Telstar-model voor de inwoners Koudekerk loer jongens gingen met beer vechten Burgemeester neemt liet geschenk in ontvangst Weer incident in Korea Advertentie „verraadt" horlogediefstal Kostbare vogels uit Avifauna gestolen Het E.E.G.-verdrag in de gemeentelijke sfeer Op Schiphol aangekomen i Opgericht 1 maart 1860 Woemdag 31 juli 1963 Tweede blad no. 31021 Burgemeester Q. Waverijn van Koudekerk heeft uit Ameri ka precies een jaar nadat hij via de Telstar een proefgesprek mocht voeren met zijn ambtge noot van het stadje Artesia in Californië van de Bell Telepho ne Company een perfect afgiet sel op een derde van de ware grootte van deze satelliet ont vangen. Het schaalmodel, dat een plaats zal krijgen in het gemeentehuis van Koudekerk, is vervaardigd van plastic en voorzien van echte lichtcellen, an- Zoekt U een gouden armband of collier voor 170.- en f 100.-. Of f 300.- en f800.-. Juwelier v. d. WATER Haarlemmerstr. 207, heeft ze. Grote keuze in alle prijzen. Kerkelijk Leven NED. IIEKV. KERK Beroepen te Klooster-Ter Apel (toez.) P. C. Dick te Nuls en Niebert. Aangenomen naar De Bilt (toez K Ooms te Leerdam de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Sint-Mi chielsgestel en Schijndel. tevens als ziekenhuispredikant Prot. Chr. Zieken huis te 's-Hertogenbosch M. J. Cupido voor soortgelijke benoeming te Heumen V te Noordwijk aan Zee. die bedankte en Overasselt. Bedankt voor Maarssen J. H. Vlijm te Goedereede. voor Eindhoven (wljkgem. Tongelre) W. M. Kalmijn te Rotterdam-Charlols. GEREF. KERKEN Beroepen te Spijk (Gron.) H. Dijkstra te Meeden te Oude en Nieuwe Blldt- dijk P W. Martljn te Zullichem te Vlagtwedde M. Meijerlng. kand. te Noordeloos. Aangenomen de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Krimpen a. d. Lek H. van Heljst, emeritus predi kant te Zwartebroek. Bedankt voor Hardenberg (vac. D. Pasman) A. C. Holland te Rotterdam- Charlols. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Aangenomen naar Enschedé-Zuid (vac. J. Kok) M. J. C. Blok te Utrecht- Noord-West. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Drachten D. H. Biesma te Lisse en J. J. Rebel te Haarlem-Noord. Hulp aan Skopje De Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen heeft van de Wereldraad van Kerken een telegram ontvangen, waarin voor Skopje geldelijke bijdragen gevraagd worden voor de herstel- en opbouw- periode. In de onmiddellijke materiële behoefte, zo wordt uit Belgrado ge meld, is ten naaste bij voorzien. De omvangrijke evacuatie maakt echter, dat hulp op lange termijn niet min der belangrijk is. Naar aanleiding van het uit Ge- nève ontvangen verzoek, heeft de Stichting Oecumenische Hulp beslo ten haar gironummer 5 2 6 1 - Utrechf voor het ontvangen van geldelijk' bijdragen beschikbaar te stellen. Lutherse Wereldbond in Finland bijeen In Helsinki is gisteren een confe rentie van de Lutherse Wereldbond begonnen. De ruim 800 deelnemers aan de conferentie, die- 63 Lutherse kerken uit ongeveer 40 landen ver tegenwoordigen. werden welkom ge heten door de Finse president, Kek konen. De besprekingen zullen veertien dagen duren. Het is de vierde alge mene bijeenkomst van de Lutnerse kerken. Van de 72 miljoen lutheranen op de wereld zijn er 50 miljoen lid van kerken, die aangesloten zijn bij de Lutherse Wereldbond. Voor de eerste maal is naast de vertegenwoordigers van andere chris telijke kerken ook een waarnemer van de r.-k. kerk aanwez g. De leer van de rechtvaardiging zal het voor naamste discussiepunt op de confe rentie zijn. tenne en stralingsdetectors. Het is uiterst geschikt voor lezingen en zelfs voor praktische demonstraties, indien men tenminste beschikt over een microgolfapparatuur. Burgemeester Quiten Waverijn, die in Koudekerk bovendien de functie van gemeentesecretaris en ambtenaar van de burgerlijke stand vervult, vol trok 2li jaar geleden het huwelijk tussen Alie Leenheer en Hans Bos. Dit jonge echtpaar gaf hij bij de emi gratie naar Amerika een aanbeve lingsbrief mee, die zij overhandigden aan burgemeester David Seldeen van het plaatsje Artesia. Hieruit ontstond spoedig een intensieve uitwisseling tussen Koudekerk en Artesia op ver schillend terrein, als onderdeel van het Sister Oity Programma der V.S. Gesprek Uit dit contact vloeide o.a. voort, dat na burgemeester Hustinx van Nijmegen, die op 29 juli van het vorig jaar als eerste Nederlander via de Wedgwood-Benn in O Lagerhuis terug (Van onze correspondent in Londen) Het conservatieve Lagerhuislid voor Zuidoost-Bristol. Malcolm St. j Clair, is afgetreden om de weg vrij I j te maken voor de terugkeer naar het Lagerhuis van de weerspannige „peer" het Labourlid Anthony Wedgwood- Benn, die bij de dood van zijn vader. lord Stansgate, geweigerd heeft diens titel te gaan dragen en naar i het Hogerhuis over te gaan. De kiezers van zuidoost-Bristol bleven echter Wedgwood-Benn trouw. Zij herkozen hem zelfs toen dit on geldig was. Vandaar dat zijn conser vatieve tegenstander, die ver in de minderheid bleef, ook tegen zijn wil tot Lagerhutelid werd benoemd. Het is aan de taaie volharding van Wedgwood-Benn te danken dat het parlement tenslotte heeft besloten j aan dragers van erfelijke titels voort- 1 aan de vrije keus te laten of zij voor de tijd van hun leven afstand van de titel willen doen of niet. Zulks om j het mogelijk te maken dat zy in het Lagerhuis zitting kunnen nemen. Vanavond om 6 uur zou voor Wedg wood-Benn het grote ogenblik aan- i breken, waarvoor hij jaren heeft ge- vochten. Dan wordt namelijk het nieuwe wetsontwerp door de konink- J lijke goedkeuring van kracht en zal hij formeel de titel van burggraaf Stansgate, welke hij nooit wilde dra- gen, opgeven. Burgemeester Q. Waverijn van Koudekerk bekijkt het Telstar- model. dat de inwoners ten ge schenke hebben gekregen uit Amerika. Op een koperen plaat je staat de volgende inscriptie: ..Aangeboden door de mede werkers van de Bell Telephone Laboratories in de Verenigde Staten van Amerika aan de in woners van Koudekerk aan den Rijn in Nederland met onze op rechte wensen voor een vredige en voorspoedige toekomst". Telstar mocht spreken met zijn ambtgenoot van Albany in Amerika het hoofd van de gemeente Koude kerk via de satelliet een telefoonge sprek kon voeren met burgemeester Seldeen en zelfs met Alie Bas. Kou dekerks bevolking luisterde die avond vol enthousiasme voor het, raadhuis bij de luidsprekers, die het gesprek over het plein deden schallen. Burgemeester Waverijn onderbrak gisteren zijn vakantie om persoonlijk op Schiphol zijn Telstar-satelliet in ontvangst te nemen. Deze werd hem overhandigd door de heer L. L. John son, directeur voor Nederland van Pan American World Airways, die de satelliet per vliegtuig over de oceaan heeft gebracht. Invoerrechten De komst van het model bracht de douane enigszins in verlegenheid, want het model is kostbaar en men legde er dus aan invoerrechten en omzetbelasting een bedrag van enkele honderden gulden op. Burgemeester Waverijn sprak ech ter de hoop uit. dat zijn gemeente hiervan vrijstelling zal krijgen, om dat deze herinnering aan een histo risch gesprek naar zijn mening geen handelswaarde bezit. In afwachting van een ministeriële beschikking werd hem vergunning verleend de Telstar tegen een garan tie voor de eventueel verschuldigde rechten mee te nemen. Peter Marsden van het Guildhall- museum ontdekte dat het schip Ro meins was toen hfj onder de mast een kleine bronzen munt vond. Het was een Romeinse traditie, aldus Mars- den, om een muntstukje onder de mast te plaatsen. Vermoedelijk was het een offer aan de goden om een gunstige wind te krijgen. Het schip werd een jaar geleden onder de Blackfriars bridge in de modder gevonden, tijdens graafwerk voor een wegverbeterihg. Het schip is van alle kanten gefotografeerd, maar weldra zal het graafwerk voortgaan en dan zal het schip vernietigd moe ten worden. Wij zouden het graag willen behouden en tentoonstellen, maar daarvoor is een te groot bedrag nodig, aldus Marsden. Het muntstuk je is geslagen tijdens het bewind van Dominitianus Romeins keizer van 81 tot 96. De Amsterdamse politie heeft gis teren drie mannen aangehouden. die ervan verdacht worden gestolen hor loges en horlogeonderdelen te hebben verhandeld. Het zijn een 31-jarige horlogemaker (wegens verduistering), een 40-jarige marktkoopman en een 42-jarige standwerker wegens heling. De politie kwam op het spoor van het drietal door een tip van een aan de Nes in Amsterdam gevestigde im porteur van kostbare horloges. Hij las in enkele kranten een advertentie, waarin kostbare horloges tegen de helft van de inkoopsprijs te koop werden aangeboden. De importeur, die de diefstal van ongeveer 200 hor loges in zijn zaak nog steeds niet had kunnen oplossen, ging op onderzoek uit. Hij ontdekte, dat een Haarlem se marktkoopman die de horloges per advertentie te koop had aangeboden, in het bezit was van een deel van de gestolen partij. Bovendien ontdekte hij tussen zijn voorraad uurwerken van een veel slechtere kwaliteit, die wel waren voorzien van de kasten en uurwerken van de „kostbare horlo ges". De politie heeft tegen de Haar lemmer ook proces-verbaal opge maakt, om. wegens bedrog in koop handel. Uit het politieonderzoek is geble ken dat de 31-jarige horlogemaker, die bi^de importeur aan de Nes werk te, goedkope horloges kocht of stal en deze van bij zijn werkgever gesto len kasten en wijzerplaten van het duurdere merk voorzag. Deze kasten en wijzerplaten waren afkomstig van ingeruilde en voor sloop bestemde horloges. Van de 200 vermiste horlo ges heeft de politie er elf achter haald. Tijdens de tweede dag van de tour hebben de jongens een be zoek gebracht aan het dieren- I park te Amersfoort. De echtge- I note van de directeur, mevr. Vis. j gaf hier het startschot. Naast I haar de chimpansee Plato, die graag een stukje mee wilde fiet sen. Opnieuw is een aantal kostbare vo- j gels uit het vogelpark Avifauna ge- I stolen. Deze brutale diefstal moet ge- pleegd zfjn in de nacht van maandag op dinsdag. Gistermorgen zagen de vogelverzorgers namelijk een drietal i verblijven opengebroken. De dieven beslist kenners, hebben drie paar Blcekkop Rosella's mee- I genomen. Het is een van de duurste parkietsoorten. De waarde van deze drie paren bedraagt bijna f2000,—. In de Toer der Verenigde Naties heeft zich gisteren een klein drama afgespeeld. De gele truidrager Knup- kens uit Apeldoorn, die al direct het tricot van Wim Brouwer had overge nomen. moest de strijd staken. Hij werd het slachtoffer van iemand die in volle vaart met een brommer tegen hem op reed. Knupkens sprong wel op tijd van zfjn fiets om een ongeluk te voorkomen. maar hij verrekte daarbij een spier. Dat betekende het einde van de Toer voor hem. De karavaan arriveerde gisteren in Amsterdam. Voorafgegaan door poli tiemannen op de fiets trokken de jongens door de Amsterdamse bin nenstad. waar men zeer veel bekijks had. De jongens hebben de afgelopen dagen een groot aantal kostelijke be levenissen meegemaakt. Zo zou een vijftal toerrenners op uitnodiging van ere heer Vis. directeur van het Amers- foerts Dierenpark, vechten met een beer in het dagverblijf van de roof dieren. Vergezeld van de heer Vis en een oppasser betraden de jongens de Europa-instituut in Leiden stelt rapport samen In opdracht van de in Den Haag gevestigde Internationale vereniging van steden en gemeenten is het Europa-Instituut in Leiden bezig om voor deze vereniging een rapport samen te stellen over de gevolgen, die de totstand koming van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap, de Europese Econo mische Gemeenschap en de Europese Gemeenschap voor Kernenergie (Eu ratom) voor de plaatselijke autoriteiten in de diverse lidstaten heeft. kooi, die op dat moment nog leeg was. Een andere oppasser zou de beer even gaan halen. De spanning bij het vijf tal en de toeschouwers was duidelijk voelbaar. Een van de vechtersbazen had zijn fiets al aan een vriendje be loofd in het geval er iets mocht ge beuren! De deur zwaaide open en wat kwam daar binnengesneld onder da verend gelach. Een doodgewone hond Een van de slimste jongens is zon der twjjfel het Belgje De Caluwé. Hij komt regelmatig bij de leiding een tweede klas limonade of een tweede ijsje halen .voar een kameraodske dat vermoeid is". Toerleider Stevens wilde op een gegeven ogenblik dat .Jcame- roadske" wel eens zien. Helaas ons Belgje kon geen vermoeid kame- roadrke vinden Vandaag trekt de karavaan naar Rotterdam. Op naar Coen Moulijn Dit rapport wordt onder supervi sie van de directeur van het Europa- I instituut, prof. ar. I. Samkaiden, die aan de Leidse Universiteit col- ge geeft in het recht van de Inter nationale organisaties, samengesteld door mr. L. J. Brinkhorst, één van zijn wetenschappelijke medewerkers. In een onderhoud met prof. Sam kaiden vernamen wy. dat de samen stelling van dit rapport thans in haar tweede fase was gekomen. De eerste fase heeft bestaan in het ma- kei van een eerste oriënterend over zicht dat de plaatselijke stedelij ke en regionale gezagdragers laat zien. in welke opzichten bepalingen uit het EEG-verdrag de gemeente lijke belangen kunnen raken, zo als bijvoorbeeld het beschikbaar stel len van kredieten voor ontwikkelings plannen en bepalingen inzake ar beidsbemiddeling. B(j het opstellen van het oriënterend overzicht heeft mr. Brinkhorst een globaal beeld op grond van het EEG-verdrag gegeven. Hij heeft zich daarbij niet alleen bepaald tot de kwesties, waarmee de Europese Economische gemeenschap zich in de afgelopen jaren heeft be zig gehouden, maar ook het hetgeen zij in de toekomst wellicht voor ge meenten en provincies zou kunnen doen. Zo bestaat om een voorbeeld te noemen, de mogelijkheid dat een bepaalde ontwikkeling in de agrarische sfeer in de een of an dere landstreek voor sommige ge- meenten van groot belang zou kun- I nen worden. Het wachten is nu op 1 het binnenkomen van de gegevens van de verenigingen van gemeen- ten ui de diverse landen om aan de hand van hun mededelingen een j rapport samen te stellen van het geen voor de lokale bestuurssfecr in het kader van het EEG-verdrag van belang kan zijn. Daar dit onderzoek zich in de academische sfeer beweegt -en de plaatselijke autoriteiten al zo veel praktische kwesties te behandelen krijgen, hoopte prof. Samkaiden dat zij voldoende tijd en gelegenheid 1 zouden vinden om mr. Brinkhorst hun standpunt in deze kenbaar te maken. Hij voorzag echter de mo- j gelijkheid dat zijn medewerker er I in sommige gevallen zelf op uit zou moeten gaan om de nodige gegevens te verzamelen. Dit zou dan vanzelf- I sprekend moeten geschieden met medewerking van bovengenoemde 1 vereniging. Ouderdag Ewout Joppenszgroep De verkenners van de Leidse Ewout Joppenszgroep (N.P.V.i kamperen momenteel in Aerdenhout-Bentveld op het nieuwe buitencentrum van de Vereniging de Nederlandse Padvin ders. Het is een zeldzaam mooi kam peerterrein temidden van duin- en bosgebied. Het kamp bestaat uit vijf patrouillekampjes en een groot staf- kamp. die hoe kan het ook anders met de radio-hobby van de voortrek kers van deze groep onderling met elkaar in verbinding staan door mid del van een radio-telefooninstallatie. In deze patrouillekampjes zijn de jon gens geheel op. elkaar aangewezen en leren zy niet alleen voor zichzelf te zorgen, maar ondervinden zij tevens wat goede vriendschap waard is. Daar de ..ouderdag" nog steeds tot de hoogtepunten van de kampeertijd behoort, kwamen gisteren tientallen vaders en moeders al of niet verge zeld van broers en zusters van de kampeerders, een dagbezoek aan het kamp brengen. Na een kort wel komstwoord van de groeDsleider, hop man J. P. Taffiin, richtte de oubaas van de groep zich in het bijzonder tot de voorzitter van de groepscommissie. de heer H. Volkersz. die wegens ver trek naar elders ziln functie had moeten neerleggen. Namens de groep dankte de oubaas de scheidende voor zitter voor het vele werk. dat hij in het belang van de groep had ver richt en bood hem als herinnering aan zijn „Leidse tiid" een pechlamp voor de auto aan. De vice-voorzitter van de groepscommissie. de heer A. Reyncoud, liet zyn dankwoord tot de heer Volkersz namens de commissie vergezeld gaan van een boekenbon. Na deze korte afscheidsolechtivhe'd maakt enalle aanwezigen een rond wandeling langs de patrouillekamp- ies. De dae was al weer vry ver gevor derd toen het sein voor diverse soelen werd gegeven. Bij de tweekampen tussen vaders en zoons-verkenners vielen vooral het. touwtrekken en het ..watersoel" bijzonder in de smaak. Het aardaDoelschilsDel leverde een flinke voorraad geschilde aardappe len op. zodat hier he' aangename met het nuttige op ..listige wijze" werd verenigd: de aardappelen voor de vol gende dag waren alvast geschild!! Dankzii de kookcursus, die de koks- verkenners enige weken geleden in de huishoudschool volgden, hebben de ouders kunnen constateren, dat de kamomoqityd buitengewoon goed en smakelijk was klaar gemaakt. Gisteren zijn by nieuwe schermut selingen tussen Noordkoreaanse en Amerikaanse militairen op gebied waarop troepen van de Verenigde Naties toezicht houden, vier militai- ren om het leven gekomen, aldus een communiqué van het opperbevel van de Verenigde Naties. De slachtoffers zyn twee Noord- koreanen. een Amerikaan en een Zuidkoreaan. Het is mogelijk, dat er nog een Amerikaan is gesneuveld. Eergisteren werden by een soortgelijk incident twee Amerikaanse militairen gedood en één ernstig gewond. Het opperbevel var. de Verenigde Naties heeft geëist, dat de wapenstil standscommissie morgen bijeenicomt om de incidenten te bespreken. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren bekendgemaakt, dat als gevolg van botsingen met Noordkoreaanse troe pen op Zuidkoreaans gebied tegen maatregelen worden overwogen. De woordvoerder van het ministerie zei dat de mogelijkheid, dat de nieuwe Incidenten met communistische troe pen in Zuid-Korea in verband staan met de Chinese troepenconcentraties langs de Indiase grens, niet uitge sloten wordt geacht. vierdaagse De militairen van de Koksschool enkele lich tingen stonden iedere iveek iets van hun soldij af hebben gisteren weer hun aandeel het geschiedde voor de vierde keer geleverd in de aankoop van een geleidehond voor blinden. Voor het front van de troep boden vier militairen zie foto aan de secretaresse van het Blin dengeleidehondenfonds, mevr. mr. A. A. Groen- Korthof, een bedrag vari f 400 - aan. Mevr. Groen, die voor deze sympathieke geste zeer dankbaar ivas, zeide dat uit het fonds thans ruim 400 hon den zijn aangekocht. Er zijn echter plm. 7000 blinden, zodat het fonds nog lang niet in de be hoefte kan voorzien, temeer daar iedere afgerich te hond een uitgave van circa f3200.- vergt. Bij de aankoop, aldus vertelde mevr. Groen, wordt niet op het ras, doch wel op het karakter gelet. Wij hebben niet de mooiste, maar de liefste hond nodig. Voordat een hond wordt afgericht, komt hij eerst enkele weken in een ..kleuterklas", om vervolgens in de ..lagere school een cursus van een half jaar te volgen". Ook de blinde, waarvoor de hond bestemd is, komt veertien dagen in de school voor opleiding. Mevrouw R. Harte, die met mevrouw Groen mee naar Leiden was gekomen, gaf in aansluiting op deze uiteenzetting een de monstratie met haar geleidehond. Majoor Breunese leide (74) overleden Majoor b.d. J. N. Breunese. 40 jaar lang leider van de Nijmeegse „vier daagse" en voorzitter van de Kon. Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoe ding, is gisteren in zijn woning In I)en Haag op 74-jarige leeftijd over- leden. Jacob Nicolaas Breunese heeft I als grenadier alle rangen doorlopen van soldaat tot kapitein, waarna hij werd bevorderd tot majoor der infan terie. In 1942 raakte hjj in Duitse j krijgsgevangenschap, j Na afloop van de oorlog werd hy gepensioneerd. i In 1909 werd de eerste vierdaagse gehouden. In 1923 nam de heer Breu nese de leiding over. Er waren toen ongeveer 500 deelnemers. Door zyn activiteit is de vierdaagse uitgegroeid tot een wandelsportevenement waar aan dit jaar ongeveer 12.000 perso nen hebben deelgenomen. Kort geleden heeft majoor Breu nese nog zyn zilveren jubileum ge vierd als voorzitter van de KNB VLO. Dit jaar kon hij door zijn ziekte de leiding van de vierdaagse niet op zich nemen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN geboren Allda Cornelia Maria. d. v. A. H. Mocking en J. S. M. Miltenburg. Moni ca Petronella. d. v. J. A. Kemmeren en W. C. T. Janssen. Rudolf, z. v. C. Dek kers en H. B Scheurwater. Johannes Theodoras Wilhelmus, z. v. J. T. Kor- tekaas en J. H. M. Remmerswaal. Har- ro, z. v. G. Brinkman en A. Versteeg. Peter Chrlstlaan Elf ried. z. v. E. P. T. Althuls en J. F. Schouten. Johannes Gljsbertus Martlnu6. z. v. M. Gerse en J. M. Rljsdam. Maria Catharlna Eusta- tla. d. v. A. H. van Velzen en J. C. van der Meer. Hendrik Cornells, z. v. P. de MooiJ en C. Houwaard. Gvörgy Endre, z. v. E. Slpos en M. Hartal. Maria Anna. d. v. P J. Houwellng en T. A. M. ZuUdwyk. Hilda Martha, d. v. J Heemskerk en A. de Vries. Frederlk. z. v. P. Otto en S. Slngerllng. Hendrik, z. v. F. Otto en S. Slngerllng. OVERLEDEN .G. Baues. 16 Jaar. dochter. A. A. de Prle. 57 Jaar. echtgen. v. L. J. Kerk vliet G Janssen. 73 Jaar. wed v K W ,1'L'ftrt T T - 1 u jam, V, CU A. Hakkert. A van Houwellngen. 69 j Snel. C. M Doornik. 67 wed. v. L. C. oucii\i LioorniK. ei Jaar. man E. Roelfsema. 81 Jr. echtgen v J van Polanen. 78 laar man. C. p. j. Corel, 56 Jaar man j. a! Ooaterlce. 2 weken. koon. 3. de Jong. I 70 Jaar. man. Athene-express is niet verongelukt De Athene-express, die volgens de dienstregeling op het moment van de ramp Skopje had moeten passe- I ren, is niet verongelukt.De trein had tydens de aardbeving enkele uren I vertraging en was dus op dat mo- ment nog vele kilometers ten zuid oosten van Skopje. Later is de trein aan een andere gekoppeid en door Oostenrijk naar Duitsland ge reden. In West-Duitsland is de trein, die toen al niet meer „hellas-ex press" heette, met een vertraging van meer dan dertig uur aangeko- 1 men. Dit laatste vormde de oorzaak van het misverstand over het lot van de trein. I Gisteravond was men echter op I het kantoor van de Duitse spoor- I wegen in Frankfort van mening, dat het nog steeds niet is bewezen, dat I de trein inderdaad is teruggekeerd. I ook al achtte men het onwaarschijn lijk dat de trein tydens de catastrofe I I in Skopje zou zijn geweest. In elk geval zijn enkele wagons teruggeko- j men, de anderen zouden mogelijk In I Joego-Slavië zzijn gebruikt voor het transport van gewonden. Romeins schip in Londen gevonden Een houten schip dat in de mod- der van de Theems is gevonden blijkt van Romeinse afkomst te zijn. Het is byna 19 eeuwen oud en volgens des kundigen is het een van de compleet ste Romeinse schepen, die ooit uit- 1 gegraven zijn.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3