ie Middenberm-probleem MOET worden opgelost Verbetering op weg Den Haag-Duitsland Gesprek over Maleisië begint met onenigheid CNV: gedifferentieerde loonpolitiek succes ,NIET VERRAST" Auto reed te Alplien in sloot; chauffeur ernstig gewond 1\ Reeuivijks drama toont weer aan Soekarno dreigt neg te lopen van bijeenkomst in Manilla Slachtoffers het water van „Beursbegrippen" BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 31 JULI 1963 11 {Van onze Haagse correspondent) Het afschuwelijke ongeluk nabij Reeuwijk op Rijksweg 12 eer gisteren .waarbij een auto met grote snelheid door de middenberm schoot en boven op een tegenligger plofte, waarbi, drie mensen het leven verloren, heeft nog eens extra de aandacht gevestigd op het probleem van beveiliging van de middénberm Zoals bekend is Rykswaterstaat al enige jaren bezig met het nemen van proeven met verschillende systemen om te komen tot het opvangen van auto's die om welke redenen dan ook in de middenberm raken en het te- genliggende verkeer bedreigen met frontale botsingen, die meestal cén of meer doden eisen. De meest voor de hand liggende middelen daartoe zijn stalen vang rails, z.g. oliefantsdraad en aarden wallen. 1 Op verscheidene plaatsen langs de rijkswegen, vooral ook in bochten heeft men reeds vangrails geplaatst. Het aantal ongelukken via de mid denberm neemt echter dusdanig toe, dat het zaak is er de grootst moge lijke aandacht aan te besteden. In augustus gaat Rijkswaterstaat een proef nemen op enigszins grotere schaal langs rijksweg 12, Den Haag— Duitse grens. Op het gedeelte tussen Gouda en Utrecht, zo dicht mogelijk naar Utrecht toe, zal op de middenberm over een lengte van dertien kilometer vangrails in de middenberm worden geplaatst. Ten oosten van Gouda gaat men een stuk beveiligen met oli fantsdraad en met vangrails. Voor olifantedraad heeft men ten gevol ge van de grote elasticiteit van dit draad een brede middenberg nodig, die bij Gouda aanwezig is. Verder gaat rijkswaterstaat né augustus een aarden wal leggen in de middenberm van de weg van Rotter- da-- naar Gouda in het gedeelte van de afbuiging naar de nieuwe van Brienenoordbrug tot de splitsing naar Ridderkerk. Met het svsteem van aarden wallen heeft men in België reeds ervaring opgedaan. Men past daar op enkele plaatsen wallen van cm hoog toe. Verleden Jaar heeft men in de va- kantietijd een proef genomen met het instellen op enkele wegen van een maximum snelheid van 100 km per uur. Dit heeft men nu nagelaten, om te zien of het aantal ongelukken zou stijgen, maar gebleken is dat deze maximum-snelheid weinig' in vloed hierop heeft. Al deze beveiligingsmaatregelen zün natuurlijk noodzakelijk en nuttig rn zullen er toe kunnen leiden, dat talrijke mensenlevens worden ge- WARMOND Spreekuur burgemeester De burgemeester van Warmond zal deze week niet donderdag maar vrij dagmorgen van 10 tot 12 uur spreek uur houden in het raadhuis Brandmeldingen In de periode van 3 tot en met 18 augustus moeten brandmeldingen te Warmond geschieden op de telefoon nummers 206 en 326. WASSENAAR Administratie gemechaniseerd B. en W. stellen de Wassenaarse gemeenteraad voor over te gaan tot mechanisering van de bevol kingsadministratie. Voor f 55.000 kan een installatie worden aange schaft die werkt met metale pons plaatjes. Tot nu toe werd alle pons- afdruk- en selectiewerk steeds uit besteed aan een uitgever op het ge bied van de gemeente-administratie Aan dit systeem kleefde het grote bezwaar, dat de administratie ge heel afhankelijk werd van derden. De ponskaartenverzameling, die tot nu toe gebruikt werd, Ls aan ver nieuwing toe, en met de uitgever zou een nieuw contract gesloten moeten worden. B. en W. hebben nu over wogen dat het de voorkeur ver dient zelf over een eigen apparatuur te beschikken. De aan te schaffen apparatuur zal bestaan uit een vol automatische selectiemachine, een elektrische ponsmachine en een handafdrukmachine. Verder zullen enige opbergkasten worden aange schaft. De jaarlijkse exploitatiekosten»met inbegrip van personeels-en afschrij vingskosten» worden geraamd op f. 11500, dat is ruim f. 2000 meer dan tot nu toe het contract met de uitgever kostte. Transformatorstation wordt afgebroken Zoals reeds eerder bekend werd zal het hoge transforinatorstation op de hoek van de Lange Kerkdam en de Prinsenweg binnenkort kunnen worden afgebroken, om plaats te maken voor een kleiner station, dat op een gunstiger plaats gebouwd kan worden n.l. bij het pand Prinsenweg 1, dat onlangs door de gemeente werd gekocht. B en W vragen voor de uitvoering van dit plan nu een krediet van f. 57550. Daarbij is inbegrepen een bedrag van f.35.000 voor de inrichting van het nieuwe station en een bedrag van f. 3000 voor het afbreken van het oude ge bouw. Woonwagenkamp krijgt elektriciteit Nadat onlangs op het woonwagen kamp aan de Ruigelaan enkele ver beteringen werden aangebracht stel len B en W de raad nu voor het de woonwagenbewoners mogelijk te maken elektriciteit te betrekken via muntmeters. Er ligt al een kabel naar het woonwagenkamp voor de straatverlichting, die daar enige Ja ren geleden werd aangebracht. De kosten van de voorzieningen worden op f. 2500 geraamd. spaard, reden, waarom zü ook niet nagelaten mogen worden, welke grote bedragen er ook mee gemoeid zün. In de eerste plaats geldt echter voor alle automobilisten: „wees u bewust van uw verantwoordelükheid tegenover de inzittenden van uw wa gen en uw mede-weggebruikers. Doe geen inhaalpogingen, als er enig ri sico aan is verbonden. Observeer nauwkeurig de manoeuvres van uw voor-liggers en begin niet met inha len als zü aanstalten maken naar de linker weghelft uit te wüken om zéfl te gaan inhalen. Als iedereen zün gezond verstand gebruikt, eventuele ergernissen over het gedrag van anderen weet te on derdrukken en niet met onverant woorde snelheden rüdt. kunnen veel ongelukken van deze aard voorkomen worden. Vooral In vakantietüd, als vele onervarenen achter het stuur gaan zitten, moet men dubbel op zün hoede zün. LEIDERDORP Slagbomen vernield Beide slagbomen van de ophaal brug In de Rijksweg 4a zyn gister middag beschadigd doordat er auto's tegenaan reden. Omstreeks half 2 botste voor de eerste keer een auto tegen de boom. Er was weinig ma teriële schade en er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Wel ontstond er een opstopping, die enige tijd duurde. Een uur daarna her haalde het ongeval zich aan de an dere z^jde van de brug. President Soekarno van Indo nesië heeft gisteren, de dag waarop de ..Aziatische topcon ferentie over de vorming van de federatie van Maleisië in Manilla werd geopend, reeds gedreigd, de bijeenkomst te zul len verlaten als er geen veran dering komt in de houding van de premier van Malakka. zo werd gisteravond bekend. Soekarno en Abdoel Rachman had den naar buiten toe niets van liun onderlinge onenigheid laten merken en elkaar voor en na dc openingsbü- eenkomst lachend de hand gegeven, maar volgens een offieiële Indone sische woordvoerder zal de presi dent morgen vertrekken als op de De 15-jarige F. Pelle uit Lage Zwaluwe is gistermiddag in het Hol- landsdiep by de Moerdijkbrug ver dronken. Samen met zijn 20-jarige pleegbroer, die het reddend-zwem men niet machtig was, was de Jongen ongeveer 30 meter van de kant by laag water aan het spelen, toen hij plotseling in een ongeveer twaalf meter diepe put stapte. Hy ging on der, doch kon zich het volgende mo ment vastgrijpen aan het been van zün pleegbroer. die ylings naar de kant zwom. Toen ze de wal tot op en kele meters waren genaderd, liet de 15-jarige los, verdween onder water en verdronk. Enige Jongens waren gistermid dag aan het zwemmen in „De Kuil", een vijver langs de rijksweg Breda Rotterdam Een van hen, de 18-jarige Simon van der Berg uit Rotterdam, die met vakantie in Breda was, en de zwemkunst beheerste., heeft waar- schünlijk in het midden van de vü- ver kramp gekregen en verdween in de diepte. Door omstanders werden diverse pogingen aangewend om hem op te duiken, hetgeen echter misluk te De gewaarschuwde Rijkspolitie haalde ongeveer een half uur later het slachtoffer boven water. In Opwierde bij Appingedam is gistermiddag de 15-jarige Ambonees Johanis Alaraman uit Appingedam tydens het zwemmen in het Eemska- hesloten büeenkomst van vandaag zou blüken. dat Rachman nog steeds de geest schendt van het onlangs tussen beiden in Tokio bereikte ak koord en van de overeenkomst tus sen de ministers van Buitenlandse Zaken van de vorige maand. De verhouding tussen Indonesië en Malakka is. naar bekend, de laat ste tyd naar aanleiding van de plan nen tot vorming van de federatie van Maleisië «waarvan Malakka. Singapore en Brits Borneo deel zul len uitmaken) zeer verslechterd. Pre sident Soekarno verzet zich met hand en tand tegen dit voorstel, heeft een ..confrontatie" politiek aangekondigd, een semi-mobilisatie van zün strijd krachten afgekondigd en oefeningen van de Indonesische marine laten houden voor de kust van Malakka. De leiders van Malakka en Indone sië hebben elkaar beschuldigd van kwade trouw. Volgens president Soe karno heeft Rachman hem beloofd, de vorming van het „neo-kolonialis- tische" Maleisië uit te stellen tot er een volksstemming onder toezicht van de Verenigde Naties in Borneo is gehouden. Rachman heeft daar op echter geantwoord, dat hij de pre sident had verzekerd dat Maleisië, wat er ook mocht gebeuren, op 31 augustus een feit zal worden. Zowel Rachman als Soekarno zag er gisteren van af. op de openings- b ij eenkomst het woord te voeren. Vandaag zouden zü niet president Macapagal van de Philippijnen ach ter gesloten deuren beraadslagen. Deze besloten bijeenkomsten zouden naar verwachting drie dagen In be slag nemen. De conferentie zal za terdagmorgen besloten worden met een openbare büeenkomst. HAARLEMMERMEER Paard verdrongen Aan de hand van mei-landbouw tellingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek is gebleken, dat de paardenstapel in de Haarlemmer meer sinds 1955 voor het grootste deel verdrongen is door motorische trekkracht. In het laatste teljaar omvatte de stapel nog een derde van de omvang van 1955, terwül het aantal bedrüven met paarden sindsdien met ruim de helft terug liep. Zeker 65*7 der landbouwbe- drüven werd in 1962 zonder paar den gedreven. Uit deze tellingen bleek voorts, dat 85% van de Haarlemmermeer agra rische cultuurgrond is. Vergeleken met 1955 bleef de met bloembollen be teelde oppervlakte constant ofschoon het aantal bedre ven met bollen terug liep van 252 tot 227. Hierbü onderging het are aal tulpen, hyacinten en narcissen een uitbreiding, voornamelük ten koste van de gladiolen. Sinds 1955 nam de rundvleesstapel met een vijfde deel toe. in hoofd zaak dankzü de uitbreiding van de vetweidery. Hoge brandschade In de periode januari t/m Juni 1963 hebben er in de gemeente Haarlemmermeer 17 branden plaatsgevonden, die het vermelden waard zijn. Door deze branden werd een totale schade aangericht van f. 569.5000. De grootste hiervan waren die in Nieuw-Vennep «8 januari), waarby twee winkelwoonhuizen werden ver woest (schade f. 80.000); een grote uitslaande boerderybrand in Hoofd dorp (f. 90.000» op 21 Januari; een kleine explosie waardoor een bin nenbrand ontstond in een houten- confectie-atelier (f. 200.000) op 8 fe bruari en op 25 april de grote uit slaande brand in het belastingkan toor te Hoofddorp waarvan de di recte brandschade f. 75.000 bedroeg. naai verdronken. De .iongen was met enige vriendjes in het Eemskanaal gaan zwemmen, hoewel hij de zwem kunst niet goed machtig was. Hoewel men direct trachtte hulp te bieden toen de Jongen onder water verdween, is hy pas na uren opgedregd. De 25-Jarige badgast Th. Over- beek uit het Overüsselse Delden wordt sedert gistermiddag vermist. Met familieleden was hy in het Euro recreatiecentrum in Westerhoven na bij de Belgische grens. De man werd voor het laatst gezien, toen hy mid den in de grote plas zwom. Kikvors mannen zijn tot laat in de avond be zig geweest de bodem van het bassin af te zoeken, doch zy vonden niets. In een zwembad in het Brabantse Riethoven is het vyfjarige dochtertje van de familie van Gennep uit Eind hoven verdï-onken. Brazzaville-groep gaat verdwijnen Dc Brazzaville-groep, een unie van Franssprekende Afrikaanse lan den en Madagascar die drie jaar geleden In Brazzaville werd gevormd zal verdwynen. De leiders van deze landen die se dert zaterdag in Cotonou in Daho mey geconfereerd hebben, maakten dit gisteren in een communiqué aan het einde van hun conferentie be tend. Het besluit is een gevolg op de topconferentie van dertig Afri kaanse landen, die onlangs in Addis Abeba werd gehouden en waarop men besloot een organisatie voor Afrikaanse eenheid te stichten. Materieel gezien is de meer ge differentieerde loonpolitiek een on verdeeld succes geworden. Dank zü het feit, dat de regering erin is ge slaagd de prüsinflatie binnen de perken te houden, kon een gemid delde reële loonstüging van rond 20 procent worden gerealiseerd. Daar- bü komt nog. dat in vrü korte tüd in büna het gehele bedrüfsleven een dikwijls aanzienlijke verkorting van de arbeidstijd is ingevoerd. Dit ge voegd bü de verbeteringen van di verse sociale voorzieningen, een voor al voor de middengroepen voelba re belastingverlaging en de herwaar dering van de Nederlandse guiden in het buitenlandse betalingsverkeer, geeft voldoende reden tot dankbaar heid AALBERSE ALS RAADSLID Nu het deze maand 15 jaar geleden ls. dat de oud-minister van arbeid in het eerste ministerie Ruys de Bee- renbrouck. prof. mr. P. J. M. Aalber- srte, is overleden, schenkt het raads lid. dr J. P. Duyverman. in het Kath. Staatkundig Maandschrift uitvoerig aandacht aan de periode <18991918» dat deze deel uitmaakte van de Leid- se raad en daarvan ook nog korte tyd wethouder was. Aan de hand van vele van zyn uitspraken in de raad j wijst dr. Duyverman op de veelzijdige belangstelling van Aalberse voor ge- meentehjke problemen, met een ac cent op de sociale aangelegenheden De schrijver besluit zyn artikel met het aanhalen van de woorden van de toenmalige voorzitter, jhr. mr. N. C. dde Gijselaar, gesproken nadat hij de raad had ingelicht van een ingeko men schrijven van prof. mr. Aalberse, waarin deze bedankt voor zyn raads lidmaatschap. Jhr. mr. De Gijselaar gaf daarin de volgende typering van het scheidende raadslid: „De heer Aalberse was iemand, die in dezen Raad gezag had, die, wanneer hij sprak, kon rekenen op een luisterend oor. Niet. dat hü zo menigmaal het woord nam. maar wanneer hy het woord voerde, was het steeds een a-oord met inhoud, zodat iedereen steeds met de grootste aandacht luis terde naar hetgeen de heer Aalberse hier in het midden te brengen had. Verder heeft hü zich hier steeds ge dragen als een zeer welwillend man. prettig in den omgang en in het de bat altijd hoffelyk; ofschoon hy soms een scherpe degen had, kwetste hü daarmede niemand. Aldus het verslag van het Chris- toiyk Nationaal Vakverbond over de jaren 1960. 1961 en 1962. In het verslag wordt opgemerkt, dat in de afgelopen drie jaar op het gebied van de loon- en prüspolitiek beslist niet alles roze geur en mane schijn geweest is. Volgens het CNV staan echter tegenover een aantal negatieve punten evenveel en vaak zwaarder wegende pluspunten. On danks haar wel wat al te sterke be moeizucht met lonen en pryzen kan de regering zich er. naar het oordeel van het CNV terecht een eer in stel len, dat zü erin geslaagd is om een herhaling van 1956-1957 te voorko men. De speciale aandacht, die in vel© gevallen aan de positie van de laagst betaalden is geschonken wordt in het verslag een belangryk pluspunt genoemd Als een schaduwzyde van de op zichzelf verheugende schaar ste aan arbeidskrachten ziet het CNV dc toenemende zwarte loonvorming. Het vakverbond meent, dat de zwarte lonen economisch zowel als organisa torisch een ernstige bedreiging vor men voor onze volkshuishouding in het algemeen en voor de vakbewe ging in het byzonder. MARKTBERICHTEN TER AAR. 30 Juli Augurkenvei- ling B 35. C 23. Dl 17. DII 15. CD 11. E 3-4 alles per kg. RIJNSBÜRG. 30 Juli. Bloemenvei ling Flora. Capanula (Pyr.) 500-550, Colvlllei 450-600. Nympf 600-800. Life Flame 600-830, Sneeuw 650. Firmament 580. Comeet 250-400. White Herold 580-040. Gustaf Mahler 890. Mabel Violet 630. Ornlthogalum 320-550, Lla- brls 130-250-500, Diverse Dahlia s 300- 380, Scabiosa 280-360. Pel Godetla 530- 600. Diverse Anjers 500-1200. per 100. Phlox 15-25, Godelia 15-25. Asters 25- 28. Segelum 10-15. Statlce 80-85, Rid derspoor 90-105 per bos. WOERDEN, 31 juli. Kaasmarkt. Aanvoer 114 partijen. Noteringen: le kwal. f 2.38-f2.42. 2e kwal. f2.30-f2.37 extra kwal. tot f2.60. Handel matig. Laatste nieuws Verpleegster beroofd In de Bernardiastraat in Rotter dam-noord is gisteravond een 43-ja- rige verpleegster uit Voorburg door een onbekende man aangevallen en op de grond geworpen. Op het hulp geroep van de vrouw kwam een 28- jarige chauffeur toesnellen. Hierop ging de overvaller ervandoor met het handtasje van de verpleegster. Po gingen van de chauffeur om de man tydens zyn vlucht te grüpen misluk ten. Op de Hofdyk werd later het (lege) handtasje teruggevonden. Strijd in Jemen Volgens een communiqué van de Jemenitische koninklyke legerleiding hebben troepen van de imam maan dag drie Egyptische Iljoesjin-vlieg- tulgen neergeschoten. Voorts onder namen deze troepen aanvallen op Egyptische stellingen in de bergen rondom Sana'a waarby vele Egyp tische militairen werden gedood en 36 Bazooka's werden buitgemaakt RllNSBURG Romke de Waard bespeelt earillon Het Rünsburgse carilloncomité te steeds actief bezig om gelden ln te zamelen voor een carillon. Deze week zal het rij de lid carillon enkele avon den op verschillende plaatsen in het dorp bespeeld worden door mr. Rom ke de Waard. Hiermede wil het co mité de inwoners warm maken voor een carillon in de oude toren. Reacties op persconferentie De Gaulle een boekje, waarin alle artikelen over effecten do effectenbeurs en allerlei speciale onderwerpen op effectengebied welke van de hand van onze financiële mede werker in 1957 ln ons blad zyn verschenen, werden gebundeld Afgehaald aan ons bureau f 0.75 Franco thuis f. 0.85 (na ontvangst van het verschul digde bedrag - giro 57055). Directie LEIDSCH DAGBLAD N.V. BEURSOVERZICHT ONGEANIMEERD Amsterdam, 31 juli. Gesteund door de hogere siotkoer- sen van Wall Street heeft het Dam rak vanmiddag by de opening een lichte avance te zien gegeven voor de meeste internationale waarden. Ook vandaag bleven de omzetten aan de krappe kant Het waren opnieuw de Aku-aandelen die de toon aangaven door drie punten hoger te openen op 477. De vraag kwam wederom van Westduitse zijde. Hoogovens licht in herstel op 597. Philips plus 20 cent by een notering op f 157 30. terwül Kon- Olies 80 cent verbeterde tot f 171.00. Unilevers tenslotte teleurstellend in de markt op f 164.50, min 80 cent. Dit was een gevolg van het feit, dat deze waarden gisteren in Wall Street 3 '4 dollar lager sloten. Daarentegen ver beterden Kon. Olies er een achtste dollar Gedurende de verdere beurs- loop werd het mar kt beeld enigszins onregelmatig. Kon. Olies liepen, als gevolg van lokale vraag, op tot f 171.30, terwyi Philips en Unilever daalden tot resp. f 156.50 en f164.20. als gevolg van gering lokaal aanbod in een vrijwel lege markt. Wall Street gaf gisteren eindelijk eens een flink koersherstel te zien. Dit als gevolg van het gunstige Ame rikaanse bedrijfsnieuws. Het Dow Jo- nes-gemlddelde voor de industrie- aandelen steeg büna zes punten tot 696,42. De betere stemming ging er gepaard met toenemende omzetten. Deze bedroegen in totaal 3 44 min aandelen, tegen 2.88 min op maan dag. De overige Europese beurzen gaven vandaag geen veranderingen van enige betekenis te zien. Ook daar wae de handel minimaal. Van de lei dende cultures verloor Amsterdam Rubber een half puntje op 111%. De Scheepvaartwaarden schommelden rond het vorige slotniveau. De Staatsfondsenmarkt gaf een nauwe- Ujks prijshoudende tendentie te zien met weinig zaken. Grote belangstelling ging wederom uit naar de hoek van de aandelen van ,.De Bijenkorf". Deze stukken werden wederom lager op 810 geadviseerd', tegen gisteren 830 laten en een laatstgedane notering van 875. Blij kens het verschenen prospectus wordt op 9 augustus de inschrijving op de aangekondigde aandelenemissie ,3ü- enkorf" opengesteld. De claimhandel vangt aan op vrijdag 2 augustus. De flauwe stemming voor genoemde aan delen houdt verband met de mening ter beurze dat van Amerikaanse zijde (ie claims in Amsterdam zullen wor den aangeboden. WISSELKOERSEN Amsterdam. 31 juli. Londen 10 09%—10.10%: New York 3.60%—3.60%Montreal 3.33A-3.33A Parüs 73.57%—73.62%: Brussel 7.22% —7.23%; Frankfort 90.46%—90.51% Stockholm 69.52—69 57; ZUrtch 83.48 —83 53: Milaan 58.07%—58.12%Ko penhagen 52.2152.26; Oslo 50.45 50 50; Wenen 13.97%—13.98 3/4; Lis sabon 12.57%—12.59 ii1 Averell Harriman. de voornaamste Amerikaanse onderhandelaar by de besprekingen ln Moskou, die vo rige week met succes zün beëindigd, heeft in Washington gezegd, dat hy veronderstelt, dat Rusland voordat het verdrag over de gedeelteiyke kernstop werd geparafeerd wist, dat Frankrijk voort zou gaan met de ontwikkeling van kernwapens. Ook zei Harriman. dat hy „niet verrast" is door de houding, die president De Gaulle ten aanzien van het verdrag aanneemt. De negatieve houding van presi dent De Gaulle tegenover het öow- jet-russische voorstel voor een niet aanvalsverdrag tussen de landen van de NAVO en die van het War- schau-pact wordt in niet officiële kringen ln Washington beschouwd als een domper op de plaiuien om verdere stappen te ondernemen teneinde de spanning tussen Oost en West te verminderen. Men ver wachtte echter niet, dat de bespre kingen met de Sowjet-Unle hier door zouden worden tegengehouden. De Britse minister van Buiten landse Zaken. Lord Home. heeft ge zegd. dat men in Engeland niet an ders had verwacht, dan dat Frank rijk zich niet by het gedeelteiyke kernstopakkoord zou aansluiten. „Ik ben dus niet teleurgesteld", al dus Lord Home tydens een inter view voor de Engelse televisie. Radio-Moskou zei in een commen taar op de persconferentie van De Gaulle: „De Franse leiders weige ren naar de stem van de rede te luisteren De Vyfde Republiek is van plan om zün zinloze politiek de schepping van een eigen kern macht voort te zetten. Als gevolg van deze waan willen de Franse leiders voortgaan met het vergifti gen van de aardse atmosfeer met radioactiviteit" aldus Radio-Moskou. De Westduitse regering heeft zo wel met voldoening als ook terug houdend op de persconferentie, die I de Franse president maandag hield, gereageerd. Het voorstel van presi dent De Gaulle voor een conferentie van de vier atoomlanden werd vol gens welingelichte kringen in Bonn toegejuicht. De afwijzende houding van De Gaulle tegenover een niet- i aanvalsverdrag tussen de NAVO en het Pact van Warschau, bracht ln Bonn geen verrassing teweeg, even- I min als zün pleidooi voor eigen j Franse atoomstrijdkrachten. Het was opgevallen, dat De Gaulle I zyn afwyzende houding tegenover de Britse toetreding tot de EEG die hij tijdens zyn persconferentie van 14 januari kenbaar maakte, niet heeft herhaald. Woensdag, 31 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000. vorige slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 101 ,V 101% Ned '59 4% 101A 101% Ned '60-1 4% 101% 101% Ned '60-n 4% 101 ,v 101% Ned '59 4% 99% 99% Ned '60 4V« 99% 99% Ned. *61 4% 99% 99% Ned '53 3% 99% 99% Ned '63 4% 96 Ned Gb obi 3% 81A 96 Ned '47 3% 93 93 A 1 Ned '51 3% 97% 97% Ned '53 i-n 3% 95 A 95 Ned *56 3% 94 A 94 A Ned '48 3V4 89 89 Ned bel cert 3% 87% 87% Ned *50 i-n 3% 88% 88% Ned 54 i-n 3% 90% 90% Ned '55 I 3*4 90 90% Ned •55 n 3% 92 A 92% Ned •37 3 92% 92% Ned Gb ob '46 3 9111 9111 Ned dol In '47 3 92 92 Ned In? cert. 3 99* 99* Ned 62-64 3 100 100 b Tndië *37 3 98 "i Indlë *37 A 3 95 A 95 A Ned. wonbl '57 6 107 A 107% Ned wonbl '58 4% 100% 100% Ned wonbl '60 4% 100% 100% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 112% 111% Ver HVA-miJ. 152 151% A K CJ 474% 478% Deli MÜ cert. 130.50 13010 Hoogovens cert. 595% 594 Philips gem bez. 157.20 156.30 Unilever cert. 165 35 164 20 Dordtse petr 782% 793 Kon P (50 f 20) 170.30 171.20 Holl Amer iyn 129% 129% Java China Pak 156% 155% K.L.M. 54.10 53 Kon Ned St boot 151 151 Kon Paket Mil 161 160% Stoomv Mil Ned 141% 141 Nlev Goudr cer 113 112% v Ommeren cert 255 256% Kon Rott. Lloyd 135% 135% N Scheepv Unle 138% 139 Premieleningen vorige slotkoers koers v heden Alkmaar '56 2% 85 85% A 'dam '53 3 110% 110% b A'dam '51 12%.. 91% 91% A'dam '56 I 2% 86% 85% A'dam *56 n 2% 94% A'dam '56 m 2% 95% 95 Breoa *54 2% 86 b 86 b Dordrecht *56 2% 84% 84% Eindhoven '54 2% 85% 85% Enschede *54 2% 87 Den Haag *52 1 2% 94% Idem n 2% 94 94% R'dam *52 I 2% 95% 95% Idem n 2% 94% Idem *57 2% 92 92 b Utrecht *52 2% 100 b 101% S.-Holl 1957 2% 91% 91% Zuld-HoU -59 2% 100% 100% NIET ACTIEVE OBLIGATIES en Gem.lenlngen Prov. Door tot nu toe onbekende oorzaak raakte de bestuurder van een vracht auto van de firma H. v. d. Meent te Alpen aan den Rijn gistermiddag om streeks het middaguur op de Ouds- hoornseweg in deze gemeente de macht over zijn stuur kwüt. Hierdoor zwenkte de zware wagen sterk naar rechts reed het trottoir op en botste i Academisch Ziekenhuis te Leiden vervolgens tegen het hek van de 1 worden vervoerd. De zwaar bescha- voormalige villa van dokter Van digde wagen werd later door een Wermcskerken om daarna in dc sloot kraanwagen van de firma Boot op te kantelen. De chauffeur bleek vrü het droge gebracht, ernstige verwondingen aan gelaat en armen te hebben opgelopen en moest (Foto- Leldsch Dagblad) voor verdere behandeling naar het I Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen). Getrouwd: A. H. Visser en Titia A. Ho pink, Voorburg. Overleden: A. Huysinga, 48 jr., Groningen. H. J Schippers-Lok. 51 Jr., Voorburg. A. G. Nlbbelink. 70 jr.. Den Haag. C. F. Steil weg, 57 jr., Den Haag. H. J. J. M. Zllkens-van dei- Eerden. 78 Jr., Oisterwijk. G. M. Steenbergen-Jonker, Den Haag. A'dam '47 (3%) 3 95% idem '48 (3%) 95% R'dam '52-1 (4%) 99% td *37 I-n (3%) 95% Z.-Holl *55 4% 99% Bankwezen Bk N.Gem 58 5% 104% 104% ld. NWB '52 '4%) 99% 99 A BVG rsbr f600 169% 169% BVG rsbr *52 143 143 industr Obligaties 'hflips Dol "51 92% 92 VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten I Gedaan en bieden NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen In terunie f 50 192.50 193.5fr Robe co 223 224 ünitas f50.- 490 492 Ver Bez v 94 f 50 135 135.50 Amst Bank 394%% 394% Cultuur bank 22% 21 Holl Bank U eert. 234% 235% Ned Handelmy 368 368 Rott Bank 351 351 Twentsche Bank 330 327 Senembah 532 Industrie Ondernemingen Albert BeQn I Berkei's Pat Borsumlj-Wehrv Calvé Delft eert ElectrolasmR K Pap v Oelder K Ned Grofsm Holl Constructie Ing bur v B.ny v Intematlo v Kemp en Beg Kon Zout Ketjen Leidse Wolsp rij MUller en Co NB Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droogd MIJ Ver Touwfabr Walvisvaart Wernlnk's Betmü Wilton Fellenoord v Wijk - Heringa Zaalberg Münboow en petrn Bliltoo 2de r. Kon Petr (f 20) Amer fondsen Can ad Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic 8teel Sheb Oil Union Pacific Un States Steel Bieden o Laten g Ex dividend d Exclaim i 645 640 x 248 248 75% 76 825% 823 410x 240 240 161 162% 350x 169 168 249 249% 147 781 787% 494% 496 314 312 463% 464% 62 30 62.40 381 384 425 424 68% 68% 206 200% 296 296 99% 99% 106% 108% rum 413 413 168.— 169.50 30 30* a 62% 61% 47% 46% 30A 31 68% 68% 69% 71% 71 71% 37% 37% 43% 43% 38% 39 56% 48

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9