Dra. J. F. Schouwenaar-Franssen Ik zal liet lerares- zijn wel missen Zoeken naar resten van Britse bommenwerper in O.-Flevoland Nieuwe minister van Maatschappelijk Werk Voor Defensie drie staatssecre tarissen Geen feest morgen bij overdracht van Tuddern en Elten „Waarom zou dit departement geen Londen diep onder coördinerende taak kunnen krijgen?" 99 UUaJ/ schakel vy over op Gulfpride Minister heeft trio rond Al 15 wrakken geborgen in nieuwe polder NU MODERN WASSEN WASMACHINE BLAUW LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 31 JULI 1963 Havenarbeiders uit (Van onze parlementaire redactie) „Van de vrouw wordt steeds meer geëist". Het is de bijna onontkoom bare gang van het gesprek. Wie een ontmoeting heeft met de nieuwe minister van Maatschap pelijk Werk, mevrouw docto- randa J. F. Schouwenaar-Frans- sen. komt. na de gebruikelijke tocht langs de belangrijke mo menten in haar leven, als het ware vanzelf terecht bij de vraag, hoe dat nu is, als je als vrouw allerlei werk doet. dat ge woonlijk door mannen wordt ge daan en zich afspeelt in een sfeer, waarin mannen, al was het alleen al door hun aantal, do mineren. Is er een typisch vrouwelijke aan- oak van het werk, van hddr werkt Mevrouw Schouwenaar ontkent het. „Ik zou niet willen beweren, dat wij, vrouwen, het monopolie van de emotie of de intuïtie hadden. Be- waar me!", roept zij uit. Ze vindt het da nook helemaal niet bijzonder, dat zij als vrouw het departement van Maatschappelijk Werk te behe ren heeft gekregen. Het enige bij zondere zou kunnen zijn, dat zij, van alle vrouwen, voor dit departement is aangezocht. Maar dat is een hoofdstuk apart. Toch is er veel over de positie van de vrouw ln de hedendaagse samenle ving te zeggen, en mevrouw Schou wenaar doet dat met genoegen. Uit haar woorden biykt, dat naar haar mening de maatschappelijke ont wikkeling aan de vrouw steeds ho gere eisen stelt. Zij noemt enkele voorbeelden: de emigratie, de indus trialisatie. De emigratie loopt niet goed. als de vrouw niet meewerkt en zich. door bijvoorbeeld de taal van het nieuwe land te leren, niet by de nieuwe si tuatie aansluit. By het overgaan van de man naar een nieuw, industriëel beroep zal het nodig zyn. dat de vrouw begrip op brengt voor de moeiiykheden van haar man in dat nieuwe beroep. Dit geldt vooral nu het als gevolg van de Europese eenwording spoedig mo gelijk zal zyn, zich vry in alle lan den van de Europese Economische Gemeenschap te vestigen. Vrouw en kinderen van de Italiaanse werkne mer uit Bari komen dan met hun man en vader mee, als deze in ons land werk vindt. Aanpassing aan hun nieuwe omgeving zal nodig zyn. De vrouwen zullen zich meer een zelfstandig oordeel moeten vormen. Het is begrypeiyk. dat deze ont wikkeling een toenemende interna tionale oriëntatie van het maatschap pelijk werk nodig maakt. De Neder landse maatschappelijke werksters en werkers zullen op de hoogte moeten zyn van de maatschappelijke achter gronden, byvoorbeeld in Italië. „Haar werk wordt er moeiiyker door", zegt mevrouw Schouwenaar. Juiste vrouw Zo te zien heeft de nieuwe minister van Financiën, prof. dr. H. J. Witte- veen. de Juiste vrouw gekozen, toen hij zyn partygenote, nu weer byna twee weken geleden, opbelde in het kleine Italiaanse dorpje Castiglione di Lago aan het Trasimeense meer. Hy heeft nameiyk het voorbereiden de werk verricht,, voordat de ka binetsformateur. mr. Marijnen, me vrouw Schouwenaar officieel vroeg in zyn kabinet minister van maat schappelijk werk te worden. Om nu te zeggen, dat mevrouw Schou wenaar alle vraagstukken van het maatschappeiyk werk op haar duim pje kent, zou zyzelf wellicht ook overdreven vinden, maar dat zy de goede toon zal weten te vinden, kan met stelligheid worden verwacht. Het levendige gesprek, dat men met haar voert, stokt wat, als haar op de man. of liever op de vrouw af. wordt gevraagd, welk maatschappeiyk pro bleem zy vooral ".al gaan aanpakken. ..Ik moet me eerst nog inwerken", zc-gt ze en vervolgens, misschien wel wat spytig, want de overgang was wel erg plotseling: „Ik zal het lerares zyn missen". Wanneer echter het gesprek ver der gaat. UJkt de nieuwe levensstaat al veel minder vreemd. Over het nieuwe kabinet: „Er zit vaart in de vergaderingen". Over de sfeer, waar in zy de komende jaren za' werken: ..Ik vind tot nu toe de sfeer onder de collega's en op het departement by- zonder plezierig". Haar ambtenaren hebben haar dan ook een harteiyk welkom bereid: een enorm boeket bldtmen siert haar werkkamer. Bloe men staan er steeds. Het was een ge woonte van minister Klompe, bloe men om zich heen te hebben. Me vrouw Schouwenaar zal deze goede gewoonte graag handhaven. Slechts een verandering laat zy in haar sier- ïyke kamer aanbrengen: een schil derstuk, dat een soort stilleven voor stelt en dat zy oneerbiedig „die dooie haas" noemt, laat ze vervangen. Nog iets verder in het gesprek biykt, dat de melancholie om het ver leden niet zo sterk is. dat de toe- komstblik erdoor wordt vertroebeld, wy spreken over de taak van het de partement van Maatschappeiyk Werk. „Je zou je af kunnen vragen, of de naam van het departement de taak nog wel geheel dekt'De bemoeienis van het departement gaat thans veel verder dan het individuele werk, ge richt op onaangepaste gezinnen, e.d. Het richt zich dikwyis meer op het maatschappeiyk welzyn in het alge meen, op de sociale begeleiding van hele gemeenschappen. Minister Schouwenaar noemt een concreet probleem: „Hoe moet dat, als straks de Deltawerken zover zyn gevorderd, dat by wyze van spreken heel Rotterdam op de eilanden ont spanning gaat zoeken? Wat zyn daarvan de gevolgen voor de mensen, die er wonen?" „Zeker", zo vervolgt zy. „ieder de partement bevordert het maatschap peiyk welzyn, maar zou dit departe ment geen coördinerende taak kun- teresseert zyn de schilderingen, die nen kfygen en niet een soort advies kunnen zyn?" Nieuwe fase Het ministerschap is een nieuwe fase in een leven, waarin de lief de voor de klassieke beschaving ge durende vele jaren de toon heeft aangegeven. Meteen na haar eerste les Latyn aan het Gymnasium Ha- ganum wist mevrouw Schouwenaar nu 54 dat zy klassieke ta len zou gaan studeren. De studie had plaats aan de Leidse univer siteit en werd in zekere zin afge-v, rond in Perugia, waar zy een cursu^ in de etruscologie volgde. Het volk van de Et rusken heeft haar steeds geintrigeerd, en dat is niet onbegrypeiyk. Het heeft een enorme invloed uitgeoefend op de Romeinse beschaving, zo is uit zeer veel naspeuringen gebleken. Het woonde in midden-Italië. het huidi ge Umbrië. Hoeveel ook over de Etruskische beschaving bekend is geworden, hun „geheim" hebben de Etrusken nooit prysgegeven. Dat ge heim is hun taal. Die taal heeft men nog nooit kunnen ontcyferen. Mocht er voor mevrouw Schouwe naar nog eens een rustiger tijd aan breken, dan zal zy er misschien over denken, aan deze Etrusken een proefschrift te wyden. Het „geheim' van de Etrusken zal ze niet ont sluieren, daarnaar streeft zy ook niet. Wat haar wel bovenmate in- zij in talryke graven heeft aange troffen. Het zyn schilderingen van feestmalen en ryke banketten. Wa ren zy bedoeld als afbeelding van het hiernamaals? Het is midden in het Etrurische land. aan het Trasimeense meer. waar de nieuwe minister jaariyks haar vakantie doorbrengt. Zy kent de streek sinds haar studententyd. Toeristen vindt men er niet, en me vrouw Schouwenaar is er biy om. het Romeinse leger. Rome raakte byna in paniektoestand. Moeders dreigden hun ondeugende kinderen met „Pas op, Hannibal komt eraan" De grote Cartaagse veldheer trok de volgende jaren al plunderend door zuid-Italië. Hy hield er zoda nig huis. dat zuid-Italië sindsdien aan bittere armoe ten prooi is. Hy schiep een probleem, waarover nu. meer dan tweeduizend jaar later, nóg wordt gesproken. Onder meer in de sociale commissie van het Euro- zy was er dit jaar met haar jongste twee kinderen. (Haar oud ste zoon (16) maakt een bootreis naar Finland». Haar echtgenoot, mr. A J. Schouwenaar, is vorig jaar december overleden Historisch Het is daar historische grond. Han nibal versloeg er in 217 voor Christus pees parlement, waarvan mevrouw Schouwenaar lid is, of beter, was. Het is echter niet om de Etrusken en Hannibal, dat mevrouw Schouwe naar haar vakantiehuisje aan het Trasimeense meer bezit. „Het is al leen, omdat ik me er thuis voel. Water, zon. wyn en rust vind ik er", en haar ogen lichten op als zy erover spreekt. Al jaren komt zy er nu, de jaren. dat zy lerares was in Den Haag en Rotterdam, de jaren van haar raadslidmaatschap in de Maasstad (1946-1949), de jaren van haar hu- weiyk met mr. A. J. Schouwenaar. Over het echtpaar Schouwenaar - Franssen is veel gesproken. Begry peiyk, terwijl mevrouw Schouwe naar voor de V.V.D. zitting had in de Eerste Kamer, maakte haar echt genoot deel uit van de P.v.d.A.-frac tie van de Tweede Kamer. Het ver schil in politieke opvatting heeft het huwelyksgeluk niet in de weg ge staan. Mevrouw Schouwenaar ver klaart dat vooral uit de geestelyke I openheid, die beide politieke rich tingen kenmerkt. Overigens, zo laat z(j erop volgen, het schynt, dat hoe langer hoe meer vrouwen op een andere partij stem men dan hun man. Ze vraagt zich zelf af, of vrouwen in het algemeen iets conservatiever zyn dan Vian- nen en meer een hang naar veilig heid bezitten. Na het Kamerdebat over de rege ringsverklaring is mevrouw Schou wenaar naar Italië teruggekeerd. Ze nam werk mee, en dat terwyl ze aan het begin van haar vakantie dacht, dit jaar voor het eerst na heel veel jaren geheel zonder werk haar vakantie te kunnen door brengen. Toch zal men haar daar geen lange werkdag zien maken. „Het zou niet verstandig zijn. als ik niet uitgerust in september met m|jn werk zou beginnen". indruk Rotterdam ..Onthullend", zo karakteriseert het gezaghebbende Britse dagblad .The Times" het bezoek, dat een delegatie van zestien Londense ha venarbeiders enige tyd geleden aan Rotterdam heeft gebracht om een nauwkeurige vergeiyking te maken tussen de arbeidstoestanden in de haven van deze stad en die van Londen. De groep was tot de conclusie ge komen. dat de arbeidsomstandighe den waarin de Britse arbeiders, met name die in de oudere industrieën, verkeren, in toenemende mate ach- terbiyven by die in andere Europe se landen, niet wat betreft lonen en werktyden, maar op het vlak van sociale zorg en de behandeling, „die, veel meer dan geld dat kan doen, een man een gevoel van ei genwaarde en verantwoordeiykheid geven". Van de groep maakten gewo ne havenarbeiders, controleurs en administratief personeel deel uit. Aan het hoofd ervan stond een do cent in industriële vakken van de Londense Universiteit. Geoffrey Stuttard. „Misschien hebben zy de beste kant van de Rotterdamse haven te SELECT SINGLE-G Dè motorolie van vandaag zien gekregen, maar een feit is, dat zy om met de woorden van de heer Stuttard te spreken „onder steboven" waren over wat zy gezien hadden", aldus The Times. Stuttard had tegen een verslagge ver van het blad gezegd, dat zyn algemene conclusie was dat. wan neer alle 28.000 Londense havenar beiders in de gelegenheid zouden worden gesteld om dit te aanschou wen, er op de dag van hun terug keer in Londen een revolutie zou plaats hebben. (Van onze Haagse correspondent) Den Haag houdt er rekening mee dat minister P. de Jong van Defensie binnenkort kan overgaan tot het voorstellen van drie kandidaten voor staatssecretarissen aan zyn departement. NOG ONTBREKEND DEEL HISTORISCHE PUZZEL Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft alle feestelijkheden die voor morgen waren georganiseerd ter gelegenheid van de terugkeer naar Duitsland van enkele gebieden aan de Zelfkant o.a. Elten en Tuddern. doen afgelasten. Drie groepen ..Lancasters"- vliegtuigen in totaal negen tien stuks met tezamen 133 man aan boord stegen iets meer dan twintig jaar geleden vrij kort na elkaar op van het vliegveld Scampton in Engeland. Zij gin gen op weg voor een historische opdracht. Do eerste groep, negen toestellen in drie formaties van drie, geleid door de fameuze Guy Gibson stak dc Noordzee over op niet meer dan honderd meter hoogte, raasde tussen Walcheren en Schouwen door, om Gilze Ryen heen. langs Eindhoven, om Hamm en zette koers naar de stuwdam in de Móhne. Dc tweede groep, die in de avond van 16 mei 1943 een half uur voor de formatie van Gibs<fti was vertrok ken, vloog naar het noorden,' even eens op niet meer dan honderd me ter hoogte, moest tussen Texel en Vlieland door en dan over het IJssel- meer naar het zuidoosten richting Wezel en dan de route van de lor- matie van negen toestellen voigen, hetzy naar de stuwdam in de Móhne, hetzy naar de stuwdammen in de Eder of in de Sorpe. Deze twpede groep bestond uit vyf toestellen. Een derde groep van eveneens vyf werd als reserve beschouwd, maar bevond ziel» ook in de lucht boven Neder land. Speciaal Het ministerie is van .oorddeel dat deze gebeurtenis nu beslist geen aangelegenheid is om parades te or ganiseren. Buitenlandse Zaken geen aanleiding voor een Nederlandse au toriteit om aanwezig te zyn by eni gerlei ceremonie of feesteiykheid van de overdracht. Er is geen sprake van enig incident tussen West- Duitsland en Nederland, maar het ministerie acht dit geen feesteiyke gebeurtenis. Derhalve zyn de festi viteiten, die door de chef-kabinet van de commissaris der Koningin in Limburg en de egeringscommis- sarissen van Aken en Düsseldorf op touw waren gezet, afgelast. Voor alle zekerheid had de commissaris van de Koningin in Limburg temeer daar van een plechtige overdracht in aanwezigheid van staatsvertegen- woordigers was afgezien even in lichtingen ingewonnen by het minis terie van Binnenlandse Zaken. Daar wendde men zich tot het ministe rie van Buitenlandse Zaken, dat kort en duidelyk te verstaan gaf: geen feestelyke gebeurtenis en geen festiviteiten. N?. lange voorbereidingen was spe ciaal voor het bombarderen van de- Advertentie ze stuwdammen geformeerde squa dron van de Royal Air Force in de lucht. Elk toestel had aan boord een exemplaar van het geheime wapen: de keilbom, een door Barnes Wallis uitgedacht wapen dat, van zeer ge ringe hoogte afgeworpen boven wa ter, als een keilsteen van het water oppervlak moest raken en tegen de dammen moest ontploffen. De afloop van deze bombarde- mentsvlucht. de enige die van de zyde van de geallieerden die nacht werd ondernomen, is bekend: acht toestellen keerden niet terug. De dammen in de Móhne en de Eder werden vernield. Veel van wat er die nacht is ge beurd met de bemanning van de viermotorige „Lancaster" -bommen werpers, die verongelukten is, on danks vele nasporingen door de Britse Koninklyke Luchtmacht en door de nabestaanden, nog onbekend. Het is met onmogelyk, dat bin nenkort in ons land een nog ontbre kend deel van de puzzel blijkt te zyn gevonden in de polder Oostehjk-Fle voland. Het ziet er naar uit, dat de mannen van de bergingsdienst van de Nederlandse Koninklijke Lucht macht daar een vleugelhelft van éen der vermiste „Lancasters" zullen blootleggen. De zeven man van deze bergings dienst hebben maandag hun op- sporingsarbeid onder leiding van ser- gant eerste klasse A. J. Hinssen uit Gilze Ryen hervat. Het vorige jaar vonden zij o.ni. versplinterde delen van de romp van wat eens een „Lan- caster"-romp zou kunnen z(jn ge weest, en drie Rolls Royce „Merlin" motoren. Thans hebben zy de ontbrekende vierde motor gevonden, een zeer groot en beschadigd middenstuk van vermoedelijk dc linkervleugelhelft en tenslotte een vrij intact gebleven buitenste vleugelstuk. Slechts één wordt gevonden dan is daarmee ko men vast te staan dat dit delen van het vliegtuig van Barlow en zijn aehi bemanningsleden moet zyn ge weest. Belangstelling Hel werk van de bergingsdienst geniet in het buitenland grote be langstelling. Dat blykt wel uit reac ties van nabestaanden. Naar aan leiding van berichten over het wrak van een Messerschmitt-jager en het stoffelyk overschot van een Duitse vlieger, die het vorige jaar zyn ge vonden, is ojn. een brief binnnenge- komen van een moeder, die intor- meerde of het hier misschien het stoffelyk overschot van haar zoon betrf. Sergeant Hinssen is in 1958 in de polders met de nasporingen begon nen. Tot nu toe zijn wrakken van een vyftiental toestellen geborgen. Meldingen over vondsten komen van de landbouwers en van de man nen, die bezig zyn met het vei der in cultuur brengen van het polder land Sergeant Hinssen heeft alweer over „nieuwe" wrakken horen pra ten. Hij heeft, met het oog op de mogelykheid van het vinden van een wrak van een der toestellen, die aan de aanvallen op de stuwdam men heeft deelgenomen, de waar schuwing doen uitgaan, dat men zeer voorzichtig moet zyn by het vinden van een voorwerp, dat er uit ziet als een groter dan normaal benzine- of olievat. Afbiyven en terstond waarschuwen, want dat zou wel eens een dei- „keilbommen" kun nen zijn: vyf ton zwaar en zeer explosief Kandidaat voor staatssecretaris voor de Landmacht is onze militaire at taché in Ankara. C. Knuist, kolo nel by de generale staf. Als kandidaat voor staatssecretaris voor de Luchtmacht wordt ge noemd dr. M. W. J. M. Broekmeyer commodore van de Kon. Lucht macht. directeur van de lucht- machts taf school. Als staatssecretaris in het byzon- der belast met de zeemacht wordt nu genoemd schout-by-nacht b.d. G. Koudijs. Hy was o.a. marine attaché bij de Nederlandse ambas sade in Washington, staf-officier by het Allied Command Atlantic en Nederlands vertegenwoordiger in de Standing Group van de Military Committee in Washington. Schout-by-nacht Koudys is ook werk zaam geweest by het KNMI in De Bilt. Hy wordt geacht te behoren tot de aanhang van de AR.-party. Op 3 november Verkiezingen in Griekenland De Griekse eerste-minister Pipine- lis heeft gisteren te Athene, na een onderhoud met Koning Paul, meege deeld dat 3 november algemene ver kiezingen in Griekenland zullen worden gehouden. Pipinelis heeft verleden maand een interimkabinet gevormd na het aftre den van de regering-Karamanlis. Karamanlis had voorspeld, dat zich bij het bezoek, dat Koning Paul en Koningin Frederika deze maand aan Engeland brachten, nieuwe betogin gen zouden voordoen. Hy heeft hierin geiyk gekregen. Een Rolls Royce motor van een neergestorte Britse bommen werper. Door de bergers opge haald uit de klei van Oostelijk Flevoland. Is het het nog ontbrekende deel van een historische puzzel Zuid-Afrika als lid van VN-eonimissie Anti-bombetogers bij Oostenrijkse grens geweerd O met Reckitts geschorst De Economische en Sociale Raad der Verenigde Naties heeft gisteren beslist, dat Zuid-Afrika tot nader order zal worden uitgesloten van de werkzaamheden van de economische commissie voor Afrika. Een desbetreffende Argentynse re solutie ward goedgekeurd met zes tegen twee stemmen, by tien onthou dingen. Zuid-Afrika zal pas weer deel van de economische commissie voor Afrika kunnen uitmaken wan neer de raad tot de bevinding komt „dat de voorwaarden voor construc tieve samenwerking zyn hersteld door een wyziging in de rassenpolitiek van dat land". Vóór de resolutie stemden Argen tina Australië, Columbië, Italië, Oos tenrijk en de Verenigde Staten. Te gen stemden de Sowjet-Unie en Tsje- cho-SlowakiJe. Tot de landen die zich van stemming onthielden, behoorden Ethiopië, Frankryk, India, Jordanië en Senegal. Een groep van ongeveer negentig I anti-kernbomdemonstranten, die voor de helft uit vrouwen bestond, werd gisteren de toegang tot Oostenryk geweigerd. De mensen werden terug gezonden naar West-Duitsland. De betogers. Engelsen. Belgen. Zweden en Westduitsers, zyn op weg naar Griekenland om daar maandag a.s. Hirosjima-dag deel te ne men aan een demonstratie. Zy kre gen gisteren by de Oostenrykse grens echter te horen, dat zij niet in Oos tenryk konden worden toegelaten omdat daar politieke demonstraties verboden zyn. De leiders van de groep hebben echter de moed nog niet op gegeven en zyn van plan. een nieuwe poging te doen de grens Xg over schrijden. De Oostenrykse grenspolitie heeft negen betogers die op de rybaan wa ren gaan zitten, een uur vastgehou den. Het kan zyn, dat de 34-jarige ser geant Hinssen met zyn helpers hier delen heeft gevonden van een der vliegtuigen van de groep van vyf. die over het IJsselmeer vliegend op weg was naar Wezel. Bekend is. dat van deze vyf ma chines er slechts één een aanval heeft kunnen doen op de dam in de Sorpe en dat was nummer lest van de groep. Door allerlei pech kon de gezagvoerder van dit toestel, de Amerikaan Joe Mccarthy niet met zyn. groep starten. De andere vier waren maar op weg gegaan. Van de ze vier werd er één neergehaald door de Duitse luchtafweer van Texel, een ander vloog zo laag over het IJs selmeer, dat de omvangrijke „keil bom" het wateroppervlakte raakte en van het toestel werd gescheurd, zodat verder vliegen zinloos was en de vlieger met een druipende machi ne de terugreis aanvaardde. Een derde kreeg moeiiykheden met de speciaal voor deze vlucht geinstal- leerde boordradio, zodat terugkeer geboden was. De vierde verdween zonder dat ooit bekend werd hoe en waar. Dit laatstbedoelde vliegtuig, onder com mando van Bariow. zou het toestel kunnen zyn waarvan nu de vleugel- delen aan het licht zyn gekomen, be dekt met schelpen, riet. modder .Uit d? vindplaatsen van vleugelbuiten - stuk, vleugelmiddenstuk en de \orig jaar gevonden rompdelen en :noto- ren valt op te maken, dat het toestel van west naar oost heeft ge vlogen. By de stukken van de romp heeft men het vorig jaar geen munitie gevonden, noch mitrailleurs, wel brandbommen. De bommenwerpers, die aan de aanval op de stuwdam men deelnamen hadden echter een bewapening van zes mitrailleurs en een voorraad van 96.000 kogels per toestel. Gisteren is komen vast te staan dat de gevonden delen van een vlieg tuig van de Royal Air Force moeten zyn. op de buitcnvleugel bevindt zich de grote rode cirkel van circa kaart ..by vergissing of op persoonlijk een meter middellyn en daarom- initiatief van een ondergeschikte re- heen een brede band van blauw, geringsambtenaar in Marokko" is Als nu nog de letter E en de serie uitgegeven. aanduiding E.D.927 op die vleugel -iy Kwestie-lfni Nieuwe landkaart was „vergissing" Spanje en Marokko hebben beslo ten geen betekenis te hechten aan de publikatie in Marokko van een officiële landkaart, waarop een groot deel van de Spaanse enclave Ifni aan de westkust van Marokko als Marok kaans gebied staat aangegeven. Deze kaart is zoals gemeld maandag ge publiceerd in verband met de ge meenteraadsverkiezingen in Marokko. In Madrid is gisteren meegedeeld, dat de regeringen van beide landen het erover eens zyn dat het incident niet de minste betekenis heeft. Men heeft in Madrid de indruk dat de

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 6