DREEF DIPLOMA'S en Ichr. Technische bevorderingen School Katwijk Vrouw wil huwen met haar „moordenaar" AMSTERDAM WIL ACHT KILOMETER METRO AANLEGGEN TV-vreugcle bij velen vergald door „sneeuw" ZOMER UITVERKOOP N.V. VAN DONGEN i Oplossing probleem graanprijs op til N.Y. OTHELLO Blijken van waardering VOOR EEN ZONNIGE VAKANTIE Schisma in de den verzwakt. Belgische CP RADIO TELEVISIE Storing door motoren Meubel Toonkamers 1 maart 1860 Woens&g 17 juli 1963 Vijfde blad no. 31009 Aan de Technische School te Kat- rijk zijn de diploma's uitgereikt en t bevorderingen. Van le klas Algemeen geplaatst in jas 2 (houtbewerken): N. van Am- iers. Noordwijk; P. van Ammers, foordwijk; C. v. d. Bent: W de ruin. Noordwijk; Klaas Dubbelaar; Duindam, Noordwijk; C. van uyn: Nic. van Egmond. Rijnsburg: j. Glasbergen. Rijnsburg: E. Haan. ëoordwijk; J. R. v. d. Haak, oordwijk; A Haasnoot, Noordwijk; ^mthorn; H. de Jong; C. N. Kuvt; KorpeslhoekD. M Kromhout, ijnsburg; C v d. Plas: Th. v. d. ark; Arie Meijvogel; J. M. Ravens- rgen. Rijnsburg; P. de Roode, Was kaar; J Heringa; P. J. Schellin- rhout; N C. Smit, Noordwijk; W. C. de Vreugd, Wassenaar; R. L. 'essel. Wassenaar: G. J. Ammeraal. oordwijk: P. Bekker: Jan v. d. oon: W. Bouwman. Oegstgeest; Arie in Duyn: Corn. v. Duyn: C. J. ulndam. Noordwijk; L. v. d. Gugten, ynsburg; L. A. v. d. Haak, Noord- |jlc; C. Haasnoot. Noordwijk; J. eemskerk; H. Hermans, Rijnsburg; Imthorn; Jan de Jong; B. T. Kep- lei. Wassenaar: P. Kort. Rijnsburg; Krijgsman; M. Parlevliet; J. v. d. »las; G. Ouwehand; C. Ravensber- pr. Rijnsburg; J. Fr. Ravensbergen. ijnsburg; C. C. Schijff. Rijnsburg; Steenvoorde. Noordwijk; H. Ver- jes; Theo West ra. Van le klas Algemeen geplaatst in las 2 M (metaalbewerken)C. v. d. ent: H. de Best; A. P. Clephas. tassenaar; J. van Duyn; A. van elft Rijnsburg: Corn. Dubbelaar; C. Guyt; Dirk Haasnoot; J. Hotten- Ewoud Houwaard; E H. Jonkers, Wassenaar; C J. Kuyt; N. van Lin- A. J. Leenhouts; E. Marinussen, oordwijk; T v. d. Plas; H. H. Plug; Ravensbergen. OegstgeestA. van ooijne; A. van Rijn; D. Schaap; Fr. chalkers; J. Vooijs; J. IJzerman, 'assenaar; J. M. Kralt, Wassenaar; v. d. Bent; Pieter Bol. Valkenburg; van DuyvenvoordeJ. van Duyn; van Duyvenbode: A. Eitens; A. v. Oever: J. v. d. Perk: C. v. d. Plas; RemmerzwaalM. van Roon, oordwijk: J. Guyt; H. Haasnoot: D. Henvaarden. Wassenaar: Fr. Hou- er; IJ. de Jong; A. Kersbergen; G. uyt; P. van Laar. Wassenaar; K. H. Ómmen, Noordwijk: J. Parlevliet; v. d. Plas; J. van Rijn; N. Schaap; Slappendel; R. Veldman, Wasse- kar; S. Verloop: J. Zonderwijk, J oordwijk: J. van Egmond: J. v. d. oon; J. Caspers, Noordwijk; J. v. rongelen. Noordwijk; D. van Dui- inbode. Noordwijk; A. Dijksterhuis, (assenaar; J. van Gaaien. Wasse- iar; G. Haasbroek: P. Haasnoot: A. in Hameren. Noordwijk: W. de HeU; J. Krul, Wassenaar; W. van Kuyk, fassenaar; P. J. v. d. Luyt, Oegst- test; A. van Rijn; C. Sneyders; W. erhoeve. Wassenaar; C. v. d. Voort, jorhoutL. Welmers, Oegstgeest. Van le klas Algemeen geplaatst in as 2 S (schilderen): A. Barnhoorn, oordwijk; D. van Duyn. L. van uyn; J. Haasnoot: W. Kuyt: M. van laren; M. J. Schijff, Rijnsburg; T. Kinkers. Wassenaar; D van Duyn; Duyvenbode; A. de Jong; C. de eeuw. Wassenaar; A. G. Marijt, (oordwijk; H. J. Vooys. Afgewezen: leerlingen. Bevorderd naar 3e klas houtbewer- J. v. d. Bent; G. de Best; P. J. Bode. Wassenaar; C. P. Caspers, foordwijk; K. Durieux; I. Dieben. [oordwijk; C. van Duyn: L. T. van luyn; C. v. d. Eijkel. Rijnsburg: H. Iroen; J. L. Haasbroek; L. de Heer, M egstgee.st; W. Hegeman: C. J. Ho- ngh, Rijnsburg; Jac. Klinkenberg; ie. de Mol; Hn. Noort, Rijnsburg; c. v. d. Plas; L. Rijsdorff, Noord- Jk; B. Roeleveld. Wassenaar; A. »n Schie, Noordwijk; H. Schoneveld. Ünsburg: P. J. Souverein; W. de reugd; T. Barnhoorn: A. Brouwer; P. Dekker, Noordwijk: C. van ;n; Jac. van Duyn; Jac. v. Eg- lond; E. Guyt; C. Hoek; Nic. Hoek; aai ionald Hoek. Noordwijk; W. Kuyt; C. v. d. Marei; Corn, de Mol; Abr. e Mooy, Rijnsburg; P. Noort; P. v. iur' Plas. Wassenaar: Jac. Ruwaard; I Clagtveld. Noordwijk; H. J. Ver- oes; Arie Vlieland; J. v. d. Voet, as6enheim; P. H. Vooys. Rijnsfcurg; J. Zandbergen. Noordwijk; C. Zuij- erduin. Niet bevorderd: 4 leerlingen. K Bevorderd naar 3e klas Metaalbe werken: H. Ammeraad, Noordwijk; I. D. Bal, Noordwijk; J. P. Barn- loorn, Noordwijk; B van Beelen; -Jac. v. Beelen; A. Bentschap Knook, Wassenaar: J. Boesaard; G. van )uyn; E. v. Duyvenvoorde, Wasse - aar; W. de Jong; P. Jongeneel, n (oorschoten; B. Kapteijn, Noordwijk; x. de Komng. Valkenburg: P. de Mol: ,J. de Mooy; N. Nieuwkoop: G. v. d. )ever; T. Ouweland; W. Ouweland; P. Meyvogel; Dirk Plug, Noord- rijk; J. D. RemmerszwaalP. Ro- I Ws; W L. v. Rijn; J. W. Thijssen. (oordwijk; R. v. d. Velden. Leiden:, Vink. Noordwijk; C. van 't Wout, jordwijk; W. C. Zwaan; D. P. 7.11 Barnhoorn; H. van Beelen; Fl. van Duyn; Jac. van Duyn; Jan van Dijk; Feenstra; W. H. Hazelaar, Wasse naar; G. Remmerzwaal; H. N. Schaap; KI. Spikman, Wassenaar: A. Bpker, Wassenaar; Jan Vonk, Sas- enheim; C. Zwaan; J. Barnhoorn; W. van Beelen: Adr. v. Duivenbode. Noordwijk; Joh. v. Egmond; J. van Egmond. Wassenaar. J. Freke; K. Groen. Wassenaar; P. R. v, d. Haak, Noordwijk; C. Harteveld;-A. Klinken berg, Noordwijk; J. Klinkenberg, Noordwijk: J. Kraayenoord; Sj. Kuyt; W. G. Kuyt; J. Hellenberg; W. de Koning, Rijnsburg; C. Kwaker- naak; J. Meijvogel; H. Minnee; Jac. Ouwehand; Adr. v. d. Plas; C. J. v. d. Plas; M. Plug; D. Schaap; H. V. 8chaddé v. Doorn. Oegstgeest; J. Blagtveld. Noordwijk: C. J. de Vreugd; P. Zandbergen, Valkenburg: D C. Zuyderduyn; H. v. d. Plas. Af gewezen: 2 leerlingen. Bevorderd naar klas 3S (schilder- ren): P. J. Barnhoorn. Noordwijk; H *an Duyvenvoorde; J. Heemskerk Rijnsburg; C. Schonenberg; M. v. d. Rent; Jan Guyt; Arie C. Kuyt; C. Vegt, Rijnsburg. Afgewezen: 1 leer ling. Een getuigschrift ontvingen van de afd. Houtbewerken: Nic. van Beelen; C. van Bommel. Wassenaar; A. Drie bergen. Rijnsburg; C. van Duyn; Jac v. Duyn; A. v. Duyvenbode; J. v. Eg mond. Rijnsburg; W. Guyt; A. Hoek Noordwijk; Joh. Hoek, Noordwijk; KI Hogenes; C. Hogewoning, Rijnsburg: 0. Kreuk, Wassenaar: P. v. d. Oever; W. Oranje, Noordwijk; Fr. Paauw. Rijnsburg; L. Parlevliet; Joh. v Kooyen, Noordwijk; W. Rozema; B. Smit. Wassenaar; L. v. Velzen. Val kenburg; A. v. d. Wiel. Noordwijk; H. Wolthaus, Rijnsburg: A. Zwitser; H. van Beelen, Noordwijk: C. Cramer. Noordwijk; E. Doedes, Oegstgeest: J van Duyvenbode; G. van Egmond, Rijnsburg; J. van Egmond. Wasse naar; C. v. d. Gugten, Rijnsburg; P. Guyt; Th. Heemskerk; C. Hoek; Jac. Houwaard; J. Knetsch; A Kuyt; C. van Muyen. Rijnsburg: J. de Vreugd: W. van Duyn; G Kloos; Jac Kuyt; B. de Leeuw, Rijnsburg; H. de Mooy. Valkenburg; M. de Mooy. Rijnsburg. B. te Nyenhuis, Rijnsburg; W. A. v. Roekei. Een getuigschrift ontvingen van de afdeling Schilderen: J Admiraal. Noordwyk; Jac. v. Duyn; A. Guyt: K Romijn; J. Durieux; C. v. Duyven bode; A. de Jong; E. O. Visser, Was senaar. Een getuigschrift ontvingen van de afdeling Metaalbewerken: R. Cille- kens; J. Dijksterhuis, Wassenaar; Jan v. Duyn: Th. Harteveld; H. Hoek; J. de Hollander; R. Kelder man. Wassenaar; H. Key, Wassenaar; R Lumolndong. Noordwijk; J. v. d. Niet, Noordwijk; Joh. Paauw. Rijns- R. v. d. Hoek: P. Kuyt; E. v d. Plas; I J. Remmelzwaal; C. Ruitenbeek, Wassenaar: J. Schoneveld, Valken burg; H. Stout, Noordwijk: H. Varke- visser. Wassenaar; L. Versteeg, Was senaar; Leo Versteeg, Wassenaar; W. de Vreugd; C v. Welie, Wassenaar; A v. d. Wiel, Noordwijk; G. Zandber gen; C Zwaan: P. Baauw. Wasse naar; J E v. Beelen. Wassenaar; H. Boverhof. Wassenaar: A Brussee; J. v Duyvenbode; C. Dijkdrent; G. A. den Haas, Wassenaar; H. Knip; A. Kooyman, Rijnsburg; O. Kramer, Noordwijk; H. Beek. Wassenaar; T. van Duin; C. Durieux; A. van Duyn; A M. Haasnoot; C. Haasnoot; K de Maay. Rijnsburg; C. Parmentier, Oegstgeest: H. v. d. Plas; W. L. v. d. Plas; D. Postma, Rijnsburg; W. v. Weeghel; W. Wesselo, Wassenaar; H. v. Wettenbrugge. Wassenaar. Niet ge diplomeerd: 3 leerlingen. Een blijk van bijzondere waarde ring. aangeboden door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land te Leiden, voor de beste leerling, ontving: Herman de Mooy, Valken burg <ZH). Verder ontvingen een blijk van Verplichte doorlichting Delftse T.H. Met ingang van het nieuwe cursus jaar zal aan de Technische Hoge school te Delft als eerste hogeschool in ons land hst nieuwe bestuursre glement in werking treden. Dit re glement, waarop inmiddels de Ko ninklijke goedkeuring ls verkregen ging over interne verhoudingen. Het stelt o.a. de doorlichting van studen ten verplicht. Naar aanleiding van hierover in de Tweede Kamer gestel de vragen met betrekking tot prin cipiële wijziging heeft de Technische Hogeschool aan de minister gevraagd hoe in voorkomende gevallen moet worden gehandeld. Nieuwe hartklep Dr. Carlos Duran. een Spaanse arts, die lid is van de staf van een zieken huis in Oxford heeft op de jaarlijk se conferentie van de Britse medische vereniging, die thans te Oxford wordt gehouden, verklaard dat in Engeland hartkleppen worden opgeslagen van Jeugdige slachtoffers van verkeers ongevallen in Groot-Btlttannie, die worden gebruikt voor het vervangen van deze organen bij oudere perso nen, wanneer dit tengevolge van ziekten noodzakelijk is. In het afgelopen jaar zijn in zieken huizen ln Oxford en Londen de hart kloppen van ongeveer twintig per sonen op deze wijze vervangen. Voor dat men hiertoe overging zijn bij na twee jaar proeven genomen met het overplanten van hartkleppen by honden. burg; J Plaatzer, Wassenaar; C. v. d. waardering: W Rozema; B de Plas; W. v. d. Plas: J. Plug. Noord- Leeuw, Rijnsburg: W. G Berkheij; C. wijk; A. v. Rooyen, Noordwijk; L. Ro- v Duyvenbode: K Romijn; A. Brus- vers; C. Schaap; Adr. Schrijver. Was- see; J. Houwaard; J. van Duyn; W. senaar; Arend v. Beelen; Joh. v. L. v. d. Plas; B. te Nijenhuis; C. Beelen. Noordwijk; W. G. Berkheij; Hoek. B. Blommers, Wassenaar; W. van Waar geen plaatsnaam is vermeld, Duyn; Wilh. v. Duyn; H. L. v. Dijk; 1 is de leerling woonachtig in Katwijk. Een 28-jarige Haarlemse vrouw door de Haarlemse rechtbank wegens wil trouwen met een 39-jarige inmid- poging tot moord opgelegde gevan- dels gescheiden typograaf uit de genisstraf van vier jaar met aftrek Spaarnestad, met wie zU ruim zes j van voorarrest behandelde, jaar een verhouding had en die haar in oktober van het vorig jaar van het Hevig snikkend verliet de typo leven probeerde te beroven. „Ik hou nog erg veel van hem", verklaarde de vrouw gisteren voor het Gerechtshof in Amsterdam, die het door de typo graaf aangetekende appèl tegen de I graaf de rechtszaal, nadat hij de pro- cureur-gen. een gevangenisstraf van vijf Jaren met aftrek had horen ei sen. Dezelfde magistraat weigerde kortgeleden toestemming voor het huwelijk ln het huis van bewaring, omdat hU verdachte een gevaarlijk man vindt. Het drama speelde zich op 21 ok tober af in verdachtes auto in Aer- denhout. De vrouw had te kennen ge geven de verhouding te willen ver breken, omdat deze uitzichtsloos was. Verdachte was getrouwd en vader van vijf kinderen. Op 21 oktober zou de laatste ontmoeting plaats hebben. De typograaf ging van huls en had onder de stoel in zijn auto een zware Engelse sleutel klaar gelegd. „Het was mijn bedoeling haar te doden", ver klaarde de verdachte, die zijn plan nen inderdaad uitvoerde. Hevig bloe dend liet hy de vrouw achter. Hij dacht, dat ze dood was. Met 'n knip- I mes probeerde hij daarop zelfmoord te plegen. Het liep voor beide heime- I lijk-verliefden goed af. maar de pre- I sident van het Hof had voor het ge drag van vrouw en man toch geen goed woord over. 1 „Een egocentrische figuur, niet vol- ledig toerekenbaar", werd de ver- Veiligheidsraad maandag bijeen Maandag komt de Veiligheidsraad van de V.N. bijeen voor een bespre king van de klacht, dat de Portuge se politiek in de Afrikaanse gebie den van Portugal een bedreiging voor de vrede vormt. Daarna zal de raad de „explosieve toestandbespre ken die het gevolg is van de apart heidspolitiek van de Zuidafrikaanse regering. Reuter meldt uit Kaapstad dat de Zuidafrikaanse minister van 'buitenlandse Zaken Eric Louw gis teravond aldaar in een toespraak tot de Zuidafrikaanse kamer v. koop handel heeft verklaard, dat Zuid- Afrika een zitting van de Vei- dachte in het psychiatrisch rapport ligheidsraad, waarop beschuldi-AA genoemd De procureur-generaal, mr. H. J. Kemper wees het beroep van de raadsman op de vrijwillige terugtre- ding van zijn cliënt van de hand.- dat het voornemen en de uitvoering geheel volgens de plannen is verlo pen „Ze wachten op elkaar, laat die kwelling niet telang duren", ant woordde de raadsman, die een aan zienlijk lichtere straf bepleitte. Op 30 juli zal het Gerechtshof ar- en Aziatische landen", aldus minis- rest wijzen. ter Louw. gingen jegens de Zuidafrikaanse U- nie zouden worden besproken, niet zal bijwonen. HU zei ook dat de Zuidafrikaanse regering nog nader zal beslissen of zij zich op de komende bijeenkomst van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties zal doen vertegen woordigen. ..Het is op het ogenblik zo. dat de Verenigde Naties volledig worden beheerst door de Afrikaanse Do Zuidafrikaanse minister van Arbeid, Trollip, heeft meegedeeld dat zijn land geen delegatie zal sturen near de vergadering van de commis sie voor de ijzer- en staalbedrijven van de Internationale Arbeidsorga nisatie <ILO>, die in Cardiff wordt gehouden. Aanleiding tot dit besluit is de vijandigheid jegens Zuidafri kaanse afgevaardigden op ue onlangs gehouden ILO-conferentie in Genè- ve. Engelse regering lijdt nederlaag De Britse regering heeft gister avond een nederlaag geleden in het Hogerhuis, dat met 105 25 stem men een amendement aannam op een door de regering ingediend wets voorstel. waarbij de „peers" «zoals de leden van het Hogerhuis worden genoemd» afstand van hun adellijke titel kunnen doen, zodat zij zich kandidaat kunnen stellen voor het lidmaatschap van het Lagerhuis., hetgeen tot dusver onmogelijk was. Volgens het regeringsvoorstel zou deze mogelijkheid eerst worden ge opend voor de leden van het nieuwe parlement, na de volgend jaar te houden algemene verkiezingen. In het door Lord Silkin als Labour- afgevaardigde ingediende amende ment wordt de inwerkingtreding van deze bepaling echter gesteld op het tijdstip, waarop de parlementaire be handeling van het wetsontwerp zal zijn voltooid. Een Labour-amendement van de zelfde strekking was reeds eerder door het Lagerhuis verworpen. Dit zal zich thans ook weer moeten uitspre ken over het door het Hogerhuis I aangenomen amendement. Als dit het in het Lagerhuis „haalt", zou b v. Lord Hailsham, de leider der Britse delegatie naar de besprekin gen in Moskou, zich reeds spoedig kandidaat voor het Lagerhuis kun nen stellen bU tussentijdse verkie zingen en volgens sommigen een der voornaamste ..favorieten" kunnen worden voor de opvolging van pre mier Macmillan. Westduitse minister van Landbouw (Van onze correspondent in Bonn) Er is een oplossing op til voor het probleem van de graanprijs in de Europese Economische Gemeenschap. De Westduitse minis ter van Landbouw, Schwarz, zei gisteren in Bonn dat de hoge Duitse graanprijs geen dogma is en dat de Bondsregering wel wil instemmen met de vaststelling van een prijs, die lager ligt dan de huidige Duitse. Alleen moet er een oplossing worden gevonden hoe het verlies aan inkomsten van de Duitse boer kan worden gecompenseerd. Subsidie aan de graanboeren uit het agrarische fonds van de EEG, waartoe de Europese commissie zich al bereid heeft verklaard, achtte Schwarz niet voldoende, omdat daar mee het verlies aan inkomsten van de boeren, die voor een deel leven van veredeling oer graanprodukien, ni?t wordt opgevangen. Uit de West duitse staatskas kan evenwel ook niet meer hulp naar de boeren vloeien. Nu al worden subsidies betaald van in totaal zes miljard Mark. dat wil zeggen tussen de 9 en 120 Mark per hectare. Daarmee is de helft van de pacht gedekt. Interessant was overigens dat de minister gisteren aankondigde, dat na 1964 de staatssubsidie alleen nog zal worden gegeven aan boereii, die hun boerenbedrijf als hoofdbron van inkomsten hebben. Bezitters van on rendabele. piepkleine bedrijven, die naast een andere dagtaak worden gedreven, wil men helpen een be- 2.25 voor vijf liter water Een inwoner van Haarlem geloofd niet meer dat alle bestuurders van auto's heren in het verkeer zijn. HU kwam tussen Boskoop en Woubrugge zonder benzine te staan en vroeg een passerende automobilist hem even naar een benzinepomp te brengen. „Ik heb wel vUf liter voor u te koop", verklaarde deze automobilist, en even later klokte het vocht in de tank van de auto van deH aarlem- mer, die er f .2,25 voor neer telde. De behulpzame man reed weg. De Haar lemmer drukte op de starter. Er ge beurde echter niets, want hü had geen benzine, maar water gekocht. De Amsterdamse gemeenteraad In de Amersfoortse dierentuin ral na het zomerreces de verkeers- gaat dir. Vis iedere ochtend een ontwarren. waarin de hoofdstad is terecht geko- eindje wandelen met twee tamme men. TijdetLS een informele raads- lllinaarden. Op het terras van versaderinir rollen de deskundigen het restaurant in de dierentuin W'Ordt korte tijd gepauzeerd voor I Maar uitgangspunt van de discussie een kopje koffie. rormi de *erkeersnoU, die bur- staan helemaal buiten de landbouw op te bouwen. Schwarz maakte tenslotte nog ciul- ___w delijk, dat hü garanties wil hebben lang geleden, dat de met China s>m- dat de graanboeren, die nu verliezen I pathiserende leden uit de partij wer- gaan lijden door ae vaststelling van den gestoten (Van onze correspondent in Bruaeel) Onder invloed van het Russisch- Chinees ideologisch geschil doet er zich thans ook in de Belgische Com munistische Partij een schisma voor. De Belgische communisten, die nog steeds vasthouden aan het stalinis me. hebben zich thans openlijk voor China en tegen de Sowjet-Unie uit gesproken. Overigens betekent deze stelling- name van de Belgische Communis tische Partij een radicale omme keer Want het is nog niet zo heel een lagere graanprijs, ook na de over gangsperiode in de EEG subsidies blijven krijgen. Dat heeft al onmid dellijk een paar critici in de pen doen klimmen om er op te wijzen, dat het eindelijk nodig wordt dat de Westduitse landbouw gesaneerd wordt, zodat de boeren, zonder geld uit de zakken van de belastingbeta lers, rond kunnen komen. Thans is evenwel gebleken, dat de „Chinees-communisten'* de meerder heid in de partij vormen en zij heb ben nu op hun beurt de Russisch gezinde kameraden uit de partij ver bannen. Verwacht wordt, dat er nu twee communistische partijen in België zullen komen, waardoor de toch reeds geringe betekenis van het communis- Het uit zeven leden bestaande se cretariaat van de communistische partij in Italië «twee miljoen leden» is ln Rome bijeengekomen om de groeiende tweespalt te bespreken tus sen de Moskougezinde meerderheid en de Peklnggezinde minderheid in de partij. Een groep Pekinggezinden heeft in Padua de vorming van een nieuwe revolutionaire partij geëist, met als doel de omverwerping van oe burgerlijke staat, de dictatuur van het. proletariaat en de schepping van een socialistische staat. In Mi.aan zijn pro-Chinese leuzen op muren geschilderd. Morgen vergadert de partijletcdng gemeester en wethouders thans op tafel hebben gelegd. Het college rekent daarin voor, dat de hoofdstad voor verkeer- en ver voersvoorzieningen t. m. 1975 ie der jaar zeker honderdmiljoen gul den zal moeten investeren. De g-e meente Amsterdam zal hiervan jaar lijks 60 tot 70 miljoen voor zijn reke ning nemen. Dat betekent echter, dat er tot 1976 meer dan 800 miljoen gul den nodig is. Burgemeester en wet houders hebben voor de verdeling van deze kosten een urgentieschema opgesteld, waarin voor de aanleg van een metro na 1967 een bedrag van 190 miljoen is uitgetrokken. Voor dit geld kan 8 kilometer metro aan gelegd worden. Dit zou bij voorbeeld de aanleg van twee stamlijnen kun nen betekenen. Wat het openbaar vervoer al aanzienlijk zou verlichten. Er is reeds een metrobureau inge steld onder leiding van de directeur van het Gemeentelijk Vervoer Be drijf. ir W. Ybema en de directeur van Publieke Werken, ir. A. van Wal raven. Dit bureau zal op zo kort mo gelijke termijn een rapport moeten uitbrengen over bijv. kosten, route en werkschema voor de metro. Daarnaast zal het stadsbestuur streven naar een verbetering en aan vulling van het stelsel van stads- Advertentl* over deze kwestie. Buitenlandse waar nemers geloven dat de Pekinggezin- 'straten vergroting van de capaci- den voornamelijk intellectuelen zijn. jteit van radiaal- en ringwegen door Het sterkst zijn zij in Milaan, Padua j wegverbredingen en het kruisingsvry en Rome. maken van kruispunten» langparkeerders uit het centrum door het plaatsen van parkeermeters i „Een stopverbod van acht tot tien uur in de binnenstad achten we nog te ri- goreus, maar dat houdt niet in, dat dit in de toekomst misschien niet noodzakelijk zal blUken", aldus bur gemeester Van Hall», het aanleggen van speciale fietsroutes en tenslotte het aanpassen van het spoorwegstel- sel aan de toenemende integratie van het weren 'stad en gewest. Onder het genot van een kop je koffie 's morgens en 's mid dags thee werken vele Jon gens en meisjes bij Banketfabrieken Wasbekerlaan 6. Saasenheim. De moderne fabriek, waar Je gezellig werkt, en veel ver dient. Inlichtingen dagelijks aan de fabriek. Het genoegen van het televisie- kijken in vele Nederlandse gezinnen wordt iedere avond nog steeds ver stoord door het hinderlijke „sneeu wen", wanneer een niet ontstoorde brommer, auto of motor voorbU rUdt. Ook vele radioluisteraars hebben last van storingen. De besturen van de N.R.U. en de N.T.S hebben over het probleem van de ontstoring van motorvoertui gen brieven gezonden aan de minis ters van Verkeer en Waterstaat en van Justitie. Zij constateren daarin, dat tot nu toe geen maatregelen werden getroffen voor de naleving van de besluiten, waarin het veroor zaken van zulke storing strafbaar wordt gesteld. Sinds drie jaar zijn die besluiten van kracht, maar al die tijd is nog geen procesverbaal opgemaakt tegen of zelfs maar een waarschuwing ge geven aan overtreders van de voor schriften. ofschoon het aantal van deze overtreders zeer groot is. Recente gegevens van de radio dienst van de PTT geven aan. dat bij onderzoek van 200 willekeurige klachten van personen, die aan wegen met enigszins druk verkeer wonen in 41 procent van de gevallen de term „matige hinde-" en in 20 pet zelfs de term „ernstige hinder" op de door motorvoertuigen veroor zaakte storing van toepassing wa«. BUKGSTEEG 3—5—12 Eetkamers - Slaapkamers Bankstellen - Clubs. enz. Fabrieksprijzen. Tarief „SLEUTELTJES" 1—20 woorden f 1.25 1—30 woorden f2.— een woord hoogstens 12 let ters). Bewijsnummer f0,10 extra. Toezending nummer- brieven f 0,20 meer. .Sleuteltjes worden behou dens gebrek aan plaatsruimte dagelij ks opgenomen. b(J CHAUSSURES INTERNATIONALES BREESTRAAT 110 LEIDEN Nu hebt U een prachtige kans om voor werkelijk weinig geld exclusieve schoen tjes te kopen. Let U er wel op: in onze Seizoen-oprui ming vindt U uitsluitend schoentjes uit de normale collectie, dus geen speciaal ingekochte opruimingsmodellen. Nu kunt U uit ongekende koopjes kiezen. Kijken kost niets en kopen niet veel meer!

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 15