs de route scharen om dit kleurige sprookje voorbij te zien trekken. Want een sprookje is het! Dat hebben de duizenden reeds ervarendie gisteravond en vanmor gen een bezoek brachten aan de hallen van de bloemen veiling Flora Daar stonden de aan het corso deelnemende praalwagens en van veel sierlijke bloementoeven voorziene personenauto's opge steld. Die bezoekers kwamen heus niet alleen uit de omgeving van Rijnsburg. Er waren zeer veel Duitsers, maar ook talrijke Engelsen. Fransen. Belgen en Zweden. We zagen er zelfs een Australiër, die met een scooter een rondreis door Europa maakt! Die bijna 5000 bezoekers waren vol lof over wat zij te zien kregen. Beter dan tijdens het trekken van het corso hadden zij nu de gelegen heid de prachtig opgemaakte wa gens te bekijken. Hun bewondering staken ze heus niet onder stoelen of banken! Herhaaldelijk kon men dan ook kreten van bijval horen klinken in de overvolle hallen. Vooral de buitenlanders waren on der de indruk van de getoonde bloemenpracht. Het corso wordt ditmaal gepresen teerd onder het motto „Interna tionale Bloemenparade". Dit motto heeft het Rijnsburgse corso-bestuur gekozen, omdat wij leven in een tijd. waarin gestreefd wordt naar samenwerking tussen de volken. Bloemenbron Bij dit streven naar internationale toenadering is de rijke bloemen bron, zegt burgemeester B. H. Koo- mans, welke in Rijnsburg ont springt, het meest eerlijke middel om de internationale vriendschap en' vrede te dienen. Rijnsburgs eerste burger hoopt van harte, dat deze bron ongehinderd onze grenzen zal mogen gaan over stromen om geluk en zegen te bren gen in huizen en harten en dat de ze geurige en kleurige bloemen pracht velen tot gewijde stilte zal brengen. De organisatoren hebben het ditmaal beter getroffen dan vorig jaar. Toen waren er door het uitermate koude voorjaar heel weinig bloe men en zelfs helemaal geen gladio len. want die stonden toen nog diep weggedoken in hun groene kragen en wilden niet bloeien. Gelukkig is dat nu anders. De bloem - sierkunstenaars hadden keus ge noeg. Zij waren daardoor beter in staat fraaie toeven te arrangeren van anjers, rozen, gladiolen en vele andere bloemen en planten in al lerlei kleuren. En zij zijn daarin bijzonder geslaagd. Men moet het gezien hebben, want dit bloemensprookje laat zich heel HollandBloemenland was ook een van de voorstellin gen op de praalwagens. Natuur lijk ontbrak het Volendammer meisje niet op deze wagen. (Foto L.D./Holvast.) Veel belangstelling trok tij dens de expositie van de corso- wagens het in een sportwagen gezeten bruidspaar. Oud-minis ter J. W. de Pous (midden), burgemeester B. XV. Koomans (links) en de heer C. Leeuwen burg rechtskijken er met be langstelling naar. (Foto L.D./Holva6t) moeilijk beschrijven en daarbij komt nog, dat de smaken verschil len en dus de een deze en de ander die wagen het mooist vindt. Daarom vond hij het prettig dit Rijnsburgse corso te mogen openen. Hij wees op de grote bloei die de Rijnsburgse kwekerijen de laatste jaren kenmerkt en stelde vast dat de veiling een omzet van meer dan 20 miljoen gulden bereikt heeft. Deze ontwikkeling geldt ook het corso, dat heel klein begonnen Ls en dat nu een vooraanstaande plaats in de Nederlandse corso's inneemt. De oud-minister was verheugd over de goede samenwerking tussen de verschillende bloemkwekerscehtra in ons land en de regeringsinstan ties, waardoor een rationele ver koop bevordert wordt en een col lectieve reclame gemaakt kan wor den onder andere door het organi seren van corso's. Tenslotte sprak hij de hoop uit. dat het Rijnsburgse bloemencorso 1963, dat als een kleurige guirlande langs de wegen zal trekken, de bloemiste rij in dit dorp zal mogen sieren. Daarna maakte hij de winnaars be kend van de gouden, zilveren en bronzen anjer, die door het corso- comité beschikbaar worden gesteld aan die binders, die naar het oor deel van de jury de beste presta tie hebben geleverd. Dit jaar ging de gouden anjer naar de firma Al berts te Deventer, de zilveren was voor de heer J. van Iterson te Oegstgeest en de bronzen voor de heer C. de Koning te Rijnsburg. BU deze opening was ook aanwezig de Techn. Highschool Band uit Ot tawa (Canada), die een tournee maakt door ons land. Dit gezel schap speelde op het veillngterrein enige pittige marsen en maakte daarna een rondgang door het met vlaggen versierde kwekersdorp. De oud-minister van Econo mische Zaken. drs. J. W. de Pous. had veel bewondering voor wat door de Rijnsburgers is gepresteerd. (Foto LD./Holvast.) De uitslagen waren Praalwagens: eerste prijs: Japanse Thee-ceremonie (met ereprijs) I Buurtvereniging Brouwerstraat Dierenrijk (met ereprijs en tevens I mooiste wagen van het corso)fa. I B. de Koning-Goemaat te Leiden, I Rijnsburg; NoordwiJk en Katwijk; Tango Espagnool. Personeelsver eniging Flora, Rijnsburg; Vuur werk in Tivoli (met ereprijs); Ro- I dolpheim Groep Padvinders, Noord j wijkerhout; Follies Bergère. Geza- menlijke kwekers Noord wijkerhout I en De Zilk; Brussels Kant, Buurt vereniging Kanaalstraat; Vene- tiaanse Gondel (met ereprijs), Ge- I zamenlijke kwekers Rijnsburg en 1 Omstreken; Perugano. Rijnsburg. tweede prijs: Holland-Bloemenland buurtvereniging Sandtlaan; Mos- kousche Nachten, Veilingvereniging I Flora, Parels van Mallorca, Coöp. Raiffeisenbank. Rijnsburg; derde prijs; Grand Gala in Monaco. Ver eniging van Kleinhandelaren in bloemen en planten. Rijnsburg, Mediterannée, Buurtvereniging 't Centrum; vierde prijs: Winter- sprookje in St. Moritz, Buurtver eniging Irissenstraat. Luxe wagens: eerste prijs Automo bielbedrijf H. Noort, Rijnsburg: Makelaarskantoor Den Haan Noord wijk aan Zee-Rijnsburg imet ere prijs), E1.A.M., Leiden: H. Leeu wenburg. Rijnsburg «ereprijs en mooiste luxe wagen van het corso tweede prijs: Assurantiekantoor H. Beek en Zn, Wassenaar; J. van Delft, Rijnsburg; Teekens Slage rijen. Lelden: derde prijs: firma j Nlc. den Heijer. Rijnsburg: Assu- rantiekantoor D. J. C. Verhaar. Rijnsburg; Foto J. Holvast. Leiden; vierde prijs: Automobielbedryf Me- co. Leiden en Garage Van der Plas. 1 Katwijk aan Zee; Garage Bierman. Voorhout-Leiden; N.V. Motorhuis. Leiden; eervolle vermelding Gara ge Van der Velden. Leiden-Wasse- naar. Kerkelijk Leven NED. HERY. KERK. Beroepen te Amersfoort (vac. dr. A. Steenbeek) (toez.) dr. B. Maarslngh te Soest. Aangenomen naar Rotterdam-Char- lols vac. E. C. B. Kok) (toez.) J. van Vliet te Domburg. Bedankt voor ArAnemuiden. Lange- rak. Leerbroek en voor Ter Aa <U.) J. Bogaards. kanid. te Baambrugge. GEREF. KERKEN. Beroepen te Den Burg op Texel P Uldam te Doesburg. Te Oosterend (Fr.) R. Pruim ,kan<t .te Meppel. Te Slnt- Anna Parochie J. W. de Roo te Sel- lingen. Te Kapelle-BlezelInge E. C. Kim te Reltsiun (Fr Aangenomen naar Utrecht-Noord N W .van der Hout te Hazerswoude. dte denlbedankte voor Vroomshoop Naar RU land-Ba th D. Sloot, kand tc Am sterdam. die bedankte voor Dril be r en voor Nteuwveen-Zevenhoven. Bedankt voor Katwijk aan Zee A. F. Goedendorp te Nieuwdorp (Zld.) 'Tijdens een gistermiddag in restau rant Brinkman te Haarlem gehouden en druk bezochte receptie heb ben velen afscheid genomen van de chef van de vervoersdienst van de N.Z.H.V.M.. de heer Th. Hetem, die deze vervoersmaatschappij na een dienstverband van vijftig jaar. met pensioen verliet. Onder de velen, die de scheidende chef de hand drukten, waren tal van burgemeesters uit de Duin- en Bollenstreek, ir. J. J. G. van Hoek en dr. J. v. d. Poel. resp. wet houder en gemeentesecretaris van de Sleutelstad, de commissaris van poli tie. de heer J. Dreeuws. de hoofdin specteur de heer G. A. N. Cornelisse en de inspecteur, de heer Arbouw, de directeur van de Eltax, de heer L. van Ulden en voorts vele vertegen woordigers van vervoersondernemin gen en bevriende relaties. Ook de bei de oud-directeuren, de heren ir. W. J. Burgersdijk en J. Jurrissen, en de tegenwoordige directeur van de NZH, de heer Hortensius, gaven van hun belangstelling blijk. Velen grepen deze middag de gelegenheid aan om met de opvolger van de heer Hetem. de heer F. van Randwijk kennis te maken. ('IIK. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Londen en Mitchell (Ontario. Canada) (Free Chr. Ref. Church) T. Harder te Korrhorn. GEREF .GEMEENTEN. Bedankt voor Lethbridge (Alberta. Canada» C. Hegeman te Sloux Center (Iowa. U.S.A (voorheen te Genemul- ..Zette enkele kraken in Den Haag" Een verward verhaal, dat een 37-jarige Leidenaar gisteren tegen een por tier van een Haagse nachtclub aan de Kneuterdijk vertelde, in de loop waarvan hi) nogal opsneed over „kraken, die hij had gezet", heeft de Haagse politie op het spoor gebracht van enkele in de Residentie gepleegde in braken. kunstzinnig Corso-ontwerper George Kiersch en de bloemenarrangeurs zijn er in ge slaagd een kunstzinnig en fantasie rijk geheel te maken van dit corso. Dat het Rijnsburgse corso een zeer belangrijke plaats inneemt in de corso's van ons land staat onom stotelijk vast en dat dit bloemkwe kersdorp daarmede een uitstekend visitekaartje op tafel heeft gelegd is zeker. De jury, bestaande tut de heren C. R. van Empelen uit Heemstede, G. Delwell uit Rotterdam, A. G. Bom- hof uit Rotterdam, J. W. de Groot uit Den Haag, G. Beun uit Haar lem, W. Beunder uit Bloemendaal, D. Schuyt uit Haarlem, J. J. Luy- ten uit Wassenaar en W. Buurman uit Oegstgeest, heeft zeker geen ge makkelijke taak gehad de inzen dingen te beoordelen. Vooral niet omdat de bloemenarrangeurs heel veel werk gemaakt hadden van de door hen verzorgde wagens. Niet iedereen was het gistermiddag eens met de beslissingen van de jury leden, maar men moet bedenken dat de persoonlijke smaak daarbij ook een belangrijke rol speelt. Bo vendien heeft de Jury meerdere punten bij haar beoordeling laten gelden, dan de niet altijd deskun dige toeschouwer geneigd is te doen. Na het aanhoren van dit verhaal vond de portier het. raadzaam de politie te bellen, die de man, die onder drankinvloed verkeerde, mee nam. Uit een ingesteld onderzoek legde de politie al gauw verband met de inbraak, welke in de nacht van donderdag op vrijdag was gepleegd in een bonthandel aan de Zwarteweg te Den Haag. waar met een klinker een etalageruit werd ingeslagen. De vijf bontjassen, in waarde va- j riërend van f 1500 tot f 4000, die wer- 1 den gestolen, werden gisterochend teruggevonden op een merkwaardige j plaats: de bovenste trap van de brandtrap aan de zijgevel van het gebouw voor K. en W. Waarom hij zijn buit zo dichtbij 1 alweer achterliet is niet duidelijk. Personeel van een fotogroothandel tegenover K. en W. zag de jassen liggen. Op dezelfde manier als bij de bont zaak. namelijk met een steen door de etalageruit, is die nacht ook inge broken in een winkel van luxe- en huishoudelijke artikelen aan de Ve nestraat en in een juweliersbedriJf aan de Hoogstraat te Den Haag. In beide gevallen werden sieraden ontvreemd, tien gouden ringen, gou den armbanden, hangers en oorclips in de Venestraat en twee ringen, een broche en een hangertje in de Hoog straat. Al deze artikelen vond de recherche terug in de zakken van de aangehou den Leidenaar. Vervoer en verkeer reiken el kaar de hand. Commissaris f. Dreeuws (links) neemt afscheid van de heer Th. Hetem. Een kelner in een Noordwijkse bar miste gisteravond plotseling een van zijn klanten, die royaal rondjes had gegeven en wiens rekening al tot een flink bedrag was opgelopen. Alles wees erop. dat deze vrijgevigheid een nadelige post zou opleveren voor de door de achterdeur te zijn weggeslo- bar-eigenaar, want de klant bleek pen. Tevens werd duidelijk dat hij een jas en een pantalon van de kel ner had meegenomen. Na het alarm van de ober ging een bezoeker op onderzoek uit en trof do jongeman, een 23-jarige sloper uit Leiden op straat aan. flanerend in de pantalon van de kelner en met dies vurig rood jasje correct over de arm. Prompt pakte de bezoeker hem in de kraag van zijn jas achter af ook al niet de zijne! en leverde hem aan de gewaarschuwde politie over. Toen hij door de recherche te Noordwijk omtrent een en ander aan de tand werd gevoeld, gaf hij vlot toe op het slechte pad te zijn geraakt en zich aan diefstal van de kleding te hebben schuldig gemaakt. Ook met de onbetaalde rekening zat het niet goed. daar hij niet over voldoende contanten bleek te beschikken om de nota te voldoen. Het bleek een goede vangst, want de Leidenaar bekende ook een twee tal door hem ln de bar achterge laten tassen te Katwijk tc hebben gestolen, terwijl hij op het strand te Schevenineen eveneens diefstal len had gepleegd. Voorwerpen van waarde, zoals een fototoestel en een horloge beleende hil. Zodoende kwam hij aan de mid delen om ziin zwervend bestaan te kunnen voortzetten. Via de recherche in andere plaat sen gaat de Jonge Leidenaar nu de weg terug maken, ondat vastgesteld kan worden, wat hij verder heeft misdreven. Advertentie van f40.— of f400. f. d. WATER, Haaristraat 207 heeft het. De Gero-specialist. Opening Aeneas PéPé In tegenwoordigheid van vertegen woordigers van de gemeentebestu ren uit de omliggende plaatsen en veie andere autoriteiten, zoals de commandant van het Marinevlieg kamp Valkenburg en leden van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken heeft dc oud-minister van Ec. Zaken. drs. J. W. de Pous. het bloe mencorso gistermiddag officieel ge opend. Hij deed dat na een welkomstwoord van de voorzitter van de Stichting Rijnsburg's Bloemencorso, de heer C. Leeuwenburg, die erop wees dat het corso-comité met dit corso het visitekaartje presenteert van de Rijnsburgse kwekers, die overal in het land en ln het buitenland zo'n grote bekendheid geniet. Drs. J. W. de Pous begon met op te I merken, dat hij stamt uit een Aalsmeerse kwekersfamilie en dat zyn vader nog dagelijks zijn beste I krachten geeft aan het bedrijf. Verbeten strijd om stukje grond LUX OR Daar het theater aan de Stationsweg gisteren de gehele dag gesloten was. zijn wij tot onze spijt niet in staat geweest Aeneas" te zien. Wij moeten hier dus vol staan met een korte inhoudsopgave. De zwaar gespierde Steve Reeves speelt de rol van Aeneas, de leider van de verjaagde Trojanen, die ter nauwernood aan de dood zijn ont snapt bU de vernietiging van hun stad. Na jarenlange zwerftochten me nen zU eindelijk een plekje te heb ben gevonden, waar zij zich blijvend kunnen vestigen om een nieuw be staan op te bouwen. Van de koning, die het voor het zeggen heeft, kun nen zij wel toestemming krijgen, maar een nabuurvorst ziet de groep Trojanen liever verdwijnen, omdat hij dat land zelf in handen wil krij gen. Met alle mogelijke middelen waarvan er slechts weinig het dag licht kunnen verdragen probeert hij Aeneas en de zijnen te ver drijven. maar het laat zich gemak kelijk raden, dat hij in deze opzet telkens niet slaagt. Tenslotte beslech ten hU en onze stoere Aeneas de strijd in een tweegevecht, dat erg hard is en erg lang duurt, maar des ondanks is de toeschouwer geen mo ment in het ongewisse over de afloop. Natuurlijk zegeviert onze breedge schouderde held en kan hij zijn ge liefde koningsdochter zonder zorgen aan zijn gigantische borst drukken. West Side Story Tiende week TRIANON Een filmische ge beurtenis zonder weerga. Alle plat getreden paden in de filmwereld wor- 1 den gemeden. Een prachtig uitgeba lanceerd samengaan van modern bal- i let en lichte muziek in de beste bete- i kenis van het woord. Stuntjes en sterren REX Een vrolijk filmpje, waar aan overigens geen kop of staart te ontdekken valt. Pépé het gelijk namige melodietje werd heel bekend is een kinderlijke Mexioaanse jon gen die een heel mooi paaixi verzorgt waaraan hij zeer gehecht is. Het wordt door zyn baas verkocht aan een Amerikaanse filmregisseur, die aan de drank is geraakt. Pépé reist zyn zoon, zoals hij het paard, noemt achterna, raakt bevriend met een even adembenemend mooi als slordig meisje, dat in een nachtclub werkt. Hij brengt haar in contact met de re- gisseur en hoewel het schijnt dat het tussen die twee niet best botert, komt er uiteraard een prachtig huwelijk uit de bus. En Pépé krijgt zijn paard terug. Het is allemaal niet duidelijk. Men springt van de hak op de tak. maar dat komt wellicht ook omdat in deze film duchtig het mes is gezet. Vele op de rol aangekondigde sterren komen namelijk niet op het doek. „Pépé", hoe vriendelijk en vrolijk ook. is geen echte film. Men heeft 'n serie stuntjes waarvan vooral het stierengevecht kostelijk is achter elkaar geplakt en er voorts voor ge zorgd dat elke halve meter celluloid vol sterren zit. Dat idee is niet nieuw. Mike Todd heeft het indertijd ge ïntroduceerd. Zoals veel ln deze film niet nieuw is. Jack Lemmons „vrou wenrolletje'' doet direct denken aan ..Some like it hot" en het ballet uit de nachtclub schijnt ons regelrecht geïnspireerd op „West Side Story". P I (iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniïiiinnnninniinimninnninnnniniii „Mijn beste vijand" STUDIO Het is verheugend, dat tallozen zich blijkbaar de gelegen heid niet willen laten ontgaan Danny Kaye te zien in de film „M^n beste vijand" („Me and the colonel"). Het ls de moeite waard, dat verze keren wy u! Danny Kaye nu eens in een ernstige rol: die van de tij dens de oorlog van land tot land zwervende jood. wie het geluk* in gezelschap van de aristocratische Poolse kolonel, nog net bytUds naar Engeland te ontsnappen. De „grap penmaker" Danny Kaye betoont zich m een totaal ander genre werkelijk een groot acteur. „55 dagen in Peking" LIDO De film „55 dagen ln Peking", waarin de Boxeropstand in China tegen de vertegenwoordi gers der Westelijke mogendheden uitvoerig behandeld wordt, is een van die spectaculaire massa-produk- ties, waaraan de liefhebber van grootse scènes zijn hart kan ophalen. Doch daarnaast is er voortreffelijk spel van Ava Gardner, Charton Hes ton en David Niven. zodat veel span ning gewaarborgd is. Vampier van Parijs Vrouwelijke Dracula CASINO „De vampier van Fa- rys" ls een Dracula-achtig geval uil de Italiaanse filmstudio's. De vam pier is nu eens geen man, maar een oude hertogin die zich verjongt met het bloed van jeudige Parisiene6. Zij wordt geholpen door een even eens bejaarde neef, die een bekende arts is en op zoek is naar het eeuwige leven. De tegenspeler van de wrede hertogin is een ondernemende jour nalist, die de politie steeds te slim af is en tenslotte het laatste slacht offer van de vampier op het nipper tje weet te redden. Het fantastische verhaal speelt zich grotendeels af in een lugubere omgeving met veel doodshoofden, spinnewebben en in nevel gehulde, kale boomtakken. I 's Middags wordt in het theater aan j de Hogewoerd de jeugdfilm „De btn- I de van de Zwarte Kat" vertoond.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3