'SI Gaat Adelaar Bahamontes ANQUETIL dwarsbomen? NHM WIMBLEDONKROON aret Smith voor Margj ZIJL ONTSPRINGT DEGRADAT1EDANS Tour in cijfers Zimmerman vergroot zijn VOORSPRONG Storm losgebarsten in Tour de France Waterdrager L BANK WINST VAN TWEE MINUTEN Ronde van de Toekomst Vaart ontbrak Billie-Jean T our-snippers I11 50 minuten Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 9 juli 1963 Derde blad no. 31002 f f Het Is nog niet zo heel lang geleden, dat een schrale coureur f hier in het stroomgebied van de Isere, in de vlakte van de Dau- 4 phine en temidden van het heu- f vellandschap van de Chartreuse 4 grote triomfen vierde. Nog in a 1958 droeg hij in Parijs na een a spannend duel met Rafael Ge- t miniani de kroon van het groot- ste wielerevenement ter wereld, f W'y bedoelen Charley Gaul, een 4 magische naam rn de wielerwe- 4 reld, een „grimpeur" van de al- 4 4 lerhoogste klasse, tweemaal win- 4 a naar van de Ronde van Italië. Het contrast is te groot. De wie- Ierkoning van weleer, wiens af takeling zich de laatste jaren 4 steeds verder heeft afgetekend is 4 4 nu gedegradeerd tot een ordi- 4 4 naire gregario. De man, die het 4 4 zich in zijn roemrijke jaren kon 4 4 veroorloven er een persoonlijke 0 knecht Marcel Ernzer op i a na te houden, moet nu zelf 011- J dervinden wat het betekent een waterdrager te zijn. In Bacure- paire (73 km) zakte Charley Gaul 4 4 tezamen met de knechten van f 4 de andere „azen" eventjes af bij 4 4 een cafeetje om drinken voor 4 4 zün meester te halen. Na enkele 4 0 ogenblikken kwam Gaul naar 0 a buiten. Boven zijn tricot stak de j hals van een grote fles mine- J raalwater, zijn achterzakken t waren gevuld met flesjes limo- 4 4 nade. Misschien heeft hij er zelf f 4 wel een mogen leegdrinken na 4 4 zijn terugkeer in het peloton 4 i Gaat u op reis? Wendt u dan tot de N.H.M. voor uw reisdeviezen m bankbiljetten of reis- cheques. U krijgt er een handig gidsje bij met enkele nuttige wenken voor de NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ De storm is losgebroken. De Don Juan van de rennersmeute, de diepgebruinde Federico Bahamontes, is op de eerste berg van de Alpen in de aanval gegaan en heeft ruim drie minuten teruggewonnen van de achterstand die hij in veertien dagen op Anquetil had gekregen. Heeft de Spanjaard, die nu slechts 2.30 achter Het is bekend, dat de Spanjaard nimmer hard heeft dut ven dalen. De 17 kilometer lange afdaling van de top van de Col de Ports naar de j finish in het wielerstadionnetje van Grenoble echter is zo eenvoudig, be vat zo weinig bochten, dat Bahamontes de winst van twee minuten, die hij boven had verworven, kon conserveren. De vraag of hij zijn aanval zal doorzetten, kan pas worden beantwoord op de grimmige Alpen- reuzen, die de karavaan nog voor de boeg heeft. Angst overwonnen Heeft Bahamontes zijn angst over wonnen. dan kan hij vandaag op de Croix de Fer en de Iseran en woens dag op de kleine en de grote Sint Bernard, de Forclaz en de Montets genoeg voorsprong nemen op Anque til om met een onbezorgd gemoed de tijdrit van vrijdag tegemoet te zien. Bahamontes staat nu drie seconden voor op de Fransman en als hij bij- voorbeeld deze voorsprong zou kun--' nen vergroten tot 8 a 10 minuten, en daartoe moet de grand-seigneur van Toledo in staat zijn, dan krijgt deze jubileum Ronde van Frankrijk nog een onverwachte wending. Op de Col de Porte heeft Bahamontes eindelijk zijn ware gezicht laten zien. De kara- vaan. die in een gezapig tempo de 146 kilometer naar de voet van deze slechts 1325 meter hoge maar dooi de sterke stijging toch in de eerste categorie ingedeelde col had afge legd. had nieuwsgierig afgewacht wat er nu zou gaan gebeuren. Ontknoping Zou de eerste groep met alle azen gezamenlijk de tocht naar boven aanvaarden en de etappe in de sprint laten beslissen? De aanval van Rik van Looy vlak na de ravitaillering in Voiron (119 km) was snel te niet ge daan. Blijkbaar ha-d de Belg weinig vertrouwen gehad in de afloop, maar hij schikte zich tenslotte in dé gang van zaken. De ontknoping begon tien kilometer onder de top van de Col de Porte. Bahamontes demarreerde. „Hy gaat de punten voor het berg- klassement halen", dacht iedereen in de karavaan. Zelfs toen de Spanjaard met een voorsprong van 2 op An- glade en 2.05 op het eerste deel van het veld over de top ging. dacht nog niemand aan de mogelijkheid dat de Spaanse hidalgo nu eens niet zou wachten, zoals hij gewoon is. Gilbert Desmet de tweede plaats in het alge meen klassement bezet, dan toch plannen om de vierde Tourzege van Anquetil te dwarsbomen? De Col de Porte, waarop Bahamontes maandag zijn kostbare winst veroverde, is nog geen goede maatstaf. was. Hij suisde omlaag alsof hij nooit angst had gekend, terwijl achter hem Anglade vocht om de voorsprong te vergroten. Beiden slaagden. Baha montes kwam als eerste op de piste aan met een voorsprong van 1.16 op Anglade, 1.56 op Hoevenaers en 2.02 op de groep met Anquetil, Gilbert Desmet. Raymond Poulidor en Jean Gainche, die pas toen de realiteit on der ogen konden zien: Bahamontes had op de Col de Porte de kaarten geschud en louter azen getrokken. De winst van Anglade 1.16 op Anquetil. Poulidor en Desmet viel in het niet bij de opmars van de Spanjaard. Maar nogmaals, de vraag is of Bahamontes op het „dak" van de Tour zijn aanval zal doorzetten. Er is echter ln de volgerskaravaan, die zich had neergelegd bij de ge dachte dat Anquetil in de tijdrit de Tour zou gaan winnen hoop opge gloeid op een toch nog daverend slot. Timme vervangt Cees Koch Cees Koch, die tijdens de training een blessure opliep, zal in de Neder landse ploeg voor de zeslandenwed- stryd, die zaterdag en zondag in En schede wordt gehouden, vervangen worden door Herman Timme (Kim- bria). De 4 x 400 m ploeg wordt gecom pleteerd door Ton Schuyt van Olym pus. terwijl Vellinga (Blauw Wit) als reserve is aangewezen. VOETBAL Fei j enoortl - Benf ica in Amsterdam? (Van onze R'damse correspondent». De KNVB voert op het ogenblik besprekingen met de Portugese kam pioen Benfica over een in Nederland te spelen vriendschappelijke wed strijd. De wedstrijd zou op woensdag 20 augustus moeten worden gespeeld en als tegenstander heeft de KNVB het oog op Feijenoord, dat dus de I kans op een revanche zou krijgen. Voor de Rotterdammers zou dat de 1 tweede belangrijke oefenwedstrijd zijn want een week eerder, op 13 Het werd spoedig duidelijk dat het I augustus spelen ze in 't Feyenoord- Bahamontes deze keer bittere ernst stadion tegen het Spaanse Saragassa RONDE VAN FRANKR'JK 9juli-l6eel-202km <D Ravitaillering ABerg De Franse ploegleider René Oubron was een meer dan tevreden man. Vol trots liep hij rond te midden van zijn jongens, die in de achtste etappe van de Tour de l'Avenir voor enkele daverende successen had gezorgd. Lucien Aimar, een 22-jarige coureur uit Huieres, was kort tevoren ruim 100 meter voor een groepje van acht als eerste over de eindstreep gegaan in het Stade Municipal van Grenoble en André Zimmerman, deel uitmakend van een tweede groep, had niet alleen zijn gele trui glansrijk behouden, maar bovendien zijn voorsprong op de Spanjaarden Sagarduy en Momene belangrijk vergroot. Zonder historie Duidelijk FEDERICO BAHAMONTES De Brabander Zilverberg maakt moeilijke dagen door. Hij heeft veel last van zweren op zijn dijbenen en bovendien "zijn zyn tenen ontstoken. Al kort na de start in Saint Etiënne, op de weinig inspannende klim naai de Col du Grand Bois raakte Huub achter, maar met de hulp van Aeren- houts kwam hij weer bij. Het viel hem tenslotte zelf mee. dat hij nog behoorlek binnen de tijd in Grenoble arriveerde. Pijnlijk trekkend met zijn linkerbeen stond hij naast zijn fiets op de pelouse en keek somber naar het omringende gebergte. „Morgen zal het wel zyn afgelopen". Er klonk spijt uit zijn woorden en hij voegde er aan toe: „Misschien gaat het na een nachtrust weer beter". Zilverberg is hedenmorgen echter niet gestart. Dr. Dumas, de arts die de Tour nu al sinds jaar en dag vergezelt, heeft medegedeeld zich in een brief tot de UCI te willen wenden met het ver zoek de renners ln de ronde te ver plichten een medaille te dragen met hun bloedgroep erop vermeld. Deze verklaring is een gevolg van het ongeluk dat de Spanjaar San chez zondag overkwam in de ronde van de Toekomst. Sanchez werd ge red door een onmiddellijk toegepaste bloedtransfusie. Precies 50 minuten heeft de 20-jarige Margaret Smith uit 1 Albury (Australië) gistermiddag nodig gehad om het Amerikaan- het meisje Billie-Jean Moffitt met 6—3, 6—4 te verslaan en daar mee de gouden Wimbledon- kroon te winnen. Het waren 50 minuten van overheersend po wer-play van de atletische Mar garet. Het krachtsverschil was te groot en hoewel het Australi sche meisje, dat reeds in het be zit was van de Australische, Amerikaanse en Italiaanse titels, een groot kampioene is, was het beslist geen grote finale. Met uitzondering van de allereer ste game, die met vier maal 40-40 J wisselende kansen bracht, was deze strijd nooit het verbeide felle duel tussen twee nagenoeg gelijkwaardige 1 krachten. En de velen, die na de ver- j regende zaterdag het weekeinde in de Engelse metropool waren overgeble ven om deze finale op de sedert meer dan 30 jaar niet meer voorgekomen derde Wimbledon-maandag te vol- nóg meer kansen voor de Austra- j gen, voelden zich teleurgesteld. Favoriete O zeker. Margaret Smith gold al gemeen als favoriete voor de gouden schaal, maar van de dartele, optimis tische altijd doorbijtende Bllly-Jean uit het Californische Long Beach hadden wij toch meer tegenstand j verwacht dan zij op deze eindelijk weer eens zomerse middag opbracht, j Zonder Margaret Smith de titel van Wimbledon-koningin te misgunnen, zonder te willen ontkennen dat zij zo een dergelijke vergelijking verant woord is de sterkste is van alle dames die in de lange historie van dit toernooi op het gras verschenen, hebben wij met verlangen terugge dacht aan de partij Smith-Moffitt van 1962. Toen kwam teenager Billie- Jean uit de schijnbaar hopeloze si tuatie van 1-6, 2-5, 0-30 terug om de strijd te winnen. Hoe nerveus Mar garet Smith echter ook was, voor een dergelijke inzinking was haar supe rioriteit nü te groot. Met oppermach tige services, met schitterende re turns en sterk netspel beheerste zij de strijd. liep naar het net kwam de bal, als de opening aan haar rechterkant niet nóg meer kansen voor de Austra lische bood. onvermijdelijk op die backhand. Er was nog een kwetsbaar punt in het spel van het gebrilde Amerikaantje. Haar service is wat stijl betreft volmaakt, maar met stijl komt men tegen een speelster als Margaret Smith niet ver. Daar is do delijke vaart voor nodig en die vaart ontbrak Uitslagen De uitslagen van de overige finales luiden: Heren dubbel. Rafael Osuna en An tonio Palafox (Mexico» verslaan Pierre Darmon en Jean Claude Bar clay (Frankrijk» met 4-6. 6-2, 6-2. 6-2 Gemengd dubbel: Margaret Smith en Kan Fletcher (Austr.t verslaan Darlene Hard en Bob Hewith (Austr. V.S.i.met 11-9. 6-4. Dames dubbel: Maria Esther Bue- no en Darlene Hard (Mexico-VS) verslaan Robyn Ebbern en Marga- reth Smith (Austr.) met 8-6, 9-7. ADO vraagt twee ton voor Haak „Wij vinden het zelfs geen basis om hierover te onderhandelen", zo werd ons van Feyenoord-zijde meegedeeld naar aanleiding van de berichten over een mogelijke transfer van de internationale achterspeler van ADO, Guus Haak, naar Feijenoord. De Haagse eredivisieclub vraagt voor Haak een transferbedrag van 200.000 gulden en ofschoon de Rotterdamse club wel belangstelling heeft voor Haak, hetgeen geleid heeft tot een bespreking, is zy niet bereid een der- gelijk hoge som te betalen. I De heer E. Hartmann, secretaris van ADO. deelde ons als woordvoer der van de Haagse club mee, dat er tussen de besturen van beide clubs 1 nog> geen overeenstemming was be reikt om dezelfde reden, zoals Feijen oord te kennen had gegeven: het te hoge transferbedrag, wat de heer Hartmann echter niet in concreto wilde noemen. CRICKET Derde testmateh Een vijfde wicketstand van 101 runs van Ted Dexter (57) en debu tant Phil Sharpe (69 n.o.) heeft, op de voorlaatste dag van de derde test match Engeland—West-Indië. die te Birmingham wordt gespeeld het En gelse tweede innings-totaal gered. De gastheren kwam dank zij die 101 runs nog tot een score van 226. Aan gezien de eerste innings met een i voorsprong van 30 runs werd afgeslo ten West-Indië was all out voor 186 rust! bedraagt do Engelse winst, met nog twee wickets in han den 256 punten. Meer dan een draw kan er. gezien de speeltijd die rest, nauwelijks nog inzitten voor de West- indlërs. Overigens werd de 174 km lange rit van St. Entienne naar Grenoble er een zonder historie. De Col du Grand Bois. die de renners al meteen na de start op hun weg vonden, leverde om te beginnen geen enkele moeilijkheid op. Pas twee kilometer onder de top kwam er wat tekening in de strijd, maar groot werden de verschillen niet. José Momene, die de meeste punten vooj- het bergklas- sement veroverde, lag slechts een tiental meters voor op geletrui-dra ger Zimmerman en op nauwelijks 20 seconden volgde het langgerekte peloton. Alles kwam weer snel by elkaar ln de afdaling en daarna deed men het voorlopig kalm aan. De Zwitser Zoef fel en de Duitser Lim- bach profiteerden van de tijdelijke rust door tussen de 20ste en 85ste km bUna zes minuten winst te pak ken. Van de weg Voor Roland Zoeffel kwam het ein de van de vlucht onverwacht snel. Na bijna 110 km, toen zijn ploegleiders wagen, op weg naar de ravltaillering, hem juist passeerde, zag de Helveet een scherpe bocht totaal over het hoofd. Tot grote schrik van zjjn chef d'equipe reed Zoeffel in volle vaart rechtdoor, raakte van de weg af en kwam enkele meters lager op een paar strobalen terecht, waarbij de ironie wilde dat op nog geen 50 meter afstand een Rode Kruispost was ge vestigd. Hulp genoeg dus voor de 1 onfortuinlijke Zwitser, die later ge- I lukkig zo ver kon worden opgelapt. I dat hy de rit kon voortzetten. Het peloton was toen echter allang voor- bij. Door het wegvallen van Zoeffel was het applaus daarna lange tyd voor de dapper doorgaande Limbach, die aan de voet van de Col de Porte (155 km) nog altijd 1.15 voorlag op Tcherepovitsh. Garcia en Dancelli en 2 15 op de hoofdmacht. Tijdens de klim werd de Duitser echter al snel achterhaald en daarna namen elf man, onder wie Garcia, de Portugees Alves, Tcherepovitch, diens landge noot Ka pita now, Dancelli en twee andere Azurri, Zandegu en Stefa- noni, afstand van de rest. Alves be reikte als eerste de top, op 10 sec. gevolgd door Stefanoni, de Belg Vastiau en Garcia. Vijf seconden na dit trio passeerde de Italiaan Mario Maino met dicht achter zich o.a. André Zimmerman en Lucien Aimar, die de aanval dus uitstekend had den gepareerd. In de afdaling ont stond de kopgroep van negen, waarbij Garcia zich niet kon aansluiten. Zo doende werd het hoofdzakelijk een aangelegenheid tussen de Fransen en Italianen, die de winst eerlijk zouden delen. Lucien Aimar werd door zyn solo op het laatste gedeelte etappe winnaar en de ploegenprys viel door toedoen van Stefanoni. Zandegu en Maino ten deel aan de Azzurl. RONDE VAN DE TOEKOMST 9juli-9eef--103km ShJEAN- r de-Mour. Si Michel Jr mug O Grenoble '>«*,7770* maar de honger werd hem fataal. Waarom hy dan niet gegeten had, kon Jaap de Waard ook ditmaal niet uitleggen. „Ik neem het geloof Ik te gemakkelijk op", zei hy verontschul digend. Het lijkt ons dat Jaap aller minst reden heeft om de ronde t« onderschatten. Zo fraai zijn zyn prestaties toch ook niet Viel mee MARGARET SMITH kant van het net voor de ogen van 17.000 toeschouwers snel zou kunnen ovenvinnen. De arme Billie-Jean speelde heus niet slecht, maar voor haar back- Zij voelde, zy wist dat zy die kleine I hand-volley was het net deze middag spring-in-het-veld aan de andere wel bijzonder hoog. En zodra zij op- Arme Ril lie Het publiek brulde, de toeschou- wers „roken" sensatie. En toen Zijl- I midvoor Van Kampen in de derde speeltyd de kloof met het sterke Alk- maarse DAW eindelyk had weten weg te werken, brulde men nog har der: de Kooiclub moest en zou de degradatie-dans ontspringen. Men smeekte om meer Leidse doelpunten en met succes! Want De Haas en Stokhuyzen hielpen De Zyl gister avond in de Kooi aan twee „onbe taalbare" puntjes. Tevreden togen die I schorre supporters huiswaarts: De Zyl was gered j Goed. nu misten de Alkmaarders kum en dat scheelt „normaal" drie kumb en dat scheelt „normaal" drie a vier doelpunten. Maar het vlotte spelletje, dat De Zyl met Wim Bergman en Ton Plezier de toe schouwers voorschotelde, was zonder meer een grote verrassing. De eerste speeltyd liep op haar laatste benen, toen DAW geheel on verwacht een 0-1 voorsprong nam. Na veel geharrewar belandde een vrije worp van Kees Witte bij Hans van Bekkum en omdat Zijlmidachter Bert Martijn kennelijk niet in de ga ten had, wat er precies aan de hand was. passeerde de vrij ronddobberen de Van Bekkum een wanhopig grij pende Plezier zonder al te veel moei te. „Tegen de verhouding in". Want DAW was niet sterker. Maar het doelpunt telde. Het werd nog erger: ver in de der de periode, toen Stokhuyzen inmid dels het petje van Martfjn had opge zet. scoorde Hans van Bekkum uit een strafworp nummer „2". En dat, terwijl de schoten van Hennie Hen- sing en Gé Rol met de regelmaat van de klok op het houtwerk uiteenspat ten Het was om moedeloos van te worden: alsof men twijfelde ooit nog eens een bal tussen de DAW- palen te krijgen Toch vocht De Zijl als in een roes dóór. En toen het „hoi" geroep van de Alkmaarders langzaam maar ze ker aan het uitsterven was. kregen de Kooibewoners eindelijk loon naar werken. Loek van Kampen profiteer de dankbaar van een foutje in de DAW verdediging en van dat ogen blik af rook De Zijl haar kans. Toen Hensing echter nog geen minuut la ter de kant op moest leek die kans even wel weer een illusie te zullen worden. Maar het lukte! Want terwijl de Alkmaarders de numerieke meerderheid in alle rust dachten af te straffen, werden ze onaangenaam De Nederlanders eindigden vol gens de verwachting niet bij de eer sten, maar toch vielen de verliezen mee. Jan Schroeder, pas drie km onder de top van de Col de Porte ge lost. verspeelde iets meer dan vier minuten en ook Cees Snepvangers, die steeds beter gaat draaien, kwam. vergeleken met de Pyreneeën-etappes niet slecht voor de dag. Alleen Jaap de Waard stelde teleur, door in ge zelschap van o.a. Lex van Kreunin gen meer dan tien minuten na Aimar te finishen. De Waard was in zyn oude fout vervallen: hy had niet op tyd gege ten en dat uTeekte zich bij de be klimming van de Col de Porte. Lang ging hy met de eersten naar boven. verrast, door een Zylploeg, die haar laatste krachten in de strijd wierp en de vruchten ging plukken van de noeste arbeid. Alles of niets. Het werd alles. Loek van Kampen bracht De Zijl naast DAW en temidden van een heksenketel drukten Joop de Haas en Geo Stokhuyzen het degratiespook de kop in: 4-2 Dames De grote zusterstryd tussen De Zyi en De Sleutelstad eindigde in een be nauwde. maar verdiende Sleutelstad zege: 1-2. Atie van Es voor de rust en Jopie Lambooy na de hervatting zorgden voor de Sleutelstad-doelpun ten. terwijl Lenie Chrispyn de enige Zyltreffer voor haar rekening nam. In Poelmeer versloegen de dames van de Leidse Zwemclub het Haagse ZIOS door doelpunten van Charlotte van Goor (2x), Hilde Ouwerkerk (2x) en Ineke van der Broek zonder al te veel moeite met 5-1. De LZC-reserves hadden het tegen het Haarlemse SNA 2 niet veel zwaarder en trokken met 3-1 aan het langste eind Krijgs man en Leune (2x) zorgden voor de Leidse treffers. De uitslag van de 15de etappe iuidtt 1 Bahamontes 'Sp» 4.59.13 met bo nificatie 4.58.13; 2. Anglade Frank- ryk) 5.00.29 met bonificatie 4.59.59; 3. Hoevenaers (België» 5.01.09; 4. Van Looy (Belg) 5.01.15; 5. Gilbert Desmet (Belg); 6. Gainche (Fr); 7. Armand Desmet (Belg) 6. Gainche (Fr); 7. Armand Desmet (Belg»; 8. Bocklandt (Belg); 9. Van Schil (Belg); 10. Man zaneque (Sp); 11. Pauwels (Belg); 12. Pontona (It); 24. Anquetil (Fr» allen in dezelfde tijd als Van Looy: 5.01.15; 28. Geldermans (Nedt 5.01.39: 57. Enthoven (Ned) 5.04.26: 83. Zilver berg (Ned.) 5.07.07 Alg. klassement 1. Gilbert Desmet 1 (B) 80.10.10; 2. Bahamontes (Sp) 80.12.40 op 2.30; 3. Anquetil <Fr) 80.12 43 op 2.33; 4. An glade (Fr) 80.15.23 op 5.13; 5. Gainche (Fr) 80.15.30 op 5.20; 6. Poulidor (Fr> 80.15 32 op 5.22; 7. Pauwels «B» 80.17 41 op 7.31; 8. Soler (Spi 80.17 57 op 7.47; 9. Perez Frances (Sp) 80.18.10 op 8.00; 10. Le Baube (Fr) 80.19.14 op 9.04; Armand Desmet <B) 80.20.03 op 9.53; 12. Pacheco (Sp» 80.21.23 op 11.13; 13. Blocklandt <B) 80.22 40 op 12.30; 14. Puschel (Did) 80.23.18 op 13.08; 15. Enthoven (Ned» 80.23 41 op 13.36; 16. Junkermann (Did) 8024.05 op 13.55; 17. Mattio (Fr 80.24 19 op 14.09; 18. Rams bottom (GB) 80.2451 op 14.41; 19. Fontona (It) 80.25 01 op 14.51: 20. Mahé (Fr 80.25*5 op 15 25 26. Van Looy (B) 80 27.28 op 17.18; 30. Geldermans (Ned) 80.29.44 op 19.34; 59 Zilverberg (Ned) 80.4858 op 38 48. Er zyn nog 95 renners in de strijd. Het bergklassement na vijftien etappes luidt; 1. Bahamontes (Sp» 86 pnt Ignolin (Fr) 44 pnt; 3. Poulidor (Fr) 38 pnt. Het puntenklassement luidt: 1. Van Looy 180 pnt; 2. Gilbert Desmet 1 117 pnt.; 3. Van Aerde (B) 96 pnt.; 4. Darrigade (Fr.) 92 pnt. Rostollan (Fr) is wegens tydover schryding uit de strijd genomen. Hij kreeg de prijs van de meest pechvolle renner. Bahamontes werd uitgeroe pen tot de strydlustigste coureur. Toekomst-ronde De uitslag van de achtste etappe luidt: 1. Aimar (Fr) 4.52.16 met boni ficatie 451.46: 2. Maurer (Zwits 4.52.30 met bonificatie 4.52.15: 3 Zandegu (It) 4. Zimmerman (Fr) 5. Vastiau Belg6 Silva (Port) 7. Maino (It); 8 Stefanoni (It); 9 Al ves (Port allen dezelde tyd als Maurer 10. Delisle (Fr) 45255- 11. Mugnaini (It» 45329; 12. Kapltanow (Rusl) z.t. 32 Schroeder 456.38 - 46. Snepvangers 4.58 28 71. Van Kreu ningen 5.04.08; 72. De Waard zelfde tyd. Alg. klassement 1. Zimmerman (Fr) 3153.34; 2 Maurer (Zwits) 31.34.52 op 1.18: 3 Aimar (Fr) 31.35.34 op 2.—; 4. Mug naini (It) 31.36*2 op 2 58 5. Momene (Sp) 31*6 44 op 3.10; 49. Snepvangers 32.12 05: 51 De Waard 32.13.25 80. Schroeder 32.18.47; 68. v. Kreuningen 32.25.47. Het algemene ploeg enklassement ziet er als volgt uit: 1. Frankrijk 94 39 11; 2. Spanje 94.41.51; 3. Portu gal 94 45 48; 4. Italië 94 51 09 5 Bel gië 95.04.12 6. Rusland 95.12.54: 7. Zwitserland 95.15.32: 8. Groot Brit tannië 95.35.01; 11. Nederland 96.13 14.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5