Derksen (44) thuis op de Recourtbaan Krantenbezorgers Veentjer (finalist "62) nu al uit de strijd Vitalis ging in 1.19.6 naar fraaie zege Langerhorst bedreigt Bontekoe op 1500 111 Zeer geconcentreerd MAPLE LEAF KAUWGOM Transfers gunstig voor de eredivisie Lenstra niet meer „betaald" VS-atleten imponeren Wereldtitelstrijd wielrennen in Luik Ineke Tigelaar rekent af met Judith de Vijs «BB» I £X*.ld" b"r""LE,DSCH DAG,LAD'Wi"'s""*' SSSSaSSSS Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 1 augustus 1963 Vierde blad no. 31022 Abe Lenstra, eens de glorieuze ■peler in het Nederlandse elftal, zal nu het voetbalspel alleen nog maar voor zijn plezier beoefenen. Het bestuur van Enschedese Boys. die hem op de transfer had geplaatst heeft de Fries toestemming gegeven het volgende seizoen te gaan spelen voor de Enschedese vierdeklasser De Tubanters. Op imponerende wijze hebben de Amerikaanse heren-atleten gister avond in het Niedersachsenstadion van Hannover onder de ogen van 40.000 toeschouwers laten zien van welk een grote klasse zij zijn. Acht maal kwam een Amerikaan als eer ste op het ereschavotje en maar liefst vijfmaal moesten de Westduitse atle ten twee „Yankees" voor zich dul den. Was het een wonder dat het team van de Verenigde Staten na de eerste dag reeds een 6442 voorsprong nam? Kenschetsend voor de kracht van deze superatleten was het, dat alleen op de 5000 meter en het kogel slingeren de Duitsers Norpoth en Kubicki en Fahsl en Wulff de zege reeks konden onderbreken terwijl een 46.2 sec. van Manfred Kinder op de 400 meter en een vertesprong van Wolfgang Klein (7,81) niet voldoende waren om te zegevieren. Hanry Carr, ■wereldrecordhouder op de 200 meter, klopte Kinder die prachtig partij gaf in een tijd van 45,4 sec. en Boston en Darrel Horn behoefden met 7.92 en 7.85 meter bij het verspringen niet tot hun diepste reserves te tasten. Vijf minuten lang is het publiek in de ban geweest van het polsstokhoog springen. John Pennell, die reeds tweemaal 5,10 meter had gesprongen en nu alle concurrentie met een „fi- berzwiep" van 5 meter naar de kant had verwezen, probeerde driemaal 5,12 meter te springen en zijn wereld record scherper te stellen. Het lukte niet, ofschoon het bij de derde maal niet veel scheelde. Van geweldige klasse is ook de ge spierde sprinter Bob Hayes, die 10,2 sec. liet afdrukken tegen Afred He- bauf 10,3 sec., terwijl hij in de 4 x 100 meter estafette met een meter ach terstand toch nog diezelfde Hebauf op de lijn klopte: tijden Ver. Staten 39.7. West-Duitsland met lopers Ulonska, Gamper, Enderlein en He bauf, 39.8. Getraind is er ook, twee dagen lang en met volle overgave, maar veel kwam er eigenlijk niet van terecht. Vooral niet bij de achtervolgingsploe- gen, die teveel aandacht moesten schenken aan het enorme gewriemel (Van onze speciale verslaggever) LUIK, woensdagavond. ..Reken erop dat ik nog snelheid heb. reken er ook op dat ik met een maximum aan concentratie de strijd tegemoet ga." Jan Derksen. die ons die woorden toevertrouwt heeft niet meer de zenuwtrekjes die een jonge sportman kenmerken als hij voor een belangrijke wedstrijd staat, hij is eerder overdreven kalm. Maar wie met deze nu 44-jarige wielerveteraan praat weet al heel gauw dat het deze in de wielersport geharde man nog steeds pure ernst is met de sprinterij en van de strijd om het wereldkam pioenschap in Rocourt zal hij dan ook een puur ernstige zaak maken. Kampioen in 1957 Ook al zegt hü het niet. hij weet dat hij vooral op het cement van Ro court tot heel grote dingen in staat is. Het is niet waarschijnlijk dat Derk sen op een van de ereplaatsen terecht zal komen, maar hij was het toch die op dezelfde baan van Rocourt zes jaar geleden de Italiaan Antonio Maspes van diens derde achtereen volgende wereldkampioenschap af hield. Dat was het triomf jaar voor de Nederlandse prof-sprinters toen Derk sen de hoogste plaats op het ere- schavot innam en Arie van Vliet, nu chef d'equipe en coach van de Neder landse ploeg, de één na hoogste. Ook toen was Derksen al veteraan, al gaf niemand hem een werkelijke kans op een hoge klassering. En ook nu heeft de felle doorzetter weer hoop, want had hij dat niet, dan zou hij zich wel tien keer bedenken alvorens de lange weg van strenge voorbereiding in te slaan. Maspes. de grote favoriet voor de regenboogtrui bij de sprinters is de vedette bij uitnemendheid. Alleen zijn naam al deed talloze Italiaanse ar beiders uit de Belgische mijnen naar Luik trekken. Zij zijn ervan overtuigd dat Maspes de zevende wereldtitel in de wacht sleept en gezien de voorte kenen zijn ze bereid dat voor hun zo verheugende feit met. gebruik van alle kracht en financiën te vieren. Zo Maspes in de wielersport al geen „onsterfelijke" figuur is. dan zal hij dat bij een eventuele zegepraal zeker worden. De zevende titel zal tevens betekenen dat het trotse record van de grote Poeske Scherens zal zijn ge ëvenaard. Het record van zeven we reldtitels dat men zovele jaren vol komen onaantastbaar achtte. Slechte haan Urenlang hebben de kenners en de genen die er voor door willen gaan de afgelopen dagen overigens gediscus sieerd over de kansen van de wieler- atleten die de strijd om de regen- boogtruien van 1963 gaan beginnen. Zij waren het veelal fel oneens, maar waar iedereen mee instemde was het feit, dat de baan in Rocourt bijzonder moeilijk is. Van bepaalde gedeelten in de toch al moeilijke bochten is de kwaliteit namelijk niet beter dan van een wasbord, maar wie daar op let is een kniesoor. Eii het is tenslotte zo. dat de echte cracks daar evenveel last van hebben als degenen die zonder hoop op een gunstige plaats in het eind-klasse ment naar België zijn gegaan. om hen heen. Ook het besluit om dan maar in de vroege ochtend naar de baan te gaan bleek weinig uit te ha len. want te velen bleken die Ingeving te hebben gekregen. In het Neder landse kamp was men daar overigens niet al te droevig over. De in Maas tricht logerende renners, die steeds op en neer reizen naar Rocourt, zijn in een opperbeste conditie en een alles beheersende vraag in hun krin gen is alleen of die conditie doorslag gevend zal zijn in het toernooi, waar in 23 landen vertegenwoordigd zijn. Met andere woorden: kan Jaap Oud- kerk bij de amateur-achtervolgers en kunnen Henk Nijdam en Peter Post bij de prof-achtervolgers de hoge ver wachtingen waar maken en zit er voorts bij de amateur-stayers niet een goede kans in voor Henk Buis? De komende dagen zullen het ant woord op die vraag geven. Rocourt is klaar, de regenboog-truien liggen op de nieuwe eigenaars te wachten. JAN DERKSEN gesteund door Arie van Vliet. Holland Week teil 370 deeln emers Het vijfde grote zeilevenement in vijf weken wordt gevormd door de Holland Week I, welke morgen be gint en dinsdagavond eindigt. Niet I minder dan 370 deelnemers, verdeeld I over A- en B-klassen, zullen de ko- mende dagen uitzwerven over de I Loosdrechtse Plassen om de prach- I tige aanblik, die vorige dagen gele verd werd in de Nieuw Loosdrecht- week, nog enkele dagen voort te zet ten, thans met Oud-Loosdrecht als begin- en eindpunt. Men kan weer verzekerd zijn van I interessante wedstrijden. Vooral in de Flying Dutchmanklasse. waar een goede internationale deelneming is door de inschrijving van vier Zweden, vier Italianen en een Duitser. Bart Kraan, Heike Blok, G. Vroege. P. Docter zijn in deze klasse de Neder landse prominenten. In de Finnjollenklasse met 26 deel nemers za Ier wel weer grote strijd uitbreken tussen Van Swol. Vlek, Saur, v. d. Rest. Otto en Sleeswijk, om er maar enkelen te noemen. Wat de Valkenklassc betreft kun nen we interessante duels tegemoet zien tussen Rolf v. d. Baumen, Kla- zinga, Kirkenier, Staartjes, De Wilde en Prins. Elke klasse zal in deze Holland Week I vier wedstrijden zeilen. Op de eerste twee dagen starten elf klassen en op de twee laatste komen dertien andere klassen aan de start. Dit heeft tot gevolg, dat de druk bezette Loosdrechtse Plassen niet overbelast worden. Morgenoch tend 9 uur zal het eerste startschot vallen voor de Valkenklasse, het laat ste schot valt dinsdagmiddag om 14.55 uur. Om de Leidse lemiistitel Quick Bovs neemt geen revanche Quick Boys heeft de revanchewed- strijd tegen het Luchtmachtelftal enige weken geleden verloren de Kat- wjjkers met 21 niet tot winst kunnen brengen. Het werd gister avond 33, maar als doelman Den Hollander wat accurater bad ingegre pen en Floor van Duyn voor het einde geen strafschop had gemist dan had de zege gemakkelijk voor de blauwwitten kunnen zijn. Het Luchtmachtelftal was overi gens wel danig verzwakt omdat een 1 groot aantal prominente spelers (Piet keizer. Van Doesburg en Ter Horst» door militaire plichten niet konden I meespelen. Desondanks heeft men toch. vooral na rust kunnen genieten van een aar dige partij voetbal. Quick Boys had het elftal weer eens grondig gewij zigd. Zo stond bijv. Floor van Duyn op de linksbuitenplaats. Deze enorme vechter heeft daar zeer verdienste- 1 lijke staaltjes laten zien, maar een definitieve oplossing lijkt het ons niet. Voorts had men het gehele bin- nentrio van het juniorenelftal opge steld. Allen zeer behoorlijke voetbal lers met zeker kwaliteiten, maar snel heid blijkt niet hun sterkste punt te zijn. Ervaring zullen zij door het veel spelen van wedstrijden moeten op doen. In de plaats van spil Cees v. d. Plas speelde Peter Viool. Direct na het begin liep Quick Boys al een 1—0 achterstand op. door fou ten van achterhoede en Den Hollan der. Een inswinger van Floor van Duyn leverde de gelijkmaker op. An- dries van Leeuwen had weinig geluk met zijn schoten. Hij raakte meer dan eens het houtwerk. Na rust was het weer Van Duyn die Quick Boys aan een a. Z 3$ Lange zit vraagt ML-Maple Leaf, 'n Opmontering. Sti muleert de concentratie in de auto. Voor sportieve mensen. ML-MAPLE LEAF Kauwgom in 3 smaken: peppermint, spearmint en fruit. Laatste transfers Sportsplillters Koersen Ie Du indikt (Van onze medewerker). In de Vossenprijs was Wagenaar Jr. met Vitalis zeer snel weg en had direct Sunny W'illeams op zijn hielen, die gevolgd werd door Upper Ten en Vlieger D. Tot halverwege de rechte lÜn bleef deze volgorde gehandhaafd. Vitalis zette stug door en boekte een fraaie 1.19.6 zege, wat, ondanks het feit dat achter de auto was gestart en de afstand slechts 1600 meter be droeg, toch een formidabele prestatie genoemd mag worden. Met een machtige eindspurt ontnan\ Kerwil- liams II de tweede plaats aan Upper Ten. Sunny Williams werd vierde. Zonder veel omslag nam De Graaf met de favoriet Comte du Commerce de eerste draverij voor zijn rekening en in de Hazenprijs stuurde W. C. Chungo Beroona. Toto: w. f 1.50. pl. f 1.20. f 1.50. gek. f3.20. cov. f2.80 Hazen-prijs: 1. Arturo (W. C. Stroo- per) (1.30.4); 2. Abdul Scotch (buiten weddenschappen). 3. Baronesse Hollo VS. 4. Blauwe Druif B. Toto: w. f9.60 pl. f3.20. f 1.80, f 16.50. gek. f5.80. cov. f4.30. Snippen-prijs: 1. Acrobaat (J. v. Dooyeweerd) (1.25.8). 2. Victor Maire, 3. Alphario. Toto: w. f6.20. pl f2 80 f7.40. f 1.90. gek. f 15.50. cov. f31, trio f 2.020.20. Herten-prijs (le afd.): 1. Barones Spencer K (A. C. Groene wegen) (1.274) 2. Aalscholver S. 3. Yonker Hanover. Toto: w. f2.60. pl. f 1.40, f 1.80, f 1.70, gek. f6, cov. f5.60. Vossen-prijs: 1. Vitalis (J. Wage- iar jrj (1.19.6' - Uppei f 1.70. gek. f6. cov. f5. Vossen-prijs: 1. Vitalis (J. Wagenaar Jr.) (1.19.6). 3. Kerrwilliams II. Het toernooi om de Open Leidse Tennis Kampioenschap pen was gisteren de achterstand van de vele marathonontmoetin gen op de voorgaande dag nog steeds niet te boven. Door zeer vroeg te beginnen was wel iets van de achterstand weggewerkt, maar de wedstrijdleiding moest toch de medewerking van andere verenigingen inroepen in andere j parken enige extra wedstrijden te spelen. ,.Als we donderdag I zonder regen doorkomen zijn we j uit de zorgen", was de prognose achter de wedstrijdtafel. Reeds nu viel in A een verrassing te noteren. Geheel tegen de verwachting I in verloor Piet Veentjer. vorig jaar nog finalist, met 75 16. 62 van de Delftenaar Dick van Galen Last. I De laatste staat officieel op de B-lijst hetgeen zijn prestatie nog vergroot. het er meer dan zeventig geweest. Het Ls een goed teken dat de meesten van hen junioren zijn. Ronduit verheu gend is het dat ondanks de jeugdige leiding geen partij op onplezierige manier is verlopen. De nieuwe semi-profclub Telstar in •Velsen heeft de reservedoelman van VSV. Piet Vader, verkocht aan Haar lem voor 8500 gulden. De reservedoel man van Stormvogels. Nico de Graaf, is door Telstar voor 15.000 gulden verkocsht aan Blauw Wit. Bekend is nu ook geworden dat Telstar voor de. spelers Allart en Daniels van SVV samen 19.000 gulden heeft betaald. Herbert Finken, de 23-jarige stop per van Heracles, is gisteravond ge contracteerd door Enschedese Boys. Het transferbedrag bedraagt 25.000 gulden. De Duitser, die twee jaar geleden naar Almelo kwam, speelde voordien van zijn negende jaar in F.C. Köln en bracht het daar tot het reserve-elftal. Waarschijnlijk zal de overgang van Finken niet zonder enige moeilijk heden gepaard gaan. daar Heracles haar stopper niet wil laten vertrek ken. De arbitrage-commissie van de K.N.V.B. heeft in deze het laatste doelpunt I woord hielp, maar een misser van Den Hol- l Ajax heeft tenslotte Weringa. de lander bracht de Luchtmacht op 22. 21-jarige midvoor van het Groningse Het werd zelfs 23. maar in het door Be Quick gecontracteerd. De trans- Quick Boys krachtig gespeelde slot- fersom voor deze Noordelijke topsco- offensief kwam van Gerard v. d. I rer bedraagt 30.000 gulden. Plas de gelijkmaker. De winst ont- j ging Quick Boys toen Van Duyn de strafschop onbenut liet. Strooper Arturo naar een verrassen- Per Ten Toto: w. f2. pi. f 1.40, f 1.80, naar jrj (1.19.6). 2. Kerrwilliams II. 3. t Ten. Toto: w. f 2. pl. f 1.40, f 1.80 de zege vóór de buiten weddenschap pen lopende Abdul Scotch en Baro nesse Hollo VS. De vierde aankomen de Blauwe Druif B bracht niet min der dan f 16.50 voor de plaats. De Snippenprüs bracht ook al een surprise, niet 'zozeer door de zege van Acrobaat als wel door de bezet ting van de tweede en derde plaats door Victor Maire en Alphario, waar door het trio f2020.20 uitbetaalde. De favoriet Barones Spencer K liet ln de eerste afdeling van de Herten- prijs Aalscholver S en Yonker Hano ver achter zich en de tweede afdeling nam M. v. Leeuwen met Adeltraut M voor zijn rekening, gevolgd door Zeg- gers Hollandia en Adrie Norton. In de slotdraverij had Harmsen met Woelwater zeer lang de kop, doch deze werd halverwege het laat ste rechte eind gepasseerd door Yel low Six. Deze scheen te zullen win nen. maar Bouwhuis sprintte fel met Yasmine en dat bracht hem een mooie 1.25.- triomf. Toen Van der Kraats in de ren om de Dianaprüs met de grote favoriet Miss Willy aan de overzijde enige lengten van het veld wegliep scheen niets de zege in de weg te staan. Van der Kraats was waarschijnlijk iets te vroeg naar de kop gegaan, want in een uiterst opwindende eindstrijd werd Miss Willy met een klein ver schil geklopt door Lovelv Surprise S (Van Dijk). f 1.90, gek. f3. cov. f5.20. trio f70,40. Herten-prijs (2e afd.): 1. Adeltraut M (M. v. Leeuwen) (126.2). 2. Zeggers Hollandia. 3. Adrie Norton. Toto: w f3.70. pl. f2.10. f3.70. f2.10. gek. f7.80. cov. f9.50. Fazanten-prijs: 1. Yasmine (M. Bouw huis) (1.25.1), 2. Yellow Six. 3. Woel water. Toto: w. f4.40, pl. f2.80, f2 20 gek. f9.40. cov. f4.60. De rennen: Patrijzen-prijs: 1. Aquillian (W. Kac- zorowski): 2. Blaze of Fire's. 3. Peret- flage. Toto: w. f6.30, pl. f 1.30. f 1 10. gek. f8.10, cov. f4. Eenden-prijs: 1. Wlllibald (F. Del- brassinne). 2. Susie Darlln. 3. Rex Mundl. Toto: w. f3.30, pl. f2.30. f3.80 gek. f 15.40. cov. f 4.30. Dlana-prijs: 1. Lovelv Surprise S (A. W. v. Dijk), 2. Miss Willy. 3. Persian Light. Toto: w. f4.90, pl. f 1.60, fl.30, gek. f2.80. cov. f5.20 Totalisator f 135.149.50. De geplaatste spelers kwamen zon der veel moeite door hun partijen heen. Lex Karamoy bleef resp. V. d. Kolk en Van Min de baas. Evert Schneider versloeg achtereenvolgens Swart en Holleman. De laatste in een komisch aandoende show waarin Holleman gaarne assisteerde. Hans Keyzer verloor pas na uitmuntend verdedigen van Knol (64. 46, 64). Hajer en Schneider oefenden hun combinatie voor de nationale kampioenschappen en het was voor Koerts en Veentjer heus geen schan de tegen hun haarscherp vollerende tegenstanders met 6—0, 6—3 te ver liezen. In B wemelde het weer van drie driesetters. Wat bijvoorbeeld te zeggen van de 5—7. 6—2, 6—2 waar mede mej. Noordhoek Hegt mevrouw Kasten versloeg of de 3—6.64. 6—3 zege van mej. V. d. Koogh op mej. Nijeboer? Bij de heren was Holleman in deze klasse de overwinnaar. Enge lenburg kwam tegen hem adem te kort 63. 26. 63. Swart versloeg good old Noordman (6—3. 63). Eveneens in C kwam Bouman via Bakker in de kwart-finale. In A naderen de geplaatste spelers elkaar meer en meer. Hajer en Okker krijgen als best geplaatsten de z vak- ste tegenstanders, maar voor de an deren is het reeds aanpakken gebla zen. Volgens de verwachtingen zullen de finales op zaterdag en zondag worden gespeeld. Naar verluidt zijn dan dertig dozijn tennisballen verbruikt voor de 360 partijen. Hoeveel scheidsrechters er dan op de stoel hebben gezeten, is nog onbekend maar tot nu toe zijn GEVRAAGD. Ruim 2.000 toeschouwers zijn er in het mooie zwembad De Koerbelt te Rijssen getuige van geweest hoe Jo- han Bontekoe voor het vierde achter eenvolgende jaar de nationale titel op de 1500 m vrije slag veroverde. Zij hadden in hun enthousiasme waarschijnlijk ook gehoopt, dat de blonde Heemstedenaar. die zondag in San Remo het Nederlandse record tot de 18 minuten-grens (18.00,2) bracht ,een dergelijke prestatie of beter in Nederlands zwemwater zou leveren. Zo ver is het bij lange na niet gekomen. Johan had de schrik van een gelukkig niet ernstig auto-ongeval op weg naar het ooste lijke Rijssen nog wat in de benen zit ten en bovendien was het bassin met de iets te lage waterstand lang zo snel niet als het zoutwaterbad van San Remo. Sterker nog: Bontekoe werd op de laatste 100 m ernstig bedreigd door de Haagse kampioen Dick Langer- horst. Deze 17-jarige pupil van Coc- kie Gastelaars kent zijn eigen moge lijkheden nog niet. Was dat wel het geval geweest, dan zou Langerhorst zijn eindspurt eerder hebben ingezet en het was dan de vraag geweest of Bontekoe kans zou hebben gezien die slotaanval af te slaan. De Hagenaar was te lang bij Tino Jansen blijven hangen en pas na 1200 m begon hij zijn eigen tempo te zwemmen. Johan Bontekoe zwom de eerste 400 m (4.41.6) in ongeveer het zelfde aan- vangstempo als in zijn Italiaanse re cord-race. maar daarna viel hij tel kens enkele seconden terug. De kans dat hij nu eens officieel door zijn 800 m-record als tussentijd zou breken was al na 500 m verkeken. Het werd I 9.39.3 en de slottijd voor de 1500 m van 18 min. 22,- was eigenlijk een teleurstelling. De prachtige presta tie van Langerhorst (18-24.4) maakte echter weer veel goed. Tino Jansen werd derde in 18.53.2. Judith de Nijs raakte bij de dames i haar titel kwijt aan haar clubgenote I en vriendin Ineke Tigelaar. Tot 800 m (10.37.5) bleven de meisjes by el kaar met op het tweede plan Marian Heemskerk en ver achter deze de nogal moeilijk zwemmende Adrie j Lasterie. Langzaam trok de prachtig m haar voorsprong en tenslotte be droeg het verschil ruim 15 sec.: 19.56,4 voor Ineke Tigelaar en 20.11,7 voor Judith de Nijs. Marian Heemskerk werd derde op vele lengten in de tijd van 20.46.5. Noordwij k-Ajax Noord wijk zal 15 augustus (half zeven) een voetbal wedstrijd spelen tegen de Amster damse eredivisieclub Ajax. In de kwalificatieronden van het toernooi om het Europese jeugd-golf- kampioenschap. dat te Oslo wordt gehouden is Nederland met 673 slagen achtste geworden. De Nederlanders hebben zich daardoor aan het hoofd van de derde poule gesteld. West- Duitsland eindigde met een totaal van 615 als eerste. Spelersmarkt gesloten Piet van Eysden en mevrouw Ridderhoff hebben in de eerste ronde van een internationaal tennistoernooi te Oostende voor Nederlandse over winningen gezorgd. Van Eysden ver sloeg de Belg Kelecom in de eerste ronde met 6-4 6-3. Mevrouw Ridder hoff bereikte de tweede ronde bij de dames door mej. Marechal (Belg.) in drie sets uit te schakelen. De cijfers waren 6-8, 6-2, 7—5. Het 17-jarige Canadese zwem- stertje Claudia Macpherson is er al a eerste in geslaagd dit seizoen over het Kanaal te zwemmen Tijdens gewichthef wedstrijden in Moskou verbeterde de Russische zwaargewicht Leonid Zhabotinsky het wereldrecord tweehandig trekken tot 165 kilogram. Het oude record stond op naam van de Amerikaan Norbert Schemansky met 164 kg. Uit de hjst van vrije inschrijvin gen voor de wedstrijden om het. open schaakkampioenschap van Neder land. die van 12 tot en met 17 augus tus te Arnhem gehouden worden, zijn door de keuzecommissie van de K.N.S.B. de volgende spelers ge plaatst: Aalders uit Zutphen, Brede- wout, Zwolle: Crabbendam. Amster dam; Van Donk, Dordrecht: Dries. Rotterdam: Hoogendoom. Dordrecht: donderdaravond K^khoff. Rotterdam: Van Oostcrom. I Hilversum; Scheffer. Groningen: Til- 'stra, Harlingen: Van den Tol, Leeu warden en Te Velde uit Groningen. De kans is groot, dat Mongolië, in 1961 lid geworden van het Inter nationaal Olympisch Comité, een ploeg zal afvaardigen naar de Win terspelen van 1964 in Innsbrück. als mede naar de zomerspelen in Tokio. Aan de tenniskampioenschappen van Neder-Saksen, die van 1 t/m 4 augustus a.s. in Osnabrück plaats vinden, zal worden deelgenomen door de Nederlandse meisjes Trudy Groen man. An ja Lepoutre. Els Crocke en Betty Stoeve. De Oostduitse wielrenner Am- i pier drukt op overtuigende wijze zijn I stempel op de Ronde van Oost-Duits- land. In de zesde etappe zegevierde hij voor de vierde maal. De beste Ne derlander was De Jager, die tiende I werd in 5.36.29. In de 15de ronde van de strijd om de Europese bridgetitel speelden de Nederlandse heren gelijk tegen I West-Duitsland. De dames verloren I met 60 van Denemarken. Zowel bij de dames als de heren leidt Groot- Brittannië. Ider moeite vergrootte zij bij elke 100 (J. T. de Graaf) (1.35 5). 2. Castor, 3 Met de twaalf slagen die de klok vannacht liet horen, werd in ons va derlandse voetbalwereldje de jaarlijks terugkerende periode van koop en verkoop, plastisch uitgedrukt als transfermarkt, uitgeluid. In vergelijking met andere jaren is er een levendige handel geweest, waarbij een duidelijke sanering van de prijzen, behoudens een enkele uit zondering (Henk Groot, Guus Haak) naar voren treedt. Bovendien hebben de meeste eredivisieclubs zich onte genzeglijk versterkt ten koste van het lagere voetbal. We kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat de speltechnische afstand tussen de ge middelde eredivisieclub en de dito eerste-divisieclub grote is gewor den. Merkwaardig is voorts, dat een paar tweede-divisieclubs het spelletje dap per hebben meegespeeld en op papier stukken sterker zijn geworden. In de eerste divisie is, met uitzondering van VW, nauwelijks één vereniging aan te wijzen die er aanzienlijk op is vooruitgegaan Integendeel Velen hebben een geduchte aderlating on dergaan. De versterking van de eredivisie ten koste van het lagere voetbal moge blijken uit het volgende lijstje van ons Inziens goede spelers, die in het Nederlandse voetbalwalhalla werden opgenomen. Achter hun naam staat de club vermeld vanwaar zU kwamen: Wil lem de Vries (Ensch. Bovs), jeugd speler Verdonck (Hoensbroek), Sjef Engelen (Roda JC>, Allemann (Man tua), Egbert ter Mors (Ensch. Boys), Willy Kraus (Schalke '04). De Vries (Excelsior). Van Pelt (ElinkwJJk) Henk Kalsbeek «Oldenzaal), Henny van Nee (PEC). Frits Soetekouw VolewückersBosschieter KFC Jan van Gorp <RBC>, Gerard Saris (Eindhoven). Hans EUkenbroek (Her mes DVS), Popovic (Fuerth) De Meulemeester (Sittardia), Hans Sle- ven <WV), Humphrey Mjjnals (Elinkwijk). Klaas Aarts (Willem II), Hassie van Wijk Volewijckers), Chris Feijt (Willem II). Frans Geurtsen (Velox), de talentvolle Hans Hooge- veen ft Gooi), Pieters (Standard Luik). Petacovic (Joego-Slavië), Piet van Rhijn (Grenoble). Geraerds (Limburgia), Bisschops (Llmburgia). TITELHOUDER slaat overboord Op de Engadiner-see bij Sankt Mo- ritz is gisteren een begin gemaakt met de wedstrijden om het Europese kampioenschap in de Olympiajolien- klasse, waaraan ook de Nederlanders Hans Beekman (Amstelveen). K. Husslage (Zaandam). Chris van Vliet (Krommenie). Bert Benschop (Rot terdam) en Peter van Wamel (Aals meer) deelnemen. In totaal kwamen 35 zeilers uit zes landen aan de start. Op de eerste dag werden, onder gunstige weersomstandigheden, twee wedstrijden gehouden. De eerste race. by windkracht 4 gezeUd. leverde een overwinning op voor dé veelvoudige Europese kampioen dr. Wolfgang Erndl uit Oostenrijk. De eerste Ne derlander was Peter van Wamel. die tiende werd. Daarna volgden Huss lage, Beekman en Benschop. In de tweede wedstrijd bij wind kracht 5 domineerden de buitenlan ders. Husslage. die met dr. Erndl en enkele Duitse zeilers in het voorste gelid voor. sloeg overboord HU her stelde zich echter snel en zag toch nog kans als derde binnen te komen Van Wamel werd vyfde. De West duitser Deus zegevierde Na twee wedstrijden iuldt de alge mene rangschikking: 1. Deus (W-Dld); 2. Erndl (Oost); 3 Loevenich (W-Dld): 4 Keefer (W-Dld); 5. Weber (Zwits): 6 Van Wamel: 7. Husslage; ll. Beekman (Ned). JULI toch geen eelite zomermaand De juist achter ons liggende julimaand zouden wij, ondanks de zonrijke en mooie laatste weekt toch te veel eer aan doen, wan neer wij het een echte zomer maand zouden noemenDaarvoor bleef de gemiddelde maximum temperatuur (een halve graad be neden normaalte laag en het aantal echte zomerdagen te klein. Normaal stijgt in De Bilt het kwik in juli op acht dagen boven de 25 graden, hetgeen dit keer slechts tweemaal, namelijk op 22 en 23 juli geschiedde. Tot nu toe staat het aantal zomerse dagen in De Bilt in 1963 op zes, tegen normaal tot 1 augustus 16. Ook het aantal uren zon heeft het normaalcijfer van 199 uren in juli niet kunnen halen en bleef op ongeveer 196 uren staan. Dit lag niet aan de laatste week, die 80 uren zon leverde, tegen slechts 70 uren van het begin tot de 20ste van de maand. In de meeste pro vincies viel veel minder regen dan normaal. In Brabant en Limburg is van een droge juli sprake geweest. Maar zelfs al komt het kwik, zoals in deze week. overdag niet hoger dan 22 d 25 graden, dan nog ho pen w\j dat de nu aangebroken augustusmaand dit zonnige juli- afscheid gaat prolongeren, want ook augustus is de laatste jaren meer een herfst dan een zomer maand geweest.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7