Zoete romantiek tot slot matige tv-avond In Marseille zaten 20.000 toeristen geblokkeerd" AGENDA Vermisten gevonden VERSCHIL AGRESSIE RUSK NAAR MOSKOU Schatgraven j op het strand te Noord wijk Alleen gisteren: Een miljoen komkommers doorgedraaid CONFLICT VOORBIJ DE GAULLE V I MET EEN ENKEL WOORD RADIO EN TV VANAVOND LEÏDSCH DAGBLAD ZATERDAG 3 AUGUSTUS Frankrijk en china hebben zich deze week ln een uitzonde ringspositie geplaatst. Overal ter wereld is het beperkte kernstop-ver drag met grote Instemming begroet. Diverse Westelijke. Oostelijke en neu trale staten hebben reeds verklaard het Moskouse akkoord ook te willen onderschrijven. Zo niet echter Frank rijk en China. De Gaulle bestempelde het verdrag als .zinloos" en een of ficiële Chinese regeringsverklaring sprak van „een grote zwendel". Er is ook enige overeenkomst tus sen de voorstellen die De Gaulle en Mao Tse-toeng aan hun kritiek heb ben gekoppeld. De Franse president wil een samenkomst van de Grote Vier want in zijn ogen is Frankrijk nog Groot om over algehele ont wapening te praten. Mao zegt voor stander te zijn van een topconferen tie van alle staatshoofden van de wereld met als doel een volledige kernstop en vernietiging van alle kernwapens. Maar het is natuurlijk nonsens om zoals de Russische Prawda doet Parijs en Peking over één kam te scheren. De Gaulle wijst het kern- stop-verdrag in de eerste plaats af omdat het buiten hem om tot stand is gekomen. Hij beoogt met zijn voor stel Frankrijk weer een belangrijke stem te geven in de wereldpolitiek. HU wil wel vrede, maar ParUs moet aan de weg liggen die er naar toe leidt. Mao wUst het kernstop-akkoord af. omdat elke vermindering van de spanning tussen Oost en West hem onwelgevallig is. En hij meende dit „met fatsoen" te kunnen doen door met een voorstel te komen dat druipt van vredelievendheid, maar dat te vens te irreëel is om er over te pra ten. Dat is trouwens ook Mao's be doeling: dat er niet in ernst over wordt gepraat. De oppositie van De Gaulle, die vindt dat zU'n „gezag" eindehjk eens erkend dient te worden, is irritant en werkt remmend. De sabotage van de Chinese machthebbers is echter even schUnheitig als gevaarlijk! MET RECHT mag de vredelie vendheid van Peking in twU- fel worden getrokken. De In diase bladen hebben deze week hun bezorgdheid over hernieuwde Chinese agressiepogingen in vette koppen tot uitdrukking gebracht en de officiële verklaringen van Indiase regerings woordvoerders klinken niet minder alarmerend. De Chinezen hebben langs de „onwettige" MacMahon-linie een indrukwekkende troepenmacht samengetrokken. Waarom? Het ant woord lUkt voor de hand te liggen: voor een grootscheepse aanval. De Chinezen hebben zich voorlopig beperkt tot het binnentrekken van de gedemilitariseerde grensgebieden. Gaan zU verder, dan hebben diege nen die vorig jaar zeiden dat de in vallende winter de Chinezen dwong hun offensief te onderbreken. gelUk gekregen. Het kan ook zUn, dat de Chinezen de regering in Nieuw Delhi alleen maar angst wil aanjagen. En dat zou een bewijs zUn voor de stelling, dat Peking India wil dwingen voortdu rend een duur defensie-apparaat in stand te houden. Hoge defensie-uit gaven leggen een zware last op de wankele Indiase economie. Op die manier zou Mao voorkomen, dat Nehroe met gematigdheid bereikt wat hemzelf met dictatuur niet lukt: het verschaffen van een leefbaar bestaan aan een miljoenenbevolking. Er is nog een reden te bedenken voor de Chinese agressie: het oproe pen van spanningen in de wereld <men vergete ook niet de jongste in cidenten in Korea!), waardoor de Russische leer van vreedzame coëxis tentie wordt gelogenstraft. Mejuffrouw Goossens uit SchUndel zal gisteren met een verheugd gevoel de Bussumse studio hebben verlaten, want in het programma „Schatten op zolder" bleek een door haar in 1949 gevonden kruik een stuk pot- tenbakkerswerk uit 1598 te zijn. „Schatten op zolder" werd weer plezierig, maar iets te toneelmatig, door Lies de Wind gepresenteerd. Eerder hadden we kunnen kyken naar een documentaire van Man us van de Kamp over de verkeersveilig heid. Volgens het principe van de shock-methode had men met schril le montages en effectvolle geluiden een goed beeldverhaal opgebouwd. Menigeen zal er zich echter aan heb- Dean Rusk, de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, is van ochtend vroeg naar Moskou vertrok ken voor de ondertekening van het kernstopakkoord met de Sowjet- Unie en Engeland. HU verklaarde by zijn vertrek te hopen, dat deze over eenkomst het begin is van een reeks die naar de vrede leidt. Rusk zal ty- dens zyn verbiyf in de Russische hoofdstad besprekingen voeren met premier Chroesjtsjow. Bonn's bezorgdheid dat het Cost- duitse regime door toetreding tot het verdrag over het gedeeltelijk stop zetten der kernproeven in aanzien zal stugon, is nog steeds niet uit de weg geruimd. Wel zei perschef Von Hase gisteren dat de Bondsregering de uit spraak van president Kennedy be groet dat een erkenning, in welke mate dan ook, van Oost-Duitsland voor het Westen onaanvaardbaar biyft. Maar intussen weigert men nog steeds hardnekkig om te ver klaren dat ook West-Duitsland het verdrag van Moskou zal onderteke nen. De Chinese regering heeft haar woensdag Jongstleden uitgebrachte voorstel tot het houden van een we reldconferentie ter bespreking van 'n algeheel verbod en vernietiging van kernwapens herhaald in een brief aan regeringsleiders der landen, die in Peking diplomatiek vertegenwoor digd zijn. Aan de landen die niet in Peking vertegenwoordigd zUn, zoals de Verenigde Staten en FrankrUk. zal de brief vermoedeiyk langs andere kanalen worden toegezonden. De Sint-Vincentius-vereniging te Leiden organiseert dinsdag 6 augus tus a.8. op het strand te NoordwUk tussen Palace Hotel en Huis ter Duin voor de twaalfde maal haar in ternationale schatgraverij. De hoofdprys is naar traditie een kist met honderd zilveren guldens. Bovendien zijn er nog vele andere fraaie prijzen in het zand verborgen, waaronder een levend varken. Om de ben geërgerd, dat de hele documen taire tenslotte een ideologisch tintje kreeg en dat zelfs dit algemeen men- seiyke probleem vanuit een verzuild „apostolaat van de weg" werd bena derd. „De fuik" behelsde weer de gebrul- keiyke verhoren in de bekende de cors. Opnieuw bleek iedere verdachte onschuldig te zyn en als er niet zo natuurlijk was gespeeld, zou het kij ken naar deze aflevering gauw zijn gaan vervelen. Helaas kon de opera „Als ik koning was" van Adam weinig goed maken. In de eerste plaats al om technische redenen. De geluidsweergave was slecht, als het ware „op een afstand", en ook het beeld was niet altUd even helder. De opera vertelt het simpele verhaal van een visser (Rudolf Schock), die een meisje uit zee redt, dat later een Prinses blijkt te zijn. Uit de aard der zaak trouwt hij met haar niet eens na ernstige compli caties. Een zoet-romantisch gegeven dus, passend in de tijd, waarin het werk werd gecomponeerd. De opera wordt ook als „komisch" aangeduid, maar veel komieks er niet aan. Ware de enscenering groots geweest en de cameraregie inventief, dan zou er mischien nog lets van deze opera te redden zyn geweest. De regie in deze Berlijnse produktie was echter hoogst conventioneel en de enscenering be krompen, zodat er voor de camera's ook niet veel speelruimte overbleef. Al met al kregen we sterk de in druk, dat deze opera vrij haastig in elkaar was getimmerd. Ad. Int. Een miljoen komkommers, dat is 60 procent van de totale aan voer van 1.700.000 stuks, zijn gisteren in ons land doorge draaid, zo vernamen wij van het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen. Zo groot als gisteren was de doordraai nog niet geweest. De aanvoeren hebben, na de ln het begin van de week door de telers betrachte terughoudendheid, weer de voor seizoen en weers omstandigheden normale om vang bereikt. De Nederlandse regering heeft gis teravond langs diplomatieke weg de Westduitse regering aangeboden de inachtneming van vastgestelde mlni- mumprUzen voor appelen, peren en tomaten uit Nederland te waarbor gen. Op grond van deze waarborg heeft Nederland aan West-Duitsland verzocht bU een eventuele invoerstop de invoer van deze produkten uit ons land niet te schorsen of te verminde ren. De Europese Commissie is van deze stap op de hoogte gebracht. Zoals bekend heeft West-Duitsland by de E-E.G. mlnimumprUzen gede poneerd voor appelen, peren, tomaten en nog enkele andere tuinbouwpro- dukten. Het meeste belang heeft Ne derland by genoemde drie produkten. Als begin van de periode, waarin eventueel een invoerstop voor appe len zal kunnen gelden in aanvanke lijk 1 september genoemd. Dat is nu vervroegd tot 15 augustus. (Van onze correspondent in Parijs) Theoretisch zou het conflict in de haven van Marseille heden middag om 12 uur moeten zijn afgelopen, want gisteravond laat heeft de bond van scheepsmachi- nisten besloten het werk te her vatten. Maar aan het besluit tot hervatting van de werkzaam heden is de volgende waarschu wing gevoegd: wanneer de re ders dinsdag niet de gevraagde loonsverhoging van acht procent hebben toegestaan, zal het werk opnieuw voor 18 uur worden neergelegd. Onverschillig wat de zeeliedenbonden zullen doen. OM OP DE GAULLE terug te «omen: zelden heeft de gene raal zich zo in de kaart laten kyken als op zUn laatste persconfe rentie. HU etaleerde zichzelf als de kampioen van de Europese belangen, die nodig met Kennedy en Chroesj tsjow en Macmillan als het niet anders kan rond de tafel moet gaan zitten om het lot van wereld te helpen bepalen. Het Moskouse akkoord, zo zei hij, „verandert niets aan de afschuwe- ïyke bedreiging met kernwapens die op de wereld rust". Natuuriyk is deze bedreiging beslist nog niet wegge nomen. Maar het kernstop-verdrag is een begin. Een goed begin. De Gaulle, die zo goed thuis is in Duits land, zou moeten weten dat Keulen en Aken niet ln één dag zyn ge bouwd. De Grote Vier moeten over ontwapening gaan praten, sugge reerde hy. In Genève wordt al vele jaren over ontwapening gesproken door meer dan vier landen de enige die daar schittert door afwe zigheid is FrankrUk. Een niet-aanvalsverdrag heeft voor FrankrUk geen zin, omdat „het voor de wereld voldoende moet zyn dat heden de president van de Franse re publiek plechtig verklaart dat het nimmer Frankrijk zal zyn dat aan valt." Geen enkel staatshoofd heeft ooit beweerd dat zyn land wèl de aanvaller zal worden. De Gaulle was er ook gebelgd over, dat het Moskouse overleg waarschyn- ïyk een Europees vervolg zou krUgen „buiten de rug van de Europeanen om". Alsof Engelsen geen Europeanen zyn. Alsof Amerika ooit voor Europa den wU. dat de krulstaart niet in le- giers in de haven van Marseille was gisteren gestegen tot 20.000. Men kan zicb gemakkeiyk voorstellen hoe de geest is onder det oeristen, die hun vakantie op Corsica Toorby zagen gaan. Velen van hen waren verplicht om in Marseille te biyven wachten. Er mag alleen met blote handen omdat hun koffers en vaak ook de j vende lijve zal worden begraven. In tegendeel hy zit prima verzorgd in zyn hok, maar wel gaat een busje met een prysbriefje de grond in, dat recht zal geven op de ln blakende welstand verkerende knorrepot- De Compagnie Générale Trans- atlantique heeft voor 1.500 gestrande passagiers de passagegelden terug betaald en oveneens de verplichting op zich genomen de auto's die al aan de kaden van Corsica staan, voor re kening van de maatschappij naar Marseille terug te brengen. Tot gisteravond was het in Mar seille nog rustig, ondanks de ner veuze stemming onder de wachtende toeristen. In Nice, waar drie passa giersschepen renteloos langs de kade liggen, kwam het gisteren tot inci denten tussen stakers en toeristen. Een staker, die vlugschriften wilde uitdelen, werd door het publiek ge molesteerd. Al zyn propagandama teriaal werd in zee geworpen. De po litie hield stakers en toeristen uit el kaar De rederij heeft laten weten, dat ook al wordt het werk hedenmiddag hervat, de grote stroom passagiers niet eerder dan over vyf of zes dagen kan zyn afgevoerd. Per radio is ge waarschuwd. dat de reizigers naar Corsica beter doen nog even de kat uit de boom te kyken. Advertentie worden gegraven. Scheppen en an dere hulpwerktuigen, bull-dozers by- voorbeeld, zyn contrabande. De schatgravery begint om half drie, Om vier uur worden de prijzen, die nog niet zyn opgegraven verloot. auto's al eerder vooruit zUn gezon- den. Op naar de top van de Euromast een politieke koers zou vastleggen zonder zyn bondgenoten daarin te kennen. De Gaulle bedoelde dan ook: „buiten m U n rug om". Het heeft de generaal gestoken, dat Moskou en Washington hem niet als gesprekspartner hadden gevraagd, dat hy „slechts" achteraf is ingelicht. Kortom: dat hy is verwezen naar het tweede plan. Daarom ook houdt hy vast aan eigen kernzwaard. Met een dergeiyk gevaarlijk wapen zwaaiend kan hy straks immers toegang eisen tot de zo exclusieve „atoomclub"? Weliswaar heeft Kennedy hem don derdag het lidmaatschap opnieuw aangeboden, maar het is zeer de vraag of De Gaulle deze keer de Ameri kaanse voorwaarden wel aanvaard baar vindt. De Gaulle meent, dat hem ten on rechte een hoofdrol op het politieke wereldtoneel wordt onthouden. En alsof het nog niet erg genoeg is dat Amerika en Rusland hem niet als een geiyk waardige partner accepteren, zyn daar nog die weerspannige Euro peanen die zich niet willen neerleg gen by zyn leiderschap over dit con tinent. De Gaulle heeft het duideiyk ge zegd: de EEG moet haast maken of I plaat ..All Star Festival". De plaat anders maar verdwynen. Haast ma- I ken waarmee? Met het accepteren BINNENLAND. De Identiteit van de man, die se dert dinsdagavond bulten bewustzijn lu het Haagse ziekenhui» Westelr.de wordt verpleegd, is bekend. Het blijkt een 66-Jarlge patiënt uit de psychia trische inrichting St.-Jozef ln Apel doorn te zijn. Hoe de man naar Den Haag is gekomen ie nog niet bekend. HIJ aan nog steeds niet worden ge hoord Een verpleger van de Apel- doornse Inrichting las het bericht over de man ln< de krant en belde het zie kenhuis Westelnde op. Naar aanleiding tan de autodief stal ln Leeuwarden vernemen wij, dat een ongeveer negentienjarige Jongen uit Leeuwarden is gearresteerd. Vol gens mededelingen van de politie ls deze longeman al meermalen met de politie ln aanraking geweest terzake van Joyriding. Vermoedelijk zal deze Jongeman beschuldigd worden van joyriding met de auto van de familie Van Veen uit Leeuwarden. Gedeputeerde J. L. van Hasselt heeft gistermiddag in Middelstum het laatste A.N.W.B -bord vastgeschroefd van de ..Ommelanden route". Deze route werd daarmee officieel geopend. Door samen-werking van de A.N.W.B. en de provincie Groningen 16 een route van ongeveer 165 km. ontstaan, die het Groninger landschap op zyn best laat zien: een open landschap. Het Hoge Commissariaat der Ver enled® Naties voor Vluchtelingen heeft gisteren aan de heer J. W. A. Langenberg. directeur van N.V. Phi lips" Phor.ograflsohe Industrie ln Baarn een gouden plaat aangeboden als sym bool voor het succes van de langspeel plaat ..All Star Festival". De plaat van de Franse voorstellen tot oplos sing van de Europese landbouwpro blemen daar kwam het op neer. De vyf andere EEG-landen moeten dus concessies doen, willen zU het werk van vele jaren niet ln één slag vernietigd zien. Zouden de Benelux, Duitsland en Italië voor dit dreige ment een ultimatum willen wy het nog niet noemen zwichten Sadroeddln Aga Khan. de plaatsver vangend hoge commissaris der Ver enigde Naties voor vluchtelingen. In 100 dagen werden meer dan een miljoen van deze langspeelplaten over de gehele wereld verkocht. Zoals be kend zijn de baten van deze verkoop bestemd voor het vluchtelingenwerk. Het treinverkeer tussen Zaan dam en Purmerend was gisteravond stremd, tengevolge van een aanvaring van de brug over de Zaan door een kustvaarder. Het passagiersvervoer tus sen Zaandam en Purmerend werd met dan I bussen verzorgd. Juist voor de aanvaring door het motorschip „Arbo", dat geladen uit Wormeneer kwam. was de brug ge opend geweest. Door nog niet opge- houdt de EEG als democratische ge meenschap niettemin óók op te be- sta.n en blUven we zitten met een Europees Economisch Gaullisme. zijkant van de brug, die enigszins uit het lood raakte. Het enkelspoor over de brug werd verbogen. De kustvaar der kon na de aanvaring de rel» ver volgen. BUITENLAND. Een Jongen werd dodelijk door de bliksem getroffen, drie huizen spoelden weg en, grondverschuivingen blokkeerden de spoorlijn tussen Limo ges en Toulouse toen onweders ge paard gaande met krachtige winden donderdagavond boven zuid- en mid den-Frankrijk huishielden. De Italiaanse regering heeft gis teren de recente uitspraak van een Indiaas hof van onderzoek over het verongelukken van een Italiaanse DC-8 bl| Bombay verworpen. Het hof was tot de conclusie giekomen. dat het toestel vorig Jaar was verongelukt, doordat de piloot te vroeg was gaan dalen en dat deze de dood van alle 94 Inzittenden had veroorzaakt. Het Italiaanse ministerie van Verkeer be toogde gisteren dat de verkeerstoren van het vliegveld by Bombay ten on rechte de piloot van het straalvlieg tuig toestemming had gegeven tot 4.000 voet te dalen, terwijl zich ln dat gebied obstakels van 5.400 voet bevon den. Volgen» scheepvaartkrlngen ln Tokio heeft de Sowjet-Unle aangebo den de haven van Wladiwostok, die nu uitsluitend voor militaire doelein den wordt gebruikt, ln de toekomst open te stellen voor Japanse koopvaar dijschepen. In dorpen nabij de oosteiyke grens van Perzië zyn ongeveer hon derd gevallen van pest geconstateerd, zo meldt de Turkse pers. Op Turks gebied zyn tot dusver geen verdachte gevallen gesignaleerd. Premier Adoela van Kongo heeft zijn vertrek uit Brussel een dag uitge steld. De eerste-minister woont finan ciële besprekingen met de Belgische autoriteiten bil. die hoofdzakelijk gaan over de Kongolese staatsschuld. Waarnemers leiden uit het feit, dat de premier nog niet vertrekt, af. dat er bij het overleg vorderingen zyn ge maakt. Eerder was gemeld dat de on derhandelaars op moeilijkheden waren gestuit. Een 15-Jarige Jongen uit Holly wood heeft bekend een vrouw te heb ben doodgeranseld omdat hij „razend was geweest op zijn moeder 'en dit op Iemand had moeten afreageren'. Zyn moeder had hem niet naar het strand of naar de bioscoop laten gaan, omdat hy zyn huiswerk niet had willen ma ken. Dc sinds maandagmorgen vermis te soldaat G. van der Kuil uit Austerlitz, die op die dag zyn leger onderdeel in Ede per bromfiets met onbekende bestemming verliet, is te recht. Hy was, naar hy tegenover de marechaussee in Ede verklaarde, een beetje vakantie gaan houden in Valkenburg. In dit Zuidlimburgse vakantieoord is hy ook inderdaad geweest, zo heeft een door de Kon. Marechaussee ingesteld onderzoek inmiddels uitgewezen. Volgens de mededelingen van de militaire va kantieganger, die gisteren om vier uur door een rykspolitie-wachtmees- ter in Buurmalsen in de Betuwe werd aangetroffen, zou hij ?Un bromfiets in Gel een hebben stukge reden. Te voet zou hy vervolgens via 's Hertogenbosch en de Betuwe huiswaarts zyn gegaan. De wacht meester uit Buurmalsen, die dit ver haal niet vertrouwde en die van de vermissing van de soldaat uit de kranten kennis had genomen, waar schuwde de marechaussee in Ede, die spoedig ter plaatse was om een einde aan de vakantie te maken. Ook het 18-jarige meisje E. J. van Leusen uit Assen, die sinds woens dagmiddag 24 juli spoorloos was. is terecht. Zij werd aan de Bilderdijk- kade in Amsterdam aangehouden en is gisteren door de kinderpolitie van Amsterdam op transport gesteld naar Assen. De aanhouding ge schiedde naar aanleiding van een gisteren gedane oproep via de radio door de commissaris van politie in Busstim. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur nm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen, 4.30 en 6.30 uur nm. Rest. Royal. Volle Evangellezending. Spr. evaug. J. Zljlstra. 10 uur vm. Rijksmuseum voor Volkenkunde: In donesië. een film-programma ingeleid door dr. A. A. Gerbrands. 3 uur nm. 8teenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. DINSDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergadering v. Jehovah's Getuigen, 7.25 uur nm. Rest. Royal: Volle Evangellezending. Spr. evang. H. de Haring, 8 uur nm. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal). Zitting Bouwfonds van Ned. Gemeen ten, 7-8 uur nm. WOENSDAG Pieterskerk: Avondstilte 7.30-8 u nm. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. DE BIOSCOPEN Trianon West Slde-Story (14 Jaar) Werkd. 2 en 8 uur: zond. 2, 5 en 8 uur. Rex: „Pépé" (all. leeft.). Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur, zond. 2.30. 4.4o. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Laurel en Hardy als struikrovers". Lldo: „55 dagen in Peking" (14 Jaar). Dag. 2.30 en 8 uur. Casino: „De vampier van Parys" (18 Jaar) Werkd. 7 en 9.15 uur. zond. 4.45, 7 en 9.15 uur. Dag. te 2.30 uur „De bende van de zwarte kat" (a.l.). Luxor. Aeneas" (14 J.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2 30, 4.45, 7 en 9.15 uur (heden vrydag gesloten). Studio: „Me and the colonel" (a.l.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. werkdagen te 10.30 uur vm. „SJors en SJlmmy". „Astra"-theater (Wassenaar): Vrydag 8 uur zaterdag 7 en 9.15 uur „De onsterfelijke sheriff" (14 J). Zondag 7 en 9.15 uur dinsdag 8 uur: „Uit angst voor de schande" (14 J.). Woensdag en donderdag 8 uur: „Drie dolle tantes" (a.l.). Zondag- en woensdagmiddag half drie „In de pe narie" (a.l.). TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van aqua rellen en tekeningen uit de 19de en 20ste eeuw uit cfe verzameling van Paul Brandt Werkd, 10-5 uur. zondag 1-5 uur nm. (tot 29 augustus). De Lakenhal: Dag 10-4 uur: eond 1-4 uur Jeugdhotel „De Ruif" (Janvossen- steeg 59): Tentoonstelling tekeningen en schilderijen Victor Linford t/m 31 augustus). Legermuseum (Pesthuislaan). Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur: 's zon dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling „Op trek" (van noma den tTekken en kamperen") Werkda- {en 10-5 uur; 'szondags 1-5 uur (tot oktober) Ryksmuseum Geologie en Mineraio gle, v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen can 10-IV en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur. Ryksmuseum van Oudheden Dage iyk» 10-6 uur: eond 1-5 uur Ryksmuseum voor de gescbledenl» der natuurwetenschappen Dag 10-4 uur: zond 1-4 uur Ryksmuseum van Natuuriyke Historie (Raamsteeg): Tentoonstelling van foto's van flora en fauna van Curacao Alle werkdagen 9-12.30 en 2-5 uur (tot 17 augustus). Wassenaar Kunstzaal Heuff Tentoonstelling Paul Arntzenlus en Hubert van Llth. Werkd. 10-17 uur. woensdag en vrydag ook 's avonds van 8-10 uur (t/m 28 augustus). Weekelndedienst der tandartsen Voor nabloeding of ongeval te allen tijde directe hulpverlening. Voor alle overige hulp zaterdag halfzes en zon dag eén uur en halfzes: tandarts A. Ridder. Stationsweg 30. Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek „Tot Hulp der Menschheld". Hooigracht 48. tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheld. De Oegstgeester Apotheek. Wllhel- mlnapark 8, tel. 53274 is 's zondags geopend van 12-13 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren Llgtenberg. Witte Singel 33, tel. 22630; N. Glabbeek. Bachstxaat 39 .tel. 22956; Tegelaar. Burggravenlaan 14. tel. 34092; Brand. Zocherstraat 1, tel. 26946 en H. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 24961. Te Oegstgeest dokter Held, tel. 52255. Bh geen gehoor van on onisart* oi •peel a (1st (of diens waarnemers), oei op dokterstelefooo 22222. Nadja Gray, Gilbert Bécaud, Vivi Bach. Heidi. Brtthl, Allee en Ellen Kessler. Silvio Francesco. William Mllié, Hannelore Eisner, Peter Thom en het Hazy Osterwald Sextet treden om 9 uur op in de derde aflevering van de serie Duitse amusementepro gramma's „Houdt u van show?" Michael Pfleghar voert de regie. Om 10.05 uur presenteert de AVRO „Elke woensdagavond", een verhaal dat zich afspeelt in New York. In het vocrprogT.: „Luipaard op schoot" Het. Radio Filharmonisch Orkest om 7.50 uur in het KRO-radiopro- gramrna o.l.v. Roberto Benzi m.ra.v. Henri Honneger, cello drie delen uit „La damnation de Faust". In Copa Cabana in Scheveningen treden Aldo Aldi en zyn solisten om 9 uur op. Daarna een graxnmofoonplatenpro- gramma met operettemuziek (9.40 uur). Harry Gaarenstroom stelde het door Coen Serré om 8.05 uur te pre senteren VARA-disco-festlval samen. Een bekend Nederlands musicus ver telt om 9.30 uur ervaringen uit zijn leven en illustreert doze met muziek. Om 10.40 uur regisseert Joop Koop man „Hoe later op de avond" met o.a. Alexander Pola en om 11.15 uur spelen de Ramblers. VOOR ZONDAG 4 AUGUSTUS Hilversum I 402 m KRO: 8.00 Nws., 8.15 Oude muziek, 8.25 Inleiding Hoogmis, 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden, 9 45 Gew. muz. Convent van kerken: 10.00 Gereformeerde kerkdienst. NCRV 11.30 Kerkconcert: kamerkoor en- so list. 12.00 Gemengd koor met orgel begeleiding; geesteiyke liederen. KRO: 12.15 Licht orkest en zang6olisten. 12.50 Buitenlands commentaar. 13.00 Nieuws en mededelingen, 13.10 Populaire gram- mofoonmuziek. 14.00 Operaconcert, 15.00 De hand aan de ploeg, lezing, 15.05 Zondagmiddagklanken: grhmmo- foonmuzlek. sportreportages, commen taren en uitslagen. O.a. De wereld kampioenschappen wielrennen 1963 te Rocourt. 16.30 Gew. muziek. IKOR: 17 00 Nederlands hervormde kerkdienst IKOR: 18.00 Het Geladen Schip, cul turele kroniek. 18.30 De kerk aan het werk: actualiteiten van het lcerkeiyk erf. 18.40 Verzoening: gesprekken. NCRV: 19.00 Impressies over de 4e Assemblee van de Lutherse Wereldbond ln Helsinki. 19.05 Psalmzingt de Heer (V): geesteiyke liederen, 19.30 Indruk ken van de Conferentie voor Geloof en Kerkorde to Montreal. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Een avond in Zwitser land. 21.30 Discococktail. 22.00 Modern strijkkwartet. 22.20 22.25 Boek bespreking, 22.30 Nieuws, 22.40 Avond gebed. 22.50 Metropole orkest, 23.35 Lichte gr.muz., 23.55-24.00 Nieuws. HIHrr-iim II 298 m VARA: 8.00 Nieuws, postdulvenbe- richten en socialistisch strijdlied, 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer. gev. progr.. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 StrUkorkest: oude muziek. 10.30 Binnenste bulten, zelf portretten van beroemde en minder bekende mensen. 11.00 Zondagmorgen zonder zorgen: lichte grammofoonmuz. AVRO: 12.00 Muziek voor allen. 13.00 Nieuws, daarna eventueel duivenber., 13.07 De toestand in de wereld, lezing, 13.17 Med. of grammofoonmuz.. 13.20 Op de plaat rust6trUdkrach ten- programma, 14.00 Boekbespreking. 14.10 Radiophllharmonlsch orkest en solist: klassieke en moderne muziek. 15.15 Fllmpraatje, 15.30 Holland Festival 1963: Amerikaans Unlverslteltskoor: Amerikaanse volksliederen en studen tenliederen. 16.00 Dansorkest met zangsolisten. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Discobal: Tieners dansen op grammofoonplaten, 17.30 Voor de kin deren. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. VPRO: 18.30 Korte Nederlands Her vormde kerkdienst. IKOR: 19.00 Citaat, bespreking van gedeelten uit de heden daagse literatuur, 19.30 De open Deur, 19.40 Terugblik op de Kirchentag, ge sprek. AVRO: 20.00 Nws.. 20.05 Rose- Marie. operette, 20.45 De geleende echtgenote, hoorspel. 21.30 Holland Festival 1963: Nederlandse muziek rond 1813, 21.55 Amerikaanse schetsen: 5 Las Vegas en Santa Fé. 22.00 Licht or kest. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten en mededelingen. 23.00 Lichte Italiaan se muziek. 23.20 Hedendaagse Franse composities voor Btrykorkest. 23.55 24.00 Nieuws. Radio Bloeniendaal 9.30 uur ds. P. N. Kruvswyk; 11 uur ds. G. Mey- nen te Utrecht - uitzending dienst 28 Juli 1963: 4 uur ds. P. N. Kruys- wyk. TELEVISIEPROGRAMMA RKK11.00 Pontificale hoogmis ln Maarssen. NTS: 13.00 Het brandende huls (Das brennende Haus). opera. 15.30 Eurovisie: Wereldkampioenschap pen wielrennen te Rocourt (België). 16.30-17.15 Eurovisie: Draveryen en rennen op Dulnalgt. o.a. de Derby van de dravers, 19.30 Weekjoumaal, 20.00 Sport in Beeld. NCRV: 20.30 Het tweede begin, een programma tussen notenbalk en versregel over lente, lief de en dood, 21.00 Pantomimes, 21.20 Rumahnja Capthin Roekamto (Het huis van kapitein Roekamto), eerste reportage ln de serie over Indonesië, 21.50 Amsterdams kamerorkest en solist: oude en mod. muz., 22.20 Dag sluiting. NTS: 22.30-22.35 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m 12.10 Kritieken, 12.55 Weerbericht, 13.00 Nieuws. 13.10 Klankbeeld, 13.40 Operamuziek. 14.00 Wenken voor de tuin, 14.30 Mod. en klass. orkestmuz., 17.00 Voor de Jeugd, 17.55 Weerbericht, 18.00 Nieuws en Journaal, 18.45 Gev. progr 19.30 Brief uit Amerika, 19.45 Hoorspel. 20.25 Llefdadlgheldsoproep, 20.30 Hoorspel, 21.00 Plakboek voor 1931, 22.00 Nieuws. 22.10 Gesprek, 22.30 Epiloog, 22.59 Weerbericht. 23.00 Nws., 23.02-23.45 Kamermuziek. Engeland. BBC Light Programme 1500 en 247 m 12.00 Verzoekprogramma. 13.35 Gev. muz., 14.00 Gev. progr., 14.30 Gev. pro gramma, 15.00 Fllmmuz., 16.00 Hoog tepunten uit de porgramma's van de afgelopen week. 17.00 Interviews en lichte muz., 18.00 Zang. 18.30 Geva rieerd programma, 19.30 Nws., 19.35 Ouderwetse dansmuziek, 20.30 Gods dienstige samenzang, 21.00 Lichte muz., 22.00 Jazzmuziek, 23.30 Lichte muziek, 23.50 Avondgebeden en gew. muziek, 23.55-24.00 Nieuws. Norduestdeiitscher Rundfunk 309 m 12.00 Licht orkestmuziek. 13.00 Nws. 13.10 Operettemuziek, 14.45 Volkslied jes en wandellledjes, 15.30 Franse operamuziek, 16.30 Dansmuziek, 18.15 Klassieke muziek, 18.40 Liederen, 19.00 Nieuws, 20.00 Operettemuziek, 21.45 Nieuws, 22.15 Dansmuziek. 23.00 Lichte muziek, 23.15 Gev. muziek. 24.00 Nws. 0.15 Klassieke muziek. 1.00 Weerber. en gev. muziek. FrankrUk 3, 380 en 235 m 12.00 Nieuws, 12.10 Mod. muziek, 13.40 Hoorspel. 15.50 Bebel et Quln- quin, préoperette-buffa. 17.45 Klass. cn mod. muziek. 19.10 Gr.muzlek, 21.80 Lichte muziek. 22.45 Gev. muziek, 23.00 Gev. muz., 23.50-24.00 Nieuws. Brussel 324 en 484 in 324 m.: 12.00 Nws., 12.03 Fanfaremuziek, 12.30 Weerbericht. 12.35 Am muziek. 12.50 Programma-overz., 13.00 Nws„ 13.15 Voor de soldaten, 14.00 Nieuws. 14.03 Opera- en Bel Cantoconcert, 15.30 Gev. progr. afgewisseld door nws en ber., 18.00 Nws., 18.03 Operettemuz. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws. 19.30 Gev. muz.. 21.00 Gev. muziek. 22.00 Nws., 22.15 Dansmuziek, 23.00 Nws., 23.05 Jazzmuziek, 23.55— 23.00 Nieuws. 484 m.: 12.18 Chanson», 13.00 Nws.. 17.0( Nieuws. 22.00 Wereldnieuws. 22.55 Nws 23.55 Nieuws. MAANDAG 5 AUGUSTUS Hilversum I 402 m NCRV7.00 Nws.. 7.10 Dagopening 7.20 Oude muz., 7.45 Radlokraxit, 8.0(i Nws., 8.16 Gew. muziek, 8.30 Schotsi militaire orkesten. 9.00 Voor de zieken 9.35 Waterstanden, 9.40 Voor de vrouw' 10.10 Modern strijkkwartet, 10.45 Rond.' om het Woord: theologische etherleer. gang. 11.05 Hebreeuwse liturgische lie. deren, 11.25 Lichte grammofoonmuzlek 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Med t.b.v. land- en tuinbouw, 12.55 Licht orkest, 12.53 Gr.muz., eventueel actua. llteiten, 13.00 Nieuws. 13.15 Licht en- semble. 13.45 Filmmelodieën, 13.55 Ougurkumer muziekfestijn: herhaling tulnconcert van 1 augustus 1963, 14.55 Kamerorkest en soliste: Mod. muziek 15.40 Vocaal ensemble: geesteiyke 11e- deren, 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Klarinet en plano: Klassieke muziek, 17.00 Voor de kleuters, 17.15 Muziek voor de kleintjes, 17.30 Country en Western muziek, 17.40 Beursberichten 17.45 Gr.muz„ 17.50 Regerlngsultzen- ding: De Javaanse Inwoners van Para maribo, door dr. G. D. v. Wengen. NCRV: 18.00 Orgelspel, am.muz., 18.30 Met band en plaat voor U pa- raat: Operafragmenten, 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Lichte grammo foonmuzlek voor de teenagers. 19.30 Radiokrant, 19.50 Militaire marsmuz., 20.20 Spiytstof, biyspel (herhaling van 7 april 1961), 21.00 Licht ensemble, 21.20 Magnificat (Urtassung), Bach, 21.55 Moderne grammofoonmuzlek, 22.10 Belaardmuzlek. 22.40 Nieuws en herhaling SOS-berichten, 22.40 Avond overdenking, 22.55 Boekbespreking, 23.05 Lichte grammofoonmuzlek. 23.40 Het Evangelie ln Esperanto, 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m VARA: 7.00 Nws., 7.10 Ochtendgym., 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaar- wakker: lichte grammofoonmuz., re portages, mededelingen en commenta ren, (Om 7.35 Van de voorpagina). 8.00 Nws en soc. strijdlied, 8.18 Lichte grammofoonmuzlek. 9.00 Ochtendgym. voor de vrouw. 9.10 Klass. gr.muzlek. VPRO: 10.00 B(J benadering, overden king. VARA: 10.20 Onbewoond: Inter view en grammofoonplaten, (herhaling van 27 Juli Jl.), 11.05 Voordracht, 11.20 Promenade orkest: muziek vol roman tiek, 12.00 Planorecital: klass. muziek, 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Voor het platteland, 12.38 Vocaal ensemble: lichte muziek, 13.00 Nws., 13.15 Voor de middenstand, 13.20 Licht Instrumentaal sextet. 13.43 Het Mid den-Oosten: 6tormcentrum van de Oude Wereld, 3e uit een serie van 8 le zingen, 14.00 Kamerorkest met solist: Nederlandse orkestwerken. 14.35 Mod. kamermuz., 14.30 De Aloë. hoorpel, (herhaling van 16 november lfléoi, 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig, 17.00 Oude liefjes, 17.15 Licht orkest met zangsolist. 17.50 Lichte grammofoonmuzlek. VARA: Nieuws en commentaar, 18.20 Actualiteiten, 18.30 Melodieën-Expres. 19.00 Parlementair overzicht, 19.15 Re geringsuitzending: Antllllana. Een serie klankbeelden, samengesteld door het Bureau Voorlichting van het Kabinet van de Nederlandse Antillen, 19.30 Bui tenlandse radio-orkesten en solisten: am.muz., 20.00 Nieuws, 20.05 Holland Festival 1963: Blazers van het Concert gebouworkest: Moderne klassieke muz., 21.20 De wysgeren van Amsterdam, klankbeeld, 21.50 Western Time door Cowboy-Combo en zangsollsten, 22.20 wereldkampioenschappen wielrennen te Rocourt, reportage, 22.40 Tango-rumba orkest met zangsollsten, 23.10 Op de praatstoel, 23.00 Lichte grammofoon muzlek, 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA (Over de 4e l(jn van 18 tot 20 uur) I. Anatole Liadov. Baba op. sa Symphonie Orkest van Bamberg o.l.v. Jonel Perlea. II. Alexander Glazounov. De Jaarge tijden. Ballet op. 67. Winter. Lente. Zomer. Herfst. Orkest van de „Soclété des Concert» du Conservatoir» de Pa ris" o.l.v. Albert Wolff. III. Sergei Tanelev. Concert Suite voor viool en orkest op. 28. Praeludlum Grave Gavotte. Allegro moderato. Sprookje antlno. Tema con varia- zlonl, Tarantella. Presto. David Olstrach. viool. Phllharmonia Orkest o.l.v. Nicolai Malko. IV. Nicolai Mlaskowsky. Concert voor cello en orke6t op. 66. Lento ma non troppo Andante Tempo I Allegro vivace P1Ü marcato Meno mosso Tempo I Piü largamente An dante semplice e tranqulllo Tempo I Piü tranqulllo Cadenza Lento come prima. Mstislav Rostropo- vltch, cello. Phllharmonia Orkest o.l.v. Sir Malcolm Sargent. TELEVISIEPROGRAMMA CVK /IKOR/RKK19.30 Verslag van de elfde Evangelische Kirchentag in Dortmund. NTS: 20.00 Nieuws. AVRO: 20.20 Prils de zee, documentaire Neder landse film. 20.40 De aandeelhouder wint, TV-film. NTS: 22.10 Eurovisie: Reportage van de wereldkampioen schappen wielrennen te Rocourt. 23.15- 23.20 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m 12.00 Mod. en klass. orkestmuziek, 12.55 Weerber., 13.00 Nieuws, 13.10 Ge varieerde muziek met commentaar. 14.10 Klassieke muziek. 15.00 Hoorspel. 16.30 Progr. voor oudere luisteraars, 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerber.. 18.00 Nieuws. 18.15 Regionaal progr.: In the South-East. 19.00 Zeemanslie deren en -verhalen. 19.30 Klass. muz. en zang, 21.30 Reisreportage, 22.00 Nieuws en berichten, 22.30 Programma over cricket. 22.59 Weerbericht. 23.00 Nieuws, 23.02 Voordracht, 23.15-23.45 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m 12.00 Populaire gr.muz., 12.31 Lichte muziek, 13.16 Orgelspel, 13.45 Coun try- en Western-muz., 14.35 Gev. muz., 15.35 Lichte muziek, 16.35 Grammo foonmuzlek voor de Jeugd, 17.33 Sport nieuws, 17.43 Gev. programma. 18.45 Hoorspel, 19.00 Nieuws en Journaal, 19.18 Sportnieuws en actualiteiten, 19.31 Lichte muziek, 20.00 Hoorspel, 20.30 Nieuws, 20.40 Gev. muziek. 21.30 Orkestconc. met pianospel, 22.31 Gev. muziek, 23.55-24.00 Nieuws. Nordwestdeutsclier Rundfunk 309 n» 12.00 Jazzmuziek, 13.00 Nieuws, 13.15 Lichte orkestmuziek, 14.30 Gev. muz., 16.00 Operamuz. en lichte orkestmuz., 17.00 Nws., 17.46 Gev. muz., 19.00 Nws. 19.30 Klass. muz.. 21.45 Nws., 22.15 Jazzmuz.. 23.00 Lichte muziek, 24.00 Nws., 0.20 Dansmuz., 1.00 Weerbericht en gev. muziek. FrankrUk 3, 280 en 233 m 12.00 Nws., 12.10 Gev. muz., 13.55 Ge varieerde muz., 14.30 Kamermuz., 15.45 Gev. muz., 16.00 Nieuwe gr.muz„ 16.30 Gev. muziek. 17.35 Pianomuziek. 18.05 Kamermuziek, 19.00 Nieuws, 19.20 Ge varieerde muziek, 20.00 Moderne muz., 23.10 Gev. muziek. 24.50-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m 324 m.: 12.00 Nws., 12.03 Lichte muziek, 12.30 Weerbericht, 12.35 Landbouwkronlek. 12.42 Lichte muz., 12.50 Beursberichten, 13.00 Nws., 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws, 14.03 Gev. muziek, 15.00 Casi noconcert, 16.00 Nws., 16.03 Beursber.. 16.09 Voor de zieken, 17.00 Nws.. 17.15 Zangrecital met klavecimbelbegeleldlng. 18.00 Nws.. 18.03 Gev. muz., 18.18 Paar- desportber., 18.20 Voor de soldaten. 19.00 Nws., 19.40 Operamuziek. 20.00 Show Time, 21.00 Gev. muz., 22.00 Nws 22.15 Volksdansen en -zangen. 22.30 Reportage wielrennen. 22.35 De zeven kunsten, 23.05 Kamermuziek, 23.55 Nieuws, 24.00-0.45 Voor de zeelleden. 484 m.: 12.00 Gev. programma en actualitei ten. 14.03 Moderne en klass. muziek, 15.03 Mod. muziek, 16.08 Operettemuz., 17.00 Nws.. 17.15 Belgische muziek. 18.45 Lichte muziek. 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel. 22.00 Wereldnieuws, 22.15 Jazzmuziek, 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 2