Kaagteam Friezen (Holland) drukt achterhoede in PSV verliest sterk van opnieuw Rapid Wien JON BLUMINC rlüLÜrL Vlieger D zegevierde in 1.22.6 voor XuthusT Groot naar Feijenoord Zeer druk program ÜE 43e KAAGWEEKBEGONNEN INTERTOTO-COMPETITIE Ajax verspeelt weer een punt Gemeentesteun voor NEC LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 21 JULI IMS mnp i (Van onze zeilmedewerker) Roessel, 2. Tom Westen, 3. J. P. Loog- man, 4. A. P. Blok, 5. Chr. Zwetsloot. Schakelklasse: 1. Th. W. H. van Noort. 2. W. v. Bergen. 3. J. F. Schef- fer. 4. H. v. d. Barselaar, 5. P. van Wijk. Flvlng Juniorklasse: 1. J. R. Sle mons, 2. D. Dudok van Heel. 3. B. J. Lodewtjks. 4 C. Kurpershoek. 5. R. Het begin van de internationale en nationale zeilwedstrijden van de (43ste) Kaagweek was ditmaal verrassend goed. Dankzij Blff™"kiasse- 1 p, K. Kraan. 2 J. de gunstige wind uit het noord-oosten lagen er verschillende fraaie Blonk. 3 j v d Koov. 4. L F Wil- kruisrakken in de baan en de sterke wind had mede tot gevolg, lemsen 5. J I CtAanhlaeaa dat de starts zeer vlot verliepen, zodat van een opeenhoping van schepen bij zulk een massale inschrijving eigenlijk niet te ver mijden geen sprake was. Het gehele programma verliep zeer vlot, maar aangezien er in niet minder dan 35 klassen gestart moest worden, kwam de laatste start toch eerst tegen half vijf! Het totaal aantal deelnemers bedraagt 622, een record. Overvol op wedstrijden verschenen was, toon de hij ln deze eerste race reeds de I kunst nog niet verleerd te zyn. F. H. Overvolle Kagerplassen wezen er Imhoff eindigde als tweede, J. H. zaterdag op, dat weer een Kaagweek Verheus werd derde, was begonnen. Vrijdag begon de be- De Valkenklasse leverde weer de zetting reeds van de mooiste plekjes bekende strijd tussen oude rivalen. ->p de Kaag en zaterdag werd de in- Rolf v. d. Baumen lam van start af tocht voortgezet. De oevers van de de leiding en won met goede voor- groenomzoonde plassen gaven een sprong. H. Kirkenier volgde als bonte wirwar van schepen van aller- tweede. E. Hoppe als derde, A. L. J. lei tuigage en allerlei vorm te zien. v. d. Veer werd vierde en A. J. Klein, Dat schiep weer de sfeer, die elke i die lange tijd op de derde plaats had Kaagweek karakteriseert. gelegen finishte als rijfde. Iedere dag van deze Kaag-vier daagse begint 's morgen om half tien met de teamwedstrijden in de Regen boogklasse tussen de vertegenwoor digers van Holland, gevormd uit Kaagleden en van Friesland, waar voor rijf vertegenwoordigers van de Kon. Zeilvereniging Sneek aantre den. Het begin was voor de noorde lijke vertegenwoordigers weinig hoop vol maar wij kunnen dat zeker niet als vaste maatstaf aannemen voor de volgende dagen. Bij de Friezen was er gistermorgen eigenlijk slechts een, die goede stryd te zien gaf. Van teamvaren kon moeilijk worden ge sproken. Daardoor lagen de Friezen te ver in de achterhoede. Bovendien werd één hunner, H. de Vries reeds vrij spoedig na de start uitgeschakeld wegens een bakboord-stuurboordaan varing met ir. G. A. Bakker. Eigenlijk had men toen nog alleen te maken met J. Alberda. die eerst met ir Bak ker streed om de eerste plaats. Hans v d. Velde zag daarbij kans onder hen door te lopen naar de boei op het Norremeer Bij het kruisen naar de Dieperpoel had Alberda niet al leen tegen ir. Bakker te vechten, maar ook tegen F. P. Bos en A. Ge- buis. Die ongelijke strijd kon hy on mogelijk volhouden en het resultaat werd dan ook, dat de vier Hollanders als eersten binnenkwamen met Al berda pas op de vijfde plaats. Het resultaat werd daardoor: Holland- Friesland 38.1-16 punten. De tweede teamwedstrijd ging. zo als de laatste jaren gebruikelijk is, in de Pampusklasse tussen zeilers van Asiënto uit Curacao en vertegen woordigers van De Kaag. Voor elke vereniging traden vier zeilers aan. De eerste race werd ook hier een duide lijke zege voor de organiserende ver eniging. De uitslag was: 1. H. Gree- velink, 2. G. K. Pauli, 4. J. W. Leson. 5. drs. J. Bastiaans voor De Kaag en drs. G J. Kouwenaar, G. Broersma, T. T. Groot en H. v. d. Meer voor Asiënto resp. als derde, zesde, zeven de en achtste. In punten uitgedrukt: De Kaag 24.1 punt, Asiënto 12 punten De eerste dag was als steeds gewijd aan de l-manszeilwedstrijden, aan wedstrijden voor toerjachten en mo torboten, Die 1-manswedstrijden kre gen zelfs een internationaal karakter door de deelname van enkele Engelse zeilers in de Solo-klasse en door de inschrijving van de Belg Wittoeck en de uit Spanje overgekomen D. Welsch Jr. in de V'aurienklasse. Engelsen In de Solo-klasse zlin de vier En gelsen van de partij, die ook op de Braassemweek zeilden. Grote succes sen konden zij op deze eerste dag nog niet boeken, maar de tweede plaats van Jack Holt was toch wel zeer op merkelijk. want hu werd bij de start teruggeroepen, omdat zijn boot de lyn van afvaart reeds gepasseerd was toen het schot viel. Dat hij deson danks met een tweede plaats uit de bus kwam na B. C. Fock, tekent toch wel de kracht van de ontwerper van het Engelse Solo-jacht. Derde werd G. Brouwer, vierde R. W. F. Meijer, vijfde K. Nater. In de FD-klasse zegevierde Heike In de Regenboogklasse slaagde J. Hofland er in de eerste overwinning op zijn naam te brengen. Aanvanke lijk had hij met Alberda de kop van het uit twintig schepen bestaande veld, maar na de boeien op het Zwei- land, schudde hij de Fries van zich af en weer kreeg deze met Hollandse cracks strijd te voeren. Kist en Bak ker slaagden er in hem voorbij te komen, zodat Alberda als vierde bin nenkwam. Uitslagen De voornaamste uitslagen luiden: (zaterdag): Valkenklasse: 1. O. Kla- zinga; 2. H. Kirkenier; 3. D. 't Hooft, 4. F. G. W. Goudriaan, 5. A. J. Klein. Regenboog klasse: 1. ir. G. A. Bak ker, 2. A. Gebuis, 3. John Hofland, 4. K. J. Tol, 5. J. Huisman. Flying Dutchmannklasse: 1. F. H. Imhoff, 2. F. Kamerling; 3. J. J. Bark 4. A. Mook, 5. B. Ouwehand. Finnjollenklasse: 1. H. F. v. d. Rest, 2. J. C. de Winkel, 3. A. J. M. Otto, 4. F. G. v. d. Want, 5. A. A. Hofland. Vrijheidsklasse: 1. B. Willemsen, 2. J. R. de Vries, 3. L. van Tienhoven, 4. D. van Wely, 5. T. Kriesch. Pampusklasse: 1. H. Greevelink, 2. J. W. Lemson, 3. J. W. C. Postel, 4. drs. J. Bastiaans, 5. L. J. A. de Wit. Jeugdklasse: 1. R. Kirkenier, 2. A. Santmon, 3. A. Koning, 4. T. Muller, 5. G. F. Boomsma. Olympiajollenklasse: 1. E. W. van Belgische ruiters Koersen te Duindigi nrinermnemirs vnnr seniores in Het het springconcours voor seniores in het internationaal concours van de Zuidhollandse jachtvereniging te Scheveningen uitkwam, heeft met een voortreffelijke verrichting haar meerderheid over de Nederlandse deelnemers gedemonstreerd. Drie van de zes ruiters gingen tweemaal foutloos over het parcours, de drie overigen misten ieder slechts een maal een hindernis. Van de Nederlanders kwamen Mady Koster en J. Maathuis twee maal foutloos rond, maar daar tegenover liet de rest van de Neder landse equipe nogal wat steken val len, hetgeen beslissend was voor het eindresultaat. De Belgische Thiry schijnt wel iets voor de toekomst te beloven, want deze juniore, die steeds in zeer hoog tempo reed sprak ook een woordje mee in het juniores-nummer, waar in zij met 6 fouten de vijfde plaats innam en door haar rijden de aan dacht trok. Ook hierin behaalde Bel gië de zege, waarbij de Nederlanders meer nog dan in het senioren- nummer sterk teleurstelde, want in de individuele klassering van dit nummer bezetten de Belgen vier van de vijf eerste plaatsen, terwijl bij de seniores Mady Koster en J. Maathuis tenminste nog als resp. tweede en vierde eindigden. Springconcours take your own risk: 1. Philip met Maathuis 72ft pnt 2. ex aequo. Aristocratio met Pruikemaker 690 pnt; ex aequo Saila met W. Scheeren 690 pnt. Springconcouurs M.A.: 1. Axel met (Van onze medewerker) Bij afwezigheid van Quicksilver S, genoot Kan Pom B het meeste ver trouwen in de internationale draverij, doch deze faalde. De geruchten die gingen over de goede vorm van Vlieger D bleken juist te zijn. Triton Erebus leidde aanvankelijk, gevolgd door Walnut Erebus, Xuthus T en Vlieger D. De koppaarden overheersten gedurende het gehele parkoers. Halverwege het rechte eind zette Jan de Vlieger zijn slotaanval in, deze voerde Vlieger D naar een uitstekende 1.22.6 zege. Xuthus T, die buiten de fouten bleef, be zette de tweede plaats, vóór Walnut Erebus. In de openingsdraverij nam Bonny Julia (S. v. Dooyeweerd) na een baanronde de kop van de leidende Ben Hur over en ging in één ruk door naar een 1.32.7 zege. Ben Hur viel terug en Baron Harvester G. verover de het tweede geld vóór Baronesse Hollo V.S. In de Backerhagenprijs buitte Le- fèvre met Benny Parisien zijn 20 me ter ontheffing goed uit. Van kop ver trokken weerde hij alle aanvallen van zyn concurrenten af en ondanks een kleine galoppade aan de overzijde triomfeerde Benny in 1.26.7 km tijd. Art Erebus, die trachtte de leider te onttronen, 'sprong in de hitte van het gevecht door het stek, zodat Alida W. tweede werd vóór Be Happy. Ook de Hofwijckprijs werd van kop af gewonnen. De jonge trainer-rijder Harmson voerde Woelwater naar een JPS„_JÜJPgoede 1.25.4 zege. Hy werd fel be- Mady Koster 38.3" sec; 2. X Bascöm dreigd door Ydeal Double, die echter met Mady Koster 38.5 sec; 3. Misty E met Tineke Zwolsman 39.7 sec. Gerard de Wit golfkanipioen Voor de twaalfde maal sinds 1949 heeft de Hilversumse golfprofessional Gerard de Wit op de golfclub Toxan- dria het nationale open kampioen schap gewonnen. Zyn score was 146 '7571). De uitslag was verder: 2. C. Cramer 148 (75—73); 3. M. Roesink 150 (7575): 4. Ouderdorp; 5/6. J. Ottevanger, P. Witte. De Vrijheids klasse roert zich in de 43ste Kaagweek. Niet alle deelnemers bleven droog bij de Nederlandse water skikampioenschappen. Balspel voor motorboten: 1. J. Vol- lebregt, 2. B. Ouwerkerk Jr. (Oegst- geest), 3. J. W. Visch (Warmond). Advertentie Voor JUDO en KARATE SPORTSCHOOL een hoofd tekort kwam. Zanto werd derde. Pikeur Bouwhuis haalde een huzaren stukje uit. Hij kwam ten val, hield zijn paard Yasmine by de teugels, beklom weer de sulky en ver volgde zijn koers of er niets was ge beurd. De amatrices gaven een fraaie strijd. Toen de favoriet Zombro, die steeds tweede lag achter Y. Y. Meeshe, bij het ingaan van de rechte lijn op kop kwam. leek een overwin ning zeker. Toen spurtte echter mevr. v. Dooyeweerd met Zaroline G. en hoewel Zombro het uiterste gaf, moest deze toch in Zaroline zijn meerdere erkennen. Taky Erebus werd derde. In de Arentsoogprijs kon de zeer lang leidende Zaita Hanover het in de eindstrijd niet houden en eindigde als vierde. De slotaanval van Zita H. (Haarselhorst) verdreef Yemen naar de tweede en Zita Belwin naar de derde plaats. De met een eerste prys van f 5000 hoog gedoteerde ren om de grote I Prijs van Den Haag werd een zege voor King's Decision (Scheikl), die Clubs voor dames - heren - jeugd. Rex Mundi lti lengte achter zich hield. Met een neusje verschil werd Inlichtingen dagelijks MAREDIJK 481 Escurial derde. W. Bauer. Sternklasse: 1 W Eigeman. 2. B. R. de Vries, 3. P. M. de Bruyn, 4. I. v. d. Waal. 5. R. E. Vrolijk. Enkele andere uitslagen: 12 m2 Sharpies: 1. C. A. Seret, 2. W. Gulde- mond. 3. R. Cassander. 4. A. K. Bereshoeff. Vrijheidsklasse: 1 B. Willemsen. 2. P P. de Reuver. 3. L. van Tienhoven, 4. J. R. de Vries, 5. F. W. Tissing. Pampusklasse: 1. G. K. Pauli, 2. R. Labouchère. 3. J. Greevelink. Vaurienklasse: 1. G. A. M. Sarabèr 2 F. Henrv. 3. C. van Noort. 4. P. van Toen, 5. W. Wittoeck (België). Snankerklasse: 1. A. C. v. d. Steur, 2. C. Boot, 3 P. C. Kroes. Olvmpiajollen1. C. A. A. Visser, 2. E. W van Roessel. 3 Chr. Zwetsloot. 4. mej. P. v. Roessel. 5. H. R. Westen. 16m2 Streepklasse: 1. W. Spaar garen. 2. J Visser. 3. H. J. Worst, 4. P. Kraan, 5. J. v. d. Koov. Vaurienklasse: 1. W. Wittoeck (Bel gië). 2. P. van Toen, 3. C. van Noort, 4. D. J. de Vries, 5. A. J. Sarabér. 12 VoetsjoUenklasse: 1. M. C. v. d. Spek. 2. L Hommels, 3. F. L. Plan- tenga, 4. F. H. M. Daniëls, 5. P. L. v. d. Elshout. Regenboogklasse voor dames: 1. mevr. N. Huisman-v. d. Ende, 2. mej. J. Gebuis. 3. mej. M. Postema, 4. mej. E. Sieverts, 5. mevr. W. E. Menten- Bos. Vrijheidsklasse voor senioren: 1. W. Bakker. 2. R. de Vries, 3. A. A. van Tienhoven, 4. W. H. Taconis Jr. Jeugdklasse voor senioren: 1. Mr. A. van der Werf, 2. J. D. van Kam pen. 3. A. H. van Vliet, 4. mevr. J. P. Rolf-v. d. Baumen. 5. J. Koning. Pampusklasse jeugd: 1. A. Taconis, 2. R. W. F. Meijer, 3. J. W. Lemson, 4 C. van Rent. 5. J. B. Lucas. Wedstrijd voor toerjachten met handicap: 1. B. D. Kaptevn (Sassen- heim), 2. B. van den Bergh (Den Haag i3 W Kühne 'Bentveld i. 4. H F. A. Margadant (De Kaag), 5. mej. E T. Bos 'Warmond). Puzzeltocht voor toerjachten: 1. Mej. E. T. Bos. 2. N Buchsbaum 'Den Haag), 3. A. van Elburg Amsterdam. Puzzeltocht voor motorboten: 1. J. H. Menten 'Warmond). 2. J. Volle- bregt 'Warmond), 3. H. Walenkamp (Warmond). Ringsteken voor motorboten: 1. J. W. Toetenel 'Den Haag), 2. H Wa lenkamp (Warmond), 3. mevr. C. van Tienhoven-Koster (Den Haag). De spelersmarkt Feyenoord en Ajax zyn het zate- dag eens geworden over de transfer van Henk Groot, de rechtsbinnen van de Amsterdamse club en van het Nederlands elftal. Wat de verenigingen betreft is de zaak dus rond, maar het wachten is nog op het jawoord van Groot zelf. Hij is nog met vakantie en weet nog van niets. Hij zal zelf 't contract van Feijenoord moeten accepteren. Maar dat zal wel geen probleem opleveren. Hoeveel Feijenoord voor de Amster dammer betaalt wordt niet gezegd. Naar bekend vroeg Ajax een kwart miljoen voor Groot. „Misschien dat we later het be drag nog eens vertellen", zegt Feije noord. Na haak is Groot de tweede grote aankoop van de Rotterdammers. De Eindhovense eredivisie PSV heeft er sinds zaterdag een geduchte aanwinst voor de voorhoede bijgekre- gen. De club uit de lichtstad wist nl beslag te leggen op de 26-jarige Zwitserse international Toni Alle- mann, die de laatste twee jaar uit kwam voor de Italiaanse club Man tua. Allemann werd 24 maal als linksbuiten in het Zwitserse natio nale elftal gekozen. in uo PPHHS Henk Jansen, de midvoor van Blok weer. Nadat hU lange tyd niet Sparta, die in Nederland een Jaar niet actief is geweest in verband met een verblijf in Zuid-Amerika, zal het komende seizoen voor DFC uitko men. Nico Roodbergen gaat van Feijenoord over naar H. DVS. Bij de ze club zal Aad Bak, die geen con tract meer heeft gekregen bij Feije noord. als hulp-trainer fungeren. De doelman van ZFC, Jan Ruiter, is voor 20.000 gulden verkocht aan de Volewijckers. Bovendien zullen twee spelers van de Volewijckers vol gend Jaar voor ZFC uitkomen. Bokser op straat overleden Billy Bello, een jeugdige Ameri kaanse weltergewicht, is zaterdag in New York dood op straat gevonden. De Amerikaan, die veertien dagen geleden voor het eerst in Madison Square Garden uitkwam en toen een krappe puntennederlaag leed tegen Gaspar Ortega, is volgens de artsen *le hebben verricht, overleden Landskampioen PSV zal zo goed als zeker niet tot de tweede ronde van de Intertotocompetitie doordringen. De Eindhovenaren verloren gisteren op eigen terrein met 1—2 van het gerenommeer de Rapid Wien, dat niet minder dan vijf internationals in de gelederen had. De kansen van Ajax staan nog altijd bijzonder goed een ge deelde eerste plaats met het Zweedse Norrkoeping maar enigs zins teleurstellen deden de Amsterdammers wel door uit tegen Tasmania (Berlijn) niet verder dan 22 te komen. Sparta ver loor voorts met 1—4 van Vianna Wenen en Sc. Enschede kwam tot een redelijke 33 tegen Oergrypte (Zweden). die sectie 1 van een overmatige dosis natige verdovende middelen. Bello. die twee jaar geleden prof. werd, boekte in zijn loopbaan 17 overwinningen en een onbeslist en verloor zes wed strijden. Goed geweerd PSV heeft zich zeer goed geweerd tegen de Oostenrijkers, die ongetwij feld in de achtste finales zullen ko men. Tenslotte bleken de Eindhove naren niet bij machte door hun groot enthousiasme het technisch overwicht van de knap combinerende Oostenrijkers te nivelleren. Eerst leek het erope dat Rapid Wien op een ferme zege zou afste venen. Al binnen een kwartier moes ten de in het nauw gedreven Eind hovenaren vier hoekschoppen toe staan. Toch nam PSV in de 18e minuut de leiding dankzij de onver moeibare Hoenen, die met dit bril jante doelpunt de thuisclub stimuleer de tot grootse daden. Enigszins tegen de krachtsverhou ding in, kon de uitstekend spelende invaller-midvoor voor Woluj twee mi nuten voor rust met een afstand schot de balans in evenwicht bren gen. Reeds in de eerste minuut van de tweede helft was het pleit beslecht toen Woluj een doorbraak forceer de en linksbuiten Rehnert in de ge legenheid stelde, doelman Bals voor de tweede maal te passeren (1-2). Weliswaar wist PSV zich in het ver dere verloop van de spannende en af en toe harde stryd een licht veld- overwicht te verwerven, maar de Ra- pid-verdediging waarin stopper Glechner en de back Halla uitblon ken, stond de vastberaden opererende Eindhovense eredivisie-club de gelijk maker niet toe. Hoog niveau In een wedstryd, die technisch op hoog niveau stond, heeft Tasmania 1900 in het Neukoellner-stadion te Berlijn tegen Ajax gedeeltelijk re vanche kunnen nemen voor de 5-1 nederlaag, die de Duitse club in Am sterdam leed. Weliswaar nam Ajax door doelpun ten van Cees Groot en Keizer twee maal een voorsprong, maar door een schot in eigen doel van Smit en een treffer van Rosenfeldt in de 71e mi nuut eindigde de ontmoeting in een gelijkspel. De Amsterdammers speelden voor al in het eerste half uur uitstekend voetbal. De vleugelspelers Petersen er toonden zich keer op keer vol on dernemingslust en het backstel Tijm/ Smit gaf maar weinig kansen weg. Het was dan ook verdiend, toen de gasten in de 32e minuut door een doelpunt van Cees Groot de score openden. Zes minuten later was het alweer gelijk, doordat Smit een kei- De Prys van Epsom ging naar Mystic Booy (Bier), die een halve lengte voordeel had op Willibald. Van der Kraals won verrassend de tweede afdeling van de Prijs van Epsom met Lurango <w f8.80), met een even verrassende Personality als tweede (pl. f8.30, cov. f34. De uitslagen lulden: Zorgvllet-prljs: 1. Bonny Julia (S. v. Dooyeweerd) (1.32.7); 2. Baron Har vester G; 3. Baronesse Hollo VS. Tot,: wl. 19.80, pl. 1.90, 1.30, 1.30, koppel 5.10, cov. 3.60. Backershagen-prijs: 1. Benny Parisien (L. Lefèvre) (1.26.7): 2. Alida W; 3. Be Happy. Tot.: wl. f6.60. pl. 2.70, 5.20, 2.90. koppel 14. cov. 11.90. Hofwljck-prljs1. Woelwater (A. J. C. Harmsen) (1.25.4): 2. Ydeal Double; 3. Zanto. Tot.: wl f 11 80. pl. 2.40, 2.70, 2. koppel 32.30. cov. 6.50. De Zilveren Orchidee: 1. Zaroline G (mevr. M. J. A. v. Dooyeweerd-v. Wijk) (1.23.7); 2. Zombro: 3. Taky Erebus. Tot.: wl. f 10, pl. 2.50, 1.40, 1.80, kop pel 5.30, cov. 4.30. Arentsburg-prijs: 1. Zita H (A. Haar selhorst Jr.) (1.24.6); 2. Yemen: 3. Zita Belwin. Tot.: wl. f4.10, pl. 2.60, 3.80, koppel 8.60, trio f 1.066,40, cov. 8.30. Clingendaal-prljs: 1. Vlieger D (J. P. de Vlieger) (1.22 6); 2. Xuthus T; 3. Walnut Erebus. Tot.: wl. f3.80. pl. 1.60, 1.80, 1.60, koppel 5.60, cov. 6.90. De rennen: Prijs van Maisons Lafitte: 1. Pala dijn (A. Kammerzelt): 2. Aqullian; 3. Toumado. Tot.: wl. fl.70, koppel f5. cov. 3.60. Grote prijs van Den Haag: 1. King's Decision (E. Scheikl); 2. Rex Mundi: Escurial. Tot.: wl. f2.40, pl. 1.60. 1.70. 2.80, koppel 2.60, cov. 4.30, trio 82.60. Prys van Epsom, le afd.: 1. Mystic Bov (G. Bier): 2. WUUbald: 3. Fair Umber. Tot.: wl. f4.30, pl. 1.30, 1.20. koppel 3.50, cov. 4.50. 2e afd.: 1. Lurango (H. J. v. d. Kraats); 2. Personality; 3. Crusador. Tot.: wl. f8.80, pl. 2.40, 8.30, 2.90. kop pel 23.30, cov. 34. Totalisator-omzet f206.389.50. Koersen Alkmaar De uitslagen van de zaterdag ge houden draverijen lulden: Beemster-prijs: 1. Abdul Scotch (A. G. Heskes) (1.31.9); 2. Aga Khan: 3. Benno Signal. Tot.: wl. f2.80„ pl. 1.20, 1.30, 1.20. koppel 6.20. cov. 3.50. Purmer-prljs, le serie: 1. Xanno Ha nover (C. J. Blokdijk) (1.25.8); 2. Arlon Ethel: 3. Aleld Williams. Tot.: wl. f8.80. pl. 1.70, 2.10, 140, koppel 29.70, cov. 5.20. 2e serie: 1. Ysselsteln Belwin (S. C. Bos) (1.27); 2. Zampa; 3. Xenograaf. Tot.: wl. f3.90, pl. 2, 2, koppel 9 30, cov. 4.10. Finale: 1. Zllla (Th. H. Kooyman) (1.27.6); 2. Zampa: 3. Xenograaf. Tot.i wl. f6.40, pl. 4. 3.90, koppel 28.50, cov. 5.50. Toekomstbeker H-prljs: 1. Bovks Dear (J. Vrees) (159.5); 2. Bertha Again L: 3. Adios K. Tot.: wl. f3, pl. 1.70, 2.30, koppel 6.30, cov. 5 40. Wormer-prijs: 1. Wlebeline Wip (ir. J. Oostlng) (155.-); 2. Vrolijke Frans; 3. Umber. Tot.: wl f3.60, pl. 2.20, 3. koppel 1.60. cov. 4.80. Totalisator-omzet f61.437,50. hard schot van Fiebach van rich ting veranderde, waardoor de bal ach ter Hoogerman in het doel beland de. Een prachtig schot van 15 meter afstand, dat door Keizer werd af gevuurd, betekende een 2-1 voor sprong voor Ajax, maar een kleine 20 minuten voor het einde bracht linksbinnen Rosenfeldt de partijen opnieuw op gelijke hoogte (2-2). Te individueel Invaller Van der Graaf heetf in de in tertoto-wedstry d ViennaSparta, die zaterdagavond in Wenen werd gespeeld, de eer voor de Rotterdam mers kunnen redden. Sparta, dat met een jonge ploeg aantrad, speelde vaak voetbal van behoorlijk gehalte en had ook meermalen goede schietkan sen. De afwerking in de te vaak in dividueel opererende voorhoede liet echter te wensen over, dit spelonder- deel was bij de aanvallend spelen de Oostenrijkers beter verzorgd.Vien- na opende in de 10e minuut de score met een doelpunt van Wieger en ver grootte die voorsprong tot 3-0 door treffers van Schiehswald en Lahner in resp. de 15de en 64ste minuut. Van der Graaf, die na 10 minuten inviel voor de geblesseerde Van Miert, scoorde in de 74e min. het verdiende tegenpunt. Een misverstand tussen Van Doesburg en Van der Lee was er negen minuten voor tijd de oor zaak van dat Viselinovic de stand op 4-1 kon brengen. Weer Kalm Hoewel Sportclub Enschede voor het eerst in de intertotocompetitie weer over een nagenoeg volledig eer ste elftal beschikte, hebben de Twen tenaren in hun laatste thuiswedstrijd tegen Oergryte uit Gothenburg toch weer een ontstellende onproduktivi- teit getoond. Deze ontmoeting mag ondanks het gelijke spel, toch wel teleurstellend worden genoemd, want twee van de drie Enschedese trefffers werden ge scoord door Helmut Rahn en deze speelde zijn afscheidswedstryd, om dat hy in het nieuwe seizoen voor de Duitse Bundesligaklub Meideri- cher SPV zal uitkomen. Rahn was, zij het ook maar by vla gen, eigenlyk de enige gevaarlyke man in de Enschedese voorhoede. Boaveld en Nemes, de beide binnen- spelers, hielden de combinaties veel te lang op. De verdediging was nog het beste deel van de ploeg. Uit een fraai geno men vrije trap gaf Rahn de En- schedeërs ra 25 minuten de leiding, maar zeven minuten later zorgde rechtsbinnen Karlsson voor 1-1. Na HELMÖTH RAHN de pauze bleven de Zweden beter en dat resulteerde in de 23ste minuut verdiend in een doelpunt van links binnen Olofsson. Sportclub kwam zo waar op 2-2 toen doelman Johansson een onbegrypelyke fout maakte by een schuiver van Rahn uit een door Hoemans genomen vrije trap. Karlsson gaf de Zweden weer een voorsprong, maar Bosveld bezorgde de Sportclub in de slotfase toch nog een gelyk spel, maar erg blij schenen de 1500 toeschouwers daarmee niet eens te zyn. De uitslagen van groep 2 luiden: PSVRapid 12, DjurgardenNeu- munster 42. IFK— Bayern 35, ViennaSparta 41, SC Enschede Oergryte 33, PirmasensWiener AC 1, Tasmania 1900—Ajax 2—2, NorrkoepingSchwechat 4—1. De standen in groep twee luiden na de wedstrijden van dit weekeinde: Afdeling 1; Rapid 5 PSV 5 Neumunster 5 Djurgarden 5 Afdeling 2: Bayern M. 5 Vienna 5 Sparta 5 IFK Goeteborg 5 Afdeling 3: Pirmasens 5 Goergrypte Wiener AC SC Enschede Afdeling 4: Ajax Norrkoeping Tasmania Schwechat 17— 6 7— 7 7—13 5—10 17— 13— 11—16 9—17 18— 7 10- 9 6— 8 5—15 1 1 1 1 3 1 1 4 15— 7 11— 9 11—13 7—15 Yankee Maid loopt sterk in Moskou De Nederlandse harddravers, die zondagmiddag op de Moskouse ren baan hebben deelgenomen aan de Prys van de Vrede, zyn in een sterk internationaal veertienkoppig veld, goed voor de dag gekomen. Yankee Maid heeft zelfs kansen gehad op de eindzege. Maar op drie heats over 1600 meter moest zy in het eindklas sement haar fraaie positie prysgeven. In de eerste heat veroverde het Nederlandse paard direct de leiding, gevolgd door de Franse merrie Oce- anne. In het laatste rechte eind liep Yankee Maid zelfs nog van het veld weg. Oceanne, die haar steeds ge volgd had. zette toen de slotaanval in. Gelijk kwamen zy door de finish. Pas na de ontwikkeling van de foto kwam de uitslag: deadheat; kilometertyd 1.19.1. De tweede heat werd gewonnen door Oceanne. Tabor werd vierde. Yankee Maid en YYV eindigde als achtste en negende. De kilometertyd voor de winnaar was 1.18.6. De Russische hoop in de derde heat was weer de sterke Legion, maar op nieuw waren het de Nederlandse paarden Yankee Maind en YYV die voor een bedreiging zorgden. Tot op de helft van het parkoers lagen zy zelfs voorop, maar toen moesten zij Oceanne laten gaan, die YYV en Yankee Maid resp. naar de vierde en vyfde plaats verwees (1.19.0). Na optelling van de totaaltyden uit de snelste heat kwam Oceanne op de eerste plaats in het eindklasse ment met 4.11.5. vierde Yankee Maid met 4.14.2 en vyfde Tabor met 4.15.0. In de prijs van Moskou over 3200 meter heeft Xavero met Jan van Dooyeweerd lang stand gehouden. Winnaar werd de Russische draver •Villa, die vorig jaar nog in ons land aan de start kwam. De favoriete Amerikaanse draver Su Mac Lad heeft zaterdagavond op de Roosevelt renbaan te Westbury de Roosevelt International, een draverij over 2010 meter, gewonnen. De Ame rikaanse draver boekte zyn 62ste zege in 116 starts en bracht dank zij de 25.000 dollar die de eerst prys ople verde zijn gewonnen prijzengeld op 687.549 dollar, zo'n 2.6 miljoen gulden. Het Nederlandse paard Theo Messi- dor werd zevende en laatste in deze dravery. De goede prestaties van de Ny- meegse tweededivisieclub NEC zijn niet onopgemerkt gebleven. B en W van Nijmegen hebben aan de raad een voorstel gedaan om sportclub NEC voor het volgende seizoen een lening te verstrekken van 100.000 gul den De lening zal moeten worden af gelost in tien jaarlijkse termijnen van 10.000 gulden. Tevens zullen B en W de raad voorstellen de Huur waarden van het Goffert stadion voor NEC wat gunstiger te maken.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 6